Program for DM Junior langbane 2023
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
28 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
5:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
441 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
5:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
137 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
5:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
161 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
5:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
321 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
456 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
5:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
7 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
5:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
496 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
5:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
4 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
5:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
306 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
5:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
254 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
5:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
435 |
|
Isabel Sara Duetoft |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
97 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
5:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
247 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
5:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
393 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
5:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
40 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
5:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
226 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
5:25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
361 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
5:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
379 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
5:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
20 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
5:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
355 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
5:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
223 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
5:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
336 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
81 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
5:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
112 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
5:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
29 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
5:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
233 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
5:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
386 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
5:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
475 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
5:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
114 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
5:31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
5:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
41 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
5:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
360 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
5:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
287 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
5:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
333 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
5:38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
99 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
5:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
255 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
5:39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
384 |
|
Helene Heegaard |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
5:42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-07-2023 06:29.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
400m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
47 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
261 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
131 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
132 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
135 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
257 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
368 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
4:46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
428 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
429 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
9 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
4:49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
145 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
353 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:52.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
10 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
4:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
432 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
283 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
22 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
5:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
316 |
|
Alexander Poesche |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
5:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
50 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
5:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
480 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
5:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
182 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
5:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
108 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
5:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
33 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
218 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
500 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
225 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
133 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
408 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
138 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
162 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
5 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
59.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
326 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
328 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
374 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
BUL |
59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
147 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
410 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
234 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
205 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
67 |
|
Mie Korsman Ankersen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
469 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
230 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
2 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
274 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:00.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
100 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
418 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
57 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
498 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
92 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
122 |
|
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
305 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
42 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
232 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
330 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
396 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
168 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
304 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
129 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
49 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
1:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
267 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
DEN |
1:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
361 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
30 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
458 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
165 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
72 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
45 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
227 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
377 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
14 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
253 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
399 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
DEN |
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
150 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
372 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
421 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
474 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
350 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
329 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
98 |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
430 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
88 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
36 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
278 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
60 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
235 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
293 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
447 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
188 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
443 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
300 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
198 |
|
Anna Stausholm |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
466 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
75 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
422 |
|
Maya Jacobsen |
|
Svømmeklubben MK31 |
|
1:04.78 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
70 |
452 |
|
Lærke Svenstrup |
|
Viborg Svømme Klub |
|
1:04.80 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
71 |
203 |
|
Silvia Martinsen |
|
Helsingør Svømmeklub |
|
1:04.94 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
72 |
148 |
|
Thilde Gammelvind |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:05.02 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
73 |
394 |
|
Caroline K. Sørensen |
|
Thisted Svømmeklub |
|
1:05.17 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
74 |
76 |
|
Sofia Gad |
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:05.58 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
75 |
178 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
|
Holstebro Svømme Club |
|
1:05.79 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
76 |
411 |
|
Marie Munk |
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:07.02 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
77 |
54 |
|
Sara Lund Larsen |
|
Ringe Svømme Klub |
|
1:09.83 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
44 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
455 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
325 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
52.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
391 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
136 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
388 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
139 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
125 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
173 |
|
Sophus Hans Christian Møbjerg Diinhoff Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
404 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
258 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
433 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
463 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
54.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
444 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
37 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
54.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
102 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
141 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
450 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
54.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
332 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
54.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
185 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
6 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
400 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
323 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
389 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
84 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
285 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
19 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
238 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
48 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
405 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
259 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
222 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI - Greve |
DEN |
55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
493 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
201 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
269 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
167 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
55.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
209 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
286 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
460 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
55.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
105 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
128 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
451 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
55.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
402 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
275 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
240 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
211 |
|
Louie Uldall |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
3 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
199 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
359 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
149 |
|
Tristan Jensen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
362 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
56.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
401 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
382 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
56.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
292 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
335 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
56.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
212 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
206 |
|
Tobias Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
101 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
196 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
246 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
197 |
|
Otto Damsgaard Reinicke |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
224 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
320 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
DEN |
57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
236 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
315 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
277 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
155 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
251 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
187 |
|
Håkon Bork Nielsen |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
121 |
|
Karl Elberg Høier |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
59.74 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
71 |
331 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
302 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
18 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
50m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
202 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
159 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
86 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
434 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
408 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
467 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
43 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
189 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
7 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
440 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
DEN |
34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
144 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
403 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
288 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
393 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
278 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
423 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
82 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
92 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
495 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
290 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
324 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
32 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
183 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
223 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
90 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
227 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
94 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
78 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
175 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
453 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
413 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
459 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
20 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
478 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
134 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
220 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
120 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
11 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
208 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
5 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
407 |
|
Lara Ghizzaui |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
126 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
231 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
245 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
265 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
DEN |
38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
424 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
50m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
172 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
455 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
494 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
457 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
367 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
66 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
64 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
214 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
442 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
369 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
323 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
6 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
135 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
499 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
269 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
347 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
215 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
282 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
476 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
465 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
53 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
118 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
DEN |
31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
248 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
65 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
250 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
348 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
96 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
275 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
140 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
298 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
311 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
312 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
373 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
BUL |
32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
356 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
473 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
406 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
190 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
116 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
DEN |
33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
309 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
9 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
176 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
378 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
85 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
266 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
DEN |
33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
123 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
284 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
186 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
358 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
446 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
DEN |
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
371 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
477 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
362 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
276 |
|
Julius Holst Krabbe |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
270 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
207 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
409 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
195 |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
349 |
|
Karl-Emil Klinggård Nielsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
50m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
146 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
225 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
324 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
468 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Swim Team Odense |
DEN |
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
344 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
133 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
234 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
192 |
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
427 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
2 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
49 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
326 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
357 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
26 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
59 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
77 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
177 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
124 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
399 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
DEN |
31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
87 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
352 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
106 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
377 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
38 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
117 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
DEN |
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
308 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
166 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
336 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
370 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
8 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
235 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
274 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
104 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
244 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
25 |
|
Amanda Jacobsen |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
458 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
200 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
351 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
268 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
70 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
267 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
DEN |
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
73 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
165 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
83 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
365 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
334 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
179 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
413 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
431 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
461 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
338 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
252 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
NED |
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
60 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
58 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
217 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
346 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
39 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
156 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
492 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
35.51 |
|
S19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2023 09:58.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
50m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
297 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
261 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
125 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
463 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
433 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
237 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
404 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
281 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
71 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
167 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
239 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
429 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
389 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
240 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
68 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
52 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
353 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
209 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
185 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
238 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
285 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
113 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
448 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
451 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
91 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
172 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
380 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
307 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
10 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
48 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
199 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
157 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
246 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
366 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
480 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
428 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
256 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
266 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
DEN |
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
439 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
241 |
|
Christian Moefelt |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
409 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
3 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
119 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
310 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
63 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
273 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
406 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
142 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
21 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
412 |
|
William Hvid |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
69 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
320 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
DEN |
30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
35 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
115 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
354 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
387 |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
50 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
337 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
18 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
800m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
46 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
9:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
161 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
9:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
232 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
9:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
361 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
9:45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
419 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
9:45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
4 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
9:47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
385 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
9:52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
88 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
9:53.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
150 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
9:55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
386 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
10:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
397 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
10:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
107 |
|
Amalie Haack |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
10:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
80 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
10:39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
392 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
800m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
46 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
9:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
161 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
9:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
232 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
9:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
361 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
9:45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
419 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
9:45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
4 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
9:47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
385 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
9:52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
88 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
9:53.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
150 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
9:55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
386 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
10:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
397 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
10:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
107 |
|
Amalie Haack |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
10:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
80 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
10:39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
392 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
800m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
322 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
388 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
8:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
433 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
141 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
8:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
260 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
8:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
27 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
8:35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
257 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
8:39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
345 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
8:42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
380 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
8:43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
428 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
470 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
8:46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
9 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
8:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
464 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
8:48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
280 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
8:52.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
359 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
9:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
327 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
373 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
BUL |
9:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
271 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
9:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
174 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
9:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
420 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
9:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
193 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
9:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
449 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
9:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
383 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
9:38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
800m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
322 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
388 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
8:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
433 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
141 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
8:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
260 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
8:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
27 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
8:35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
257 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
8:39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
345 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
8:42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
380 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
8:43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
428 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
470 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
8:46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
9 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
8:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
464 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
8:48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
280 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
8:52.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
359 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
9:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
327 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
373 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
BUL |
9:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
271 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
9:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
174 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
9:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
420 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
9:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
193 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
9:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
449 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
9:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
383 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
9:38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
4X100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
154 |
|
Hovedstadens piger |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
169 |
|
Swimhorsens damer 1 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
339 |
|
Aalborg Piger 1 |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
242 |
|
GSC Piger |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
482 |
|
Sigma girls A |
2006 |
Sigma Swim |
DEN |
4:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
502 |
|
Herlev piger |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
4:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
426 |
|
Motionsklubben 1 |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
318 |
|
AGF Piger 1 |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
74 |
|
Næstved |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
4:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
481 |
|
A6 piger |
2006 |
A6 |
DEN |
4:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
221 |
|
HSK1 |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
4:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
398 |
|
Thisted Piger |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
414 |
|
Vallensbæk Piger |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
4:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
364 |
|
KVIK Damer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
483 |
|
Sigma girls B |
2006 |
Sigma Swim |
DEN |
4:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
109 |
|
Køge Junior Piger 1 |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
4:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
488 |
|
VG17 Damer |
2006 |
VG 17 |
DEN |
4:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
62 |
|
Ringes tøser |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
4:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
485 |
|
Aarhus Swim piger 1 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
262 |
|
Gentofte piger |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
17 |
|
Solrød 1 |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
4:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
340 |
|
Aalborg Piger 2 |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
436 |
|
Vejle Piger |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
171 |
|
Swimhorsens damer 2 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
204 |
|
Helsingør damer |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
4:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
296 |
|
Esbjerg piger |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
93 |
|
Lyngby Damer |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
486 |
|
Aarhus Swim piger 2 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
110 |
|
Køge Junior Piger 2 |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
4:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
425 |
|
Motionsklubben 2 |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
181 |
|
HSC Dragons |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
4:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4X100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
341 |
|
Aalborg Drenge 1 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
484 |
|
Sigma boys |
2005 |
Sigma Swim |
DEN |
3:35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
152 |
|
Hovedstadens drenge 1 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
263 |
|
Gentofte Drenge 1 |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
3:41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
437 |
|
Vejle Drenge |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
294 |
|
Esbjerg 1 |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
3:42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
489 |
|
VG17 Herrer |
2005 |
VG 17 |
DEN |
3:42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
243 |
|
GSC Drenge |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
3:42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
111 |
|
Køge junior herre |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
3:42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
213 |
|
Helsinge 1 |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
3:44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
415 |
|
Vallensbæk drenge |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
3:47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
454 |
|
Viborg |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
3:47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
153 |
|
Hovedstadens drenge 2 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
472 |
|
STO 1 |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
3:47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
487 |
|
Aarhus Swim drenge 1 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
3:47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
180 |
|
HSC Dragons |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
3:49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
170 |
|
Swimhorsens herre 1 |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
279 |
|
Farum Phoenix |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
3:51.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
295 |
|
Esbjerg 2 |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
3:51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
363 |
|
KVIK Herrer |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:52.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
317 |
|
AGF drenge 1 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:52.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
342 |
|
Aalborg Drenge 2 |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
319 |
|
AGF drenge 2 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
200m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
467 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
7 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
408 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
82 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
440 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
144 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
90 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
159 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
198 |
|
Anna Stausholm |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
189 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
407 |
|
Lara Ghizzaui |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
127 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
32 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
434 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
20 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
55 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:47.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
393 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
202 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
453 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:48.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
229 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
29 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
112 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
2:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
94 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
384 |
|
Helene Heegaard |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
183 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
231 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:52.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
290 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:52.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
379 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
392 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:52.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
80 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
265 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
DEN |
2:53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
208 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:53.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
99 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
495 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
179 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:55.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
245 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
475 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
175 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
120 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
3:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
200m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
135 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
457 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
367 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
2:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
31 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
494 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
64 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
214 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
2:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
373 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
BUL |
2:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
172 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
347 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
369 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
282 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
248 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
499 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
140 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
349 |
|
Karl-Emil Klinggård Nielsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
66 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
190 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
250 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
406 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
446 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
311 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
312 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
118 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
DEN |
2:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
96 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
207 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
182 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
186 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
2:42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
358 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
400m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
147 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
46 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
456 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
4:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
232 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
161 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
410 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
4:40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
321 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
418 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
304 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
330 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
417 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
162 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
150 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
49 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
4:43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
57 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
4:43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
458 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
4:44.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
226 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
4:45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
397 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
385 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
4:45.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
4 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
4:47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
419 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:48.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
88 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
372 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
4:50.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
300 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
4:51.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
134 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
8 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
4:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
81 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
461 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
5:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
360 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
5:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
400m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
433 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:00.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
44 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
141 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
37 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
136 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
27 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
4:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
470 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
4:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
280 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
323 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
260 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
257 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
184 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
4:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
464 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
4:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
345 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
4:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
9 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
4:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
359 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
401 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
4:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
368 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
4:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
429 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
224 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
4:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
271 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
4:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
420 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
4:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
173 |
|
Sophus Hans Christian Møbjerg Diinhoff Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
4:24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
460 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
4:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
174 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
4:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
316 |
|
Alexander Poesche |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
197 |
|
Otto Damsgaard Reinicke |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
4:27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
22 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
4:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
383 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
4:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
449 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
4:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
337 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
50 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
4:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
158 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
292 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
157 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
187 |
|
Håkon Bork Nielsen |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
5:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
146 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
230 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
374 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
BUL |
1:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
500 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
328 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
78 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
377 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
403 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
161 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
469 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
395 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
5 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
100 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
223 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
67 |
|
Mie Korsman Ankersen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
137 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
225 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
138 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
14 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
12 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
456 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
254 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
361 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
306 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
352 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
70 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
441 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
29 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
114 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
87 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
334 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
20 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
255 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
445 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
219 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
97 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
376 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
474 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
443 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
76 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
228 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
13 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
308 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
129 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
168 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
1 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
98 |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
423 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
396 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
60 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
217 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
247 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
40 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
333 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
58 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
497 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
72 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
188 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
11 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
233 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
435 |
|
Isabel Sara Duetoft |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
200 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
447 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
191 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
163 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
148 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
203 |
|
Silvia Martinsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
59 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
164 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
411 |
|
Marie Munk |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
416 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
338 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
194 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
79 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
287 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
185 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
139 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
388 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
258 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
131 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
57.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
48 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
57.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
237 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
201 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
57.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
299 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
297 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
391 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
19 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
57.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
389 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
239 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
236 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
405 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
493 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
3 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
455 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
400 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
259 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
102 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
442 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
444 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
432 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
68 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
160 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
463 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
283 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
21 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
113 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
289 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
222 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI - Greve |
DEN |
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
327 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
381 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
368 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
210 |
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
151 |
|
Vladimir Torshin |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
RUS |
1:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
462 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
6 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
272 |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
465 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
51 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
348 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
313 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
89 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
291 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
286 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
284 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
95 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
251 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
85 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
173 |
|
Sophus Hans Christian Møbjerg Diinhoff Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
249 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
450 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
337 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
65 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
480 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
402 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
105 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
101 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
275 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
53 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
343 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
211 |
|
Louie Uldall |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
256 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
182 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
50 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
362 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
63 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
382 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
479 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
240 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
266 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
DEN |
1:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
193 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
215 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
491 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:06.05 |
|
S19 |
|
|
|
|
|
78 |
302 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
123 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
155 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
375 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
301 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
119 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
200m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
28 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
49 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
2:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
468 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
2 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
336 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
496 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
324 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
427 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
38 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
124 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
177 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
346 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
235 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
133 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
25 |
|
Amanda Jacobsen |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
244 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
26 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
418 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
4 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
30 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
344 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
2:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
252 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
NED |
2:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
117 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
DEN |
2:32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
107 |
|
Amalie Haack |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
394 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
77 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
156 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
104 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
351 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
2:35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
39 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
431 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
41 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
200m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
261 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
297 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
125 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
404 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
433 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
238 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
132 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
71 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
2:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
145 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
209 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
353 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
199 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
167 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
380 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
91 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
10 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
307 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
490 |
|
Jacob Kelly |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
2:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
387 |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
428 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
273 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
52 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
451 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
332 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
149 |
|
Tristan Jensen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
142 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
314 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
246 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
412 |
|
William Hvid |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
331 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
108 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
115 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
2:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
35 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
195 |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
4X200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
154 |
|
Hovedstadens piger |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
8:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
339 |
|
Aalborg Piger 1 |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:44.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
482 |
|
Sigma girls A |
2006 |
Sigma Swim |
DEN |
8:45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
481 |
|
A6 piger |
2006 |
A6 |
DEN |
8:45.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
169 |
|
Swimhorsens damer 1 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
8:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
485 |
|
Aarhus Swim piger 1 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
8:56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
109 |
|
Køge Junior Piger 1 |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
8:59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
426 |
|
Motionsklubben 1 |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
9:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
318 |
|
AGF Piger 1 |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
9:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
398 |
|
Thisted Piger |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
9:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
340 |
|
Aalborg Piger 2 |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
17 |
|
Solrød 1 |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
9:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
483 |
|
Sigma girls B |
2006 |
Sigma Swim |
DEN |
9:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
364 |
|
KVIK Damer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
9:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
171 |
|
Swimhorsens damer 2 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
9:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
486 |
|
Aarhus Swim piger 2 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
9:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
110 |
|
Køge Junior Piger 2 |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
10:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
4X200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
152 |
|
Hovedstadens drenge 1 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
7:47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
484 |
|
Sigma boys |
2005 |
Sigma Swim |
DEN |
7:48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
341 |
|
Aalborg Drenge 1 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
7:55.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
263 |
|
Gentofte Drenge 1 |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
7:59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
437 |
|
Vejle Drenge |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
294 |
|
Esbjerg 1 |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
8:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
153 |
|
Hovedstadens drenge 2 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
8:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
472 |
|
STO 1 |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
8:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
213 |
|
Helsinge 1 |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
8:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
170 |
|
Swimhorsens herre 1 |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
8:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
487 |
|
Aarhus Swim drenge 1 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
8:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
317 |
|
AGF drenge 1 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
8:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
111 |
|
Køge junior herre |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
8:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
279 |
|
Farum Phoenix |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
8:31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
363 |
|
KVIK Herrer |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
8:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
319 |
|
AGF drenge 2 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
8:41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-07-2023 08:16.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
50m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
23.75 |
|
Pernille Blume |
1994 |
Holbæk Svømme Klub (DE |
Glasgow (GBR) |
04-08-2018 |
|
|
DJR |
25.19 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Indianapolis (USA) |
28-08-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
225 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
218 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
500 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
133 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
234 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
192 |
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
328 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
390 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
67 |
|
Mie Korsman Ankersen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
374 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
BUL |
27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
326 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
274 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
138 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
159 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
122 |
|
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
469 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
410 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
498 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
434 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
227 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
304 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
5 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
49 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
162 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
305 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
165 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
30 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
205 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
361 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
168 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
418 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
324 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
372 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
42 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
92 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
396 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
200 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
421 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
399 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
DEN |
28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
232 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
147 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
75 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
60 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
293 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
370 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
440 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
DEN |
28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
395 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
146 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
129 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
14 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
344 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
350 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
430 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
253 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
330 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
352 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
178 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
166 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
267 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
DEN |
28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
72 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
288 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
357 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
474 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
445 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
DEN |
28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
466 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
DEN |
29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
220 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
38 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
278 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
365 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
329 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
424 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
497 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
416 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
290 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
447 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
DEN |
29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
422 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
126 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
452 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
79 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
459 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
194 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
478 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
54 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-07-2023 12:15.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
50m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
455 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
299 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
438 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
297 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
388 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
125 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
325 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
450 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
404 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
199 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
48 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
222 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI - Greve |
DEN |
24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
391 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
286 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
185 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
332 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
405 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
494 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
105 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
201 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
285 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
113 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
173 |
|
Sophus Hans Christian Møbjerg Diinhoff Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
323 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
400 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
23 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
275 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
490 |
|
Jacob Kelly |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
19 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
460 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
402 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
353 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
224 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
238 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
68 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
368 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
172 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
442 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
6 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
121 |
|
Karl Elberg Høier |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
315 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
211 |
|
Louie Uldall |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
66 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
448 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
451 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
101 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
21 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
167 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
439 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
362 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
320 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
DEN |
25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
128 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
196 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
348 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
240 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
256 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
51 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
209 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
118 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
DEN |
26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
210 |
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
406 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
119 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
335 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
246 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
369 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
71 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
212 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
298 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
69 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
266 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
DEN |
26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
277 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
473 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
197 |
|
Otto Damsgaard Reinicke |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
187 |
|
Håkon Bork Nielsen |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
449 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
284 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
206 |
|
Tobias Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
371 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
310 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
176 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
354 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
116 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
DEN |
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
309 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
366 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
378 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
301 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
477 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
276 |
|
Julius Holst Krabbe |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
200m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
230 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
377 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
78 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
137 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
114 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
2:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
306 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
254 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
334 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
255 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
233 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
40 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
228 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
13 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
70 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
2:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
435 |
|
Isabel Sara Duetoft |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
333 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
98 |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
81 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
150 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
287 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:43.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
411 |
|
Marie Munk |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:43.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
219 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:43.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
164 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
163 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
200m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
139 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
136 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
237 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
239 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
236 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
131 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
258 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
388 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
184 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
380 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
381 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
444 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
259 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
283 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
3 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
102 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
493 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
289 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
432 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
327 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
160 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
291 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
95 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
420 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
462 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
2:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
85 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
272 |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
313 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
89 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
9 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
2:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
337 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
480 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
382 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
249 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
50 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
158 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
343 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
2:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
18 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
2:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
375 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
491 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:34.46 |
|
S19 |
|
|
|
|
|
41 |
479 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
2:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
408 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
328 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
234 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
441 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
147 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
159 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
28 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
137 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
321 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
43 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
92 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
456 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
496 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
434 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
124 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
361 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
403 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
2:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
29 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
227 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
127 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
189 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
12 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
393 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
218 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
4 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
413 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
87 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
97 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
474 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
453 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
20 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
107 |
|
Amalie Haack |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
32 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
57 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
59 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
336 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
41 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
235 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
55 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
355 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
360 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
376 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
26 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
300 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
106 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
247 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
253 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
73 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
2:41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
191 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
492 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:45.10 |
|
SM19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
200m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
44 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
261 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
33 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
131 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
463 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
132 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
214 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
2:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
429 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
31 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
135 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
368 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
199 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
353 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
389 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
460 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
400 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
2:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
145 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
71 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
2:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
185 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
373 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
BUL |
2:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
457 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
260 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
68 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
2:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
151 |
|
Vladimir Torshin |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
RUS |
2:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
10 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
167 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
282 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
273 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
359 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
476 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
91 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
256 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
348 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
248 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
369 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
332 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
311 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
182 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
316 |
|
Alexander Poesche |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
347 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
52 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
240 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
173 |
|
Sophus Hans Christian Møbjerg Diinhoff Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
314 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
149 |
|
Tristan Jensen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
409 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
250 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
50 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
499 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
335 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
412 |
|
William Hvid |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
356 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
35 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
63 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1500m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
46 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
17:44.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
161 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
17:55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
18:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
330 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
18:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
304 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
18:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
321 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
18:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
7 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
18:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
419 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
18:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
112 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
18:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
386 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
18:56.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
88 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
19:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
461 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
21:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1500m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
46 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
17:44.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
161 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
17:55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
18:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
330 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
18:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
304 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
18:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
321 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
18:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
7 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
18:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
419 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
18:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
112 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
18:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
386 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
18:56.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
88 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
19:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
461 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
21:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1500m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
433 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
16:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
27 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
16:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
260 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
16:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
380 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
16:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
141 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
16:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
345 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
16:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
9 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
16:48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
428 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
16:51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
470 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
16:52.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
257 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
17:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
280 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
17:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
464 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
17:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
174 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
17:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
271 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
17:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
193 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
17:35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
449 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
17:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
173 |
|
Sophus Hans Christian Møbjerg Diinhoff Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
17:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
383 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
18:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1500m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
433 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
16:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
27 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
16:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
260 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
16:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
380 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
16:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
141 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
16:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
345 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
16:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
9 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
16:48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
428 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
16:51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
470 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
16:52.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
257 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
17:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
280 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
17:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
464 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
17:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
174 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
17:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
271 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
17:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
193 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
17:35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
449 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
17:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
173 |
|
Sophus Hans Christian Møbjerg Diinhoff Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
17:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
383 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
18:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
4X100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
154 |
|
Hovedstadens piger |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
339 |
|
Aalborg Piger 1 |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
169 |
|
Swimhorsens damer 1 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
471 |
|
STO 1 |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
4:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
242 |
|
GSC Piger |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
481 |
|
A6 piger |
2006 |
A6 |
DEN |
4:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
482 |
|
Sigma girls A |
2006 |
Sigma Swim |
DEN |
4:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
398 |
|
Thisted Piger |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
502 |
|
Herlev piger |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
4:29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
483 |
|
Sigma girls B |
2006 |
Sigma Swim |
DEN |
4:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
414 |
|
Vallensbæk Piger |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
4:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
488 |
|
VG17 Damer |
2006 |
VG 17 |
DEN |
4:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
485 |
|
Aarhus Swim piger 1 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
436 |
|
Vejle Piger |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
62 |
|
Ringes tøser |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
4:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
109 |
|
Køge Junior Piger 1 |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
4:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
221 |
|
HSK1 |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
4:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
364 |
|
KVIK Damer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
318 |
|
AGF Piger 1 |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
262 |
|
Gentofte piger |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
130 |
|
HVSK piger |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
4:40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
17 |
|
Solrød 1 |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
4:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
93 |
|
Lyngby Damer |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
204 |
|
Helsingør damer |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
4:41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
486 |
|
Aarhus Swim piger 2 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
74 |
|
Næstved |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
4:43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
171 |
|
Swimhorsens damer 2 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
110 |
|
Køge Junior Piger 2 |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
4:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
181 |
|
HSC Dragons |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
4:50.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
296 |
|
Esbjerg piger |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
4X100m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
3:42.08 |
|
Farum Guns |
|
Farum Svømmeklub |
Brønshøj (DEN) |
08-07-2017 |
|
|
DJR |
3:51.80 |
|
A6 Junior Drenge |
|
A6 |
Esbjerg (DEN) |
15-07-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
152 |
|
Hovedstadens drenge 1 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
263 |
|
Gentofte Drenge 1 |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
3:57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
294 |
|
Esbjerg 1 |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
489 |
|
VG17 Herrer |
2005 |
VG 17 |
DEN |
4:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
472 |
|
STO 1 |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
4:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
243 |
|
GSC Drenge |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
415 |
|
Vallensbæk drenge |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
4:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
484 |
|
Sigma boys |
2005 |
Sigma Swim |
DEN |
4:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
501 |
|
Herlev drenge |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
4:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
487 |
|
Aarhus Swim drenge 1 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
4:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
341 |
|
Aalborg Drenge 1 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
153 |
|
Hovedstadens drenge 2 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
111 |
|
Køge junior herre |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
4:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
213 |
|
Helsinge 1 |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
4:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
264 |
|
Gentofte drenge 2 |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
317 |
|
AGF drenge 1 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
279 |
|
Farum Phoenix |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
4:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
295 |
|
Esbjerg 2 |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
180 |
|
HSC Dragons |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
4:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
454 |
|
Viborg |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
4:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
363 |
|
KVIK Herrer |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
170 |
|
Swimhorsens herre 1 |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
4:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
319 |
|
AGF drenge 2 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-07-2023 20:57.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
100m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
467 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
434 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
7 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
159 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
408 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
403 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
43 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
202 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
440 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
144 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
36 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
189 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
393 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
198 |
|
Anna Stausholm |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
32 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
82 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
127 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
61 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
453 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
290 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
183 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
407 |
|
Lara Ghizzaui |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
20 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
137 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
55 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
288 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
413 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
495 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
94 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
177 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
475 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
175 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
245 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
208 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
445 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
220 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
459 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
120 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
1:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
168 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
452 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
278 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
478 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
80 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
126 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
231 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
384 |
|
Helene Heegaard |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
379 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
265 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
DEN |
1:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
421 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
424 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
100m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
33 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
457 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
172 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
367 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
214 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
1:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
494 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
135 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
347 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
31 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
369 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
6 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
465 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
281 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
66 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
282 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
248 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
442 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
499 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
131 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
269 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
215 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
348 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
118 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
DEN |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
373 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
BUL |
1:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
250 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
311 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
53 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
473 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
406 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
140 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
65 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
312 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
199 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
190 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
476 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
96 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
446 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
266 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
DEN |
1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
480 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
116 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
DEN |
1:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
349 |
|
Karl-Emil Klinggård Nielsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
362 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
356 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
186 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
1:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
123 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
358 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
85 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
207 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
378 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
309 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
276 |
|
Julius Holst Krabbe |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
182 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
270 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
195 |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
477 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
218 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
133 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
147 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
5 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
500 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
410 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
161 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
162 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
330 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
57 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
232 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
456 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
418 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
396 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
4 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
361 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
304 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
377 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
150 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
49 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
2:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
458 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
129 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
474 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
397 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
385 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
235 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
390 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
88 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
99 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
11 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
8 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
417 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
134 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
12 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
497 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
376 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
329 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
226 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
148 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
466 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
392 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
44 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:51.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
139 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
388 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:54.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
141 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
27 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
323 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:56.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
136 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
325 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
433 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
239 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
404 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
280 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
444 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
258 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
37 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
184 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
173 |
|
Sophus Hans Christian Møbjerg Diinhoff Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
237 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
128 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
238 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
428 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
493 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
359 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
260 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
368 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
2:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
145 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
460 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
391 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
151 |
|
Vladimir Torshin |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
RUS |
2:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
257 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
206 |
|
Tobias Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
429 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
9 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
2:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
224 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
2:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
464 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
167 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
401 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
2:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
212 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
345 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
292 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
271 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
240 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
316 |
|
Alexander Poesche |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
332 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
327 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
197 |
|
Otto Damsgaard Reinicke |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
335 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
22 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
158 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
382 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
313 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
314 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
371 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
2:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
449 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
2:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
196 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
337 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
50m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
225 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
146 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
328 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
500 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
230 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
395 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
374 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
BUL |
28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
78 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
403 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
5 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
469 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
410 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
67 |
|
Mie Korsman Ankersen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
42 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
200 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
352 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
138 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
377 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
218 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
87 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
92 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
223 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
498 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
441 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
168 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
445 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
DEN |
29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
106 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
305 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
29 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
161 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
205 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
393 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
228 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
422 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
76 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
293 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
227 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
361 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
306 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
326 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
219 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
188 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
DEN |
30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
334 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
203 |
|
Silvia Martinsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
60 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
75 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
416 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
497 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
255 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
114 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
83 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
79 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
443 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
474 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
194 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
191 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
54 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
179 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
58 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
13 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
430 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
338 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
217 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
163 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
164 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
178 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
492 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
32.60 |
|
S19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
50m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
299 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
258 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
201 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
48 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
297 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
455 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
185 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
131 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
391 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
442 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
400 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
19 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
237 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
405 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
113 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
3 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
102 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
432 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
23 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
236 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
128 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
160 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
222 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI - Greve |
DEN |
27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
21 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
494 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
DEN |
27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
259 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
51 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
444 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
368 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
272 |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
173 |
|
Sophus Hans Christian Møbjerg Diinhoff Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
311 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
402 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
460 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
285 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
465 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
210 |
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
450 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
105 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
313 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
283 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
251 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
135 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
315 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
289 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
428 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
286 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
273 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
347 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
256 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
462 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
406 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
248 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
348 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
89 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
327 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
480 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
142 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
50 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
284 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
343 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
95 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
269 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
182 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
409 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
298 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
291 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
196 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
302 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
337 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
362 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
249 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
266 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
DEN |
28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
479 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
101 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
301 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
439 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
155 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
491 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
29.66 |
|
S19 |
|
|
|
|
|
80 |
277 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
176 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
375 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
146 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
225 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
1:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
49 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
1:03.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
28 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
468 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
324 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
2 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
234 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
427 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
59 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
496 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
38 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
274 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
177 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
336 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
26 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
124 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
357 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
344 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
166 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
87 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
244 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
117 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
DEN |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
321 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
254 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
399 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
DEN |
1:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
104 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
25 |
|
Amanda Jacobsen |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
235 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
267 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
DEN |
1:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
370 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
350 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
308 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
413 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
77 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
334 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
72 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
394 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
355 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
346 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
73 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
431 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
252 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
NED |
1:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
4 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
83 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
156 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
39 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
365 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
351 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2023 09:58.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
100m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
297 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
261 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
404 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
57.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
433 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
125 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
239 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
463 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
71 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
281 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
167 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
389 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
68 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
240 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
238 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
209 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
282 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
353 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
185 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
52 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
3 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
132 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
172 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
48 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
1:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
490 |
|
Jacob Kelly |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
1:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
451 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
10 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
246 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
448 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
91 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
402 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
256 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
307 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
412 |
|
William Hvid |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
480 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
366 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
157 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
387 |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
142 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
409 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
266 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
DEN |
1:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
275 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
310 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
320 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
DEN |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
354 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
331 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
69 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
115 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
1:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
108 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
4x200m IM Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
154 |
|
Hovedstadens piger |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
9:37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
481 |
|
A6 piger |
2006 |
A6 |
DEN |
9:54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
482 |
|
Sigma girls A |
2006 |
Sigma Swim |
DEN |
9:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
339 |
|
Aalborg Piger 1 |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:55.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
242 |
|
GSC Piger |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
9:56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
414 |
|
Vallensbæk Piger |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
10:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
169 |
|
Swimhorsens damer 1 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
10:04.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
485 |
|
Aarhus Swim piger 1 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
10:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
364 |
|
KVIK Damer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
10:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
17 |
|
Solrød 1 |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
10:19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
483 |
|
Sigma girls B |
2006 |
Sigma Swim |
DEN |
10:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
109 |
|
Køge Junior Piger 1 |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
10:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
318 |
|
AGF Piger 1 |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
10:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
398 |
|
Thisted Piger |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
10:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
171 |
|
Swimhorsens damer 2 |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
10:58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
486 |
|
Aarhus Swim piger 2 |
2006 |
Aarhus Swim |
DEN |
10:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gladsaxe Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jul 2023 to 5. jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
4x200m IM Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
484 |
|
Sigma boys |
2005 |
Sigma Swim |
DEN |
8:46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
152 |
|
Hovedstadens drenge 1 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
8:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
263 |
|
Gentofte Drenge 1 |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
8:55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
153 |
|
Hovedstadens drenge 2 |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
9:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
487 |
|
Aarhus Swim drenge 1 |
2005 |
Aarhus Swim |
DEN |
9:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
341 |
|
Aalborg Drenge 1 |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
437 |
|
Vejle Drenge |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
9:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
243 |
|
GSC Drenge |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
9:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
363 |
|
KVIK Herrer |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
9:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
294 |
|
Esbjerg 1 |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
9:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
415 |
|
Vallensbæk drenge |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
9:28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
317 |
|
AGF drenge 1 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
9:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
170 |
|
Swimhorsens herre 1 |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
9:43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
180 |
|
HSC Dragons |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
9:56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
319 |
|
AGF drenge 2 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
10:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2023 15:42.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|