Results for Region Midtjylland Mesterskaber 2011
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 24 september 2011 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2011 |
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 438 | 30.03 | 1:04.27 | 1:40.86 | 2:14.94 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 417 | 30.95 | 1:06.73 | 1:42.65 | 2:17.18 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | 334 | 34.25 | 1:13.09 | 1:51.62 | 2:27.70 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Jensen | 1998 | 326 | 35.01 | 1:13.32 | 1:51.83 | 2:28.85 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Harder Bruun | 1998 | 321 | 33.67 | 1:12.05 | 1:51.59 | 2:29.61 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sander Schmidt | 1999 | 318 | 35.15 | 1:13.62 | 1:52.69 | 2:30.19 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Lindblad | 1999 | 307 | 33.69 | 1:12.60 | 1:52.94 | 2:31.98 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 276 | 34.30 | 1:14.56 | 1:55.99 | 2:37.34 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 245 | 39.63 | 1:21.87 | 2:03.28 | 2:43.84 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Kær | 1999 | 237 | 35.99 | 1:19.95 | 2:04.29 | 2:45.52 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kasper Laursen | 1998 | 235 | 37.14 | 1:19.77 | 2:04.18 | 2:45.96 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Jens Riisgaard | 2000 | 221 | 39.39 | 1:22.92 | 2:05.88 | 2:49.53 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 219 | 38.60 | 1:23.49 | 2:09.02 | 2:49.96 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Lodahl | 1999 | 215 | 38.37 | 1:23.74 | 2:08.76 | 2:50.95 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jens Sørensen | 2001 | 208 | 38.54 | 1:24.36 | 2:09.62 | 2:52.91 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anders Tovborg Søgaard | 1999 | 197 | 39.44 | 1:25.02 | 2:11.65 | 2:56.09 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 197 | 39.40 | 1:23.94 | 2:10.74 | 2:56.23 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jonas Andersen | 1999 | 165 | 39.87 | 1:28.43 | 2:18.78 | 3:07.01 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mike Boldsen | 2000 | 162 | 41.43 | 1:29.60 | 2:20.25 | 3:07.83 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Arnas Jefimanka | 1999 | 155 | 40.96 | 1:30.90 | 2:22.67 | 3:10.87 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 150 | 42.62 | 1:28.81 | 2:17.13 | 3:12.98 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Simon Steen Andersen | 1999 | 146 | 41.79 | 1:31.83 | 2:25.94 | 3:14.44 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kasper Bundgaard | 1998 | 146 | 44.38 | 1:37.10 | 2:28.18 | 3:14.82 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Gustav Mark Krogh | 2000 | 126 | 44.33 | 1:36.98 | 2:32.29 | 3:24.26 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Marco Just Jensen | 2000 | 123 | 42.63 | 1:33.57 | 2:29.29 | 3:25.95 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Victor Bjerre | 2001 | 112 | 45.48 | 1:39.94 | 2:36.64 | 3:32.71 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Hans Birk Enggrob | 2000 | 110 | 46.47 | 1:39.64 | 2:38.94 | 3:33.74 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
28 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 104 | 46.97 | 1:42.67 | 2:41.48 | 3:37.63 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anders Mehlsen | 2001 | 98 | 48.73 | 1:49.47 | 2:49.32 | 3:42.49 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Johannes Nymann Madsen | 1999 | 89 | 52.72 | 1:50.18 | 2:50.46 | 3:49.31 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
31 | Jeppe Stensfeldt | 2000 | 79 | 51.03 | 1:51.51 | 2:55.86 | 3:59.04 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Søren Wolf | 2000 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Jens Grarup | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Kielsholm Jacobsen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 491 | 29.90 | 1:03.38 | 1:37.00 | 2:09.87 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Nielsen | 1997 | 470 | 31.37 | 1:05.80 | 1:40.69 | 2:11.81 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Grønning | 1997 | 396 | 30.80 | 1:05.94 | 1:43.15 | 2:19.49 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mark Andersen | 1997 | 374 | 33.08 | 1:09.61 | 1:46.48 | 2:22.26 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victor Prange | 1997 | 362 | 32.74 | 1:09.68 | 1:47.42 | 2:23.83 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 358 | 31.50 | 1:07.65 | 1:46.36 | 2:24.35 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 332 | 33.83 | 1:11.80 | 1:50.15 | 2:28.02 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Rune K. Jensen | 1997 | 317 | 34.02 | 1:12.46 | 1:52.51 | 2:30.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 317 | 32.30 | 1:11.01 | 1:51.79 | 2:30.33 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marcus Frederiksen | 1997 | 301 | 35.83 | 1:14.71 | 1:55.13 | 2:32.88 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | 598 | 29.09 | 1:00.44 | 1:31.78 | 2:01.63 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | 595 | 29.07 | 1:00.52 | 1:31.83 | 2:01.81 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 506 | 30.63 | 1:02.89 | 1:35.70 | 2:08.56 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | 471 | 30.02 | 1:03.32 | 1:37.95 | 2:11.71 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Peter Guldberg | 1996 | 412 | 31.50 | 1:06.72 | 1:42.17 | 2:17.66 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tobias G. Larsen | 1996 | 303 | 33.71 | 1:12.38 | 1:53.25 | 2:32.53 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon Kran Christensen | 1996 | 106 | 44.33 | 1:40.19 | 2:40.23 | 3:36.32 | |||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
8 | Carl Emil Thomassen | 1996 | 72 | 52.77 | 1:56.54 | 3:00.51 | 4:06.45 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Skov | 1995 | 494 | 30.13 | 1:03.29 | 1:36.80 | 2:09.65 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tobias Helmersen | 1995 | 468 | 30.72 | 1:05.05 | 1:39.72 | 2:11.97 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | 328 | 32.39 | 1:11.39 | 1:50.14 | 2:28.55 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Sebastian Johansen | 1995 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 24 september 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 10:12 |