Totala Resultat

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand Uppdaterad: 2017-11-11 16:07:51
SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun Uppdaterad: 2017-11-11 16:13:06
Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm Uppdaterad: 2017-11-11 16:10:58
Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping Uppdaterad: 2017-11-11 16:15:33
Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg Uppdaterad: 2017-11-11 16:09:57
Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad Uppdaterad: 2017-11-11 16:15:25

200m Medley F 15-16, Uppdaterad: 2017-11-11 16:15:33
0 - 999

# Förnamn Efternamne Förening Tävling
1 Hanna Bergman Simklubben Poseidon Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:18.27
2 Wilma Johansson Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:19.11
3 Edith Jernstedt Västerås Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:20.00
4 Wilma Persson Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 2:20.81
5 Emilia Rönningdal S71 Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:21.73
6 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:21.93
7 Tova Andersson Väsby Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:23.18
8 Jennifer Bergström Åkersberga Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:23.78
9 Elise Öberg Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 2:24.60
10 Filippa Sterling Västerås Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:25.27
11 Isabella Revstedt Simklubben Ran Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:25.31
12 Linn Herlin Spårvägen Simförening Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:25.41
13 Marit Cuperus Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:25.55
14 Tova Olsson Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:25.63
15 Tilde Morin Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:26.20
16 Ella Arrhén Andersson Järfälla Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:26.53
17 Elsa Bergh Söderhamns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:26.66
18 Carolina Jonsson Södertälje Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:26.83
19 Clara Örnhem Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:27.11
20 Ida Lövgren Skövde Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:27.14
21 Andrea Reinhold Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:27.62
22 Emma Roloff Södertörns Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:27.63
23 Smilla Lönnberg Stockholms Kappsimningsklubb Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:27.96
24 Astrid Eriksson Turebergs Simklubb Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:28.52
25 Vilma Brolund Simklubben Neptun Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:28.58
26 Johanna Andersson Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:28.82
27 Embla Börjesson Täby Sim Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:29.26
28 Nicola Lindell Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:29.47
29 Kristina Isacson Täby Sim Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:29.67
30 Mellie Wijk Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:29.86
31 Emmy Johnsson Sjöbo Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:30.01
32 Isabelle Sering Trelleborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:30.02
33 Louise Larsson Järfälla Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:30.39
34 Kamelia Gradinarska Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:30.40
35 Ella Laurén Simklubben Hajen Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:30.58
36 Emma Vileus Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:31.15
37 Miranda Ingvarsson Ängelholms Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:31.24
38 Louise Peacock Väsby Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:31.36
39 Thilde Lantz Kristianstads SLS Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:31.77
40 Linn Rosenius Karlskrona Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:31.82
41 Moa Olofsson Osby Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:31.87
42 Julia Månsson Örebro Simallians SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:31.96
43 Tova Magnusson Solna Sundbyberg SS 04 Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:31.97
44 Sara Stenberg Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:32.00
45 Saga Bodsjö Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:32.24
46 Mary Lagoguez Simklubben Poseidon Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:32.70
47 Linnéa Persson Kappsimningsklubben Karpen Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:32.80
48 Emma Hansson Järfälla Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:33.07
49 Josephine Ålenius Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:33.14
50 Clara Aronsson Kappsimningsklubben Karpen Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:33.64
51 Hannah Hemberg Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:33.69
52 Ebba Andersson Väsby Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:33.77
53 Wilma Wennerberg Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:33.79
54 Nadija Sabic Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:34.00
55 Ebba Edbom Järfälla Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:34.20
56 Simone Karlsson Osby Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:34.22
57 Lovisa Malm Spårvägen Simförening Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:34.31
58 Micaela Jönsson S71 Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:34.47
59 Linnea Lindgren Väsby Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:34.58
60 Natalie Noreblad Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:34.59
60 Erika Tudegård Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:34.59
62 Clara Florén Gävle Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:34.96
63 Tilda Joelsson Simsällskapet Delfin Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:35.30
64 Isabel Nordström Solna Sundbyberg SS 04 Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:35.79
65 Nathalie Pettersson Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 2:35.80
66 Michelle Nordenmark Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:35.91
67 Ingrid Sälg Umeå Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 2:36.15
68 Ellen Banestig Täby Sim Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:36.29
69 Maja Jönsson Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:36.36
70 Jazmina Hedqvist Hvetlanda Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:36.43
71 Lena Årebo Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:36.53
72 Josephine Junehed Täby Sim Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:36.60
73 Emmie Davis Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:36.70
74 Johanna de Jonge Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:36.77
75 Josefine Härdelin Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:36.80
76 Ella Simander Karlskrona Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:36.97
77 Emilia Olsson Kappsimningsklubben Karpen Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:37.06
78 Frida Gustafsson Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:37.20
79 Sofia Westerberg Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:37.21
80 Ella Simonsson Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:37.76
81 Amayah Bergman Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:37.78
82 Felicia Thonander Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:37.99
83 Nadia Welin-Berger Södertälje Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:38.00
84 Alexandra Schyum Kungsbacka Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:38.01
85 Maja Karlsson Karlström Spårvägen Simförening Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:38.18
86 Frida Tunheim-Glad Trelleborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:38.50
87 Elin Gunnarsson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:38.59
88 Saga Grandelius Karlskoga Simförening SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:38.75
89 Elsa Wahlbeck Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:38.97
90 Alva Back S77 Stenungsund Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:39.15
91 Victoria Danielsson Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:39.28
92 Michelle Träff Karlstads Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:39.38
93 Hilda Sander Falu Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:39.71
94 Sara Strand Järfälla Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:40.70
95 Agnes Svantesson Simklubben S 02 Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:40.76
96 Francesca Clark Falköpings Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:40.81
97 Jennifer Titus Örebro Simallians SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:41.00
98 Lovisa Vesterlund Kocsis Simklubben Sydsim Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:41.02
99 Alma Sandberg Ängelholms Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:41.26
100 Lisa Flaa Nässjö SLS Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:41.49
101 Ida Björkdahl Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:41.51
102 Sara Melgar Ystads Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:41.88
103 Therese Pålsson Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:41.97
104 Edith Axelsson-Wiesel Ljungby Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:42.05
105 Jonna Löding Upsala Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:42.16
106 Matilda Thorsén Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:42.36
107 Clara Balslev Varberg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:42.48
108 Leia Karlsson Kalmar Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:42.59
109 Walda Jonsson Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:43.04
110 Isabella Frykholm Simklubben Ran Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 2:43.12
111 Lovisa Svensson Värnamo Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:43.37
112 Petronella Ottosson Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:43.51
113 Elin Nilsson Karlskoga Simförening SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:43.63
114 Mariam Istiphan Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:43.81
115 Edith Engström Västerås Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:44.10
116 Tilda Nordén Kalmar Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:44.26
117 Elin Norrman Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:44.36
118 Sofia Båvenäs Västerås Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:44.78
119 Alice Almén Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:44.95
120 Zafira Vaamonde Spårvägen Simförening Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 2:45.51
121 Josefine Stenman Hallsberg Kumla Simklubb SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:46.89
122 Wilma Johansson Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 2:47.24
123 Heidi Palencsar Ljungby Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:47.63
124 Salma Gabot Upsala Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:47.82
125 Cecilia Ahnlund Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:48.06
126 Linnea Öhlund Umeå Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 2:48.18
127 Ida Persson Ljungby Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:48.29
128 Isabel Åhrström Örnsköldsviks Allmänna SS Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 2:49.01
128 Ella Wranå Kalmar Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:49.01
130 Matilda Mild Anderstorps Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:49.64
131 Sandra Mokhtari Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:50.18
132 Louise Ebbesen Ljungby Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:53.25
133 Lotta Larsson Wermelin Njurunda Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 2:53.39
134 Ebba Rydberg Västerås Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 2:53.50
135 Jenny Fröstberg Kalmar Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:54.20
136 Astrid Mann Värnamo Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 2:55.89
137 Lisa Drugge Umeå Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 2:57.88
138 Linn Lidström Umeå Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 2:58.47
139 Nellie Karppinen IKSU Simning Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 2:58.68
140 Cornelia Åström Timrå Simklubb Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 2:59.40
141 Ruth Risberg Skellefte Simsällskap 34 Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 3:00.05
- Felicia Järvikari Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping DSQ

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner