Resultater for Østdanske Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag formiddag
Resultat Løb 17 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Øst Langbane | Udskriftsdato | 03 marts 2012 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2012 |
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:15.60 1988-09-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.73 | 1:07.47 | 1:44.43 | 2:23.39 | |||
2 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 33.97 | 1:11.07 | 1:47.43 | 2:23.43 | |||
3 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 32.99 | 1:10.14 | 1:47.34 | 2:24.86 | |||
4 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 33.22 | 1:10.52 | 1:48.06 | 2:24.92 | |||
5 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.85 | 1:11.07 | 1:47.80 | 2:25.17 | |||
6 | Marina Heller Hansen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 32.96 | 1:10.50 | 1:47.86 | 2:26.04 | |||
7 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 32.65 | 1:48.65 | 2:27.94 | ||||
8 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.89 | 1:11.03 | 1:50.57 | 2:29.56 | |||
9 | Pernille Christiansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.84 | 1:51.15 | 2:32.44 | 2:32.44 | |||
10 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 33.69 | 1:11.55 | 1:52.49 | 2:33.16 | |||
11 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.73 | 1:13.26 | 1:54.76 | 2:33.82 | |||
12 | Olivia Burmester | 1993 | Farum Svømmeklub | 32.82 | 1:10.13 | 1:51.68 | 2:34.73 | |||
13 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 34.60 | 1:15.19 | 1:55.14 | 2:37.28 | |||
14 | Belinda Ervolder | 1995 | Slangerup Svømmeklub | 34.89 | 1:15.01 | 1:56.02 | 2:37.86 | |||
15 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.98 | 1:16.26 | 1:57.27 | 2:39.03 | |||
16 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.31 | 1:17.78 | 1:58.68 | 2:39.34 | |||
17 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.72 | 1:17.59 | 1:58.09 | 2:39.51 | |||
18 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 36.33 | 1:17.87 | 1:59.53 | 2:40.46 | |||
19 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.41 | 1:13.70 | 1:56.55 | 2:40.64 | |||
20 | Ditte Johansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 34.75 | 1:14.12 | 1:57.39 | 2:41.38 | |||
21 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.94 | 1:18.30 | 1:59.59 | 2:41.43 | |||
22 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 36.55 | 1:16.96 | 2:01.23 | 2:42.52 | |||
23 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 35.18 | 1:15.00 | 1:58.33 | 2:43.40 | |||
24 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.31 | 1:16.11 | 1:59.36 | 2:46.38 | |||
25 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.91 | 1:18.16 | 2:01.70 | 2:47.20 | |||
26 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.53 | 1:18.13 | 2:02.33 | 2:47.30 | |||
27 | Laura Arberg | 1995 | Søllerød Svømmeklub | 36.45 | 1:19.34 | 2:02.99 | 2:48.47 | |||
28 | Maja Østergaard | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 39.70 | 1:24.74 | 2:11.64 | 2:58.62 | |||
29 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 35.38 | 1:19.35 | 2:04.87 | 2:59.95 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2012 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:31 |