Totala Resultat

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Sum-Sim Region 2 2014 V:ås Uppdaterad: 2014-11-08 16:25:26
Sum-Sim region 3, Stockholm Uppdaterad: 2014-11-08 16:34:28
Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 Uppdaterad: 2014-11-08 17:09:15
Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 Uppdaterad: 2014-11-08 16:37:30
Sum-Sim region norr Uppdaterad: 2014-11-08 16:39:10
SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge Uppdaterad: 2014-11-08 16:28:18

100m Ryggsim P 13 o y, Uppdaterad: 2014-11-08 17:09:15
0 - 999

# Förnamn Efternamne Förening Tävling
1 Klaudius Schreck Simklubben Neptun Sum-Sim region 3, Stockholm 1:02.16
2 Johan Rydahl Karlstads Simsällskap Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:02.52
3 Oliver Rehn Simklubben Neptun Sum-Sim region 3, Stockholm 1:04.70
4 Jakob Källquist Gävle Simsällskap Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:04.93
5 Max Engström Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:05.37
6 Robin Hanson Järfälla Simsällskap Sum-Sim region 3, Stockholm 1:05.60
7 Gustaf Palmqvist Simklubben Triton SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:06.18
8 Johan Brewitz Västerås Simsällskap Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:06.26
9 Lars Hallberg Trelleborg Sim SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:06.99
10 Jonatan Carlsson Varberg Sim Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:07.04
11 Gustaf Hansson Helsingborgs Simsällskap SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:07.16
12 Christoffer Dellhede Simsällskapet Iden SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:07.17
13 Love Starrin Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim region norr 1:07.23
14 Filip Hinderup Malmö Kappsimningsklubb SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:07.60
15 Anton Mylläri Södertörns Simsällskap Sum-Sim region 3, Stockholm 1:07.82
16 Daniel Fischer Helsingborgs Simsällskap SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:08.18
17 Johan Hennert Solna Sundbyberg SS 04 Sum-Sim region 3, Stockholm 1:08.72
18 Viktor Sjöström Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:08.77
19 Jonas Malmring Spårvägen Simförening Sum-Sim region 3, Stockholm 1:09.09
20 Fredrik Annergren Turebergs Simklubb Sum-Sim region 3, Stockholm 1:09.25
21 Robin Falk Malmö Kappsimningsklubb SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:09.31
22 Johannes Strömberg Vellinge-Näsets Simklubb SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:10.00
23 Gustav Vallin Göteborg Sim Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:10.09
24 Erik Stensson Värnamo Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:10.32
25 Gustav Nislander Göteborg Sim Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:10.44
26 Linus Nykvist Järfälla Simsällskap Sum-Sim region 3, Stockholm 1:10.98
27 Anton Laxbäck Västerås Simsällskap Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:11.16
28 Elias Fröde Järfälla Simsällskap Sum-Sim region 3, Stockholm 1:11.22
29 Linus Kahl Wisby Simsällskap Sum-Sim region 3, Stockholm 1:11.31
30 Felix Öberg Västerviks Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:11.45
31 Isak Gustafsson Simklubben Neptun Sum-Sim region 3, Stockholm 1:11.46
32 Philip Stenberg Simklubben Triton SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:11.64
33 Oscar Hegmegi Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:11.65
34 Balint Kis Trollhättans Simsällskap Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:11.71
35 Julius Gustavsson Simklubben Laxen Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:12.22
36 Samuel Wiktor Malmö Kappsimningsklubb SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:12.29
36 Simon Fröde Järfälla Simsällskap Sum-Sim region 3, Stockholm 1:12.29
38 Simon Svedberg Falköpings Simsällskap Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:12.47
39 Max Lundberg Södertörns Simsällskap Sum-Sim region 3, Stockholm 1:13.00
40 Edvin Torlakovic Västerviks Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:13.12
41 Emil Kernen Katrineholms Simsällskap Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:13.16
42 Robin Björklund Njurunda Simsällskap Sum-Sim region norr 1:13.29
43 Edwin Larsson Uddevalla Sim Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:13.33
44 Victor Åberg Helsingborgs Simsällskap SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:13.43
45 Jonas Al-Khalili Täby Sim Sum-Sim region 3, Stockholm 1:13.47
46 Jakob Börjesson Sjöbo Simsällskap SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:13.80
46 Gustav Lind Helsingborgs Simsällskap SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:13.80
48 Carl Wennerholm Stockholms Kappsimningsklubb Sum-Sim region 3, Stockholm 1:13.87
49 Max Persson Ystads Simsällskap SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:13.88
49 William Kerman Anderstorps Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:13.88
51 Ted Niklasson Karlsborgs Simklubb Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:14.26
52 David Erovic Södertälje Simsällskap Sum-Sim region 3, Stockholm 1:14.33
53 Gustav Henrikssen Spårvägen Simförening Sum-Sim region 3, Stockholm 1:14.43
54 David Albringer Karlstads Simsällskap Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:14.62
55 David Eby Simklubben Ägir Sum-Sim region norr 1:14.63
56 Elliot Nyström Södertörns Simsällskap Sum-Sim region 3, Stockholm 1:14.98
57 Filip Salbrink Eslövs Simsällskap SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:15.19
58 Wilhelm Muzikants Täby Sim Sum-Sim region 3, Stockholm 1:15.27
59 Linus Andersson Karlstads Simsällskap Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:15.29
60 Lukas Mirsch Helsingborgs Simsällskap SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:15.45
61 Markus Börjesson Uddevalla Sim Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:15.53
62 Sebastian Brulls Kungälvs Simsällskap Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:15.83
63 Linus Holmdahl S77 Stenungsund Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:15.86
64 Ludvig Grape Glennhage Gustavsbergs Simsällskap Sum-Sim region 3, Stockholm 1:16.16
65 Emil Jespersen Ystads Simsällskap SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:16.25
66 Hugo Vaide Simklubben Laxen Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:16.39
67 Alexander Fredholm Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:16.47
68 Andreas Bendrén Simsällskapet Iden SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:16.53
69 Photsawa Phootepkhum Södertörns Simsällskap Sum-Sim region 3, Stockholm 1:16.54
70 Philip Rosvall Upsala Simsällskap Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:16.56
71 Leo Jakobsson Bålsta Simklubb Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:16.71
72 Oscar Klittbo Trelleborg Sim SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:16.80
73 Michal Laszewski Örebro Simallians Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:16.86
74 Leonardo Montes Solna Sundbyberg SS 04 Sum-Sim region 3, Stockholm 1:16.98
75 Thor Grandin Simklubben Triton SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:17.05
76 Hampus Moberg Hudiksvalls Simsällskap Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:17.39
77 Leo Iséni Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:17.67
78 Naevid Kiasat Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:17.77
79 Robin Ulander Skellefte Simsällskap 34 Sum-Sim region norr 1:18.07
80 Gustav Gaunitz Spårvägen Simförening Sum-Sim region 3, Stockholm 1:18.11
81 Max Svedberg Göteborg Sim Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:18.25
82 Bo Beckman Malmö Kappsimningsklubb SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:18.28
83 Joel Larsson Upsala Simsällskap Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:18.46
84 Carl Gerstenfeld Malmö Kappsimningsklubb SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:18.98
85 Dennis Andersson Falkenbergs Simklubb Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:19.03
86 Isak Vaide Simklubben Laxen Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:19.13
87 Tim Brinkhagen Simklubben Lödde SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge 1:19.28
88 David Engström Simklubben Elfsborg Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:19.31
89 Sebastian Nilsson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:19.32
90 Filip Borgström Njurunda Simsällskap Sum-Sim region norr 1:19.47
91 Linus Hoffner Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:19.50
92 Linus Hagedorn Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:19.52
93 Anton Forsberg Täby Sim Sum-Sim region 3, Stockholm 1:19.75
94 Joel Berglund Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim region norr 1:20.24
95 Elias Persson Simsällskapet Mora Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:20.27
96 Filip Vukovic Oskarshamns Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:20.45
97 Simon Lundgren Simklubben Ägir Sum-Sim region norr 1:20.66
98 Aron Svensson Alvesta Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:21.03
99 Filip Rautiainen Katrineholms Simsällskap Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:21.09
100 Carl Uddgren SK Stimmet Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:21.14
101 Kevin Grahn Katrineholms Simsällskap Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:21.42
102 Johan Ljunggren Upsala Simsällskap Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:21.50
103 Philip Zasowski Göteborg Sim Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:21.60
104 Oskar Gustafson Uddevalla Sim Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:21.69
105 Albert Oscarsson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:21.72
106 Ludwig Lundborg Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:21.84
107 Albin Hedlund Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim region norr 1:22.01
108 Carl Hansson Gävle Simsällskap Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:22.09
109 Jens Pettersson S77 Stenungsund Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:22.34
110 Philip Löfbom Karlskoga Simförening Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:22.37
111 Max Feng Göteborg Sim Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:22.39
112 Erik Wallin Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:22.60
113 Carl-Ruben Sjulander Simklubben S 02 Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:22.61
114 Edwin Nystrand Upsala Simsällskap Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:22.62
115 Robin Vondrak Göteborg Sim Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:22.75
116 Carl Lingström Kalmar Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:22.89
117 Oscar Sjöström Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:23.36
118 Jonathan Nilsson Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim region norr 1:23.54
119 Adam Carlsson Harnäs Skutskär Simsällskap Sum-Sim Region 2 2014 V:ås 1:23.56
120 Jonathan Einarsson Varberg Sim Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:23.74
121 David Selin Göteborg Sim Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:23.98
122 Emanuel Tidåsen Växjö Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:24.35
123 William Barkehed Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:24.88
124 Johan Nilsson Älmhults Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:25.23
125 Isac Johansson Kungsbacka Simsällskap Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:25.35
126 Mathias Johansson Kungälvs Simsällskap Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 1:25.49
127 Imre Arvidsson Lundblom Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim region norr 1:25.59
128 Anton Bäckman Värnamo Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:25.62
129 Elias Axelsson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:25.74
130 Gusten Helgesson Kalmar Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:25.85
131 Patrik Petkoczi Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:26.10
132 Marios Johansson Piteå Sim Sum-Sim region norr 1:26.47
133 Oskar Axandersson Växjö Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:27.13
134 Arvid Johansson Kalmar Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:27.45
135 Karol Mozdzynski Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:27.93
136 Måns Andersson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:28.89
137 Alfred Vikström Bureå Simsällskap Sum-Sim region norr 1:29.67
138 Gustav Hammarstedt Växjö Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:29.88
139 Felix Luthman Umeå Simsällskap Sum-Sim region norr 1:30.44
140 Nicola Lundqvist Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:31.10
141 Ruben Staaf Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:32.35
142 Magnus Lindström Skellefte Simsällskap 34 Sum-Sim region norr 1:34.58
143 Marcus Lundmark Skellefte Simsällskap 34 Sum-Sim region norr 1:36.22
144 Lucas Devismes Skellefte Simsällskap 34 Sum-Sim region norr 1:37.26
145 Oskar Lindemalm Eksjö Sim- o Livräddnings SS Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:37.37
146 Olle Ferm Skellefte Simsällskap 34 Sum-Sim region norr 1:38.82
147 Kristian Aziz Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 1:40.23
148 Emil Ulander Skellefte Simsällskap 34 Sum-Sim region norr 1:44.38
149 Sam Lundgren Skellefte Simsällskap 34 Sum-Sim region norr 2:01.85
- Herbert Grahn Skövde Simsällskap Sum-Sim Region 5 VSSF 2014 DSQ
- Alexander Loo Kalmar Simsällskap Sum-Sim Region 4 Jönköping 2014 DSQ
- August Mathisen Karlstads Simsällskap Sum-Sim Region 2 2014 V:ås DSQ

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner