Resultater for Region Midtjylland Mesterskaber 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 24 september 2011 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2011 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 367 | 42.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 278 | 46.05 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Diana Au | 2000 | 260 | 47.10 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 253 | 47.57 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elena Holmgaard | 2000 | 250 | 47.73 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nana Bundgaard | 2000 | 249 | 47.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helena V. Ellling | 2000 | 230 | 49.05 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hannah Holmgaard | 2000 | 230 | 49.11 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mette Høgild Svane | 2000 | 214 | 50.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Freya R. Andersen | 2000 | 198 | 51.55 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ea Christoffersen | 2000 | 184 | 52.84 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 168 | 54.55 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla Madvig | 2000 | 154 | 56.10 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Karoline Lagoni | 2003 | 129 | 59.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Line Mia Jensen | 2000 | 109 | 1:02.90 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 104 | 1:03.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Søs Grarup | 2002 | 104 | 1:03.93 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Linda Strunge | 2000 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Marie Froberg | 2000 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Bach Nielsen | 2003 | DSQ | Armtag til hof | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 411 | 40.46 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 404 | 40.67 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 325 | 43.73 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 293 | 45.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Luna Foroughipour | 1999 | 132 | 59.06 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 429 | 39.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma F. Sørensen | 1998 | 368 | 41.98 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
3 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 365 | 42.09 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Fiona Louise Rasmussen Br | 1998 | 347 | 42.79 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | 328 | 43.62 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Mathilde Clausen | 1998 | 320 | 43.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 272 | 46.39 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
8 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | 260 | 47.14 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
9 | Camilla M Kristensen | 1998 | 254 | 47.46 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helena Rasmussen | 1998 | 239 | 48.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Stine T. Søndergaard | 1998 | 196 | 51.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Vicki Jensen | 1998 | 195 | 51.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Madsen | 1997 | 478 | 38.47 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Thea Rud Iversen | 1997 | 431 | 39.82 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Laura Cebula | 1997 | 410 | 40.48 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mai Rossau Noer | 1997 | 292 | 45.30 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 290 | 45.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Kruse Mølgård | 1997 | 246 | 48.02 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Camilla Louise Hansen | 1997 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Henriette Sørensen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 505 | 37.77 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Johanne Kølbæk | 1996 | 488 | 38.19 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 479 | 38.42 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie D. Hald | 1996 | 457 | 39.05 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lena Hansen | 1993 | 401 | 40.77 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Line Hatting | 1996 | 245 | 48.04 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Nina Hawar | 1996 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nikoline Egerod Leth | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 24 september 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 13:10 |