Deltagarlista Gren 1-110 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2014    Utskriftsdatum  17 juni 2014   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  22:31   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juli 2014         
 
 
Gren 1, 50m Fjäril Damer 16-oä 
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 28.01 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
264  Törnström Tove  1991  LASS  AT9891  25 m  29.37   
407  Bring Emma  1995  SKK  BG5695  50 m  30.08   
76  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  30.18   
135  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  25 m  30.41   
422  Malmberg Lovisa  1995  SKK  AH9895  25 m  30.45   
254  Settland Erika  1996  LASS  AP0296  25 m  31.04   
468  Skoglund Johanna  1996  VÄSTERVIK  BC4496  50 m  31.06   
342  Klipic Hanna  1996  NKK  AO0896  50 m  31.24   
143  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  31.26   
10  243  Magnusson Linnea  1996  LASS  AG6296  25 m  31.39   
11  330  Ericsson Sally  1997  NKK  AW9297  25 m  31.50   
12  250  Palm Sofie  1996  LASS  AZ5696  25 m  31.53   
13  457  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  50 m  31.56   
14  36  Fjørtoft-Wolf Madelen  1996  Sandefjord    25 m  31.66   
15  117  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  31.71   
16  351  Nyman Ebba  1998  NKK  AA8898  25 m  31.98   
17  311  Zand Sofia  1997  MOTALA SS  AL0697  25 m  32.00   
18  35  Stolpestad Stine  1998  Sandefjord    25 m  32.02   
19  307  Isaksson Ronja  1997  MOTALA SS  AW8297  25 m  32.07   
20  452  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  50 m  32.11   
21  112  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  50 m  32.59   
22  290  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  33.03   
23  111  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  33.16   
24  55  Bengtsson Stina  1998  ALVESTA SS  AS5498  50 m  33.18   
25  44  Bjørklie Stine  1997  Setermoen    50 m  33.23   
26  101  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  25 m  33.74   
27  216  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  25 m  34.09   
28  360  Sterner Linnea  1996  NKK  AZ2296  25 m  34.10   
29  403  Andersson Carolina  1998  SKK  AZ7698  25 m  34.12   
30  414  Hagström Louise  1998  SKK  AZ1898  25 m  34.29   
31  21  Jensen Silje Marie  1998  Sandefjord    25 m  34.43   
32  512  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  25 m  34.65   
33  366  Vestgård Andrea  1998  NKK  AN6698  25 m  34.81   
34  459  Björnberg Maria  1998  VÄSTERVIK  AK2698  25 m  35.11   
35  343  Klipic Irma  1996  NKK  AO9696  25 m  35.97   
36  18  Godaker-Furre Vilde  1998  Sandefjord    25 m  36.50   
37  560  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  50 m  36.65   
38  526  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  50 m  38.54   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer 14-15 
14 - 15 år: Anna Eriksson (1999) 29.71 2013-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
417  Karlson Alma  1999  SKK  AH8299  25 m  29.69   
71  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  30.38   
Wallenborg Caroline  2000  SK NEPTUN  AL3800  50 m  30.60   
291  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  30.73   
454  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  31.12   
569  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  31.44   
574  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  31.54   
150  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  50 m  32.05   
41  Klingenberg Cecilie  2000  Tromsø SK    50 m  32.31   
10  105  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  32.41   
11  451  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  32.46   
12  Mølstre Hanna Amilie  2000  Horten SK    50 m  32.67   
13  443  Blomberg Emelie  1999  SÖDERTÄLJE  AU4899  25 m  32.69   
14  288  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  32.75   
15  284  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  32.77   
16  86  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  32.82   
17  430  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  32.82   
18  578  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  32.85   
19  363  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  25 m  32.93   
20  425  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  25 m  32.98   
21  154  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  33.00   
22  524  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  33.20   
23  221  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  50 m  33.27   
24  113  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  50 m  33.30   
25  279  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  33.30   
26  428  Reithner Hanna  2000  SKK  AJ7400  25 m  33.37   
27  523  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  33.39   
28  294  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  33.54   
29  419  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  25 m  33.63   
30  521  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  50 m  33.63   
31  453  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  50 m  33.77   
32  Viken-Refseth Ane  2000  Vestbyen    50 m  33.81   
33  253  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  50 m  33.83   
34  350  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  50 m  33.85   
35  210  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  25 m  33.87   
36  93  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  33.88   
37  255  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  50 m  34.02   
38  490  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  34.06   
39  74  Deák Janka  2000  ELFSBORG  BF7400  50 m  34.29   
40  432  Skarin Saga  2000  SKK  AP3400  25 m  35.18   
41  444  Bäckdahl Anna  1999  SÖDERTÄLJE  AM6699  25 m  35.18   
42  43  Søderholm Stine  2000  Alta SK    50 m  35.26   
43  564  Ärlegård Linnéa  1999  HK SIM  AL7699  50 m  35.28   
44  581  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  50 m  35.39   
45  470  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  35.54   
46  57  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  50 m  35.72   
47  375  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  35.88   
48  447  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  35.96   
49  467  Ragnarsson Tilda  2000  VÄSTERVIK  AU3800  50 m  36.30   
50  214  Frössberg Ida  2000  LASS  BF3800  50 m  36.42   
51  238  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  36.83   
52  75  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  36.95   
53  78  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  36.97   
54  65  Nyqvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  37.12   
55  12  Steen Sigrid  1999  Vestbyen    50 m  37.63   
56  423  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  25 m  37.79   
57  159  Thollström Evelina  1999  JÖNKÖPING  BQ1299  25 m  38.33   
58  310  Stråhlin Wilma  2000  MOTALA SS  AM4600  25 m  38.40   
59  333  Eriksson Ebba  2000  NKK  AM1600  25 m  38.97   
60  244  Malm Olivia  2000  LASS  AQ9600  25 m  39.07   
61  183  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  50 m  39.88   
62  82  Kurtovic Sabina  2000  ELFSBORG  BF8400  50 m  40.09   
63  85  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  25 m  40.26   
64  557  Nabi Pour Awaz  2000  HK SIM  BE3800  50 m  42.35   
65  49  Rossi Dina  1999  Fauske SK    50 m  44.14   
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 12-13 
12 - 13 år: Rebecca Diaz-Nilsson (1996) 30.68 2009-07-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
23  Liverød Aleksandra  2002  Sandefjord    25 m  32.21   
136  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  32.66   
572  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  32.82   
339  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  32.91   
424  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  32.92   
77  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  33.55   
115  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  33.70   
16  Berggren Sanne  2001  Sandefjord    50 m  33.78   
554  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  33.95   
10  508  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  33.99   
11  542  Emanuelsson Fransson Vera  2001  BILLINGEN  AB7401  25 m  34.12   
12  489  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  34.45   
13  579  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  50 m  34.47   
14  390  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  50 m  34.87   
15  486  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  35.00   
16  261  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  35.01   
17  421  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  35.01   
18  220  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  35.28   
19  142  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  50 m  35.37   
20  62  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  50 m  35.44   
21  409  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  35.52   
22  283  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  35.62   
23  66  Apelqvist Tove  2002  ELFSBORG  AO6802  50 m  35.84   
24  319  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  50 m  35.96   
25  278  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  36.06   
26  152  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  36.09   
27  499  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  36.10   
28  312  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  36.11   
29  550  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  36.28   
30  369  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  50 m  36.36   
31  17  Godaker-Furre Kaja  2001  Sandefjord    25 m  36.44   
32  511  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  50 m  36.45   
33  487  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  36.46   
34  139  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  36.49   
35  91  Trollsfjord Filippa  2001  ELFSBORG  BE4601  50 m  36.58   
36  245  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  50 m  36.68   
37  267  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  36.73   
38  576  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  36.76   
39  345  Lagher Hanna  2002  NKK  AP8402  25 m  36.82   
40  211  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  50 m  36.83   
41  460  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  36.83   
42  365  Westerberg Sofia  2002  NKK  AP9402  25 m  36.84   
43  394  Bengtsson Molly  2001  SKENE SIM  BL5401  25 m  36.88   
44  212  Bylehn Hanna  2002  LASS  BE9802  50 m  36.93   
45  148  Prior Emilia  2001  JÖNKÖPING  AA9801  25 m  37.12   
46  228  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  37.34   
47  122  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  37.36   
48  570  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  37.45   
49  408  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  25 m  37.67   
50  493  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  37.73   
51  377  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  37.74   
52  531  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  50 m  37.87   
53  479  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  38.01   
54  260  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  38.55   
55  496  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  38.58   
56  79  Johansson Alma  2001  ELFSBORG  BE9401  25 m  38.83   
57  364  Ullstrand Ida  2001  NKK  BG8601  25 m  38.87   
58  404  Andreé Malin  2001  SKK  AN4201  25 m  39.03   
59  293  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  39.09   
60  109  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  39.23   
61  83  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  39.26   
62  224  Holmertz Tuva  2001  LASS  AU0601  50 m  39.31   
63  335  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  39.43   
64  484  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  25 m  39.53   
65  138  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  25 m  39.62   
66  347  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  39.96   
67  61  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  25 m  40.06   
68  483  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  40.09   
69  192  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  50 m  40.12   
70  556  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  41.06   
71  48  Rossi Andrea  2001  Fauske SK    50 m  41.12   
72  352  O´Brian Ellie  2002  NKK  AZ3402  50 m  41.21   
73  559  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  41.65   
74  309  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  41.88   
75  208  Barkehed Felicia  2002  LASS  AZ8402  25 m  42.11   
76  118  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  42.38   
77  455  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  50 m  42.40   
78  281  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AB0802  25 m  42.45   
79  218  Grynning Johanna  2002  LASS  AI2202  50 m  42.99   
80  379  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  43.09   
81  140  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  50 m  43.23   
82  462  Grimvall Mira  2002  VÄSTERVIK  BC5402  25 m  43.23   
83  436  Åsbrink Hanna  2002  SKK  AX4602  25 m  43.33   
84  161  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  50 m  43.36   
85  558  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  43.48   
86  50  Olsen Emilie Sofie  2001  Fauske SK    50 m  44.69   
87  223  Haywood Helen  2002  LASS  BK6202  50 m  44.95   
88  68  Askengren Cajsa  2002  ELFSBORG  AO5802  50 m  44.97   
89  413  Gunneriusson Julia  2002  SKK  AX7402  25 m  45.38   
90  465  Liljeblad Emelie  2002  VÄSTERVIK  BM5802  50 m  46.48   
91  134  Holsmark Moa  2002  JÖNKÖPING  BA4802  25 m  47.13   
92  402  Alte Klara  2002  SKK  AX1602  25 m  47.25   
93  226  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  50 m  48.89   
94  301  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  51.20   
95  182  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  51.62   
96  547  Jonsson Maja  2002  SOLSTA  BD2402  25 m  51.87   
97  81  Karamovic Julia  2001  ELFSBORG  BP3801  50 m     
98  285  Jirenius Filippa  2002  LUDVIKA SS  AI1202  50 m     
99  552  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  50 m     
 
Gren 4, 50m Fjäril Damer 11 o Y 
11 år och yngre: Ellen Olsson 34.36 2006-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
128  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  34.33   
448  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  25 m  35.19   
401  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  35.33   
513  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  35.61   
58  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  25 m  35.68   
232  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  35.74   
286  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  36.43   
225  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  50 m  36.47   
188  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  36.56   
10  492  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  36.58   
11  300  Kapron Nikita  2003  MARIESTAD  AL2803  50 m  36.72   
12  543  Forss Trine  2003  BILLINGEN  AD8403  25 m  37.30   
13  124  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  37.40   
14  231  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  38.12   
15  317  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  38.39   
16  327  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  39.42   
17  235  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  39.75   
18  553  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  39.94   
19  87  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  40.35   
20  383  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  40.71   
21  520  Momats Alicia  2003  ÖSA  AE8803  50 m  41.01   
22  126  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  50 m  41.35   
23  119  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  41.57   
24  399  Åstedt Sofia  2003  SKENE SIM  AF1403  25 m  41.70   
25  158  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  42.52   
26  256  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  42.73   
27  144  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  42.75   
28  178  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  50 m  43.32   
29  445  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  25 m  44.09   
30  176  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  25 m  44.25   
31  354  Petrovic Stefanie  2003  NKK  AL3803  25 m  44.49   
32  70  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  44.72   
33  222  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  50 m  44.83   
34  488  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  45.04   
35  463  Jansson Tuva  2003  VÄSTERVIK  AE7803  25 m  45.11   
36  133  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  50 m  45.32   
37  198  Eriksson Sofia  2004  KUNGÄLV  AE4604  50 m  45.70   
38  450  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  46.24   
39  575  Hyllbrant Emma  2003  STRÄNGNÄS  AN7203  25 m  46.38   
40  359  Stahlberg Ebba  2003  NKK  BF0403  25 m  47.29   
41  494  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  47.35   
42  229  Kardfall Alice  2003  LASS  AI0603  25 m  47.51   
43  336  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  50 m  47.93   
44  338  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  50 m  49.17   
45  302  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  49.27   
46  237  Linné Elsa  2003  LASS  AX4803  50 m  49.71   
47  380  Jansson Thea  2003  NÄSSJÖ  AO1603  25 m  50.02   
48  63  Bakken Joline  2005  DEJE SS  AC1405  50 m  50.09   
49  104  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  50 m  51.35   
50  155  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  51.76   
51  303  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  52.91   
52  378  Appelberg Lowa  2003  NÄSSJÖ  AM8803  25 m  53.24   
53  157  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  53.99   
54  348  Lovinge Ellen  2004  NKK  AC6204  25 m  55.27   
55  108  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  50 m  59.02   
56  175  Fredriksson Maja  2004  KARLSBORG  AH4404  25 m  59.29   
57  103  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  50 m     
58  530  Wallin Elin  2003  ÖSA  BF2403  50 m     
59  549  Lindahl Cecilia  2004  SOLSTA  AS1204  50 m     
 
Gren 5, 50m Fjäril Herrar 16 o Ä 
16 - 99 år: Marcus Piehl 25.82 2004-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
510  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  26.64   
263  Törnström Thomas  1992  LASS  AG1592  25 m  26.84   
120  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  25 m  27.26   
384  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  50 m  27.31   
389  Doder Viktor  1994  SALA SS  AA6594  50 m  28.04   
357  Renåker Oskar  1996  NKK  AM6196  25 m  28.08   
427  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  25 m  28.12   
280  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  50 m  28.17   
25  Olafsson Sebastian  1996  Sandefjord    25 m  28.38   
10  507  Bergquist Simon  1996  ÖSA  AI8996  25 m  28.43   
11  102  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  28.47   
12  376  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  28.64   
13  289  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  29.01   
14  10  Viken-Refseth Ådne  1997  Vestbyen    50 m  29.53   
15  340  Karlsson Anton  1997  NKK  AK6597  50 m  29.62   
16  40  Hoe-Skog Richard  1995  Tromsø SK    50 m  29.66   
17  426  Näslund Thomas  1997  SKK  AQ3797  25 m  30.28   
18  204  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  25 m  30.29   
19  277  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  30.55   
20  509  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  50 m  30.59   
21  362  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  25 m  30.91   
22  84  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  31.23   
23  37  Steigen Kristian  1995  Tromsø SK    50 m  31.24   
24  Ansnes Erlend  1997  Vestbyen    50 m  33.02   
25  39  Jørgensen Marius  1997  Tromsø SK    50 m  33.39   
26  332  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  50 m  33.98   
27  Bekkavik Tom-Erik  1998  Vestbyen    50 m  34.38   
28  64  Johansson Niklas  1996  DEJE SS  AW3996  25 m  43.00   
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar14-15 
14 - 15 år: Albin Lövgren (1999) 27.65 2013-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
179  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  28.63   
456  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  28.66   
429  Sandahl Kalle  1999  SKK  AM8799  25 m  29.04   
466  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  29.19   
11  Roseth Jonas  1999  Vestbyen    50 m  29.21   
92  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  29.69   
Johansen Thomas  1999  Vestbyen    50 m  29.75   
230  Karlsson Daniel  2000  LASS  AW3100  50 m  29.77   
334  Granberg Alexander  1999  NKK  AO1399  25 m  29.89   
10  121  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  50 m  29.95   
11  156  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  29.99   
12  515  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  50 m  30.18   
13  349  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  30.24   
14  202  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  50 m  30.67   
15  28  Stensrud Christoffer  1999  Sandefjord    25 m  30.69   
16  478  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  30.74   
17  382  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  50 m  30.86   
18  19  Sydow-Haugen Mikael  1999  Sandefjord    25 m  30.98   
19  151  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  31.11   
20  405  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  25 m  31.25   
21  80  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  31.38   
22  22  Jenssen Sebastian  1999  Sandefjord    25 m  31.39   
23  123  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  50 m  31.39   
24  434  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  31.50   
25  257  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  31.89   
26  20  Heggestad Isak  2000  Sandefjord    25 m  32.23   
27  314  Einarsson Oliver  2000  MASS  AO0300  50 m  32.23   
28  24  Holmbek-Nilsen Henrik  2000  Sandefjord    25 m  32.74   
29  141  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  32.76   
30  480  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  50 m  32.83   
31  562  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  50 m  32.88   
32  132  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  32.96   
33  506  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  33.66   
34  196  Ekström Lundemo Tim  1999  KATRINEHOL  AT8799  25 m  34.08   
35  527  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  50 m  34.08   
36  563  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  50 m  34.10   
37  234  Kilander Anton  1999  LASS  AS9399  25 m  34.38   
38  67  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  34.57   
39  464  Jönsson Jesper  2000  VÄSTERVIK  AP2900  50 m  34.87   
40  287  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  34.97   
41  282  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  35.17   
42  185  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  50 m  35.48   
43  13  Orbog Iver  1999  Vestbyen    50 m  36.48   
44  236  Lindqvist Wilhelm  2000  LASS  AH6300  50 m  36.64   
45  88  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  36.72   
46  412  Gunneriusson Emil  2000  SKK  AJ4100  25 m  36.99   
47  54  Gjeskvål Knut Johan  2000  Fauske SK    50 m  37.02   
48  555  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  37.69   
49  525  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  50 m  40.86   
50  368  Wåhlin Kevin  2000  NKK  AD8300  50 m  41.14   
51  514  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  50 m  42.89   
52  529  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  43.11   
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar12-13 
12 - 13 år: Oskar Ekström 29.12 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
391  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  50 m  31.21   
59  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  31.57   
329  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  32.51   
195  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  32.83   
233  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  33.32   
469  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  33.43   
130  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  33.52   
471  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  50 m  33.67   
322  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  33.99   
10  315  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  34.31   
11  418  Kågström David  2002  SKK  AC9702  25 m  34.35   
12  435  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  35.11   
13  186  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  35.47   
14  415  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  35.55   
15  561  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  35.55   
16  180  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  35.63   
17  544  Svensson Anton  2001  BILLINGEN  AR6701  25 m  35.67   
18  246  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  35.69   
19  517  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  36.48   
20  184  Krohn Victor  2002  KARLSTAD  AK0702  25 m  37.39   
21  90  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  50 m  37.49   
22  177  Niklasson Ted  2001  KARLSBORG  AD4701  50 m  37.86   
23  145  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  38.29   
24  433  Thörn Linus  2002  SKK  AN6102  25 m  38.33   
25  328  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  38.43   
26  114  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  50 m  40.23   
27  125  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  40.30   
28  416  Kamstedt Elias  2001  SKK  AV6901  25 m  40.81   
29  344  Könemann David  2001  NKK  AD0101  25 m  40.89   
30  546  Clarito Simon  2002  SOLSTA  AO8102  25 m  41.64   
31  258  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  50 m  41.66   
32  431  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  41.84   
33  146  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  42.25   
34  201  Addenbrooke Freke  2001  LASS  AP8701  50 m  42.31   
35  516  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  50 m  42.40   
36  239  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  43.53   
37  477  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  43.56   
38  248  Oscarsson Albert  2001  LASS  AH0101  50 m  44.44   
39  73  Deák Bálint  2002  ELFSBORG  AG1902  25 m  44.77   
40  505  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  44.85   
41  190  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  47.47   
42  203  Andersson Måns  2002  LASS  AH5102  25 m  48.44   
43  241  Lust Isak  2002  LASS  AJ8902  25 m  49.38   
44  410  Gadler Sebastian  2002  SKK  AO4302  25 m  50.44   
45  498  Söderqvist Erik  2002  VÄSTERÅS  AS0302  50 m     
 
Gren 8, 50m Fjäril Herrar 11o Y 
11 år och yngre: Linus Junefeldt 32.57 2003-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
387  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  32.20   
265  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  38.36   
577  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  38.46   
306  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  50 m  38.76   
449  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  38.91   
153  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  40.57   
209  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  40.87   
476  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  41.92   
497  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  42.50   
10  199  Löfdahl Oscar  2004  KUNGÄLV  AA0504  25 m  44.74   
11  321  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  44.88   
12  107  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  45.47   
13  308  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  50 m  45.74   
14  187  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  50 m  46.03   
15  316  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  25 m  46.92   
16  318  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  47.43   
17  69  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  47.77   
18  320  Petersson Viggo  2003  MASS  AF3103  25 m  49.47   
19  206  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  49.55   
20  207  Aziz Kristian  2003  LASS  AH2503  25 m  50.14   
21  217  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  51.99   
22  129  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  52.26   
23  305  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  50 m     
24  353  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  50 m     
 
Gren 9, 100m Rygg Damer 16 o Ä 
16 - 99 år: Beatrice Andersson 1:05.82 2010-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
311  Zand Sofia  1997  MOTALA SS  AL0697  25 m  1:07.24   
330  Ericsson Sally  1997  NKK  AW9297  25 m  1:08.80   
343  Klipic Irma  1996  NKK  AO9696  25 m  1:09.46   
250  Palm Sofie  1996  LASS  AZ5696  25 m  1:09.88   
76  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  1:10.62   
381  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  50 m  1:10.95   
36  Fjørtoft-Wolf Madelen  1996  Sandefjord    25 m  1:11.08   
468  Skoglund Johanna  1996  VÄSTERVIK  BC4496  50 m  1:12.03   
242  Magnusson Emma  1998  LASS  AL9698  25 m  1:12.08   
10  46  Strand-Brustad Siri  1998  Fauske SK    50 m  1:12.92   
11  111  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  1:13.42   
12  351  Nyman Ebba  1998  NKK  AA8898  25 m  1:13.87   
13  342  Klipic Hanna  1996  NKK  AO0896  25 m  1:13.91   
14  406  Blomquist Julia  1998  SKK  AR8298  25 m  1:13.93   
15  127  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  1:14.05   
16  143  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  1:15.24   
17  35  Stolpestad Stine  1998  Sandefjord    25 m  1:15.64   
18  117  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  1:15.74   
19  307  Isaksson Ronja  1997  MOTALA SS  AW8297  25 m  1:15.77   
20  388  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  50 m  1:18.11   
21  21  Jensen Silje Marie  1998  Sandefjord    25 m  1:18.49   
22  101  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  25 m  1:18.52   
23  137  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  50 m  1:20.14   
24  512  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  25 m  1:20.54   
25  526  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  25 m  1:20.59  RES 
26  55  Bengtsson Stina  1998  ALVESTA SS  AS5498  25 m  1:21.55  RES 
27  459  Björnberg Maria  1998  VÄSTERVIK  AK2698  25 m  1:22.16  RES 
28  560  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  25 m  1:24.99  RES 
29  452  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  50 m  1:31.23  RES 
 
Gren 10, 100m Ryggsim Damer 14-15 
14 - 15 år: Sara Thydén 1:09.03 2004-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
569  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:07.34   
291  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:07.50   
94  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  1:08.30   
423  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  25 m  1:09.36   
363  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  25 m  1:10.39   
41  Klingenberg Cecilie  2000  Tromsø SK    50 m  1:11.06   
375  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  1:11.16   
288  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:11.52   
428  Reithner Hanna  2000  SKK  AJ7400  25 m  1:11.59   
10  149  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  50 m  1:11.83   
11  574  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  1:12.39   
12  12  Steen Sigrid  1999  Vestbyen    50 m  1:13.61   
13  521  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:13.71   
14  93  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  1:14.10   
15  147  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  25 m  1:14.16   
16  294  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:14.50   
17  71  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  1:14.65   
18  113  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  1:15.23   
19  75  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  1:15.30   
20  453  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  50 m  1:16.49   
21  443  Blomberg Emelie  1999  SÖDERTÄLJE  AU4899  25 m  1:17.07   
22  523  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:17.19   
23  451  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  1:18.16   
24  284  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:18.38   
25  470  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  1:18.49  RES 
26  105  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  1:19.07  RES 
27  249  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  1:19.31  RES 
28  313  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  25 m  1:19.44  RES 
29  253  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  50 m  1:19.64  RES 
30  490  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:19.70  RES 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 12-13 
12 - 13 år: Lova Andersson (2000) 1:10.52 2013-07-05 
12 - 13 år: Tilda Öhman 1:10.52 2013-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
489  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:13.64   
136  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:14.91   
77  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  1:15.34   
339  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  1:15.64   
572  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  1:15.73   
554  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:15.94   
576  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:16.07   
409  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  1:16.69   
312  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  1:16.72   
10  542  Emanuelsson Fransson Vera  2001  BILLINGEN  AB7401  25 m  1:16.79   
11  278  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:17.18   
12  260  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  1:17.27   
13  496  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:17.27   
14  115  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  1:17.41   
15  499  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:17.54   
16  424  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  1:17.87   
17  110  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:18.13   
18  579  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  1:18.21   
19  347  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  1:18.45   
20  267  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  1:18.50   
21  142  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  1:19.22   
22  211  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  25 m  1:19.63   
23  228  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  1:20.00   
24  152  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  1:20.40   
25  508  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:20.82  RES 
26  81  Karamovic Julia  2001  ELFSBORG  BP3801  25 m  1:21.67  RES 
27  486  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:22.15  RES 
28  148  Prior Emilia  2001  JÖNKÖPING  AA9801  25 m  1:22.33  RES 
29  377  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  1:22.53  RES 
30  345  Lagher Hanna  2002  NKK  AP8402  25 m  1:22.59  RES 
 
Gren 12, 100m Ryggsim Damer 11o Y 
11 år och yngre: Jeanette Reinert 1:19.15 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
128  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  1:18.39   
225  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  1:19.45   
58  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  25 m  1:21.03   
232  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  1:21.29   
543  Forss Trine  2003  BILLINGEN  AD8403  50 m  1:22.63   
513  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:22.76   
286  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:23.43   
401  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  1:23.47   
492  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  1:24.51   
10  124  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  1:25.58   
11  300  Kapron Nikita  2003  MARIESTAD  AL2803  50 m  1:25.97   
12  87  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  1:26.88   
13  327  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  1:27.15   
14  119  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  1:28.10   
15  235  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  1:28.52   
16  520  Momats Alicia  2003  ÖSA  AE8803  25 m  1:29.66   
17  445  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  25 m  1:29.96   
18  553  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  1:30.16   
19  133  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  50 m  1:31.17   
20  256  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  1:31.45   
21  188  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:31.55   
22  317  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  1:32.00   
23  158  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  1:32.18   
24  448  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  25 m  1:32.36   
25  144  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:32.71  RES 
26  463  Jansson Tuva  2003  VÄSTERVIK  AE7803  25 m  1:32.89  RES 
27  126  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  50 m  1:33.09  RES 
28  176  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  25 m  1:33.27  RES 
29  494  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  1:33.78  RES 
30  231  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  1:34.04  RES 
 
Gren 13, 100m Rygg Herrar 16 o Ä 
16 - 99 år: Carl Holmertz (1990) 1:01.95 2010-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
389  Doder Viktor  1994  SALA SS  AA6594  50 m  1:02.77   
357  Renåker Oskar  1996  NKK  AM6196  25 m  1:04.68   
84  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  1:05.53   
289  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  1:06.02   
519  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  50 m  1:06.10   
507  Bergquist Simon  1996  ÖSA  AI8996  25 m  1:06.40   
411  Gudehn Axel  1998  SKK  AL4398  25 m  1:07.03   
384  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  50 m  1:07.23   
340  Karlsson Anton  1997  NKK  AK6597  25 m  1:07.53   
10  204  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  25 m  1:11.44   
11  38  Iversen-Herland Tarjei  1998  Tromsø SK    50 m  1:12.06   
12  39  Jørgensen Marius  1997  Tromsø SK    50 m  1:12.54   
13  60  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  50 m  1:13.71   
14  Ansnes Erlend  1997  Vestbyen    50 m  1:13.81   
15  509  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  1:14.25   
16  277  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:15.75   
17  64  Johansson Niklas  1996  DEJE SS  AW3996  25 m  1:34.17   
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar 14-15 
14 - 15 år: Adam Ackerstierna (1995) 1:05.78 2010-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
179  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  1:03.65   
131  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  25 m  1:05.89   
89  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  1:06.20   
478  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  1:09.01   
11  Roseth Jonas  1999  Vestbyen    50 m  1:09.49   
563  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  1:09.61   
19  Sydow-Haugen Mikael  1999  Sandefjord    25 m  1:09.78   
72  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  1:09.87   
123  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  1:10.48   
10  141  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  1:11.28   
11  466  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  1:11.37   
12  28  Stensrud Christoffer  1999  Sandefjord    25 m  1:11.80   
13  230  Karlsson Daniel  2000  LASS  AW3100  50 m  1:11.83   
14  262  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  1:11.97   
15  515  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:13.00   
16  282  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:13.31   
17  314  Einarsson Oliver  2000  MASS  AO0300  25 m  1:13.74   
18  506  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:14.19   
19  382  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  50 m  1:14.23   
20  480  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:16.73   
21  518  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  1:17.10   
22  22  Jenssen Sebastian  1999  Sandefjord    25 m  1:17.96   
23  464  Jönsson Jesper  2000  VÄSTERVIK  AP2900  25 m  1:19.10   
24  20  Heggestad Isak  2000  Sandefjord    25 m  1:19.15   
25  287  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:19.19  RES 
26  527  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  25 m  1:19.37  RES 
27  562  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  1:20.04  RES 
28  528  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  1:20.16  RES 
29  236  Lindqvist Wilhelm  2000  LASS  AH6300  25 m  1:20.31  RES 
30  358  Rudberg Oscar  1999  NKK  AS0599  25 m  1:20.92  RES 
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar 12-13 
12 - 13 år: Linus Junefeldt 1:09.47 2004-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
329  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  1:09.69   
322  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:12.25   
469  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  1:13.57   
130  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  1:14.20   
59  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  1:14.30   
471  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  1:14.44   
435  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  1:15.19   
177  Niklasson Ted  2001  KARLSBORG  AD4701  25 m  1:16.94   
315  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  1:17.19   
10  197  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:18.73   
11  233  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  1:18.91   
12  418  Kågström David  2002  SKK  AC9702  25 m  1:19.67   
13  517  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:20.95   
14  90  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  1:22.85   
15  180  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  1:23.02   
16  328  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:23.86   
17  145  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  1:24.56   
18  246  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  1:24.71   
19  561  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:25.11   
20  415  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  1:25.87   
21  186  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  1:26.46   
22  546  Clarito Simon  2002  SOLSTA  AO8102  25 m  1:27.12   
23  516  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  1:27.49   
24  433  Thörn Linus  2002  SKK  AN6102  25 m  1:27.52   
25  337  Hoffner Linus  2001  NKK  AR8101  25 m  1:28.06  RES 
26  477  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  1:28.84  RES 
27  505  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  50 m  1:29.74  RES 
28  248  Oscarsson Albert  2001  LASS  AH0101  25 m  1:30.03  RES 
29  73  Deák Bálint  2002  ELFSBORG  AG1902  25 m  1:30.04  RES 
30  146  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  1:30.05  RES 
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar 11o Y 
11 år och yngre: Linus Junefeldt 1:13.17 2003-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
387  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  1:14.05   
265  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  1:23.25   
153  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  1:25.97   
449  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  1:27.41   
306  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:28.11   
321  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:28.26   
497  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  1:28.93   
129  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  1:30.60   
209  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  50 m  1:31.14   
10  577  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:31.95   
11  318  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  50 m  1:33.54   
12  187  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:33.68   
13  398  W.Persson Felix  2003  SKENE SIM  AB8903  25 m  1:34.51   
14  199  Löfdahl Oscar  2004  KUNGÄLV  AA0504  25 m  1:37.27   
15  316  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  25 m  1:37.35   
16  107  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:39.59   
17  207  Aziz Kristian  2003  LASS  AH2503  25 m  1:40.44   
18  320  Petersson Viggo  2003  MASS  AF3103  25 m  1:41.67   
19  217  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  1:43.06   
20  247  Oscarson Ture  2004  LASS  AE9904  25 m  1:44.10   
21  308  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  25 m  1:50.04   
22  481  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:52.33   
23  206  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  1:53.45   
24  69  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  1:54.48   
25  213  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  50 m  1:54.97  RES 
26  305  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  1:55.08  RES 
27  240  Lundqvist Robin  2005  LASS  AC4505  50 m    RES 
 
Gren 17, 200m Fjäril Damer 16 o Ä 
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 2:22.95 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
264  Törnström Tove  1991  LASS  AT9891  50 m  2:18.69   
407  Bring Emma  1995  SKK  BG5695  25 m  2:28.57   
135  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  25 m  2:30.70   
76  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  2:33.48   
112  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  2:58.89   
101  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  25 m  3:08.63   
 
Gren 18, 200m Fjärilsim Damer14-15 
14 - 15 år: Sara Thydén 2:25.07 2004-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
419  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  25 m  2:33.71   
569  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:42.29   
425  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  25 m  2:42.86   
215  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  2:43.37   
574  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  2:44.77   
443  Blomberg Emelie  1999  SÖDERTÄLJE  AU4899  25 m  2:48.34   
524  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  2:49.34   
47  Hansen Karoline  1999  Fauske SK    50 m  2:52.39   
564  Ärlegård Linnéa  1999  HK SIM  AL7699  25 m  3:05.27   
10  288  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  3:11.95   
11  214  Frössberg Ida  2000  LASS  BF3800  25 m  3:19.39   
12  279  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  3:21.80   
13  238  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  50 m  3:40.24   
14  284  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  50 m     
15  294  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  50 m     
16  557  Nabi Pour Awaz  2000  HK SIM  BE3800  50 m     
17  291  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  50 m    RES 
 
Gren 19, 200m Fjäril Herrar16 o Ä 
16 - 99 år: Jacob Larsson (1992) 2:13.24 2010-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
120  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  25 m  2:16.97   
102  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  2:19.38   
427  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  25 m  2:23.10   
60  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  50 m  2:26.80   
277  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  2:43.62   
289  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  50 m     
 
Gren 20, 200m Fjäril Herrar 14-15 
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 2:16.14 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
429  Sandahl Kalle  1999  SKK  AM8799  25 m  2:19.97   
219  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  2:23.00   
478  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  2:32.98   
80  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  2:34.19   
92  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  2:34.78   
405  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  25 m  2:50.16   
Johansen Thomas  1999  Vestbyen    50 m  2:52.32   
234  Kilander Anton  1999  LASS  AS9399  50 m  2:55.86   
282  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  3:10.07   
10  156  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  3:32.66   
11  287  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  50 m     
 
Gren 21, 1500m Frisim Herrar 
0 år och äldre: Tobias Svensson 17:08.31 2008-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
25  Olafsson Sebastian  1996  Sandefjord    25 m  16:43.62   
405  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  25 m  17:27.03   
89  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  17:51.05   
60  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  50 m  18:04.05   
482  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  18:06.52   
262  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  18:24.68   
426  Näslund Thomas  1997  SKK  AQ3797  25 m  18:38.22   
24  Holmbek-Nilsen Henrik  2000  Sandefjord    25 m  18:45.00   
563  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  18:47.44   
10  202  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  50 m  19:04.91   
11  412  Gunneriusson Emil  2000  SKK  AJ4100  25 m  19:22.37   
12  Bekkavik Tom-Erik  1998  Vestbyen    50 m  20:00.00   
13  177  Niklasson Ted  2001  KARLSBORG  AD4701  50 m  20:32.47   
14  282  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  20:56.52   
15  433  Thörn Linus  2002  SKK  AN6102  25 m  21:21.91   
16  418  Kågström David  2002  SKK  AC9702  25 m  21:32.42   
17  517  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  21:41.38  RES 
18  146  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  22:04.53  RES 
19  449  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  23:22.16  RES 
20  287  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  50 m    RES 
21  516  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  50 m    RES 
 
Gren 22, 400m Fri Damer 16 o Ä 
16 - 99 år: Caroline Palm (1992) 4:33.09 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
407  Bring Emma  1995  SKK  BG5695  25 m  4:40.17   
571  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  4:41.11   
252  Rönnbäck Erika  1998  LASS  AF9498  25 m  4:53.68   
388  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  4:54.00   
18  Godaker-Furre Vilde  1998  Sandefjord    25 m  4:54.67   
117  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  4:57.21   
406  Blomquist Julia  1998  SKK  AR8298  25 m  5:00.82   
351  Nyman Ebba  1998  NKK  AA8898  25 m  5:01.36   
420  Läckgren Petronella  1995  SKK  BF0295  25 m  5:04.01   
10  446  Hofvander Ida  1998  SÖDERTÄLJE  AQ8898  25 m  5:18.76   
11  101  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  25 m  5:19.14   
12  55  Bengtsson Stina  1998  ALVESTA SS  AS5498  25 m  5:26.10   
13  44  Bjørklie Stine  1997  Setermoen    50 m  5:29.43   
14  560  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  25 m  5:47.80   
 
Gren 23, 400m Frisim Damer 14-15 
14 - 15 år: Frida Jakobsson 4:40.67 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
288  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  4:38.69   
41  Klingenberg Cecilie  2000  Tromsø SK    50 m  4:43.35   
47  Hansen Karoline  1999  Fauske SK    50 m  4:45.18   
419  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  25 m  4:47.02   
425  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  25 m  4:47.51   
423  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  25 m  4:47.55   
569  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  4:49.53   
291  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  4:50.02   
375  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  4:50.24   
10  400  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  4:50.36   
11  249  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  4:52.67   
12  428  Reithner Hanna  2000  SKK  AJ7400  25 m  4:56.11   
13  430  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  4:59.94   
14  255  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  5:00.99   
15  215  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  5:01.63   
16  86  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  5:03.70   
17  93  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  5:04.84  RES 
18  154  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  5:05.27  RES 
19  432  Skarin Saga  2000  SKK  AP3400  50 m  5:08.51  RES 
20  284  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  5:09.68  RES 
21  116  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  5:11.79  RES 
22  259  Sundberg Alva  2000  LASS  AQ5600  25 m  5:12.55  RES 
 
Gren 24, 400m Frisim Damer 12-13 
12 - 13 år: Elin Podéus (1997) 4:38.66 2010-07-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
110  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  4:49.02   
136  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  4:52.10   
260  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  4:53.00   
115  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  5:02.25   
579  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  5:04.27   
424  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  5:06.04   
409  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  5:12.06   
228  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  5:18.36   
496  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  5:20.97   
10  554  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  5:21.60   
11  245  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  5:22.48   
12  142  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  5:24.53   
13  118  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  5:24.64   
14  109  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  5:24.97   
15  408  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  50 m  5:26.94   
16  572  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  5:27.49   
17  278  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  5:27.79  RES 
18  404  Andreé Malin  2001  SKK  AN4201  25 m  5:28.52  RES 
19  220  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  5:28.58  RES 
20  283  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  5:29.10  RES 
21  211  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  25 m  5:32.06  RES 
22  66  Apelqvist Tove  2002  ELFSBORG  AO6802  50 m  5:33.46  RES 
 
Gren 25, 400m Frisim Damer 11o Y 
11 år och yngre: Jeanette Reinert 5:08.98 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
401  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  5:23.72   
225  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  5:29.60   
181  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  5:29.97   
128  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  5:39.31   
188  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  5:46.39   
286  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  5:48.44   
256  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  5:52.32   
232  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  5:52.36   
231  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  5:53.20   
10  513  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  6:01.54   
11  448  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  25 m  6:09.75   
12  176  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  25 m  6:19.40   
13  178  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  6:29.69   
14  450  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  50 m  6:31.45   
15  445  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  25 m  6:33.90   
16  157  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  50 m     
17  58  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  50 m    RES 
18  63  Bakken Joline  2005  DEJE SS  AC1405  50 m    RES 
19  70  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  50 m    RES 
20  124  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  50 m    RES 
21  126  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  50 m    RES 
22  383  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  50 m    RES 
 
Gren 26, 400m Fri Herrar 16 o Ä 
16 - 99 år: Niclas Granström 4:21.88 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
25  Olafsson Sebastian  1996  Sandefjord    25 m  4:08.04   
482  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  4:29.32   
60  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  50 m  4:31.41   
289  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  4:33.50   
509  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  4:37.96   
39  Jørgensen Marius  1997  Tromsø SK    50 m  4:47.86   
Bekkavik Tom-Erik  1998  Vestbyen    50 m  4:50.12   
277  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  4:50.15   
426  Näslund Thomas  1997  SKK  AQ3797  50 m  4:57.78   
10  64  Johansson Niklas  1996  DEJE SS  AW3996  50 m  6:07.85   
 
Gren 27, 400m Frisim Herrar 14-15 
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 4:19.11 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
179  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  4:22.51   
219  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  25 m  4:27.55   
89  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  4:30.32   
405  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  25 m  4:30.72   
24  Holmbek-Nilsen Henrik  2000  Sandefjord    25 m  4:32.97   
141  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  4:35.35   
151  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  4:35.40   
131  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  50 m  4:35.79   
478  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  4:36.99   
10  262  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  4:38.16   
11  132  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  4:39.33   
12  429  Sandahl Kalle  1999  SKK  AM8799  25 m  4:40.77   
13  563  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  4:43.18   
14  156  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  4:45.37   
15  506  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  4:52.16   
16  72  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  4:52.35   
17  412  Gunneriusson Emil  2000  SKK  AJ4100  25 m  4:54.28  RES 
18  123  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  4:58.23  RES 
19  518  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  5:02.81  RES 
20  287  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  50 m  5:06.88  RES 
21  282  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  50 m  5:10.44  RES 
22  257  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  50 m  5:14.71  RES 
 
Gren 28, 400m Frisim Herrar 12-13 
12 - 13 år: Daniel Forndal (1997) 4:29.78 2010-07-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  4:53.00   
322  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  4:57.59   
177  Niklasson Ted  2001  KARLSBORG  AD4701  25 m  4:57.62   
329  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  4:58.66   
233  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  4:59.53   
391  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  50 m  4:59.99   
180  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  5:04.87   
186  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  5:07.10   
315  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  5:10.57   
10  469  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  5:10.83   
11  418  Kågström David  2002  SKK  AC9702  25 m  5:15.17   
12  471  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  5:21.05   
13  433  Thörn Linus  2002  SKK  AN6102  50 m  5:26.18   
14  517  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  5:30.06   
15  90  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  5:30.58   
16  146  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  5:32.65   
17  246  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  5:32.70  RES 
18  561  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  5:35.22  RES 
19  130  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  5:36.95  RES 
20  45  Nesbø Simon  2002  Lørenskog    50 m  5:37.35  RES 
21  435  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  5:39.68  RES 
22  415  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  5:45.45  RES 
 
Gren 29, 400m Frisim Herrar 11 o Y 
11 år och yngre: Linus Junefeldt 4:44.91 2003-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
387  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  5:18.62   
265  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  5:58.08   
321  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  6:00.15   
187  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  6:00.16   
577  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  6:04.26   
209  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  6:12.90   
449  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  6:16.90   
199  Löfdahl Oscar  2004  KUNGÄLV  AA0504  25 m  6:22.37   
316  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  50 m  6:23.66   
10  153  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  6:24.76   
11  217  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  6:30.15   
12  320  Petersson Viggo  2003  MASS  AF3103  25 m  6:34.03   
13  318  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  6:39.44   
14  306  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  50 m     
15  497  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m     
16  568  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  50 m     
17  308  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  50 m    RES 
 
Gren 30, 50m Rygg Damer 16 o Ä 
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 31.05 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
46  Strand-Brustad Siri  1998  Fauske SK    50 m  31.76   
330  Ericsson Sally  1997  NKK  AW9297  25 m  31.80   
571  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  31.94   
250  Palm Sofie  1996  LASS  AZ5696  25 m  32.01   
76  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  32.23   
343  Klipic Irma  1996  NKK  AO9696  25 m  32.70   
381  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  50 m  32.74   
35  Stolpestad Stine  1998  Sandefjord    25 m  33.23   
36  Fjørtoft-Wolf Madelen  1996  Sandefjord    25 m  33.26   
10  242  Magnusson Emma  1998  LASS  AL9698  25 m  33.33   
11  468  Skoglund Johanna  1996  VÄSTERVIK  BC4496  50 m  33.51   
12  111  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  33.67   
13  101  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  25 m  33.69   
14  307  Isaksson Ronja  1997  MOTALA SS  AW8297  25 m  34.01   
15  243  Magnusson Linnea  1996  LASS  AG6296  25 m  34.21   
16  127  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  34.29   
17  406  Blomquist Julia  1998  SKK  AR8298  25 m  35.04   
18  342  Klipic Hanna  1996  NKK  AO0896  25 m  35.11   
19  512  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  25 m  35.63   
20  324  Adolfsson Vilma  1997  NKK  BG0297  25 m  35.65   
21  252  Rönnbäck Erika  1998  LASS  AF9498  25 m  36.01   
22  21  Jensen Silje Marie  1998  Sandefjord    25 m  36.12   
23  112  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  36.41   
24  137  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  50 m  36.60   
25  55  Bengtsson Stina  1998  ALVESTA SS  AS5498  50 m  37.01   
26  135  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  25 m  37.10   
27  366  Vestgård Andrea  1998  NKK  AN6698  25 m  37.33   
28  526  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  25 m  38.57   
29  560  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  25 m  39.73   
30  459  Björnberg Maria  1998  VÄSTERVIK  AK2698  50 m  40.52   
31  452  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  50 m  40.84   
32  325  Axelsson Emma  1998  NKK  AN7298  25 m  42.21   
 
Gren 31, 50m Ryggsim Damer 14-15 
14 - 15 år: Jessica Allberg (1995) 32.54 2010-07-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
94  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  31.47   
569  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  32.12   
291  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  32.39   
423  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  25 m  32.57   
417  Karlson Alma  1999  SKK  AH8299  25 m  32.81   
375  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  33.00   
363  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  25 m  33.03   
288  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  33.49   
149  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  50 m  33.50   
10  41  Klingenberg Cecilie  2000  Tromsø SK    50 m  33.56   
11  221  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  33.88   
12  86  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  33.92   
13  521  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  34.33   
14  574  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  34.34   
15  12  Steen Sigrid  1999  Vestbyen    50 m  34.39   
16  71  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  34.42   
17  428  Reithner Hanna  2000  SKK  AJ7400  25 m  34.48   
18  Viken-Refseth Ane  2000  Vestbyen    50 m  34.77   
19  447  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  34.77   
20  75  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  35.03   
21  294  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  35.13   
22  74  Deák Janka  2000  ELFSBORG  BF7400  50 m  35.16   
23  147  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  50 m  35.22   
24  443  Blomberg Emelie  1999  SÖDERTÄLJE  AU4899  25 m  35.32   
25  453  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  50 m  35.32   
26  451  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  35.35   
27  253  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  35.64   
28  284  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  35.65   
29  470  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  35.72   
30  105  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  35.86   
31  523  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  35.91   
32  Mølstre Hanna Amilie  2000  Horten SK    50 m  35.95   
33  524  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  36.10   
34  238  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  36.11   
35  350  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  36.35   
36  210  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  25 m  36.51   
37  57  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  50 m  36.70   
38  444  Bäckdahl Anna  1999  SÖDERTÄLJE  AM6699  25 m  36.70   
39  255  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  36.86   
40  65  Nyqvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  36.91   
41  490  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  36.96   
42  Ilstad Thea  1999  Vestbyen    50 m  37.07   
43  191  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  50 m  37.85   
44  183  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  25 m  37.92   
45  467  Ragnarsson Tilda  2000  VÄSTERVIK  AU3800  50 m  38.23   
46  214  Frössberg Ida  2000  LASS  BF3800  25 m  38.49   
47  78  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  38.55   
48  313  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  25 m  38.73   
49  279  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  38.74   
50  454  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  38.97   
51  367  Wågman Ebba  1999  NKK  BR9499  25 m  39.09   
52  259  Sundberg Alva  2000  LASS  AQ5600  25 m  39.27   
53  52  Sletteng Marlene  2000  Fauske SK    50 m  39.51   
54  43  Søderholm Stine  2000  Alta SK    50 m  39.71   
55  249  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  39.89   
56  85  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  50 m  39.91   
57  310  Stråhlin Wilma  2000  MOTALA SS  AM4600  25 m  40.01   
58  581  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  50 m  40.43   
59  333  Eriksson Ebba  2000  NKK  AM1600  25 m  41.16   
60  557  Nabi Pour Awaz  2000  HK SIM  BE3800  50 m  42.37   
61  244  Malm Olivia  2000  LASS  AQ9600  25 m  42.41   
62  159  Thollström Evelina  1999  JÖNKÖPING  BQ1299  50 m  42.71   
63  53  Skår Maria  2000  Fauske SK    50 m  45.10   
64  564  Ärlegård Linnéa  1999  HK SIM  AL7699  50 m  45.35   
65  49  Rossi Dina  1999  Fauske SK    50 m  45.50   
 
Gren 32, 50m Ryggsim Damer 12-13 
12 - 13 år: Lova Andersson (2000) 31.64 2013-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
312  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  33.48   
138  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  25 m  34.26   
554  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  34.51   
339  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  35.00   
489  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  35.01   
77  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  35.26   
260  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  35.27   
542  Emanuelsson Fransson Vera  2001  BILLINGEN  AB7401  25 m  35.53   
115  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  35.58   
10  136  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  35.78   
11  409  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  35.80   
12  556  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  36.33   
13  572  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  36.33   
14  81  Karamovic Julia  2001  ELFSBORG  BP3801  25 m  36.49   
15  110  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  36.64   
16  152  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  36.70   
17  267  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  36.70   
18  499  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  36.73   
19  508  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  36.73   
20  576  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  50 m  36.81   
21  278  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  36.88   
22  62  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  50 m  37.12   
23  496  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  37.27   
24  211  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  25 m  37.40   
25  390  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  50 m  37.63   
26  200  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  50 m  37.68   
27  345  Lagher Hanna  2002  NKK  AP8402  25 m  37.76   
28  421  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  37.90   
29  142  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  38.00   
30  377  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  38.15   
31  148  Prior Emilia  2001  JÖNKÖPING  AA9801  25 m  38.21   
32  245  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  38.39   
33  228  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  38.46   
34  424  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  38.47   
35  139  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  50 m  38.77   
36  486  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  38.77   
37  212  Bylehn Hanna  2002  LASS  BE9802  25 m  38.92   
38  347  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  50 m  39.04   
39  460  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  39.08   
40  369  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  39.19   
41  558  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  39.23   
42  17  Godaker-Furre Kaja  2001  Sandefjord    25 m  39.24   
43  261  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  39.25   
44  293  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  39.48   
45  396  Lidbom Nora  2002  SKENE SIM  AP0202  25 m  39.55   
46  531  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  50 m  39.71   
47  436  Åsbrink Hanna  2002  SKK  AX4602  25 m  39.72   
48  224  Holmertz Tuva  2001  LASS  AU0601  25 m  39.73   
49  364  Ullstrand Ida  2001  NKK  BG8601  25 m  40.01   
50  335  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  40.10   
51  570  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  40.19   
52  394  Bengtsson Molly  2001  SKENE SIM  BL5401  25 m  40.26   
53  550  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  40.35   
54  140  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  40.44   
55  106  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  40.60   
56  511  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  50 m  40.72   
57  283  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  40.83   
58  479  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  40.88   
59  487  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  40.94   
60  118  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  41.18   
61  408  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  25 m  41.20   
62  365  Westerberg Sofia  2002  NKK  AP9402  25 m  41.22   
63  552  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  41.22   
64  161  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  50 m  41.68   
65  483  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  41.73   
66  281  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AB0802  25 m  41.92   
67  109  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  42.26   
68  455  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  50 m  42.38   
69  83  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  50 m  42.41   
70  122  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  42.49   
71  192  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  50 m  42.68   
72  220  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  42.73   
73  309  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  43.30   
74  79  Johansson Alma  2001  ELFSBORG  BE9401  50 m  43.40   
75  208  Barkehed Felicia  2002  LASS  AZ8402  25 m  43.79   
76  462  Grimvall Mira  2002  VÄSTERVIK  BC5402  25 m  43.99   
77  404  Andreé Malin  2001  SKK  AN4201  25 m  44.24   
78  218  Grynning Johanna  2002  LASS  AI2202  50 m  44.37   
79  326  Axelsson Maja  2002  NKK  AJ7802  25 m  44.54   
80  493  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  44.57   
81  559  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  45.70   
82  223  Haywood Helen  2002  LASS  BK6202  50 m  45.99   
83  402  Alte Klara  2002  SKK  AX1602  25 m  46.14   
84  319  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  46.41   
85  182  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  47.07   
86  301  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  50 m  47.16   
87  465  Liljeblad Emelie  2002  VÄSTERVIK  BM5802  50 m  47.33   
88  352  O´Brian Ellie  2002  NKK  AZ3402  25 m  47.49   
89  522  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  48.45   
90  547  Jonsson Maja  2002  SOLSTA  BD2402  25 m  48.57   
91  413  Gunneriusson Julia  2002  SKK  AX7402  25 m  48.93   
92  285  Jirenius Filippa  2002  LUDVIKA SS  AI1202  25 m  49.13   
93  134  Holsmark Moa  2002  JÖNKÖPING  BA4802  25 m  49.77   
94  226  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  50 m  51.06   
95  504  Alriksson Sara  2001  ÖSA  BR8201  50 m  51.29   
 
Gren 33, 50m Ryggsim Damer 11 o Y 
11 år och yngre: Linda Fredriksson (2002) 36.33 2013-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
181  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  36.94   
543  Forss Trine  2003  BILLINGEN  AD8403  25 m  37.02   
232  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  37.04   
128  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  37.13   
225  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  37.84   
58  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  50 m  37.90   
286  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  38.72   
401  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  38.99   
317  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  39.07   
10  492  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  39.17   
11  300  Kapron Nikita  2003  MARIESTAD  AL2803  25 m  39.20   
12  450  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  39.39   
13  513  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  40.31   
14  124  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  50 m  40.45   
15  383  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  40.46   
16  327  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  41.02   
17  155  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  41.06   
18  448  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  25 m  41.14   
19  188  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  41.25   
20  256  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  41.44   
21  520  Momats Alicia  2003  ÖSA  AE8803  50 m  41.52   
22  133  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  50 m  41.53   
23  119  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  50 m  41.74   
24  87  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  41.78   
25  103  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  41.79   
26  176  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  25 m  41.85   
27  144  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  42.15   
28  222  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  42.40   
29  463  Jansson Tuva  2003  VÄSTERVIK  AE7803  25 m  42.65   
30  399  Åstedt Sofia  2003  SKENE SIM  AF1403  25 m  42.68   
31  198  Eriksson Sofia  2004  KUNGÄLV  AE4604  25 m  43.07   
32  235  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  43.21   
33  445  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  25 m  43.24   
34  126  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  43.54   
35  178  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  43.74   
36  336  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  43.81   
37  104  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  43.99   
38  553  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  44.32   
39  157  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  44.65   
40  158  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  50 m  45.00   
41  359  Stahlberg Ebba  2003  NKK  BF0403  50 m  45.37   
42  231  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  50 m  45.97   
43  551  Segerström Erica  2004  SOLSTA  AR9804  25 m  46.33   
44  63  Bakken Joline  2005  DEJE SS  AC1405  25 m  46.60   
45  575  Hyllbrant Emma  2003  STRÄNGNÄS  AN7203  25 m  46.67   
46  354  Petrovic Stefanie  2003  NKK  AL3803  25 m  46.91   
47  302  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  47.17   
48  380  Jansson Thea  2003  NÄSSJÖ  AO1603  25 m  47.36   
49  175  Fredriksson Maja  2004  KARLSBORG  AH4404  25 m  47.59   
50  303  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  47.72   
51  530  Wallin Elin  2003  ÖSA  BF2403  50 m  47.82   
52  488  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  47.84   
53  549  Lindahl Cecilia  2004  SOLSTA  AS1204  25 m  47.93   
54  378  Appelberg Lowa  2003  NÄSSJÖ  AM8803  25 m  48.14   
55  491  Lindgren Matilda  2004  VÄSTERÅS  AG5804  50 m  48.17   
56  331  Ericsson Selma  2004  NKK  AG8604  25 m  48.83   
57  237  Linné Elsa  2003  LASS  AX4803  50 m  48.87   
58  229  Kardfall Alice  2003  LASS  AI0603  25 m  49.07   
59  348  Lovinge Ellen  2004  NKK  AC6204  25 m  50.31   
60  338  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  50.48   
61  545  Svensson Mathilda  2003  BILLINGEN  AI8603  25 m  52.02   
62  108  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  50 m  56.43   
63  205  Arildsson Julia  2005  LASS  AE6805  25 m  58.57   
64  251  Persson Hanna  2004  LASS  AF2204  25 m  59.29   
65  227  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  50 m     
66  266  Wallin Sofia  2005  LASS  AE2405  50 m     
 
Gren 34, 50m Rygg Herrar 16 o Ä 
16 - 99 år: Michael Berndtsson 27.98 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
389  Doder Viktor  1994  SALA SS  AA6594  50 m  28.59   
263  Törnström Thomas  1992  LASS  AG1592  25 m  29.72   
289  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  29.85   
384  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  50 m  29.92   
102  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  29.98   
519  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  50 m  30.04   
84  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  30.37   
427  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  25 m  30.39   
376  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  30.52   
10  120  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  25 m  30.62   
11  357  Renåker Oskar  1996  NKK  AM6196  25 m  30.63   
12  393  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  50 m  30.73   
13  507  Bergquist Simon  1996  ÖSA  AI8996  25 m  30.90   
14  39  Jørgensen Marius  1997  Tromsø SK    50 m  31.00   
15  340  Karlsson Anton  1997  NKK  AK6597  25 m  31.20   
16  510  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  31.51   
17  411  Gudehn Axel  1998  SKK  AL4398  25 m  31.53   
18  362  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  25 m  32.05   
19  38  Iversen-Herland Tarjei  1998  Tromsø SK    50 m  33.57   
20  277  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  33.58   
21  Ansnes Erlend  1997  Vestbyen    50 m  34.24   
22  64  Johansson Niklas  1996  DEJE SS  AW3996  25 m  42.48   
 
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar 14-15 
14 - 15 år: Oskar Gannholm-Johansson (1996) 30.21 2011-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
88  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  30.10   
89  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  30.60   
131  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  25 m  31.36   
72  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  31.54   
11  Roseth Jonas  1999  Vestbyen    50 m  31.93   
456  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  31.95   
349  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  32.07   
563  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  32.37   
19  Sydow-Haugen Mikael  1999  Sandefjord    25 m  32.38   
10  141  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  32.42   
11  92  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  32.43   
12  230  Karlsson Daniel  2000  LASS  AW3100  25 m  32.52   
13  466  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  32.68   
14  80  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  32.97   
15  28  Stensrud Christoffer  1999  Sandefjord    25 m  33.17   
16  282  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  33.31   
17  156  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  33.45   
18  314  Einarsson Oliver  2000  MASS  AO0300  25 m  33.98   
19  382  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  50 m  34.29   
20  518  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  34.32   
21  515  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  34.63   
22  506  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  50 m  34.73   
23  480  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  34.83   
24  121  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  34.87   
25  341  Klingspor Alexander  1999  NKK  AG2399  25 m  35.34   
26  185  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  25 m  35.38   
27  24  Holmbek-Nilsen Henrik  2000  Sandefjord    25 m  35.62   
28  464  Jönsson Jesper  2000  VÄSTERVIK  AP2900  25 m  35.96   
29  287  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  36.22   
30  20  Heggestad Isak  2000  Sandefjord    25 m  36.30   
31  555  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  36.60   
32  525  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  50 m  36.70   
33  562  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  50 m  37.00   
34  196  Ekström Lundemo Tim  1999  KATRINEHOL  AT8799  25 m  37.38   
35  67  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  37.49   
36  358  Rudberg Oscar  1999  NKK  AS0599  25 m  37.74   
37  54  Gjeskvål Knut Johan  2000  Fauske SK    50 m  38.02   
38  527  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  50 m  38.02   
39  355  Piotrowski Blazej  2000  NKK  AX0300  25 m  38.08   
40  234  Kilander Anton  1999  LASS  AS9399  25 m  38.19   
41  236  Lindqvist Wilhelm  2000  LASS  AH6300  25 m  38.96   
42  361  Sundberg Oscar  2000  NKK  AH1500  50 m  39.46   
43  368  Wåhlin Kevin  2000  NKK  AD8300  25 m  40.11   
44  485  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  25 m  40.42   
45  257  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  40.46   
46  Näslund Johannes  1999  NKK  AL9399  50 m  42.78   
47  514  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  50 m  44.17   
48  529  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  45.75   
 
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar 12-13 
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 31.89 2013-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
329  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  32.25   
130  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  33.83   
322  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  33.97   
195  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  35.39   
469  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  35.40   
197  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  35.45   
435  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  35.52   
315  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  50 m  35.79   
471  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  35.90   
10  233  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  35.99   
11  177  Niklasson Ted  2001  KARLSBORG  AD4701  25 m  36.04   
12  561  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  36.97   
13  415  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  37.21   
14  246  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  37.61   
15  186  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  37.99   
16  517  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  38.17   
17  90  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  50 m  38.24   
18  180  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  38.62   
19  114  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  39.34   
20  418  Kågström David  2002  SKK  AC9702  25 m  39.48   
21  145  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  40.01   
22  516  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  40.01   
23  546  Clarito Simon  2002  SOLSTA  AO8102  25 m  41.30   
24  73  Deák Bálint  2002  ELFSBORG  AG1902  50 m  41.85   
25  146  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  41.96   
26  544  Svensson Anton  2001  BILLINGEN  AR6701  25 m  42.03   
27  184  Krohn Victor  2002  KARLSTAD  AK0702  50 m  42.05   
28  248  Oscarsson Albert  2001  LASS  AH0101  25 m  42.40   
29  45  Nesbø Simon  2002  Lørenskog    50 m  42.79   
30  203  Andersson Måns  2002  LASS  AH5102  25 m  42.85   
31  477  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  42.94   
32  125  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  43.26   
33  505  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  43.37   
34  201  Addenbrooke Freke  2001  LASS  AP8701  50 m  43.60   
35  410  Gadler Sebastian  2002  SKK  AO4302  25 m  43.75   
36  239  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  43.91   
37  433  Thörn Linus  2002  SKK  AN6102  25 m  44.34   
38  304  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  44.52   
39  416  Kamstedt Elias  2001  SKK  AV6901  25 m  44.96   
40  344  Könemann David  2001  NKK  AD0101  25 m  45.05   
41  258  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  45.65   
42  241  Lust Isak  2002  LASS  AJ8902  25 m  45.82   
43  431  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  47.49   
44  190  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  48.80   
45  498  Söderqvist Erik  2002  VÄSTERÅS  AS0302  25 m  50.43   
 
Gren 37, 50m Ryggsim Herrar 11 o Y 
11 år och yngre: Linus Junefeldt 33.65 2003-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
387  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  33.05   
153  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  38.37   
497  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  38.77   
265  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  39.33   
321  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  40.34   
306  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  40.45   
476  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  40.72   
209  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  41.05   
199  Löfdahl Oscar  2004  KUNGÄLV  AA0504  25 m  42.23   
10  577  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  42.54   
11  129  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  42.72   
12  356  Piotrowski Lukasz  2003  NKK  AN3103  25 m  43.03   
13  449  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  43.15   
14  398  W.Persson Felix  2003  SKENE SIM  AB8903  25 m  44.13   
15  187  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  44.36   
16  568  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  25 m  45.06   
17  318  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  45.45   
18  308  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  25 m  45.79   
19  217  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  46.00   
20  107  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  46.53   
21  207  Aziz Kristian  2003  LASS  AH2503  25 m  47.37   
22  353  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  47.56   
23  395  Lidbom Max  2004  SKENE SIM  AC0104  25 m  47.71   
24  247  Oscarson Ture  2004  LASS  AE9904  25 m  48.08   
25  69  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  48.15   
26  316  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  25 m  48.51   
27  206  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  49.75   
28  240  Lundqvist Robin  2005  LASS  AC4505  50 m  50.08   
29  213  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  50.66   
30  481  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  51.60   
31  305  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  51.68   
32  573  Fahlstedt Elias  2003  STRÄNGNÄS  AR9103  50 m     
 
Gren 38, 100m Bröst Damer 16 o Ä 
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 1:15.00 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
143  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  1:15.91   
216  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  25 m  1:16.13   
117  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  1:19.18   
414  Hagström Louise  1998  SKK  AZ1898  25 m  1:20.97   
127  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  1:21.00   
36  Fjørtoft-Wolf Madelen  1996  Sandefjord    25 m  1:21.35   
403  Andersson Carolina  1998  SKK  AZ7698  25 m  1:22.22   
101  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  25 m  1:22.71   
351  Nyman Ebba  1998  NKK  AA8898  25 m  1:22.71   
10  307  Isaksson Ronja  1997  MOTALA SS  AW8297  50 m  1:22.83   
11  457  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  50 m  1:23.19   
12  324  Adolfsson Vilma  1997  NKK  BG0297  25 m  1:23.25   
13  388  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  50 m  1:23.95   
14  290  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  1:24.17   
15  137  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  1:24.40   
16  452  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  50 m  1:24.67   
17  330  Ericsson Sally  1997  NKK  AW9297  25 m  1:25.79   
18  111  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  1:26.74   
19  18  Godaker-Furre Vilde  1998  Sandefjord    25 m  1:26.79   
20  112  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  1:27.69   
21  21  Jensen Silje Marie  1998  Sandefjord    25 m  1:27.99   
22  44  Bjørklie Stine  1997  Setermoen    50 m  1:28.13   
23  360  Sterner Linnea  1996  NKK  AZ2296  25 m  1:28.77   
24  459  Björnberg Maria  1998  VÄSTERVIK  AK2698  25 m  1:29.79   
25  560  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  25 m  1:32.83  RES 
26  325  Axelsson Emma  1998  NKK  AN7298  25 m  1:38.18  RES 
27  526  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  25 m  1:38.42  RES 
 
Gren 39, 100m Bröstsim Damer 14-15 
14 - 15 år: Victoria Forsman (1995) 1:16.95 2010-07-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Wallenborg Caroline  2000  SK NEPTUN  AL3800  50 m  1:15.64   
279  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:16.67   
284  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:17.37   
578  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:19.20   
288  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:19.53   
78  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  1:19.79   
75  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  1:20.50   
350  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  1:20.58   
524  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:20.66   
10  523  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:21.63   
11  57  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  50 m  1:22.08   
12  85  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  50 m  1:22.25   
13  215  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  1:23.16   
14  291  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:23.75   
15  490  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:24.20   
16  Mølstre Hanna Amilie  2000  Horten SK    50 m  1:25.22   
17  521  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:25.59   
18  150  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  1:25.96   
19  470  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  1:26.43   
20  313  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  25 m  1:27.03   
21  71  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  50 m  1:27.23   
22  581  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  1:27.84   
23  451  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  1:28.38   
24  191  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  50 m  1:28.72   
25  454  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  1:28.76  RES 
26  294  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:29.76  RES 
27  82  Kurtovic Sabina  2000  ELFSBORG  BF8400  50 m  1:30.22  RES 
28  93  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  1:31.91  RES 
29  548  Larsson Emelie  2000  SOLSTA  AY8600  50 m  1:32.77  RES 
30  333  Eriksson Ebba  2000  NKK  AM1600  25 m  1:33.31  RES 
 
Gren 40, 100m Bröstsim Damer 12-13 
12 - 13 år: Hannah Brunzell (2001) 1:16.67 2013-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
136  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:17.18   
347  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  1:17.35   
499  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:20.12   
283  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:20.71   
319  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  1:21.11   
200  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  50 m  1:22.22   
404  Andreé Malin  2001  SKK  AN4201  25 m  1:22.50   
409  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  1:23.34   
16  Berggren Sanne  2001  Sandefjord    25 m  1:23.48   
10  576  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:24.34   
11  267  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  1:24.41   
12  106  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:24.64   
13  461  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  25 m  1:25.04   
14  278  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:26.48   
15  572  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  1:26.51   
16  261  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  1:26.88   
17  23  Liverød Aleksandra  2002  Sandefjord    25 m  1:27.15   
18  142  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  1:27.53   
19  293  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:27.87   
20  224  Holmertz Tuva  2001  LASS  AU0601  50 m  1:27.90   
21  312  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  1:28.32   
22  369  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  1:28.36   
23  152  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  1:28.60   
24  579  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  1:28.71   
25  489  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:29.43  RES 
26  79  Johansson Alma  2001  ELFSBORG  BE9401  50 m  1:29.51  RES 
27  68  Askengren Cajsa  2002  ELFSBORG  AO5802  25 m  1:29.74  RES 
28  260  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  1:30.21  RES 
29  486  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:30.76  RES 
30  460  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  1:30.95  RES 
 
Gren 41, 100m Bröstsim Damer 11o Y 
11 år och yngre: Lina Berggren (1998) 1:25.97 2009-07-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
181  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:22.17   
401  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  1:27.06   
225  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  1:27.99   
286  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:29.81   
128  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  1:32.22   
70  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  1:33.48   
300  Kapron Nikita  2003  MARIESTAD  AL2803  50 m  1:35.07   
119  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  1:35.21   
231  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  1:35.26   
10  232  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  1:36.38   
11  530  Wallin Elin  2003  ÖSA  BF2403  50 m  1:36.47   
12  445  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  25 m  1:36.91   
13  492  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  1:37.01   
14  383  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  1:37.28   
15  188  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:37.95   
16  399  Åstedt Sofia  2003  SKENE SIM  AF1403  25 m  1:39.89   
17  176  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  25 m  1:40.63   
18  222  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  50 m  1:41.13   
19  327  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  1:42.30   
20  235  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  1:42.61   
21  488  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  1:42.81   
22  520  Momats Alicia  2003  ÖSA  AE8803  25 m  1:43.35   
23  463  Jansson Tuva  2003  VÄSTERVIK  AE7803  50 m  1:45.63   
24  157  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  50 m  1:46.25   
25  354  Petrovic Stefanie  2003  NKK  AL3803  25 m  1:46.45  RES 
26  553  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  1:47.05  RES 
27  317  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  1:47.16  RES 
28  302  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  1:47.65  RES 
29  545  Svensson Mathilda  2003  BILLINGEN  AI8603  25 m  1:49.06  RES 
30  397  Lilja Hannah  2004  SKENE SIM  AE2604  50 m  1:49.13  RES 
 
Gren 42, 100m Bröst Herrar 16 o Ä 
16 - 99 år: Philip Carlsson (1990) 1:07.64 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
204  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  25 m  1:07.77   
580  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  25 m  1:10.81   
482  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  1:11.20   
357  Renåker Oskar  1996  NKK  AM6196  25 m  1:11.46   
277  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:11.77   
10  Viken-Refseth Ådne  1997  Vestbyen    50 m  1:11.78   
25  Olafsson Sebastian  1996  Sandefjord    25 m  1:11.92   
102  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  1:12.70   
60  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  50 m  1:12.85   
10  289  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  1:14.11   
11  426  Näslund Thomas  1997  SKK  AQ3797  25 m  1:16.02   
12  340  Karlsson Anton  1997  NKK  AK6597  25 m  1:16.45   
13  509  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  1:16.82   
14  37  Steigen Kristian  1995  Tromsø SK    50 m  1:20.74   
15  84  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  1:20.86   
16  362  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  25 m  1:22.83   
17  56  Glemne Viktor  1996  ALVESTA SS  AW1796  25 m  1:24.89   
18  38  Iversen-Herland Tarjei  1998  Tromsø SK    50 m  1:26.64   
19  Ansnes Erlend  1997  Vestbyen    50 m  1:31.40   
20  Bekkavik Tom-Erik  1998  Vestbyen    50 m  1:33.39   
21  39  Jørgensen Marius  1997  Tromsø SK    50 m  1:43.36   
22  64  Johansson Niklas  1996  DEJE SS  AW3996  25 m  1:46.32   
 
Gren 43, 100m Bröst Herrar 14-15 
14 - 15 år: Alexander Morgan (1996) 1:08.07 2010-07-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
88  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  1:11.35   
405  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  25 m  1:11.62   
179  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  1:12.50   
434  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  1:14.54   
92  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  1:15.58   
67  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  1:15.74   
160  Vilhelmsson Marcus  2000  JÖNKÖPING  AC2500  50 m  1:17.13   
466  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  1:17.20   
22  Jenssen Sebastian  1999  Sandefjord    25 m  1:18.02   
10  123  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  50 m  1:18.63   
11  478  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  1:18.96   
12  13  Orbog Iver  1999  Vestbyen    50 m  1:19.03   
13  292  Rydelius Jacob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  1:19.60   
14  456  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  1:19.84   
15  11  Roseth Jonas  1999  Vestbyen    50 m  1:19.91   
16  80  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  1:21.56   
17  132  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  1:21.59   
18  515  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:21.85   
19  412  Gunneriusson Emil  2000  SKK  AJ4100  25 m  1:22.23   
20  518  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  1:22.46   
21  314  Einarsson Oliver  2000  MASS  AO0300  50 m  1:23.03   
22  287  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:23.17   
23  282  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:23.90   
24  555  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  1:24.22   
25  257  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  1:24.89  RES 
26  506  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:25.82  RES 
27  361  Sundberg Oscar  2000  NKK  AH1500  50 m  1:28.16  RES 
28  355  Piotrowski Blazej  2000  NKK  AX0300  25 m  1:29.13  RES 
29  51  Strand-Brustad Håvard  2000  Fauske SK    50 m  1:30.22  RES 
30  562  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  1:30.58  RES 
 
Gren 44, 100m Bröst Herrar 12-13 
12 - 13 år: Oskar Ekström 1:17.60 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
469  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  1:17.31   
59  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  1:19.88   
186  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  1:21.28   
322  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:23.69   
418  Kågström David  2002  SKK  AC9702  25 m  1:24.50   
544  Svensson Anton  2001  BILLINGEN  AR6701  25 m  1:26.02   
328  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:27.15   
177  Niklasson Ted  2001  KARLSBORG  AD4701  25 m  1:27.85   
315  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  1:28.95   
10  233  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  1:29.37   
11  433  Thörn Linus  2002  SKK  AN6102  25 m  1:29.75   
12  546  Clarito Simon  2002  SOLSTA  AO8102  25 m  1:30.36   
13  114  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  1:33.54   
14  415  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  1:33.82   
15  248  Oscarsson Albert  2001  LASS  AH0101  25 m  1:33.94   
16  146  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  1:34.16   
17  337  Hoffner Linus  2001  NKK  AR8101  25 m  1:36.15   
18  435  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  1:36.77   
19  416  Kamstedt Elias  2001  SKK  AV6901  25 m  1:37.84   
20  561  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:37.92   
21  246  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  1:38.54   
22  190  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  1:38.79   
23  505  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:39.10   
24  431  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  50 m  1:39.36   
25  344  Könemann David  2001  NKK  AD0101  25 m  1:39.51  RES 
26  184  Krohn Victor  2002  KARLSTAD  AK0702  50 m  1:41.36  RES 
27  258  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  1:41.41  RES 
28  45  Nesbø Simon  2002  Lørenskog    50 m  1:42.58  RES 
29  239  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  1:42.64  RES 
30  517  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:43.16  RES 
 
Gren 45, 100m Bröst Herrar 11 o Y 
11 år och yngre: Daniel Forndal 1:24.71 2008-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
387  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  1:28.62   
306  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:30.98   
265  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  1:31.97   
577  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:35.94   
321  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:36.68   
497  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  1:37.35   
209  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  1:37.84   
153  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  1:39.58   
476  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  1:39.63   
10  187  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:40.50   
11  320  Petersson Viggo  2003  MASS  AF3103  25 m  1:42.42   
12  449  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  1:44.54   
13  398  W.Persson Felix  2003  SKENE SIM  AB8903  25 m  1:44.68   
14  107  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  50 m  1:45.54   
15  318  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  50 m  1:46.20   
16  481  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:46.21   
17  207  Aziz Kristian  2003  LASS  AH2503  25 m  1:51.74   
18  316  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  25 m  1:52.66   
19  129  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  1:54.10   
20  308  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  25 m  1:54.88   
21  217  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  1:59.85   
22  206  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  50 m  1:59.95   
23  69  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  2:00.27   
24  213  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  50 m  2:04.68   
25  247  Oscarson Ture  2004  LASS  AE9904  50 m  2:18.97  RES 
26  305  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  50 m    RES 
27  353  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  50 m    RES 
 
Gren 46, 4X50m Frisim Damer 
14 - 99 år: LASS 1:48.91 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
583  Strängnäs Tjejer 1  1998  STRÄNGNÄS    25 m  1:54.58   
275  Lass Lag 1  2000  LASS    25 m  1:54.74   
97  Elfsborg Damer [1994]  1994  ELFSBORG    25 m  1:54.79   
437  Skk Damer [1999]lag 1  1999  SKK    50 m  1:55.45   
165  Jönköping Damer 2000  2000  JÖNKÖPING    25 m  1:56.32   
296  Ludvika Ss Damer 1  1999  LUDVIKA SS    25 m  1:56.97   
164  Jönköping 2000 Lag 2  2000  JÖNKÖPING    25 m  1:57.73   
458  Hvetlanda Damer [1998]  1998  HVETLANDA    25 m  1:59.47   
27  Sandefjord Sk J1  2000  Sandefjord    50 m  1:59.68   
10  276  Lass Lag 2  2000  LASS    25 m  1:59.77   
11  438  Skk Damer [1999]lag 2  1999  SKK    50 m  1:59.85   
12  270  Lass Damer Lag 3 [1999]  1999  LASS    25 m  2:01.37   
13  474  Västervik Damer [1996]  1996  VÄSTERVIK    25 m  2:02.37   
14  14  Vestbyen J 1  2000  Vestbyen    50 m  2:03.24   
15  98  Elfsborg Damer [1996]  1996  ELFSBORG    25 m  2:03.98   
16  371  Nkk Damer Lag 1  2000  NKK    50 m  2:03.99   
17  538  Ösa Damer Lag 1  1998  ÖSA    25 m  2:04.32   
18  298  Ludvika Ss Damer 2  2000  LUDVIKA SS    50 m  2:21.90   
 
Gren 47, 4X50m Frisim Herrar 
14 - 99 år: NKK 1:38.36 2004-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
539  Ösa Herrar  1994  ÖSA    25 m  1:46.06   
373  Nkk Herrar  2000  NKK    50 m  1:47.47   
299  Ludvika Ss Herrar  2000  LUDVIKA SS    50 m  1:47.62   
271  Lass Herrar 1  2000  LASS    25 m  1:47.83   
15  Vestbyen G 1  2000  Vestbyen    50 m  1:48.52   
95  Elfsborg 1 Herrar  2000  ELFSBORG    50 m  1:49.03   
441  Skk Herrar [1999]  1999  SKK    50 m  1:49.05   
42  Tromsø Svømmeklubb  2000  Tromsø SK    50 m  1:50.70   
162  Jönköping 2000 Lag 1  2000  JÖNKÖPING    50 m  1:50.71   
10  26  Sandefjord Sk G1  2000  Sandefjord    50 m  1:54.11   
11  565  Hk Sim Herrar  1999  HK SIM    25 m  1:56.80   
12  163  Jönköping 2000 Lag 2  2000  JÖNKÖPING    50 m  1:56.92   
13  502  Västerås Herrar Lag 1  2000  VÄSTERÅS    50 m  1:57.20   
14  272  Lass Herrar 2  2000  LASS    50 m  1:59.40   
15  475  Västervik Herrar [2000]  2000  VÄSTERVIK    25 m  2:00.48   
16  96  Elfsborg 2 Herrar  2000  ELFSBORG    50 m  2:05.42   
 
Gren 48, 100m Frisim Damer 16 o Ä 
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 57.94 2010-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
571  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  58.86   
243  Magnusson Linnea  1996  LASS  AG6296  25 m  59.70   
264  Törnström Tove  1991  LASS  AT9891  25 m  1:00.11   
342  Klipic Hanna  1996  NKK  AO0896  25 m  1:00.28   
242  Magnusson Emma  1998  LASS  AL9698  25 m  1:00.29   
35  Stolpestad Stine  1998  Sandefjord    25 m  1:00.94   
381  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  50 m  1:01.58   
143  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  1:02.09   
254  Settland Erika  1996  LASS  AP0296  25 m  1:03.01   
10  250  Palm Sofie  1996  LASS  AZ5696  25 m  1:03.11   
11  343  Klipic Irma  1996  NKK  AO9696  25 m  1:03.69   
12  330  Ericsson Sally  1997  NKK  AW9297  25 m  1:03.86   
13  18  Godaker-Furre Vilde  1998  Sandefjord    25 m  1:04.01   
14  388  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  50 m  1:04.46   
15  44  Bjørklie Stine  1997  Setermoen    50 m  1:05.02   
16  112  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  1:05.03   
17  406  Blomquist Julia  1998  SKK  AR8298  25 m  1:05.07   
18  117  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  1:05.46   
19  127  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  1:05.48   
20  137  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  1:05.93   
21  55  Bengtsson Stina  1998  ALVESTA SS  AS5498  25 m  1:06.15   
22  351  Nyman Ebba  1998  NKK  AA8898  25 m  1:06.38   
23  307  Isaksson Ronja  1997  MOTALA SS  AW8297  25 m  1:06.44   
24  290  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  1:06.51   
25  101  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  25 m  1:07.35  RES 
26  420  Läckgren Petronella  1995  SKK  BF0295  25 m  1:07.56  RES 
27  446  Hofvander Ida  1998  SÖDERTÄLJE  AQ8898  50 m  1:07.88  RES 
28  324  Adolfsson Vilma  1997  NKK  BG0297  25 m  1:08.51  RES 
29  21  Jensen Silje Marie  1998  Sandefjord    25 m  1:08.53  RES 
30  360  Sterner Linnea  1996  NKK  AZ2296  25 m  1:08.74  RES 
 
Gren 49, 100m Frisim Damer 14-15 
14 - 15 år: Vera Johansson (1995) 1:00.20 2010-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
147  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  25 m  1:01.23   
417  Karlson Alma  1999  SKK  AH8299  25 m  1:01.25   
400  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  1:01.60   
569  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:01.79   
94  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  1:02.16   
86  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  1:02.37   
288  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:02.51   
425  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  25 m  1:02.86   
375  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  1:03.01   
10  291  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:03.03   
11  41  Klingenberg Cecilie  2000  Tromsø SK    50 m  1:03.04   
12  154  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  1:03.31   
13  363  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  25 m  1:03.36   
14  294  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:03.37   
15  419  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  25 m  1:03.46   
16  Rasmussen Nora-Kristine  1999  Vestbyen    50 m  1:03.53   
17  71  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  1:03.72   
18  447  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  1:03.72   
19  574  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  1:03.72   
20  149  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  1:03.80   
21  428  Reithner Hanna  2000  SKK  AJ7400  25 m  1:04.35   
22  93  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  1:04.51   
23  423  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  25 m  1:04.60   
24  255  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  1:04.88   
25  284  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:05.28  RES 
26  432  Skarin Saga  2000  SKK  AP3400  50 m  1:05.34  RES 
27  430  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  1:05.70  RES 
28  249  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  1:06.09  RES 
29  150  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  50 m  1:06.16  RES 
30  524  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:06.20  RES 
 
Gren 50, 100m Frisim Damer 12-13 
12 - 13 år: Marlene Pavlu Lewin (1997) 1:02.44 2010-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
136  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  1:04.40   
579  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  1:04.53   
110  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:05.15   
572  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  1:05.15   
542  Emanuelsson Fransson Vera  2001  BILLINGEN  AB7401  25 m  1:05.63   
347  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  1:06.08   
409  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  1:06.16   
424  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  1:06.36   
77  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  1:06.52   
10  339  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  1:06.52   
11  386  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  25 m  1:06.72   
12  200  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  50 m  1:06.80   
13  421  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  50 m  1:06.82   
14  62  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  50 m  1:07.06   
15  260  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  1:07.41   
16  278  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:07.44   
17  489  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:07.65   
18  576  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:07.73   
19  312  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  1:07.75   
20  220  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  1:08.11   
21  115  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:08.29   
22  390  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  1:08.77   
23  142  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  1:09.00   
24  408  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  25 m  1:09.15   
25  554  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:09.32  RES 
26  496  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:09.33  RES 
27  261  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  1:09.39  RES 
28  245  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  1:09.54  RES 
29  508  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:09.59  RES 
30  16  Berggren Sanne  2001  Sandefjord    25 m  1:09.76  RES 
 
Gren 51, 100m Frisim Damer 11 o Y 
99 år och yngre: Jeanette Reinert 1:07.59 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
286  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:08.30   
181  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:09.08   
401  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  1:09.80   
128  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  1:10.23   
225  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  1:11.59   
188  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  1:11.69   
492  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  1:12.78   
232  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  1:13.94   
448  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  25 m  1:14.20   
10  124  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  1:14.83   
11  158  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  1:15.33   
12  543  Forss Trine  2003  BILLINGEN  AD8403  50 m  1:15.40   
13  58  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  25 m  1:15.66   
14  513  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:15.69   
15  87  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  1:16.33   
16  231  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  50 m  1:16.44   
17  327  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  1:17.04   
18  300  Kapron Nikita  2003  MARIESTAD  AL2803  50 m  1:17.62   
19  383  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  1:18.31   
20  133  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  50 m  1:18.76   
21  553  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  1:19.35   
22  235  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  1:19.66   
23  222  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  1:20.06   
24  256  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  1:20.12   
25  176  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  50 m  1:20.59  RES 
26  126  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  50 m  1:21.08  RES 
27  399  Åstedt Sofia  2003  SKENE SIM  AF1403  25 m  1:21.82  RES 
28  520  Momats Alicia  2003  ÖSA  AE8803  25 m  1:22.16  RES 
29  119  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  1:22.35  RES 
30  317  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  1:22.69  RES 
 
Gren 52, 100m Frisim Herrar 16 o Ä 
16 - 99 år: Marcus Piehl 52.21 2004-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
263  Törnström Thomas  1992  LASS  AG1592  25 m  53.50   
389  Doder Viktor  1994  SALA SS  AA6594  50 m  55.30   
120  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  25 m  55.67   
346  Lindroth Calle  1998  NKK  AC8998  25 m  55.74   
510  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  56.13   
25  Olafsson Sebastian  1996  Sandefjord    25 m  56.24   
39  Jørgensen Marius  1997  Tromsø SK    50 m  56.33   
40  Hoe-Skog Richard  1995  Tromsø SK    50 m  56.58   
507  Bergquist Simon  1996  ÖSA  AI8996  25 m  57.05   
10  204  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  25 m  57.17   
11  384  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  50 m  57.25   
12  289  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  57.27   
13  427  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  25 m  57.41   
14  580  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  25 m  57.90   
15  393  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  50 m  58.19   
16  519  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  58.98   
17  482  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  59.08   
18  411  Gudehn Axel  1998  SKK  AL4398  25 m  59.60   
19  277  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  59.75   
20  102  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  59.84   
21  509  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  1:00.30   
22  56  Glemne Viktor  1996  ALVESTA SS  AW1796  25 m  1:00.83   
23  84  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  1:01.07   
24  362  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  25 m  1:01.73   
25  332  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  1:01.73  RES 
26  38  Iversen-Herland Tarjei  1998  Tromsø SK    50 m  1:03.51  RES 
27  37  Steigen Kristian  1995  Tromsø SK    50 m  1:03.65  RES 
28  Ansnes Erlend  1997  Vestbyen    50 m  1:04.67  RES 
29  Bekkavik Tom-Erik  1998  Vestbyen    50 m  1:06.43  RES 
30  64  Johansson Niklas  1996  DEJE SS  AW3996  25 m  1:16.90  RES 
 
Gren 53, 100m Frisim Herrar 14-15 
14 - 15 år: Grim Sjöberg (1995) 55.70 2010-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
179  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  56.60   
334  Granberg Alexander  1999  NKK  AO1399  25 m  57.00   
88  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  57.34   
456  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  58.50   
151  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  58.56   
429  Sandahl Kalle  1999  SKK  AM8799  25 m  59.01   
80  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  59.25   
Johansen Thomas  1999  Vestbyen    50 m  59.40   
72  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  59.62   
10  141  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  59.65   
11  19  Sydow-Haugen Mikael  1999  Sandefjord    25 m  59.72   
12  131  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  50 m  59.94   
13  478  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  1:00.08   
14  89  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  1:00.11   
15  466  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  1:00.14   
16  92  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  1:00.23   
17  132  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  1:00.35   
18  563  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  1:00.56   
19  11  Roseth Jonas  1999  Vestbyen    50 m  1:01.21   
20  349  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  1:01.54   
21  262  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  1:02.05   
22  156  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  1:02.52   
23  202  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  1:02.60   
24  24  Holmbek-Nilsen Henrik  2000  Sandefjord    25 m  1:03.16   
25  292  Rydelius Jacob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  1:03.47  RES 
26  555  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:03.58  RES 
27  382  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  50 m  1:03.61  RES 
28  28  Stensrud Christoffer  1999  Sandefjord    25 m  1:03.77  RES 
29  518  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  1:03.80  RES 
30  412  Gunneriusson Emil  2000  SKK  AJ4100  25 m  1:04.01  RES 
 
Gren 54, 100m Frisim Herrar 12-13 
12 - 13 år: Oskar Ekström 59.79 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
189  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  57.50   
391  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  50 m  1:01.72   
195  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  1:02.03   
59  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  1:03.42   
177  Niklasson Ted  2001  KARLSBORG  AD4701  25 m  1:03.55   
469  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  1:04.38   
329  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  1:04.44   
418  Kågström David  2002  SKK  AC9702  25 m  1:04.57   
322  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:04.68   
10  233  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  1:05.26   
11  186  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:06.70   
12  315  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  1:06.82   
13  435  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  1:07.05   
14  544  Svensson Anton  2001  BILLINGEN  AR6701  50 m  1:07.70   
15  471  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  1:07.82   
16  130  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  1:08.43   
17  561  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:08.44   
18  180  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  1:08.58   
19  246  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  1:09.24   
20  433  Thörn Linus  2002  SKK  AN6102  25 m  1:09.70   
21  517  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:10.13   
22  415  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  50 m  1:10.32   
23  197  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:10.52   
24  416  Kamstedt Elias  2001  SKK  AV6901  50 m  1:12.22   
25  145  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  1:12.70  RES 
26  328  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:13.08  RES 
27  90  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  1:13.18  RES 
28  45  Nesbø Simon  2002  Lørenskog    50 m  1:13.29  RES 
29  337  Hoffner Linus  2001  NKK  AR8101  50 m  1:13.51  RES 
30  114  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  1:13.65  RES 
 
Gren 55, 100m Frisim Herrar 11 o Y 
11 år och yngre: Linus Junefeldt 1:04.91 2003-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
387  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  1:05.96   
153  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  1:11.61   
265  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  50 m  1:13.95   
321  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:15.86   
577  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:16.18   
449  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  1:17.07   
306  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:17.65   
187  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:18.13   
209  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  50 m  1:19.15   
10  398  W.Persson Felix  2003  SKENE SIM  AB8903  25 m  1:19.64   
11  107  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  50 m  1:20.21   
12  497  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  1:21.32   
13  318  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  1:22.47   
14  199  Löfdahl Oscar  2004  KUNGÄLV  AA0504  25 m  1:23.71   
15  129  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  1:24.17   
16  316  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  50 m  1:24.22   
17  320  Petersson Viggo  2003  MASS  AF3103  25 m  1:24.29   
18  217  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  1:24.45   
19  476  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  1:25.84   
20  207  Aziz Kristian  2003  LASS  AH2503  25 m  1:26.36   
21  308  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  25 m  1:28.03   
22  206  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  50 m  1:28.22   
23  481  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:30.92   
24  69  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  1:31.94   
25  568  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  25 m  1:32.35  RES 
26  247  Oscarson Ture  2004  LASS  AE9904  50 m  1:39.60  RES 
27  213  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  50 m  1:42.62  RES 
28  395  Lidbom Max  2004  SKENE SIM  AC0104  25 m  1:45.66  RES 
29  305  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  1:58.13  RES 
30  353  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  50 m    RES 
 
Gren 56, 200m Bröst Damer 16 o Ä 
16 - 99 år: Therése Bergström (1987) 2:34.92 2010-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
143  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  2:44.98   
216  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  25 m  2:47.21   
46  Strand-Brustad Siri  1998  Fauske SK    50 m  2:51.74   
127  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  2:53.26   
403  Andersson Carolina  1998  SKK  AZ7698  25 m  2:54.08   
414  Hagström Louise  1998  SKK  AZ1898  25 m  2:54.46   
388  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  50 m  2:59.01   
101  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  25 m  2:59.30   
137  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  3:03.98   
10  325  Axelsson Emma  1998  NKK  AN7298  25 m  3:32.70   
11  452  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  50 m  3:35.28   
12  560  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  50 m     
 
Gren 57, 200m Bröstsim Damer 14-15 
14 - 15 år: Lina Berggren (1998) 2:46.09 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Wallenborg Caroline  2000  SK NEPTUN  AL3800  50 m  2:46.48   
279  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  2:48.37   
78  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  2:54.29   
523  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  2:55.43   
75  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  2:55.76   
57  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  25 m  2:56.96   
350  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  50 m  2:57.19   
291  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  2:57.64   
578  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  2:58.42   
10  Mølstre Hanna Amilie  2000  Horten SK    50 m  3:01.86   
11  85  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  25 m  3:02.30   
12  313  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  25 m  3:02.97   
13  284  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  50 m  3:03.18   
14  581  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  3:07.06   
15  191  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  50 m  3:07.29   
16  490  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  3:08.76   
17  82  Kurtovic Sabina  2000  ELFSBORG  BF8400  50 m  3:16.11  RES 
18  564  Ärlegård Linnéa  1999  HK SIM  AL7699  25 m  3:17.67  RES 
19  294  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  3:19.17  RES 
20  52  Sletteng Marlene  2000  Fauske SK    50 m  3:20.31  RES 
21  548  Larsson Emelie  2000  SOLSTA  AY8600  50 m  3:20.75  RES 
22  443  Blomberg Emelie  1999  SÖDERTÄLJE  AU4899  25 m  3:26.12  RES 
 
Gren 58, 200m Bröst Herrar 16 o Ä 
16 - 99 år: Karl-Fredrik Gudjonsson (1993) 2:27.22 2010-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
204  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  25 m  2:27.86   
482  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  2:32.13   
60  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  50 m  2:38.90   
580  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  25 m  2:39.32   
10  Viken-Refseth Ådne  1997  Vestbyen    50 m  2:42.70   
426  Näslund Thomas  1997  SKK  AQ3797  25 m  2:43.81   
277  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  2:44.44   
289  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  2:46.45   
56  Glemne Viktor  1996  ALVESTA SS  AW1796  25 m  3:00.81   
 
Gren 59, 200m Bröst Herrar 14-15 
14 - 15 år: Alexander Morgan (1996) 2:34.38 2010-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
88  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  2:32.68   
219  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  25 m  2:36.46   
405  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  25 m  2:37.77   
434  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  2:41.36   
480  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  2:42.54   
67  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  2:44.15   
123  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  50 m  2:48.54   
160  Vilhelmsson Marcus  2000  JÖNKÖPING  AC2500  50 m  2:50.00   
13  Orbog Iver  1999  Vestbyen    50 m  2:50.03   
10  314  Einarsson Oliver  2000  MASS  AO0300  25 m  2:54.06   
11  334  Granberg Alexander  1999  NKK  AO1399  25 m  2:58.21   
12  478  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  3:02.12   
13  282  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  3:04.88   
14  555  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  3:08.64   
15  51  Strand-Brustad Håvard  2000  Fauske SK    50 m  3:13.24   
16  257  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  3:16.07   
17  358  Rudberg Oscar  1999  NKK  AS0599  25 m  3:26.96  RES 
18  562  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  3:29.96  RES 
19  234  Kilander Anton  1999  LASS  AS9399  25 m  3:31.40  RES 
20  Näslund Johannes  1999  NKK  AL9399  50 m  3:37.47  RES 
21  368  Wåhlin Kevin  2000  NKK  AD8300  25 m  3:39.47  RES 
22  485  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  50 m  3:41.79  RES 
 
Gren 60, 100m Fjäril Damer 16 o Ä 
16 - 99 år: Emilia Nilsson 1:03.29 2004-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
264  Törnström Tove  1991  LASS  AT9891  50 m  1:04.20   
407  Bring Emma  1995  SKK  BG5695  25 m  1:06.42   
422  Malmberg Lovisa  1995  SKK  AH9895  25 m  1:06.45   
76  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  1:06.83   
135  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  50 m  1:07.52   
254  Settland Erika  1996  LASS  AP0296  25 m  1:09.19   
351  Nyman Ebba  1998  NKK  AA8898  25 m  1:11.14   
342  Klipic Hanna  1996  NKK  AO0896  25 m  1:12.95   
101  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  25 m  1:14.53   
10  55  Bengtsson Stina  1998  ALVESTA SS  AS5498  25 m  1:14.62   
11  117  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  1:14.69   
12  35  Stolpestad Stine  1998  Sandefjord    25 m  1:15.94   
13  112  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  1:16.67   
14  360  Sterner Linnea  1996  NKK  AZ2296  25 m  1:16.84   
15  307  Isaksson Ronja  1997  MOTALA SS  AW8297  25 m  1:17.26   
16  457  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  50 m  1:17.42   
17  111  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  1:18.39   
18  290  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  1:18.63   
19  366  Vestgård Andrea  1998  NKK  AN6698  25 m  1:20.64   
20  512  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  50 m  1:22.04   
21  560  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  25 m  1:34.33   
 
Gren 61, 100m Fjäril Damer 14-15 
14 - 15 år: Sara Thydén 1:05.11 2004-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
417  Karlson Alma  1999  SKK  AH8299  25 m  1:05.38   
569  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:08.69   
47  Hansen Karoline  1999  Fauske SK    50 m  1:09.60   
288  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:10.20   
419  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  25 m  1:11.09   
291  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:11.72   
574  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  1:11.81   
41  Klingenberg Cecilie  2000  Tromsø SK    50 m  1:12.09   
425  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  25 m  1:12.29   
10  71  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  1:12.48   
11  150  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  50 m  1:12.58   
12  215  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  1:12.63   
13  524  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  1:13.31   
14  430  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  1:13.85   
15  443  Blomberg Emelie  1999  SÖDERTÄLJE  AU4899  25 m  1:14.10   
16  454  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  1:14.57   
17  154  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  1:14.77   
18  284  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:15.04   
19  105  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  1:15.44   
20  400  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  1:15.72   
21  523  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  1:15.93   
22  255  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  1:16.09   
23  93  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  1:17.11   
24  86  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  1:17.23   
25  564  Ärlegård Linnéa  1999  HK SIM  AL7699  25 m  1:18.52  RES 
26  279  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:18.63  RES 
27  113  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  50 m  1:18.90  RES 
28  210  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  25 m  1:18.95  RES 
29  521  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:19.26  RES 
30  581  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  50 m  1:22.95  RES 
 
Gren 62, 100m Fjäril Damer 12-13 
12 - 13 år: Elin Podéus (1997) 1:08.16 2010-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
424  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  1:11.87   
23  Liverød Aleksandra  2002  Sandefjord    25 m  1:12.85   
136  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  1:14.11   
386  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  25 m  1:15.36   
339  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  1:15.65   
408  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  25 m  1:16.37   
489  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:16.67   
579  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  1:17.32   
115  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  1:17.33   
10  554  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  50 m  1:18.50   
11  409  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  1:18.66   
12  312  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  1:18.96   
13  572  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  1:19.18   
14  550  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  1:20.27   
15  220  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  1:20.38   
16  421  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  50 m  1:20.46   
17  283  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:20.92   
18  390  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  1:21.17   
19  486  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:22.16   
20  542  Emanuelsson Fransson Vera  2001  BILLINGEN  AB7401  25 m  1:22.23   
21  319  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  1:22.27   
22  493  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  1:22.40   
23  499  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:23.72   
24  508  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  1:23.95   
25  261  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  1:24.25  RES 
26  278  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:24.42  RES 
27  139  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  1:24.95  RES 
28  570  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  1:25.06  RES 
29  496  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:25.07  RES 
30  404  Andreé Malin  2001  SKK  AN4201  25 m  1:25.24  RES 
 
Gren 63, 100m Fjäril Damer 11 o Y 
11 år och yngre: Martina Granström 1:15.26 2002-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
401  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  1:17.50   
128  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  1:19.79   
448  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  25 m  1:22.17   
181  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:22.55   
58  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  25 m  1:25.91   
513  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  1:28.32   
300  Kapron Nikita  2003  MARIESTAD  AL2803  25 m  1:28.97   
286  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:32.78   
124  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  1:34.48   
10  256  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  1:36.89   
11  231  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  1:37.68   
12  317  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  1:39.30   
13  144  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  50 m  1:41.55   
14  553  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  1:42.22   
15  158  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  50 m  1:49.71   
16  232  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  1:50.12   
17  445  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  25 m  1:53.04   
18  178  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  50 m  1:54.97   
19  176  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  50 m     
20  188  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m     
21  488  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  50 m     
22  543  Forss Trine  2003  BILLINGEN  AD8403  50 m     
 
Gren 64, 100m Fjäril Herrar 16 o Ä 
16 - 99 år: Jonathan Kling (1993) 59.30 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
120  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  25 m  1:00.62   
25  Olafsson Sebastian  1996  Sandefjord    25 m  1:00.67   
510  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  50 m  1:01.08   
263  Törnström Thomas  1992  LASS  AG1592  25 m  1:01.39   
357  Renåker Oskar  1996  NKK  AM6196  25 m  1:01.42   
427  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  25 m  1:01.44   
102  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  1:02.80   
340  Karlsson Anton  1997  NKK  AK6597  25 m  1:04.71   
426  Näslund Thomas  1997  SKK  AQ3797  25 m  1:07.22   
10  289  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  1:07.23   
11  37  Steigen Kristian  1995  Tromsø SK    50 m  1:08.69   
12  84  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  1:10.74   
13  509  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  1:10.74   
14  393  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  50 m  1:11.27   
15  277  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:11.82   
16  38  Iversen-Herland Tarjei  1998  Tromsø SK    50 m  1:25.09   
17  64  Johansson Niklas  1996  DEJE SS  AW3996  25 m  1:37.58   
18  362  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  50 m     
 
Gren 65, 100m Fjäril Herrar 14-15 
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 1:01.03 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
219  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  25 m  1:02.39   
179  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  1:03.12   
429  Sandahl Kalle  1999  SKK  AM8799  25 m  1:03.59   
92  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  1:04.58   
466  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  1:06.03   
156  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  1:06.92   
Johansen Thomas  1999  Vestbyen    50 m  1:07.03   
230  Karlsson Daniel  2000  LASS  AW3100  50 m  1:07.13   
121  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  50 m  1:08.55   
10  515  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:09.15   
11  478  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  1:09.26   
12  24  Holmbek-Nilsen Henrik  2000  Sandefjord    25 m  1:09.43   
13  382  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  50 m  1:09.89   
14  202  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  1:09.93   
15  80  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  1:10.06   
16  151  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  1:10.92   
17  123  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  1:11.25   
18  257  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  1:13.23   
19  314  Einarsson Oliver  2000  MASS  AO0300  25 m  1:14.44   
20  89  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  1:15.36   
21  234  Kilander Anton  1999  LASS  AS9399  25 m  1:17.70   
22  196  Ekström Lundemo Tim  1999  KATRINEHOL  AT8799  25 m  1:18.94   
23  282  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:22.13   
24  67  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  1:23.81   
25  287  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:23.89  RES 
26  236  Lindqvist Wilhelm  2000  LASS  AH6300  25 m  1:24.81  RES 
27  185  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  50 m  1:25.73  RES 
28  480  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  50 m  1:28.59  RES 
29  563  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  50 m    RES 
 
Gren 66, 100m Fjäril Herrar 12-13 
12 - 13 år: Oskar Ekström 1:06.38 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
189  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  1:02.31   
59  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  1:09.90   
391  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  50 m  1:12.30   
435  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  1:16.72   
329  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  1:16.86   
469  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  1:17.04   
433  Thörn Linus  2002  SKK  AN6102  25 m  1:17.85   
322  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:18.54   
186  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  1:18.63   
10  315  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  1:18.71   
11  233  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  1:19.48   
12  544  Svensson Anton  2001  BILLINGEN  AR6701  50 m  1:19.58   
13  418  Kågström David  2002  SKK  AC9702  25 m  1:19.92   
14  471  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  1:20.53   
15  180  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  1:20.88   
16  415  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  1:21.64   
17  130  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  1:21.77   
18  517  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  1:24.71   
19  177  Niklasson Ted  2001  KARLSBORG  AD4701  25 m  1:25.17   
20  328  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:28.45   
21  416  Kamstedt Elias  2001  SKK  AV6901  50 m  1:29.01   
22  246  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  1:29.98   
23  431  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  1:34.10   
24  344  Könemann David  2001  NKK  AD0101  50 m  1:38.70   
25  45  Nesbø Simon  2002  Lørenskog    50 m  1:51.35  RES 
26  125  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  50 m    RES 
27  516  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  50 m    RES 
 
Gren 67, 100m Fjäril Herrar 11 o Y 
99 år och yngre: Linus Junefeldt 1:14.27 2003-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
387  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  50 m  1:17.99   
449  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  1:30.76   
577  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:31.72   
321  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:44.32   
187  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  50 m     
265  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  50 m     
306  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  50 m     
 
Gren 68, 4X50m Medley Damer 
14 - 99 år: LASS 2:04.65 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
275  Lass Lag 1  2000  LASS    25 m  2:05.55   
583  Strängnäs Tjejer 1  1998  STRÄNGNÄS    25 m  2:06.44   
97  Elfsborg Damer [1994]  1994  ELFSBORG    25 m  2:06.62   
437  Skk Damer [1999]lag 1  1999  SKK    50 m  2:08.62   
297  Ludvika Ss Damer 1  2000  LUDVIKA SS    50 m  2:09.60   
458  Hvetlanda Damer [1998]  1998  HVETLANDA    25 m  2:10.91   
164  Jönköping 2000 Lag 2  2000  JÖNKÖPING    25 m  2:11.72   
165  Jönköping Damer 2000  2000  JÖNKÖPING    25 m  2:12.79   
438  Skk Damer [1999]lag 2  1999  SKK    50 m  2:13.28   
10  27  Sandefjord Sk J1  2000  Sandefjord    50 m  2:13.60   
11  371  Nkk Damer Lag 1  2000  NKK    50 m  2:14.52   
12  538  Ösa Damer Lag 1  1998  ÖSA    25 m  2:17.38   
13  98  Elfsborg Damer [1996]  1996  ELFSBORG    25 m  2:17.51   
14  276  Lass Lag 2  2000  LASS    25 m  2:17.57   
15  270  Lass Damer Lag 3 [1999]  1999  LASS    25 m  2:18.28   
16  474  Västervik Damer [1996]  1996  VÄSTERVIK    25 m  2:18.78   
17  14  Vestbyen J 1  2000  Vestbyen    50 m  2:23.25   
18  298  Ludvika Ss Damer 2  2000  LUDVIKA SS    50 m  2:44.13   
 
Gren 69, 4X50m Medley Herrar 
14 - 99 år: SK Elfsborg 1:53.96 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
539  Ösa Herrar  1994  ÖSA    25 m  1:54.86   
271  Lass Herrar 1  2000  LASS    25 m  1:59.52   
299  Ludvika Ss Herrar  2000  LUDVIKA SS    50 m  1:59.65   
95  Elfsborg 1 Herrar  2000  ELFSBORG    50 m  1:59.69   
373  Nkk Herrar  2000  NKK    50 m  2:00.00   
441  Skk Herrar [1999]  1999  SKK    50 m  2:01.49   
15  Vestbyen G 1  2000  Vestbyen    50 m  2:01.92   
162  Jönköping 2000 Lag 1  2000  JÖNKÖPING    50 m  2:03.47   
42  Tromsø Svømmeklubb  2000  Tromsø SK    50 m  2:05.74   
10  502  Västerås Herrar Lag 1  2000  VÄSTERÅS    50 m  2:05.90   
11  26  Sandefjord Sk G1  2000  Sandefjord    50 m  2:06.29   
12  163  Jönköping 2000 Lag 2  2000  JÖNKÖPING    50 m  2:06.63   
13  475  Västervik Herrar [2000]  2000  VÄSTERVIK    25 m  2:11.30   
14  96  Elfsborg 2 Herrar  2000  ELFSBORG    50 m  2:11.38   
15  565  Hk Sim Herrar  1999  HK SIM    25 m  2:14.75   
16  272  Lass Herrar 2  2000  LASS    50 m  2:15.32   
 
Gren 70, 200m Medley Damer 16 o Ä 
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 2:21.13 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
571  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  2:26.73   
422  Malmberg Lovisa  1995  SKK  AH9895  25 m  2:29.48   
135  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  25 m  2:32.63   
143  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  2:32.79   
117  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  2:33.89   
254  Settland Erika  1996  LASS  AP0296  25 m  2:34.07   
46  Strand-Brustad Siri  1998  Fauske SK    50 m  2:35.22   
351  Nyman Ebba  1998  NKK  AA8898  25 m  2:36.00   
36  Fjørtoft-Wolf Madelen  1996  Sandefjord    25 m  2:37.13   
10  76  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  2:37.27   
11  406  Blomquist Julia  1998  SKK  AR8298  25 m  2:39.87   
12  101  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  25 m  2:42.38   
13  137  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  2:42.58   
14  468  Skoglund Johanna  1996  VÄSTERVIK  BC4496  50 m  2:43.38   
15  127  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  2:45.14   
16  307  Isaksson Ronja  1997  MOTALA SS  AW8297  25 m  2:45.86   
17  366  Vestgård Andrea  1998  NKK  AN6698  25 m  2:53.07  RES 
18  457  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  50 m  2:57.32  RES 
19  560  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  25 m  3:03.61  RES 
20  325  Axelsson Emma  1998  NKK  AN7298  25 m  3:09.16  RES 
 
Gren 71, 200m Medley Damer 14-15 
14 - 15 år: Sara Thydén 2:25.42 2004-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
291  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  2:27.27   
288  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  2:30.81   
41  Klingenberg Cecilie  2000  Tromsø SK    50 m  2:31.62   
Wallenborg Caroline  2000  SK NEPTUN  AL3800  50 m  2:33.42   
569  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:33.42   
400  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  2:35.58   
574  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  2:36.08   
419  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  25 m  2:38.26   
524  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  2:40.12   
10  523  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  2:40.30   
11  375  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  2:40.77   
12  215  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  2:41.41   
13  154  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  2:41.50   
14  86  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  2:41.77   
15  71  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  2:42.10   
16  93  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  50 m  2:42.66   
17  521  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  2:43.38  RES 
18  284  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  2:44.20  RES 
19  75  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  2:46.04  RES 
20  Mølstre Hanna Amilie  2000  Horten SK    50 m  2:46.61  RES 
21  150  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  50 m  2:47.15  RES 
22  294  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  2:47.49  RES 
 
Gren 72, 200m Medley Damer 12-13 
12 - 13 år: Elin Podéus (1997) 2:33.87 2010-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
136  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  2:35.02   
572  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  2:41.98   
347  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  2:42.13   
499  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  2:43.40   
579  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  2:44.52   
115  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  2:45.14   
260  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  2:45.64   
312  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  2:46.17   
16  Berggren Sanne  2001  Sandefjord    25 m  2:46.67   
10  409  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  2:46.87   
11  424  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  2:47.41   
12  386  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  25 m  2:47.66   
13  489  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  2:47.80   
14  142  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  2:48.04   
15  228  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  2:48.48   
16  576  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  2:49.01   
17  77  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  2:49.88  RES 
18  283  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  2:50.18  RES 
19  319  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  2:50.33  RES 
20  404  Andreé Malin  2001  SKK  AN4201  25 m  2:50.55  RES 
21  496  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  2:50.97  RES 
22  267  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  2:51.15  RES 
 
Gren 73, 200m Medley Damer 11 o Y 
11 år och yngre: Jeanette Reinert 2:46.44 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
181  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  2:50.34   
401  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  2:51.61   
128  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  2:52.32   
225  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  2:56.24   
188  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  2:59.41   
300  Kapron Nikita  2003  MARIESTAD  AL2803  50 m  3:03.78   
232  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  3:06.28   
492  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  3:06.47   
58  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  25 m  3:07.67   
10  513  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  3:09.02   
11  231  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  50 m  3:10.47   
12  327  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  50 m  3:10.76   
13  448  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  25 m  3:13.79   
14  176  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  50 m  3:15.25   
15  553  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  50 m  3:18.91   
16  222  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  50 m  3:19.22   
17  235  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  50 m  3:20.58  RES 
18  87  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  50 m  3:21.19  RES 
19  317  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  3:22.42  RES 
20  445  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  25 m  3:23.31  RES 
21  256  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  50 m  3:23.58  RES 
22  286  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  3:25.71  RES 
 
Gren 74, 200m Medley Herrar 16 o Ä 
16 - 99 år: Anton Andersson (1993) 2:13.02 2010-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
25  Olafsson Sebastian  1996  Sandefjord    25 m  2:12.40   
357  Renåker Oskar  1996  NKK  AM6196  25 m  2:16.68   
102  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  2:18.33   
427  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  25 m  2:23.24   
60  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  50 m  2:23.88   
580  Westerlund Andreas  1996  STRÄNGNÄS  AV0396  25 m  2:24.05   
289  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  2:25.10   
204  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  2:25.31   
340  Karlsson Anton  1997  NKK  AK6597  25 m  2:26.48   
10  393  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  50 m  2:27.83   
11  277  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  2:27.88   
12  84  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  2:28.98   
13  411  Gudehn Axel  1998  SKK  AL4398  25 m  2:30.27   
14  519  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  50 m  2:34.34   
15  362  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  25 m  2:34.67   
16  509  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  50 m  2:35.41   
17  332  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  2:38.32  RES 
18  39  Jørgensen Marius  1997  Tromsø SK    50 m  2:38.69  RES 
19  64  Johansson Niklas  1996  DEJE SS  AW3996  25 m  3:14.18  RES 
 
Gren 75, 200m Medley Herrar 14-15 
14 - 15 år: Adam Ackerstierna (1995) 2:18.26 2010-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
179  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  2:17.17   
219  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  25 m  2:21.16   
92  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  2:21.34   
88  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  2:22.33   
405  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  25 m  2:24.58   
123  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  2:27.28   
89  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  2:27.64   
131  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  25 m  2:28.00   
478  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  2:28.97   
10  Johansen Thomas  1999  Vestbyen    50 m  2:30.25   
11  28  Stensrud Christoffer  1999  Sandefjord    25 m  2:34.19   
12  67  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  2:35.45   
13  156  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  2:36.64   
14  132  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  2:37.97   
15  314  Einarsson Oliver  2000  MASS  AO0300  25 m  2:38.58   
16  22  Jenssen Sebastian  1999  Sandefjord    25 m  2:39.26   
17  13  Orbog Iver  1999  Vestbyen    50 m  2:41.69  RES 
18  506  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  2:41.76  RES 
19  257  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  2:42.81  RES 
20  480  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  50 m  2:44.08  RES 
21  555  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:44.31  RES 
22  518  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  2:44.61  RES 
 
Gren 76, 200m Medley Herrar 12-13 
12 - 13 år: Carl Norlander (1997) 2:26.78 2010-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
189  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  2:22.57   
59  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  2:34.04   
322  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  2:35.61   
469  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  2:37.20   
329  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  2:39.58   
195  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  2:44.31   
186  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  2:44.79   
391  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  50 m  2:44.93   
418  Kågström David  2002  SKK  AC9702  25 m  2:45.18   
10  233  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  2:46.20   
11  177  Niklasson Ted  2001  KARLSBORG  AD4701  25 m  2:46.48   
12  315  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  2:48.02   
13  435  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  2:48.13   
14  471  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  2:49.83   
15  415  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  2:49.90   
16  433  Thörn Linus  2002  SKK  AN6102  25 m  2:51.35   
17  180  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  2:52.11  RES 
18  517  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  2:55.12  RES 
19  544  Svensson Anton  2001  BILLINGEN  AR6701  25 m  2:56.56  RES 
20  246  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  2:59.01  RES 
21  90  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  50 m  3:02.25  RES 
22  561  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  3:02.66  RES 
 
Gren 77, 200m Medley Herrar 11 o Y 
11 år och yngre: Linus Junefeldt 2:36.55 2003-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
387  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  2:46.07   
265  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  3:03.76   
449  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  3:06.10   
306  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  50 m  3:10.39   
577  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  3:11.76   
321  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  50 m  3:13.68   
497  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  3:15.68   
209  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  50 m  3:18.62   
187  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  50 m  3:21.26   
10  107  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  50 m  3:28.08   
11  308  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  50 m  3:30.01   
12  316  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  50 m  3:35.52   
13  199  Löfdahl Oscar  2004  KUNGÄLV  AA0504  25 m  3:35.75   
14  305  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  50 m     
15  320  Petersson Viggo  2003  MASS  AF3103  50 m     
16  568  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  50 m     
17  318  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  50 m    RES 
 
Gren 78, 50m Bröstsim Damer 16 o Ä 
16 - 99 år: Elin Andersson 33.09 2008-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
216  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  25 m  34.81   
143  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  35.14   
36  Fjørtoft-Wolf Madelen  1996  Sandefjord    25 m  36.11   
307  Isaksson Ronja  1997  MOTALA SS  AW8297  25 m  36.15   
457  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  50 m  36.74   
351  Nyman Ebba  1998  NKK  AA8898  25 m  37.20   
127  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  50 m  37.29   
290  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  37.68   
117  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  37.75   
10  324  Adolfsson Vilma  1997  NKK  BG0297  25 m  37.92   
11  414  Hagström Louise  1998  SKK  AZ1898  25 m  38.20   
12  101  Fjällmyr Ida-Karin  1995  SK ENA  AD0895  25 m  38.43   
13  403  Andersson Carolina  1998  SKK  AZ7698  25 m  38.63   
14  388  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  50 m  38.66   
15  21  Jensen Silje Marie  1998  Sandefjord    25 m  39.24   
16  111  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698