Resultater for DM for hold - 1. division
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold 1. division | Udskriftsdato | 01 april 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 18:50 | |||
Arrangør | JGI & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 marts 2012 |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 633 | 31.39 | 1:06.61 | 1:43.58 | 2:20.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 612 | 32.03 | 1:08.16 | 1:45.15 | 2:22.28 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 596 | 32.03 | 1:07.72 | 1:45.03 | 2:23.50 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Bettina Caspersen | 1992 | 578 | 31.60 | 1:07.87 | 1:45.56 | 2:24.97 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 551 | 33.92 | 1:11.12 | 1:48.74 | 2:27.30 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Louise G. Riget | 1995 | 526 | 32.38 | 1:10.32 | 1:50.04 | 2:29.63 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 525 | 32.71 | 1:11.94 | 1:50.98 | 2:29.71 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stine Mary Vissing | 1997 | 503 | 33.61 | 1:11.55 | 1:50.46 | 2:31.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Belinda Ervolder | 1995 | 495 | 32.99 | 1:10.76 | 1:50.30 | 2:32.73 | |||
A6 | ||||||||||
10 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | 493 | 34.30 | 1:12.81 | 1:52.08 | 2:32.93 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Hanne Welinder | 1995 | 472 | 33.53 | 1:13.03 | 1:54.09 | 2:35.09 | |||
Swim Team Odense | ||||||||||
12 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 456 | 33.88 | 1:13.69 | 1:55.21 | 2:36.87 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Kathrine Holm | 1996 | 452 | 34.80 | 1:14.39 | 1:55.93 | 2:37.33 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 448 | 34.72 | 1:14.88 | 1:56.21 | 2:37.87 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 415 | 35.63 | 1:17.44 | 1:59.83 | 2:41.86 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
16 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 361 | 35.40 | 1:18.63 | 2:04.63 | 2:49.64 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 340 | 33.43 | 1:16.51 | 2:04.76 | 2:53.02 | Diskløb | ||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
- | Adna Dzafic | 1997 | DSQ | Crawlben | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 01 april 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 18:50 |