Tulokset Aalborg Cup 2011
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2011 | Udskriftsdato | 05 november 2011 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 08:55 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2011 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 319 | 35.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 312 | 35.93 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 266 | 37.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Lærke Nehmdal | 1999 | 253 | 38.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Helena Terp | 1999 | 244 | 39.01 | Deltager ikke i finalen | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 230 | 39.80 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Hannah Jensen | 2000 | 219 | 40.42 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 214 | 40.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Line Thomsen | 2000 | 214 | 40.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 211 | 40.94 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 211 | 40.95 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
12 | Smilla Lyhne | 2000 | 210 | 41.02 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Larsen | 1999 | 200 | 41.67 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Engsig | 2000 | 185 | 42.77 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Rebecca Pallesen | 2000 | 171 | 43.91 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Frederikke Poulsen | 1999 | 153 | 45.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Levisen | 1997 | 483 | 31.08 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 465 | 31.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andrea Broe | 1997 | 395 | 33.24 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Anne Tollerup | 1998 | 388 | 33.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Sofie Boel Torp | 1997 | 386 | 33.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Maja Jensen | 1997 | 386 | 33.48 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 385 | 33.52 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Katrine Ejby | 1998 | 373 | 33.87 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Rikke Glinvad | 1997 | 361 | 34.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kaia Celine Hylland | 1998 | 360 | 34.26 | ||||||
Nedre Eikre SK | ||||||||||
11 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 298 | 36.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Caroline Beck | 1998 | 285 | 37.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mette H Larsen | 1997 | 279 | 37.32 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Selin Calli | 1997 | 264 | 38.02 | ||||||
Nedre Eikre SK | ||||||||||
15 | Astrid Toft | 1997 | 260 | 38.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Lea Føste Andersen | 1998 | 245 | 38.95 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Louise Heiberg | 1998 | 222 | 40.28 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
18 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 196 | 42.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Karoline Nielsen | 1997 | 172 | 43.80 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Thale Berggren | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nedre Eikre SK | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 560 | 29.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 550 | 29.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Rasmussen | 1996 | 538 | 29.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 511 | 30.50 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederikke Elkjær | 1996 | 495 | 30.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asta Blanch | 1996 | 473 | 31.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lise L. Nielsen | 1996 | 457 | 31.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 451 | 31.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mia Kynde | 1994 | 431 | 32.27 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 412 | 32.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 409 | 32.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 400 | 33.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Helle Kjær | 1994 | 396 | 33.21 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Betina K. Pedersen | 1994 | 362 | 34.20 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 360 | 34.26 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 359 | 34.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 355 | 34.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 350 | 34.58 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 november 2011 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:55 |