Tulokset SWIMSHOP-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | SWIMSHOP-uinnit 2012 | Tulostuspäivämäärä | 14 tammikuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:25 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 tammikuu 2012 |
Laji 17, 100m PU P 13-16, M, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oiva Lahtinen | 1997 | 477 | 30.02 | 1:03.76 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Werneri Koskinen | 1998 | 288 | 33.67 | 1:15.45 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Sakari Levola | 1996 | 227 | 37.87 | 1:21.61 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
4 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 223 | 37.08 | 1:22.17 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Miko Husari | 1997 | 219 | 36.26 | 1:22.61 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Mikael Karuveha | 1999 | 199 | 39.30 | 1:25.37 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Santeri Kaasinen | 1999 | 180 | 39.63 | 1:28.27 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Santeri Mettälä | 1999 | 165 | 40.67 | 1:30.76 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Akseli Sipola | 1999 | 136 | 43.49 | 1:36.97 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Juho Urhemaa | 1999 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 17, 100m PU P 13-16, M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ossi Oksa | 1988 | 620 | 27.22 | 58.42 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Ville Korpi | 1983 | 583 | 27.85 | 59.62 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Severi Allonen | 1991 | 576 | 28.77 | 59.87 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Mikko Alpola | 1989 | 574 | 28.81 | 59.94 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Viktor Mänty | 1994 | 554 | 28.05 | 1:00.66 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Lauri Pilpola | 1993 | 526 | 28.92 | 1:01.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Ville Tirroniemi | 1986 | 521 | 27.61 | 1:01.93 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Petja Yritys | 1993 | 504 | 28.75 | 1:02.59 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
9 | Marko Sartela | 1993 | 500 | 29.39 | 1:02.79 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Antti Rantanen | 1992 | 483 | 29.32 | 1:03.49 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Tommi Wallenius | 1994 | 476 | 28.90 | 1:03.81 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Teemu Laaksonen | 1993 | 470 | 29.59 | 1:04.07 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Jaakko Poutamo | 1994 | 464 | 29.26 | 1:04.36 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Toni Knuutila | 1993 | 454 | 29.26 | 1:04.81 | |||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
15 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 440 | 30.73 | 1:05.48 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Matti Myllyaho | 1995 | 437 | 30.67 | 1:05.66 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
17 | Elias Kouvo | 1994 | 422 | 30.13 | 1:06.43 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Rasmus Hautala | 1994 | 422 | 29.90 | 1:06.43 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Rami Marttila | 1995 | 406 | 31.43 | 1:07.30 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
20 | Leo Lähteenmäki | 1991 | 350 | 32.29 | 1:10.67 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Saku Salo | 1995 | 349 | 31.27 | 1:10.76 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
22 | Riku Tuomala | 1994 | 338 | 30.79 | 1:11.52 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
23 | Joonas Hurskainen | 1994 | 297 | 33.07 | 1:14.65 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
24 | Joona Syrjälä | 1995 | 236 | 36.75 | 1:20.62 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 14 tammikuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:25 |