Startliste for Vattenfall Swim Cup 2012 Morning SD
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Startlist Event 7
|
Competition name |
Vattenfall Swim Cup 2012 (SD) |
|
Print Date |
16 May 2012 |
|
|
Competition place |
Esbjerg |
|
Print Time |
20:15 |
|
|
Organizer |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
18 May 2012 |
|
|
|
|
Event 7, 50m Backstroke Women |
Finals (25) |
Age group 4(98) - 5(99) are swom as preliminary heats and finals |
|
Heat 1 (25) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
220 |
3 |
Zuzanna Karon |
1999 |
9996AY |
NAKSKOV |
|
25m |
|
357 |
4 |
Cecilie Thorup Jensen |
2000 |
|
PINGVINEN |
|
25m |
|
2 |
5 |
Laura Askholm |
1998 |
9896BA |
GRINDSTED |
|
25m |
58.09 |
47 |
6 |
Nikoline Laura Rasmussen |
2000 |
|
TÅRNB-VEM |
|
25m |
1:06.03 |
287 |
7 |
Malin Lajer |
1999 |
AH5699 |
SK TRITON |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1279 |
1 |
Maria Meldgaard |
1998 |
9878AU |
WEST SWIM |
|
25m |
57.63 |
213 |
2 |
Emilia Harlund |
1999 |
9938AS |
NAKSKOV |
|
25m |
53.16 |
6 |
3 |
Sigrid K. Buchwaldt |
2000 |
0022AY |
GRINDSTED |
|
25m |
52.64 |
26 |
4 |
Johanna Mohr |
2000 |
258737 |
PREETZER |
|
25m |
51.21 |
589 |
5 |
Nele Renner |
2000 |
259266 |
SGS HAMBUR |
|
25m |
50.00 |
1290 |
6 |
Line Bæk Thulin |
2000 |
0006AC |
WEST SWIM |
|
25m |
50.09 |
63 |
7 |
Julia Bengtsson |
1999 |
AV1699 |
OSBY SS |
|
25m |
51.99 |
1276 |
8 |
Stine Kromann |
1999 |
9982BC |
WEST SWIM |
|
25m |
53.02 |
218 |
9 |
Frida Jørgensen |
1999 |
9924AF |
NAKSKOV |
|
25m |
56.88 |
1159 |
10 |
Anne-Catherine V. Binzer |
1999 |
296237 |
SV HAMBURG |
|
25m |
57.72 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
466 |
1 |
Anne Sofie Thrane |
2000 |
0042AW |
SVENDBORG |
|
25m |
49.49 |
591 |
2 |
Jonna Steffen |
2000 |
283185 |
SGS HAMBUR |
|
25m |
49.00 |
524 |
3 |
Jelka Feldhusen |
1998 |
BL8298 |
VARBERG |
|
25m |
48.45 |
1152 |
4 |
Giulia Mossler |
2000 |
272451 |
SV HAMBURG |
|
25m |
48.04 |
169 |
5 |
Marija Jeenmann |
1999 |
314486 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
47.28 |
921 |
6 |
Joana Büttner |
2000 |
|
RATHENOW |
|
25m |
47.72 |
1198 |
7 |
Line Larsen |
2000 |
0028AC |
WEST SWIM |
|
25m |
48.15 |
18 |
8 |
Liv Elsen |
1996 |
256237 |
PREETZER |
|
25m |
48.74 |
566 |
9 |
Laura Rosenørn Sandell |
2000 |
0046AY |
FARUM |
|
25m |
49.42 |
277 |
10 |
Elin Gustafsson |
2000 |
|
SK TRITON |
|
25m |
49.92 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
147 |
1 |
Lona Rieke Vogt |
2000 |
256823 |
BLAUWEISS |
|
25m |
47.21 |
295 |
2 |
Wilma Ohlsson |
2000 |
AC6800 |
SK TRITON |
|
25m |
47.02 |
189 |
3 |
Sina Christin Erichson |
1997 |
295939 |
ROTWEISS N |
|
25m |
46.13 |
1052 |
4 |
Sarah Schumann |
2000 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
45.60 |
705 |
5 |
Elina Matala-Aho |
2000 |
|
RaisU |
|
25m |
45.17 |
932 |
6 |
Lara Götze |
2000 |
|
KLAUSDORF |
|
25m |
45.54 |
707 |
7 |
Vilja Kaukinen |
2000 |
|
RaisU |
|
25m |
45.92 |
29 |
8 |
Sirapat Sendee |
1998 |
314221 |
PREETZER |
|
25m |
46.41 |
25 |
9 |
Marie-Lise Mödl |
1999 |
293374 |
PREETZER |
|
25m |
47.12 |
429 |
10 |
Sidse Månsson |
2000 |
|
AARS |
|
25m |
47.23 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
313 |
1 |
Laura Dargen |
2000 |
242179 |
SVEHAMBURG |
|
25m |
45.10 |
72 |
2 |
Emilia Persson |
2000 |
AD1800 |
OSBY SS |
|
25m |
45.06 |
1373 |
3 |
Karoline Jetsmark Geiker |
1999 |
9944AO |
TÅRNB-VEM |
|
25m |
44.32 |
817 |
4 |
Nadine Wiegand |
1999 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
44.00 |
1360 |
5 |
Jaremkiewicz Natalia |
2000 |
|
WANKAN |
|
25m |
43.94 |
1200 |
6 |
Line Nielsen |
1999 |
9938AG |
WEST SWIM |
|
25m |
43.98 |
577 |
7 |
Lina Hörmann |
2000 |
246731 |
SGS HAMBUR |
|
25m |
44.00 |
1199 |
8 |
Camilla Heide Nielsen |
2000 |
0024AK |
WEST SWIM |
|
25m |
44.92 |
525 |
9 |
Linnéa Gustafsson |
1999 |
BK0299 |
VARBERG |
|
25m |
45.08 |
267 |
10 |
Felie Edsheim |
1999 |
AH2699 |
SK TRITON |
|
25m |
45.12 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
274 |
1 |
Lovisa Forsgren |
1998 |
AQ3298 |
SK TRITON |
|
25m |
43.54 |
199 |
2 |
Luc Cosima Schacherer |
1999 |
268112 |
ROTWEISS N |
|
25m |
43.49 |
1217 |
3 |
Nanna Hansen |
1998 |
9896AL |
ST ESBJERG |
|
25m |
43.39 |
1141 |
4 |
Julie Pagh Pedersen |
1998 |
9892AT |
NAKSKOV |
|
25m |
42.96 |
170 |
5 |
Celina Kuhn |
1998 |
244308 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
42.66 |
858 |
6 |
Anne Christin Fleck |
2000 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
42.69 |
203 |
7 |
Marie Weinbach |
1999 |
251725 |
ROTWEISS N |
|
25m |
43.06 |
331 |
8 |
Emelie Borling |
1999 |
AJ4899 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
43.41 |
178 |
9 |
Johanna Schierloh |
1997 |
230731 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
43.53 |
227 |
10 |
Agnes Stærke |
1998 |
9802AT |
NAKSKOV |
|
25m |
43.84 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
376 |
1 |
Janne Roehsler |
2000 |
261490 |
HAMBURG SC |
|
25m |
42.62 |
706 |
2 |
Aurora Kortelainen |
2000 |
|
RaisU |
|
25m |
42.50 |
432 |
3 |
Emilie Sondrup Andersen |
1997 |
9776AR |
AARS |
|
25m |
42.45 |
472 |
4 |
Laura Bartz |
2000 |
255886 |
FRANKFURT |
|
25m |
42.28 |
145 |
5 |
Laura Kath |
1999 |
233813 |
BLAUWEISS |
|
25m |
42.28 |
36 |
6 |
Amalie Gotthard |
1999 |
9928AC |
TÅRNB-VEM |
|
25m |
42.28 |
592 |
7 |
Merit Wicht |
1999 |
262463 |
SGS HAMBUR |
|
25m |
42.40 |
23 |
8 |
Annika Hoffmann |
1999 |
258736 |
PREETZER |
|
25m |
42.48 |
593 |
9 |
Fabienne Wittleben |
2000 |
246745 |
SGS HAMBUR |
|
25m |
42.54 |
307 |
10 |
Johanna Sternskog |
2000 |
AJ1200 |
SK TRITON |
|
25m |
42.63 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
126 |
1 |
Magdalena Nilsson |
2000 |
AQ4400 |
S 71 |
|
25m |
42.25 |
1018 |
2 |
Alexandra Penzold |
1999 |
|
WESTSACHS4 |
|
25m |
42.13 |
529 |
3 |
Michaela Johansson |
2000 |
AJ8400 |
VARBERG |
|
25m |
41.92 |
922 |
4 |
Hanna Knuhr |
2000 |
|
RATHENOW |
|
25m |
41.73 |
129 |
5 |
Ebba Wiberg |
2000 |
AN3600 |
S 71 |
|
25m |
41.57 |
1362 |
6 |
Dzus Dominika |
2000 |
|
WANKAN |
|
25m |
41.60 |
1015 |
7 |
Sissi Lebeck |
1998 |
|
WESTSACHS4 |
|
25m |
41.87 |
835 |
8 |
Tammy Kern |
2000 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
42.00 |
177 |
9 |
Antonia Schierloh |
2000 |
258750 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
42.22 |
22 |
10 |
Cindy Heyden |
1995 |
274127 |
PREETZER |
|
25m |
42.26 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
560 |
1 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
25m |
41.44 |
1203 |
2 |
Sofie West |
2000 |
0092AS |
WEST SWIM |
|
25m |
41.42 |
1361 |
3 |
Narewska Klaudia |
2000 |
|
WANKAN |
|
25m |
41.29 |
271 |
4 |
Cornelia Forsgren |
2000 |
AC2800 |
SK TRITON |
|
25m |
41.26 |
161 |
5 |
Kimberley Thiele |
1994 |
248821 |
KALTENKIRC |
|
25m |
41.17 |
570 |
6 |
Emilie Buurgaard Westh |
1999 |
9958AU |
FARUM |
|
25m |
41.19 |
457 |
7 |
Louise Lægsgaard |
1997 |
9746BB |
SVENDBORG |
|
25m |
41.27 |
185 |
8 |
Nia Carstensen |
1998 |
257520 |
ROTWEISS N |
|
25m |
41.31 |
1408 |
9 |
Janine Wilhelm |
1999 |
245303 |
MECKELFELD |
|
25m |
41.44 |
217 |
10 |
Christina Johansen |
1997 |
9788AO |
NAKSKOV |
|
25m |
41.56 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
221 |
1 |
Amalie L. Madsen |
2000 |
0088AI |
NAKSKOV |
|
25m |
41.16 |
505 |
2 |
Hannah-Filiz Thomas |
2000 |
311942 |
FRANKFURT |
|
25m |
41.06 |
1190 |
3 |
Hannah Rühlke |
2000 |
305643 |
SCHWERIN |
|
25m |
40.95 |
1003 |
4 |
Monique Petzold |
2000 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
40.77 |
929 |
5 |
Linda Litzkow |
1998 |
|
KLAUSDORF |
|
25m |
40.69 |
56 |
6 |
Maria Fuglsang Frandsen |
1997 |
9716AW |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
40.70 |
857 |
7 |
Lisa Altenkirch |
2000 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
40.79 |
216 |
8 |
Julie Jepsen |
1998 |
9808AK |
NAKSKOV |
|
25m |
40.95 |
1005 |
9 |
Sarah Börner |
2000 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
41.13 |
715 |
10 |
Irene Ruuskanen |
1999 |
|
RaisU |
|
25m |
41.16 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
87 |
1 |
Emmy Persson |
1998 |
BI2498 |
KSLS |
|
25m |
40.50 |
28 |
2 |
Jule Reuß |
1997 |
180616 |
PREETZER |
|
25m |
40.45 |
1040 |
3 |
Vanessa Kreusel |
1999 |
|
WESTSACHS6 |
|
25m |
40.28 |
714 |
4 |
Sara Kazi |
1999 |
|
RaisU |
|
25m |
40.14 |
1036 |
5 |
Annika Dauer |
2000 |
|
WESTSACHS6 |
|
25m |
39.99 |
937 |
6 |
Neele Kozak |
1997 |
|
DELMENHORS |
|
25m |
40.04 |
1221 |
7 |
Katrine Knudsen |
2000 |
0074AJ |
ST ESBJERG |
|
25m |
40.15 |
372 |
8 |
Mandy Dwenger |
1999 |
243193 |
HAMBURG SC |
|
25m |
40.30 |
138 |
9 |
Wilma Ryrbo |
1999 |
AT0299 |
S 77 |
|
25m |
40.48 |
380 |
10 |
Lotta Zürcher |
2000 |
255382 |
HAMBURG SC |
|
25m |
40.55 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
118 |
1 |
Elina Jonsson |
1999 |
AA8899 |
S 71 |
|
25m |
39.73 |
580 |
2 |
Marie Luisa Kniehs |
1999 |
222568 |
SGS HAMBUR |
|
25m |
39.56 |
1081 |
3 |
Alisa Fritzsch |
2000 |
|
WESTSACHS9 |
|
25m |
39.41 |
1044 |
4 |
Jana Scholz |
1993 |
|
WESTSACHS6 |
|
25m |
39.37 |
594 |
5 |
Lena Wriede |
2000 |
246742 |
SGS HAMBUR |
|
25m |
39.26 |
182 |
6 |
Anne Tönsing |
1996 |
214568 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
39.36 |
140 |
7 |
Jessica Svensson |
1997 |
AW1297 |
S 77 |
|
25m |
39.40 |
1019 |
8 |
Nicole Schmid |
2000 |
|
WESTSACHS4 |
|
25m |
39.48 |
84 |
9 |
Amanda Modig |
1999 |
AJ5499 |
KSLS |
|
25m |
39.58 |
1411 |
10 |
Anne Sofie Rasmussen |
1999 |
9974AM |
ST ESBJERG |
|
25m |
39.93 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
993 |
1 |
Charline Kunze |
1998 |
|
WESTSACHS2 |
|
25m |
39.17 |
1087 |
2 |
Alicia Liebold |
1999 |
|
WESTSACHS9 |
|
25m |
39.07 |
1043 |
3 |
Ina Scholz |
1996 |
|
WESTSACHS6 |
|
25m |
39.02 |
608 |
4 |
Janine Skoeries |
1995 |
|
UETERSEN |
|
25m |
38.90 |
297 |
5 |
Felicia Paulander |
2000 |
AQ6600 |
SK TRITON |
|
25m |
38.85 |
351 |
6 |
Louise Sofie Jensen |
1994 |
9418AD |
PINGVINEN |
|
25m |
38.89 |
1039 |
7 |
Anika Kirchhof |
1996 |
|
WESTSACHS6 |
|
25m |
39.00 |
985 |
8 |
Anna Melech |
1998 |
|
WESTSACHS1 |
|
25m |
39.03 |
428 |
9 |
Emma Kjær |
1999 |
9994AV |
AARS |
|
25m |
39.14 |
479 |
10 |
Celine Förster |
2000 |
255878 |
FRANKFURT |
|
25m |
39.18 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1202 |
1 |
Noa Turin |
2000 |
0072AJ |
WEST SWIM |
|
25m |
38.75 |
1020 |
2 |
Vanessa Städter |
2000 |
|
WESTSACHS4 |
|
25m |
38.74 |
27 |
3 |
Lea Mohr |
1998 |
172492 |
PREETZER |
|
25m |
38.63 |
112 |
4 |
Cecilie Pedersen |
1996 |
9626AN |
VIBORG |
|
25m |
38.61 |
713 |
5 |
Aada Tiermas |
1998 |
|
RaisU |
|
25m |
38.57 |
373 |
6 |
Lene Däfler |
1999 |
293867 |
HAMBURG SC |
|
25m |
38.60 |
916 |
7 |
Anne Kristin Eisenberg |
2000 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
38.61 |
1396 |
8 |
Lauren Lotte Clasen |
2000 |
285070 |
MECKELFELD |
|
25m |
38.64 |
1372 |
9 |
Ida Jensen |
1996 |
AY3896 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
38.75 |
353 |
10 |
Line Juul Nielsen |
1997 |
9762AZ |
PINGVINEN |
|
25m |
38.76 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
807 |
1 |
Paula Leupold |
1999 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
38.50 |
424 |
2 |
Amalie Krøier Sørensen |
1996 |
9644AP |
AARS |
|
25m |
38.31 |
1084 |
3 |
Sina Rockstroh |
1999 |
|
WESTSACHS9 |
|
25m |
38.22 |
1053 |
4 |
Viktoria Trommer |
2000 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
38.17 |
188 |
5 |
Laura Malin Erichson |
1999 |
289841 |
ROTWEISS N |
|
25m |
37.97 |
159 |
6 |
Isabelle Stratmann |
1993 |
170773 |
KALTENKIRC |
|
25m |
38.03 |
555 |
7 |
Anne Sofie Gadfelt |
1999 |
9948AE |
FARUM |
|
25m |
38.21 |
55 |
8 |
Lone Vølund |
1965 |
6562AA |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
38.28 |
1107 |
9 |
Roxana Mojen |
1994 |
169042 |
WULMSTORF |
|
25m |
38.42 |
982 |
10 |
Sissy Rößler |
1998 |
|
WESTSACHS1 |
|
25m |
38.54 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
334 |
1 |
Emily Ericsson |
1995 |
AJ1295 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
37.86 |
587 |
2 |
Janette Meier |
1999 |
224261 |
SGS HAMBUR |
|
25m |
37.63 |
173 |
3 |
Nina Lehrum |
1995 |
172424 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
37.59 |
1017 |
4 |
Lilly-Sophie Groß |
1999 |
|
WESTSACHS4 |
|
25m |
37.52 |
810 |
5 |
Greta Otto |
1999 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
37.50 |
1246 |
6 |
Louise Kronborg Frandsen |
1999 |
9924AA |
WEST SWIM |
|
25m |
37.51 |
673 |
7 |
Merle Voß |
1996 |
|
SC ITZEHOE |
|
25m |
37.53 |
116 |
8 |
Emelie Axmar |
1993 |
BC2893 |
S 71 |
|
25m |
37.63 |
426 |
9 |
Charlotte Jensen |
1994 |
9414AF |
AARS |
|
25m |
37.84 |
77 |
10 |
Elin Andersson |
1998 |
AV3698 |
KSLS |
|
25m |
37.89 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1153 |
1 |
Melanie Petersmeier |
1995 |
153001 |
SV HAMBURG |
|
25m |
37.43 |
1092 |
2 |
Natalie Fröhlich |
1996 |
|
WESTSACHS9 |
|
25m |
37.09 |
507 |
3 |
Jasmin Troschier |
1998 |
237760 |
FRANKFURT |
|
25m |
37.03 |
338 |
4 |
Agnes Pap |
1995 |
AN6895 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
37.00 |
1236 |
5 |
Shanna Armstrong |
1998 |
9894AG |
ST ESBJERG |
|
25m |
36.92 |
1196 |
6 |
Tonja Birkebæk Jensen |
1997 |
9788AR |
WEST SWIM |
|
25m |
37.00 |
1048 |
7 |
Michelle Wolf |
1997 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
37.00 |
310 |
8 |
Alexandra Volkova |
1996 |
AK4896 |
SK TRITON |
|
25m |
37.03 |
288 |
9 |
Viktoria Lamberth |
1999 |
AE3499 |
SK TRITON |
|
25m |
37.14 |
806 |
10 |
Alina Korzynietz |
1998 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
37.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
656 |
1 |
Luisa Richter |
1993 |
|
DELPHIN |
|
25m |
36.64 |
829 |
2 |
Lisa Marie Pachale |
1995 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
36.50 |
181 |
3 |
Jana Staehler |
1995 |
281495 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
36.36 |
999 |
4 |
Luise Donat |
1997 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
36.01 |
172 |
5 |
Anna Lehrum |
1993 |
155606 |
NEPTUNKIEL |
|
25m |
36.00 |
997 |
6 |
Sarah Leonhardt |
1995 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
36.01 |
1393 |
7 |
Hanna Rothenstein |
1994 |
|
WESTSACHS3 |
|
25m |
36.01 |
1115 |
8 |
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
SØLLERØD |
|
25m |
36.47 |
849 |
9 |
Lydia Jache |
1996 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
36.59 |
483 |
10 |
Stefanie Franke |
1998 |
237766 |
FRANKFURT |
|
25m |
36.87 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
389 |
1 |
Lena Hansen |
1993 |
9368AN |
ÅRHUS 1900 |
|
25m |
35.96 |
720 |
2 |
Nea-Maria Laitervo |
1997 |
|
RaisU |
|
25m |
35.93 |
1014 |
3 |
Michele Obermann |
1996 |
|
WESTSACHS4 |
|
25m |
35.88 |
662 |
4 |
Lisa Geissler |
1997 |
|
DELPHIN |
|
25m |
35.82 |
1013 |
5 |
Josepha Glück |
1996 |
|
WESTSACHS4 |
|
25m |
35.75 |
1154 |
6 |
Nicola Petersmeier |
1998 |
165482 |
SV HAMBURG |
|
25m |
35.80 |
1077 |
7 |
Maxi Seifert |
1996 |
|
WESTSACHS8 |
|
25m |
35.82 |
336 |
8 |
Frida Lundbergh |
1995 |
AB9695 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
35.88 |
935 |
9 |
Pia Kemmesies |
1995 |
|
DELMENHORS |
|
25m |
35.95 |
658 |
10 |
Aisha Marie Neumann |
1996 |
|
DELPHIN |
|
25m |
35.96 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
123 |
1 |
Sofie Klügel |
1998 |
AC1698 |
S 71 |
|
25m |
35.57 |
1035 |
2 |
Ulrike Büttner |
1995 |
|
WESTSACHS6 |
|
25m |
35.02 |
773 |
3 |
Sarah Krys |
1997 |
231423 |
SCHWERIN |
|
25m |
34.96 |
10 |
4 |
Cecilie Kjærgaard |
1996 |
9638AS |
GRINDSTED |
|
25m |
34.92 |
848 |
5 |
Diana Burger |
1997 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
34.10 |
1257 |
6 |
Kirstine Theilgaard |
1997 |
9734AV |
WEST SWIM |
|
25m |
34.70 |
1105 |
7 |
Alina Lorenzen |
1992 |
169039 |
WULMSTORF |
|
25m |
34.94 |
1086 |
8 |
Marie Meyer |
1994 |
|
WESTSACHS9 |
|
25m |
34.97 |
135 |
9 |
Elin Hallerstedt |
1997 |
BH3497 |
S 77 |
|
25m |
35.13 |
603 |
10 |
Laura Koch Sørensen |
1997 |
9772AR |
SKANDERBOR |
|
25m |
35.59 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
801 |
1 |
Annemarie Augustin |
2000 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
37.00 |
324 |
2 |
Ida Lenort |
2000 |
264267 |
SVEHAMBURG |
|
25m |
36.55 |
344 |
3 |
Linnéa Sjödahl |
2000 |
AC7600 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
35.94 |
886 |
4 |
Lena Marie Kühnel |
2000 |
|
SC EMPOR |
|
25m |
34.76 |
809 |
5 |
Alicia Nickel |
2000 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
33.00 |
329 |
6 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
34.68 |
771 |
7 |
Gina Elisa Koop |
2000 |
256647 |
SCHWERIN |
|
25m |
35.76 |
1186 |
8 |
Katarina Tkachenko |
2000 |
|
POTSDAMER |
|
25m |
36.00 |
1359 |
9 |
Hadubiak Katarzyna |
2000 |
|
WANKAN |
|
25m |
36.77 |
493 |
10 |
Felicitas Lehmann |
2000 |
255880 |
FRANKFURT |
|
25m |
37.63 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
919 |
1 |
Victoria Stärke |
1999 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
36.81 |
724 |
2 |
Eveliina Kallio |
1999 |
|
RaisU |
|
25m |
34.62 |
122 |
3 |
Victoria Jönsson |
1999 |
AS7499 |
S 71 |
|
25m |
34.17 |
1175 |
4 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
Cetus |
|
25m |
33.75 |
1340 |
5 |
Franziska Nissen |
1999 |
226895 |
SVEHAMBURG |
|
25m |
32.96 |
269 |
6 |
Sandra Ericsson |
1999 |
AA0899 |
SK TRITON |
|
25m |
33.59 |
1050 |
7 |
Franziska Fischer |
1999 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
34.03 |
1051 |
8 |
Sophie Fischer |
1999 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
34.47 |
473 |
9 |
Nina Elisabeth Behnisch |
1999 |
257774 |
FRANKFURT |
|
25m |
36.16 |
832 |
10 |
Greta Markurt |
1999 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
37.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
850 |
1 |
Susanne Reeg |
1998 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
34.76 |
71 |
2 |
Miranda Orajärvi |
1998 |
AF7898 |
OSBY SS |
|
25m |
34.44 |
120 |
3 |
Jessica Jönsson |
1998 |
AQ8298 |
S 71 |
|
25m |
33.93 |
1249 |
4 |
Jasmin Koefoed Jacobsen |
1998 |
9834AA |
WEST SWIM |
|
25m |
33.55 |
1049 |
5 |
Elisabeth Grösel |
1998 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
32.51 |
909 |
6 |
Sophie Rudolph |
1998 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
32.82 |
910 |
7 |
Chiara Maluck |
1998 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
33.73 |
1398 |
8 |
Maike Fiebelkorn |
1998 |
183535 |
MECKELFELD |
|
25m |
34.34 |
782 |
9 |
Charlotta Schwarz |
1998 |
210802 |
SCHWERIN |
|
25m |
34.67 |
1076 |
10 |
Pauline Klose |
1998 |
|
WESTSACHS8 |
|
25m |
35.51 |
|
|
Heat 24 (25) (15 - 16 years) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
796 |
1 |
Julia Hartwig |
1996 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
33.75 |
912 |
2 |
Charleen Arth |
1997 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
33.08 |
1047 |
3 |
Sylvia Gorzolla |
1996 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
32.41 |
774 |
4 |
Josefiné Mayer |
1997 |
178777 |
SCHWERIN |
|
25m |
31.48 |
1096 |
5 |
Stine Gabrysiak |
1996 |
|
LEIPZIG |
|
25m |
31.00 |
533 |
6 |
Nike Kruners |
1996 |
AN3496 |
VARBERG |
|
25m |
31.31 |
740 |
7 |
Laura Mäki |
1997 |
|
RaisU |
|
25m |
31.85 |
779 |
8 |
Nele Salow |
1997 |
178772 |
SCHWERIN |
|
25m |
32.65 |
264 |
9 |
Ida Borg |
1997 |
AB8897 |
SK TRITON |
|
25m |
33.54 |
528 |
10 |
Astrid Hörbäck |
1997 |
AE7697 |
VARBERG |
|
25m |
34.09 |
|
|
Heat 25 (25) (17 years and older) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
663 |
1 |
Franziska Lemke |
1994 |
|
DELPHIN |
|
25m |
33.79 |
535 |
2 |
Elin Palmqvist |
1995 |
AM0695 |
VARBERG |
|
25m |
33.28 |
1182 |
3 |
Sarah Dinger |
1990 |
|
SV HANDWER |
|
25m |
32.39 |
215 |
4 |
Tenna Holm |
1995 |
9564AJ |
NAKSKOV |
|
25m |
32.15 |
469 |
5 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
HOBRO |
|
25m |
29.38 |
1101 |
6 |
Verena Bornschein |
1995 |
|
SC DHFK |
|
25m |
31.00 |
766 |
7 |
Lisanne-Marie Großmann |
1995 |
163162 |
SCHWERIN |
|
25m |
32.18 |
111 |
8 |
Betina K. Pedersen |
1994 |
9402AC |
VIBORG |
|
25m |
32.84 |
936 |
9 |
Vera Kemmesies |
1995 |
|
DELMENHORS |
|
25m |
33.67 |
1078 |
10 |
Josephine Klose |
1995 |
|
WESTSACHS8 |
|
25m |
34.67 |
Generated by WinGrodan 1.19.08 |
Print Date |
16 May 2012 |
Licensed to: West Swim Esbjerg |
Print Time |
20:15 |
|