2018-12-13   01:35:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Stockholm Summergames 2011

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 120 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 120 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Stockholm Summergames 2011    Utskriftsdatum  09 juli 2011   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:52   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 juli 2011         
 
 
Gren 120, 100m Frisim F ABCDE, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Raakel Bärlund  2001  Lahden Uimaseura    36.71        1:16.80   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    42.18        1:25.51   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    42.33        1:29.68   
Siri Sjöblom  2001  Stockholmspolisens Sim IF    42.16        1:30.23   
Annabel Pure  2001  Ujumise Spordiklubi    41.98        1:30.66   
Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    43.39        1:31.31   
Li Isaksson  2002  Väsby Simsällskap    43.56        1:32.37   
Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    45.08        1:33.26   
Sofia Walsh  2002  Älvsjö AIK Fritid    43.19        1:34.07   
10  Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap    44.27        1:35.59   
11  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    48.00        1:48.85   
12  Anna Frisk-Garcia  2002  Väsby Simsällskap    51.67        1:48.89   
13  Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    50.98        1:50.43   
14  Ella Bruneau  2002  Lahden Uimaseura    53.17        1:54.22   
Felicia Rosenberg  2002  Väsby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 120, 100m Frisim F ABCDE, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04    33.82        1:07.92   
Alika Tsvetkova  2000  Narva Spordikool Energia    32.93        1:08.61   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    32.82        1:08.67   
Benedikte Øverland  1999  Vestkantsvømmerne    33.24        1:09.61   
Cassandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap    33.84        1:10.35   
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    34.64        1:10.78   
Paula Oscarsson  1999  Simklubben Ägir    35.11        1:13.03   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    34.67        1:13.25   
Cecilia Gabrielsson  1999  Väsby Simsällskap    35.80        1:13.75   
10  Dersim Esmaelzadeh  1999  Väsby Simsällskap    35.73        1:13.93   
11  Julia Bruneau  1999  Lahden Uimaseura    35.94        1:14.35   
12  Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap    35.95        1:14.45   
13  Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    35.03        1:14.61   
14  Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening    35.58        1:14.91   
15  Ellinor Lantz  1999  Väsby Simsällskap    36.66        1:16.74   
16  Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    38.03        1:17.50   
17  Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap    37.98        1:17.61   
18  Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap    36.61        1:18.42   
19  Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening    37.13        1:19.00   
20  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap    37.94        1:19.90   
21  Matilda Flood  1999  Spårvägens Simförening    37.37        1:20.01   
22  Fanny Isaksson  1999  Väsby Simsällskap    38.27        1:20.40   
23  Fanny Ek  1999  IF Åland    38.63        1:20.63   
24  Sara Kuhner  1999  Stockholmspolisens Sim IF    38.66        1:20.66   
25  Sara Jeppsson  1999  Väsby Simsällskap    37.75        1:20.69   
26  Sunneva Ingadottir  1999  Väsby Simsällskap    37.71        1:21.01   
27  Felicia Balczar  2000  Stockholmspolisens Sim IF    38.82        1:21.61   
28  Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    39.32        1:22.05   
29  Saga Kjellin  1999  Solna Sundbyberg SS 04    40.24        1:23.95   
30  Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    39.83        1:24.47   
31  Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    39.73        1:24.78   
32  Tara Ebrahimi  2000  Väsby Simsällskap    42.54        1:28.28   
33  Johanna Orr  1999  Tyresö Simsällskap    41.89        1:28.29   
34  Jennifer Backhoff Wahlund  1999  Väsby Simsällskap    42.63        1:28.39   
35  Lovisa Spångberg  1999  Hellas Simklubb    42.99        1:29.20   
36  Josefine Orr  2000  Tyresö Simsällskap    42.08        1:30.22   
37  Jessica Gauffin  1999  Stockholmspolisens Sim IF    42.09        1:30.62   
38  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap    43.27        1:31.07   
39  Joanna Kekkonen  2000  Lahden Uimaseura    43.99        1:33.36   
40  Lisa Holmqvist  1999  Stockholmspolisens Sim IF    42.76        1:33.58   
41  Fanny Tyrstrup  1999  Stockholmspolisens Sim IF    43.85        1:35.36   
42  Sofia Nilsson  2000  Väsby Simsällskap    46.16        1:40.75   
                     
 
Gren 120, 100m Frisim F ABCDE, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Varga  1997  Danderyds Sim Club For Swimmin    29.63        1:01.40   
Louise Halldén  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    31.31        1:04.64   
Charlotte Myers  1997  Stockholmspolisens Sim IF    31.40        1:05.41   
Emelie Eriksson  1998  Solna Sundbyberg SS 04    32.12        1:06.52   
Emilie Lie Mathisen  1998  Vestkantsvømmerne    32.63        1:08.17   
Rebecka Bergström  1997  Solna Sundbyberg SS 04    33.18        1:08.30   
Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap    32.49        1:08.62   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    32.85        1:08.96   
Oda Bygdnes  1998  Harstad Svømmeklubb    33.36        1:09.09   
10  Emilia Sundberg  1997  Väsby Simsällskap    33.90        1:09.22   
11  Sofia Björnfot  1998  Väsby Simsällskap    33.22        1:09.63   
12  Ella Stork  1998  Väsby Simsällskap    32.70        1:09.76   
13  Helene Andersen  1998  Karasjok Svømmeklubb    34.01        1:10.11   
14  Matilda Thurfjell  1997  Solna Sundbyberg SS 04    34.19        1:10.20   
14  Sara Emmesjö  1998  Södertälje Simsällskap    34.09        1:10.20   
16  Ida Tomine Glomsaker  1997  Madla Svømmeklubb    33.01        1:10.66   
17  Kristiina Arold  1997  Ujumise Spordiklubi    34.45        1:10.91   
18  Sandra Swahn  1997  Väsby Simsällskap    34.01        1:11.64   
19  Sofia Nyberg Starck  1997  Tyresö Simsällskap    34.20        1:11.71   
20  Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    34.97        1:11.74   
21  Elin Törnqvist  1998  Tyresö Simsällskap    34.67        1:11.79   
22  Elin Taraldsson  1997  Väsby Simsällskap    34.39        1:11.91   
23  Malin Klingre  1997  Tyresö Simsällskap    35.07        1:11.95   
24  Madeleine Frisk-Garcia  1997  Väsby Simsällskap    34.35        1:11.96   
25  Stine Dale  1998  Vestkantsvømmerne    34.38        1:12.12   
26  Thea Søreng  1997  Vestkantsvømmerne    34.14        1:12.17   
27  Julia Derwinger  1998  Tyresö Simsällskap    35.26        1:13.11   
28  Vendela Hallonsten  1997  Väsby Simsällskap    35.22        1:13.30   
29  Caroline Adlerborn  1998  Solna Sundbyberg SS 04    35.36        1:13.34   
30  Ellen Grimborg  1997  Tyresö Simsällskap    33.60        1:13.36   
31  Louise Karlström  1998  Väsby Simsällskap    35.26        1:13.48   
32  Alice Ingelsson-Parris  1997  Väsby Simsällskap    34.76        1:14.43   
33  Marte Nygaard  1998  Vestkantsvømmerne    36.05        1:14.89   
34  Kelly Lindberg  1997  Tyresö Simsällskap    35.82        1:15.05   
35  Elsa Lindqvist  1997  Simklubben Ägir    35.19        1:15.19   
36  Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    36.60        1:15.36   
37  Anna Pantulin  1998  Tyresö Simsällskap    36.00        1:15.38   
38  Linda von Fircks  1998  Stockholmspolisens Sim IF    36.09        1:15.60   
39  Ine Maijen Persen  1998  Karasjok Svømmeklubb    35.56        1:15.83   
40  Tova Moberg  1998  Hudiksvalls Simsällskap    36.35        1:16.50   
41  Henriette Kronstad Hellan  1998  Vestkantsvømmerne    37.42        1:16.59   
42  Therese Thor  1998  Solna Sundbyberg SS 04    37.49        1:17.37   
43  Malin Bernmark  1998  Väsby Simsällskap    37.74        1:18.16   
44  Linnea Norman  1997  Tyresö Simsällskap    37.61        1:18.40   
45  Mathilda Goike  1997  Södertälje Simsällskap    38.26        1:18.80   
46  Pixie Söderström  1997  Väsby Simsällskap    37.23        1:18.91   
47  Karolina Hansson  1997  Södertälje Simsällskap    37.86        1:19.52   
48  Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    38.53        1:19.57   
49  Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    38.45        1:19.61   
50  Elina Bjällås  1998  Spårvägens Simförening    37.13        1:19.85   
51  Ellen Danielsson  1998  Simklubben Ägir    38.92        1:20.91   
52  Sefanit Rezene  1998  Stockholmspolisens Sim IF    38.03        1:21.36   
53  Diana Bagheri  1997  Solna Sundbyberg SS 04    39.56        1:23.56   
54  Ronja Mcdonald  1998  Stockholmspolisens Sim IF    39.68        1:23.80   
55  Sabina Cross  1998  Hellas Simklubb    41.11        1:24.18   
56  Jonna Arkevret Söderlund  1998  Simklubben Neptun    40.98        1:26.15   
57  Shiba Noory  1997  Södertörns Simsällskap    45.09        1:36.87   
Elizabeth Zhmud  1997  Hellas Simklubb            DNS   
Josefine Gidlöf  1997  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Åsa Eriksson  1998  Väsby Simsällskap            DNS   
Josefin Enström  1998  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
Gren 120, 100m Frisim F ABCDE, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    30.65        1:02.96   
Annalee Hogan  1995  Tyresö Simsällskap    30.49        1:03.23   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    31.81        1:06.27   
Hanna Olsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    31.33        1:06.43   
Emma Bärnau  1995  Väsby Simsällskap    32.29        1:06.45   
Elle Agneta Norvang  1996  Karasjok Svømmeklubb    32.50        1:06.62   
Emilie Elise Woll  1996  Narvik Svømmeklubb    32.29        1:06.88   
Charlotte Lie Mathisen  1995  Vestkantsvømmerne    32.25        1:07.48   
Elin Bjurman  1995  Väsby Simsällskap    33.30        1:07.75   
10  Sofia Bergkvist  1995  Stockholmspolisens Sim IF    33.33        1:08.08   
11  Micaela Järnström  1995  Södertälje Simsällskap    33.21        1:08.95   
12  Elin Fossheim  1996  Vestkantsvømmerne    33.17        1:09.52   
13  Alice Gunnarsson  1996  Danderyds Sim Club For Swimmin    33.87        1:09.87   
14  Maria Teige  1996  Vestkantsvømmerne    33.88        1:11.25   
15  Emmeli Hansson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    34.67        1:13.01   
16  Amanda Orpana  1995  Stockholmspolisens Sim IF    35.82        1:14.02   
17  Therese Beckman  1995  Simklubben Ägir    34.79        1:14.33   
18  Mikaela Söderberg  1996  IF Åland    36.26        1:14.89   
19  Elsa Wadelius  1995  Södertälje Simsällskap    36.01        1:16.62   
20  Nicole Eker  1996  IF Åland    37.68        1:17.47   
21  Ida Jansson  1995  IF Åland    37.21        1:17.68   
22  Jessica Mattsson Ceccon  1996  Stockholmspolisens Sim IF    36.29        1:18.17   
23  Therese Lundqvist  1996  Simklubben Ägir    38.15        1:18.19   
24  Julia Lindholm  1995  IF Åland    36.18        1:20.48   
25  Madeleine Mickelsson  1995  Hudiksvalls Simsällskap    40.09        1:25.94   
                     
 
Gren 120, 100m Frisim F ABCDE, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Lithander  1992  Solna Sundbyberg SS 04    29.09        1:00.16   
Marie Øverland  1994  Vestkantsvømmerne    29.68        1:02.63   
Philippa Larsson  1989  Stockholmspolisens Sim IF    29.92        1:04.34   
Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbyberg SS 04    30.92        1:04.57   
Malin Blomquist  1994  Stockholmspolisens Sim IF    32.77        1:06.41   
Linda Olsson  1992  Tyresö Simsällskap    31.12        1:06.59   
Isabell Nyström  1988  Simklubben Neptun    32.38        1:07.51   
Karin Nilsson  1994  Södertälje Simsällskap    36.07        1:14.43   
Johanna Lundqvist  1994  Simklubben Ägir    36.14        1:16.28   
10  Susanne Persson  1993  Simklubben Ägir    38.45        1:20.93   
11  Rebeca Lindberg  1993  Hellas Simklubb    43.49        1:30.17   
Linnea Näsman  1992  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  09 juli 2011 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  11:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner