Results for Aalborg Cup 2011
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2011 | Udskriftsdato | 05 november 2011 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:30 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2011 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Piger 1 Gr. 3 | 1999 | 336 | 2:27.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma A Andersen | 2000 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 42.18 | 1:20.77 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 35.37 | 1:56.14 | |||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 31.51 | 2:27.65 | |||||||
2 | Sto Piger 2 | 1999 | 334 | 2:27.98 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Sidse Thorup | 1999 | 42.26 | 1:18.18 | |||||||
Camilla Rask | 1999 | 36.90 | 1:55.08 | |||||||
Emma Hansen | 1999 | 32.90 | 2:27.98 | |||||||
3 | Bakken Piger 2 | 1999 | 317 | 2:30.64 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Katrine Lund Hansen | 1999 | 37.24 | 37.24 | |||||||
Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 39.24 | 1:16.48 | |||||||
Linea Frederiksen | 1999 | 41.82 | 1:58.30 | |||||||
Sarah Stokvad | 1999 | 32.34 | 2:30.64 | |||||||
4 | Havfruer 3 | 1999 | 310 | 2:31.74 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Laura B. Rasmussen | 1999 | 36.30 | 36.30 | |||||||
Trine Rasmussen | 1999 | 46.03 | 1:22.33 | |||||||
Marie Eske | 1999 | 36.10 | 1:58.43 | |||||||
Celina G Winther | 1999 | 33.31 | 2:31.74 | |||||||
5 | Thisted Piger 1 | 1999 | 281 | 2:36.73 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anette Poulsen | 1999 | 37.90 | 37.90 | |||||||
Sofie Poulsen | 1999 | 42.81 | 1:20.71 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 40.92 | 2:01.63 | |||||||
Sarah Andersen | 1999 | 35.10 | 2:36.73 | |||||||
6 | As Piger 2 Gr. 3 | 1999 | 281 | 2:36.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Anna Olesen | 1999 | 40.25 | 40.25 | |||||||
Lisa Schøn | 1999 | 43.10 | 1:23.35 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 39.63 | 2:02.98 | |||||||
Frederikke Poulsen | 1999 | 33.85 | 2:36.83 | |||||||
- | Smut Piger | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Julie Engsig | 2000 | |||||||||
Caroline Christensen | 1999 | |||||||||
Rebecca Pallesen | 2000 | |||||||||
Michelle Pedersen | 2000 | DNS | ||||||||
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Piger 1 Viborg | 1997 | 407 | 2:18.59 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Lærke Nehmdal | 1999 | 39.04 | 1:16.02 | |||||||
Sofie Boel Torp | 1997 | 32.25 | 1:48.27 | |||||||
Caroline Beck | 1998 | 30.32 | 2:18.59 | |||||||
2 | Sto Piger 1 | 1997 | 405 | 2:18.78 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Andrea Broe | 1997 | 35.10 | 35.10 | |||||||
Sophie Lund Møller | 1998 | 38.55 | 1:13.65 | |||||||
Katrine Ejby | 1998 | 33.72 | 1:47.37 | |||||||
Anna Lund Henriksen | 1998 | 31.41 | 2:18.78 | |||||||
3 | S68 Hjørring 2 Hjørring | 1997 | 365 | 2:23.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Julie Rishøj Andersen | 1997 | 35.06 | 35.06 | |||||||
Emma Marie Amdisen | 1997 | 42.83 | 1:17.89 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 33.08 | 1:50.97 | |||||||
Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 32.72 | 2:23.69 | |||||||
4 | As Piger 2 Gr. 2 | 1997 | 296 | 2:34.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Rikke M Pedersen | 1998 | 37.50 | 37.50 | |||||||
Julie Dahl Schneider | 1998 | 43.03 | 1:20.53 | |||||||
Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 37.10 | 1:57.63 | |||||||
Line Hesselvang | 1998 | 36.41 | 2:34.04 | |||||||
- | Havfruer 2 | 1997 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Josefine Knudsen | 1998 | |||||||||
Frederikke Nielsen | 1998 | |||||||||
Sofie Skibsted | 1997 | |||||||||
Anne Rytter | 2000 | DNS | ||||||||
- | Skanderborg 1 | 1997 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Laura Koch Sørensen | 1997 | |||||||||
Anna Baagøe Frandsen | 1998 | |||||||||
Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | |||||||||
Caroline Kjeldsen | 1997 | DNS | ||||||||
- | Skanderborg 2 | 1997 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Christine Dissing | 1997 | |||||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | |||||||||
Randi Haarh Lorenzen | 1998 | |||||||||
Frida Rogers | 1998 | DNS | ||||||||
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Piger 2 Gr. 1 | 1994 | 607 | 2:01.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 32.10 | 32.10 | |||||||
Maria Pedersen | 1995 | 33.58 | 1:05.68 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 28.35 | 1:34.03 | |||||||
Pernille Moth | 1994 | 27.23 | 2:01.26 | |||||||
2 | As Piger 1 Gr. 1 | 1990 | 603 | 2:01.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 31.90 | 31.90 | |||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 33.20 | 1:05.10 | |||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 29.70 | 1:34.80 | |||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 26.77 | 2:01.57 | |||||||
3 | S68 Hjørring 1 Hjørring | 1996 | 477 | 2:11.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Celine Drivsholm | 1996 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 39.50 | 1:12.70 | |||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 29.05 | 1:41.75 | |||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 29.67 | 2:11.42 | |||||||
4 | Smut Damer | 1993 | 439 | 2:15.07 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Line Niss Bjerregaard | 1998 | 33.29 | 33.29 | |||||||
Julie Levisen | 1997 | 35.99 | 1:09.28 | |||||||
Anne Wittrup Johansen | 1993 | 33.61 | 1:42.89 | |||||||
Janni Bach | 1994 | 32.18 | 2:15.07 | |||||||
5 | Havfruer 1 | 1996 | 422 | 2:16.90 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Frederikke Nedergaard | 1996 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Michelle Strand | 1994 | 37.32 | 1:11.31 | |||||||
Sofie Aaquist | 1996 | 34.74 | 1:46.05 | |||||||
Anne Dahl | 1996 | 30.85 | 2:16.90 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 november 2011 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:30 |