Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | UGP 2 | Utskriftsdatum | 28 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2018 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felicia Smedbäck | 2000 | 550 | 31.70 | 1:06.58 | 1:41.06 | 2:15.18 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:13.15 | |||||||||
2 | Frida Nöu | 2001 | 520 | 32.69 | 1:07.40 | 1:43.33 | 2:17.69 | |||
Täby Sim | 2:18.29 | |||||||||
3 | Alice Almén | 2001 | 438 | 32.24 | 1:09.13 | 1:47.13 | 2:25.79 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:23.81 | |||||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elin Gunnarsson | 2002 | 578 | 30.80 | 1:04.37 | 1:38.78 | 2:12.96 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:10.10 | |||||||||
2 | Annie Westerlund | 2002 | 372 | 34.66 | 1:13.97 | 1:54.09 | 2:33.91 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:37.34 | |||||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Holmertz | 2003 | 496 | 31.60 | 1:06.60 | 1:43.05 | 2:19.86 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:17.01 | |||||||||
2 | Natalie Stjärnås | 2003 | 485 | 32.61 | 1:08.40 | 1:44.67 | 2:20.99 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:17.28 | |||||||||
3 | Tilda Carlsson | 2003 | 450 | 32.99 | 1:09.97 | 1:47.26 | 2:24.50 | |||
Motala Simsällskap | 2:25.75 | |||||||||
4 | Darja Koutchinskaia | 2003 | 448 | 31.68 | 1:07.78 | 1:45.87 | 2:24.72 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:20.95 | |||||||||
5 | Martina Karlsson | 2003 | 418 | 33.13 | 1:11.12 | 1:49.78 | 2:28.14 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:28.19 | |||||||||
6 | Nikita Kapron | 2003 | 411 | 33.75 | 1:11.58 | 1:50.46 | 2:28.93 | |||
Skövde Simsällskap | 2:23.16 | |||||||||
7 | Emmy Ericsson | 2003 | 398 | 35.24 | 1:13.25 | 1:52.49 | 2:30.53 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:36.17 | |||||||||
8 | Elsa Linné | 2003 | 397 | 34.70 | 1:13.35 | 1:52.68 | 2:30.64 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:33.48 | |||||||||
9 | Felicia Svan | 2003 | 317 | 36.21 | 1:16.98 | 1:59.61 | 2:42.35 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:39.16 | |||||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | 649 | 30.10 | 1:02.23 | 1:35.18 | 2:07.93 | |||
Skövde Simsällskap | 2:10.62 | |||||||||
2 | Ebba Bladh Hazard | 2004 | 536 | 32.31 | 1:07.38 | 1:41.93 | 2:16.34 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:15.91 | |||||||||
3 | Ida Kristiansson | 2004 | 504 | 32.33 | 1:07.10 | 1:43.22 | 2:19.14 | |||
Skövde Simsällskap | 2:18.87 | |||||||||
4 | Nora Rogö | 2004 | 467 | 32.54 | 1:08.93 | 1:46.59 | 2:22.77 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:24.67 | |||||||||
5 | Ida Rudelius | 2004 | 438 | 33.21 | 1:10.72 | 1:48.70 | 2:25.81 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:27.25 | |||||||||
6 | Alva Claesén | 2004 | 399 | 33.92 | 1:11.99 | 1:51.43 | 2:30.43 | |||
Västerviks Simsällskap | 2:32.22 | |||||||||
7 | Hanna Persson | 2004 | 398 | 34.32 | 1:13.41 | 1:53.34 | 2:30.58 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:35.46 | |||||||||
8 | Emilia Eriksson | 2004 | 378 | 35.37 | 1:14.03 | 1:53.39 | 2:33.15 | |||
Motala Simsällskap | 2:29.53 | |||||||||
9 | Kasandra Svan | 2004 | 375 | 35.37 | 1:14.63 | 1:54.71 | 2:33.62 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:39.80 | |||||||||
10 | Maja Arnell | 2004 | 354 | 34.99 | 1:15.07 | 1:56.08 | 2:36.48 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:37.05 | |||||||||
11 | Elvira Nilsson | 2004 | 341 | 35.48 | 1:15.66 | 1:58.20 | 2:38.42 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:37.83 | |||||||||
12 | Ellen Lovinge | 2004 | 334 | 36.23 | 1:17.47 | 2:00.10 | 2:39.64 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:44.59 | |||||||||
13 | Isabelle Frisk | 2004 | 288 | 37.23 | 1:18.50 | 2:02.44 | 2:47.62 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:52.83 | |||||||||
14 | Elin Heimdahl | 2004 | 270 | 37.43 | 1:20.47 | 2:05.03 | 2:51.19 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:49.67 | |||||||||
15 | Anna Vikström | 2004 | 231 | 39.34 | 1:24.90 | 2:14.81 | 3:00.47 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:00.23 | |||||||||
16 | Amanda Wärn | 2004 | 179 | 43.94 | 1:33.85 | 2:26.21 | 3:16.54 | |||
Finspångs Simklubb | 3:18.69 | |||||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Märta Högfeldt | 2005 | 422 | 34.16 | 1:11.99 | 1:50.47 | 2:27.58 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:34.36 | |||||||||
2 | Ellen Havskog | 2005 | 412 | 32.39 | 1:09.28 | 1:49.16 | 2:28.82 | |||
Hultsfreds Simsällskap | 2:27.20 | |||||||||
3 | Elin Gustafsson | 2005 | 389 | 35.25 | 1:13.67 | 1:53.11 | 2:31.65 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:36.83 | |||||||||
4 | Sofia Wallin | 2005 | 346 | 35.33 | 1:15.72 | 1:57.84 | 2:37.74 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:49.97 | |||||||||
5 | Frida Holmqvist | 2005 | 330 | 35.56 | 1:15.67 | 1:58.61 | 2:40.24 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:38.12 | |||||||||
6 | Stella Åqvist | 2005 | 298 | 37.12 | 1:19.56 | 2:03.66 | 2:45.71 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:47.78 | |||||||||
7 | Tilda Sundell | 2005 | 294 | 37.01 | 1:19.52 | 2:04.29 | 2:46.56 | |||
Västerviks Simsällskap | 2:47.83 | |||||||||
8 | Astrid Rosén | 2005 | 265 | 38.08 | 1:21.66 | 2:07.56 | 2:52.36 | |||
Motala Simsällskap | 2:51.45 | |||||||||
9 | Klara Haraldsson | 2005 | 251 | 39.82 | 1:24.92 | 2:10.84 | 2:55.49 | |||
Motala Simsällskap | ||||||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Lovinge | 2000 | 542 | 27.38 | 58.94 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 58.29 | |||||||||
2 | Naevid Kiasat | 2001 | 400 | 30.82 | 1:05.24 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:05.21 | |||||||||
3 | Oliver Tykesson | 2000 | 322 | 31.58 | 1:10.08 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:10.30 | |||||||||
4 | Elias Fölling Barck | 2001 | 303 | 33.16 | 1:11.53 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:12.06 | |||||||||
5 | Joakim Sühl | 2000 | 230 | 34.98 | 1:18.47 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:19.47 | |||||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Henrik Eriksson | 2002 | 439 | 28.98 | 1:03.25 | |||||
Motala Simsällskap | 1:01.01 | |||||||||
2 | Nicola Lundqvist | 2002 | 434 | 29.23 | 1:03.49 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:04.59 | |||||||||
3 | Elias Axelsson | 2002 | 398 | 30.62 | 1:05.33 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:04.86 | |||||||||
4 | Ruben Staaf | 2002 | 363 | 31.67 | 1:07.38 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:06.61 | |||||||||
5 | Ricky Bergwall | 2002 | 343 | 31.62 | 1:08.66 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:09.23 | |||||||||
6 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | 330 | 31.93 | 1:09.54 | |||||
Skövde Simsällskap | 1:11.07 | |||||||||
7 | Sebastian Nilsson | 2002 | 323 | 32.72 | 1:10.07 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:05.83 | |||||||||
8 | Isak Lust | 2002 | 201 | 35.68 | 1:22.01 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:23.67 | |||||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dennis Partanen | 2003 | 423 | 29.54 | 1:04.03 | |||||
Skövde Simsällskap | 1:02.95 | |||||||||
2 | Job Sanders | 2003 | 401 | 29.82 | 1:05.18 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:05.51 | |||||||||
3 | Elliot Fielder | 2003 | 382 | 30.83 | 1:06.26 | |||||
Motala Simsällskap | 1:07.70 | |||||||||
4 | William Barkehed | 2003 | 303 | 33.34 | 1:11.51 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:13.88 | |||||||||
5 | Erik Wallin | 2003 | 271 | 33.50 | 1:14.29 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:17.65 | |||||||||
6 | Olle Almén | 2003 | 249 | 34.88 | 1:16.37 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:19.24 | |||||||||
7 | Oliver Edoff | 2003 | 237 | 34.37 | 1:17.61 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:14.17 | |||||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Eriksson | 2004 | 400 | 30.41 | 1:05.22 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:05.25 | |||||||||
2 | Victor Ekblad | 2004 | 276 | 34.15 | 1:13.77 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:10.16 | |||||||||
3 | David Axelsson | 2004 | 275 | 34.67 | 1:13.91 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:12.17 | |||||||||
4 | Max Grubesic | 2004 | 268 | 33.78 | 1:14.51 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:22.36 | |||||||||
5 | David Liu | 2004 | 220 | 35.30 | 1:19.59 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:18.95 | |||||||||
6 | Emil Kilander | 2004 | 173 | 40.26 | 1:26.24 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:32.94 | |||||||||
7 | Marcus Manninen | 2004 | 171 | 39.42 | 1:26.57 | |||||
Motala Simsällskap | 1:29.01 | |||||||||
8 | David Malm | 2004 | 128 | 41.18 | 1:35.29 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:23.87 | |||||||||
- | Markus Stahre | 2004 | DSQ | |||||||
Linköpings Allmänna SS | 1:19.14 | |||||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | 295 | 33.73 | 1:12.20 | |||||
Motala Simsällskap | 1:11.81 | |||||||||
2 | Anton Hegmegi | 2005 | 288 | 34.12 | 1:12.73 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:14.28 | |||||||||
3 | David Ullstrand | 2005 | 266 | 32.83 | 1:14.68 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:17.40 | |||||||||
4 | Leopold Grinnemo | 2005 | 248 | 34.92 | 1:16.44 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:14.76 | |||||||||
5 | Erik Andersson | 2005 | 215 | 36.01 | 1:20.24 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:25.60 | |||||||||
6 | David Bergqvist | 2005 | 200 | 37.30 | 1:22.13 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:26.83 | |||||||||
7 | Robin Lundqvist | 2005 | 181 | 39.44 | 1:24.92 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:24.84 | |||||||||
8 | Oskar Glawing | 2005 | 167 | 39.88 | 1:27.20 | |||||
Finspångs Simklubb | 1:37.44 | |||||||||
9 | Otto Svensson | 2005 | 162 | 39.80 | 1:28.04 | |||||
Motala Simsällskap | 1:36.20 | |||||||||
10 | Melwin Axelsson | 2005 | 161 | 40.63 | 1:28.26 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | 1:24.81 | |||||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erika Tudegård | 2001 | 497 | 36.42 | 1:18.68 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:16.87 | |||||||||
2 | Alice Almén | 2001 | 364 | 40.64 | 1:27.30 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:22.47 | |||||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alva Högberg | 2002 | 503 | 37.16 | 1:18.41 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:16.19 | |||||||||
2 | Lena Årebo | 2002 | 463 | 37.26 | 1:20.59 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:18.95 | |||||||||
3 | Felicia Järvikari | 2002 | 454 | 38.74 | 1:21.11 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:18.63 | |||||||||
4 | Cornelia Eidefors | 2002 | 277 | 45.29 | 1:35.65 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Holmertz | 2003 | 557 | 35.87 | 1:15.77 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:14.25 | |||||||||
2 | Vera Karlsson | 2003 | 525 | 36.58 | 1:17.26 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:19.93 | |||||||||
3 | Felicia Tubbin | 2003 | 461 | 38.06 | 1:20.72 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:20.40 | |||||||||
4 | Nikita Kapron | 2003 | 420 | 39.72 | 1:23.21 | |||||
Skövde Simsällskap | 1:21.94 | |||||||||
5 | Martina Karlsson | 2003 | 400 | 40.05 | 1:24.60 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:21.05 | |||||||||
6 | Tilda Carlsson | 2003 | 396 | 39.52 | 1:24.90 | |||||
Motala Simsällskap | 1:22.94 | |||||||||
7 | Stefanie Petrovic | 2003 | 338 | 41.63 | 1:29.45 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:32.17 | |||||||||
8 | Elsa Linné | 2003 | 321 | 43.71 | 1:31.05 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:31.71 | |||||||||
9 | Hilma Broden | 2003 | 318 | 43.37 | 1:31.34 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:30.79 | |||||||||
10 | Emmy Ericsson | 2003 | 285 | 45.26 | 1:34.68 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:33.05 | |||||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | 552 | 35.93 | 1:16.00 | |||||
Skövde Simsällskap | 1:12.61 | |||||||||
2 | Nora Rogö | 2004 | 476 | 38.00 | 1:19.83 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:19.05 | |||||||||
3 | Olivia Gustafsson | 2004 | 434 | 38.80 | 1:22.31 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:22.33 | |||||||||
4 | Hanna Persson | 2004 | 432 | 38.84 | 1:22.48 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:21.25 | |||||||||
5 | Ida Rudelius | 2004 | 404 | 39.86 | 1:24.35 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:21.21 | |||||||||
6 | Elin Heimdahl | 2004 | 390 | 41.48 | 1:25.30 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:25.06 | |||||||||
7 | Ida Kristiansson | 2004 | 379 | 41.00 | 1:26.13 | |||||
Skövde Simsällskap | 1:22.10 | |||||||||
8 | Matilda Nilsson | 2004 | 339 | 41.55 | 1:29.39 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:27.75 | |||||||||
9 | Maria Miñana Juan | 2004 | 338 | 42.02 | 1:29.52 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:29.10 | |||||||||
10 | Kasandra Svan | 2004 | 300 | 44.12 | 1:33.07 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:32.06 | |||||||||
11 | Maja Arnell | 2004 | 300 | 43.82 | 1:33.09 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:35.21 | |||||||||
12 | Isabelle Frisk | 2004 | 300 | 44.36 | 1:33.12 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:28.28 | |||||||||
13 | Ellen Lovinge | 2004 | 291 | 44.61 | 1:34.04 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:36.70 | |||||||||
14 | Frida Liliequist | 2004 | 250 | 46.68 | 1:38.91 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:38.64 | |||||||||
15 | Elvira Nilsson | 2004 | 229 | 47.54 | 1:41.82 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:44.81 | |||||||||
16 | Mathilda Petersson | 2004 | 182 | 49.37 | 1:50.00 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | 1:45.27 | |||||||||
- | Anna Vikström | 2004 | DSQ | |||||||
Linköpings Allmänna SS | 2:03.66 | |||||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Havskog | 2005 | 437 | 38.70 | 1:22.17 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | 1:21.55 | |||||||||
2 | Ebba Holgersson | 2005 | 418 | 39.62 | 1:23.39 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:22.33 | |||||||||
3 | Märta Högfeldt | 2005 | 381 | 41.10 | 1:25.96 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:27.24 | |||||||||
4 | Elin Gustafsson | 2005 | 361 | 41.92 | 1:27.53 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:27.41 | |||||||||
5 | Tilda Sundell | 2005 | 349 | 41.94 | 1:28.57 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:31.99 | |||||||||
6 | Sofia Wallin | 2005 | 324 | 43.38 | 1:30.77 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:29.38 | |||||||||
7 | Frida Holmqvist | 2005 | 311 | 43.99 | 1:32.02 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:35.03 | |||||||||
8 | Emma Werner | 2005 | 285 | 44.49 | 1:34.71 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:34.92 | |||||||||
9 | Julia Arildsson | 2005 | 257 | 47.05 | 1:38.04 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:43.71 | |||||||||
10 | Klara Haraldsson | 2005 | 235 | 45.63 | 1:41.00 | |||||
Motala Simsällskap | 1:41.79 | |||||||||
11 | Stella Åqvist | 2005 | 208 | 48.87 | 1:45.22 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:42.94 | |||||||||
12 | Astrid Rosén | 2005 | 161 | 53.07 | 1:54.62 | |||||
Motala Simsällskap | 1:58.08 | |||||||||
- | Clara Kuggvik | 2005 | DSQ | |||||||
Västerviks Simsällskap | 1:23.64 | |||||||||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Svensson | 2001 | 500 | 34.55 | 1:13.03 | 1:51.96 | 2:31.69 | |||
Skövde Simsällskap | 2:32.68 | |||||||||
2 | Gustav Ferlin | 2000 | 316 | 39.45 | 1:25.12 | 2:10.98 | 2:56.65 | |||
Västerviks Simsällskap | 3:01.16 | |||||||||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ruben Staaf | 2002 | 438 | 35.41 | 1:15.61 | 1:57.23 | 2:38.56 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:32.55 | |||||||||
2 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | 360 | 37.63 | 1:21.27 | 2:04.38 | 2:49.20 | |||
Skövde Simsällskap | 3:02.84 | |||||||||
3 | Daniel Agestav | 2002 | 333 | 36.06 | 1:20.07 | 2:07.38 | 2:53.68 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:49.73 | |||||||||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elliot Fielder | 2003 | 503 | 34.88 | 1:14.32 | 1:52.99 | 2:31.40 | |||
Motala Simsällskap | 2:30.33 | |||||||||
2 | Job Sanders | 2003 | 465 | 34.82 | 1:14.71 | 1:55.22 | 2:35.41 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:32.11 | |||||||||
3 | Erik Wallin | 2003 | 375 | 37.31 | 1:19.51 | 2:02.95 | 2:46.98 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:48.63 | |||||||||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Edlund | 2004 | 437 | 35.50 | 1:15.71 | 1:56.81 | 2:38.66 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:35.40 | |||||||||
2 | Gabriel Eriksson | 2004 | 404 | 36.67 | 1:18.50 | 2:01.13 | 2:42.92 | |||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Nikola Petrovic | 2004 | 351 | 37.89 | 1:21.26 | 2:05.15 | 2:50.73 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:50.80 | |||||||||
4 | Max Grubesic | 2004 | 326 | 39.17 | 1:24.97 | 2:10.30 | 2:54.94 | |||
Jönköpings Simsällskap | 3:11.45 | |||||||||
5 | Aldin Mandzo | 2004 | 297 | 38.66 | 1:23.69 | 2:11.57 | 3:00.34 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Emil Kilander | 2004 | 253 | 43.41 | 1:31.47 | 2:21.05 | 3:10.37 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:15.18 | |||||||||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | 413 | 36.57 | 1:17.84 | 1:59.69 | 2:41.61 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:45.06 | |||||||||
2 | David Bergqvist | 2005 | 297 | 39.74 | 1:27.63 | 2:14.94 | 3:00.32 | |||
Jönköpings Simsällskap | 3:25.87 | |||||||||
3 | David Ullstrand | 2005 | 257 | 42.35 | 1:31.07 | 2:20.15 | 3:09.33 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Erik Andersson | 2005 | 225 | 44.00 | 1:34.62 | 2:26.00 | 3:17.86 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 3:26.17 | |||||||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felicia Järvikari | 2002 | 556 | 1:13.64 | 2:33.86 | 4:01.44 | 5:15.49 | |||
Linköpings Allmänna SS | 5:06.65 | |||||||||
2 | Alva Högberg | 2002 | 480 | 1:17.67 | 2:47.86 | 4:15.09 | 5:31.17 | |||
Linköpings Allmänna SS | 5:36.76 | |||||||||
3 | Emmie Davis | 2002 | 430 | 1:20.21 | 2:46.90 | 4:26.63 | 5:43.64 | |||
Jönköpings Simsällskap | 5:40.65 | |||||||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vera Karlsson | 2003 | 566 | 1:11.13 | 2:28.00 | 3:56.78 | 5:13.64 | |||
Linköpings Allmänna SS | 5:09.14 | |||||||||
2 | Nikita Kapron | 2003 | 457 | 1:16.28 | 2:38.86 | 4:15.62 | 5:36.69 | |||
Skövde Simsällskap | 5:27.30 | |||||||||
3 | Darja Koutchinskaia | 2003 | 406 | 1:17.29 | 2:47.83 | 4:28.70 | 5:50.12 | |||
Linköpings Allmänna SS | 5:53.52 | |||||||||
4 | Felicia Svan | 2003 | 293 | 1:34.81 | 3:16.37 | 5:01.22 | 6:30.46 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | 595 | 1:11.39 | 2:32.89 | 3:57.58 | 5:08.48 | |||
Skövde Simsällskap | 5:04.81 | |||||||||
2 | Thilde Smedbäck | 2004 | 500 | 1:15.93 | 2:38.42 | 4:11.71 | 5:26.84 | |||
Linköpings Allmänna SS | 5:19.17 | |||||||||
3 | Ebba Bladh Hazard | 2004 | 437 | 1:17.20 | 2:45.45 | 4:26.05 | 5:41.82 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:36.87 | |||||||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Werner | 2005 | 267 | 1:36.61 | 3:16.56 | 5:07.03 | 6:42.74 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anton Svensson | 2001 | 378 | 1:12.26 | 2:30.00 | 3:49.01 | 5:08.54 | 19:32.90 | ||
Skövde Simsällskap | 6:28.50 | 7:49.02 | 9:08.51 | 10:28.00 | ||||||
11:47.93 | 13:07.53 | 14:26.71 | 15:44.95 | |||||||
17:02.07 | 18:20.36 | |||||||||
2 | Gustav Ferlin | 2000 | 288 | 1:16.49 | 2:40.64 | 4:06.06 | 5:32.49 | 21:24.07 | ||
Västerviks Simsällskap | 22:20.77 | 6:58.14 | 8:24.34 | 9:50.90 | 11:17.02 | |||||
12:44.00 | 14:10.64 | 15:38.21 | 17:06.19 | |||||||
18:34.50 | 20:01.49 | |||||||||
3 | Elias Fölling Barck | 2001 | 258 | 1:17.43 | 2:44.79 | 4:13.34 | 5:42.72 | 22:11.27 | ||
Västerviks Simsällskap | 23:10.11 | 7:11.67 | 8:41.48 | 10:11.32 | 11:43.54 | |||||
13:13.86 | 14:43.86 | 16:13.89 | 17:42.92 | |||||||
19:13.02 | 20:42.25 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Ricky Bergwall | 2002 | 408 | 1:10.84 | 2:27.09 | 3:43.37 | 5:01.14 | 19:02.81 | ||
Jönköpings Simsällskap | 19:40.96 | 6:19.15 | 7:36.24 | 8:53.26 | 10:09.96 | |||||
11:27.09 | 12:44.72 | 14:01.66 | 15:18.24 | |||||||
16:34.50 | 17:48.79 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Job Sanders | 2003 | 500 | 1:06.45 | 2:17.43 | 3:29.61 | 4:41.22 | 17:48.28 | ||
Jönköpings Simsällskap | 17:58.43 | 5:53.25 | 7:06.22 | 8:18.96 | 9:31.32 | |||||
10:43.88 | 11:54.80 | 13:06.41 | 14:17.88 | |||||||
15:29.29 | 16:40.39 | |||||||||
2 | Dennis Partanen | 2003 | 404 | 1:09.53 | 2:24.40 | 3:38.90 | 4:55.24 | 19:06.93 | ||
Skövde Simsällskap | 6:11.96 | 7:29.26 | 8:46.97 | 10:06.42 | ||||||
11:24.51 | 12:42.58 | 14:00.36 | 15:18.41 | |||||||
16:35.97 | 17:52.96 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Melwin Axelsson | 2005 | 229 | 1:23.88 | 2:58.55 | 4:34.80 | 6:09.88 | 23:05.77 | ||
Hultsfreds Simsällskap | 7:45.75 | 9:17.20 | 10:50.70 | 12:25.95 | ||||||
14:01.43 | 15:36.76 | 17:11.50 | 18:45.71 | |||||||
20:16.76 | 21:46.09 | |||||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Naevid Kiasat | 2001 | 503 | 1:06.81 | 2:17.23 | 3:26.97 | 4:36.81 | 9:17.35 | ||
Linköpings Allmänna SS | 9:39.59 | 5:46.85 | 6:57.37 | 8:07.96 | ||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Elliot Fielder | 2003 | 510 | 1:06.57 | 2:16.50 | 3:26.90 | 4:37.54 | 9:14.83 | ||
Motala Simsällskap | 9:10.04 | 5:47.64 | 6:57.64 | 8:07.99 | ||||||
2 | Ludvig Johansson | 2003 | 399 | 1:11.83 | 2:29.11 | 3:45.57 | 5:02.30 | 10:02.17 | ||
Skövde Simsällskap | 6:17.85 | 7:34.30 | 8:50.92 | |||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Gustav Edlund | 2004 | 509 | 1:06.92 | 2:16.96 | 3:27.47 | 4:37.93 | 9:15.02 | ||
Linköpings Allmänna SS | 9:25.60 | 5:48.19 | 6:58.98 | 8:09.39 | ||||||
2 | David Axelsson | 2004 | 462 | 1:08.26 | 2:20.29 | 3:33.24 | 4:46.18 | 9:33.56 | ||
Linköpings Allmänna SS | 9:49.72 | 5:58.65 | 7:11.64 | 8:23.25 | ||||||
3 | Max Grubesic | 2004 | 461 | 1:08.10 | 2:19.87 | 3:32.58 | 4:45.84 | 9:33.86 | ||
Jönköpings Simsällskap | 9:54.67 | 5:59.59 | 7:12.20 | 8:24.01 | ||||||
4 | Aldin Mandzo | 2004 | 350 | 1:09.67 | 2:28.65 | 3:49.79 | 5:10.95 | 10:28.88 | ||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 6:31.48 | 7:52.25 | 9:12.11 | |||||||
5 | David Malm | 2004 | 219 | 1:27.61 | 3:02.16 | 4:36.78 | 6:09.62 | 12:15.00 | ||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 7:42.57 | 9:15.04 | 10:46.02 | |||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Leopold Grinnemo | 2005 | 440 | 1:07.75 | 2:20.66 | 3:34.12 | 4:48.79 | 9:42.98 | ||
Jönköpings Simsällskap | 9:51.80 | 6:03.16 | 7:18.06 | 8:32.53 | ||||||
2 | Gustav Fahlström | 2005 | 436 | 1:07.76 | 2:21.56 | 3:35.19 | 4:50.38 | 9:44.60 | ||
Motala Simsällskap | 9:56.57 | 6:04.78 | 7:19.33 | 8:33.35 | ||||||
3 | Oskar Glawing | 2005 | 289 | 1:15.91 | 2:40.58 | 4:05.73 | 5:30.99 | 11:10.30 | ||
Finspångs Simklubb | 6:55.83 | 8:21.74 | 9:48.07 | |||||||
4 | Elvis Ericsson | 2005 | 269 | 1:19.39 | 2:46.45 | 4:13.74 | 5:41.50 | 11:26.85 | ||
Linköpings Allmänna SS | 7:08.70 | 8:35.37 | 10:02.54 | |||||||
5 | Robin Lundqvist | 2005 | 234 | 1:27.64 | 3:02.34 | 4:36.63 | 6:08.96 | 11:59.30 | ||
Linköpings Allmänna SS | 7:39.41 | 9:09.30 | 10:36.20 | |||||||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felicia Järvikari | 2002 | 532 | 32.92 | 1:09.55 | 1:48.05 | 2:27.57 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:26.69 | |||||||||
2 | Elin Gunnarsson | 2002 | 438 | 34.72 | 1:14.87 | 1:55.54 | 2:37.38 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:31.35 | |||||||||
3 | Alva Högberg | 2002 | 420 | 35.72 | 1:16.91 | 1:58.23 | 2:39.70 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:35.21 | |||||||||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vera Karlsson | 2003 | 574 | 33.97 | 1:11.73 | 1:46.93 | 2:23.87 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:30.75 | |||||||||
2 | Wilma Holmertz | 2003 | 414 | 34.80 | 1:15.25 | 1:58.56 | 2:40.36 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:58.93 | |||||||||
3 | Natalie Stjärnås | 2003 | 407 | 35.58 | 1:16.95 | 1:59.00 | 2:41.36 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:47.37 | |||||||||
4 | Nikita Kapron | 2003 | 385 | 34.47 | 1:15.88 | 1:59.42 | 2:44.38 | |||
Skövde Simsällskap | 2:38.38 | |||||||||
5 | Martina Karlsson | 2003 | 354 | 37.12 | 1:19.76 | 2:04.24 | 2:48.94 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:44.96 | |||||||||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | 494 | 32.97 | 1:09.88 | 1:49.79 | 2:31.30 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:32.43 | |||||||||
2 | Sofia Henningsson | 2004 | 447 | 34.05 | 1:13.13 | 1:53.82 | 2:36.40 | |||
Skövde Simsällskap | 2:40.13 | |||||||||
3 | Ida Rudelius | 2004 | 392 | 35.46 | 1:15.44 | 1:58.52 | 2:43.33 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:44.73 | |||||||||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
- | Emma Werner | 2005 | DNS | |||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Svensson | 2001 | 454 | 31.12 | 1:09.66 | 1:49.40 | 2:22.63 | |||
Skövde Simsällskap | 2:27.39 | |||||||||
2 | Naevid Kiasat | 2001 | 339 | 33.30 | 1:13.57 | 2:01.09 | 2:37.19 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:32.34 | |||||||||
3 | Elias Fölling Barck | 2001 | 280 | 34.08 | 1:20.67 | 2:09.52 | 2:47.50 | |||
Västerviks Simsällskap | 2:46.61 | |||||||||
4 | Joakim Sühl | 2000 | 268 | 36.52 | 1:23.54 | 2:11.37 | 2:49.87 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:52.70 | |||||||||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicola Lundqvist | 2002 | 438 | 30.45 | 1:10.92 | 1:51.04 | 2:24.25 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:22.59 | |||||||||
2 | Ruben Staaf | 2002 | 428 | 32.58 | 1:11.22 | 1:51.36 | 2:25.47 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:22.02 | |||||||||
3 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | 401 | 31.66 | 1:09.59 | 1:53.85 | 2:28.64 | |||
Skövde Simsällskap | 2:28.90 | |||||||||
4 | Elias Axelsson | 2002 | 381 | 31.99 | 1:13.56 | 1:57.31 | 2:31.22 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:29.94 | |||||||||
5 | Ricky Bergwall | 2002 | 341 | 31.91 | 1:13.76 | 2:02.08 | 2:36.87 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:35.19 | |||||||||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Job Sanders | 2003 | 469 | 31.36 | 1:09.41 | 1:49.13 | 2:21.01 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:15.63 | |||||||||
2 | Elliot Fielder | 2003 | 460 | 31.25 | 1:10.04 | 1:49.38 | 2:21.98 | |||
Motala Simsällskap | 2:20.09 | |||||||||
3 | Dennis Partanen | 2003 | 409 | 30.18 | 1:08.05 | 1:55.12 | 2:27.63 | |||
Skövde Simsällskap | 2:29.02 | |||||||||
4 | Erik Wallin | 2003 | 382 | 33.74 | 1:11.02 | 1:54.65 | 2:31.00 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:30.82 | |||||||||
5 | Ludvig Johansson | 2003 | 335 | 34.89 | 1:14.28 | 2:01.96 | 2:37.85 | |||
Skövde Simsällskap | 2:38.80 | |||||||||
6 | Oliver Edoff | 2003 | 322 | 33.82 | 1:16.56 | 2:03.12 | 2:39.80 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:37.97 | |||||||||
7 | Sergej Basov | 2003 | 294 | 34.18 | 1:17.43 | 2:08.16 | 2:44.72 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Yannick Winkler | 2003 | DSQ | |||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Eriksson | 2004 | 463 | 30.98 | 1:06.62 | 1:48.79 | 2:21.68 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:21.25 | |||||||||
2 | Gustav Edlund | 2004 | 399 | 32.79 | 1:12.51 | 1:53.45 | 2:28.89 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:22.41 | |||||||||
3 | Max Grubesic | 2004 | 347 | 35.53 | 1:15.10 | 2:00.08 | 2:35.92 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:32.97 | |||||||||
4 | Nikola Petrovic | 2004 | 347 | 33.93 | 1:14.68 | 1:59.22 | 2:35.96 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:38.86 | |||||||||
5 | David Axelsson | 2004 | 341 | 34.99 | 1:17.42 | 2:01.21 | 2:36.82 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:33.07 | |||||||||
6 | Markus Stahre | 2004 | 330 | 36.23 | 1:16.30 | 2:03.51 | 2:38.49 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:40.00 | |||||||||
7 | Aldin Mandzo | 2004 | 309 | 37.33 | 1:18.68 | 2:04.98 | 2:42.01 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:45.87 | |||||||||
8 | Victor Ekblad | 2004 | 288 | 34.03 | 1:17.61 | 2:08.14 | 2:45.91 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:44.55 | |||||||||
9 | Emil Kilander | 2004 | 253 | 39.89 | 1:23.08 | 2:12.05 | 2:53.22 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:54.87 | |||||||||
10 | David Malm | 2004 | 202 | 40.52 | 1:29.05 | 2:23.01 | 3:06.76 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:53.82 | |||||||||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | 376 | 33.30 | 1:13.03 | 1:57.05 | 2:31.79 | |||
Motala Simsällskap | 2:36.83 | |||||||||
2 | David Ullstrand | 2005 | 300 | 34.77 | 1:18.71 | 2:07.70 | 2:43.62 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:44.01 | |||||||||
3 | Leopold Grinnemo | 2005 | 297 | 36.91 | 1:22.12 | 2:09.69 | 2:44.19 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:40.74 | |||||||||
4 | David Bergqvist | 2005 | 279 | 37.95 | 1:22.05 | 2:10.38 | 2:47.64 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:45.01 | |||||||||
5 | Robin Daremo | 2005 | 261 | 37.36 | 1:23.20 | 2:13.75 | 2:51.41 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:55.03 | |||||||||
6 | Robin Lundqvist | 2005 | 237 | 38.24 | 1:25.72 | 2:18.98 | 2:56.94 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:59.84 | |||||||||
7 | Erik Andersson | 2005 | 224 | 36.36 | 1:26.38 | 2:17.23 | 3:00.30 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:54.94 | |||||||||
8 | Elvis Ericsson | 2005 | 212 | 44.39 | 1:30.85 | 2:23.43 | 3:03.58 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:01.31 | |||||||||
9 | Otto Svensson | 2005 | 194 | 42.38 | 1:31.77 | 2:29.23 | 3:09.19 | |||
Motala Simsällskap | 3:07.56 | |||||||||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Nöu | 2001 | 545 | 1:09.36 | 2:22.12 | 3:35.23 | 4:47.04 | |||
Täby Sim | 4:52.46 | |||||||||
2 | Erika Tudegård | 2001 | 512 | 1:10.68 | 2:24.08 | 3:38.59 | 4:53.15 | |||
Linköpings Allmänna SS | 4:47.59 | |||||||||
3 | Felicia Smedbäck | 2000 | 503 | 1:10.44 | 2:25.58 | 3:40.80 | 4:54.83 | |||
Linköpings Allmänna SS | 4:46.45 | |||||||||
4 | Alice Almén | 2001 | 420 | 1:14.56 | 2:34.54 | 3:54.20 | 5:13.15 | |||
Linköpings Allmänna SS | 5:01.13 | |||||||||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Holmertz | 2003 | 537 | 1:09.60 | 2:22.18 | 3:35.53 | 4:48.39 | |||
Linköpings Allmänna SS | 4:45.83 | |||||||||
2 | Darja Koutchinskaia | 2003 | 433 | 1:13.54 | 2:32.01 | 3:51.05 | 5:09.99 | |||
Linköpings Allmänna SS | 5:01.81 | |||||||||
3 | Tilda Carlsson | 2003 | 426 | 1:13.44 | 2:32.75 | 3:53.22 | 5:11.59 | |||
Motala Simsällskap | 5:04.26 | |||||||||
4 | Elsa Linné | 2003 | 396 | 1:16.66 | 2:38.81 | 4:00.63 | 5:19.20 | |||
Linköpings Allmänna SS | 5:39.11 | |||||||||
5 | Felicia Tubbin | 2003 | 384 | 1:12.99 | 2:35.41 | 4:00.02 | 5:22.48 | |||
Jönköpings Simsällskap | 5:25.00 | |||||||||
6 | Emmy Ericsson | 2003 | 384 | 1:16.46 | 2:39.07 | 4:01.98 | 5:22.53 | |||
Linköpings Allmänna SS | 5:26.19 | |||||||||
7 | Hilma Broden | 2003 | 361 | 1:15.28 | 2:40.38 | 4:05.97 | 5:29.22 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:22.58 | |||||||||
8 | Felicia Svan | 2003 | 324 | 1:19.74 | 2:46.45 | 4:14.89 | 5:41.39 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:51.86 | |||||||||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | 641 | 1:05.79 | 2:15.35 | 3:25.31 | 4:31.98 | |||
Skövde Simsällskap | 4:28.44 | |||||||||
2 | Nora Rogö | 2004 | 516 | 1:10.03 | 2:24.13 | 3:38.85 | 4:52.30 | |||
Jönköpings Simsällskap | 4:56.55 | |||||||||
3 | Ida Kristiansson | 2004 | 507 | 1:10.40 | 2:24.79 | 3:39.43 | 4:54.07 | |||
Skövde Simsällskap | 5:00.66 | |||||||||
4 | Olivia Gustafsson | 2004 | 478 | 1:14.05 | 2:32.31 | 3:49.77 | 4:59.84 | |||
Linköpings Allmänna SS | 5:02.81 | |||||||||
5 | Maja Arnell | 2004 | 372 | 1:15.37 | 2:39.27 | 4:03.58 | 5:25.86 | |||
Linköpings Allmänna SS | 5:24.38 | |||||||||
6 | Kasandra Svan | 2004 | 358 | 1:17.84 | 2:44.22 | 4:08.88 | 5:30.08 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:40.12 | |||||||||
7 | Ellen Lovinge | 2004 | 324 | 1:19.79 | 2:46.92 | 4:15.09 | 5:41.34 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:41.83 | |||||||||
8 | Maria Miñana Juan | 2004 | 296 | 1:18.56 | 2:49.11 | 4:21.31 | 5:51.73 | |||
Västerviks Simsällskap | 5:34.06 | |||||||||
9 | Anna Vikström | 2004 | 230 | 1:28.14 | 3:05.57 | 4:44.73 | 6:22.66 | |||
Linköpings Allmänna SS | 6:22.72 | |||||||||
- | Elvira Nilsson | 2004 | DNF | |||||||
Linköpings Allmänna SS | 5:24.73 | |||||||||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ebba Holgersson | 2005 | 444 | 1:12.88 | 2:31.70 | 3:51.49 | 5:07.25 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:06.90 | |||||||||
2 | Ellen Havskog | 2005 | 428 | 1:11.06 | 2:31.92 | 3:54.04 | 5:11.16 | |||
Hultsfreds Simsällskap | 5:19.33 | |||||||||
3 | Tilda Sundell | 2005 | 343 | 1:18.40 | 2:45.51 | 4:11.90 | 5:34.93 | |||
Västerviks Simsällskap | 5:48.13 | |||||||||
4 | Julia Arildsson | 2005 | 280 | 1:21.78 | 2:53.85 | 4:26.06 | 5:58.41 | |||
Linköpings Allmänna SS | 5:57.69 | |||||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Lovinge | 2000 | 549 | 29.23 | 59.72 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 59.01 | |||||||||
2 | Oliver Tykesson | 2000 | 423 | 31.36 | 1:05.14 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:04.21 | |||||||||
3 | Andreas Carlsson | 2001 | 346 | 33.98 | 1:09.63 | |||||
Väsby Simsällskap | 1:22.49 | |||||||||
4 | Naevid Kiasat | 2001 | 308 | 34.65 | 1:12.43 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:06.58 | |||||||||
5 | Gustav Ferlin | 2000 | 214 | 39.56 | 1:21.72 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:22.09 | |||||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Henrik Eriksson | 2002 | 434 | 31.50 | 1:04.57 | |||||
Motala Simsällskap | 1:06.69 | |||||||||
2 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | 366 | 32.92 | 1:08.36 | |||||
Skövde Simsällskap | 1:06.47 | |||||||||
3 | Ruben Staaf | 2002 | 295 | 36.36 | 1:13.42 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:17.62 | |||||||||
4 | Isak Lust | 2002 | 277 | 36.28 | 1:15.01 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:14.56 | |||||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Job Sanders | 2003 | 411 | 32.00 | 1:05.79 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:04.84 | |||||||||
2 | Erik Wallin | 2003 | 362 | 33.22 | 1:08.62 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:08.91 | |||||||||
3 | Elliot Fielder | 2003 | 327 | 34.14 | 1:10.97 | |||||
Motala Simsällskap | 1:11.07 | |||||||||
4 | Ludvig Johansson | 2003 | 316 | 35.22 | 1:11.77 | |||||
Skövde Simsällskap | 1:14.29 | |||||||||
5 | William Barkehed | 2003 | 310 | 35.22 | 1:12.26 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:11.76 | |||||||||
6 | Olle Almén | 2003 | 259 | 37.48 | 1:16.69 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:19.20 | |||||||||
7 | Yannick Winkler | 2003 | 152 | 44.57 | 1:31.66 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:31.89 | |||||||||
- | Dennis Partanen | 2003 | DSQ | |||||||
Skövde Simsällskap | 1:05.19 | |||||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Eriksson | 2004 | 428 | 31.37 | 1:04.89 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:03.59 | |||||||||
2 | Max Grubesic | 2004 | 307 | 35.57 | 1:12.47 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:12.20 | |||||||||
3 | Markus Stahre | 2004 | 289 | 36.49 | 1:13.91 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:12.17 | |||||||||
4 | Aldin Mandzo | 2004 | 259 | 37.43 | 1:16.70 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:15.42 | |||||||||
5 | Emil Kilander | 2004 | 248 | 38.28 | 1:17.83 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:16.52 | |||||||||
6 | David Liu | 2004 | 240 | 38.17 | 1:18.63 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:19.65 | |||||||||
7 | Marcus Manninen | 2004 | 234 | 38.26 | 1:19.36 | |||||
Motala Simsällskap | 1:22.39 | |||||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | 339 | 34.00 | 1:10.10 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:07.72 | |||||||||
2 | Gustav Fahlström | 2005 | 292 | 36.16 | 1:13.69 | |||||
Motala Simsällskap | 1:14.08 | |||||||||
3 | David Ullstrand | 2005 | 253 | 37.19 | 1:17.34 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:19.49 | |||||||||
4 | Robin Lundqvist | 2005 | 221 | 39.93 | 1:20.81 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:19.97 | |||||||||
5 | Oskar Glawing | 2005 | 216 | 39.48 | 1:21.49 | |||||
Finspångs Simklubb | 1:21.39 | |||||||||
6 | Robin Daremo | 2005 | 195 | 40.67 | 1:24.29 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:22.46 | |||||||||
7 | Elvis Ericsson | 2005 | 191 | 41.93 | 1:24.83 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:28.04 | |||||||||
8 | Melwin Axelsson | 2005 | 181 | 41.89 | 1:26.36 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | 1:26.91 | |||||||||
9 | Erik Andersson | 2005 | 177 | 42.95 | 1:27.09 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:22.13 | |||||||||
10 | Otto Svensson | 2005 | 149 | 45.51 | 1:32.20 | |||||
Motala Simsällskap | 1:28.96 | |||||||||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felicia Järvikari | 2002 | 498 | 36.29 | 1:14.94 | 1:52.96 | 2:30.38 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:30.84 | |||||||||
2 | Lena Årebo | 2002 | 445 | 35.88 | 1:15.29 | 1:56.05 | 2:36.17 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:32.68 | |||||||||
3 | Emmie Davis | 2002 | 432 | 37.69 | 1:17.44 | 1:58.16 | 2:37.71 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:36.35 | |||||||||
4 | Annie Westerlund | 2002 | 316 | 39.19 | 1:23.88 | 2:10.44 | 2:55.04 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vera Karlsson | 2003 | 615 | 32.29 | 1:08.63 | 1:44.40 | 2:20.16 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:19.56 | |||||||||
2 | Nikita Kapron | 2003 | 493 | 35.39 | 1:12.97 | 1:52.09 | 2:30.84 | |||
Skövde Simsällskap | 2:27.81 | |||||||||
3 | Darja Koutchinskaia | 2003 | 405 | 37.12 | 1:17.56 | 1:59.53 | 2:41.07 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:42.29 | |||||||||
4 | Natalie Stjärnås | 2003 | 403 | 38.47 | 1:19.53 | 2:01.25 | 2:41.31 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:42.70 | |||||||||
5 | Elin Nylander | 2003 | 330 | 39.96 | 1:23.76 | 2:08.92 | 2:52.37 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:58.41 | |||||||||
6 | Elsa Linné | 2003 | 324 | 40.74 | 1:25.01 | 2:09.91 | 2:53.53 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:00.21 | |||||||||
7 | Stefanie Petrovic | 2003 | 301 | 41.22 | 1:27.39 | 2:13.35 | 2:57.84 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | 528 | 34.46 | 1:12.33 | 1:50.66 | 2:27.44 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:28.93 | |||||||||
2 | Sofia Henningsson | 2004 | 446 | 37.40 | 1:17.64 | 1:57.36 | 2:36.03 | |||
Skövde Simsällskap | 2:56.03 | |||||||||
3 | Matilda Nilsson | 2004 | 430 | 37.11 | 1:17.05 | 1:57.62 | 2:37.94 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:34.89 | |||||||||
4 | Ebba Bladh Hazard | 2004 | 422 | 38.13 | 1:19.14 | 1:59.36 | 2:38.84 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:38.07 | |||||||||
5 | Ida Kristiansson | 2004 | 377 | 39.25 | 1:20.70 | 2:03.75 | 2:45.01 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
6 | Maja Arnell | 2004 | 326 | 40.13 | 1:24.73 | 2:09.72 | 2:53.08 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:08.55 | |||||||||
7 | Elvira Nilsson | 2004 | 265 | 43.47 | 1:31.16 | 2:19.25 | 3:05.40 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:11.32 | |||||||||
8 | Amanda Wärn | 2004 | 164 | 52.08 | 1:48.98 | 2:45.37 | 3:37.69 | |||
Finspångs Simklubb | 3:42.34 | |||||||||
- | Frida Liliequist | 2004 | DSQ | |||||||
Västerviks Simsällskap | 3:28.72 | |||||||||
- | Mathilda Petersson | 2004 | DSQ | |||||||
Hultsfreds Simsällskap | 4:46.02 | |||||||||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Havskog | 2005 | 363 | 38.27 | 1:21.63 | 2:06.48 | 2:46.99 | |||
Hultsfreds Simsällskap | 2:49.50 | |||||||||
2 | Tilda Sundell | 2005 | 333 | 39.85 | 1:24.15 | 2:09.99 | 2:51.91 | |||
Västerviks Simsällskap | 2:57.74 | |||||||||
3 | Julia Arildsson | 2005 | 322 | 41.28 | 1:25.82 | 2:10.42 | 2:53.87 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:19.04 | |||||||||
4 | Emma Werner | 2005 | 321 | 40.46 | 1:24.83 | 2:10.98 | 2:54.07 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 3:00.25 | |||||||||
5 | Klara Haraldsson | 2005 | 225 | 46.17 | 1:37.72 | 2:29.71 | 3:15.83 | |||
Motala Simsällskap | ||||||||||
- | Astrid Rosén | 2005 | DSQ | |||||||
Motala Simsällskap | 3:11.98 | |||||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Svensson | 2001 | 482 | 27.77 | 57.29 | |||||
Skövde Simsällskap | 56.41 | |||||||||
2 | Andreas Carlsson | 2001 | 411 | 29.11 | 1:00.40 | |||||
Väsby Simsällskap | 1:07.99 | |||||||||
3 | Elias Fölling Barck | 2001 | 354 | 30.11 | 1:03.52 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:02.00 | |||||||||
4 | Joakim Sühl | 2000 | 335 | 32.23 | 1:04.68 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:04.56 | |||||||||
5 | Gustav Ferlin | 2000 | 279 | 32.12 | 1:08.71 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:07.32 | |||||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicola Lundqvist | 2002 | 481 | 27.54 | 57.32 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 56.66 | |||||||||
2 | Henrik Eriksson | 2002 | 481 | 27.82 | 57.33 | |||||
Motala Simsällskap | 56.84 | |||||||||
3 | Daniel Agestav | 2002 | 478 | 27.16 | 57.47 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 57.10 | |||||||||
4 | Elias Axelsson | 2002 | 455 | 28.35 | 58.40 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 57.53 | |||||||||
5 | Sebastian Nilsson | 2002 | 443 | 28.21 | 58.95 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 57.44 | |||||||||
6 | Ruben Staaf | 2002 | 382 | 29.99 | 1:01.90 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 59.58 | |||||||||
7 | Isak Lust | 2002 | 382 | 29.43 | 1:01.93 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:01.64 | |||||||||
8 | Ricky Bergwall | 2002 | 377 | 29.37 | 1:02.19 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:01.19 | |||||||||
9 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | 373 | 30.03 | 1:02.43 | |||||
Skövde Simsällskap | 1:02.36 | |||||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Job Sanders | 2003 | 523 | 26.96 | 55.76 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 55.51 | |||||||||
2 | Elliot Fielder | 2003 | 450 | 28.38 | 58.64 | |||||
Motala Simsällskap | 57.89 | |||||||||
3 | Dennis Partanen | 2003 | 431 | 28.64 | 59.47 | |||||
Skövde Simsällskap | 59.34 | |||||||||
4 | Sergej Basov | 2003 | 403 | 28.53 | 1:00.80 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:01.13 | |||||||||
5 | William Barkehed | 2003 | 394 | 29.40 | 1:01.27 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:02.18 | |||||||||
6 | Erik Wallin | 2003 | 387 | 29.17 | 1:01.65 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:02.76 | |||||||||
7 | Oliver Edoff | 2003 | 366 | 29.30 | 1:02.80 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:01.72 | |||||||||
8 | Olle Almén | 2003 | 342 | 31.14 | 1:04.23 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:06.52 | |||||||||
9 | Ludvig Johansson | 2003 | 341 | 31.43 | 1:04.32 | |||||
Skövde Simsällskap | 1:04.24 | |||||||||
10 | Yannick Winkler | 2003 | 222 | 34.83 | 1:14.18 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:13.80 | |||||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Edlund | 2004 | 399 | 28.86 | 1:01.01 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 58.08 | |||||||||
2 | Max Grubesic | 2004 | 366 | 29.92 | 1:02.80 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:02.18 | |||||||||
3 | Nikola Petrovic | 2004 | 363 | 30.32 | 1:02.96 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:02.92 | |||||||||
4 | Aldin Mandzo | 2004 | 332 | 30.39 | 1:04.89 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:03.07 | |||||||||
4 | Markus Stahre | 2004 | 332 | 31.64 | 1:04.89 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:04.29 | |||||||||
6 | David Axelsson | 2004 | 326 | 31.43 | 1:05.25 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:03.40 | |||||||||
7 | David Liu | 2004 | 316 | 30.82 | 1:05.91 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:03.35 | |||||||||
8 | Victor Ekblad | 2004 | 310 | 32.12 | 1:06.36 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:07.43 | |||||||||
9 | Emil Kilander | 2004 | 242 | 35.16 | 1:12.03 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:11.37 | |||||||||
10 | Marcus Manninen | 2004 | 213 | 35.18 | 1:15.18 | |||||
Motala Simsällskap | 1:13.39 | |||||||||
11 | David Malm | 2004 | 204 | 36.30 | 1:16.27 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:09.72 | |||||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leopold Grinnemo | 2005 | 374 | 30.42 | 1:02.35 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:03.43 | |||||||||
2 | Anton Hegmegi | 2005 | 346 | 30.69 | 1:03.96 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:03.54 | |||||||||
3 | David Ullstrand | 2005 | 344 | 31.47 | 1:04.09 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:05.19 | |||||||||
4 | Robin Lundqvist | 2005 | 284 | 32.96 | 1:08.36 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:08.82 | |||||||||
5 | Robin Daremo | 2005 | 272 | 32.70 | 1:09.33 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:07.56 | |||||||||
6 | Elvis Ericsson | 2005 | 256 | 34.27 | 1:10.75 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:12.04 | |||||||||
7 | David Bergqvist | 2005 | 254 | 34.11 | 1:10.93 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:08.04 | |||||||||
8 | Oskar Glawing | 2005 | 249 | 33.48 | 1:11.36 | |||||
Finspångs Simklubb | 1:09.99 | |||||||||
9 | Melwin Axelsson | 2005 | 238 | 35.01 | 1:12.45 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | 1:14.53 | |||||||||
10 | Edwin Brimalm | 2005 | 233 | 34.39 | 1:12.95 | |||||
Motala Simsällskap | 1:12.96 | |||||||||
11 | Otto Svensson | 2005 | 203 | 36.67 | 1:16.45 | |||||
Motala Simsällskap | 1:14.23 | |||||||||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naevid Kiasat | 2001 | 480 | 28.91 | 1:00.16 | 1:32.59 | 2:06.87 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:02.79 | |||||||||
2 | Anton Svensson | 2001 | 467 | 29.99 | 1:02.48 | 1:36.24 | 2:08.06 | |||
Skövde Simsällskap | 2:09.41 | |||||||||
3 | Andreas Carlsson | 2001 | 403 | 30.78 | 1:05.10 | 1:40.13 | 2:14.50 | |||
Väsby Simsällskap | 2:29.94 | |||||||||
4 | Hemming Gong | 2001 | 303 | 32.61 | 1:09.71 | 1:47.60 | 2:27.79 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:21.25 | |||||||||
5 | Elias Fölling Barck | 2001 | 275 | 32.68 | 1:11.43 | 1:52.55 | 2:32.80 | |||
Västerviks Simsällskap | 2:25.05 | |||||||||
6 | Gustav Ferlin | 2000 | 263 | 33.40 | 1:13.68 | 1:55.39 | 2:34.94 | |||
Västerviks Simsällskap | 2:47.85 | |||||||||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | John Brolin | 2002 | 536 | 27.70 | 59.13 | 1:31.78 | 2:02.33 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:00.15 | |||||||||
2 | Henrik Eriksson | 2002 | 499 | 28.10 | 59.44 | 1:32.43 | 2:05.21 | |||
Motala Simsällskap | 2:05.86 | |||||||||
3 | Elias Axelsson | 2002 | 480 | 28.87 | 1:01.01 | 1:33.91 | 2:06.89 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:08.02 | |||||||||
4 | Ruben Staaf | 2002 | 451 | 30.09 | 1:02.59 | 1:36.51 | 2:09.56 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:08.76 | |||||||||
5 | Sebastian Nilsson | 2002 | 421 | 30.02 | 1:03.29 | 1:37.86 | 2:12.49 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:07.70 | |||||||||
6 | Isak Lust | 2002 | 384 | 30.77 | 1:05.33 | 1:41.98 | 2:16.71 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:19.47 | |||||||||
7 | Ricky Bergwall | 2002 | 383 | 31.25 | 1:05.94 | 1:41.48 | 2:16.72 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:15.28 | |||||||||
8 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | 375 | 30.81 | 1:05.24 | 1:40.91 | 2:17.73 | |||
Skövde Simsällskap | 2:32.37 | |||||||||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Job Sanders | 2003 | 516 | 27.79 | 59.36 | 1:32.07 | 2:03.83 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:02.97 | |||||||||
2 | Dennis Partanen | 2003 | 466 | 29.54 | 1:02.41 | 1:35.97 | 2:08.15 | |||
Skövde Simsällskap | 2:08.47 | |||||||||
3 | Elliot Fielder | 2003 | 465 | 29.48 | 1:01.74 | 1:35.00 | 2:08.26 | |||
Motala Simsällskap | 2:04.96 | |||||||||
4 | William Barkehed | 2003 | 424 | 30.53 | 1:03.77 | 1:38.08 | 2:12.25 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:15.85 | |||||||||
5 | Erik Wallin | 2003 | 407 | 30.47 | 1:04.21 | 1:39.01 | 2:13.99 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:15.73 | |||||||||
6 | Sergej Basov | 2003 | 382 | 30.55 | 1:05.90 | 1:41.90 | 2:16.91 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Oliver Edoff | 2003 | 360 | 31.17 | 1:06.47 | 1:43.22 | 2:19.58 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:16.67 | |||||||||
8 | Ludvig Johansson | 2003 | 358 | 32.59 | 1:08.77 | 1:45.23 | 2:19.89 | |||
Skövde Simsällskap | 2:22.47 | |||||||||
9 | Olle Almén | 2003 | 346 | 31.53 | 1:07.30 | 1:44.70 | 2:21.47 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:35.17 | |||||||||
10 | Yannick Winkler | 2003 | 202 | 35.91 | 1:18.71 | 2:03.80 | 2:49.08 | |||
Västerviks Simsällskap | 2:46.68 | |||||||||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Eriksson | 2004 | 473 | 28.84 | 1:00.82 | 1:34.18 | 2:07.53 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:17.19 | |||||||||
2 | Max Grubesic | 2004 | 399 | 31.05 | 1:05.09 | 1:40.78 | 2:14.95 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:16.29 | |||||||||
3 | David Axelsson | 2004 | 375 | 31.34 | 1:05.96 | 1:41.61 | 2:17.70 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:16.48 | |||||||||
4 | Markus Stahre | 2004 | 356 | 32.42 | 1:08.27 | 1:44.36 | 2:20.09 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:20.61 | |||||||||
5 | Aldin Mandzo | 2004 | 325 | 31.40 | 1:06.95 | 1:46.16 | 2:24.42 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:21.01 | |||||||||
6 | David Liu | 2004 | 317 | 32.41 | 1:10.10 | 1:49.20 | 2:25.61 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:23.85 | |||||||||
7 | Victor Ekblad | 2004 | 308 | 33.63 | 1:11.67 | 1:50.79 | 2:27.14 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:30.28 | |||||||||
8 | Nassim Arim | 2004 | 239 | 35.73 | 1:17.08 | 2:00.02 | 2:40.06 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:57.77 | |||||||||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | 408 | 30.89 | 1:04.61 | 1:39.81 | 2:13.95 | |||
Motala Simsällskap | 2:16.60 | |||||||||
2 | Leopold Grinnemo | 2005 | 403 | 30.66 | 1:04.66 | 1:40.45 | 2:14.48 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:17.57 | |||||||||
3 | Anton Hegmegi | 2005 | 394 | 31.28 | 1:06.00 | 1:41.45 | 2:15.54 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:20.59 | |||||||||
4 | David Ullstrand | 2005 | 340 | 32.79 | 1:10.03 | 1:47.08 | 2:22.34 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:25.73 | |||||||||
5 | David Bergqvist | 2005 | 275 | 34.51 | 1:13.97 | 1:53.75 | 2:32.63 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:37.41 | |||||||||
6 | Oskar Glawing | 2005 | 270 | 34.06 | 1:13.22 | 1:53.79 | 2:33.62 | |||
Finspångs Simklubb | 2:36.58 | |||||||||
7 | Robin Lundqvist | 2005 | 257 | 35.77 | 1:17.47 | 1:59.20 | 2:36.22 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:45.02 | |||||||||
8 | Elvis Ericsson | 2005 | 257 | 36.65 | 1:17.20 | 1:57.79 | 2:36.26 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:42.81 | |||||||||
9 | Robin Daremo | 2005 | 253 | 35.56 | 1:17.43 | 2:00.15 | 2:37.02 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:42.99 | |||||||||
10 | Melwin Axelsson | 2005 | 249 | 36.55 | 1:16.39 | 1:57.83 | 2:37.80 | |||
Hultsfreds Simsällskap | 2:38.08 | |||||||||
11 | Erik Andersson | 2005 | 210 | 36.66 | 1:19.10 | 2:03.59 | 2:46.96 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:44.51 | |||||||||
12 | Linus Wigh | 2005 | 155 | 39.12 | 1:26.13 | 2:16.46 | 3:04.75 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felicia Smedbäck | 2000 | 425 | 33.62 | 1:12.63 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:09.58 | |||||||||
2 | Ella Lindroth | 2001 | 419 | 33.26 | 1:12.93 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:09.79 | |||||||||
3 | Erika Tudegård | 2001 | 416 | 33.78 | 1:13.14 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:10.99 | |||||||||
- | Frida Nöu | 2001 | DNS | |||||||
Täby Sim | 1:21.51 | |||||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felicia Järvikari | 2002 | 495 | 32.53 | 1:09.03 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:06.06 | |||||||||
2 | Alva Högberg | 2002 | 431 | 34.12 | 1:12.25 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:12.15 | |||||||||
3 | Lena Årebo | 2002 | 385 | 34.35 | 1:15.06 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:11.88 | |||||||||
4 | Emmie Davis | 2002 | 376 | 34.52 | 1:15.66 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:16.10 | |||||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vera Karlsson | 2003 | 547 | 30.80 | 1:06.76 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:04.50 | |||||||||
2 | Wilma Holmertz | 2003 | 465 | 33.00 | 1:10.44 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:09.61 | |||||||||
3 | Nikita Kapron | 2003 | 422 | 33.37 | 1:12.76 | |||||
Skövde Simsällskap | 1:11.50 | |||||||||
4 | Natalie Stjärnås | 2003 | 407 | 34.65 | 1:13.64 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:12.93 | |||||||||
5 | Tilda Carlsson | 2003 | 399 | 33.79 | 1:14.13 | |||||
Motala Simsällskap | 1:12.50 | |||||||||
6 | Martina Karlsson | 2003 | 379 | 34.48 | 1:15.43 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:12.24 | |||||||||
7 | Darja Koutchinskaia | 2003 | 358 | 33.60 | 1:16.88 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:12.75 | |||||||||
8 | Hilma Broden | 2003 | 331 | 36.03 | 1:18.87 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:20.04 | |||||||||
9 | Emmy Ericsson | 2003 | 228 | 41.11 | 1:29.29 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:27.64 | |||||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | 521 | 32.09 | 1:07.84 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:04.54 | |||||||||
2 | Sofia Henningsson | 2004 | 489 | 32.25 | 1:09.29 | |||||
Skövde Simsällskap | 1:08.16 | |||||||||
3 | Ida Rudelius | 2004 | 434 | 33.82 | 1:12.11 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:11.21 | |||||||||
4 | Matilda Nilsson | 2004 | 406 | 34.19 | 1:13.72 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:12.72 | |||||||||
5 | Ida Kristiansson | 2004 | 392 | 33.60 | 1:14.58 | |||||
Skövde Simsällskap | 1:14.47 | |||||||||
6 | Alva Claesén | 2004 | 320 | 35.92 | 1:19.81 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:18.40 | |||||||||
7 | Olivia Gustafsson | 2004 | 320 | 36.43 | 1:19.83 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:23.10 | |||||||||
8 | Isabelle Frisk | 2004 | 252 | 38.91 | 1:26.41 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:27.84 | |||||||||
9 | Elin Heimdahl | 2004 | 243 | 40.19 | 1:27.51 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:22.72 | |||||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kuggvik | 2005 | 416 | 32.66 | 1:13.13 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:14.71 | |||||||||
2 | Märta Högfeldt | 2005 | 372 | 35.40 | 1:15.93 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:15.39 | |||||||||
3 | Ellen Havskog | 2005 | 357 | 33.88 | 1:16.91 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | 1:16.37 | |||||||||
4 | Ebba Holgersson | 2005 | 355 | 36.45 | 1:17.09 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:21.60 | |||||||||
5 | Elin Gustafsson | 2005 | 323 | 36.69 | 1:19.55 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:22.96 | |||||||||
6 | Frida Holmqvist | 2005 | 285 | 38.20 | 1:22.89 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:25.80 | |||||||||
7 | Astrid Rosén | 2005 | 194 | 44.00 | 1:34.33 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
8 | Sofia Wallin | 2005 | 192 | 43.40 | 1:34.54 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:40.12 | |||||||||
9 | Darya Abbaspour | 2005 | 187 | 42.99 | 1:35.44 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:43.03 | |||||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Svensson | 2001 | 484 | 33.73 | 1:10.82 | |||||
Skövde Simsällskap | 1:08.99 | |||||||||
2 | Naevid Kiasat | 2001 | 357 | 37.38 | 1:18.37 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:21.63 | |||||||||
3 | Gustav Ferlin | 2000 | 306 | 38.80 | 1:22.47 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:22.86 | |||||||||
4 | Joakim Sühl | 2000 | 302 | 38.95 | 1:22.86 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:27.57 | |||||||||
5 | Elias Fölling Barck | 2001 | 254 | 39.46 | 1:27.77 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:21.35 | |||||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicola Lundqvist | 2002 | 517 | 31.70 | 1:09.26 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:09.86 | |||||||||
2 | Ruben Staaf | 2002 | 452 | 34.23 | 1:12.46 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:10.78 | |||||||||
3 | Daniel Agestav | 2002 | 412 | 34.21 | 1:14.72 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:15.32 | |||||||||
4 | Henrik Eriksson | 2002 | 338 | 37.70 | 1:19.83 | |||||
Motala Simsällskap | 1:21.35 | |||||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elliot Fielder | 2003 | 486 | 33.24 | 1:10.70 | |||||
Motala Simsällskap | 1:10.93 | |||||||||
2 | Job Sanders | 2003 | 479 | 33.67 | 1:11.06 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:11.44 | |||||||||
3 | Erik Wallin | 2003 | 396 | 35.19 | 1:15.68 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:16.08 | |||||||||
4 | Oliver Edoff | 2003 | 299 | 39.54 | 1:23.16 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:29.23 | |||||||||
5 | Ludvig Johansson | 2003 | 254 | 41.87 | 1:27.77 | |||||
Skövde Simsällskap | 1:27.88 | |||||||||
6 | Yannick Winkler | 2003 | 185 | 45.22 | 1:37.50 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:39.34 | |||||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Edlund | 2004 | 403 | 34.97 | 1:15.27 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:11.80 | |||||||||
2 | Nikola Petrovic | 2004 | 376 | 36.04 | 1:16.99 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:15.72 | |||||||||
3 | Max Grubesic | 2004 | 333 | 37.59 | 1:20.22 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:17.91 | |||||||||
4 | David Axelsson | 2004 | 313 | 38.42 | 1:21.83 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:18.24 | |||||||||
5 | Aldin Mandzo | 2004 | 300 | 38.92 | 1:23.04 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:21.46 | |||||||||
6 | Victor Ekblad | 2004 | 241 | 42.71 | 1:29.26 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:26.34 | |||||||||
7 | Markus Stahre | 2004 | 234 | 43.33 | 1:30.24 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:29.39 | |||||||||
8 | Nassim Arim | 2004 | 197 | 44.72 | 1:35.52 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:40.68 | |||||||||
9 | Marcus Manninen | 2004 | 194 | 44.55 | 1:36.03 | |||||
Motala Simsällskap | 1:38.02 | |||||||||
10 | David Liu | 2004 | 191 | 44.64 | 1:36.44 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:32.74 | |||||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | 299 | 39.05 | 1:23.14 | |||||
Motala Simsällskap | 1:22.75 | |||||||||
2 | David Bergqvist | 2005 | 279 | 39.75 | 1:25.09 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:25.13 | |||||||||
3 | Leopold Grinnemo | 2005 | 274 | 40.45 | 1:25.53 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:23.82 | |||||||||
4 | David Ullstrand | 2005 | 265 | 39.87 | 1:26.47 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:26.87 | |||||||||
5 | Robin Daremo | 2005 | 219 | 43.55 | 1:32.24 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:31.16 | |||||||||
6 | Oskar Glawing | 2005 | 215 | 43.33 | 1:32.71 | |||||
Finspångs Simklubb | 1:32.43 | |||||||||
7 | Erik Andersson | 2005 | 215 | 44.45 | 1:32.79 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:34.82 | |||||||||
8 | Elvis Ericsson | 2005 | 208 | 44.89 | 1:33.76 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:33.75 | |||||||||
9 | Robin Lundqvist | 2005 | 208 | 45.56 | 1:33.77 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:38.12 | |||||||||
10 | Linus Wigh | 2005 | 152 | 49.45 | 1:44.07 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:46.82 | |||||||||
11 | Edwin Brimalm | 2005 | 151 | 46.63 | 1:44.29 | |||||
Motala Simsällskap | 1:45.85 | |||||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alva Högberg | 2002 | 506 | 38.49 | 1:21.34 | 2:04.74 | 2:48.83 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:45.54 | |||||||||
2 | Felicia Järvikari | 2002 | 478 | 39.97 | 1:24.57 | 2:08.69 | 2:52.08 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:49.50 | |||||||||
2 | Lena Årebo | 2002 | 478 | 37.72 | 1:20.92 | 2:06.46 | 2:52.08 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:49.03 | |||||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Holmertz | 2003 | 561 | 37.43 | 1:18.65 | 2:01.15 | 2:43.10 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:39.91 | |||||||||
2 | Vera Karlsson | 2003 | 515 | 37.90 | 1:20.73 | 2:04.40 | 2:47.80 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:48.36 | |||||||||
3 | Felicia Tubbin | 2003 | 473 | 38.67 | 1:22.38 | 2:07.46 | 2:52.66 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:54.42 | |||||||||
4 | Nikita Kapron | 2003 | 429 | 40.76 | 1:26.07 | 2:12.48 | 2:58.36 | |||
Skövde Simsällskap | 2:56.14 | |||||||||
5 | Martina Karlsson | 2003 | 428 | 41.17 | 1:26.57 | 2:12.37 | 2:58.47 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:54.82 | |||||||||
6 | Darja Koutchinskaia | 2003 | 412 | 39.68 | 1:25.91 | 2:13.46 | 3:00.77 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:10.61 | |||||||||
7 | Stefanie Petrovic | 2003 | 304 | 43.77 | 1:34.58 | 2:28.00 | 3:20.00 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | 537 | 37.45 | 1:20.24 | 2:02.97 | 2:45.50 | |||
Skövde Simsällskap | 2:41.42 | |||||||||
2 | Nora Rogö | 2004 | 464 | 39.40 | 1:23.49 | 2:09.15 | 2:53.75 | |||
Jönköpings Simsällskap | 3:01.78 | |||||||||
3 | Hanna Persson | 2004 | 424 | 39.69 | 1:26.74 | 2:14.17 | 2:58.99 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:04.67 | |||||||||
4 | Ida Rudelius | 2004 | 386 | 41.49 | 1:28.72 | 2:17.01 | 3:04.70 | |||
Jönköpings Simsällskap | 3:00.42 | |||||||||
5 | Isabelle Frisk | 2004 | 310 | 45.57 | 1:35.34 | 2:26.45 | 3:18.69 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:22.09 | |||||||||
6 | Maria Miñana Juan | 2004 | 300 | 42.38 | 1:32.78 | 2:26.49 | 3:20.98 | |||
Västerviks Simsällskap | 3:13.36 | |||||||||
7 | Frida Liliequist | 2004 | 266 | 47.41 | 1:40.27 | 2:36.29 | 3:29.17 | |||
Västerviks Simsällskap | 3:32.45 | |||||||||
- | Mathilda Petersson | 2004 | DNS | |||||||
Hultsfreds Simsällskap | 3:51.63 | |||||||||
- | Elin Heimdahl | 2004 | DSQ | |||||||
Linköpings Allmänna SS | 3:04.25 | |||||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Havskog | 2005 | 407 | 40.21 | 1:26.72 | 2:13.97 | 3:01.54 | |||
Hultsfreds Simsällskap | 2:54.07 | |||||||||
2 | Clara Kuggvik | 2005 | 391 | 40.62 | 1:28.47 | 2:17.83 | 3:03.91 | |||
Västerviks Simsällskap | 3:10.08 | |||||||||
3 | Märta Högfeldt | 2005 | 380 | 42.98 | 1:31.02 | 2:18.54 | 3:05.66 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:12.21 | |||||||||
4 | Elin Gustafsson | 2005 | 364 | 43.18 | 1:31.43 | 2:19.95 | 3:08.36 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:16.58 | |||||||||
5 | Sofia Wallin | 2005 | 327 | 44.56 | 1:34.48 | 2:25.49 | 3:15.17 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:18.05 | |||||||||
6 | Frida Holmqvist | 2005 | 316 | 44.77 | 1:34.77 | 2:26.77 | 3:17.42 | |||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
7 | Emma Werner | 2005 | 291 | 45.26 | 1:36.75 | 2:30.22 | 3:23.03 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 3:25.83 | |||||||||
8 | Klara Haraldsson | 2005 | 261 | 47.85 | 1:42.68 | 2:37.88 | 3:30.50 | |||
Motala Simsällskap | ||||||||||
9 | Alice Johansson | 2005 | 235 | 47.70 | 1:43.74 | 2:42.34 | 3:38.00 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:51.78 | |||||||||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Svensson | 2001 | 396 | 1:14.29 | 2:39.52 | 4:06.04 | 5:20.56 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
2 | Hemming Gong | 2001 | 259 | 1:21.52 | 3:00.03 | 4:44.79 | 6:09.31 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 6:02.22 | |||||||||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | John Brolin | 2002 | 491 | 1:09.19 | 2:29.96 | 3:54.33 | 4:58.40 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:59.22 | |||||||||
2 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | 372 | 1:15.21 | 2:36.49 | 4:10.19 | 5:27.18 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
3 | Ricky Bergwall | 2002 | 333 | 1:13.41 | 2:44.39 | 4:27.48 | 5:39.45 | |||
Jönköpings Simsällskap | 5:38.56 | |||||||||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Job Sanders | 2003 | 491 | 1:11.52 | 2:30.69 | 3:52.42 | 4:58.40 | |||
Jönköpings Simsällskap | 4:58.81 | |||||||||
2 | Elliot Fielder | 2003 | 463 | 1:10.65 | 2:31.78 | 3:55.83 | 5:04.34 | |||
Motala Simsällskap | 5:00.92 | |||||||||
3 | Dennis Partanen | 2003 | 400 | 1:09.91 | 2:29.13 | 4:07.72 | 5:19.37 | |||
Skövde Simsällskap | 5:18.55 | |||||||||
- | Ludvig Johansson | 2003 | DSQ | |||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Eriksson | 2004 | 459 | 1:08.38 | 2:25.40 | 3:54.91 | 5:05.19 | |||
Jönköpings Simsällskap | 5:34.12 | |||||||||
2 | Max Grubesic | 2004 | 355 | 1:21.00 | 2:43.97 | 4:17.45 | 5:32.48 | |||
Jönköpings Simsällskap | 5:37.02 | |||||||||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | 419 | 1:15.84 | 2:35.77 | 4:01.56 | 5:14.62 | |||
Jönköpings Simsällskap | 5:46.68 | |||||||||
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Hanna Persson | 2004 | 401 | 1:18.55 | 2:43.31 | 4:07.14 | 5:31.24 | 20:46.23 | ||
Linköpings Allmänna SS | 20:50.03 | 6:54.85 | 8:19.16 | 9:44.04 | 11:08.50 | |||||
12:32.95 | 13:56.44 | 15:21.87 | 16:45.59 | |||||||
18:08.75 | 19:30.86 | |||||||||
2 | Elvira Nilsson | 2004 | 358 | 1:18.34 | 2:43.37 | 4:07.70 | 5:32.89 | 21:34.98 | ||
Linköpings Allmänna SS | 6:59.71 | 8:27.01 | 9:54.76 | 11:22.63 | ||||||
12:50.93 | 14:18.78 | 15:46.49 | 17:14.76 | |||||||
18:42.78 | 20:10.21 | |||||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Andrea Palm | 2000 | 542 | 1:07.66 | 2:19.88 | 3:31.97 | 4:46.84 | 9:47.89 | ||
Linköpings Allmänna SS | 9:27.59 | 6:02.20 | 7:17.97 | 8:33.91 | ||||||
2 | Frida Nöu | 2001 | 497 | 1:10.94 | 2:27.04 | 3:43.14 | 4:59.87 | 10:05.04 | ||
Täby Sim | 10:05.28 | 6:16.83 | 7:33.53 | 8:50.78 | ||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Natalie Stjärnås | 2003 | 459 | 1:13.17 | 2:30.69 | 3:49.41 | 5:08.09 | 10:21.01 | ||
Jönköpings Simsällskap | 10:15.89 | 6:27.60 | 7:46.75 | 9:04.91 | ||||||
2 | Hilma Broden | 2003 | 349 | 1:17.30 | 2:42.31 | 4:10.82 | 5:38.09 | 11:20.55 | ||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 11:11.06 | 7:05.58 | 8:32.23 | 9:58.27 | ||||||
3 | Elin Nylander | 2003 | 316 | 1:19.35 | 2:48.87 | 4:18.51 | 5:48.20 | 11:43.22 | ||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 7:17.96 | 8:47.88 | 10:17.93 | |||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | 608 | 1:07.11 | 2:18.82 | 3:30.68 | 4:42.89 | 9:25.74 | ||
Skövde Simsällskap | 11:44.23 | 5:54.45 | 7:05.93 | 8:17.14 | ||||||
2 | Ida Kristiansson | 2004 | 472 | 1:13.59 | 2:32.23 | 3:50.09 | 5:08.00 | 10:15.52 | ||
Skövde Simsällskap | 6:24.72 | 7:42.10 | 8:59.99 | |||||||
3 | Kasandra Svan | 2004 | 350 | 1:18.16 | 2:44.69 | 4:12.52 | 5:40.19 | 11:19.91 | ||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 7:07.66 | 8:34.23 | 10:00.35 | |||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Ebba Holgersson | 2005 | 401 | 1:16.55 | 2:38.09 | 4:00.90 | 5:24.19 | 10:49.95 | ||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 6:47.35 | 8:08.86 | 9:31.63 | |||||||
2 | Emma Werner | 2005 | 284 | 1:24.72 | 2:57.24 | 4:30.85 | 6:04.07 | 12:09.20 | ||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 7:37.38 | 9:10.66 | 10:44.02 | |||||||
3 | Julia Arildsson | 2005 | 281 | 1:24.44 | 2:56.47 | 4:29.93 | 6:03.57 | 12:11.81 | ||
Linköpings Allmänna SS | 7:33.77 | 9:08.12 | 10:41.45 | |||||||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Svensson | 2001 | 334 | 33.38 | 1:12.94 | 1:55.06 | 2:36.39 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
2 | Hemming Gong | 2001 | 249 | 36.24 | 1:19.39 | 2:04.62 | 2:52.54 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:48.91 | |||||||||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Henrik Eriksson | 2002 | 442 | 30.39 | 1:05.90 | 1:43.70 | 2:22.50 | |||
Motala Simsällskap | 2:21.30 | |||||||||
2 | Elias Axelsson | 2002 | 398 | 31.88 | 1:08.62 | 1:47.21 | 2:27.51 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:23.91 | |||||||||
3 | Sebastian Nilsson | 2002 | 333 | 33.37 | 1:13.20 | 1:54.46 | 2:36.59 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:37.59 | |||||||||
4 | Ricky Bergwall | 2002 | 321 | 34.07 | 1:12.89 | 1:55.09 | 2:38.46 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:37.51 | |||||||||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dennis Partanen | 2003 | 385 | 32.19 | 1:09.22 | 1:48.72 | 2:29.10 | |||
Skövde Simsällskap | 2:26.21 | |||||||||
2 | Job Sanders | 2003 | 362 | 32.34 | 1:11.00 | 1:51.61 | 2:32.24 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:37.46 | |||||||||
3 | Elliot Fielder | 2003 | 354 | 33.40 | 1:12.17 | 1:53.02 | 2:33.38 | |||
Motala Simsällskap | 2:30.66 | |||||||||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Ekblad | 2004 | 258 | 36.44 | 1:18.81 | 2:04.18 | 2:50.48 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:41.79 | |||||||||
2 | Max Grubesic | 2004 | 243 | 37.70 | 1:21.67 | 2:08.19 | 2:53.75 | |||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Lindroth | 2001 | 494 | 33.76 | 1:14.43 | 1:57.31 | 2:34.12 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:31.84 | |||||||||
2 | Erika Tudegård | 2001 | 490 | 33.13 | 1:16.64 | 2:00.16 | 2:34.47 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:34.59 | |||||||||
3 | Josefine Härdelin | 2001 | 463 | 32.32 | 1:11.65 | 1:58.53 | 2:37.43 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:36.80 | |||||||||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felicia Järvikari | 2002 | 504 | 33.49 | 1:12.01 | 1:55.64 | 2:33.08 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:30.30 | |||||||||
2 | Emmie Davis | 2002 | 465 | 33.73 | 1:13.35 | 2:00.94 | 2:37.28 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:36.70 | |||||||||
3 | Lena Årebo | 2002 | 451 | 33.88 | 1:15.62 | 2:00.63 | 2:38.85 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:35.18 | |||||||||
4 | Sofia Westerberg | 2002 | 443 | 33.07 | 1:12.64 | 2:01.99 | 2:39.85 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:37.21 | |||||||||
5 | Alva Högberg | 2002 | 438 | 35.43 | 1:20.72 | 2:03.53 | 2:40.46 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:36.71 | |||||||||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vera Karlsson | 2003 | 580 | 31.47 | 1:09.68 | 1:51.31 | 2:26.04 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:24.74 | |||||||||
2 | Wilma Holmertz | 2003 | 502 | 33.35 | 1:13.30 | 1:56.31 | 2:33.24 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:28.70 | |||||||||
3 | Nikita Kapron | 2003 | 470 | 33.52 | 1:12.49 | 1:58.86 | 2:36.69 | |||
Skövde Simsällskap | 2:35.13 | |||||||||
4 | Darja Koutchinskaia | 2003 | 429 | 33.08 | 1:15.10 | 2:04.13 | 2:41.49 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:40.47 | |||||||||
5 | Felicia Tubbin | 2003 | 424 | 34.62 | 1:17.48 | 2:03.39 | 2:42.20 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:45.40 | |||||||||
6 | Martina Karlsson | 2003 | 410 | 35.49 | 1:19.54 | 2:05.56 | 2:43.94 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:43.10 | |||||||||
7 | Tilda Carlsson | 2003 | 398 | 34.07 | 1:17.76 | 2:06.63 | 2:45.59 | |||
Motala Simsällskap | 2:42.69 | |||||||||
8 | Elsa Linné | 2003 | 362 | 37.66 | 1:23.08 | 2:11.94 | 2:50.84 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:53.96 | |||||||||
9 | Hilma Broden | 2003 | 338 | 37.43 | 1:21.81 | 2:14.87 | 2:54.91 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:52.35 | |||||||||
10 | Emmy Ericsson | 2003 | 317 | 39.64 | 1:27.20 | 2:19.26 | 2:58.68 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:59.72 | |||||||||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | 564 | 31.79 | 1:08.38 | 1:52.39 | 2:27.45 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:26.10 | |||||||||
2 | Sofia Henningsson | 2004 | 560 | 32.77 | 1:12.82 | 1:54.43 | 2:27.79 | |||
Skövde Simsällskap | 2:22.61 | |||||||||
3 | Ida Rudelius | 2004 | 452 | 34.01 | 1:15.70 | 2:02.43 | 2:38.75 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:39.86 | |||||||||
4 | Nora Rogö | 2004 | 443 | 36.60 | 1:18.29 | 2:02.48 | 2:39.81 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:41.51 | |||||||||
5 | Hanna Persson | 2004 | 392 | 38.89 | 1:24.99 | 2:09.46 | 2:46.43 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:50.64 | |||||||||
6 | Alva Claesén | 2004 | 379 | 34.44 | 1:17.63 | 2:07.95 | 2:48.34 | |||
Västerviks Simsällskap | 2:50.72 | |||||||||
7 | Kasandra Svan | 2004 | 315 | 39.51 | 1:24.95 | 2:18.79 | 2:58.97 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:57.13 | |||||||||
8 | Maja Arnell | 2004 | 299 | 41.21 | 1:26.84 | 2:19.91 | 3:02.18 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:55.02 | |||||||||
9 | Elin Heimdahl | 2004 | 297 | 40.55 | 1:27.62 | 2:19.35 | 3:02.59 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:53.88 | |||||||||
10 | Isabelle Frisk | 2004 | 296 | 39.06 | 1:28.63 | 2:19.36 | 3:02.79 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:00.09 | |||||||||
11 | Elvira Nilsson | 2004 | 277 | 41.10 | 1:27.76 | 2:25.48 | 3:06.72 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:58.29 | |||||||||
12 | Mathilda Petersson | 2004 | 140 | 52.50 | 1:58.15 | 3:00.99 | 3:54.17 | |||
Hultsfreds Simsällskap | 3:39.95 | |||||||||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Havskog | 2005 | 436 | 34.14 | 1:16.56 | 2:04.77 | 2:40.69 | |||
Hultsfreds Simsällskap | 2:43.61 | |||||||||
2 | Ebba Holgersson | 2005 | 409 | 36.45 | 1:18.89 | 2:06.29 | 2:44.13 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:43.08 | |||||||||
3 | Elin Gustafsson | 2005 | 376 | 37.45 | 1:22.59 | 2:10.50 | 2:48.72 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:54.09 | |||||||||
4 | Tilda Sundell | 2005 | 355 | 39.42 | 1:22.32 | 2:12.28 | 2:52.08 | |||
Västerviks Simsällskap | 2:55.28 | |||||||||
5 | Frida Holmqvist | 2005 | 349 | 38.72 | 1:22.25 | 2:12.74 | 2:53.04 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:58.82 | |||||||||
6 | Sofia Wallin | 2005 | 312 | 41.51 | 1:30.78 | 2:19.34 | 2:59.66 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:03.17 | |||||||||
7 | Julia Arildsson | 2005 | 297 | 40.93 | 1:25.58 | 2:21.04 | 3:02.52 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:00.32 | |||||||||
8 | Darya Abbaspour | 2005 | 250 | 42.32 | 1:31.89 | 2:30.02 | 3:13.26 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:19.02 | |||||||||
9 | Astrid Rosén | 2005 | 241 | 44.77 | 1:32.67 | 2:31.84 | 3:15.73 | |||
Motala Simsällskap | 3:27.82 | |||||||||
- | Kristel Aziz | 2005 | DSQ | |||||||
Linköpings Allmänna SS | 3:45.53 | |||||||||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naevid Kiasat | 2001 | 479 | 1:04.38 | 2:12.62 | 3:22.01 | 4:31.13 | |||
Linköpings Allmänna SS | 4:20.92 | |||||||||
2 | Anton Svensson | 2001 | 408 | 1:06.08 | 2:15.48 | 3:27.11 | 4:46.13 | |||
Skövde Simsällskap | 4:43.91 | |||||||||
3 | Elias Fölling Barck | 2001 | 284 | 1:11.53 | 2:31.97 | 3:57.30 | 5:22.68 | |||
Västerviks Simsällskap | 5:19.45 | |||||||||
4 | Gustav Ferlin | 2000 | 265 | 1:16.55 | 2:42.57 | 4:08.15 | 5:30.20 | |||
Västerviks Simsällskap | 5:42.29 | |||||||||
5 | Joakim Sühl | 2000 | 262 | 1:15.52 | 2:41.52 | 4:08.40 | 5:31.57 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:38.07 | |||||||||
6 | Hemming Gong | 2001 | 255 | 1:16.59 | 2:42.78 | 4:09.35 | 5:34.49 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | John Brolin | 2002 | 491 | 1:03.56 | 2:12.26 | 3:22.61 | 4:28.89 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:27.52 | |||||||||
2 | Ruben Staaf | 2002 | 481 | 1:04.37 | 2:13.33 | 3:22.78 | 4:30.81 | |||
Linköpings Allmänna SS | 4:29.58 | |||||||||
3 | Nicola Lundqvist | 2002 | 477 | 1:03.18 | 2:12.36 | 3:22.83 | 4:31.55 | |||
Linköpings Allmänna SS | 4:40.37 | |||||||||
4 | Ricky Bergwall | 2002 | 407 | 1:07.99 | 2:22.37 | 3:34.36 | 4:46.19 | |||
Jönköpings Simsällskap | 4:50.98 | |||||||||
5 | Isak Lust | 2002 | 391 | 1:07.79 | 2:22.88 | 3:37.71 | 4:50.03 | |||
Linköpings Allmänna SS | 4:52.73 | |||||||||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Job Sanders | 2003 | 518 | 1:03.05 | 2:10.86 | 3:19.31 | 4:24.20 | |||
Jönköpings Simsällskap | 4:25.03 | |||||||||
2 | Elliot Fielder | 2003 | 512 | 1:02.05 | 2:08.79 | 3:17.70 | 4:25.26 | |||
Motala Simsällskap | 4:24.14 | |||||||||
3 | Dennis Partanen | 2003 | 433 | 1:06.85 | 2:18.67 | 3:31.29 | 4:40.37 | |||
Skövde Simsällskap | 4:39.71 | |||||||||
4 | William Barkehed | 2003 | 409 | 1:07.00 | 2:19.43 | 3:32.58 | 4:45.79 | |||
Linköpings Allmänna SS | 4:51.54 | |||||||||
5 | Ludvig Johansson | 2003 | 373 | 1:12.05 | 2:29.26 | 3:45.17 | 4:54.68 | |||
Skövde Simsällskap | 5:22.62 | |||||||||
6 | Oliver Edoff | 2003 | 358 | 1:09.68 | 2:25.80 | 3:43.45 | 4:58.81 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:41.22 | |||||||||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Eriksson | 2004 | 467 | 1:03.63 | 2:13.48 | 3:24.18 | 4:33.44 | |||
Jönköpings Simsällskap | 4:30.63 | |||||||||
2 | Gustav Edlund | 2004 | 438 | 1:04.49 | 2:15.40 | 3:27.33 | 4:39.40 | |||
Linköpings Allmänna SS | 4:29.92 | |||||||||
3 | David Axelsson | 2004 | 432 | 1:06.30 | 2:17.95 | 3:30.09 | 4:40.66 | |||
Linköpings Allmänna SS | 4:40.22 | |||||||||
4 | Max Grubesic | 2004 | 432 | 1:06.68 | 2:19.84 | 3:31.51 | 4:40.70 | |||
Jönköpings Simsällskap | 4:39.10 | |||||||||
5 | Markus Stahre | 2004 | 398 | 1:10.20 | 2:22.97 | 3:36.76 | 4:48.47 | |||
Linköpings Allmänna SS | 4:51.02 | |||||||||
6 | Nikola Petrovic | 2004 | 371 | 1:07.94 | 2:23.36 | 3:39.34 | 4:55.38 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:04.15 | |||||||||
7 | Aldin Mandzo | 2004 | 365 | 1:07.77 | 2:23.30 | 3:40.47 | 4:56.78 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:01.88 | |||||||||
8 | David Liu | 2004 | 296 | 1:14.83 | 2:37.82 | 3:59.70 | 5:18.37 | |||
Jönköpings Simsällskap | 5:19.69 | |||||||||
9 | Nassim Arim | 2004 | 251 | 1:18.94 | 2:43.74 | 4:11.44 | 5:36.38 | |||
Linköpings Allmänna SS | 5:48.78 | |||||||||
10 | Emil Kilander | 2004 | 241 | 1:20.58 | 2:47.41 | 4:15.37 | 5:40.63 | |||
Linköpings Allmänna SS | 5:44.81 | |||||||||
11 | Marcus Manninen | 2004 | 241 | 1:19.77 | 2:47.28 | 4:13.73 | 5:40.96 | |||
Motala Simsällskap | 5:45.96 | |||||||||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | 428 | 1:06.73 | 2:18.41 | 3:30.88 | 4:41.43 | |||
Motala Simsällskap | 4:37.76 | |||||||||
2 | Anton Hegmegi | 2005 | 418 | 1:07.49 | 2:19.60 | 3:32.20 | 4:43.79 | |||
Jönköpings Simsällskap | 4:47.94 | |||||||||
3 | Leopold Grinnemo | 2005 | 415 | 1:07.49 | 2:19.86 | 3:33.76 | 4:44.35 | |||
Jönköpings Simsällskap | 4:42.25 | |||||||||
4 | David Ullstrand | 2005 | 344 | 1:09.10 | 2:25.27 | 3:45.09 | 5:02.85 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:08.87 | |||||||||
5 | David Bergqvist | 2005 | 318 | 1:13.25 | 2:32.89 | 3:52.46 | 5:10.70 | |||
Jönköpings Simsällskap | 5:05.37 | |||||||||
6 | Oskar Glawing | 2005 | 278 | 1:15.22 | 2:38.29 | 4:02.33 | 5:25.16 | |||
Finspångs Simklubb | 5:27.75 | |||||||||
7 | Elvis Ericsson | 2005 | 271 | 1:17.91 | 2:44.19 | 4:08.43 | 5:27.91 | |||
Linköpings Allmänna SS | 5:35.78 | |||||||||
8 | Melwin Axelsson | 2005 | 263 | 1:19.40 | 2:45.47 | 4:12.39 | 5:31.03 | |||
Hultsfreds Simsällskap | 5:45.83 | |||||||||
9 | Robin Lundqvist | 2005 | 262 | 1:17.98 | 2:45.29 | 4:12.62 | 5:31.31 | |||
Linköpings Allmänna SS | 5:35.99 | |||||||||
10 | Robin Daremo | 2005 | 247 | 1:18.59 | 2:46.04 | 4:14.06 | 5:38.26 | |||
Linköpings Allmänna SS | 5:44.49 | |||||||||
11 | Edwin Brimalm | 2005 | 195 | 1:22.60 | 2:57.04 | 4:32.97 | 6:05.69 | |||
Motala Simsällskap | 5:49.44 | |||||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Härdelin | 2001 | 427 | 35.77 | 1:13.04 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:12.06 | |||||||||
2 | Andrea Palm | 2000 | 421 | 35.27 | 1:13.39 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:12.00 | |||||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofia Westerberg | 2002 | 440 | 35.22 | 1:12.32 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:10.35 | |||||||||
2 | Lena Årebo | 2002 | 436 | 35.33 | 1:12.55 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:11.43 | |||||||||
3 | Emmie Davis | 2002 | 403 | 36.78 | 1:14.49 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:11.84 | |||||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vera Karlsson | 2003 | 544 | 32.50 | 1:07.41 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:03.55 | |||||||||
2 | Nikita Kapron | 2003 | 458 | 34.56 | 1:11.37 | |||||
Skövde Simsällskap | 1:08.73 | |||||||||
3 | Elin Nylander | 2003 | 325 | 38.52 | 1:19.99 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:21.83 | |||||||||
4 | Elsa Linné | 2003 | 323 | 38.56 | 1:20.13 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:20.86 | |||||||||
5 | Stefanie Petrovic | 2003 | 323 | 39.07 | 1:20.20 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:19.85 | |||||||||
- | Tilda Carlsson | 2003 | DNS | |||||||
Motala Simsällskap | 1:19.07 | |||||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilda Nilsson | 2004 | 442 | 35.10 | 1:12.23 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:11.66 | |||||||||
2 | Olivia Gustafsson | 2004 | 343 | 38.72 | 1:18.59 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:14.15 | |||||||||
3 | Hanna Persson | 2004 | 338 | 39.10 | 1:18.96 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:22.24 | |||||||||
4 | Maria Miñana Juan | 2004 | 317 | 39.54 | 1:20.70 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:23.48 | |||||||||
5 | Maja Arnell | 2004 | 305 | 39.90 | 1:21.69 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:21.81 | |||||||||
6 | Elvira Nilsson | 2004 | 293 | 40.51 | 1:22.78 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:25.14 | |||||||||
7 | Alva Claesén | 2004 | 283 | 40.27 | 1:23.72 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:24.02 | |||||||||
8 | Elin Heimdahl | 2004 | 252 | 42.89 | 1:27.07 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:27.18 | |||||||||
9 | Isabelle Frisk | 2004 | 197 | 45.65 | 1:34.42 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:32.26 | |||||||||
10 | Amanda Wärn | 2004 | 179 | 48.86 | 1:37.51 | |||||
Finspångs Simklubb | 1:41.41 | |||||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Märta Högfeldt | 2005 | 408 | 36.51 | 1:14.17 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:15.94 | |||||||||
2 | Clara Kuggvik | 2005 | 403 | 36.28 | 1:14.44 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:14.12 | |||||||||
3 | Frida Holmqvist | 2005 | 332 | 38.90 | 1:19.42 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:19.59 | |||||||||
4 | Emma Werner | 2005 | 306 | 39.82 | 1:21.65 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:21.70 | |||||||||
5 | Elin Gustafsson | 2005 | 303 | 40.72 | 1:21.89 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:21.91 | |||||||||
6 | Julia Arildsson | 2005 | 292 | 41.06 | 1:22.87 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:18.10 | |||||||||
7 | Darya Abbaspour | 2005 | 237 | 42.35 | 1:28.89 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:29.99 | |||||||||
8 | Sofia Wallin | 2005 | 229 | 44.37 | 1:29.84 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:30.20 | |||||||||
9 | Klara Haraldsson | 2005 | 223 | 44.04 | 1:30.72 | |||||
Motala Simsällskap | 1:36.52 | |||||||||
10 | Astrid Rosén | 2005 | 216 | 44.52 | 1:31.65 | |||||
Motala Simsällskap | 1:28.20 | |||||||||
11 | Alice Johansson | 2005 | 172 | 47.75 | 1:38.91 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:42.35 | |||||||||
12 | Kristel Aziz | 2005 | 157 | 48.43 | 1:41.91 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:43.96 | |||||||||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naevid Kiasat | 2001 | 300 | 37.76 | 1:18.30 | 1:59.03 | 2:37.62 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:38.88 | |||||||||
2 | Gustav Ferlin | 2000 | 203 | 42.30 | 1:29.27 | 2:15.30 | 2:59.62 | |||
Västerviks Simsällskap | 3:06.33 | |||||||||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | 382 | 33.88 | 1:09.96 | 1:47.51 | 2:25.47 | |||
Skövde Simsällskap | 2:25.79 | |||||||||
2 | Daniel Agestav | 2002 | 292 | 35.75 | 1:16.06 | 1:58.64 | 2:39.16 | |||
Jönköpings Simsällskap | 3:08.77 | |||||||||
3 | Isak Lust | 2002 | 290 | 36.57 | 1:17.05 | 1:58.62 | 2:39.53 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:41.14 | |||||||||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dennis Partanen | 2003 | 399 | 33.40 | 1:09.98 | 1:46.80 | 2:23.39 | |||
Skövde Simsällskap | 2:22.24 | |||||||||
2 | Erik Wallin | 2003 | 369 | 34.02 | 1:10.43 | 1:48.55 | 2:27.22 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:27.43 | |||||||||
3 | Job Sanders | 2003 | 351 | 34.12 | 1:12.62 | 1:51.65 | 2:29.64 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:22.35 | |||||||||
4 | William Barkehed | 2003 | 351 | 36.30 | 1:14.51 | 1:52.90 | 2:29.70 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:31.59 | |||||||||
5 | Elliot Fielder | 2003 | 326 | 36.44 | 1:15.48 | 1:54.87 | 2:33.34 | |||
Motala Simsällskap | 2:37.94 | |||||||||
6 | Sergej Basov | 2003 | 271 | 37.93 | 1:19.86 | 2:02.33 | 2:43.20 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Eriksson | 2004 | 397 | 33.38 | 1:09.89 | 1:47.39 | 2:23.61 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:24.84 | |||||||||
2 | Max Grubesic | 2004 | 326 | 36.43 | 1:15.16 | 1:55.12 | 2:33.33 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:44.52 | |||||||||
3 | Markus Stahre | 2004 | 307 | 38.08 | 1:18.20 | 1:58.62 | 2:36.44 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:33.14 | |||||||||
4 | Nikola Petrovic | 2004 | 285 | 36.91 | 1:17.83 | 1:59.44 | 2:40.49 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Aldin Mandzo | 2004 | 278 | 38.41 | 1:19.84 | 2:01.10 | 2:41.82 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:45.43 | |||||||||
6 | Emil Kilander | 2004 | 242 | 39.41 | 1:22.49 | 2:06.52 | 2:49.33 | |||
Linköpings Allmänna SS | 2:55.58 | |||||||||
7 | David Liu | 2004 | 213 | 40.15 | 1:25.20 | 2:12.54 | 2:56.76 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:55.27 | |||||||||
- | Victor Ekblad | 2004 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | 368 | 34.63 | 1:11.97 | 1:49.96 | 2:27.36 | |||
Jönköpings Simsällskap | 2:27.48 | |||||||||
2 | David Ullstrand | 2005 | 242 | 38.31 | 1:21.32 | 2:05.57 | 2:49.41 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Robin Daremo | 2005 | 208 | 42.14 | 1:28.83 | 2:15.01 | 2:58.00 | |||
Linköpings Allmänna SS | 3:06.58 | |||||||||
4 | Elvis Ericsson | 2005 | 198 | 42.61 | 1:28.70 | 2:15.08 | 3:01.01 | |||
Linköpings Allmänna SS | 4:01.62 | |||||||||
5 | Melwin Axelsson | 2005 | 176 | 45.14 | 1:33.23 | 2:21.31 | 3:08.38 | |||
Hultsfreds Simsällskap | 3:25.49 | |||||||||
- | Robin Lundqvist | 2005 | DSQ | |||||||
Linköpings Allmänna SS | 3:08.44 | |||||||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felicia Smedbäck | 2000 | 545 | 30.67 | 1:02.30 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:02.05 | |||||||||
2 | Ella Lindroth | 2001 | 534 | 30.49 | 1:02.72 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:02.66 | |||||||||
3 | Erika Tudegård | 2001 | 517 | 30.94 | 1:03.42 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:02.91 | |||||||||
4 | Frida Nöu | 2001 | 506 | 30.79 | 1:03.87 | |||||
Täby Sim | 1:04.20 | |||||||||
5 | Andrea Palm | 2000 | 454 | 31.47 | 1:06.22 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:02.48 | |||||||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alva Högberg | 2002 | 369 | 33.52 | 1:10.97 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:06.08 | |||||||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Darja Koutchinskaia | 2003 | 492 | 30.79 | 1:04.46 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:04.04 | |||||||||
2 | Natalie Stjärnås | 2003 | 491 | 31.36 | 1:04.51 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:05.40 | |||||||||
3 | Wilma Holmertz | 2003 | 485 | 31.14 | 1:04.79 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:03.41 | |||||||||
4 | Felicia Tubbin | 2003 | 433 | 32.25 | 1:07.28 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:08.88 | |||||||||
5 | Elsa Linné | 2003 | 412 | 32.52 | 1:08.37 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:09.65 | |||||||||
6 | Emmy Ericsson | 2003 | 398 | 33.53 | 1:09.16 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:09.81 | |||||||||
7 | Martina Karlsson | 2003 | 375 | 33.31 | 1:10.58 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:07.95 | |||||||||
8 | Hilma Broden | 2003 | 373 | 33.61 | 1:10.68 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:09.70 | |||||||||
9 | Stefanie Petrovic | 2003 | 365 | 34.77 | 1:11.18 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:10.33 | |||||||||
10 | Elin Nylander | 2003 | 360 | 33.67 | 1:11.56 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:12.86 | |||||||||
- | Tilda Carlsson | 2003 | DNS | |||||||
Motala Simsällskap | 1:05.53 | |||||||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | 545 | 30.44 | 1:02.29 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:03.11 | |||||||||
2 | Olivia Gustafsson | 2004 | 517 | 30.61 | 1:03.41 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:01.70 | |||||||||
3 | Nora Rogö | 2004 | 490 | 31.22 | 1:04.54 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:05.55 | |||||||||
4 | Ida Rudelius | 2004 | 439 | 32.23 | 1:06.98 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:06.73 | |||||||||
5 | Hanna Persson | 2004 | 424 | 32.89 | 1:07.75 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:08.46 | |||||||||
6 | Matilda Nilsson | 2004 | 403 | 32.58 | 1:08.90 | |||||
Jönköpings Simsällskap | 1:08.29 | |||||||||
7 | Kasandra Svan | 2004 | 394 | 33.52 | 1:09.44 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:10.76 | |||||||||
8 | Alva Claesén | 2004 | 362 | 34.05 | 1:11.42 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:09.53 | |||||||||
9 | Maria Miñana Juan | 2004 | 352 | 33.90 | 1:12.09 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:10.62 | |||||||||
10 | Maja Arnell | 2004 | 326 | 34.84 | 1:13.93 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:11.81 | |||||||||
11 | Elvira Nilsson | 2004 | 317 | 35.70 | 1:14.66 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:12.31 | |||||||||
12 | Elin Heimdahl | 2004 | 302 | 36.45 | 1:15.85 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:15.97 | |||||||||
13 | Isabelle Frisk | 2004 | 294 | 36.51 | 1:16.50 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:13.79 | |||||||||
14 | Frida Liliequist | 2004 | 232 | 38.53 | 1:22.74 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:30.13 | |||||||||
15 | Amanda Wärn | 2004 | 180 | 42.88 | 1:30.01 | |||||
Finspångs Simklubb | 1:28.88 | |||||||||
16 | Mathilda Petersson | 2004 | 160 | 42.98 | 1:33.67 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | 1:28.77 | |||||||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kuggvik | 2005 | 533 | 29.93 | 1:02.79 | |||||
Västerviks Simsällskap | 1:04.40 | |||||||||
2 | Ellen Havskog | 2005 | 491 | 31.28 | 1:04.50 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | 1:04.55 | |||||||||
3 | Ebba Holgersson | 2005 | 439 | 32.72 | 1:06.94 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:07.89 | |||||||||
4 | Märta Högfeldt | 2005 | 416 | 33.02 | 1:08.15 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:06.89 | |||||||||
5 | Elin Gustafsson | 2005 | 396 | 33.94 | 1:09.29 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:11.09 | |||||||||
6 | Frida Holmqvist | 2005 | 365 | 34.37 | 1:11.22 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:12.27 | |||||||||
7 | Sofia Wallin | 2005 | 342 | 35.08 | 1:12.78 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:14.00 | |||||||||
8 | Darya Abbaspour | 2005 | 296 | 36.34 | 1:16.31 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:17.23 | |||||||||
9 | Julia Arildsson | 2005 | 277 | 37.32 | 1:18.06 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:14.92 | |||||||||
10 | Astrid Rosén | 2005 | 267 | 37.80 | 1:19.02 | |||||
Motala Simsällskap | 1:18.51 | |||||||||
11 | Emma Werner | 2005 | 262 | 37.85 | 1:19.56 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:18.45 | |||||||||
12 | Klara Haraldsson | 2005 | 227 | 39.58 | 1:23.38 | |||||
Motala Simsällskap | 1:27.28 | |||||||||
13 | Alice Johansson | 2005 | 226 | 40.00 | 1:23.55 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:22.76 | |||||||||
14 | Kristel Aziz | 2005 | 191 | 40.83 | 1:28.39 | |||||
Linköpings Allmänna SS | 1:30.15 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 januari 2018 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 17:28 |