2018-10-24   05:53:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falu Skingames 2012

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu Skins Games 2012    Utskriftsdatum  10 mars 2012   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  14:30   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2012         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor, Försök 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elsa Berg  2002    197          41.87   
  Söderhamns Simsällskap                   
Miriam Langarap  2002    164          44.52   
  Lindesbergs Simsällskap                   
Sofia Båvenäs  2002    127          48.45   
  Västerås Simsällskap                   
Nelly Antlöv  2002    124          48.89   
  Falu Simsällskap                   
Alice Gustafsson  2002    89          54.60   
  Ludvika Simsällskap                   
Anna Krysén  2003    87          55.10   
  Ludvika Simsällskap                   
Jennifer Titus  2002              DSQ   
  Lindesbergs Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor, Försök 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Victoria Åberg  2001    289          36.87   
  Västerås Simsällskap                   
Hannah Brunzell  2001    258          38.29   
  Västerås Simsällskap                   
Amie Molin Richtnér  2001    254          38.51   
  Gävle Simsällskap                   
Jennifer Borg  2001    227          39.97   
  Gävle Simsällskap                   
Moa Holmström  2001    189          42.51   
  Ludvika Simsällskap                   
Karolin Holmberg  2001    169          44.07   
  Västerås Simsällskap                   
Elin Carlsson  2001    112          50.65   
  Ludvika Simsällskap                   
Emelie Ångström  2001    108          51.14   
  Västerås Simsällskap                   
Lisa Rydelius  2001    106          51.47   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor, Försök 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sara Junevik  2000    326          35.41   
  Leksands Simförening                   
Sarah Wallin  2000    294          36.66   
  Gävle Simsällskap                   
Linnea Björndahl  2000    292          36.76   
  Upsala Simsällskap                   
Maja Jansson  2000    289          36.89   
  Ludvika Simsällskap                   
Frida Lannhard  2000    282          37.19   
  Ludvika Simsällskap                   
Petronella Skoglund  2000    266          37.91   
  Leksands Simförening                   
Nora Laine  2000    198          41.82   
  Köpings Simsällskap                   
Tova Barresäter  2000    180          43.20   
  Gävle Simsällskap                   
Wilma Karlsson  2000    144          46.50   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
10  Cecilina Nilsson  2000    91          54.12   
  Söderhamns Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ive Johansson  1998    379          33.70   
  Filipstads Simklubb                   
Linnéa Carlsson  1998    348          34.65   
  Upsala Simsällskap                   
Hanna Tinnerholm  1999    332          35.20   
  Falu Simsällskap                   
Ellen Holmberg  1998    328          35.35   
  Upsala Simsällskap                   
Ajla Omic  1999    321          35.59   
  Filipstads Simklubb                   
Anna Miram  1999    314          35.88   
  Ludvika Simsällskap                   
Ellinor Grele  1998    302          36.35   
  Upsala Simsällskap                   
Liva Bihre  1998    299          36.44   
  Upsala Simsällskap                   
Rebecka Bankefors  1998    298          36.51   
  Upsala Simsällskap                   
10  Amanda Lundin-Bornström  1998    287          36.95   
  Fagersta Simklubb                   
11  Linnéa Palmqvist  1998    284          37.10   
  Sala Simsällskap                   
12  Miranda Söderberg  1999    271          37.66   
  Upsala Simsällskap                   
13  Cecilia Czarnecki  1999    266          37.90   
  Avesta Simsällskap                   
14  Wilma Blom  1998    236          39.46   
  Upsala Simsällskap                   
15  Alva Malmstedt  1998    209          41.09   
  Hedemora Simsällskap                   
16  Jacqueline Larsson  1999    205          41.34   
  Ludvika Simsällskap                   
17  Stefanie Nilsson  1998    196          41.98   
  Simsällskapet Mora                   
18  Moa-Lill Häggkvist  1998    192          42.25   
  Borlänge Simsällskap                   
19  Rebecca Båvenäs  1999    192          42.27   
  Västerås Simsällskap                   
20  Felicia Näsström  1999    179          43.22   
  Västerås Simsällskap                   
21  Lovisa Edblad  1999    146          46.28   
  Söderhamns Simsällskap                   
22  Emma Svensson  1998    124          48.92   
  Gnosjö Simsällskap                   
23  Jonna Rustas  1999    108          51.27   
  Simsällskapet Mora                   
24  Josefine West  1999    74          58.02   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Berggren  1996    513          30.45   
  Västerås Simsällskap                   
Louise Zettergren  1997    450          31.81   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Clara Wiman  1996    426          32.39   
  Västerås Simsällskap                   
Lina Andersson  1996    418          32.61   
  Filipstads Simklubb                   
Ida Fahlborg  1996    400          33.10   
  Västerås Simsällskap                   
Therese Karlsson  1997    372          33.90   
  Fagersta Simklubb                   
Saga Söderberg  1997    322          35.58   
  Upsala Simsällskap                   
Hanna Skytt  1997    311          35.98   
  Västerås Simsällskap                   
Klara Johansson  1997    309          36.05   
  Borlänge Simsällskap                   
10  Elin Lindberg  1996    302          36.32   
  Simsällskapet Mora                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Lindefelt  1994    517          30.38   
  Borlänge Simsällskap                   
Malin Åhrlin  1990    494          30.85   
  Upsala Simsällskap                   
Lina Westerlund  1995    485          31.03  Deltar ej i final 
  Upsala Simsällskap                   
Lina Anttila  1987    482          31.09   
  Borlänge Simsällskap                   
Fredrika Lundkvist  1994    464          31.49   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Katarina Burman  1993    438          32.10   
  Upsala Simsällskap                   
Amanda Rosberg  1992    415          32.69   
  Borlänge Simsällskap                   
Linnea Lindén  1995    402          33.03   
  Ludvika Simsällskap                   
Therese Luong  1994    383          33.56   
  Gnosjö Simsällskap                   
10  Julia Norén  1994    361          34.23   
  Upsala Simsällskap                   
11  Emma Larson  1995    359          34.31   
  Sim 77 Hofors                   
12  Mikaela Olofsson  1992    344          34.80   
  Västerås Simsällskap                   
13  Ida Sommehed  1995    341          34.90   
  Gnosjö Simsällskap                   
14  Kajsa-Stina Häggqvist  1994    320          35.64   
  Borlänge Simsällskap                   
15  Mari Edlert  1995    310          36.01   
  Upsala Simsällskap                   
16  Matilda Lundberg  1995    294          36.67   
  Ludvika Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  10 mars 2012 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  14:30 
 
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu Skins Games 2012    Utskriftsdatum  10 mars 2012   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  14:30   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2012         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar, Försök 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Michal Laszewski  2002    68          53.29   
  Lindesbergs Simsällskap                   
Linus Söderholm  2002    65          54.20   
  Ludvika Simsällskap                   
Markus Tägtström  2002    49          59.56   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar, Försök 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Johan Brewitz  2001    91          48.54   
  Västerås Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar, Försök 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Almasi  2000    186          38.17   
  Upsala Simsällskap                   
Philip Batista-Gröndahl  2000    159          40.27   
  Ludvika Simsällskap                   
William Borg  2000    154          40.70   
  Gävle Simsällskap                   
Anton Särnblad  2000    117          44.57   
  Upsala Simsällskap                   
Oscar Eriksson  2000    117          44.58   
  Västerås Simsällskap                   
Victor Nilsson  2000    69          53.27   
  Västerås Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lukas Steiner  1998    349          30.96   
  Västerås Simsällskap                   
Filip Björkholm  1998    289          32.96   
  Västerås Simsällskap                   
William Karlström  1998    269          33.79   
  Upsala Simsällskap                   
Daniel Litborn  1998    252          34.50   
  Borlänge Simsällskap                   
Edvin Persson  1999    245          34.84   
  Simsällskapet Mora                   
Emil Söderholm  1999    239          35.12   
  Ludvika Simsällskap                   
Lukas Hill  1999    230          35.59   
  Simsällskapet Mora                   
Victor Westin  1998    225          35.82   
  Sala Simsällskap                   
Gustav Ejdersund  1998    224          35.88   
  Västerås Simsällskap                   
10  Anton Campalto  1998    196          37.53   
  Ludvika Simsällskap                   
11  Harald Brobacke  1999    194          37.65   
  Västerås Simsällskap                   
12  Jakob Rydelius  1999    185          38.25   
  Ludvika Simsällskap                   
13  Emil Skytt  1999    182          38.47   
  Västerås Simsällskap                   
14  David Hambraeus  1999    176          38.93   
  Falu Simsällskap                   
15  Jakob Gustafsson  1999    170          39.39   
  Ludvika Simsällskap                   
16  Elias Sundman  1998    168          39.49   
  Söderhamns Simsällskap                   
17  Axel Nyman  1998    160          40.19   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
18  Henrik Bransell  1999    151          40.92   
  Ludvika Simsällskap                   
19  Elias Hägglund  1998    139          42.06   
  Gävle Simsällskap                   
20  Samuel Sved  1998    128          43.25   
  Avesta Simsällskap                   
21  Anton Lindberg  1999    84          49.84   
  Söderhamns Simsällskap                   
Gustav Radbrandt  1998              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Max Östberg  1996    435          28.77   
  Västerås Simsällskap                   
Nathaniel Jousefi  1997    416          29.20   
  Upsala Simsällskap                   
Gunnar Granlund  1996    404          29.50   
  Västerås Simsällskap                   
Sean Johansson  1997    397          29.67   
  Upsala Simsällskap                   
Gustaf Dahlman  1997    384          30.00   
  Västerås Simsällskap                   
Petter Cyrén  1996    370          30.37   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Fredrik Byström  1996    349          30.95   
  Västerås Simsällskap                   
John Bankefors  1996    336          31.35   
  Upsala Simsällskap                   
Alfred Lindén  1997    318          31.94   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Gustav Sjökvist  1996    301          32.53   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
11  Jacob Leidefeldt  1997    293          32.84   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Alfons Fornari  1997    280          33.32   
  Västerås Simsällskap                   
13  Kristoffer Karlsson  1997    189          37.97   
  Borlänge Simsällskap                   
David Wimmerstedt  1997              DNF   
  Upsala Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Joakim Hvalgren  1993    552          26.57   
  Södertörns Simsällskap                   
Björn Sundin  1990    505          27.37   
  Upsala Simsällskap                   
Linus Kanth  1991    505          27.37   
  Västerås Simsällskap                   
David Hallberg  1994    462          28.19   
  Västerås Simsällskap                   
Max Galjaart  1994    432          28.84   
  Ludvika Simsällskap                   
Oscar Fredriksson  1994    416          29.20   
  Ludvika Simsällskap                   
Oskar Altzar  1992    411          29.33   
  Borlänge Simsällskap                   
Robert Lindblom  1995    409          29.36   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Simon Larsson  1990    371          30.33   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
10  Joakim Collheim  1993    368          30.43   
  Avesta Simsällskap                   
11  Johan Nilsson  1993    351          30.91   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
12  Jonas Lindberg  1992    340          31.22   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
13  Omid Janani  1994    335          31.40   
  Västerås Simsällskap                   
14  Gustav Wigren  1993    246          34.78   
  Söderhamns Simsällskap                   
15  Robin Flyman  1995    219          36.19   
  Söderhamns Simsällskap                   
Niclas Hvalgren  1995              DNS   
  Södertörns Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  10 mars 2012 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  14:30 
 
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu Skins Games 2012    Utskriftsdatum  28 mars 2012   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2012         
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Flickor, Försök 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elsa Berg  2002    262          45.03   
  Söderhamns Simsällskap                   
Hilda Sander  2002    227          47.21   
  Falu Simsällskap                   
Miriam Langarap  2002    187          50.37   
  Lindesbergs Simsällskap                   
Nelly Antlöv  2002    176          51.43   
  Falu Simsällskap                   
Jennifer Titus  2002    173          51.71   
  Lindesbergs Simsällskap                   
Sofia Båvenäs  2002    147          54.52   
  Västerås Simsällskap                   
Anna Krysén  2003    113          59.60   
  Ludvika Simsällskap                   
Alice Serlander  2002    103          1:01.46   
  Ludvika Simsällskap                   
Ida Granberg  2003    103          1:01.48   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Isa Brandt  2002    100          1:02.00   
  Falu Simsällskap                   
11  Alice Gustafsson  2002    85          1:05.50   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Flickor, Försök 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Moa Holmström  2001    307          42.68   
  Ludvika Simsällskap                   
Malin Eklund  2001    291          43.45   
  Köpings Simsällskap                   
Amie Molin Richtnér  2001    289          43.54   
  Gävle Simsällskap                   
Hannah Brunzell  2001    282          43.91   
  Västerås Simsällskap                   
Jennifer Borg  2001    244          46.09   
  Gävle Simsällskap                   
Lisa Rydelius  2001    219          47.78   
  Ludvika Simsällskap                   
Victoria Åberg  2001    219          47.81   
  Västerås Simsällskap                   
Mina Alpergin  2001    215          48.10   
  Upsala Simsällskap                   
Karolin Holmberg  2001    193          49.83   
  Västerås Simsällskap                   
10  Emelie Ångström  2001    184          50.66   
  Västerås Simsällskap                   
11  Elin Carlsson  2001    176          51.36   
  Ludvika Simsällskap                   
12  Jessika Borbos  2001    169          52.05   
  Falu Simsällskap                   
13  Emelie Hellgren  2001    152          54.01   
  Fagersta Simklubb                   
14  Matilda Jungstedt  2001    142          55.15   
  Köpings Simsällskap                   
15  Leyla Chabbani  2001    92          1:03.90   
  Fagersta Simklubb                   
Emelie Abela  2001              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Flickor, Försök 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sarah Wallin  2000    405          38.92   
  Gävle Simsällskap                   
Maja Jansson  2000    348          40.95   
  Ludvika Simsällskap                   
Frida Lannhard  2000    278          44.12   
  Ludvika Simsällskap                   
Elin Lindgren  2000    267          44.70   
  Västerås Simsällskap                   
Nora Laine  2000    267          44.70   
  Köpings Simsällskap                   
Tova Barresäter  2000    225          47.34   
  Gävle Simsällskap                   
Tova Wauge  2000    220          47.70   
  Köpings Simsällskap                   
Petronella Skoglund  2000    213          48.22   
  Leksands Simförening                   
Wilma Karlsson  2000    205          48.85   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
10  Maja Söderkvist  2000    185          50.57   
  Falu Simsällskap                   
11  Ida Brandt  2000    179          51.14   
  Falu Simsällskap                   
12  Cecilina Nilsson  2000    174          51.54   
  Söderhamns Simsällskap                   
13  Sandra Jobs  2000    171          51.89   
  Falu Simsällskap                   
14  Saga Ytterholm  2000    130          56.87   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Flickor, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Berggren  1998    501          36.27   
  Västerås Simsällskap                   
Julia Norlin  1998    415          38.61   
  Upsala Simsällskap                   
Sofia Ander  1998    411          38.75   
  Sala Simsällskap                   
Hanna Tinnerholm  1999    398          39.14   
  Falu Simsällskap                   
Ellinor Grele  1998    361          40.46   
  Upsala Simsällskap                   
Ella-Maja Byström  1999    356          40.63   
  Upsala Simsällskap                   
Linnéa Palmqvist  1998    335          41.47   
  Sala Simsällskap                   
Sofia Bjälevik  1999    318          42.18   
  Köpings Simsällskap                   
Anna Miram  1999    313          42.42   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Cecilia Czarnecki  1999    294          43.30   
  Avesta Simsällskap                   
11  Jacqueline Larsson  1999    274          44.33   
  Ludvika Simsällskap                   
12  Anna Norin  1999    256          45.38   
  Falu Simsällskap                   
13  Ella Hursti  1998    252          45.59   
  Upsala Simsällskap                   
14  Moa-Lill Häggkvist  1998    242          46.24   
  Borlänge Simsällskap                   
15  Ida Kvist  1998    239          46.38   
  Västerås Simsällskap                   
16  Rebecca Båvenäs  1999    239          46.40   
  Västerås Simsällskap                   
17  Anna Sjöholm  1998    236          46.63   
  Gävle Simsällskap                   
18  Felicia Näsström  1999    228          47.14   
  Västerås Simsällskap                   
19  Magda Månsson-Höglund  1998    220          47.72   
  Västerås Simsällskap                   
20  Stefanie Nilsson  1998    217          47.90   
  Simsällskapet Mora                   
21  Lovisa Edblad  1999    213          48.25   
  Söderhamns Simsällskap                   
22  Lisa Carlsson  1999    212          48.29   
  Upsala Simsällskap                   
23  Stella Bentrari  1999    210          48.43   
  Västerås Simsällskap                   
24  Emma Svensson  1998    202          49.07   
  Gnosjö Simsällskap                   
25  Alva Malmstedt  1998    180          51.02   
  Hedemora Simsällskap                   
26  Josefine West  1999    169          52.07   
  Ludvika Simsällskap                   
27  Jonna Rustas  1999    154          53.69   
  Simsällskapet Mora                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Flickor, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Persson  1996    590          34.33   
  Farum Svømmeklub                   
Lina Andersson  1996    463          37.24   
  Filipstads Simklubb                   
Louise Zettergren  1997    410          38.76   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Malin Burman  1996    378          39.84   
  Upsala Simsällskap                   
Emelie Hansson  1997    352          40.80   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Felicia Forslund  1997    311          42.50   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Elin Lindberg  1996    299          43.05   
  Simsällskapet Mora                   
Moa Pettersson  1997    252          45.62   
  Sim 77 Hofors                   
Frida Andersson  1997    187          50.33   
  Gnosjö Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Flickor, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Westerlund  1995    647          33.29   
  Upsala Simsällskap                   
Sara Ottosson-Bixo  1995    509          36.08   
  Västerås Simsällskap                   
Lina Anttila  1987    490          36.53   
  Borlänge Simsällskap                   
Amanda Rosberg  1992    481          36.76   
  Borlänge Simsällskap                   
Malin Åhrlin  1990    459          37.33   
  Upsala Simsällskap                   
Ellen Lindefelt  1994    408          38.82   
  Borlänge Simsällskap                   
Linnea Lindén  1995    385          39.59   
  Ludvika Simsällskap                   
Emma Larson  1995    378          39.84   
  Sim 77 Hofors                   
Therese Luong  1994    372          40.04   
  Gnosjö Simsällskap                   
10  Louise Säfström  1995    366          40.26   
  Falu Simsällskap                   
11  Hanna Fransman  1995    351          40.82   
  Falu Simsällskap                   
12  Ida Sommehed  1995    321          42.08   
  Gnosjö Simsällskap                   
13  Sara Molin  1990    315          42.31   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
14  Diana Björk  1995    307          42.68   
  Borlänge Simsällskap                   
15  Mikaela Olofsson  1992    293          43.35   
  Västerås Simsällskap                   
16  Emma Sandberg  1994    260          45.12   
  Gnosjö Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.06  Utskriftsdatum  28 mars 2012 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu Skins Games 2012    Utskriftsdatum  10 mars 2012   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  15:06   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2012         
 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Försök 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elias Persson  2002    107          53.11   
  Simsällskapet Mora                   
Markus Tägtström  2002    89          56.61   
  Borlänge Simsällskap                   
Michal Laszewski  2002    72          1:00.59   
  Lindesbergs Simsällskap                   
Linus Söderholm  2002    68          1:01.96   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Försök 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jakob Källquist  2001    142          48.42   
  Gävle Simsällskap                   
Niclas Evaldsson  2001    132          49.60   
  Hedemora Simsällskap                   
Johan Brewitz  2001    124          50.57   
  Västerås Simsällskap                   
Tim Hansson  2001    79          58.92   
  Falu Simsällskap                   
Jesper Johansson  2001    74          1:00.24   
  Filipstads Simklubb                   
Isak Hansson  2001    52          1:07.69   
  Simsällskapet Mora                   
Mathias Renström  2001              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Försök 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Almasi  2000    217          41.99   
  Upsala Simsällskap                   
William Borg  2000    216          42.10   
  Gävle Simsällskap                   
Alexander Enlund  2000    182          44.57   
  Falu Simsällskap                   
Philip Batista-Gröndahl  2000    149          47.58   
  Ludvika Simsällskap                   
Victor Nilsson  2000    106          53.42   
  Västerås Simsällskap                   
Gustav Norling  2000    99          54.51   
  Falu Simsällskap                   
Oscar Eriksson  2000    97          55.01   
  Västerås Simsällskap                   
Anton Waller-Kaustinen  2000    96          55.17   
  Borlänge Simsällskap                   
Björn Lundqvist  2000    61          1:04.27   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jesper Eklund  1998    370          35.18   
  Köpings Simsällskap                   
Gustav Sander  1998    328          36.63   
  Falu Simsällskap                   
Lukas Steiner  1998    310          37.32   
  Västerås Simsällskap                   
Anton Campalto  1998    282          38.51   
  Ludvika Simsällskap                   
Filip Antlöv  1998    276          38.77   
  Falu Simsällskap                   
Gustav Ejdersund  1998    272          38.95   
  Västerås Simsällskap                   
Emil Söderholm  1999    257          39.72   
  Ludvika Simsällskap                   
Filip Björkholm  1998    231          41.16   
  Västerås Simsällskap                   
David Hambraeus  1999    231          41.18   
  Falu Simsällskap                   
10  Carl Lemon  1998    224          41.59   
  Leksands Simförening                   
11  Victor Westin  1998    218          41.93   
  Sala Simsällskap                   
12  Gustav Radbrandt  1998    196          43.49   
  Ludvika Simsällskap                   
13  Harald Brobacke  1999    191          43.86   
  Västerås Simsällskap                   
14  Jakob Gustafsson  1999    184          44.39   
  Ludvika Simsällskap                   
15  Max Bergström  1999    181          44.62   
  Upsala Simsällskap                   
16  Edvin Persson  1999    178          44.90   
  Simsällskapet Mora                   
17  Jakob Rydelius  1999    169          45.69   
  Ludvika Simsällskap                   
18  Zacharias Lind  1998    167          45.85   
  Upsala Simsällskap                   
19  Anton Lindberg  1999    165          46.01   
  Söderhamns Simsällskap                   
20  Samuel Sved  1998    161          46.42   
  Avesta Simsällskap                   
21  Elias Sundman  1998    154          47.15   
  Söderhamns Simsällskap                   
22  Elias Hägglund  1998    151          47.44   
  Gävle Simsällskap                   
23  Henrik Bransell  1999    144          48.18   
  Ludvika Simsällskap                   
Hjalmar Gunnarsson  1999              DNS   
  Falu Simsällskap                   
Lukas Hill  1999              DNS   
  Simsällskapet Mora                   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
David Wimmerstedt  1997    420          33.72   
  Upsala Simsällskap                   
Petter Cyrén  1996    405          34.14   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Alexander Matkoski  1996    323          36.82   
  Upsala Simsällskap                   
Samuel Hillman  1997    304          37.56   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Fredrik Byström  1996    293          38.00   
  Västerås Simsällskap                   
Roger Öncu  1997    236          40.85   
  Upsala Simsällskap                   
Kristoffer Karlsson  1997    205          42.83   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linus Kanth  1991    523          31.33   
  Västerås Simsällskap                   
Joakim Hvalgren  1993    522          31.35   
  Södertörns Simsällskap                   
Robert Lindblom  1995    515          31.51   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Janne Goltermann  1989    480          32.26   
  Upsala Simsällskap                   
Johan Nilsson  1993    459          32.74   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Joakim Collheim  1993    419          33.75   
  Avesta Simsällskap                   
Jonas Lindberg  1992    409          34.02   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Johan Pettersson  1994    358          35.55   
  Upsala Simsällskap                   
Oscar Fredriksson  1994    352          35.75   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Omid Janani  1994    342          36.11   
  Västerås Simsällskap                   
11  Niclas Hvalgren  1995    334          36.38   
  Södertörns Simsällskap                   
12  Gustav Wigren  1993    262          39.45   
  Söderhamns Simsällskap                   
Max Galjaart  1994              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  10 mars 2012 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  15:06 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu Skins Games 2012    Utskriftsdatum  10 mars 2012   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  18:24   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2012         
 
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Hilda Sander  2002    158  49.58        1:42.26   
  Falu Simsällskap                   
                     
Nelly Antlöv  2002    147  50.65        1:44.61   
  Falu Simsällskap                   
                     
Sofia Båvenäs  2002    128          1:49.73   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Alice Serlander  2002    111  59.13        1:54.92   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Ida Granberg  2003    107  56.38        1:56.20   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Alice Gustafsson  2002    96  1:01.03        2:00.71   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Anna Krysén  2003              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Victoria Åberg  2001    321  38.75        1:20.65   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Hannah Brunzell  2001    264  42.10        1:26.10   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Jessika Borbos  2001    229  43.64        1:30.28   
  Falu Simsällskap                   
                     
Mina Alpergin  2001    218  45.49        1:31.78   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Emelie Ångström  2001    196  47.51        1:35.10   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Karolin Holmberg  2001    194  45.61        1:35.46   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Elin Carlsson  2001    172  49.01        1:39.23   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Amie Molin Richtnér  2001              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Lannhard  2000    329  39.17        1:20.02   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linnea Björndahl  2000    289  41.74        1:23.54   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Sara Junevik  2000    273  42.03        1:25.09   
  Leksands Simförening                   
                     
Beatrice Blomqvist  2000    269  41.69        1:25.61   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Lovisa Sved  2000    260  42.06        1:26.50   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Petronella Skoglund  2000    218  44.40        1:31.80   
  Leksands Simförening                   
                     
Wilma Karlsson  2000    194  48.21        1:35.45   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Elin Lindgren  2000    185  47.58        1:36.98   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Ida Brandt  2000    171  49.63        1:39.45   
  Falu Simsällskap                   
                     
10  Sandra Jobs  2000    159  50.32        1:41.89   
  Falu Simsällskap                   
                     
Maja Söderkvist  2000              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Julia Nordlund  1998    477  34.42        1:10.70   
  Falu Simsällskap                   
                     
Linnéa Carlsson  1998    415  34.81        1:14.02   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Amanda Lundin-Bornström  1998    374  37.49        1:16.68   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Rebecka Bankefors  1998    363  37.97        1:17.45   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Josefine Johannesson  1999    339  38.72        1:19.24   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Sofia Ander  1998    333  38.93        1:19.66   
  Sala Simsällskap                   
                     
Sandra Lundqvist  1998    325  39.44        1:20.34   
  Falu Simsällskap                   
                     
Hanna Tinnerholm  1999    322  38.84        1:20.54   
  Falu Simsällskap                   
                     
Ellen Holmberg  1998    322  38.63        1:20.62   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Moa-Lill Häggkvist  1998    315  40.61        1:21.15   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
11  Anna Miram  1999    310  39.80        1:21.64   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
12  Sofia Bjälevik  1999    305  40.00        1:22.07   
  Köpings Simsällskap                   
                     
13  Ajla Omic  1999    279  40.43        1:24.48   
  Filipstads Simklubb                   
                     
14  Liva Bihre  1998    263  41.47        1:26.17   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Didar Alpergin  1999    254  42.95        1:27.23   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Isabelle Sörlie  1999    254  42.40        1:27.26   
  Falu Simsällskap                   
                     
17  Wilma Blom  1998    247  42.96        1:28.03   
  Upsala Simsällskap                   
                     
18  Rebecca Båvenäs  1999    226  44.79        1:30.69   
  Västerås Simsällskap                   
                     
19  Kristin Andersson  1999    225  44.08        1:30.83   
  Falu Simsällskap                   
                     
20  Stefanie Nilsson  1998    207  45.92        1:33.41   
  Simsällskapet Mora                   
                     
21  Anna Norin  1999    182  47.31        1:37.45   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Berggren  1996    504  33.52        1:09.39   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Amanda Löfgren  1997    473  34.87        1:10.88   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Klara Johansson  1997    424  36.49        1:13.53   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Hanna Skytt  1997    383  37.23        1:16.02   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Ida Fahlborg  1996    383  36.67        1:16.08   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Therese Karlsson  1997    315  39.23        1:21.21   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Malin Burman  1996    299  38.89        1:22.64   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Josefine Borbos  1997    295  40.99        1:22.92   
  Falu Simsällskap                   
                     
Lotta Persson  1997    287  41.50        1:23.77   
  Falu Simsällskap                   
                     
10  Sara Gille  1997    236  43.28        1:29.35   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Elin Lindberg  1996    231  44.29        1:29.96   
  Simsällskapet Mora                   
                     
12  Moa Pettersson  1997    196  45.77        1:35.07   
  Sim 77 Hofors                   
                     
13  Felicia Forslund  1997    190  47.06        1:35.99   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Lindefelt  1994    426  34.71        1:13.40   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Katarina Burman  1993    425  34.90        1:13.46   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Julia Norén  1994    402  36.54        1:14.86   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    375  37.33        1:16.62   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Matilda Lundberg  1995    359  38.28        1:17.69   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Amanda Rosberg  1992    347  37.14        1:18.57   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Ida Sommehed  1995    338  36.22        1:19.32   
  Gnosjö Simsällskap                   
                     
Hanna Fransman  1995    294  39.67        1:23.02   
  Falu Simsällskap                   
                     
Mari Edlert  1995    266  41.79        1:25.89   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Louise Säfström  1995    228  43.33        1:30.34   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  10 mars 2012 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  18:24 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu Skins Games 2012    Utskriftsdatum  10 mars 2012   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  15:43   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2012         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Linus Söderholm  2002    94  52.26        1:47.56   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Michal Laszewski  2002    87  51.60        1:50.25   
  Lindesbergs Simsällskap                   
                     
Markus Tägtström  2002    80  55.88        1:53.76   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jakob Källquist  2001    178  43.08        1:26.97   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Johan Brewitz  2001    168  42.90        1:28.69   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Tim Hansson  2001    103  52.06        1:44.30   
  Falu Simsällskap                   
                     
Isak Hansson  2001    93  52.29        1:48.18   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Mathias Renström  2001              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Almasi  2000    222  39.02        1:20.84   
  Upsala Simsällskap                   
                     
William Borg  2000    194  40.94        1:24.51   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Oscar Eriksson  2000    129  47.89        1:36.84   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Gustav Ödman  2000    118  48.17        1:39.75   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000    110  50.47        1:42.01   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Victor Nilsson  2000    109  50.09        1:42.54   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Gustav Norling  2000    102  50.74        1:44.70   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Victor Peltomaa  1998    348  33.75        1:09.57   
  Falu Simsällskap                   
                     
Gustav Sander  1998    283  35.54        1:14.58   
  Falu Simsällskap                   
                     
Lukas Hill  1999    281  36.29        1:14.76   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Filip Björkholm  1998    271  36.78        1:15.62   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Harald Brobacke  1999    228  39.11        1:20.07   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Daniel Litborn  1998    207  39.95        1:22.76   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Axel Nyman  1998    191  41.92        1:25.01   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Per Höijer  1998    188  42.32        1:25.44   
  Falu Simsällskap                   
                     
Henrik Bransell  1999    188  42.66        1:25.49   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
10  Jakob Gustafsson  1999    186  42.16        1:25.81   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
11  Emil Skytt  1999    182  42.70        1:26.38   
  Västerås Simsällskap                   
                     
12  Victor Westin  1998    178  42.40        1:26.97   
  Sala Simsällskap                   
                     
13  Axel Henriksson  1999    178  42.27        1:27.02   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Gustaf Dahlman  1997    430  31.42        1:04.82   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Max Östberg  1996    423  31.99        1:05.20   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Rasmus Rantanen  1997    392  32.62        1:06.88   
  Falu Simsällskap                   
                     
Gunnar Granlund  1996    357  33.72        1:08.98   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Alfred Lindén  1997    331  34.06        1:10.76   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Gustav Nyberg  1997    200  40.53        1:23.64   
  Falu Simsällskap                   
                     
Kristoffer Karlsson  1997              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Linus Kanth  1991    592  28.74        58.28   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Björn Sundin  1990    482  29.57        1:02.43   
  Upsala Simsällskap                   
                     
David Hallberg  1994    406  31.83        1:06.08   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Oscar Fredriksson  1994    360  33.64        1:08.81   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Niclas Hvalgren  1995    350  33.39        1:09.44   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Simon Larsson  1990    342  33.88        1:10.01   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  10 mars 2012 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  15:43 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu Skins Games 2012    Utskriftsdatum  10 mars 2012   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  16:14   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2012         
 
 
Gren 7, 400m Frisim Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Lannhard  2000    394  1:16.28  2:38.06  4:00.68    5:20.51   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Tova Barresäter  2000    316  1:22.95  2:52.93  4:22.22    5:45.05   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Sara Junevik  2000    294  1:21.62  2:53.67  4:25.46    5:53.34   
  Leksands Simförening                   
                     
Tova Wauge  2000    224  1:31.54  3:13.20  4:53.25    6:27.08   
  Köpings Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Berggren  1998    534  1:10.01  2:23.94  3:38.32    4:49.57   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Julia Nordlund  1998    491  1:10.86  2:27.13  3:44.00    4:57.82   
  Falu Simsällskap                   
                     
Anna Miram  1999    410  1:16.46  2:37.32  3:59.01    5:16.35   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Julia Norlin  1998    409  1:15.38  2:36.35  3:58.13    5:16.36   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Josefine Johannesson  1999    372  1:16.57  2:38.49  4:02.17    5:26.53   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Isabelle Sörlie  1999    357  1:17.38  2:42.61  4:08.62    5:31.21   
  Falu Simsällskap                   
                     
Rebecca Båvenäs  1999    333  1:21.86  2:49.30  4:15.58    5:39.00   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Jacqueline Larsson  1999    328  1:21.76  2:49.10  4:16.07    5:40.60   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linnéa Palmqvist  1998              DNF   
  Sala Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Flickor, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Madeleine Olofsson  1997    478  1:09.87  2:25.92  3:43.42    5:00.35   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Josefine Borbos  1997    403  1:15.82  2:36.82  3:57.82    5:18.04   
  Falu Simsällskap                   
                     
Klara Johansson  1997    395  1:16.75  2:40.18  4:01.70    5:20.10   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Sara Ottosson-Bixo  1995    587  1:08.65  2:18.97  3:30.09    4:40.53   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Lina Anttila  1987    536  1:09.66  2:23.69  3:38.08    4:49.29   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    465  1:12.17  2:28.91  3:46.84    5:03.28   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Diana Björk  1995    273  1:22.42  2:55.09  4:29.44    6:02.30   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  10 mars 2012 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  16:14 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu Skins Games 2012    Utskriftsdatum  10 mars 2012   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2012         
 
 
Gren 8, 400m Frisim Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Philip Batista-Gröndahl  2000    216  1:24.74  2:56.76  4:26.75    5:54.86   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000    141  1:32.85  3:17.07  5:03.35    6:49.00   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lukas Steiner  1998    449  1:05.08  2:15.82  3:27.55    4:37.81   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Victor Peltomaa  1998    401  1:06.73  2:20.04  3:34.79    4:48.57   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jesper Eklund  1998    384  1:08.99  2:23.95  3:38.92    4:52.78   
  Köpings Simsällskap                   
                     
Filip Björkholm  1998    378  1:10.30  2:25.17  3:41.34    4:54.26   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Filip Antlöv  1998    310  1:15.57  2:37.31  3:58.05    5:14.39   
  Falu Simsällskap                   
                     
Per Höijer  1998    306  1:16.20  2:39.83  3:59.42    5:15.86   
  Falu Simsällskap                   
                     
David Hambraeus  1999    289  1:14.54  2:35.27  3:57.15    5:21.78   
  Falu Simsällskap                   
                     
Harald Brobacke  1999    276  1:16.75  2:41.20  4:05.96    5:26.91   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Max Östberg  1996    574  1:01.71  2:06.74  3:11.53    4:16.08   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Gustaf Dahlman  1997    516  1:02.06  2:07.55  3:15.99    4:25.32   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Rasmus Rantanen  1997    464  1:03.30  2:12.93  3:24.19    4:34.80   
  Falu Simsällskap                   
                     
Fredrik Byström  1996    410  1:06.17  2:18.92  3:33.28    4:46.39   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Gustav Sjökvist  1996    403  1:04.40  2:16.91  3:33.12    4:48.15   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Alexander Matkoski  1996    364  1:05.66  2:20.91  3:39.51    4:58.05   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Roger Öncu  1997    310  1:14.41  2:34.47  3:55.62    5:14.29   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Kristoffer Karlsson  1997    294  1:16.88  2:39.43  4:01.16    5:19.89   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Gustav Nyberg  1997    267  1:17.91  2:43.13  4:08.45    5:30.31   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Gustav Wigren  1993    402  1:09.20  2:23.47  3:37.16    4:48.38   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  10 mars 2012 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu Skins Games 2012    Utskriftsdatum  28 mars 2012   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  11:21   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2012         
 
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Sandra Lundqvist  1998    348  36.45  1:19.33  2:05.44    2:51.70   
  Falu Simsällskap                   
                     
Ive Johansson  1998    248  38.18  1:27.94  2:21.40    3:12.16   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Ajla Omic  1999    205  40.14  1:33.04  2:29.71    3:24.85   
  Filipstads Simklubb                   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Persson  1996    529  32.90  1:10.11  1:49.01    2:29.34   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Elin Berggren  1996    499  33.02  1:10.90  1:51.01    2:32.29   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Saga Söderberg  1997    287  39.73  1:25.51  2:14.51    3:03.10   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrika Lundkvist  1994    450  33.92  1:14.33  1:56.10    2:37.58   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.06  Utskriftsdatum  28 mars 2012 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu Skins Games 2012    Utskriftsdatum  10 mars 2012   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  16:26   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2012         
 
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emil Skytt  1999    180  41.28  1:32.22  2:25.26    3:13.07   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Harald Brobacke  1999    134  50.09  1:46.82  2:42.87    3:33.23   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Daniel Litborn  1998    134  39.33  1:33.45  2:32.86    3:33.42   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Sean Johansson  1997    426  31.75  1:09.31  1:48.93    2:24.96   
  Upsala Simsällskap                   
                     
John Bankefors  1996    279  34.24  1:15.69  2:00.91    2:47.06   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  10 mars 2012 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  16:26 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu Skins Games 2012    Utskriftsdatum  10 mars 2012   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  16:48   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2012         
 
 
Gren 11, 200m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jennifer Borg  2001    294  42.61  1:31.10  2:25.37    3:07.49   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Victoria Åberg  2001    282  41.65  1:27.50  2:26.22    3:10.07   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Moa Holmström  2001    240  45.83  1:38.07  2:34.34    3:20.38   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Emelie Ångström  2001    214  54.69  1:42.76  2:41.16    3:28.44   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Karolin Holmberg  2001    211  47.37  1:40.64  2:40.93    3:29.39   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Elin Carlsson  2001    193  52.98  1:46.49  2:49.58    3:35.53   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Lannhard  2000    379  40.10  1:24.41  2:14.32    2:52.12   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Sarah Wallin  2000    344  40.62  1:28.84  2:16.92    2:57.78   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Linnea Björndahl  2000    315  38.73  1:24.34  2:20.99    3:03.05   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Beatrice Blomqvist  2000    302  40.73  1:27.28  2:25.13    3:05.62   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Lovisa Sved  2000    283  42.73  1:30.66  2:25.57    3:09.76   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Petronella Skoglund  2000    272  43.00  1:32.62  2:28.16    3:12.39   
  Leksands Simförening                   
                     
Sara Junevik  2000    266  42.19  1:31.91  2:32.14    3:13.70   
  Leksands Simförening                   
                     
Nora Laine  2000    231  48.06  1:41.32  2:37.02    3:23.10   
  Köpings Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Flickor, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Berggren  1998    533  33.87  1:14.67  1:57.64    2:33.65   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Julia Nordlund  1998    486  35.44  1:14.34  2:02.97    2:38.48   
  Falu Simsällskap                   
                     
Anna Miram  1999    381  40.36  1:23.64  2:14.17    2:51.93   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Ellinor Grele  1998    368  37.00  1:24.08  2:13.98    2:53.84   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Hanna Tinnerholm  1999    366  36.44  1:22.86  2:11.91    2:54.23   
  Falu Simsällskap                   
                     
Isabelle Sörlie  1999    332  41.96  1:30.90  2:22.12    3:00.03   
  Falu Simsällskap                   
                     
Miranda Söderberg  1999    310  39.00  1:27.66  2:22.17    3:04.03   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ella-Maja Byström  1999    294  41.45  1:29.78  2:21.51    3:07.35   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Kristin Andersson  1999    265  45.96  1:35.10  2:29.57    3:13.96   
  Falu Simsällskap                   
                     
10  Jacqueline Larsson  1999    265  43.47  1:32.03  2:30.24    3:14.09   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
11  Lovisa Edblad  1999    232  47.13  1:39.07  2:35.69    3:22.81   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Flickor, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Clara Wiman  1996    581  32.71  1:10.18  1:53.93    2:29.30   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Amanda Löfgren  1997    520  36.67  1:14.71  1:58.39    2:34.94   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Madeleine Olofsson  1997    459  36.33  1:16.59  2:04.24    2:41.55   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Louise Zettergren  1997    438  34.99  1:19.46  2:06.26    2:44.13   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Klara Johansson  1997    391  39.74  1:24.89  2:13.39    2:50.44   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Elin Lindberg  1996    347  38.28  1:25.70  2:15.74    2:57.25   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Sara Gille  1997    309  38.46  1:26.17  2:21.45    3:04.25   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Pernilla Mattsson  1997    160  44.73  1:45.15  2:52.86    3:49.66   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Westerlund  1995    549  32.82  1:13.44  1:55.77    2:32.19   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ellen Lindefelt  1994    493  33.01  1:13.79  2:00.66    2:37.75   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Julia Norén  1994    434  35.37  1:17.28  2:06.33    2:44.58   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Therese Luong  1994    374  36.68  1:21.79  2:12.31    2:52.95   
  Gnosjö Simsällskap                   
                     
Frida Henriksson  1995    365  38.15  1:26.46  2:15.84    2:54.30   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Diana Björk  1995    272  40.54  1:33.44  2:28.54    3:12.36   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Emma Sandberg  1994    243  44.11  1:30.37  2:33.75    3:19.56   
  Gnosjö Simsällskap                   
                     
Hanna Fransman  1995              DNS   
  Falu Simsällskap                   
                     
Louise Säfström  1995              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  10 mars 2012 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  16:48 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu Skins Games 2012    Utskriftsdatum  10 mars 2012   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  18:02   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2012         
 
 
Gren 12, 200m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Johan Brewitz  2001    145  50.48  1:40.11  2:42.38    3:29.48   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
William Borg  2000    236  42.39  1:27.67  2:17.60    2:58.05   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Philip Batista-Gröndahl  2000    183  45.17  1:36.43  2:30.83    3:13.77   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Oscar Eriksson  2000    141  48.52  1:41.74  2:46.01    3:31.31   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Anton Särnblad  2000              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lukas Steiner  1998    376  34.06  1:13.10  1:57.31    2:32.58   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Victor Peltomaa  1998    373  32.81  1:12.02  1:57.94    2:32.98   
  Falu Simsällskap                   
                     
Filip Björkholm  1998    314  36.10  1:18.26  2:06.46    2:42.00   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Gustav Sander  1998    304  37.43  1:22.33  2:08.25    2:43.73   
  Falu Simsällskap                   
                     
Filip Antlöv  1998    294  35.98  1:21.75  2:06.99    2:45.54   
  Falu Simsällskap                   
                     
Gustav Ejdersund  1998    280  37.76  1:22.54  2:11.81    2:48.31   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Per Höijer  1998    280  36.71  1:24.51  2:13.85    2:48.32   
  Falu Simsällskap                   
                     
Anton Campalto  1998    259  38.60  1:24.86  2:12.39    2:52.78   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Lukas Hill  1999    248  39.80  1:22.56  2:15.26    2:55.24   
  Simsällskapet Mora                   
                     
10  David Hambraeus  1999    247  41.03  1:27.18  2:18.06    2:55.49   
  Falu Simsällskap                   
                     
11  Harald Brobacke  1999    245  40.84  1:24.53  2:17.68    2:56.00   
  Västerås Simsällskap                   
                     
12  Edvin Persson  1999    211  39.50  1:31.30  2:26.46    3:04.83   
  Simsällskapet Mora                   
                     
13  Jakob Rydelius  1999    207  40.53  1:28.93  2:22.41    3:06.16   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
14  Jakob Gustafsson  1999    203  44.30  1:32.61  2:25.81    3:07.39   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
15  Axel Henriksson  1999    176  46.91  1:34.73  2:34.44    3:16.52   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Henrik Bransell  1999    165  46.95  1:36.81  2:36.14    3:20.62   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Axel Nyman  1998              DNS   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Gustaf Dahlman  1997    448  31.03  1:07.13  1:50.33    2:23.89   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Gunnar Granlund  1996    415  31.61  1:10.10  1:54.25    2:27.61   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Petter Cyrén  1996    386  32.77  1:13.58  1:56.65    2:31.21   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Nathaniel Jousefi  1997    382  31.47  1:12.11  1:58.18    2:31.69   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Rasmus Rantanen  1997    382  32.96  1:10.95  1:57.88    2:31.73   
  Falu Simsällskap                   
                     
Samuel Hillman  1997    302  33.97  1:18.35  2:06.55    2:44.07   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Alfons Fornari  1997    288  37.11  1:22.20  2:11.00    2:46.71   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Gustav Nyberg  1997    223  40.77  1:26.86  2:21.92    3:01.40   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Linus Kanth  1991    675  28.13  59.72  1:35.76    2:05.50   
  Västerås Simsällskap                   
                     
David Hallberg  1994    491  29.96  1:05.48  1:46.34    2:19.57   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Johan Pettersson  1994    350  31.77  1:13.23  1:57.10    2:36.16   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Gustav Wigren  1993    251  37.19  1:22.92  2:15.15    2:54.60   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  10 mars 2012 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  18:02 
 
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu Skins Games 2012    Utskriftsdatum  28 mars 2012   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  11:18   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2012         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor, Försök 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elsa Berg  2002    204          43.63   
  Söderhamns Simsällskap                   
Hilda Sander  2002    179          45.61   
  Falu Simsällskap                   
Miriam Langarap  2002    172          46.24   
  Lindesbergs Simsällskap                   
Jennifer Titus  2002    165          46.87   
  Lindesbergs Simsällskap                   
Nelly Antlöv  2002    142          49.24   
  Falu Simsällskap                   
Sofia Båvenäs  2002    131          50.61   
  Västerås Simsällskap                   
Anna Krysén  2003    128          50.97   
  Ludvika Simsällskap                   
Alice Serlander  2002    113          53.19   
  Ludvika Simsällskap                   
Alice Gustafsson  2002    111          53.53   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Ida Granberg  2003    107          54.13   
  Ludvika Simsällskap                   
11  Isa Brandt  2002    101          55.20   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor, Försök 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Victoria Åberg  2001    371          35.76   
  Västerås Simsällskap                   
Hannah Brunzell  2001    301          38.36   
  Västerås Simsällskap                   
Amie Molin Richtnér  2001    289          38.88   
  Gävle Simsällskap                   
Jennifer Borg  2001    228          42.07   
  Gävle Simsällskap                   
Mina Alpergin  2001    227          42.16   
  Upsala Simsällskap                   
Karolin Holmberg  2001    220          42.58   
  Västerås Simsällskap                   
Malin Eklund  2001    213          43.04   
  Köpings Simsällskap                   
Jessika Borbos  2001    210          43.22   
  Falu Simsällskap                   
Moa Holmström  2001    189          44.77   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Emelie Hellgren  2001    166          46.72   
  Fagersta Simklubb                   
11  Emelie Abela  2001    160          47.30   
  Falu Simsällskap                   
12  Leyla Chabbani  2001    117          52.61   
  Fagersta Simklubb                   
13  Matilda Jungstedt  2001    93          56.64   
  Köpings Simsällskap                   
Elin Carlsson  2001              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
Emelie Ångström  2001              DSQ   
  Västerås Simsällskap                   
 
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor, Försök 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Lannhard  2000    318          37.66   
  Ludvika Simsällskap                   
Sara Junevik  2000    316          37.74   
  Leksands Simförening                   
Linnea Björndahl  2000    300          38.37   
  Upsala Simsällskap                   
Maja Jansson  2000    286          39.01   
  Ludvika Simsällskap                   
Sarah Wallin  2000    281          39.25   
  Gävle Simsällskap                   
Tova Barresäter  2000    254          40.57   
  Gävle Simsällskap                   
Lovisa Sved  2000    250          40.80   
  Upsala Simsällskap                   
Tova Wauge  2000    239          41.40   
  Köpings Simsällskap                   
Petronella Skoglund  2000    220          42.56   
  Leksands Simförening                   
10  Nora Laine  2000    202          43.78   
  Köpings Simsällskap                   
10  Wilma Karlsson  2000    202          43.78   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
12  Ida Brandt  2000    185          45.12   
  Falu Simsällskap                   
13  Elin Lindgren  2000    180          45.53   
  Västerås Simsällskap                   
14  Sandra Jobs  2000    177          45.80   
  Falu Simsällskap                   
15  Maja Söderkvist  2000    158          47.51   
  Falu Simsällskap                   
16  Cecilina Nilsson  2000    152          48.14   
  Söderhamns Simsällskap                   
17  Hanna Karlsson  2000    136          50.01   
  Simsällskapet Mora                   
Elin Sisell  2000              DSQ   
  Simsällskapet Mora                   
Saga Ytterholm  2000              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnéa Carlsson  1998    477          32.90   
  Upsala Simsällskap                   
Julia Nordlund  1998    444          33.69   
  Falu Simsällskap                   
Amanda Lundin-Bornström  1998    405          34.73   
  Fagersta Simklubb                   
Anna Miram  1999    358          36.18   
  Ludvika Simsällskap                   
Sofia Ander  1998    357          36.22   
  Sala Simsällskap                   
Sofia Bjälevik  1999    357          36.22   
  Köpings Simsällskap                   
Andréa Persson  1999    350          36.46   
  Västerås Simsällskap                   
Rebecka Bankefors  1998    349          36.49   
  Upsala Simsällskap                   
Ajla Omic  1999    328          37.26   
  Filipstads Simklubb                   
10  Cecilia Czarnecki  1999    281          39.24   
  Avesta Simsällskap                   
11  Linnéa Palmqvist  1998    264          40.06   
  Sala Simsällskap                   
12  Wilma Blom  1998    248          40.90   
  Upsala Simsällskap                   
13  Alva Malmstedt  1998    234          41.69   
  Hedemora Simsällskap                   
14  Rebecca Båvenäs  1999    224          42.33   
  Västerås Simsällskap                   
15  Lisa Carlsson  1999    223          42.37   
  Upsala Simsällskap                   
16  Stefanie Nilsson  1998    218          42.72   
  Simsällskapet Mora                   
17  Ronja Rantanen  1999    211          43.20   
  Falu Simsällskap                   
18  Ella Hursti  1998    209          43.30   
  Upsala Simsällskap                   
19  Ida Kvist  1998    207          43.46   
  Västerås Simsällskap                   
20  Felicia Näsström  1999    205          43.57   
  Västerås Simsällskap                   
21  Anna Norin  1999    204          43.67   
  Falu Simsällskap                   
22  Stella Bentrari  1999    198          44.13   
  Västerås Simsällskap                   
23  Jonna Rustas  1999    188          44.90   
  Simsällskapet Mora                   
24  Anna Sjöholm  1998    175          45.94   
  Gävle Simsällskap                   
25  Emma Svensson  1998    173          46.16   
  Gnosjö Simsällskap                   
26  Josefine West  1999    123          51.62   
  Ludvika Simsällskap                   
Jacqueline Larsson  1999              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
Lovisa Edblad  1999              DSQ   
  Söderhamns Simsällskap                   
Moa-Lill Häggkvist  1998              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Persson  1996    517          32.03   
  Farum Svømmeklub                   
Elin Berggren  1996    489          32.62   
  Västerås Simsällskap                   
Amanda Löfgren  1997    455          33.41   
  Västerås Simsällskap                   
Klara Johansson  1997    411          34.56   
  Borlänge Simsällskap                   
Madeleine Olofsson  1997    403          34.78   
  Västerås Simsällskap                   
Ida Fahlborg  1996    384          35.36   
  Västerås Simsällskap                   
Alice Ståhle  1997    383          35.38   
  Västerås Simsällskap                   
Hanna Skytt  1997    372          35.74   
  Västerås Simsällskap                   
Malin Burman  1996    353          36.36   
  Upsala Simsällskap                   
10  Therese Karlsson  1997    323          37.45   
  Fagersta Simklubb                   
11  Felicia Forslund  1997    296          38.58   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
12  Lotta Persson  1997    283          39.16   
  Falu Simsällskap                   
13  Anna Hägglund  1997    278          39.37   
  Gävle Simsällskap                   
14  Moa Pettersson  1997    256          40.47   
  Sim 77 Hofors                   
15  Frida Andersson  1997    186          45.01   
  Gnosjö Simsällskap                   
 
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrika Lundkvist  1994    467          33.12   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Ellen Lindefelt  1994    454          33.44   
  Borlänge Simsällskap                   
Lina Westerlund  1995    447          33.62   
  Upsala Simsällskap                   
Ida Sommehed  1995    416          34.44   
  Gnosjö Simsällskap                   
Katarina Burman  1993    408          34.64   
  Upsala Simsällskap                   
Amanda Rosberg  1992    403          34.78   
  Borlänge Simsällskap                   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    368          35.86   
  Borlänge Simsällskap                   
Matilda Lundberg  1995    367          35.90   
  Ludvika Simsällskap                   
Therese Luong  1994    330          37.18   
  Gnosjö Simsällskap                   
10  Emma Sandberg  1994    276          39.46   
  Gnosjö Simsällskap                   
11  Mari Edlert  1995    249          40.84   
  Upsala Simsällskap                   
Diana Björk  1995              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.06  Utskriftsdatum  28 mars 2012 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  11:18 
 
Resultat Gren 14 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu Skins Games 2012    Utskriftsdatum  11 mars 2012   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  09:35   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2012         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim Pojkar, Försök 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linus Söderholm  2002    97          49.16   
  Ludvika Simsällskap                   
Michal Laszewski  2002    86          51.24   
  Lindesbergs Simsällskap                   
Markus Tägtström  2002    80          52.49   
  Borlänge Simsällskap                   
Elias Persson  2002    74          53.78   
  Simsällskapet Mora                   
 
Gren 14, 50m Ryggsim Pojkar, Försök 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jakob Källquist  2001    186          39.58   
  Gävle Simsällskap                   
Johan Brewitz  2001    175          40.43   
  Västerås Simsällskap                   
Isak Hansson  2001    105          47.88   
  Simsällskapet Mora                   
Mathias Renström  2001    98          49.00   
  Falu Simsällskap                   
Tim Hansson  2001    91          50.35   
  Falu Simsällskap                   
Niclas Evaldsson  2001    90          50.46   
  Hedemora Simsällskap                   
 
Gren 14, 50m Ryggsim Pojkar, Försök 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Almasi  2000    246          36.08   
  Upsala Simsällskap                   
William Borg  2000    176          40.32   
  Gävle Simsällskap                   
Alexander Enlund  2000    161          41.60   
  Falu Simsällskap                   
Oscar Eriksson  2000    139          43.61   
  Västerås Simsällskap                   
Philip Batista-Gröndahl  2000    136          43.94   
  Ludvika Simsällskap                   
Anton Waller-Kaustinen  2000    122          45.54   
  Borlänge Simsällskap                   
Oliver Sved  2000    105          47.91   
  Avesta Simsällskap                   
Victor Nilsson  2000    97          49.26   
  Västerås Simsällskap                   
Gustav Norling  2000    97          49.27   
  Falu Simsällskap                   
Björn Lundqvist  2000              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 14, 50m Ryggsim Pojkar, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening