Program för Vattenfall Swim Cup 2012 Morning SD
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Startlist Event 25
|
Competition name |
Vattenfall Swim Cup 2012 (SD) |
|
Print Date |
19 May 2012 |
|
|
Competition place |
Esbjerg |
|
Print Time |
08:12 |
|
|
Organizer |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
18 May 2012 |
|
|
|
|
Event 25, 50m Freestyle Women |
Finals (35) |
Age group 4(99) - 5(00) are swom as preliminary heats and finals |
|
Heat 1 (35) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1427 |
1 |
Katja Søndergaard |
1992 |
9288AE |
WEST SWIM |
|
25m |
|
357 |
2 |
Cecilie Thorup Jensen |
2000 |
|
PINGVINEN |
|
25m |
|
1159 |
3 |
Anne-Catherine V. Binzer |
1999 |
296237 |
SV HAMBURG |
|
25m |
58.00 |
277 |
4 |
Elin Gustafsson |
2000 |
|
SK TRITON |
|
25m |
49.92 |
409 |
5 |
Rixt Lettinga |
1998 |
199800480 |
WAALSTROOM |
|
25m |
46.58 |
1276 |
6 |
Stine Kromann |
1999 |
9982BC |
WEST SWIM |
|
25m |
49.24 |
47 |
7 |
Nikoline Laura Rasmussen |
2000 |
|
TÅRNB-VEM |
|
25m |
57.46 |
450 |
8 |
Anna S Hartmann |
2000 |
|
SVENDBORG |
|
25m |
|
1426 |
9 |
Christine H. Hammergaard |
1996 |
|
BRÆDSTRUP |
|
25m |
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1151 |
1 |
Benita Manneck |
2000 |
294840 |
SV HAMBURG |
|
25m |
46.19 |
566 |
2 |
Laura Rosenørn Sandell |
2000 |
0046AY |
FARUM |
|
25m |
45.04 |
169 |
3 |
Marija Jeenmann |
1999 |
314486 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
44.59 |
218 |
4 |
Frida Jørgensen |
1999 |
9924AF |
NAKSKOV |
|
25m |
43.77 |
26 |
5 |
Johanna Mohr |
2000 |
258737 |
PREETZER |
|
25m |
42.93 |
430 |
6 |
Maria Sørensen |
1999 |
|
AARS |
|
25m |
43.33 |
1152 |
7 |
Giulia Mossler |
2000 |
272451 |
SV HAMBURG |
|
25m |
44.18 |
429 |
8 |
Sidse Månsson |
2000 |
|
AARS |
|
25m |
44.68 |
287 |
9 |
Malin Lajer |
1999 |
AH5699 |
SK TRITON |
|
25m |
45.90 |
1394 |
10 |
Julie Illeborg Jensen |
2000 |
0016AK |
WEST SWIM |
|
25m |
46.26 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
589 |
1 |
Nele Renner |
2000 |
259266 |
SGS HAMBUR |
|
25m |
42.00 |
365 |
2 |
Trine Bak |
1998 |
9832BA |
PINGVINEN |
|
25m |
41.45 |
519 |
3 |
Tilda Conradson |
1999 |
AZ7499 |
VARBERG |
|
25m |
41.03 |
216 |
4 |
Julie Jepsen |
1998 |
9808AK |
NAKSKOV |
|
25m |
40.72 |
2 |
5 |
Laura Askholm |
1998 |
9896BA |
GRINDSTED |
|
25m |
40.13 |
23 |
6 |
Annika Hoffmann |
1999 |
258736 |
PREETZER |
|
25m |
40.37 |
209 |
7 |
Julie Galsgaard Hansen |
2000 |
0022AC |
NAKSKOV |
|
25m |
40.86 |
147 |
8 |
Lona Rieke Vogt |
2000 |
256823 |
BLAUWEISS |
|
25m |
41.23 |
591 |
9 |
Jonna Steffen |
2000 |
283185 |
SGS HAMBUR |
|
25m |
41.59 |
1277 |
10 |
Freja Maack Lykke |
2000 |
0004AU |
WEST SWIM |
|
25m |
42.34 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
525 |
1 |
Linnéa Gustafsson |
1999 |
BK0299 |
VARBERG |
|
25m |
39.98 |
48 |
2 |
Cathrine Rosengren |
2000 |
0084AW |
TÅRNB-VEM |
|
25m |
39.93 |
1201 |
3 |
Nanette Nikolajsen |
2000 |
0004AK |
WEST SWIM |
|
25m |
39.55 |
18 |
4 |
Liv Elsen |
1996 |
256237 |
PREETZER |
|
25m |
39.52 |
921 |
5 |
Joana Büttner |
2000 |
|
RATHENOW |
|
25m |
39.23 |
1198 |
6 |
Line Larsen |
2000 |
0028AC |
WEST SWIM |
|
25m |
39.32 |
33 |
7 |
Emma Beyer |
2000 |
0006AG |
TÅRNB-VEM |
|
25m |
39.52 |
331 |
8 |
Emelie Borling |
1999 |
AJ4899 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
39.88 |
523 |
9 |
Maja Engström |
2000 |
AV3800 |
VARBERG |
|
25m |
39.96 |
932 |
10 |
Lara Götze |
2000 |
|
KLAUSDORF |
|
25m |
40.12 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1199 |
1 |
Camilla Heide Nielsen |
2000 |
0024AK |
WEST SWIM |
|
25m |
38.99 |
126 |
2 |
Magdalena Nilsson |
2000 |
AQ4400 |
S 71 |
|
25m |
38.74 |
1408 |
3 |
Janine Wilhelm |
1999 |
245303 |
MECKELFELD |
|
25m |
38.29 |
524 |
4 |
Jelka Feldhusen |
1998 |
BL8298 |
VARBERG |
|
25m |
38.19 |
301 |
5 |
Louise Sjödin |
1996 |
AT2696 |
SK TRITON |
|
25m |
38.12 |
1005 |
6 |
Sarah Börner |
2000 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
38.13 |
1190 |
7 |
Hannah Rühlke |
2000 |
305643 |
SCHWERIN |
|
25m |
38.19 |
307 |
8 |
Johanna Sternskog |
2000 |
AJ1200 |
SK TRITON |
|
25m |
38.40 |
219 |
9 |
Julie Jørgensen |
1999 |
9996AX |
NAKSKOV |
|
25m |
38.83 |
129 |
10 |
Ebba Wiberg |
2000 |
AN3600 |
S 71 |
|
25m |
39.19 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
560 |
1 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
25m |
37.96 |
141 |
2 |
Leena Kühn |
2000 |
251507 |
BREMERHAVE |
|
25m |
37.81 |
705 |
3 |
Elina Matala-Aho |
2000 |
|
RaisU |
|
25m |
37.74 |
358 |
4 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
0006AN |
PINGVINEN |
|
25m |
37.58 |
1052 |
5 |
Sarah Schumann |
2000 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
37.20 |
220 |
6 |
Zuzanna Karon |
1999 |
9996AY |
NAKSKOV |
|
25m |
37.53 |
1104 |
7 |
Christina Kühn |
1996 |
196197 |
WULMSTORF |
|
25m |
37.67 |
29 |
8 |
Sirapat Sendee |
1998 |
314221 |
PREETZER |
|
25m |
37.77 |
189 |
9 |
Sina Christin Erichson |
1997 |
295939 |
ROTWEISS N |
|
25m |
37.86 |
274 |
10 |
Lovisa Forsgren |
1998 |
AQ3298 |
SK TRITON |
|
25m |
38.09 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
707 |
1 |
Vilja Kaukinen |
2000 |
|
RaisU |
|
25m |
37.18 |
592 |
2 |
Merit Wicht |
1999 |
262463 |
SGS HAMBUR |
|
25m |
37.01 |
431 |
3 |
Klara Therkildsen |
1999 |
9946AT |
AARS |
|
25m |
36.97 |
76 |
4 |
Ellen Torkelsson |
2000 |
AD4800 |
OSBY SS |
|
25m |
36.95 |
447 |
5 |
Freya Ellehus |
2000 |
0076AJ |
SVENDBORG |
|
25m |
36.85 |
145 |
6 |
Laura Kath |
1999 |
233813 |
BLAUWEISS |
|
25m |
36.90 |
443 |
7 |
Kathrine Krøier Sørensen |
1998 |
9842AP |
AARS |
|
25m |
36.97 |
432 |
8 |
Emilie Sondrup Andersen |
1997 |
9776AR |
AARS |
|
25m |
36.99 |
289 |
9 |
Johanna Lee |
1997 |
BC4297 |
SK TRITON |
|
25m |
37.08 |
139 |
10 |
Anita Sahlin |
1958 |
AA2758 |
S 77 |
|
25m |
37.19 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
991 |
1 |
Anne Kurzbach |
1998 |
|
WESTSACHS2 |
|
25m |
36.75 |
667 |
2 |
Cynthia Franke |
1997 |
|
DELPHIN |
|
25m |
36.64 |
922 |
3 |
Hanna Knuhr |
2000 |
|
RATHENOW |
|
25m |
36.54 |
706 |
4 |
Aurora Kortelainen |
2000 |
|
RaisU |
|
25m |
36.41 |
505 |
5 |
Hannah-Filiz Thomas |
2000 |
311942 |
FRANKFURT |
|
25m |
36.25 |
445 |
6 |
Felia Busk |
2000 |
0078AR |
SVENDBORG |
|
25m |
36.27 |
25 |
7 |
Marie-Lise Mödl |
1999 |
293374 |
PREETZER |
|
25m |
36.53 |
748 |
8 |
Lisa Riediger |
2000 |
|
SV ROTATIO |
|
25m |
36.54 |
1018 |
9 |
Alexandra Penzold |
1999 |
|
WESTSACHS4 |
|
25m |
36.73 |
1378 |
10 |
Natasja G. Carlsen |
1996 |
9652AV |
PINGVINEN |
|
25m |
36.83 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1203 |
1 |
Sofie West |
2000 |
0092AS |
WEST SWIM |
|
25m |
36.24 |
571 |
2 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
25m |
36.15 |
140 |
3 |
Jessica Svensson |
1997 |
AW1297 |
S 77 |
|
25m |
36.14 |
493 |
4 |
Felicitas Lehmann |
2000 |
255880 |
FRANKFURT |
|
25m |
36.10 |
17 |
5 |
Sina-Sophie Cetkowski |
1998 |
238923 |
PREETZER |
|
25m |
35.90 |
63 |
6 |
Julia Bengtsson |
1999 |
AV1699 |
OSBY SS |
|
25m |
35.95 |
1377 |
7 |
Michelle G. Carlsen |
1996 |
9672AV |
PINGVINEN |
|
25m |
36.13 |
72 |
8 |
Emilia Persson |
2000 |
AD1800 |
OSBY SS |
|
25m |
36.15 |
359 |
9 |
Nanna Lousdal Nielsen |
1999 |
9988AR |
PINGVINEN |
|
25m |
36.20 |
857 |
10 |
Lisa Altenkirch |
2000 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
36.25 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
408 |
1 |
Fardau Lettinga |
1994 |
199405364 |
WAALSTROOM |
|
25m |
35.82 |
148 |
2 |
Simone Auze |
1995 |
248820 |
KALTENKIRC |
|
25m |
35.65 |
356 |
3 |
Hannah Jensen |
2000 |
0032AO |
PINGVINEN |
|
25m |
35.56 |
28 |
4 |
Jule Reuß |
1997 |
180616 |
PREETZER |
|
25m |
35.54 |
1223 |
5 |
Sissel L. Madsen |
1999 |
9964AP |
ST ESBJERG |
|
25m |
35.38 |
669 |
6 |
Aimeè Lindner |
1999 |
|
DELPHIN |
|
25m |
35.46 |
21 |
7 |
Charlotte Groß |
1998 |
216629 |
PREETZER |
|
25m |
35.54 |
918 |
8 |
Stephanie Zubke |
1999 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
35.65 |
86 |
9 |
Hanna Olsson |
1999 |
AJ4499 |
KSLS |
|
25m |
35.77 |
288 |
10 |
Viktoria Lamberth |
1999 |
AE3499 |
SK TRITON |
|
25m |
35.88 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
916 |
1 |
Anne Kristin Eisenberg |
2000 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
35.34 |
217 |
2 |
Christina Johansen |
1997 |
9788AO |
NAKSKOV |
|
25m |
35.11 |
751 |
3 |
Victoria Dietrich |
1993 |
|
SV ROTATIO |
|
25m |
35.06 |
817 |
4 |
Nadine Wiegand |
1999 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
35.00 |
170 |
5 |
Celina Kuhn |
1998 |
244308 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
34.96 |
152 |
6 |
Jacqueline Kaupe |
1993 |
310150 |
KALTENKIRC |
|
25m |
35.00 |
480 |
7 |
Michelle Förster |
2000 |
255877 |
FRANKFURT |
|
25m |
35.01 |
280 |
8 |
Emma Johannesson |
1998 |
BE1298 |
SK TRITON |
|
25m |
35.09 |
9 |
9 |
Thilde Hjorth |
1999 |
9928AQ |
GRINDSTED |
|
25m |
35.11 |
177 |
10 |
Antonia Schierloh |
2000 |
258750 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
35.36 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1084 |
1 |
Sina Rockstroh |
1999 |
|
WESTSACHS9 |
|
25m |
34.91 |
470 |
2 |
Stine Ahlert |
1999 |
237764 |
FRANKFURT |
|
25m |
34.86 |
87 |
3 |
Emmy Persson |
1998 |
BI2498 |
KSLS |
|
25m |
34.76 |
1015 |
4 |
Sissi Lebeck |
1998 |
|
WESTSACHS4 |
|
25m |
34.61 |
1217 |
5 |
Nanna Hansen |
1998 |
9896AL |
ST ESBJERG |
|
25m |
34.61 |
1041 |
6 |
Lea Martin |
2000 |
|
WESTSACHS6 |
|
25m |
34.61 |
84 |
7 |
Amanda Modig |
1999 |
AJ5499 |
KSLS |
|
25m |
34.67 |
311 |
8 |
Linnéa Öberg |
2000 |
AD0200 |
SK TRITON |
|
25m |
34.83 |
1204 |
9 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
0046AC |
WEST SWIM |
|
25m |
34.91 |
387 |
10 |
Nikoline Egerod Leth |
1996 |
9646AN |
ÅRHUS 1900 |
|
25m |
34.93 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
353 |
1 |
Line Juul Nielsen |
1997 |
9762AZ |
PINGVINEN |
|
25m |
34.53 |
1019 |
2 |
Nicole Schmid |
2000 |
|
WESTSACHS4 |
|
25m |
34.48 |
151 |
3 |
Maite Grabowski |
1999 |
240370 |
KALTENKIRC |
|
25m |
34.40 |
714 |
4 |
Sara Kazi |
1999 |
|
RaisU |
|
25m |
34.32 |
980 |
5 |
Saranda Berisha |
1997 |
|
WESTSACHS1 |
|
25m |
34.27 |
1003 |
6 |
Monique Petzold |
2000 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
34.27 |
36 |
7 |
Amalie Gotthard |
1999 |
9928AC |
TÅRNB-VEM |
|
25m |
34.34 |
668 |
8 |
Meike Glau |
1999 |
|
DELPHIN |
|
25m |
34.41 |
184 |
9 |
Theresa Albers |
1992 |
142591 |
ROTWEISS N |
|
25m |
34.50 |
56 |
10 |
Maria Fuglsang Frandsen |
1997 |
9716AW |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
34.60 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
990 |
1 |
Laura Grätz |
1999 |
|
WESTSACHS2 |
|
25m |
34.16 |
1040 |
2 |
Vanessa Kreusel |
1999 |
|
WESTSACHS6 |
|
25m |
34.14 |
276 |
3 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
AH3699 |
SK TRITON |
|
25m |
34.10 |
22 |
4 |
Cindy Heyden |
1995 |
274127 |
PREETZER |
|
25m |
34.02 |
835 |
5 |
Tammy Kern |
2000 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
34.00 |
832 |
6 |
Greta Markurt |
1999 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
34.00 |
227 |
7 |
Agnes Stærke |
1998 |
9802AT |
NAKSKOV |
|
25m |
34.10 |
1221 |
8 |
Katrine Knudsen |
2000 |
0074AJ |
ST ESBJERG |
|
25m |
34.13 |
579 |
9 |
Lena-Marie Klatzka |
1999 |
235604 |
SGS HAMBUR |
|
25m |
34.15 |
534 |
10 |
Anna Kvarfordt |
1998 |
AM6898 |
VARBERG |
|
25m |
34.17 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
811 |
1 |
Maren Schnabelrauch |
1998 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
34.00 |
27 |
2 |
Lea Mohr |
1998 |
172492 |
PREETZER |
|
25m |
33.95 |
846 |
3 |
Jasmin Bahr |
1999 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
33.90 |
203 |
4 |
Marie Weinbach |
1999 |
251725 |
ROTWEISS N |
|
25m |
33.85 |
1107 |
5 |
Roxana Mojen |
1994 |
169042 |
WULMSTORF |
|
25m |
33.81 |
1088 |
6 |
Celine Sporrer |
1996 |
|
WESTSACHS9 |
|
25m |
33.84 |
1091 |
7 |
Kristin Oschatz |
1997 |
|
WESTSACHS9 |
|
25m |
33.86 |
473 |
8 |
Nina Elisabeth Behnisch |
1999 |
257774 |
FRANKFURT |
|
25m |
33.91 |
297 |
9 |
Felicia Paulander |
2000 |
AQ6600 |
SK TRITON |
|
25m |
33.95 |
805 |
10 |
Hannah Engmann |
1998 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
34.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
593 |
1 |
Fabienne Wittleben |
2000 |
246745 |
SGS HAMBUR |
|
25m |
33.80 |
1202 |
2 |
Noa Turin |
2000 |
0072AJ |
WEST SWIM |
|
25m |
33.78 |
138 |
3 |
Wilma Ryrbo |
1999 |
AT0299 |
S 77 |
|
25m |
33.75 |
937 |
4 |
Neele Kozak |
1997 |
|
DELMENHORS |
|
25m |
33.69 |
157 |
5 |
Wiebke Schwedes |
1994 |
210110 |
KALTENKIRC |
|
25m |
33.65 |
942 |
6 |
Sabrina Walter |
1997 |
|
DELMENHORS |
|
25m |
33.69 |
1157 |
7 |
Julia Sobotzke |
1997 |
213069 |
SV HAMBURG |
|
25m |
33.71 |
1036 |
8 |
Annika Dauer |
2000 |
|
WESTSACHS6 |
|
25m |
33.75 |
502 |
9 |
Frauke Seidel |
1999 |
237768 |
FRANKFURT |
|
25m |
33.78 |
979 |
10 |
Lena Schindler |
1996 |
|
WESTSACHS1 |
|
25m |
33.81 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
118 |
1 |
Elina Jonsson |
1999 |
AA8899 |
S 71 |
|
25m |
33.61 |
713 |
2 |
Aada Tiermas |
1998 |
|
RaisU |
|
25m |
33.53 |
380 |
3 |
Lotta Zürcher |
2000 |
255382 |
HAMBURG SC |
|
25m |
33.51 |
807 |
4 |
Paula Leupold |
1999 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
33.50 |
1048 |
5 |
Michelle Wolf |
1997 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
33.50 |
810 |
6 |
Greta Otto |
1999 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
33.50 |
919 |
7 |
Victoria Stärke |
1999 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
33.51 |
982 |
8 |
Sissy Rößler |
1998 |
|
WESTSACHS1 |
|
25m |
33.52 |
527 |
9 |
Magdalena Holmefalk |
1996 |
BO4696 |
VARBERG |
|
25m |
33.57 |
1372 |
10 |
Ida Jensen |
1996 |
AY3896 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
33.62 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
659 |
1 |
Simone Glevitzky |
1997 |
|
DELPHIN |
|
25m |
33.45 |
223 |
2 |
Alexsandra Maric |
1997 |
9704AW |
NAKSKOV |
|
25m |
33.42 |
352 |
3 |
Lise Bak |
1993 |
9362AB |
PINGVINEN |
|
25m |
33.33 |
252 |
4 |
Natascha Spiegel |
2000 |
221487 |
POTSDAMER |
|
25m |
33.30 |
677 |
5 |
Lara Paul |
1999 |
|
SC ITZEHOE |
|
25m |
33.21 |
1258 |
6 |
Ella Turin |
1998 |
9834AG |
WEST SWIM |
|
25m |
33.26 |
410 |
7 |
Gallyon Olde Hengel |
1999 |
199902926 |
WAALSTROOM |
|
25m |
33.32 |
154 |
8 |
Maike Peemöller |
1995 |
170747 |
KALTENKIRC |
|
25m |
33.40 |
1035 |
9 |
Ulrike Büttner |
1995 |
|
WESTSACHS6 |
|
25m |
33.45 |
989 |
10 |
Lea-Helen Kempe |
1999 |
|
WESTSACHS2 |
|
25m |
33.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
166 |
1 |
Hanna Sophie Wirth |
1998 |
219345 |
KALTENKIRC |
|
25m |
33.19 |
1406 |
2 |
Lena Schultze |
1997 |
213788 |
MECKELFELD |
|
25m |
33.10 |
263 |
3 |
Emma Borg |
1994 |
AJ4494 |
SK TRITON |
|
25m |
33.03 |
996 |
4 |
Luise Günther |
1996 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
33.01 |
338 |
5 |
Agnes Pap |
1995 |
AN6895 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
33.00 |
829 |
6 |
Lisa Marie Pachale |
1995 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
33.00 |
1001 |
7 |
Vivienne-Stella Schneider |
1996 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
33.01 |
178 |
8 |
Johanna Schierloh |
1997 |
230731 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
33.09 |
1039 |
9 |
Anika Kirchhof |
1996 |
|
WESTSACHS6 |
|
25m |
33.12 |
8 |
10 |
Gynn Davidsen |
1998 |
9808AS |
GRINDSTED |
|
25m |
33.20 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1093 |
1 |
Sophie Aschenborn |
1997 |
|
WESTSACHS9 |
|
25m |
32.88 |
423 |
2 |
Anne Nielsen |
1996 |
9694AZ |
AARS |
|
25m |
32.82 |
182 |
3 |
Anne Tönsing |
1996 |
214568 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
32.74 |
759 |
4 |
Silvana Bodenstein |
1999 |
239147 |
SCHWERIN |
|
25m |
32.65 |
516 |
5 |
Benedicte Balslev |
1997 |
AZ2297 |
VARBERG |
|
25m |
32.59 |
977 |
6 |
Jessica Wohlgemuth |
1997 |
|
WESTSACHS1 |
|
25m |
32.59 |
555 |
7 |
Anne Sofie Gadfelt |
1999 |
9948AE |
FARUM |
|
25m |
32.69 |
181 |
8 |
Jana Staehler |
1995 |
281495 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
32.75 |
570 |
9 |
Emilie Buurgaard Westh |
1999 |
9958AU |
FARUM |
|
25m |
32.83 |
1411 |
10 |
Anne Sofie Rasmussen |
1999 |
9974AM |
ST ESBJERG |
|
25m |
32.93 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1246 |
1 |
Louise Kronborg Frandsen |
1999 |
9924AA |
WEST SWIM |
|
25m |
32.52 |
993 |
2 |
Charline Kunze |
1998 |
|
WESTSACHS2 |
|
25m |
32.43 |
163 |
3 |
Catharina Tomm |
1993 |
161103 |
KALTENKIRC |
|
25m |
32.41 |
158 |
4 |
Laura Schüler |
1996 |
235882 |
KALTENKIRC |
|
25m |
32.33 |
414 |
5 |
Carlijn Viering |
1997 |
199701142 |
WAALSTROOM |
|
25m |
32.19 |
587 |
6 |
Janette Meier |
1999 |
224261 |
SGS HAMBUR |
|
25m |
32.20 |
77 |
7 |
Elin Andersson |
1998 |
AV3698 |
KSLS |
|
25m |
32.35 |
676 |
8 |
Anne Richter |
1998 |
|
SC ITZEHOE |
|
25m |
32.41 |
213 |
9 |
Emilia Harlund |
1999 |
9938AS |
NAKSKOV |
|
25m |
32.45 |
1017 |
10 |
Lilly-Sophie Groß |
1999 |
|
WESTSACHS4 |
|
25m |
32.53 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
656 |
1 |
Luisa Richter |
1993 |
|
DELPHIN |
|
25m |
32.10 |
657 |
2 |
Elisa Großer |
1991 |
|
DELPHIN |
|
25m |
32.01 |
806 |
3 |
Alina Korzynietz |
1998 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
32.00 |
334 |
4 |
Emily Ericsson |
1995 |
AJ1295 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
31.98 |
782 |
5 |
Charlotta Schwarz |
1998 |
210802 |
SCHWERIN |
|
25m |
31.96 |
389 |
6 |
Lena Hansen |
1993 |
9368AN |
ÅRHUS 1900 |
|
25m |
31.97 |
803 |
7 |
Anne Duderstadt |
1998 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
32.00 |
1393 |
8 |
Hanna Rothenstein |
1994 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
32.01 |
753 |
9 |
Julia Göhre |
1994 |
|
SV ROTATIO |
|
25m |
32.06 |
1395 |
10 |
Mona Beutin |
1997 |
163543 |
MECKELFELD |
|
25m |
32.11 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
754 |
1 |
Juliane Friese |
1985 |
|
SV ROTATIO |
|
25m |
31.90 |
1044 |
2 |
Jana Scholz |
1993 |
|
WESTSACHS6 |
|
25m |
31.86 |
162 |
3 |
Alexandra Tomm |
1992 |
161102 |
KALTENKIRC |
|
25m |
31.82 |
1032 |
4 |
Pia Du Puits |
1994 |
|
WESTSACHS5 |
|
25m |
31.80 |
188 |
5 |
Laura Malin Erichson |
1999 |
289841 |
ROTWEISS N |
|
25m |
31.80 |
1013 |
6 |
Josepha Glück |
1996 |
|
WESTSACHS4 |
|
25m |
31.80 |
845 |
7 |
Sofia Kirschnick |
1997 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
31.81 |
725 |
8 |
Eerica Kuusjärvi |
1999 |
|
RaisU |
|
25m |
31.84 |
135 |
9 |
Elin Hallerstedt |
1997 |
BH3497 |
S 77 |
|
25m |
31.88 |
999 |
10 |
Luise Donat |
1997 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
31.95 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1014 |
1 |
Michele Obermann |
1996 |
|
WESTSACHS4 |
|
25m |
31.78 |
1212 |
2 |
Selina Dzafic |
1997 |
9792AL |
ST ESBJERG |
|
25m |
31.69 |
662 |
3 |
Lisa Geissler |
1997 |
|
DELPHIN |
|
25m |
31.61 |
55 |
4 |
Lone Vølund |
1965 |
6562AA |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
31.59 |
1108 |
5 |
Josephine Noack |
1995 |
264231 |
WULMSTORF |
|
25m |
31.51 |
658 |
6 |
Aisha Marie Neumann |
1996 |
|
DELPHIN |
|
25m |
31.59 |
405 |
7 |
Alja Huibers |
1991 |
199101352 |
WAALSTROOM |
|
25m |
31.60 |
601 |
8 |
Caroline Kjeldsen |
1997 |
9734AZ |
SKANDERBOR |
|
25m |
31.68 |
1252 |
9 |
Sabrina H. Lauridsen |
1996 |
9698AQ |
WEST SWIM |
|
25m |
31.77 |
985 |
10 |
Anna Melech |
1998 |
|
WESTSACHS1 |
|
25m |
31.78 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
173 |
1 |
Nina Lehrum |
1995 |
172424 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
31.45 |
160 |
2 |
Sieke Terkhorn |
1990 |
129633 |
KALTENKIRC |
|
25m |
31.30 |
666 |
3 |
Janina Heinemann |
1995 |
|
DELPHIN |
|
25m |
31.29 |
453 |
4 |
Matilda Holse |
1998 |
9854AS |
SVENDBORG |
|
25m |
31.11 |
1236 |
5 |
Shanna Armstrong |
1998 |
9894AG |
ST ESBJERG |
|
25m |
31.01 |
1154 |
6 |
Nicola Petersmeier |
1998 |
165482 |
SV HAMBURG |
|
25m |
31.09 |
920 |
7 |
Delia Lübcke |
1999 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
31.13 |
321 |
8 |
Lena Kuck |
1997 |
173445 |
SVEHAMBURG |
|
25m |
31.30 |
71 |
9 |
Miranda Orajärvi |
1998 |
AF7898 |
OSBY SS |
|
25m |
31.40 |
660 |
10 |
Lisa-Marie Karusseit |
1994 |
|
DELPHIN |
|
25m |
31.49 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
929 |
1 |
Linda Litzkow |
1998 |
|
KLAUSDORF |
|
25m |
31.00 |
354 |
2 |
Mai Hansen |
1996 |
9648AR |
PINGVINEN |
|
25m |
30.96 |
1083 |
3 |
Maria Schmutzler |
1998 |
|
WESTSACHS9 |
|
25m |
30.94 |
675 |
4 |
Carina Mohr |
1995 |
|
SC ITZEHOE |
|
25m |
30.89 |
246 |
5 |
Maria Meißner |
1999 |
237769 |
POTSDAMER |
|
25m |
30.79 |
663 |
6 |
Franziska Lemke |
1994 |
|
DELPHIN |
|
25m |
30.86 |
1211 |
7 |
Nejla Dzafic |
1997 |
9704AL |
ST ESBJERG |
|
25m |
30.92 |
1163 |
8 |
Sina Wohlauf |
1998 |
231282 |
SV HAMBURG |
|
25m |
30.95 |
940 |
9 |
Laura Stawinsky |
1995 |
|
DELMENHORS |
|
25m |
30.98 |
998 |
10 |
Nadine Westermann |
1998 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
31.01 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
720 |
1 |
Nea-Maria Laitervo |
1997 |
|
RaisU |
|
25m |
30.75 |
264 |
2 |
Ida Borg |
1997 |
AB8897 |
SK TRITON |
|
25m |
30.68 |
608 |
3 |
Janine Skoeries |
1995 |
|
UETERSEN |
|
25m |
30.62 |
120 |
4 |
Jessica Jönsson |
1998 |
AQ8298 |
S 71 |
|
25m |
30.62 |
1257 |
5 |
Kirstine Theilgaard |
1997 |
9734AV |
WEST SWIM |
|
25m |
30.56 |
7 |
6 |
Nadja Christiansen |
1995 |
9586AO |
GRINDSTED |
|
25m |
30.61 |
1210 |
7 |
Adna Dzafic |
1997 |
9714AL |
ST ESBJERG |
|
25m |
30.62 |
933 |
8 |
Tatjana Barke |
1994 |
|
DELMENHORS |
|
25m |
30.67 |
1105 |
9 |
Alina Lorenzen |
1992 |
169039 |
WULMSTORF |
|
25m |
30.69 |
1153 |
10 |
Melanie Petersmeier |
1995 |
153001 |
SV HAMBURG |
|
25m |
30.76 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
528 |
1 |
Astrid Hörbäck |
1997 |
AE7697 |
VARBERG |
|
25m |
30.53 |
773 |
2 |
Sarah Krys |
1997 |
231423 |
SCHWERIN |
|
25m |
30.36 |
912 |
3 |
Charleen Arth |
1997 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
30.29 |
790 |
4 |
Femke Svea Westphal |
1997 |
221241 |
SCHWERIN |
|
25m |
30.18 |
935 |
5 |
Pia Kemmesies |
1995 |
|
DELMENHORS |
|
25m |
30.06 |
411 |
6 |
Laura Reen |
1993 |
199306300 |
WAALSTROOM |
|
25m |
30.12 |
336 |
7 |
Frida Lundbergh |
1995 |
AB9695 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
30.21 |
1082 |
8 |
Josefin Säurich |
1997 |
|
WESTSACHS9 |
|
25m |
30.31 |
278 |
9 |
Marie Hanson |
1997 |
AE5297 |
SK TRITON |
|
25m |
30.51 |
426 |
10 |
Charlotte Jensen |
1994 |
9414AF |
AARS |
|
25m |
30.55 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
997 |
1 |
Sarah Leonhardt |
1995 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
29.99 |
681 |
2 |
Jeannette Busch |
1982 |
|
PSV LEIPZI |
|
25m |
29.95 |
532 |
3 |
Linnea Kobel |
1996 |
AN4496 |
VARBERG |
|
25m |
29.93 |
78 |
4 |
Jenny Blom |
1995 |
AB2295 |
KSLS |
|
25m |
29.81 |
664 |
5 |
Julia Elert |
1992 |
|
DELPHIN |
|
25m |
29.77 |
10 |
6 |
Cecilie Kjærgaard |
1996 |
9638AS |
GRINDSTED |
|
25m |
29.80 |
1311 |
7 |
Iben Nielsen |
1994 |
9458AJ |
WEST SWIM |
|
25m |
29.83 |
172 |
8 |
Anna Lehrum |
1993 |
155606 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
29.94 |
848 |
9 |
Diana Burger |
1997 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
29.97 |
890 |
10 |
Sophie Fischer |
1997 |
|
SC EMPOR |
|
25m |
30.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
112 |
1 |
Cecilie Pedersen |
1996 |
9626AN |
VIBORG |
|
25m |
29.69 |
293 |
2 |
Johanna Nilsson |
1996 |
AD0696 |
SK TRITON |
|
25m |
29.48 |
215 |
3 |
Tenna Holm |
1995 |
9564AJ |
NAKSKOV |
|
25m |
28.95 |
734 |
4 |
Laura Tolvanen |
1994 |
|
RaisU |
|
25m |
28.76 |
974 |
5 |
Irene Porschhöfer |
1994 |
|
WESTSACHS1 |
|
25m |
28.53 |
210 |
6 |
Julie Piihl Hansen |
1992 |
9272AI |
NAKSKOV |
|
25m |
28.54 |
1078 |
7 |
Josephine Klose |
1995 |
|
WESTSACHS8 |
|
25m |
28.81 |
310 |
8 |
Alexandra Volkova |
1996 |
AK4896 |
SK TRITON |
|
25m |
29.37 |
116 |
9 |
Emelie Axmar |
1993 |
BC2893 |
S 71 |
|
25m |
29.69 |
936 |
10 |
Vera Kemmesies |
1995 |
|
DELMENHORS |
|
25m |
29.76 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
479 |
1 |
Celine Förster |
2000 |
255878 |
FRANKFURT |
|
25m |
32.80 |
801 |
2 |
Annemarie Augustin |
2000 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
32.50 |
1359 |
3 |
Hadubiak Katarzyna |
2000 |
|
WANKAN |
|
25m |
32.17 |
248 |
4 |
Lynn Melina Winkler |
2000 |
249055 |
POTSDAMER |
|
25m |
31.94 |
809 |
5 |
Alicia Nickel |
2000 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
29.00 |
329 |
6 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
30.38 |
1186 |
7 |
Katarina Tkachenko |
2000 |
|
POTSDAMER |
|
25m |
32.00 |
344 |
8 |
Linnéa Sjödahl |
2000 |
AC7600 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
32.32 |
1053 |
9 |
Viktoria Trommer |
2000 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
32.57 |
594 |
10 |
Lena Wriede |
2000 |
246742 |
SGS HAMBUR |
|
25m |
33.24 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1095 |
1 |
Sascia Uhlitzsch |
1999 |
|
SCE BERLIN |
|
25m |
30.50 |
122 |
2 |
Victoria Jönsson |
1999 |
AS7499 |
S 71 |
|
25m |
29.99 |
269 |
3 |
Sandra Ericsson |
1999 |
AA0899 |
SK TRITON |
|
25m |
29.76 |
128 |
4 |
Ellen Sandberg |
1999 |
AE9499 |
S 71 |
|
25m |
29.60 |
1050 |
5 |
Franziska Fischer |
1999 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
28.49 |
724 |
6 |
Eveliina Kallio |
1999 |
|
RaisU |
|
25m |
28.91 |
1051 |
7 |
Sophie Fischer |
1999 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
29.64 |
1175 |
8 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
Cetus |
|
25m |
29.88 |
1094 |
9 |
Rebecca Cron |
1999 |
|
SCE BERLIN |
|
25m |
30.25 |
1340 |
10 |
Franziska Nissen |
1999 |
226895 |
SVEHAMBURG |
|
25m |
30.61 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
665 |
1 |
Kathleen Göbel |
1998 |
|
DELPHIN |
|
25m |
30.29 |
910 |
2 |
Chiara Maluck |
1998 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
29.96 |
1076 |
3 |
Pauline Klose |
1998 |
|
WESTSACHS8 |
|
25m |
29.54 |
494 |
4 |
Kim Losensky |
1998 |
237762 |
FRANKFURT |
|
25m |
29.00 |
1049 |
5 |
Elisabeth Grösel |
1998 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
28.28 |
1398 |
6 |
Maike Fiebelkorn |
1998 |
183535 |
MECKELFELD |
|
25m |
28.94 |
1173 |
7 |
Ella Kurttila |
1998 |
|
Cetus |
|
25m |
29.28 |
909 |
8 |
Sophie Rudolph |
1998 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
29.87 |
1249 |
9 |
Jasmin Koefoed Jacobsen |
1998 |
9834AA |
WEST SWIM |
|
25m |
30.15 |
123 |
10 |
Sofie Klügel |
1998 |
AC1698 |
S 71 |
|
25m |
30.31 |
|
|
Heat 34 (35) (15 - 16 years) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
85 |
1 |
Hanna Nilsson |
1996 |
AJ2696 |
KSLS |
|
25m |
29.18 |
781 |
2 |
Vanessa Schuster |
1997 |
221242 |
SCHWERIN |
|
25m |
28.75 |
796 |
3 |
Julia Hartwig |
1996 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
28.25 |
1031 |
4 |
Josefine Hummitzsch |
1997 |
|
WESTSACHS5 |
|
25m |
27.87 |
1184 |
5 |
Maria Zosel |
1997 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
26.78 |
83 |
6 |
Annie Lindström |
1996 |
AJ3696 |
KSLS |
|
25m |
27.21 |
779 |
7 |
Nele Salow |
1997 |
178772 |
SCHWERIN |
|
25m |
27.94 |
1047 |
8 |
Sylvia Gorzolla |
1996 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
28.44 |
292 |
9 |
Amanda Nilsson |
1996 |
AD9896 |
SK TRITON |
|
25m |
29.17 |
722 |
10 |
Minttu Hörkkö |
1997 |
|
RaisU |
|
25m |
29.23 |
|
|
Heat 35 (35) (17 years and older) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
766 |
1 |
Lisanne-Marie Großmann |
1995 |
163162 |
SCHWERIN |
|
25m |
28.44 |
1155 |
2 |
Nina Rosenbladt |
1993 |
147981 |
SV HAMBURG |
|
25m |
28.22 |
1180 |
3 |
Lisa Rigby |
1994 |
AG3294 |
HS |
|
25m |
27.85 |
1310 |
4 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9564AT |
WEST SWIM |
|
25m |
27.71 |
1305 |
5 |
Pernille Juel |
1994 |
9418AF |
WEST SWIM |
|
25m |
25.73 |
735 |
6 |
Josefiina Välimäki |
1995 |
|
RaisU |
|
25m |
27.48 |
1182 |
7 |
Sarah Dinger |
1990 |
|
SV HANDWER |
|
25m |
27.83 |
80 |
8 |
Isabelle Enderle |
1994 |
AG3494 |
KSLS |
|
25m |
28.20 |
404 |
9 |
Vera Hendriks |
1994 |
199405270 |
WAALSTROOM |
|
25m |
28.34 |
535 |
10 |
Elin Palmqvist |
1995 |
AM0695 |
VARBERG |
|
25m |
28.52 |
Generated by WinGrodan 1.19.08 |
Print Date |
19 May 2012 |
Licensed to: Roskilde Svømning |
Print Time |
08:12 |
|