Resultater for Aalborg Cup 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Aalborg Cup 2011 |
|
Udskriftsdato |
05 november 2011 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:53 |
|
|
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 november 2011 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Høvsgaard |
1997 |
|
363 |
38.46 |
1:21.46 |
2:05.52 |
|
2:49.17 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus B. Wichmann |
1997 |
|
356 |
38.70 |
1:22.38 |
2:06.85 |
|
2:50.27 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Houlborg |
1998 |
|
329 |
40.68 |
1:25.40 |
2:10.78 |
|
2:54.73 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Malthe Bøg |
1998 |
|
315 |
39.57 |
1:25.34 |
2:11.63 |
|
2:57.26 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Toke Cramer |
1998 |
|
299 |
41.73 |
1:28.56 |
2:14.80 |
|
3:00.48 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicolai Madsen |
1997 |
|
295 |
41.35 |
1:27.73 |
2:14.50 |
|
3:01.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marcus Boesen |
1999 |
|
290 |
40.97 |
1:28.43 |
2:16.19 |
|
3:02.40 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emil Hougesen |
1997 |
|
283 |
40.76 |
1:26.73 |
2:15.32 |
|
3:03.69 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniel Pallesen |
1998 |
|
267 |
43.03 |
1:31.31 |
2:20.37 |
|
3:07.50 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marcus Brandborg |
1997 |
|
266 |
42.35 |
1:31.74 |
2:20.29 |
|
3:07.64 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niclas Henriksen |
1997 |
|
258 |
43.45 |
1:33.62 |
2:23.55 |
|
3:09.49 |
|
|
Randers GF Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Simon Johannsen |
1998 |
|
257 |
42.91 |
1:32.12 |
2:20.31 |
|
3:09.75 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Asger Bertel |
1998 |
|
256 |
42.94 |
1:31.93 |
2:21.50 |
|
3:09.92 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mads Storgaard |
1998 |
|
256 |
44.40 |
1:32.66 |
2:21.36 |
|
3:10.09 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rasmus Hoffmann Jørgensen |
1998 |
|
249 |
44.11 |
1:33.43 |
2:23.14 |
|
3:11.78 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Christoffer Elkjær |
1998 |
|
237 |
44.61 |
1:34.35 |
2:24.92 |
|
3:14.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Magnus Boldrup Birn |
2000 |
|
210 |
47.53 |
1:39.03 |
2:31.50 |
|
3:23.08 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Johan Reimer |
2000 |
|
210 |
45.94 |
1:38.67 |
2:31.67 |
|
3:23.16 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joachim Mortensen |
1995 |
|
533 |
34.23 |
1:12.05 |
1:50.29 |
|
2:28.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristoffer Moos |
1996 |
|
480 |
34.64 |
1:14.14 |
1:54.02 |
|
2:34.07 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Michael Kjær |
1995 |
|
440 |
35.67 |
1:15.84 |
1:57.08 |
|
2:38.61 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Emil Lings |
1996 |
|
436 |
36.31 |
1:17.22 |
1:58.58 |
|
2:39.11 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristian Hejbøl Gregersen |
1995 |
|
397 |
37.66 |
1:19.11 |
2:02.00 |
|
2:44.14 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Peter Birk |
1996 |
|
392 |
37.70 |
1:19.64 |
2:02.51 |
|
2:44.88 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Morten Jæger |
1996 |
|
340 |
39.03 |
1:23.15 |
2:07.97 |
|
2:52.93 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martin Hedegaard Nielsen |
1995 |
|
322 |
39.46 |
1:25.07 |
2:10.59 |
|
2:55.98 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Peter Højberg |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 armt u/vand v/125m |
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse Schrøder Jakobsen |
1993 |
|
476 |
34.79 |
1:13.86 |
1:54.20 |
|
2:34.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Svane Halkjær |
1991 |
|
390 |
37.05 |
1:18.96 |
2:01.81 |
|
2:45.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan Lisberg |
1986 |
|
382 |
37.65 |
1:19.96 |
2:03.32 |
|
2:46.24 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Søren Mikkelsen |
1991 |
|
320 |
38.24 |
1:22.17 |
2:08.83 |
|
2:56.33 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
05 november 2011 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:53 |
|