Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 15, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Piger 15,1 | 0 | 406 | 5:07.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 40.51 | 1:22.96 | 1:22.96 | ||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 38.43 | 1:22.00 | 2:44.96 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 34.69 | 1:15.25 | 4:00.21 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 32.40 | 1:07.56 | 5:07.77 | ||||||
2 | Sto Super Pigerne 1 | 0 | 298 | 5:41.18 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Emma Hansen | 1999 | 41.08 | 1:24.63 | 1:24.63 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 43.99 | 1:33.50 | 2:58.13 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 40.57 | 1:31.24 | 4:29.37 | ||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 33.61 | 1:11.81 | 5:41.18 | ||||||
3 | Hsc Damer 2 | 0 | 293 | 5:43.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Johanne Laursen | 1999 | 45.68 | 1:32.20 | 1:32.20 | ||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 41.47 | 1:29.01 | 3:01.21 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 38.83 | 1:23.73 | 4:24.94 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 37.58 | 1:18.41 | 5:43.35 | ||||||
4 | Silkeborg Piger | 1999 | 292 | 5:43.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Celia Erikstad | 1999 | 41.55 | 1:25.04 | 1:25.04 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 43.72 | 1:34.86 | 2:59.90 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 41.15 | 1:29.60 | 4:29.50 | ||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 34.65 | 1:14.29 | 5:43.79 | ||||||
5 | Stm 1 | 0 | 283 | 5:47.09 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Trine Guldberg | 1999 | 41.27 | 1:25.39 | 1:25.39 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 47.73 | 1:41.03 | 3:06.42 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 39.68 | 1:26.96 | 4:33.38 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 35.05 | 1:13.71 | 5:47.09 | ||||||
6 | Hei Piger | 1996 | 264 | 5:55.17 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 42.48 | 1:25.74 | 1:25.74 | ||||||
Julie Uldall Larsen | 1999 | 44.53 | 1:37.34 | 3:03.08 | ||||||
Asta Hermansen | 1999 | 41.68 | 1:30.65 | 4:33.73 | ||||||
Frida Vedel | 1999 | 38.87 | 1:21.44 | 5:55.17 | ||||||
7 | Struer Dream Team | 0 | 261 | 5:56.89 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 40.91 | 1:24.91 | 1:24.91 | ||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 48.07 | 1:42.03 | 3:06.94 | ||||||
Lisa Terp | 1999 | 37.52 | 1:27.10 | 4:34.04 | ||||||
Hannah Holmgaard | 2000 | 39.98 | 1:22.85 | 5:56.89 | ||||||
8 | Bakken Piger 1 | 0 | 261 | 5:56.94 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Sarah Stokvad | 1999 | 45.06 | 1:32.20 | 1:32.20 | ||||||
Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 42.47 | 1:30.55 | 3:02.75 | ||||||
Katrine Lund Hansen | 1999 | 40.68 | 1:31.23 | 4:33.98 | ||||||
Linea Frederiksen | 1999 | 37.93 | 1:22.96 | 5:56.94 | ||||||
9 | As 1 Piger | 0 | 248 | 6:02.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma A Andersen | 2000 | 43.98 | 1:29.27 | 1:29.27 | ||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 46.52 | 1:39.77 | 3:09.04 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 44.01 | 1:39.31 | 4:48.35 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 35.19 | 1:14.48 | 6:02.83 | ||||||
10 | As 2 Piger | 0 | 247 | 6:03.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Thomsen | 2000 | 42.37 | 1:27.79 | 1:27.79 | ||||||
Signe Tange Jørgensen | 1999 | 47.35 | 1:40.74 | 3:08.53 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 41.04 | 1:35.94 | 4:44.47 | ||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 36.45 | 1:19.02 | 6:03.49 | ||||||
11 | Sto Super Pigerne 2 | 0 | 239 | 6:07.42 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Isabella Drest | 1999 | 46.06 | 1:33.97 | 1:33.97 | ||||||
Sidse Thorup | 1999 | 45.35 | 1:35.06 | 3:09.03 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 46.56 | 1:42.23 | 4:51.26 | ||||||
Helena Terp | 1999 | 35.88 | 1:16.16 | 6:07.42 | ||||||
12 | Pige 1 Kolding | 0 | 238 | 6:07.90 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Stine Knudsen | 1999 | 40.47 | 1:23.25 | 1:23.25 | ||||||
Marie Abildgaard | 1999 | 49.38 | 1:43.89 | 3:07.14 | ||||||
Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 48.53 | 1:46.33 | 4:53.47 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 35.27 | 1:14.43 | 6:07.90 | ||||||
13 | Horsens Piger 1 | 0 | 234 | 6:09.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Julie Kabels Mortensen | 1999 | 48.71 | 2:24.97 | 2:24.97 | ||||||
Camilla Rasmussen | 1999 | 50.15 | 1:32.24 | 3:57.21 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 48.53 | 1:28.46 | 5:25.67 | ||||||
Nikita Pedersen | 2000 | 44.05 | 44.05 | 6:09.72 | ||||||
14 | Nyborg Piger | 0 | 234 | 6:09.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 49.53 | 1:41.75 | 1:41.75 | ||||||
Anida Danovic | 2000 | 48.73 | 1:44.61 | 3:26.36 | ||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 43.72 | 1:35.01 | 5:01.37 | ||||||
Johanne Carr | 1999 | 32.42 | 1:08.50 | 6:09.87 | ||||||
15 | Thisted Girlpower | 0 | 234 | 6:09.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anna Mathiesen | 2000 | 46.74 | 1:35.96 | 1:35.96 | ||||||
Anette Poulsen | 1999 | 44.72 | 1:35.30 | 3:11.26 | ||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 45.50 | 1:36.89 | 4:48.15 | ||||||
Louise Sørensen | 2000 | 39.38 | 1:21.76 | 6:09.91 | ||||||
16 | Triton Piger 1 | 0 | 229 | 6:12.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 43.71 | 1:30.81 | 1:30.81 | ||||||
Christina Christensen | 2000 | 50.64 | 1:46.16 | 3:16.97 | ||||||
Isabell Eriksen | 1999 | 43.19 | 1:34.46 | 4:51.43 | ||||||
Pernille Maj Thorup | 1999 | 39.15 | 1:21.32 | 6:12.75 | ||||||
17 | As 3 Piger | 0 | 217 | 6:19.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Anna Olesen | 1999 | 43.14 | 1:28.61 | 1:28.61 | ||||||
Mie Mellerup | 2000 | 48.84 | 1:44.26 | 3:12.87 | ||||||
Julie Broekhoff | 1999 | 46.42 | 1:43.49 | 4:56.36 | ||||||
Ida Riber | 1999 | 40.55 | 1:22.88 | 6:19.24 | ||||||
18 | Odder Piger | 1999 | 217 | 6:19.48 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 43.36 | 1:29.16 | 1:29.16 | ||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 50.17 | 1:45.68 | 3:14.84 | ||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 43.72 | 1:37.15 | 4:51.99 | ||||||
Luna Ladefoged | 2000 | 40.96 | 1:27.49 | 6:19.48 | ||||||
19 | Pingvin Piger | 1999 | 215 | 6:20.25 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Beth Mcneese | 2001 | 45.49 | 1:31.21 | 1:31.21 | ||||||
Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 50.07 | 1:46.66 | 3:17.87 | ||||||
Hannah Jensen | 2000 | 46.94 | 1:37.84 | 4:55.71 | ||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 40.34 | 1:24.54 | 6:20.25 | ||||||
20 | Hobro Girl Power | 1999 | 210 | 6:23.47 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Freya Bloch Johnson | 2000 | 43.86 | 1:29.16 | 1:29.16 | ||||||
Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 48.35 | 1:43.88 | 3:13.04 | ||||||
Kirstine Frandsen | 2001 | 54.80 | 2:01.47 | 5:14.51 | ||||||
Anna Bonde | 1999 | 32.63 | 1:08.96 | 6:23.47 | ||||||
21 | Agf Piger 15,2 | 0 | 206 | 6:26.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 39.23 | 1:20.84 | 1:20.84 | ||||||
Carla Leone | 2002 | 55.86 | 1:56.54 | 3:17.38 | ||||||
Katja V. Clausen | 2000 | 47.99 | 1:46.67 | 5:04.05 | ||||||
Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 39.79 | 1:22.13 | 6:26.18 | ||||||
22 | Sønderborg | 0 | 201 | 6:29.27 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Therese Elkjær Christense | 1999 | 47.41 | 1:37.67 | 1:37.67 | ||||||
Nikoline Mathiesen | 2000 | 49.11 | 1:47.55 | 3:25.22 | ||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 47.29 | 1:45.00 | 5:10.22 | ||||||
Camilla Buch | 1999 | 39.28 | 1:19.05 | 6:29.27 | ||||||
23 | Stm 2 | 0 | 181 | 6:42.84 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 46.45 | 1:32.80 | 1:32.80 | ||||||
Freya R. Andersen | 2000 | 55.46 | 1:57.03 | 3:29.83 | ||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 46.62 | 1:41.95 | 5:11.78 | ||||||
Camilla Madvig | 2000 | 43.73 | 1:31.06 | 6:42.84 | ||||||
24 | Sto Super Pigerne 3 | 0 | 171 | 6:51.05 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Anne Hazell Brink | 1999 | 48.69 | 1:38.33 | 1:38.33 | ||||||
Juliane Eggers | 2000 | 53.24 | 1:52.20 | 3:30.53 | ||||||
Natacha Drest | 2000 | 51.62 | 1:50.83 | 5:21.36 | ||||||
Sif Floor | 2000 | 42.06 | 1:29.69 | 6:51.05 | ||||||
- | Ihf Ihf | 0 | DNF | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Mette Køcks Nielsen | 1999 | 43.47 | 1:29.83 | 1:29.83 | ||||||
- | Tempo Piger | 1999 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Mille Vedsted | 1999 | 46.81 | 1:39.41 | 1:39.41 | ||||||
- | As 4 Piger | 0 | DSQ | assym. benspark | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 45.19 | 1:34.21 | 1:34.21 | ||||||
- | Esbjerg 1 Elitesvøm | 1999 | DSQ | en hånd ved afslutni | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 39.76 | 1:20.71 | 1:20.71 | ||||||
- | Pige 2 Kolding | 0 | DSQ | 1 hånd i vend 125m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Josephine Nielsen | 1999 | 45.57 | 1:31.87 | 1:31.87 | ||||||
- | Piger Rsk | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Sofie A. Pedersen | 1999 | 44.22 | 1:31.66 | 1:31.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:52 |