2019-02-17   09:45:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarks Mesterskaber kortbane (DM-K/DJM-K)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag Indledende 9:30

Resultat Løb 13 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 november 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  09:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 januar 2012         
 
 
Løb 13, 200m Medley Herrer, Finaler, Junior 
Europarekord Senior: Markus Rogan (1982) 1:51.72 2009-12-10 
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 1:54.65 1994-01-21 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:55.49 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Mathiesen  1994    706  27.45  59.98  1:34.88    2:03.64   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Magnus Jákupsson  1994    679  26.30  58.23  1:34.74    2:05.26   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Lasse Thor Carstensen  1994    665  26.54  59.11  1:35.66    2:06.12   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mads Christensen  1994    640  27.79  1:01.33  1:37.66    2:07.75   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Mathias Hvid  1994    596  28.46  1:02.03  1:41.21    2:10.81   
  GI-40 Hermes                   
                     
Viktor Christensen  1995    594  29.11  1:03.07  1:40.56    2:10.95   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Anton Bromer  1995    591  27.96  1:01.48  1:40.26    2:11.16   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Morten Andersen  1994    590  28.81  1:01.97  1:41.52    2:11.23   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Christian V. Rasmussen  1996    580  27.63  1:01.93  1:40.63    2:12.02   
  Odense Svømme Klub                   
                     
10  Rasmus Härstedt  1994    571  27.60  1:01.42  1:42.29    2:12.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Alexander Højen Månsson  1994    569  28.89  1:03.37  1:43.73    2:12.81   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
12  Anders Paaske  1995    562  29.25  1:03.86  1:41.95    2:13.41   
  Køge Svømmeklub                   
                     
13  Morten Lundsgaard Lange  1995    561  27.36  58.57  1:41.42    2:13.44   
  Birkerød Svømmeklub                   
                     
14  Nicolai Pedersen  1994    554  29.70  1:03.46  1:43.44    2:14.06   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
15  Jakob Vodstrup  1994    542  28.39  1:02.19  1:42.43    2:15.03   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
16  Mark Bjerregaard  1994    538  28.43  1:03.80  1:44.49    2:15.35   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
17  Sebastian Friis  1995    538  29.32  1:05.93  1:43.94    2:15.36   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
18  Thomas Knudsen  1996    537  28.98  1:02.84  1:44.20    2:15.41   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
19  Kasper Lousdal Nielsen  1995    536  28.53  1:02.73  1:43.09    2:15.48   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
20  Daniel Skov Andersen  1994    535  28.44  1:02.49  1:42.76    2:15.57   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
21  Eden Turin  1994    534  27.69  1:01.57  1:43.71    2:15.66   
  West Swim Esbjerg                   
                     
22  Joachim Blach Kristensen  1995    530  29.91  1:06.32  1:46.85    2:16.03   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
23  Niels Breum Hansen  1994    529  29.23  1:05.56  1:45.20    2:16.12   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
24  Jensjakob Kristiansen  1994    527  29.62  1:04.82  1:44.35    2:16.24   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
25  Martin Weberg  1994    527  28.47  1:04.22  1:44.44    2:16.28   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
26  Christian Røssel  1995    521  29.45  1:05.10  1:45.39    2:16.84   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
27  Thomas Birkkjær  1996    511  29.58  1:04.45  1:46.10    2:17.66   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
28  Mathias Brændholt  1996    499  29.25  1:05.96  1:45.50    2:18.76   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
29  Kasper Vitten  1995    496  31.74  1:07.14  1:46.41    2:19.02   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
30  Lasse Meineche  1994    485  30.33  1:07.00  1:46.82    2:20.10   
  Herning Svømmeklub                   
                     
31  Frederik Aavang Jensen  1994    458  31.60  1:07.04  1:49.70    2:22.85   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  25 november 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark