Ohjelma Vattenfall Swim Cup 2012 Finals SD
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Startlist Event 29
|
Competition name |
Vattenfall Swim Cup 2011 (Fin) |
|
Print Date |
20 May 2012 |
|
|
Competition place |
Esbjerg |
|
Print Time |
14:16 |
|
|
Organizer |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
18 May 2012 |
|
|
|
|
Event 29, 25m Backstroke Women |
Finals (8) |
Heat 1 (8) (9 years and younger) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
949 |
2 |
Amelie Ritter |
2003 |
0 |
SCHWERIN |
|
25m |
22.75 |
927 |
3 |
Julia Prochaska |
2003 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
21.84 |
936 |
4 |
Meike Meret Wirth |
2003 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
21.38 |
877 |
5 |
Malaika Schneider |
2003 |
308520 |
HAMBURGER |
|
25m |
19.41 |
1130 |
6 |
Leonie Wolf |
2003 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
20.66 |
911 |
7 |
Anja Hartung |
2003 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
21.72 |
939 |
8 |
Leena Hennes |
2003 |
0 |
SCHWERIN |
|
25m |
22.58 |
915 |
9 |
Johanna-Maria Herzog |
2003 |
301904 |
ESV FRANKF |
|
25m |
22.76 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
1261 |
2 |
Katarina Holse |
2002 |
0228AC |
SVENDBORG |
|
25m |
20.12 |
934 |
3 |
Ida Persson |
2002 |
AF7402 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
19.94 |
862 |
4 |
Vivien Budek |
2002 |
275025 |
ESV FRANKF |
|
25m |
19.18 |
864 |
5 |
Lena Riedemann |
2002 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
18.49 |
1124 |
6 |
Lucy Fritzsche |
2002 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
19.03 |
1120 |
7 |
Maria Friedrich |
2002 |
290330 |
ESV FRANKF |
|
25m |
19.24 |
974 |
8 |
Lara-Joy Krasemann |
2002 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
20.10 |
901 |
9 |
Emily Langer |
2002 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
20.20 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
879 |
2 |
Kyra Schubert |
2001 |
|
WESTSACHS6 |
|
25m |
18.95 |
1109 |
3 |
Svenja Leupold |
2001 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
18.81 |
893 |
4 |
Kim Scheidenberger |
2001 |
|
WESTSACHS6 |
|
25m |
18.53 |
861 |
5 |
Sarah Wendt |
2001 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
17.18 |
871 |
6 |
Charlotte-Christin Sander |
2001 |
243683 |
SCHWERIN |
|
25m |
18.34 |
1113 |
7 |
Theresa Freytag |
2001 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
18.66 |
1112 |
8 |
Bonny von Borstel |
2001 |
|
KLAUSDORF |
|
25m |
18.92 |
868 |
9 |
Elea Linka |
2001 |
224739 |
SV NEPTUN |
|
25m |
19.21 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
532 |
2 |
Ida Lenort |
2000 |
264267 |
EIDELTSTED |
|
25m |
17.23 |
244 |
3 |
Linnéa Sjödahl |
2000 |
AC7600 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
16.75 |
689 |
4 |
Lena Marie Kühnel |
2000 |
|
SC EMPOR |
|
25m |
16.57 |
231 |
5 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
15.95 |
692 |
6 |
Alicia Nickel |
2000 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
16.12 |
504 |
7 |
Katarina Tkachenko |
2000 |
|
POTSDAMER |
|
25m |
16.71 |
517 |
8 |
Annemarie Augustin |
2000 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
16.94 |
556 |
9 |
Hannah-Filiz Thomas |
2000 |
311942 |
ESV FRANKF |
|
25m |
17.38 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
258 |
2 |
Paula Leupold |
1999 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
17.09 |
260 |
3 |
Victoria Stärke |
1999 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
16.91 |
479 |
4 |
Sandra Ericsson |
1999 |
AA0899 |
SK TRITON |
|
25m |
16.19 |
685 |
5 |
Eveliina Kallio |
1999 |
|
RaisU |
|
25m |
15.52 |
480 |
6 |
Franziska Nissen |
1999 |
226895 |
EIDELTSTED |
|
25m |
16.11 |
525 |
7 |
Nina Elisabeth Behnisch |
1999 |
257774 |
ESV FRANKF |
|
25m |
16.72 |
626 |
8 |
Lilly-Sophie Groß |
1999 |
|
WESTSACHS4 |
|
25m |
17.01 |
508 |
9 |
Laura Malin Erichson |
1999 |
289841 |
ROTWEIß |
|
25m |
17.16 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
236 |
2 |
Pauline Klose |
1998 |
|
WESTSACHS8 |
|
25m |
16.70 |
799 |
3 |
Rosa Marie Eckert |
1998 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
16.67 |
468 |
4 |
Miranda Orajärvi |
1998 |
AF7898 |
OSBY SS |
|
25m |
16.15 |
181 |
5 |
Elisabeth Grösel |
1998 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
15.42 |
198 |
6 |
Susanne Reeg |
1998 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
15.59 |
810 |
7 |
Victoria Ruhmland |
1998 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
16.34 |
699 |
8 |
Charlotta Schwarz |
1998 |
210802 |
SCHWERIN |
|
25m |
16.70 |
205 |
9 |
Jasmin Troschier |
1998 |
237760 |
ESV FRANKF |
|
25m |
16.99 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 7 (8) (15 - 16 years) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
687 |
2 |
Nele Salow |
1997 |
178772 |
SCHWERIN |
|
25m |
16.01 |
220 |
3 |
Diana Burger |
1997 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
15.93 |
466 |
4 |
Josefiné Mayer |
1997 |
178777 |
SCHWERIN |
|
25m |
15.77 |
679 |
5 |
Stine Gabrysiak |
1996 |
|
LEIPZIG |
|
25m |
14.79 |
684 |
6 |
Sylvia Gorzolla |
1996 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
15.19 |
470 |
7 |
Ida Borg |
1997 |
AB8897 |
SK TRITON |
|
25m |
15.88 |
693 |
8 |
Astrid Hörbäck |
1997 |
AE7697 |
VARBERG |
|
25m |
16.00 |
496 |
9 |
Alexandra Volkova |
1996 |
AK4896 |
SK TRITON |
|
25m |
16.06 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 8 (8) (17 years and older) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
694 |
2 |
Betina K. Pedersen |
1994 |
9402AC |
VIBORG |
|
25m |
16.13 |
683 |
3 |
Sarah Dinger |
1990 |
|
SV LEIPZIG |
|
25m |
15.56 |
158 |
4 |
Verena Bornschein |
1995 |
|
SC DHFK |
|
25m |
15.25 |
680 |
5 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
HOBRO |
|
25m |
14.48 |
451 |
6 |
Pernille Juel |
1994 |
9418AF |
WEST SWIM |
|
25m |
15.13 |
682 |
7 |
Lisanne-Marie Großmann |
1995 |
163162 |
SCHWERIN |
|
25m |
15.40 |
177 |
8 |
Josephine Klose |
1995 |
|
WESTSACHS8 |
|
25m |
15.97 |
686 |
9 |
Tenna Holm |
1995 |
9564AJ |
NAKSKOV |
|
25m |
16.18 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.19.08 |
Print Date |
20 May 2012 |
Licensed to: Roskilde Svømning |
Print Time |
14:16 |
|