Results for Nordic Championships for disability swimmers
Below are all results from the competition shown by session.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Nordic Championships 2011 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:10 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2011 |
Laji 1, 200m Freestyle Men, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Vilhelm Hafþorsson | 1993 | 396 | 30.85 | 1:06.10 | 1:42.99 | 2:18.91 | |||
Iceland | ||||||||||
2 | Andreas Nordh | 1991 | 313 | 33.00 | 1:10.33 | 1:50.49 | 2:30.26 | |||
Sweden | ||||||||||
3 | Sebastian Karlsson | 1993 | 299 | 32.60 | 1:10.04 | 1:53.28 | 2:32.48 | |||
Sweden | ||||||||||
4 | Ragnar Magnusson | 1992 | 296 | 33.28 | 1:12.22 | 1:53.99 | 2:33.03 | |||
Iceland | ||||||||||
5 | Bjarnar Jonsson | 1996 | 294 | 32.92 | 1:12.70 | 1:55.60 | 2:33.32 | |||
Iceland | ||||||||||
6 | Eetu Kallio | 1994 | 268 | 36.41 | 1:15.38 | 1:58.27 | 2:38.16 | |||
Finland | ||||||||||
7 | Mika Kallio | 1996 | 197 | 38.11 | 1:23.08 | 2:10.86 | 2:55.23 | |||
Finland | ||||||||||
8 | Perttu Ylä-Sahra | 1994 | 172 | 40.12 | 1:25.68 | 2:16.32 | 3:03.37 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Tatu Kantonen | 1984 | 137 | 40.79 | 1:30.19 | 2:24.34 | 3:17.88 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Hjortur Ingvarsson | 1995 | 107 | 48.48 | 1:44.29 | 2:41.21 | 3:34.97 | |||
Iceland | ||||||||||
11 | Björn Erkus | 1992 | 65 | 58.49 | 2:02.86 | 3:09.85 | 4:13.48 | |||
Sweden | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:10 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Nordic Championships 2011 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:27 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2011 |
Laji 2, 200m Freestyle Women, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Pernilla Lindberg | 1994 | 512 | 33.31 | 1:08.82 | 1:45.66 | 2:21.21 | |||
Sweden | ||||||||||
2 | Anita Hrafnsdottir | 1994 | 313 | 38.49 | 1:20.85 | 2:04.09 | 2:46.39 | |||
Iceland | ||||||||||
3 | Sara Louise Rung | 1989 | 275 | 41.80 | 1:25.63 | 2:10.31 | 2:53.74 | |||
Norway | ||||||||||
4 | Tytti Lehtola | 1995 | 260 | 37.66 | 1:22.09 | 2:11.14 | 2:56.96 | |||
Finland | ||||||||||
5 | Linnea Bäckman | 1989 | 247 | 36.87 | 1:24.53 | 2:11.54 | 2:59.99 | |||
Sweden | ||||||||||
6 | Taru Luotonen | 1977 | 170 | 43.73 | 1:34.26 | 2:29.83 | 3:23.88 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Diana Tverskaja | 1995 | 143 | 46.12 | 1:42.17 | 2:40.95 | 3:36.12 | |||
Estonia | ||||||||||
8 | Anni Joala | 1998 | 134 | 46.35 | 1:42.11 | 2:41.82 | 3:40.57 | |||
Estonia | ||||||||||
9 | Jennie Ekström | 1991 | 94 | 56.85 | 2:01.11 | 3:05.96 | 4:08.66 | |||
Sweden | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:27 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Nordic Championships 2011 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:40 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2011 |
Laji 3, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Gudmundur Hermannsson | 1993 | 397 | 1:10.20 | 2:26.80 | 3:44.16 | 4:59.32 | |||
Iceland | ||||||||||
2 | Anders Olsson | 1965 | 397 | 1:11.42 | 2:27.73 | 3:44.25 | 4:59.41 | |||
Sweden | ||||||||||
3 | Ludvig Nyren | 1997 | 334 | 1:13.78 | 2:35.01 | 3:57.88 | 5:17.27 | |||
Sweden | ||||||||||
4 | Joel Steinwall | 1996 | 313 | 1:14.84 | 2:38.37 | 4:02.12 | 5:24.27 | |||
Sweden | ||||||||||
5 | Eythor Thrastarson | 1991 | 282 | 1:15.30 | 2:41.34 | 4:09.64 | 5:35.73 | |||
Iceland | ||||||||||
6 | Leo Lähteenmäki | 1991 | 279 | 1:03.08 | 2:38.48 | 4:08.62 | 5:36.60 | |||
Finland | ||||||||||
7 | Mikael Natunen | 1992 | 270 | 1:19.48 | 2:47.79 | 4:16.14 | 5:40.66 | |||
Finland | ||||||||||
8 | Bendik Savstad | 1995 | 266 | 1:18.25 | 2:46.50 | 4:15.65 | 5:42.21 | |||
Norway | ||||||||||
9 | Kristoffer Lindström | 1996 | 261 | 1:20.51 | 2:49.34 | 4:18.26 | 5:44.20 | |||
Sweden | ||||||||||
10 | Palmi Gudlaugsson | 1987 | 194 | 1:30.26 | 3:07.17 | 4:45.64 | 6:20.44 | |||
Iceland | ||||||||||
11 | Karl Forsman | 1996 | 180 | 1:31.78 | 3:12.05 | 5:42.25 | 6:29.73 | |||
Sweden | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:40 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Nordic Championships 2011 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:57 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 lokakuu 2011 |
Laji 4, 400m Freestyle Women, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lina Watz | 1996 | 513 | 1:10.62 | 2:27.98 | 3:44.64 | 4:58.70 | |||
Sweden | ||||||||||
2 | Liisa Lilja | 1992 | 320 | 1:23.41 | 2:52.34 | 4:21.42 | 5:49.55 | |||
Finland | ||||||||||
3 | Marianne V. Marthinsen | 1984 | 304 | 1:24.07 | 2:54.95 | 4:26.12 | 5:55.76 | |||
Norway | ||||||||||
4 | Maja Reichard | 1991 | 292 | 1:23.33 | 2:57.06 | 4:30.63 | 6:00.32 | |||
Sweden | ||||||||||
5 | Jessika Markkanen | 1999 | 248 | 1:27.31 | 3:04.26 | 4:43.18 | 6:20.53 | |||
Finland | ||||||||||
6 | Regna Forså | 1998 | 200 | 1:38.88 | 3:26.25 | 5:11.20 | 6:48.75 | |||
Norway | ||||||||||
7 | Keit Jaanimägi | 1991 | 196 | 1:36.30 | 3:20.81 | 5:07.56 | 6:51.71 | |||
Estonia | ||||||||||
8 | Thelma Bjorg Bjornsdottir | 1996 | 168 | 1:43.71 | 3:33.23 | 5:26.06 | 7:13.53 | |||
Iceland | ||||||||||
9 | Brenda Tilk | 1994 | 159 | 1:41.24 | 3:34.38 | 5:28.89 | 7:21.76 | |||
Estonia | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 22 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:57 |
Results Event 5 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 22 lokakuu 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 11:42 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 lokakuu 2011 |
Event 5, 50m Backstroke Men, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Kardo Ploomipuu | 1988 | 540 | 29.52 | ||||||
Estonia | ||||||||||
2 | Jevgeni Alijev | 1983 | 338 | 34.50 | ||||||
Estonia | ||||||||||
3 | Sebastian Karlsson | 1993 | 302 | 35.82 | ||||||
Sweden | ||||||||||
4 | Andreas Nordh | 1991 | 277 | 36.88 | ||||||
Sweden | ||||||||||
5 | Ragnar Magnusson | 1992 | 274 | 37.03 | ||||||
Iceland | ||||||||||
6 | Bjarnar Jonsson | 1996 | 248 | 38.24 | ||||||
Iceland | ||||||||||
7 | Eythor Thrastarson | 1991 | 242 | 38.56 | ||||||
Iceland | ||||||||||
8 | Ludvig Nyren | 1997 | 241 | 38.65 | ||||||
Sweden | ||||||||||
9 | Eetu Kallio | 1994 | 218 | 39.97 | ||||||
Finland | ||||||||||
10 | Gudmundur Hermannsson | 1993 | 189 | 41.91 | ||||||
Iceland | ||||||||||
11 | Tuomas Manni | 1996 | 187 | 42.03 | ||||||
Finland | ||||||||||
12 | Joel Steinwall | 1996 | 175 | 43.00 | ||||||
Sweden | ||||||||||
13 | Anders Olsson | 1965 | 172 | 43.20 | ||||||
Sweden | ||||||||||
14 | Kristoffer Lindström | 1996 | 169 | 43.45 | ||||||
Sweden | ||||||||||
15 | Mika Kallio | 1996 | 169 | 43.49 | ||||||
Finland | ||||||||||
16 | Joni Juntunen | 1993 | 155 | 44.73 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Palmi Gudlaugsson | 1987 | 105 | 50.99 | ||||||
Iceland | ||||||||||
18 | Joni Mäkinen | 1989 | 85 | 54.61 | ||||||
Finland | ||||||||||
19 | Aleksi Kaidesoja | 1997 | 82 | 55.37 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Julius Kallio | 1997 | 72 | 57.86 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Karl Forsman | 1996 | 69 | 58.52 | ||||||
Sweden | ||||||||||
22 | Hjortur Ingvarsson | 1995 | 50 | 1:05.05 | ||||||
Iceland | ||||||||||
23 | Björn Erkus | 1992 | 45 | 1:07.63 | ||||||
Sweden | ||||||||||
24 | William Söderling | 1999 | 32 | 1:15.97 | ||||||
Finland | ||||||||||
25 | Petri Aarnio | 1977 | 12 | 1:46.04 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 22 lokakuu 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 11:42 |
Results Event 6 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 22 lokakuu 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 12:00 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 lokakuu 2011 |
Event 6, 50m Backstroke Women, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Lina Watz | 1996 | 424 | 36.03 | ||||||
Sweden | ||||||||||
2 | Pernilla Lindberg | 1994 | 317 | 39.68 | ||||||
Sweden | ||||||||||
3 | Marianne V. Marthinsen | 1984 | 262 | 42.31 | ||||||
Norway | ||||||||||
4 | Anita Hrafnsdottir | 1994 | 250 | 42.98 | ||||||
Iceland | ||||||||||
5 | Ragney Stefansdottir | 1992 | 247 | 43.13 | ||||||
Iceland | ||||||||||
6 | Ingrid Djupskås | 1989 | 215 | 45.19 | ||||||
Norway | ||||||||||
7 | Helene Brodin | 1996 | 211 | 45.48 | ||||||
Norway | ||||||||||
8 | Tytti Lehtola | 1995 | 208 | 45.66 | ||||||
Finland | ||||||||||
9 | Meri Mäkinen | 1992 | 188 | 47.27 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Diana Tverskaja | 1995 | 183 | 47.68 | ||||||
Estonia | ||||||||||
11 | Mina Maria Hayerdal Klausen | 1997 | 173 | 48.56 | ||||||
Norway | ||||||||||
12 | Brenda Tilk | 1994 | 172 | 48.66 | ||||||
Estonia | ||||||||||
13 | Anni Joala | 1998 | 157 | 50.15 | ||||||
Estonia | ||||||||||
14 | Frida Bentsen Berge | 1998 | 148 | 51.12 | ||||||
Norway | ||||||||||
15 | Bjarndis Sara Anbari | 1996 | 139 | 52.26 | ||||||
Iceland | ||||||||||
16 | Taru Luotonen | 1977 | 126 | 54.03 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Elisabeth Egel | 2000 | 122 | 54.49 | ||||||
Estonia | ||||||||||
18 | Sonja Sigurdardottir | 1990 | 82 | 1:02.23 | ||||||
Iceland | ||||||||||
19 | Jenny Kukkonen | 1994 | 78 | 1:03.43 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Jennie Ekström | 1991 | 76 | 1:03.92 | ||||||
Sweden | ||||||||||
21 | Hedvig Henning-Bruce | 1996 | 64 | 1:07.64 | ||||||
Sweden | ||||||||||
22 | Miina Heikkinen | 1993 | 63 | 1:07.84 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Krista Piispanen | 1994 | 62 | 1:08.40 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
24 | Brigita Krasniqi | 1997 | 32 | 1:25.64 | ||||||
Finland | ||||||||||
25 | Riikka Peteri | 1995 | 27 | 1:29.98 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
26 | Henna Väänänen | 1988 | 21 | 1:38.61 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Krista Luomala | 1994 | DNS | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 22 lokakuu 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 12:00 |
Results Event 7 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 22 lokakuu 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 12:08 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 lokakuu 2011 |
Event 7, 100m Butterfly Men, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Matthew Lamping | 1991 | 378 | 31.55 | 1:08.90 | |||||
Finland | ||||||||||
2 | Vilhelm Hafþorsson | 1993 | 263 | 36.14 | 1:17.74 | |||||
Iceland | ||||||||||
3 | Sebastian Karlsson | 1993 | 263 | 35.32 | 1:17.79 | |||||
Sweden | ||||||||||
4 | Anders Olsson | 1965 | 196 | 40.35 | 1:25.72 | |||||
Sweden | ||||||||||
5 | Ludvig Nyren | 1997 | 159 | 43.41 | 1:32.05 | |||||
Sweden | ||||||||||
6 | Tatu Kantonen | 1984 | 112 | 45.49 | 1:43.25 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Kristoffer Lindström | 1996 | 111 | 46.27 | 1:43.56 | |||||
Sweden | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 22 lokakuu 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 12:08 |
Results Event 8 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 22 lokakuu 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 12:06 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 lokakuu 2011 |
Event 8, 100m Butterfly Women, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Pernilla Lindberg | 1994 | 319 | 38.38 | 1:22.02 | |||||
Sweden | ||||||||||
2 | Lina Watz | 1996 | 308 | 38.36 | 1:23.05 | |||||
Sweden | ||||||||||
3 | Maja Reichard | 1991 | 235 | 42.02 | 1:30.80 | |||||
Sweden | ||||||||||
4 | Marianne Fredbo | 1986 | 172 | 46.68 | 1:40.85 | |||||
Norway | ||||||||||
5 | Frida Bentsen Berge | 1998 | 104 | 54.57 | 1:59.25 | |||||
Norway | ||||||||||
6 | Anniina Saastamoinen | 1981 | 98 | 56.42 | 2:01.48 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Jennie Ekström | 1991 | 41 | 1:19.00 | 2:42.69 | |||||
Sweden | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 22 lokakuu 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 12:06 |
Results Event 9 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 22 lokakuu 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 17:14 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 lokakuu 2011 |
Event 9, 100m Freestyle Men, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Vilhelm Hafþorsson | 1993 | 455 | 29.82 | 1:00.97 | |||||
Iceland | ||||||||||
2 | Kardo Ploomipuu | 1988 | 454 | 29.59 | 1:01.03 | |||||
Estonia | ||||||||||
3 | Leo Lähteenmäki | 1991 | 421 | 29.20 | 1:02.59 | |||||
Finland | ||||||||||
4 | Matthew Lamping | 1991 | 391 | 30.44 | 1:04.16 | |||||
Finland | ||||||||||
5 | Andreas Nordh | 1991 | 382 | 30.76 | 1:04.66 | |||||
Sweden | ||||||||||
6 | Einar Niin | 1991 | 367 | 30.56 | 1:05.51 | |||||
Estonia | ||||||||||
7 | Bendik Savstad | 1995 | 342 | 31.11 | 1:07.05 | |||||
Norway | ||||||||||
8 | Joel Steinwall | 1996 | 323 | 32.81 | 1:08.37 | |||||
Sweden | ||||||||||
9 | Ludvig Nyren | 1997 | 313 | 33.70 | 1:09.06 | |||||
Sweden | ||||||||||
10 | Anders Olsson | 1965 | 309 | 33.95 | 1:09.40 | |||||
Sweden | ||||||||||
11 | Gudmundur Hermannsson | 1993 | 308 | 33.27 | 1:09.44 | |||||
Iceland | ||||||||||
12 | Ragnar Magnusson | 1992 | 305 | 32.30 | 1:09.67 | |||||
Iceland | ||||||||||
13 | Sebastian Karlsson | 1993 | 305 | 32.59 | 1:09.70 | |||||
Sweden | ||||||||||
14 | Bjarnar Jonsson | 1996 | 289 | 33.89 | 1:10.99 | |||||
Iceland | ||||||||||
15 | Eythor Thrastarson | 1991 | 284 | 33.68 | 1:11.36 | |||||
Iceland | ||||||||||
16 | Eetu Kallio | 1994 | 279 | 34.98 | 1:11.81 | |||||
Finland | ||||||||||
17 | Kristoffer Lindström | 1996 | 255 | 35.36 | 1:14.01 | |||||
Sweden | ||||||||||
18 | Mika Kallio | 1996 | 249 | 36.08 | 1:14.56 | |||||
Finland | ||||||||||
19 | Mikael Natunen | 1992 | 249 | 35.55 | 1:14.59 | |||||
Finland | ||||||||||
20 | Tuomas Manni | 1996 | 235 | 35.68 | 1:16.06 | |||||
Finland | ||||||||||
21 | Perttu Ylä-Sahra | 1994 | 202 | 36.93 | 1:19.89 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Joni Juntunen | 1993 | 186 | 38.22 | 1:22.18 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Palmi Gudlaugsson | 1987 | 183 | 39.57 | 1:22.66 | |||||
Iceland | ||||||||||
24 | Petri Huttunen | 1969 | 174 | 37.24 | 1:24.03 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Tatu Kantonen | 1984 | 149 | 39.61 | 1:28.55 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Karl Forsman | 1996 | 147 | 42.95 | 1:28.95 | |||||
Sweden | ||||||||||
27 | Joni Mäkinen | 1989 | 122 | 43.97 | 1:34.64 | |||||
Finland | ||||||||||
28 | Hjortur Ingvarsson | 1995 | 99 | 50.30 | 1:41.50 | |||||
Iceland | ||||||||||
29 | Björn Erkus | 1992 | 59 | 59.87 | 2:00.39 | |||||
Sweden | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 22 lokakuu 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 17:14 |
Results Event 10 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 22 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 17:36 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 10, 100m Freestyle Women, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Pernilla Lindberg | 1994 | 483 | 32.59 | 1:06.38 | |||||
Sweden | ||||||||||
2 | Lina Watz | 1996 | 475 | 32.61 | 1:06.75 | |||||
Sweden | ||||||||||
3 | Marianne V. Marthinsen | 1984 | 288 | 37.91 | 1:18.85 | |||||
Norway | ||||||||||
4 | Ragney Stefansdottir | 1992 | 286 | 37.18 | 1:19.02 | |||||
Iceland | ||||||||||
5 | Maja Reichard | 1991 | 279 | 38.24 | 1:19.67 | |||||
Sweden | ||||||||||
6 | Anita Hrafnsdottir | 1994 | 278 | 38.36 | 1:19.80 | |||||
Iceland | ||||||||||
7 | Tytti Lehtola | 1995 | 273 | 37.68 | 1:20.26 | |||||
Finland | ||||||||||
8 | Liisa Lilja | 1992 | 265 | 39.03 | 1:21.04 | |||||
Finland | ||||||||||
9 | Jessika Markkanen | 1999 | 254 | 38.88 | 1:22.17 | |||||
Finland | ||||||||||
10 | Helene Brodin | 1996 | 238 | 41.07 | 1:24.00 | |||||
Norway | ||||||||||
11 | Sara Louise Rung | 1989 | 238 | 40.69 | 1:24.05 | |||||
Norway | ||||||||||
12 | Regna Forså | 1998 | 212 | 40.72 | 1:27.32 | |||||
Norway | ||||||||||
13 | Taru Luotonen | 1977 | 199 | 42.08 | 1:29.25 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Keit Jaanimägi | 1991 | 192 | 42.08 | 1:30.28 | |||||
Estonia | ||||||||||
15 | Linnea Bäckman | 1989 | 168 | 1:34.42 | ||||||
Sweden | ||||||||||
16 | Brenda Tilk | 1994 | 162 | 43.85 | 1:35.57 | |||||
Estonia | ||||||||||
17 | Thelma Bjorg Bjornsdottir | 1996 | 153 | 46.65 | 1:37.40 | |||||
Iceland | ||||||||||
18 | Diana Tverskaja | 1995 | 138 | 46.59 | 1:40.75 | |||||
Estonia | ||||||||||
19 | Susanna Halme | 1996 | 132 | 48.55 | 1:42.32 | |||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
20 | Anni Joala | 1998 | 130 | 46.33 | 1:42.79 | |||||
Estonia | ||||||||||
21 | Anni Taipale | 1985 | 116 | 51.09 | 1:46.73 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
22 | Frida Bentsen Berge | 1998 | 108 | 51.45 | 1:49.25 | |||||
Norway | ||||||||||
23 | Bjarndis Sara Anbari | 1996 | 103 | 53.10 | 1:51.24 | |||||
Iceland | ||||||||||
24 | Elisabeth Egel | 2000 | 98 | 52.26 | 1:53.04 | |||||
Estonia | ||||||||||
25 | Jennie Ekström | 1991 | 94 | 54.76 | 1:54.66 | |||||
Sweden | ||||||||||
26 | Jenny Kukkonen | 1994 | 93 | 53.26 | 1:54.85 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
27 | Hedvig Henning-Bruce | 1996 | 75 | 59.99 | 2:03.30 | |||||
Sweden | ||||||||||
28 | Sonja Sigurdardottir | 1990 | 62 | 1:02.95 | 2:11.65 | |||||
Iceland | ||||||||||
29 | Miina Heikkinen | 1993 | 51 | 1:03.79 | 2:20.15 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
30 | Krista Piispanen | 1994 | 47 | 1:04.69 | 2:24.70 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 22 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 17:36 |
Results Event 11 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 22 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 17:41 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 11, 50m Breaststroke Men, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Kristo Ringas | 1984 | 461 | 34.53 | ||||||
Estonia | ||||||||||
2 | Einar Niin | 1991 | 373 | 37.04 | ||||||
Estonia | ||||||||||
3 | Andreas Nordh | 1991 | 307 | 39.52 | ||||||
Sweden | ||||||||||
4 | Anders Olsson | 1965 | 191 | 46.28 | ||||||
Sweden | ||||||||||
5 | Joel Steinwall | 1996 | 186 | 46.68 | ||||||
Sweden | ||||||||||
6 | Sebastian Karlsson | 1993 | 186 | 46.71 | ||||||
Sweden | ||||||||||
7 | Ludvig Nyren | 1997 | 182 | 47.10 | ||||||
Sweden | ||||||||||
8 | Kristoffer Lindström | 1996 | 162 | 48.92 | ||||||
Sweden | ||||||||||
9 | Manu Lahtinen | 1991 | 160 | 49.13 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Perttu Ylä-Sahra | 1994 | 134 | 52.06 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Karl Forsman | 1996 | 111 | 55.51 | ||||||
Sweden | ||||||||||
12 | Björn Erkus | 1992 | 45 | 1:14.90 | ||||||
Sweden | ||||||||||
13 | William Söderling | 1999 | 44 | 1:15.83 | ||||||
Finland | ||||||||||
14 | Petri Aarnio | 1977 | 9 | 2:07.22 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 22 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 17:41 |
Results Event 12 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 22 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 17:51 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 12, 50m Breaststroke Women, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Maja Reichard | 1991 | 352 | 42.22 | ||||||
Sweden | ||||||||||
2 | Pernilla Lindberg | 1994 | 286 | 45.23 | ||||||
Sweden | ||||||||||
3 | Lina Watz | 1996 | 270 | 46.13 | ||||||
Sweden | ||||||||||
4 | Linnea Bäckman | 1989 | 230 | 48.66 | ||||||
Sweden | ||||||||||
5 | Mina Maria Hayerdal Klausen | 1997 | 209 | 50.25 | ||||||
Norway | ||||||||||
6 | Sara Louise Rung | 1989 | 174 | 53.38 | ||||||
Norway | ||||||||||
7 | Helene Brodin | 1996 | 163 | 54.50 | ||||||
Norway | ||||||||||
8 | Marianne Fredbo | 1986 | 162 | 54.66 | ||||||
Norway | ||||||||||
9 | Susanna Halme | 1996 | 162 | 54.69 | ||||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
10 | Ingrid Djupskås | 1989 | 133 | 58.40 | ||||||
Norway | ||||||||||
11 | Anniina Saastamoinen | 1981 | 126 | 59.47 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Frida Bentsen Berge | 1998 | 98 | 1:04.55 | ||||||
Norway | ||||||||||
13 | Diana Tverskaja | 1995 | 92 | 1:06.12 | ||||||
Estonia | ||||||||||
14 | Anna Kristin Jensdottir | 1992 | 73 | 1:11.17 | ||||||
Iceland | ||||||||||
15 | Hedvig Henning-Bruce | 1996 | 60 | 1:15.91 | ||||||
Sweden | ||||||||||
16 | Jennie Ekström | 1991 | 56 | 1:17.85 | ||||||
Sweden | ||||||||||
17 | Brigita Krasniqi | 1997 | 27 | 1:39.02 | ||||||
Finland | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 22 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 17:51 |
Results Event 13 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 22 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 18:36 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 13, 100m Backstroke Men, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Kardo Ploomipuu | 1988 | 514 | 32.29 | 1:04.86 | |||||
Estonia | ||||||||||
2 | Vilhelm Hafþorsson | 1993 | 340 | 37.45 | 1:14.43 | |||||
Iceland | ||||||||||
3 | Jevgeni Alijev | 1983 | 314 | 35.32 | 1:16.41 | |||||
Estonia | ||||||||||
4 | Andreas Nordh | 1991 | 266 | 40.06 | 1:20.76 | |||||
Sweden | ||||||||||
5 | Sebastian Karlsson | 1993 | 266 | 38.51 | 1:20.81 | |||||
Sweden | ||||||||||
6 | Ragnar Magnusson | 1992 | 251 | 40.34 | 1:22.30 | |||||
Iceland | ||||||||||
7 | Ludvig Nyren | 1997 | 247 | 40.52 | 1:22.75 | |||||
Sweden | ||||||||||
8 | Eythor Thrastarson | 1991 | 236 | 40.44 | 1:24.08 | |||||
Iceland | ||||||||||
9 | Bjarnar Jonsson | 1996 | 225 | 41.34 | 1:25.40 | |||||
Iceland | ||||||||||
10 | Gudmundur Hermannsson | 1993 | 203 | 43.18 | 1:28.31 | |||||
Iceland | ||||||||||
11 | Anders Olsson | 1965 | 190 | 45.71 | 1:30.30 | |||||
Sweden | ||||||||||
12 | Joel Steinwall | 1996 | 190 | 44.13 | 1:30.37 | |||||
Sweden | ||||||||||
13 | Kristoffer Lindström | 1996 | 177 | 46.11 | 1:32.47 | |||||
Sweden | ||||||||||
14 | Tuomas Manni | 1996 | 146 | 47.42 | 1:38.54 | |||||
Finland | ||||||||||
15 | Mika Kallio | 1996 | 145 | 47.68 | 1:38.93 | |||||
Finland | ||||||||||
16 | Karl Forsman | 1996 | 75 | 59.55 | 2:03.09 | |||||
Sweden | ||||||||||
17 | Björn Erkus | 1992 | 46 | 1:08.73 | 2:24.77 | |||||
Sweden | ||||||||||
- | Eetu Kallio | 1994 | DSQ | SW 6.2 | ||||||
Finland | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 22 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 18:36 |
Results Event 14 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 22 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 18:51 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 14, 100m Backstroke Women, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Lina Watz | 1996 | 395 | 38.42 | 1:19.19 | |||||
Sweden | ||||||||||
2 | Pernilla Lindberg | 1994 | 317 | 42.01 | 1:25.27 | |||||
Sweden | ||||||||||
3 | Marianne V. Marthinsen | 1984 | 308 | 42.29 | 1:26.03 | |||||
Norway | ||||||||||
4 | Anita Hrafnsdottir | 1994 | 244 | 46.31 | 1:32.97 | |||||
Iceland | ||||||||||
5 | Ragney Stefansdottir | 1992 | 225 | 46.03 | 1:35.56 | |||||
Iceland | ||||||||||
6 | Meri Mäkinen | 1992 | 190 | 49.12 | 1:41.14 | |||||
Finland | ||||||||||
7 | Mina Maria Hayerdal Klausen | 1997 | 189 | 50.09 | 1:41.30 | |||||
Norway | ||||||||||
8 | Helene Brodin | 1996 | 187 | 1:41.72 | 1:41.72 | |||||
Norway | ||||||||||
9 | Tytti Lehtola | 1995 | 182 | 50.40 | 1:42.52 | |||||
Finland | ||||||||||
10 | Diana Tverskaja | 1995 | 157 | 50.85 | 1:47.71 | |||||
Estonia | ||||||||||
11 | Bjarndis Sara Anbari | 1996 | 136 | 55.91 | 1:52.96 | |||||
Iceland | ||||||||||
12 | Taru Luotonen | 1977 | 112 | 57.25 | 2:00.50 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Frida Bentsen Berge | 1998 | 110 | 59.21 | 2:01.36 | |||||
Norway | ||||||||||
14 | Jennie Ekström | 1991 | 74 | 1:08.69 | 2:18.24 | |||||
Sweden | ||||||||||
15 | Sonja Sigurdardottir | 1990 | 73 | 1:05.70 | 2:18.75 | |||||
Iceland | ||||||||||
16 | Hedvig Henning-Bruce | 1996 | 70 | 1:09.30 | 2:21.36 | |||||
Sweden | ||||||||||
- | Ingrid Djupskås | 1989 | DSQ | SW 6.2 | ||||||
Norway | ||||||||||
- | Liisa Lilja | 1992 | DSQ | SW 6.2 | ||||||
Finland | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 22 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 18:51 |
Results Event 15 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 22 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 18:55 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 15, 50m Butterfly Men, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Kardo Ploomipuu | 1988 | 495 | 28.36 | ||||||
Estonia | ||||||||||
2 | Kristo Ringas | 1984 | 347 | 31.92 | ||||||
Estonia | ||||||||||
3 | Andreas Nordh | 1991 | 347 | 31.93 | ||||||
Sweden | ||||||||||
3 | Matthew Lamping | 1991 | 347 | 31.93 | ||||||
Finland | ||||||||||
5 | Jevgeni Alijev | 1983 | 328 | 32.53 | ||||||
Estonia | ||||||||||
6 | Sebastian Karlsson | 1993 | 283 | 34.17 | ||||||
Sweden | ||||||||||
7 | Bendik Savstad | 1995 | 271 | 34.66 | ||||||
Norway | ||||||||||
8 | Anders Olsson | 1965 | 212 | 37.59 | ||||||
Sweden | ||||||||||
9 | Joel Steinwall | 1996 | 161 | 41.25 | ||||||
Sweden | ||||||||||
10 | Mikael Natunen | 1992 | 159 | 41.42 | ||||||
Finland | ||||||||||
11 | Ludvig Nyren | 1997 | 156 | 41.69 | ||||||
Sweden | ||||||||||
12 | Palmi Gudlaugsson | 1987 | 147 | 42.54 | ||||||
Iceland | ||||||||||
13 | Tatu Kantonen | 1984 | 141 | 43.11 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Kristoffer Lindström | 1996 | 117 | 45.88 | ||||||
Sweden | ||||||||||
15 | Aleksi Kaidesoja | 1997 | 55 | 59.02 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Hjortur Ingvarsson | 1995 | 36 | 1:08.13 | ||||||
Iceland | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 22 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 18:55 |
Results Event 16 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 22 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 19:03 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 16, 50m Butterfly Women, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Lina Watz | 1996 | 329 | 36.31 | ||||||
Sweden | ||||||||||
2 | Pernilla Lindberg | 1994 | 318 | 36.74 | ||||||
Sweden | ||||||||||
3 | Maja Reichard | 1991 | 236 | 40.56 | ||||||
Sweden | ||||||||||
4 | Jessika Markkanen | 1999 | 200 | 42.89 | ||||||
Finland | ||||||||||
5 | Marianne Fredbo | 1986 | 193 | 43.40 | ||||||
Norway | ||||||||||
6 | Keit Jaanimägi | 1991 | 155 | 46.69 | ||||||
Estonia | ||||||||||
7 | Linnea Bäckman | 1989 | 136 | 48.72 | ||||||
Sweden | ||||||||||
8 | Regna Forså | 1998 | 135 | 48.87 | ||||||
Norway | ||||||||||
9 | Frida Bentsen Berge | 1998 | 110 | 52.37 | ||||||
Norway | ||||||||||
10 | Anniina Saastamoinen | 1981 | 91 | 55.83 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
11 | Anni Taipale | 1985 | 82 | 57.74 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Jennie Ekström | 1991 | 47 | 1:09.38 | ||||||
Sweden | ||||||||||
13 | Brigita Krasniqi | 1997 | 47 | 1:09.55 | ||||||
Finland | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 22 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 19:03 |
Results Event 17 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 22 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 20:05 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 17, 4X50m Freestyle Men, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Estonia | 0 | 401 | 1:55.11 | ||||||
Estonia | ||||||||||
Jevgeni Alijev | 1983 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Einar Niin | 1991 | 28.32 | 59.33 | |||||||
Kristo Ringas | 1984 | 28.48 | 1:27.81 | |||||||
Kardo Ploomipuu | 1988 | 27.30 | 1:55.11 | |||||||
2 | Sweden 1 | 0 | 320 | 2:04.00 | ||||||
Sweden | ||||||||||
Sebastian Karlsson | 1993 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Joel Steinwall | 1996 | 30.56 | 1:02.85 | |||||||
Anders Olsson | 1965 | 32.82 | 1:35.67 | |||||||
Andreas Nordh | 1991 | 28.33 | 2:04.00 | |||||||
3 | Finland 1 | 0 | 315 | 2:04.77 | ||||||
Finland | ||||||||||
Mikael Natunen | 1992 | 34.83 | 34.83 | |||||||
Matthew Lamping | 1991 | 27.75 | 1:02.58 | |||||||
Tuomas Manni | 1996 | 1:02.19 | 2:04.77 | |||||||
Leo Lähteenmäki | 1991 | 2:04.77 | ||||||||
4 | Sweden 2 | 0 | 141 | 2:42.89 | ||||||
Sweden | ||||||||||
Björn Erkus | 1992 | 56.93 | 56.93 | |||||||
Karl Forsman | 1996 | 56.93 | ||||||||
Kristoffer Lindström | 1996 | 40.68 | 1:37.61 | |||||||
Ludvig Nyren | 1997 | 1:05.28 | 2:42.89 | |||||||
5 | Swimming Jyväskylä 1 | 0 | 138 | 2:44.12 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Joni Mäkinen | 1989 | 40.26 | 40.26 | |||||||
Aleksi Kaidesoja | 1997 | 47.76 | 1:28.02 | |||||||
Manu Lahtinen | 1991 | |||||||||
Perttu Ylä-Sahra | 1994 | 2:44.12 | 2:44.12 | |||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 22 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 20:05 |
Results Event 18 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 22 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 20:03 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 18, 4X50m Freestyle Women, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Sweden 1 | 0 | 362 | 2:15.74 | ||||||
Sweden | ||||||||||
Maja Reichard | 1991 | 36.44 | 36.44 | |||||||
Linnea Bäckman | 1989 | 37.30 | 1:13.74 | |||||||
Pernilla Lindberg | 1994 | 31.42 | 1:45.16 | |||||||
Lina Watz | 1996 | 30.58 | 2:15.74 | |||||||
2 | Finland 1 | 0 | 268 | 2:30.11 | ||||||
Finland | ||||||||||
Meri Mäkinen | 1992 | 39.47 | 39.47 | |||||||
Tytti Lehtola | 1995 | 35.97 | 1:15.44 | |||||||
Liisa Lilja | 1992 | 38.15 | 1:53.59 | |||||||
Jessika Markkanen | 1999 | 36.52 | 2:30.11 | |||||||
3 | Norway 2 | 0 | 223 | 2:39.51 | ||||||
Norway | ||||||||||
Marianne V. Marthinsen | 1984 | 36.71 | 36.71 | |||||||
Sara Louise Rung | 1989 | 39.91 | 1:16.62 | |||||||
Mina Maria Hayerdal Klausen | 1997 | 42.76 | 1:59.38 | |||||||
Regna Forså | 1998 | 40.13 | 2:39.51 | |||||||
4 | Norway | 0 | 192 | 2:47.77 | ||||||
Norway | ||||||||||
Marianne Fredbo | 1986 | 43.81 | 43.81 | |||||||
Ingrid Djupskås | 1989 | 40.17 | 1:23.98 | |||||||
Helene Brodin | 1996 | 37.75 | 2:01.73 | |||||||
Frida Bentsen Berge | 1998 | 46.04 | 2:47.77 | |||||||
5 | Estonia | 0 | 161 | 2:57.79 | ||||||
Estonia | ||||||||||
Elisabeth Egel | 2000 | 50.39 | 50.39 | |||||||
Brenda Tilk | 1994 | 1:27.55 | 2:17.94 | |||||||
Diana Tverskaja | 1995 | |||||||||
Keit Jaanimägi | 1991 | 2:57.79 | 2:57.79 | |||||||
6 | Iceland 1 | 0 | 123 | 3:14.55 | ||||||
Iceland | ||||||||||
Thelma Bjorg Bjornsdottir | 1996 | 46.39 | 46.39 | |||||||
Sonja Sigurdardottir | 1990 | 1:00.61 | 1:47.00 | |||||||
Bjarndis Sara Anbari | 1996 | 52.12 | 2:39.12 | |||||||
Ragney Stefansdottir | 1992 | 35.43 | 3:14.55 | |||||||
7 | Oulo Naiset | 0 | 55 | 4:14.93 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Riikka Peteri | 1995 | 1:18.06 | 1:18.06 | |||||||
Krista Piispanen | 1994 | 1:02.49 | 2:20.55 | |||||||
Miina Heikkinen | 1993 | |||||||||
Jenny Kukkonen | 1994 | 4:14.93 | 4:14.93 | |||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 22 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 20:03 |
Results Event 19 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 23 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 10:21 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 19, 50m Freestyle Men, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Vilhelm Hafþorsson | 1993 | 464 | 27.01 | ||||||
Iceland | ||||||||||
2 | Kardo Ploomipuu | 1988 | 450 | 27.28 | ||||||
Estonia | ||||||||||
3 | Kristo Ringas | 1984 | 426 | 27.79 | ||||||
Estonia | ||||||||||
4 | Leo Lähteenmäki | 1991 | 409 | 28.17 | ||||||
Finland | ||||||||||
5 | Andreas Nordh | 1991 | 357 | 29.48 | ||||||
Sweden | ||||||||||
5 | Matthew Lamping | 1991 | 357 | 29.48 | ||||||
Finland | ||||||||||
7 | Einar Niin | 1991 | 351 | 29.65 | ||||||
Estonia | ||||||||||
8 | Ragnar Magnusson | 1992 | 347 | 29.75 | ||||||
Iceland | ||||||||||
9 | Bendik Savstad | 1995 | 334 | 30.13 | ||||||
Norway | ||||||||||
10 | Jevgeni Alijev | 1983 | 302 | 31.16 | ||||||
Estonia | ||||||||||
11 | Gudmundur Hermannsson | 1993 | 301 | 31.20 | ||||||
Iceland | ||||||||||
12 | Joel Steinwall | 1996 | 300 | 31.25 | ||||||
Sweden | ||||||||||
13 | Ludvig Nyren | 1997 | 283 | 31.86 | ||||||
Sweden | ||||||||||
14 | Sebastian Karlsson | 1993 | 276 | 32.11 | ||||||
Sweden | ||||||||||
15 | Eythor Thrastarson | 1991 | 273 | 32.24 | ||||||
Iceland | ||||||||||
16 | Anders Olsson | 1965 | 260 | 32.76 | ||||||
Sweden | ||||||||||
17 | Mika Kallio | 1996 | 257 | 32.90 | ||||||
Finland | ||||||||||
18 | Eetu Kallio | 1994 | 256 | 32.93 | ||||||
Finland | ||||||||||
19 | Tuomas Manni | 1996 | 240 | 33.64 | ||||||
Finland | ||||||||||
20 | Joni Juntunen | 1993 | 230 | 34.11 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Kristoffer Lindström | 1996 | 228 | 34.23 | ||||||
Sweden | ||||||||||
22 | Mikael Natunen | 1992 | 223 | 34.47 | ||||||
Finland | ||||||||||
23 | Petri Huttunen | 1969 | 210 | 35.17 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
24 | Tatu Kantonen | 1984 | 195 | 36.03 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Perttu Ylä-Sahra | 1994 | 190 | 36.37 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
26 | Palmi Gudlaugsson | 1987 | 180 | 37.00 | ||||||
Iceland | ||||||||||
27 | Joni Mäkinen | 1989 | 135 | 40.80 | ||||||
Finland | ||||||||||
28 | Karl Forsman | 1996 | 133 | 40.95 | ||||||
Sweden | ||||||||||
29 | Manu Lahtinen | 1991 | 122 | 42.11 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Hjortur Ingvarsson | 1995 | 81 | 48.39 | ||||||
Iceland | ||||||||||
31 | Julius Kallio | 1997 | 61 | 53.06 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
32 | Björn Erkus | 1992 | 53 | 55.84 | ||||||
Sweden | ||||||||||
33 | William Söderling | 1999 | 30 | 1:07.60 | ||||||
Finland | ||||||||||
34 | Petri Aarnio | 1977 | 4 | 2:09.54 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Aleksi Kaidesoja | 1997 | DSQ | S.W.4.4 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 23 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 10:21 |
Results Event 20 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 23 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 10:32 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 20, 50m Freestyle Women, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Lina Watz | 1996 | 479 | 30.33 | ||||||
Sweden | ||||||||||
2 | Pernilla Lindberg | 1994 | 436 | 31.29 | ||||||
Sweden | ||||||||||
3 | Linnea Bäckman | 1989 | 336 | 34.15 | ||||||
Sweden | ||||||||||
4 | Ragney Stefansdottir | 1992 | 315 | 34.88 | ||||||
Iceland | ||||||||||
5 | Maja Reichard | 1991 | 312 | 34.99 | ||||||
Sweden | ||||||||||
6 | Marianne V. Marthinsen | 1984 | 281 | 36.25 | ||||||
Norway | ||||||||||
7 | Jessika Markkanen | 1999 | 268 | 36.79 | ||||||
Finland | ||||||||||
8 | Tytti Lehtola | 1995 | 255 | 37.44 | ||||||
Finland | ||||||||||
9 | Regna Forså | 1998 | 225 | 39.01 | ||||||
Norway | ||||||||||
10 | Helene Brodin | 1996 | 217 | 39.51 | ||||||
Norway | ||||||||||
11 | Taru Luotonen | 1977 | 216 | 39.53 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Keit Jaanimägi | 1991 | 206 | 40.19 | ||||||
Estonia | ||||||||||
13 | Meri Mäkinen | 1992 | 195 | 40.92 | ||||||
Finland | ||||||||||
14 | Sara Louise Rung | 1989 | 184 | 41.72 | ||||||
Norway | ||||||||||
15 | Brenda Tilk | 1994 | 177 | 42.28 | ||||||
Estonia | ||||||||||
16 | Mina Maria Hayerdal Klausen | 1997 | 174 | 42.54 | ||||||
Norway | ||||||||||
17 | Diana Tverskaja | 1995 | 155 | 44.19 | ||||||
Estonia | ||||||||||
18 | Thelma Bjorg Bjornsdottir | 1996 | 150 | 44.67 | ||||||
Iceland | ||||||||||
19 | Frida Bentsen Berge | 1998 | 142 | 45.45 | ||||||
Norway | ||||||||||
20 | Susanna Halme | 1996 | 137 | 46.07 | ||||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
21 | Anni Joala | 1998 | 113 | 49.12 | ||||||
Estonia | ||||||||||
22 | Jenny Kukkonen | 1994 | 112 | 49.16 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Jennie Ekström | 1991 | 92 | 52.51 | ||||||
Sweden | ||||||||||
24 | Elisabeth Egel | 2000 | 90 | 53.03 | ||||||
Estonia | ||||||||||
25 | Krista Luomala | 1994 | 90 | 53.05 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
26 | Brigita Krasniqi | 1997 | 87 | 53.47 | ||||||
Finland | ||||||||||
27 | Miina Heikkinen | 1993 | 63 | 59.49 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
28 | Krista Piispanen | 1994 | 62 | 59.89 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
29 | Sonja Sigurdardottir | 1990 | 58 | 1:01.47 | ||||||
Iceland | ||||||||||
30 | Hedvig Henning-Bruce | 1996 | 57 | 1:01.62 | ||||||
Sweden | ||||||||||
31 | Anna Kristin Jensdottir | 1992 | 51 | 1:04.15 | ||||||
Iceland | ||||||||||
32 | Riikka Peteri | 1995 | 33 | 1:14.30 | ||||||
Finland | ||||||||||
33 | Henna Väänänen | 1988 | 11 | 1:45.57 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 23 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 10:32 |
Results Event 21 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 23 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 10:45 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 21, 200m Medley Men, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | |
Club | ||||||||||
1 | Andreas Nordh | 1991 | 341 | 35.23 | 1:18.44 | 2:05.30 | 2:43.34 | |||
Sweden | ||||||||||
2 | Jevgeni Alijev | 1983 | 300 | 33.99 | 1:16.87 | 2:07.93 | 2:50.42 | |||
Estonia | ||||||||||
3 | Bendik Savstad | 1995 | 292 | 35.49 | 1:21.72 | 2:12.86 | 2:51.91 | |||
Norway | ||||||||||
4 | Bjarnar Jonsson | 1996 | 262 | 40.47 | 1:27.82 | 2:21.71 | 2:58.30 | |||
Iceland | ||||||||||
5 | Sebastian Karlsson | 1993 | 248 | 35.51 | 2:21.23 | 3:01.63 | 3:01.63 | |||
Sweden | ||||||||||
6 | Anders Olsson | 1965 | 245 | 40.68 | 1:29.65 | 2:25.88 | 3:02.30 | |||
Sweden | ||||||||||
7 | Eythor Thrastarson | 1991 | 233 | 40.54 | 1:28.06 | 2:25.52 | 3:05.51 | |||
Iceland | ||||||||||
8 | Ludvig Nyren | 1997 | 231 | 42.18 | 1:27.06 | 2:28.55 | 3:05.88 | |||
Sweden | ||||||||||
9 | Joel Steinwall | 1996 | 225 | 42.68 | 1:32.56 | 2:28.63 | 3:07.52 | |||
Sweden | ||||||||||
10 | Gudmundur Hermannsson | 1993 | 217 | 46.62 | 1:35.52 | 2:32.38 | 3:09.86 | |||
Iceland | ||||||||||
11 | Kristoffer Lindström | 1996 | 196 | 47.10 | 1:36.32 | 2:34.70 | 3:16.57 | |||
Sweden | ||||||||||
12 | Mikael Natunen | 1992 | 184 | 44.99 | 1:33.92 | 2:37.82 | 3:20.61 | |||
Finland | ||||||||||
13 | Tatu Kantonen | 1984 | 139 | 46.68 | 1:52.69 | 2:52.45 | 3:40.26 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Palmi Gudlaugsson | 1987 | 138 | 47.17 | 1:46.60 | 2:56.65 | 3:40.75 | |||
Iceland | ||||||||||
15 | Hjortur Ingvarsson | 1995 | 61 | 1:11.25 | 3:53.22 | 4:49.62 | ||||
Iceland | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 23 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 10:45 |
Results Event 22 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 23 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 11:13 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 22, 200m Medley Women, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | |
Club | ||||||||||
1 | Lina Watz | 1996 | 400 | 37.90 | 1:20.43 | 2:13.82 | 2:51.16 | |||
Sweden | ||||||||||
2 | Pernilla Lindberg | 1994 | 377 | 38.53 | 1:26.61 | 2:18.16 | 2:54.59 | |||
Sweden | ||||||||||
3 | Regna Forså | 1998 | 358 | 49.70 | 2:57.64 | |||||
Norway | ||||||||||
4 | Anita Hrafnsdottir | 1994 | 307 | 43.57 | 1:29.57 | 2:27.22 | 3:07.05 | |||
Iceland | ||||||||||
5 | Maja Reichard | 1991 | 270 | 43.79 | 1:37.40 | 2:31.43 | 3:15.08 | |||
Sweden | ||||||||||
6 | Marianne V. Marthinsen | 1984 | 228 | 44.10 | 2:38.18 | 3:26.40 | ||||
Norway | ||||||||||
7 | Linnea Bäckman | 1989 | 224 | 51.58 | 1:47.60 | 2:46.44 | 3:27.79 | |||
Sweden | ||||||||||
8 | Liisa Lilja | 1992 | 194 | 49.73 | 1:45.66 | 2:54.81 | 3:37.95 | |||
Finland | ||||||||||
9 | Bjarndis Sara Anbari | 1996 | 129 | 1:01.66 | 2:00.52 | 3:10.43 | 4:09.64 | |||
Iceland | ||||||||||
10 | Marianne Fredbo | 1986 | 128 | 46.62 | 2:06.20 | 3:12.48 | 4:10.00 | |||
Norway | ||||||||||
11 | Anniina Saastamoinen | 1981 | 118 | 58.61 | 2:07.43 | 3:17.08 | 4:17.06 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Anni Taipale | 1985 | 106 | 1:04.14 | 2:11.91 | 3:27.43 | 4:26.14 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Ingrid Djupskås | 1989 | DNF | |||||||
Norway | ||||||||||
- | Sara Louise Rung | 1989 | DNF | |||||||
Norway | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 23 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 11:13 |
Results Event 23 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 23 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 11:42 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 23, 100m Breaststroke Men, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Kristo Ringas | 1984 | 390 | 37.09 | 1:20.21 | |||||
Estonia | ||||||||||
2 | Vilhelm Hafþorsson | 1993 | 340 | 38.96 | 1:23.95 | |||||
Iceland | ||||||||||
3 | Einar Niin | 1991 | 331 | 39.23 | 1:24.66 | |||||
Estonia | ||||||||||
4 | Andreas Nordh | 1991 | 285 | 41.69 | 1:28.99 | |||||
Sweden | ||||||||||
5 | Eythor Thrastarson | 1991 | 187 | 48.35 | 1:42.44 | |||||
Iceland | ||||||||||
6 | Anders Olsson | 1965 | 185 | 49.13 | 1:42.79 | |||||
Sweden | ||||||||||
7 | Ragnar Magnusson | 1992 | 176 | 49.04 | 1:44.63 | |||||
Iceland | ||||||||||
8 | Joel Steinwall | 1996 | 174 | 49.92 | 1:44.88 | |||||
Sweden | ||||||||||
9 | Ludvig Nyren | 1997 | 164 | 49.55 | 1:47.12 | |||||
Sweden | ||||||||||
10 | Kristoffer Lindström | 1996 | 146 | 52.83 | 1:51.32 | |||||
Sweden | ||||||||||
11 | Gudmundur Hermannsson | 1993 | 143 | 53.15 | 1:51.97 | |||||
Iceland | ||||||||||
12 | Tuomas Manni | 1996 | 143 | 50.89 | 1:52.15 | |||||
Finland | ||||||||||
13 | Manu Lahtinen | 1991 | 141 | 51.19 | 1:52.47 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Perttu Ylä-Sahra | 1994 | 138 | 51.55 | 1:53.35 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Karl Forsman | 1996 | 120 | 55.81 | 1:58.81 | |||||
Sweden | ||||||||||
16 | Eetu Kallio | 1994 | 118 | 55.98 | 1:59.46 | |||||
Finland | ||||||||||
17 | Björn Erkus | 1992 | 42 | 1:16.35 | 2:48.61 | |||||
Sweden | ||||||||||
- | Mika Kallio | 1996 | DSQ | |||||||
Finland | ||||||||||
- | Sebastian Karlsson | 1993 | DSQ | |||||||
Sweden | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 23 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 11:42 |
Results Event 24 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 23 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 11:55 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 24, 100m Breaststroke Women, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Maja Reichard | 1991 | 330 | 44.75 | 1:33.24 | |||||
Sweden | ||||||||||
2 | Pernilla Lindberg | 1994 | 301 | 46.68 | 1:36.22 | |||||
Sweden | ||||||||||
3 | Tytti Lehtola | 1995 | 229 | 51.48 | 1:45.35 | |||||
Finland | ||||||||||
4 | Linnea Bäckman | 1989 | 217 | 50.25 | 1:47.24 | |||||
Sweden | ||||||||||
5 | Mina Maria Hayerdal Klausen | 1997 | 201 | 51.50 | 1:50.00 | |||||
Norway | ||||||||||
6 | Ragney Stefansdottir | 1992 | 195 | 52.27 | 1:51.09 | |||||
Iceland | ||||||||||
7 | Sara Louise Rung | 1989 | 190 | 53.66 | 1:52.15 | |||||
Norway | ||||||||||
8 | Susanna Halme | 1996 | 154 | 56.26 | 2:00.17 | |||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
9 | Helene Brodin | 1996 | 147 | 58.98 | 2:02.10 | |||||
Norway | ||||||||||
10 | Marianne Fredbo | 1986 | 144 | 58.63 | 2:02.92 | |||||
Norway | ||||||||||
11 | Meri Mäkinen | 1992 | 139 | 56.31 | 2:04.38 | |||||
Finland | ||||||||||
12 | Ingrid Djupskås | 1989 | 123 | 1:00.70 | 2:09.65 | |||||
Norway | ||||||||||
13 | Bjarndis Sara Anbari | 1996 | 112 | 1:05.22 | 2:13.63 | |||||
Iceland | ||||||||||
14 | Diana Tverskaja | 1995 | 94 | 1:08.62 | 2:21.78 | |||||
Estonia | ||||||||||
15 | Frida Bentsen Berge | 1998 | 93 | 1:08.39 | 2:22.03 | |||||
Norway | ||||||||||
16 | Anna Kristin Jensdottir | 1992 | 72 | 1:13.96 | 2:34.95 | |||||
Iceland | ||||||||||
17 | Hedvig Henning-Bruce | 1996 | 62 | 1:19.98 | 2:42.90 | |||||
Sweden | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 23 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 11:55 |
Results Event 25 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 23 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 12:18 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 25, 4X50m Medley Men, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Estonia | 0 | 381 | 2:08.89 | ||||||
Estonia | ||||||||||
Kardo Ploomipuu | 1988 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Kristo Ringas | 1984 | 34.86 | 1:05.07 | |||||||
Jevgeni Alijev | 1983 | 33.16 | 1:38.23 | |||||||
Einar Niin | 1991 | 30.66 | 2:08.89 | |||||||
2 | Sweden 1 | 0 | 276 | 2:23.51 | ||||||
Sweden | ||||||||||
Sebastian Karlsson | 1993 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Anders Olsson | 1965 | 45.66 | 1:21.63 | |||||||
Andreas Nordh | 1991 | |||||||||
Joel Steinwall | 1996 | 2:23.51 | 2:23.51 | |||||||
3 | Finland 1 | 0 | 255 | 2:27.37 | ||||||
Finland | ||||||||||
Tuomas Manni | 1996 | 44.90 | 44.90 | |||||||
Leo Lähteenmäki | 1991 | 35.85 | 1:20.75 | |||||||
Matthew Lamping | 1991 | 32.10 | 1:52.85 | |||||||
Mikael Natunen | 1992 | 34.52 | 2:27.37 | |||||||
4 | Sweden 2 | 0 | 100 | 3:21.61 | ||||||
Sweden | ||||||||||
Björn Erkus | 1992 | 1:10.76 | 1:10.76 | |||||||
Karl Forsman | 1996 | 54.36 | 2:05.12 | |||||||
Kristoffer Lindström | 1996 | 44.55 | 2:49.67 | |||||||
Ludvig Nyren | 1997 | 31.94 | 3:21.61 | |||||||
5 | Swimming Jyväskylä 1 | 0 | 88 | 3:29.96 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Joni Mäkinen | 1989 | 55.62 | 55.62 | |||||||
Perttu Ylä-Sahra | 1994 | 51.81 | 1:47.43 | |||||||
Aleksi Kaidesoja | 1997 | 1:02.87 | 2:50.30 | |||||||
Manu Lahtinen | 1991 | 39.66 | 3:29.96 | |||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 23 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 12:18 |
Results Event 26 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 23 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 12:21 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 26, 4X50m Medley Women, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Sweden 1 | 0 | 336 | 2:32.70 | ||||||
Sweden | ||||||||||
Lina Watz | 1996 | 35.83 | 35.83 | |||||||
Maja Reichard | 1991 | 42.88 | 1:18.71 | |||||||
Pernilla Lindberg | 1994 | 36.88 | 1:55.59 | |||||||
Linnea Bäckman | 1989 | 37.11 | 2:32.70 | |||||||
2 | Finland 1 | 0 | 209 | 2:58.74 | ||||||
Finland | ||||||||||
Meri Mäkinen | 1992 | 48.56 | 48.56 | |||||||
Tytti Lehtola | 1995 | 49.13 | 1:37.69 | |||||||
Jessika Markkanen | 1999 | 43.67 | 2:21.36 | |||||||
Liisa Lilja | 1992 | 37.38 | 2:58.74 | |||||||
3 | Estonia | 0 | 132 | 3:28.16 | ||||||
Estonia | ||||||||||
Elisabeth Egel | 2000 | 56.18 | 56.18 | |||||||
Diana Tverskaja | 1995 | 1:03.93 | 2:00.11 | |||||||
Keit Jaanimägi | 1991 | 45.60 | 2:45.71 | |||||||
Brenda Tilk | 1994 | 42.45 | 3:28.16 | |||||||
4 | Iceland 1 | 0 | 113 | 3:39.46 | ||||||
Iceland | ||||||||||
Sonja Sigurdardottir | 1990 | 1:52.48 | 1:52.48 | |||||||
Ragney Stefansdottir | 1992 | 1:47.05 | 3:39.53 | |||||||
Bjarndis Sara Anbari | 1996 | |||||||||
Thelma Bjorg Bjornsdottir | 1996 | 3:39.46 | 3:39.46 | |||||||
- | Oulo Naiset | 0 | DSQ | S.W.9.1 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 23 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 12:21 |
Results Event 28 (Finals) - With Points and lap times |
Competition name | Nordic Championships 2011 | Print Date | 23 October 2011 | |||
Competition place | Oulu | Print Time | 11:00 | |||
Organizer | Oulun Lohet ja SUIL | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 22 October 2011 |
Event 28, 150m Medley Women, Finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | |
Club | ||||||||||
1 | Jennie Ekström | 1991 | 1:09.18 | 2:35.17 | 3:36.62 | 3:36.62 | ||||
Sweden | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.00 | Print Date | 23 October 2011 |
Licensed to: Oulun Seurat | Print Time | 11:00 |