Resultater for UGP4 - Eriksdalsbadet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 4 Söndag 9okt
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2011 |
|
Utskriftsdatum |
09 oktober 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:30 |
|
|
Arrangör |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 oktober 2011 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theodor Hansson |
1994 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:00.95 |
2:05.90 |
3:11.96 |
|
4:16.08 |
|
2 |
Filip Moss |
1994 |
Simklubben Neptun |
|
1:01.89 |
2:10.77 |
3:20.46 |
|
4:26.98 |
|
3 |
Antonio Lutula |
1993 |
Simklubben Neptun |
|
1:02.18 |
2:10.88 |
3:22.30 |
|
4:28.08 |
|
4 |
Gustav Hökfelt |
1994 |
Simklubben Neptun |
|
1:04.04 |
2:14.34 |
3:24.91 |
|
4:28.75 |
|
5 |
Olle Lindberg |
1995 |
Simklubben Ena |
|
1:03.88 |
2:14.12 |
3:22.96 |
|
4:32.50 |
|
6 |
Oskar Emanuelsson |
1994 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:04.57 |
2:14.72 |
3:26.24 |
|
4:38.45 |
|
7 |
Patrik Jansson |
1995 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:03.61 |
2:14.11 |
3:27.45 |
|
4:39.97 |
|
8 |
Felix Gudehn |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:05.53 |
2:17.55 |
3:30.01 |
|
4:40.76 |
|
9 |
Jesper Falk |
1994 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:06.09 |
2:20.09 |
3:35.29 |
|
4:49.21 |
|
10 |
Jack Sjölund |
1995 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:07.65 |
2:24.67 |
3:45.82 |
|
5:01.82 |
|
- |
Robin Gustafsson |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Persson |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:04.83 |
2:17.15 |
3:29.39 |
|
4:39.25 |
|
2 |
Adam Gräns |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:09.32 |
2:26.51 |
3:43.54 |
|
5:00.56 |
|
3 |
Adel Khan |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.31 |
2:24.04 |
3:44.33 |
|
5:01.41 |
|
4 |
Viktor Karlsson |
1996 |
Hellas Simklubb |
|
1:17.66 |
2:43.73 |
4:12.50 |
|
5:39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Bååthe |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:03.44 |
2:13.41 |
3:25.19 |
|
4:36.85 |
|
2 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.41 |
2:19.04 |
3:30.91 |
|
4:41.54 |
|
3 |
Elias Sjöblom |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:07.42 |
2:20.06 |
3:32.63 |
|
4:43.68 |
|
4 |
Josef Isaksson |
1997 |
S71 |
|
1:13.71 |
2:36.56 |
3:58.54 |
|
5:22.71 |
|
5 |
Thomas Näslund |
1997 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.31 |
2:44.04 |
4:10.27 |
|
5:35.60 |
|
6 |
Johan Luhr |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:24.08 |
2:57.19 |
4:28.22 |
|
5:54.71 |
|
- |
Ivar Forsling |
1997 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:09.41 |
2:26.21 |
3:44.37 |
|
4:58.40 |
|
2 |
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:10.99 |
2:29.12 |
3:46.50 |
|
5:00.84 |
|
3 |
Killian Walsh |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:10.07 |
2:27.82 |
3:45.70 |
|
5:00.94 |
|
4 |
Kevin Chong |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:11.08 |
2:28.26 |
3:48.43 |
|
5:14.26 |
|
5 |
Adrian Panahi |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:15.12 |
2:36.62 |
3:56.86 |
|
5:14.72 |
|
6 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:14.77 |
2:36.24 |
3:57.13 |
|
5:16.05 |
|
7 |
Axel Gudehn |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.96 |
2:36.39 |
3:58.55 |
|
5:17.77 |
|
8 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:13.07 |
2:33.23 |
3:56.68 |
|
5:18.15 |
|
9 |
Simon Gipperth |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:21.87 |
2:50.77 |
4:18.54 |
|
5:40.58 |
|
10 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:23.54 |
2:53.78 |
4:22.55 |
|
5:48.89 |
|
11 |
Kalle Sandahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.32 |
2:53.30 |
4:25.66 |
|
5:54.13 |
|
12 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:26.02 |
3:00.85 |
4:35.92 |
|
6:05.23 |
|
13 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:26.43 |
3:00.91 |
4:35.58 |
|
6:05.60 |
|
14 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:24.85 |
3:00.10 |
4:36.36 |
|
6:09.51 |
|
15 |
Karl Wallenberg |
1998 |
Hellas Simklubb |
|
1:28.02 |
3:04.55 |
4:43.52 |
|
6:18.35 |
|
16 |
Mattias Håkansson |
1998 |
Hellas Simklubb |
|
1:28.27 |
3:10.40 |
4:52.48 |
|
6:28.97 |
|
17 |
Kevin Ballchand |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:30.12 |
3:10.50 |
4:55.82 |
|
6:32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.00 |
Utskriftsdatum |
09 oktober 2011 |
Licensierad till: IC Control |
Utskriftstid |
16:30 |
|