Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Stockholms Paragames 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:01 | |||
Arrangör | Spårvägens SF/Nacka HI | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2017 |
Gren 1, 200m Free Men, Funktionsnedsättning: K3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
- | Obioma Oranugo | 1993 | Ysfon | DNS | ||||||
Gren 1, 200m Free Men, Funktionsnedsättning: S14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 29.82 | 1:05.49 | 1:44.78 | 2:22.23 | |||
2 | Andreas Nord | 1991 | Osby Simsällskap | 31.63 | 1:08.54 | 1:46.92 | 2:22.53 | |||
3 | Jesper Andersson | 1996 | Deje Simsällskap | 32.03 | 1:10.02 | 1:50.07 | 2:29.94 | |||
4 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 33.89 | 1:13.87 | 1:56.57 | 2:39.14 | |||
5 | Gustav Ljungberg | 1991 | KFUK-KFUM Kometerna | 33.94 | 1:15.28 | 1:58.93 | 2:42.04 | |||
6 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 35.72 | 1:17.79 | 2:01.78 | 2:43.22 | |||
7 | Jacob Sjölander | 1986 | Solens IF | 34.99 | 1:15.96 | 1:59.66 | 2:43.61 | |||
8 | Teo Renlund | 1997 | Solens IF | 37.40 | 1:20.75 | 2:09.83 | 3:00.18 | |||
9 | Gustav Swensson | 1999 | Deje Simsällskap | 45.55 | 1:40.85 | 2:40.72 | 3:36.38 | |||
Gren 1, 200m Free Men, Funktionsnedsättning: S5 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Stefan Fuhrer | 1967 | Plussport | 37.49 | 1:20.83 | 2:05.77 | 2:51.77 | |||
Gren 1, 200m Free Men, Funktionsnedsättning: S6 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Albin Oskarsson | 1991 | Örebro Simallians | 46.17 | 1:42.78 | 2:45.65 | 3:49.59 | |||
Gren 2, 200m Free Women, Funktionsnedsättning: K1 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
- | Victory Ovie | 1993 | Ysfon | DNS | ||||||
Gren 2, 200m Free Women, Funktionsnedsättning: S14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 30.96 | 1:04.48 | 1:39.32 | 2:13.72 | |||
2 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 34.99 | 1:14.30 | 1:57.54 | 2:41.95 | |||
3 | Linnèa Bäckman | 1989 | Solens IF | 35.04 | 1:16.66 | 2:01.19 | 2:45.56 | |||
4 | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 38.61 | 2:20.71 | 3:11.82 | 3:11.82 | |||
5 | Josefine Busk | 1997 | Södertälje Simsällskap | 43.60 | 1:35.18 | 2:28.74 | 3:20.42 | |||
6 | Lotta Aksnès | 1995 | Solens IF | 49.90 | 1:48.60 | 2:50.32 | 3:52.07 | |||
7 | Elin Andersson | 1982 | Falkenbergs Simklubb | 1:57.12 | 3:02.14 | 4:03.65 | 4:03.65 | |||
8 | Julia Nyberg | 1997 | Solens IF | 49.58 | 1:52.49 | 2:59.58 | 4:07.70 | |||
Gren 3, 400m Free Men, Funktionsnedsättning: K1 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
- | Hudu-Arafat Ogbesor | 1987 | Ysfon | DNS | ||||||
Gren 3, 400m Free Men, Funktionsnedsättning: K3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
- | Mbida Vivien-Bienvenue | 1982 | Ajha Sports | DNS | ||||||
- | Mouhaman Alhadji | 1969 | Ajha Sports | DNS | ||||||
Gren 3, 400m Free Men, Funktionsnedsättning: K4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
- | Saliou | 1984 | Ajha Sports | DNS | ||||||
Gren 3, 400m Free Men, Funktionsnedsättning: S10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ludwig Rönnbäck | 1999 | Luleå Simsällskap | 1:23.41 | 3:01.16 | 4:38.30 | 6:08.99 | |||
Gren 3, 400m Free Men, Funktionsnedsättning: S7 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ludvig Skoglund | 2002 | Simklubben Solsta | 2:02.57 | 4:29.17 | 6:57.34 | 9:23.44 | SR | ||
2 | Anton Hastö-Hardin | 1999 | Simklubben Solsta | 2:10.29 | 4:37.04 | 7:10.82 | 9:41.78 | SR | ||
Gren 3, 400m Free Men, Funktionsnedsättning: S8 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joshua Grob | 1996 | Plussport | 1:13.67 | 2:34.53 | 3:59.64 | 5:28.14 | |||
Gren 3, 400m Free Men, Funktionsnedsättning: S9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Thijs van Den End | 1993 | Npc Netherlands | 1:06.85 | 2:17.25 | 3:30.71 | 4:45.66 | |||
2 | Fabian Claesson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:16.43 | 2:39.91 | 4:03.63 | 5:24.23 | SR | ||
Gren 4, 400m Free Women, Funktionsnedsättning: S10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Helena Fältman | 1980 | Täby Sim | 1:16.46 | 2:40.47 | 4:08.09 | 5:36.01 | |||
2 | Anna Philipson | 2003 | Gävle Simsällskap | 1:27.63 | 3:12.22 | 5:01.49 | 6:43.20 | |||
Gren 4, 400m Free Women, Funktionsnedsättning: S7 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Fifh Malmö | 1:27.53 | 3:07.25 | 4:47.11 | 6:30.45 | |||
Gren 4, 400m Free Women, Funktionsnedsättning: S8 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Nora Meister | 2003 | Plussport | 1:19.46 | 2:45.03 | 4:11.63 | 5:36.32 | |||
2 | Agnes Kramer | 1998 | Falkenbergs Simklubb | 1:24.96 | 3:01.24 | 4:38.29 | 6:10.35 | SR | ||
Gren 4, 400m Free Women, Funktionsnedsättning: S9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Manon Vermarien | 1997 | Npc Netherlands | 1:11.64 | 2:27.28 | 3:43.01 | 4:59.43 | |||
2 | Elin Hammarqvist | 2004 | Nacka HI | 1:22.55 | 2:56.52 | 4:32.14 | 6:06.99 | SR | ||
3 | Emma Danielsson | 2002 | Nacka HI | 1:28.06 | 3:05.19 | 4:43.82 | 6:20.12 | SR | ||
4 | Victoria Svanborg | 1994 | Örebro Simallians | 1:55.57 | 4:07.13 | 6:28.83 | 8:46.80 | |||
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: K1 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Alm | 2003 | Luleå Simsällskap | 55.10 | ||||||
2 | Erik Swensson | 2003 | Deje Simsällskap | 1:10.33 | ||||||
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: K2 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Melvin Flink | 2005 | Nacka HI | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: K3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Dahlberg | 2006 | Nacka HI | 1:16.56 | ||||||
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: K4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Lindström | 1992 | Solens IF | 34.93 | ||||||
2 | Sebastian Claesson | 2005 | Osby Simsällskap | 46.07 | ||||||
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: S10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristoffer Lindström | 1996 | Skellefteå Shif | 37.96 | ||||||
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: S14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 33.17 | SR | |||||
2 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 34.55 | ||||||
3 | Jesper Andersson | 1996 | Deje Simsällskap | 36.62 | ||||||
4 | Andreas Nord | 1991 | Osby Simsällskap | 37.36 | ||||||
5 | Jacob Sjölander | 1986 | Solens IF | 38.46 | ||||||
6 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 40.33 | ||||||
7 | Niklas Johansson | 1996 | Simklubben Solsta | 42.55 | ||||||
8 | Teo Renlund | 1997 | Solens IF | 44.09 | ||||||
9 | Gustav Swensson | 1999 | Deje Simsällskap | 58.99 | ||||||
10 | Hasse Jansson | 1986 | Falkenbergs Simklubb | 1:10.58 | ||||||
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: S5 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dennis Hantman | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:18.16 | ||||||
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: S6 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Häregård | 2002 | Varabygdens Simsällskap | 55.45 | SR | |||||
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: S7 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niklas Andersson | 1988 | Göteborg Sim | 41.74 | SR | |||||
2 | Anton Hastö-Hardin | 1999 | Simklubben Solsta | 1:04.88 | ||||||
3 | Joakim Löfgren | 1997 | Nacka HI | 1:12.68 | ||||||
4 | Ludvig Skoglund | 2002 | Simklubben Solsta | 1:14.15 | ||||||
Gren 5, 50m Back Men, Funktionsnedsättning: S9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thijs van Den End | 1993 | Npc Netherlands | 33.59 | ||||||
2 | Fabian Claesson | 2002 | Osby Simsällskap | 40.49 | ||||||
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: K1 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Strömberg | 2004 | Nacka HI | 58.59 | ||||||
2 | Lisa Fagrell-Ekstrand | 2004 | Örebro Simallians | 1:12.57 | ||||||
3 | Gry Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 1:55.34 | ||||||
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: K3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lova Johansson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:55.39 | ||||||
2 | Ellinor Wandel | 2004 | Nacka HI | 4:46.89 | ||||||
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: S10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Helena Fältman | 1980 | Täby Sim | 39.23 | ||||||
2 | Anna Philipson | 2003 | Gävle Simsällskap | 46.47 | ||||||
3 | Agnes Munters | 1996 | Spårvägen Simförening | 57.80 | ||||||
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: S11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Reichard | 1991 | Spårvägen Simförening | 38.99 | ||||||
2 | Brigita Narmoutaite | 1997 | Saltinis | 1:10.80 | ||||||
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: S14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 36.41 | ||||||
2 | Linnèa Bäckman | 1989 | Solens IF | 43.05 | ||||||
3 | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 43.42 | ||||||
4 | Julia Nyberg | 1997 | Solens IF | 55.75 | ||||||
5 | Elin Andersson | 1982 | Falkenbergs Simklubb | 58.89 | ||||||
6 | Lotta Aksnès | 1995 | Solens IF | 1:03.35 | ||||||
7 | Louise Olsson | 1992 | Spårvägen Simförening | 1:06.79 | ||||||
8 | Lisa Sjödin | 1982 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:18.57 | ||||||
9 | Josefine Skoog | 1995 | Spårvägen Simförening | 1:28.06 | ||||||
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: S5 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Izabelle Hocanin | 1997 | Örebro Simallians | 1:28.28 | ||||||
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: S7 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Fifh Malmö | 49.85 | ||||||
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: S8 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Kramer | 1998 | Falkenbergs Simklubb | 42.74 | ||||||
2 | Nicola St. Clair-Maitland | 2003 | Södertälje Simsällskap | 45.35 | ||||||
3 | Linnea Nordström | 2002 | Nacka HI | 49.38 | ||||||
Gren 6, 50m Back Women, Funktionsnedsättning: S9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Danielsson | 2002 | Nacka HI | 48.33 | ||||||
2 | Liv Wikman-Gandré | 2004 | Nacka HI | 50.83 | ||||||
Gren 7, 100m Fly Men, Funktionsnedsättning: K4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rasmus Lindström | 1992 | Solens IF | 34.72 | 1:17.45 | |||||
Gren 7, 100m Fly Men, Funktionsnedsättning: S10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Nyrèn | 1997 | Säffle Simsällskap | 29.78 | 1:03.55 | |||||
Gren 7, 100m Fly Men, Funktionsnedsättning: S14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Nord | 1991 | Osby Simsällskap | 33.56 | 1:16.57 | |||||
2 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 32.13 | 1:17.28 | |||||
3 | Jesper Andersson | 1996 | Deje Simsällskap | 34.36 | 1:21.01 | |||||
4 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 38.82 | 1:31.88 | |||||
Gren 7, 100m Fly Men, Funktionsnedsättning: S9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Boer | 1995 | Npc Netherlands | 34.76 | 1:15.48 | |||||
Gren 8, 100m Fly Women, Funktionsnedsättning: K3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Faith Osifo | 1992 | Ysfon | DNS | ||||||
Gren 8, 100m Fly Women, Funktionsnedsättning: S13 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carla de Bortoli | 1996 | Plussport | 40.20 | 1:29.70 | |||||
Gren 8, 100m Fly Women, Funktionsnedsättning: S14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Busk | 1997 | Södertälje Simsällskap | 49.33 | 1:51.55 | |||||
Gren 8, 100m Fly Women, Funktionsnedsättning: S8 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola St. Clair-Maitland | 2003 | Södertälje Simsällskap | 57.17 | 2:08.94 | |||||
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: K1 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Alm | 2003 | Luleå Simsällskap | 44.36 | 1:32.91 | |||||
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: K4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rasmus Lindström | 1992 | Solens IF | 32.58 | 1:07.08 | |||||
2 | Sebastian Claesson | 2005 | Osby Simsällskap | 46.74 | 1:35.95 | |||||
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: S10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Nyrèn | 1997 | Säffle Simsällskap | 28.38 | 58.83 | |||||
2 | Kristoffer Lindström | 1996 | Skellefteå Shif | 33.69 | 1:10.36 | |||||
3 | Ludwig Rönnbäck | 1999 | Luleå Simsällskap | 37.37 | 1:16.61 | |||||
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: S14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 28.80 | 1:02.17 | SR | ||||
2 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 31.16 | 1:06.09 | |||||
3 | Jesper Andersson | 1996 | Deje Simsällskap | 31.35 | 1:06.34 | |||||
4 | Andreas Nord | 1991 | Osby Simsällskap | 31.89 | 1:07.92 | |||||
5 | Jacob Sjölander | 1986 | Solens IF | 33.76 | 1:09.85 | |||||
6 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 33.49 | 1:11.94 | |||||
7 | Gustav Ljungberg | 1991 | KFUK-KFUM Kometerna | 33.18 | 1:12.08 | |||||
8 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 34.44 | 1:12.23 | |||||
9 | Teo Renlund | 1997 | Solens IF | 37.10 | 1:17.90 | |||||
10 | Niklas Johansson | 1996 | Simklubben Solsta | 39.83 | 1:23.46 | |||||
11 | Johan Hannus | 1988 | Spårvägen Simförening | 42.86 | 1:31.94 | |||||
12 | Gustav Swensson | 1999 | Deje Simsällskap | 44.97 | 1:36.56 | |||||
13 | David Andersson | 1997 | Södertälje Simsällskap | 46.08 | 1:46.80 | |||||
14 | Alex Gottfriedz | 1995 | Södertälje Simsällskap | 1:14.12 | 2:27.85 | |||||
15 | Hasse Jansson | 1986 | Falkenbergs Simklubb | 1:19.32 | 2:49.95 | |||||
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: S5 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stefan Fuhrer | 1967 | Plussport | 35.66 | 1:17.05 | |||||
2 | Dennis Hantman | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:12.97 | 2:33.56 | |||||
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: S6 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 42.56 | 1:26.19 | |||||
2 | Sebastian Häregård | 2002 | Varabygdens Simsällskap | 46.49 | 1:43.07 | |||||
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: S7 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Niklas Andersson | 1988 | Göteborg Sim | 34.48 | 1:17.44 | |||||
2 | Anton Hastö-Hardin | 1999 | Simklubben Solsta | 59.65 | 2:04.75 | |||||
3 | Ludvig Skoglund | 2002 | Simklubben Solsta | 58.58 | 2:04.82 | |||||
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: S8 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joshua Grob | 1996 | Plussport | 32.09 | 1:07.37 | |||||
Gren 9, 100m Free Men, Funktionsnedsättning: S9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thijs van Den End | 1993 | Npc Netherlands | 30.18 | 1:02.87 | |||||
2 | Fabian Claesson | 2002 | Osby Simsällskap | 34.80 | 1:12.03 | SR | ||||
Gren 10, 100m Free Women, Funktionsnedsättning: K1 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Fagrell-Ekstrand | 2004 | Örebro Simallians | 54.42 | 1:51.64 | |||||
Gren 10, 100m Free Women, Funktionsnedsättning: K3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lova Johansson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:33.57 | 7:10.88 | |||||
Gren 10, 100m Free Women, Funktionsnedsättning: K4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christina Bergström | 1986 | IF Rycket | 1:09.01 | 2:36.68 | |||||
Gren 10, 100m Free Women, Funktionsnedsättning: S10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Helena Fältman | 1980 | Täby Sim | 33.88 | 1:10.62 | |||||
2 | Anna Philipson | 2003 | Gävle Simsällskap | 40.59 | 1:25.01 | |||||
3 | Johanna Wennberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.23 | 1:31.47 | |||||
4 | Agnes Munters | 1996 | Spårvägen Simförening | 55.83 | 2:00.37 | |||||
Gren 10, 100m Free Women, Funktionsnedsättning: S14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 30.46 | 1:02.58 | SR | ||||
2 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 34.32 | 1:12.54 | |||||
3 | Linnèa Bäckman | 1989 | Solens IF | 34.37 | 1:14.53 | |||||
4 | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 39.38 | 1:25.22 | |||||
5 | Josefine Busk | 1997 | Södertälje Simsällskap | 42.90 | 1:32.54 | |||||
6 | Lotta Aksnès | 1995 | Solens IF | 50.61 | 1:47.48 | |||||
7 | Julia Nyberg | 1997 | Solens IF | 50.09 | 1:50.88 | |||||
8 | Elin Andersson | 1982 | Falkenbergs Simklubb | 56.09 | 1:57.81 | |||||
9 | Louise Olsson | 1992 | Spårvägen Simförening | 57.18 | 2:08.47 | |||||
Gren 10, 100m Free Women, Funktionsnedsättning: S5 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Izabelle Hocanin | 1997 | Örebro Simallians | 1:22.96 | 3:01.43 | |||||
Gren 10, 100m Free Women, Funktionsnedsättning: S7 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Fifh Malmö | 41.62 | 1:26.23 | SR | ||||
Gren 10, 100m Free Women, Funktionsnedsättning: S8 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nora Meister | 2003 | Plussport | 37.96 | 1:19.16 | |||||
2 | Agnes Kramer | 1998 | Falkenbergs Simklubb | 37.76 | 1:19.33 | SR | ||||
3 | Nicola St. Clair-Maitland | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.73 | 1:26.87 | |||||
4 | Linnea Nordström | 2002 | Nacka HI | 43.24 | 1:32.89 | |||||
Gren 10, 100m Free Women, Funktionsnedsättning: S9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Manon Vermarien | 1997 | Npc Netherlands | 33.61 | 1:08.43 | |||||
2 | Emma Danielsson | 2002 | Nacka HI | 39.35 | 1:21.33 | SR | ||||
3 | Elin Hammarqvist | 2004 | Nacka HI | 39.41 | 1:23.46 | |||||
4 | Victoria Svanborg | 1994 | Örebro Simallians | 48.55 | 1:43.68 | |||||
5 | Liv Wikman-Gandré | 2004 | Nacka HI | 50.27 | 1:45.41 | |||||
- | Ossomba Yves-Marcelin | 1988 | Foundation Disabled Sports Dav | DNS | ||||||
Gren 11, 50m Breast Men, Funktionsnedsättning: K1 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Alm | 2003 | Luleå Simsällskap | 54.30 | ||||||
2 | Henrik Axelsson-Örberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.50 | ||||||
- | Ekene Ejoh | 1988 | Ysfon | DNS | ||||||
- | Erik Swensson | 2003 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Breast Men, Funktionsnedsättning: K2 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Melvin Flink | 2005 | Nacka HI | 1:42.42 | ||||||
Gren 11, 50m Breast Men, Funktionsnedsättning: K4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Claesson | 2005 | Osby Simsällskap | 55.69 | ||||||
Gren 11, 50m Breast Men, Funktionsnedsättning: SB14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Sjölander | 1986 | Solens IF | 37.56 | SR | |||||
2 | Gustav Ljungberg | 1991 | KFUK-KFUM Kometerna | 41.58 | ||||||
3 | Teo Renlund | 1997 | Solens IF | 42.83 | ||||||
4 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 46.48 | ||||||
5 | Niklas Johansson | 1996 | Simklubben Solsta | 47.77 | ||||||
6 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 49.05 | ||||||
7 | Johan Hannus | 1988 | Spårvägen Simförening | 51.77 | ||||||
8 | Gustav Swensson | 1999 | Deje Simsällskap | 55.19 | ||||||
9 | Hasse Jansson | 1986 | Falkenbergs Simklubb | 1:15.91 | ||||||
Gren 11, 50m Breast Men, Funktionsnedsättning: SB5 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 43.69 | ||||||
2 | Albin Oskarsson | 1991 | Örebro Simallians | 57.38 | ||||||
3 | Sebastian Häregård | 2002 | Varabygdens Simsällskap | 57.76 | ||||||
4 | Dennis Hantman | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:23.95 | ||||||
Gren 11, 50m Breast Men, Funktionsnedsättning: SB7 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Boer | 1995 | Npc Netherlands | 40.50 | ||||||
2 | Joakim Löfgren | 1997 | Nacka HI | 56.48 | ||||||
Gren 11, 50m Breast Men, Funktionsnedsättning: SB9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristoffer Lindström | 1996 | Skellefteå Shif | 46.99 | ||||||
Gren 12, 50m Breast Women, Funktionsnedsättning: K1 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Fagrell-Ekstrand | 2004 | Örebro Simallians | 1:22.52 | ||||||
2 | Gry Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 1:40.92 | ||||||
- | Ella Strömberg | 2004 | Nacka HI | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Breast Women, Funktionsnedsättning: K3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellinor Wandel | 2004 | Nacka HI | 2:32.27 | ||||||
2 | Lova Johansson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:00.55 | ||||||
3 | Mathilda Einarsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:18.06 | ||||||
Gren 12, 50m Breast Women, Funktionsnedsättning: K4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Annelie Edh-Flodin | 1969 | IF Rycket | 1:38.83 | ||||||
Gren 12, 50m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Reichard | 1991 | Spårvägen Simförening | 40.10 | ||||||
2 | Brigita Narmoutaite | 1997 | Saltinis | 56.47 | ||||||
Gren 12, 50m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB13 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carla de Bortoli | 1996 | Plussport | 41.04 | ||||||
Gren 12, 50m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 39.57 | SR | |||||
2 | Linnèa Bäckman | 1989 | Solens IF | 44.62 | ||||||
3 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 45.16 | ||||||
4 | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 45.75 | ||||||
5 | Elin Andersson | 1982 | Falkenbergs Simklubb | 56.75 | ||||||
6 | Louise Olsson | 1992 | Spårvägen Simförening | 1:05.54 | ||||||
7 | Josefine Skoog | 1995 | Spårvägen Simförening | 1:12.40 | ||||||
8 | Lisa Sjödin | 1982 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:20.56 | ||||||
Gren 12, 50m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB6 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Fifh Malmö | 54.36 | SR | |||||
Gren 12, 50m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB8 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Nordström | 2002 | Nacka HI | 1:16.05 | ||||||
Gren 12, 50m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Wennberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.29 | SR | |||||
2 | Liv Wikman-Gandré | 2004 | Nacka HI | 52.63 | SR | |||||
3 | Emma Danielsson | 2002 | Nacka HI | 53.58 | ||||||
4 | Anna Philipson | 2003 | Gävle Simsällskap | 53.98 | ||||||
5 | Agnes Munters | 1996 | Spårvägen Simförening | 1:04.06 | ||||||
Gren 13, 100m Back Men, Funktionsnedsättning: K3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Dahlberg | 2006 | Nacka HI | 1:19.01 | 2:47.94 | |||||
Gren 13, 100m Back Men, Funktionsnedsättning: K4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rasmus Lindström | 1992 | Solens IF | 37.87 | 1:19.21 | |||||
2 | Sebastian Claesson | 2005 | Osby Simsällskap | 57.40 | 1:54.70 | |||||
Gren 13, 100m Back Men, Funktionsnedsättning: S14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 34.62 | 1:12.09 | SR | ||||
2 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 36.49 | 1:15.88 | |||||
3 | Andreas Nord | 1991 | Osby Simsällskap | 39.63 | 1:21.58 | |||||
4 | Jesper Andersson | 1996 | Deje Simsällskap | 39.98 | 1:27.43 | |||||
5 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 42.84 | 1:28.32 | |||||
6 | David Andersson | 1997 | Södertälje Simsällskap | 1:03.85 | 2:17.00 | |||||
7 | Gustav Swensson | 1999 | Deje Simsällskap | 1:08.11 | 2:19.53 | |||||
8 | Hasse Jansson | 1986 | Falkenbergs Simklubb | 1:19.16 | 2:53.43 | |||||
- | Alex Gottfriedz | 1995 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Back Men, Funktionsnedsättning: S6 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Häregård | 2002 | Varabygdens Simsällskap | 59.01 | 2:03.54 | |||||
Gren 13, 100m Back Men, Funktionsnedsättning: S7 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Hastö-Hardin | 1999 | Simklubben Solsta | 1:08.49 | 2:19.82 | |||||
- | Ludvig Skoglund | 2002 | Simklubben Solsta | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Back Men, Funktionsnedsättning: S9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thijs van Den End | 1993 | Npc Netherlands | 34.23 | 1:10.12 | |||||
2 | Fabian Claesson | 2002 | Osby Simsällskap | 41.08 | 1:24.03 | SR | ||||
Gren 14, 100m Back Women, Funktionsnedsättning: S10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Helena Fältman | 1980 | Täby Sim | 41.08 | 1:23.52 | |||||
2 | Anna Philipson | 2003 | Gävle Simsällskap | 48.35 | 1:39.58 | |||||
3 | Agnes Munters | 1996 | Spårvägen Simförening | 1:05.95 | 2:14.72 | |||||
Gren 14, 100m Back Women, Funktionsnedsättning: S14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Nyberg | 1997 | Solens IF | 57.59 | 2:03.88 | |||||
2 | Elin Andersson | 1982 | Falkenbergs Simklubb | 1:02.04 | 2:08.74 | |||||
3 | Lotta Aksnès | 1995 | Solens IF | 1:07.30 | 2:24.78 | |||||
Gren 14, 100m Back Women, Funktionsnedsättning: S7 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Fifh Malmö | 53.42 | 1:49.66 | |||||
Gren 14, 100m Back Women, Funktionsnedsättning: S8 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nora Meister | 2003 | Plussport | 44.26 | 1:28.49 | |||||
2 | Agnes Kramer | 1998 | Falkenbergs Simklubb | 44.56 | 1:31.47 | |||||
3 | Nicola St. Clair-Maitland | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.49 | 1:36.84 | |||||
Gren 14, 100m Back Women, Funktionsnedsättning: S9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Hammarqvist | 2004 | Nacka HI | 48.55 | 1:42.43 | |||||
2 | Victoria Svanborg | 1994 | Örebro Simallians | 1:05.28 | 2:20.25 | |||||
Gren 15, 50m Fly Men, Funktionsnedsättning: K4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Lindström | 1992 | Solens IF | 32.86 | ||||||
Gren 15, 50m Fly Men, Funktionsnedsättning: S10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Nyrèn | 1997 | Säffle Simsällskap | 28.90 | SR | |||||
2 | Ludwig Rönnbäck | 1999 | Luleå Simsällskap | 39.46 | ||||||
Gren 15, 50m Fly Men, Funktionsnedsättning: S14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 31.93 | ||||||
2 | Andreas Nord | 1991 | Osby Simsällskap | 32.60 | ||||||
3 | Jesper Andersson | 1996 | Deje Simsällskap | 33.60 | ||||||
4 | Jacob Sjölander | 1986 | Solens IF | 34.17 | ||||||
5 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 39.55 | ||||||
6 | Niklas Johansson | 1996 | Simklubben Solsta | 40.30 | ||||||
7 | Gustav Ljungberg | 1991 | KFUK-KFUM Kometerna | 40.87 | ||||||
8 | Johan Hannus | 1988 | Spårvägen Simförening | 42.98 | ||||||
9 | Teo Renlund | 1997 | Solens IF | 49.08 | ||||||
10 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 49.61 | ||||||
- | Gustav Swensson | 1999 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Fly Men, Funktionsnedsättning: S6 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Oskarsson | 1991 | Örebro Simallians | 1:00.05 | ||||||
Gren 15, 50m Fly Men, Funktionsnedsättning: S7 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niklas Andersson | 1988 | Göteborg Sim | 38.77 | SR | |||||
Gren 15, 50m Fly Men, Funktionsnedsättning: S9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Boer | 1995 | Npc Netherlands | 35.24 | ||||||
2 | Fabian Claesson | 2002 | Osby Simsällskap | 37.37 | ||||||
Gren 16, 50m Fly Women, Funktionsnedsättning: S11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Reichard | 1991 | Spårvägen Simförening | 36.84 | ||||||
Gren 16, 50m Fly Women, Funktionsnedsättning: S14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 33.34 | SR | |||||
2 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 36.67 | ||||||
3 | Linnèa Bäckman | 1989 | Solens IF | 42.37 | ||||||
4 | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 45.86 | ||||||
5 | Josefine Busk | 1997 | Södertälje Simsällskap | 46.82 | ||||||
Gren 16, 50m Fly Women, Funktionsnedsättning: S5 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Izabelle Hocanin | 1997 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Fly Women, Funktionsnedsättning: S8 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Linnea Nordström | 2002 | Nacka HI | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Fly Women, Funktionsnedsättning: S9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Manon Vermarien | 1997 | Npc Netherlands | 36.13 | ||||||
2 | Emma Danielsson | 2002 | Nacka HI | 49.42 | ||||||
Gren 17, 4X50m Frisim Mixed, Funktionsnedsättning: |
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: K1 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Alm | 2003 | Luleå Simsällskap | 36.35 | ||||||
2 | Erik Swensson | 2003 | Deje Simsällskap | 43.94 | ||||||
3 | Henrik Axelsson-Örberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.41 | ||||||
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: K2 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Melvin Flink | 2005 | Nacka HI | DNS | ||||||
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: K3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Dahlberg | 2006 | Nacka HI | 1:06.95 | ||||||
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: K4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Lindström | 1992 | Solens IF | 28.87 | ||||||
2 | Sebastian Claesson | 2005 | Osby Simsällskap | 38.37 | ||||||
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: S10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Nyrèn | 1997 | Säffle Simsällskap | 27.06 | SR | |||||
2 | Ludwig Rönnbäck | 1999 | Luleå Simsällskap | 35.24 | ||||||
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: S14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 27.20 | SR | |||||
2 | Jesper Andersson | 1996 | Deje Simsällskap | 29.19 | ||||||
3 | Andreas Nord | 1991 | Osby Simsällskap | 30.15 | ||||||
4 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 30.37 | ||||||
5 | Jacob Sjölander | 1986 | Solens IF | 30.56 | ||||||
6 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 32.65 | ||||||
7 | Gustav Ljungberg | 1991 | KFUK-KFUM Kometerna | 32.71 | ||||||
8 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 33.13 | ||||||
9 | Teo Renlund | 1997 | Solens IF | 33.50 | ||||||
10 | Niklas Johansson | 1996 | Simklubben Solsta | 35.41 | ||||||
11 | Johan Hannus | 1988 | Spårvägen Simförening | 39.03 | ||||||
12 | Gustav Swensson | 1999 | Deje Simsällskap | 41.97 | ||||||
13 | David Andersson | 1997 | Södertälje Simsällskap | 44.51 | ||||||
14 | Alex Gottfriedz | 1995 | Södertälje Simsällskap | 1:09.20 | ||||||
15 | Hasse Jansson | 1986 | Falkenbergs Simklubb | 1:09.92 | ||||||
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: S5 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stefan Fuhrer | 1967 | Plussport | 33.29 | ||||||
2 | Dennis Hantman | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:13.10 | ||||||
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: S6 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 40.33 | ||||||
2 | Albin Oskarsson | 1991 | Örebro Simallians | 43.40 | ||||||
3 | Sebastian Häregård | 2002 | Varabygdens Simsällskap | 45.46 | ||||||
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: S7 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niklas Andersson | 1988 | Göteborg Sim | 33.12 | ||||||
2 | Joakim Löfgren | 1997 | Nacka HI | 56.32 | ||||||
3 | Anton Hastö-Hardin | 1999 | Simklubben Solsta | 57.23 | ||||||
4 | Ludvig Skoglund | 2002 | Simklubben Solsta | 58.74 | ||||||
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: S8 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joshua Grob | 1996 | Plussport | 29.79 | ||||||
Gren 19, 50m Free Men, Funktionsnedsättning: S9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thijs van Den End | 1993 | Npc Netherlands | 29.27 | ||||||
2 | Fabian Claesson | 2002 | Osby Simsällskap | 33.98 | ||||||
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: K1 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Fagrell-Ekstrand | 2004 | Örebro Simallians | 46.25 | ||||||
2 | Ella Strömberg | 2004 | Nacka HI | 52.51 | ||||||
3 | Ella Nikander | 2003 | Nacka HI | 55.83 | ||||||
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: K3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Einarsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:00.81 | ||||||
2 | Lova Johansson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:18.85 | ||||||
3 | Ellinor Wandel | 2004 | Nacka HI | 4:48.78 | ||||||
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: K4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christina Bergström | 1986 | IF Rycket | 1:07.53 | ||||||
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: S10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Helena Fältman | 1980 | Täby Sim | 32.26 | ||||||
2 | Anna Philipson | 2003 | Gävle Simsällskap | 37.30 | ||||||
3 | Johanna Wennberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.57 | ||||||
4 | Agnes Munters | 1996 | Spårvägen Simförening | 53.04 | ||||||
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: S11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Reichard | 1991 | Spårvägen Simförening | 32.11 | ||||||
2 | Brigita Narmoutaite | 1997 | Saltinis | 59.10 | ||||||
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: S14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 30.00 | ||||||
2 | Linnèa Bäckman | 1989 | Solens IF | 32.65 | ||||||
3 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 33.06 | ||||||
4 | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 34.72 | ||||||
5 | Josefine Busk | 1997 | Södertälje Simsällskap | 39.93 | ||||||
6 | Julia Nyberg | 1997 | Solens IF | 48.51 | ||||||
7 | Lotta Aksnès | 1995 | Solens IF | 48.71 | ||||||
8 | Elin Andersson | 1982 | Falkenbergs Simklubb | 53.23 | ||||||
9 | Louise Olsson | 1992 | Spårvägen Simförening | 58.03 | ||||||
10 | Lisa Sjödin | 1982 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:17.43 | ||||||
- | Josefine Skoog | 1995 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: S5 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Izabelle Hocanin | 1997 | Örebro Simallians | 1:22.82 | ||||||
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: S7 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Fifh Malmö | 40.32 | ||||||
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: S8 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Kramer | 1998 | Falkenbergs Simklubb | 36.13 | ||||||
2 | Nora Meister | 2003 | Plussport | 37.29 | ||||||
3 | Linnea Nordström | 2002 | Nacka HI | 42.38 | ||||||
Gren 20, 50m Free Women, Funktionsnedsättning: S9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Manon Vermarien | 1997 | Npc Netherlands | 32.50 | ||||||
2 | Emma Danielsson | 2002 | Nacka HI | 36.92 | ||||||
3 | Elin Hammarqvist | 2004 | Nacka HI | 38.61 | ||||||
4 | Liv Wikman-Gandré | 2004 | Nacka HI | 44.25 | ||||||
5 | Victoria Svanborg | 1994 | Örebro Simallians | 47.51 | ||||||
- | Ossomba Yves-Marcelin | 1988 | Foundation Disabled Sports Dav | DNS | ||||||
Gren 21, 200m IM Men, Funktionsnedsättning: SM10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ludvig Nyrèn | 1997 | Säffle Simsällskap | 30.60 | 1:10.27 | 1:59.56 | 2:32.90 | SR | ||
2 | Kristoffer Lindström | 1996 | Skellefteå Shif | 38.82 | 1:25.56 | 2:24.83 | 3:05.92 | |||
3 | Ludwig Rönnbäck | 1999 | Luleå Simsällskap | 48.59 | 1:46.93 | 2:55.49 | 3:41.76 | |||
Gren 21, 200m IM Men, Funktionsnedsättning: SM14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Andreas Nord | 1991 | Osby Simsällskap | 34.19 | 1:22.16 | 2:13.27 | 2:51.16 | |||
2 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 36.40 | 1:18.18 | 2:13.29 | 2:52.13 | |||
3 | Jesper Andersson | 1996 | Deje Simsällskap | 36.69 | 1:22.96 | 2:26.35 | 3:03.77 | |||
4 | Gustav Ljungberg | 1991 | KFUK-KFUM Kometerna | 42.57 | 1:32.39 | 2:24.47 | 3:04.11 | |||
5 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 51.16 | 1:40.72 | 2:42.17 | 3:24.22 | |||
Gren 21, 200m IM Men, Funktionsnedsättning: SM6 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Albin Oskarsson | 1991 | Örebro Simallians | 1:01.66 | 2:25.03 | 3:40.49 | 4:43.53 | |||
Gren 21, 200m IM Men, Funktionsnedsättning: SM7 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Niklas Andersson | 1988 | Göteborg Sim | 42.57 | 1:38.90 | 2:41.52 | 3:24.48 | |||
Gren 21, 200m IM Men, Funktionsnedsättning: SM9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Thijs van Den End | 1993 | Npc Netherlands | 31.80 | 1:09.72 | 1:58.92 | 2:33.31 | |||
2 | Fabian Claesson | 2002 | Osby Simsällskap | 40.20 | 1:26.11 | 2:24.67 | 3:03.40 | SR | ||
Gren 22, 200m IM Women, Funktionsnedsättning: SM13 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carla de Bortoli | 1996 | Plussport | 42.10 | 1:33.49 | 2:22.80 | 3:04.73 | |||
Gren 22, 200m IM Women, Funktionsnedsättning: SM14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 34.16 | 1:14.81 | 2:02.22 | 2:38.39 | |||
2 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 38.03 | 1:27.45 | 2:20.39 | 3:02.12 | |||
- | Josefine Busk | 1997 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 200m IM Women, Funktionsnedsättning: SM7 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Fifh Malmö | 1:01.65 | 2:00.83 | 3:12.95 | 4:01.15 | |||
Gren 22, 200m IM Women, Funktionsnedsättning: SM8 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nicola St. Clair-Maitland | 2003 | Södertälje Simsällskap | 53.85 | 1:48.14 | 3:19.08 | 4:07.93 | |||
Gren 22, 200m IM Women, Funktionsnedsättning: SM9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Manon Vermarien | 1997 | Npc Netherlands | 36.86 | 1:21.41 | 2:13.54 | 2:51.04 | |||
Gren 25, 100m Breast Men, Funktionsnedsättning: K1 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henrik Axelsson-Örberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.68 | 2:12.81 | |||||
Gren 25, 100m Breast Men, Funktionsnedsättning: K4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rasmus Lindström | 1992 | Solens IF | 42.79 | 1:31.46 | |||||
2 | Sebastian Claesson | 2005 | Osby Simsällskap | 56.94 | 1:57.55 | |||||
Gren 25, 100m Breast Men, Funktionsnedsättning: SB14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Sjölander | 1986 | Solens IF | 39.37 | 1:28.90 | |||||
2 | Andreas Nord | 1991 | Osby Simsällskap | 41.11 | 1:29.16 | |||||
3 | Gustav Ljungberg | 1991 | KFUK-KFUM Kometerna | 43.70 | 1:36.49 | |||||
4 | Teo Renlund | 1997 | Solens IF | 44.36 | 1:38.13 | |||||
5 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 45.98 | 1:38.82 | |||||
6 | Niklas Johansson | 1996 | Simklubben Solsta | 48.92 | 1:46.66 | |||||
7 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 51.09 | 1:50.00 | |||||
8 | Gustav Swensson | 1999 | Deje Simsällskap | 56.74 | 2:05.74 | |||||
9 | David Andersson | 1997 | Södertälje Simsällskap | 1:05.79 | 2:24.57 | |||||
10 | Hasse Jansson | 1986 | Falkenbergs Simklubb | 1:15.92 | 2:49.67 | |||||
- | Alex Gottfriedz | 1995 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 100m Breast Men, Funktionsnedsättning: SB5 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 45.88 | 1:35.34 | |||||
2 | Sebastian Häregård | 2002 | Varabygdens Simsällskap | 57.77 | 2:05.03 | |||||
3 | Albin Oskarsson | 1991 | Örebro Simallians | 58.35 | 2:16.19 | |||||
Gren 25, 100m Breast Men, Funktionsnedsättning: SB7 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Boer | 1995 | Npc Netherlands | 41.53 | 1:25.94 | |||||
2 | Joakim Löfgren | 1997 | Nacka HI | 58.83 | 2:05.02 | |||||
Gren 25, 100m Breast Men, Funktionsnedsättning: SB8 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fabian Claesson | 2002 | Osby Simsällskap | 50.05 | 1:46.66 | SR | ||||
Gren 26, 100m Breast Women, Funktionsnedsättning: K3 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellinor Wandel | 2004 | Nacka HI | 2:29.36 | 5:21.55 | |||||
2 | Mathilda Einarsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:10.60 | 6:29.94 | |||||
Gren 26, 100m Breast Women, Funktionsnedsättning: K4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Annelie Edh-Flodin | 1969 | IF Rycket | 1:37.71 | 3:30.49 | |||||
Gren 26, 100m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Brigita Narmoutaite | 1997 | Saltinis | 58.55 | 2:02.23 | |||||
Gren 26, 100m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB13 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carla de Bortoli | 1996 | Plussport | 43.69 | 1:31.02 | |||||
Gren 26, 100m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 40.73 | 1:27.70 | |||||
2 | Linnèa Bäckman | 1989 | Solens IF | 43.97 | 1:35.87 | |||||
3 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 45.83 | 1:36.10 | |||||
4 | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 50.04 | 1:49.65 | |||||
5 | Elin Andersson | 1982 | Falkenbergs Simklubb | 55.99 | 1:58.93 | |||||
6 | Lotta Aksnès | 1995 | Solens IF | 57.76 | 2:03.45 | |||||
7 | Louise Olsson | 1992 | Spårvägen Simförening | 1:06.97 | 2:25.23 | |||||
8 | Josefine Skoog | 1995 | Spårvägen Simförening | 1:13.27 | 2:36.34 | |||||
Gren 26, 100m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB6 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Fifh Malmö | 56.61 | 2:05.30 | SR | ||||
Gren 26, 100m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB8 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Nordström | 2002 | Nacka HI | 1:19.16 | 2:50.52 | |||||
Gren 26, 100m Breast Women, Funktionsnedsättning: SB9 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Wennberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.49 | 1:53.35 | |||||
2 | Liv Wikman-Gandré | 2004 | Nacka HI | 54.80 | 1:54.22 | |||||
3 | Emma Danielsson | 2002 | Nacka HI | 55.45 | 1:55.09 | |||||
4 | Anna Philipson | 2003 | Gävle Simsällskap | 56.36 | 2:01.41 | |||||
5 | Agnes Munters | 1996 | Spårvägen Simförening | 1:04.47 | 2:24.34 | |||||
Gren 27, 4X50m Medley Mixed, Funktionsnedsättning: |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Parasport Sverige | Utskriftstid | 15:01 |