Startliste for Østdanske Kortbanemesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag aften
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Østdanske Kortbane Mesterskab |
|
Udskriftsdato |
26 oktober 2012 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:31 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion / Sigma & Hillerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2012 |
|
|
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 27.26 2005-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 28.40 2001-12-15 |
|
Heat 1 (7) , Junior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
175 |
2 |
Laura Dahl |
1998 |
9824AN |
ROSKILDE |
|
25m |
35.17 |
264 |
3 |
Sarah Mariner |
1998 |
9882AI |
MK 31 |
|
25m |
34.25 |
428 |
4 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
LAKSEN |
|
25m |
34.31 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
12 |
1 |
Signe Bjerre |
1998 |
9854AB |
FR.SUND |
|
25m |
33.43 |
297 |
2 |
Xenia Bonnén Sjøgren |
1997 |
9764AE |
VEST |
|
25m |
33.14 |
105 |
3 |
Julia Jønsson |
2000 |
0048AL |
HØRSHOLM |
|
25m |
32.76 |
404 |
4 |
Cæcilie Schade Cantby |
1998 |
9844AH |
SLAGELSE |
|
25m |
32.80 |
36 |
5 |
Laura Rimmer Hansen |
1998 |
9858AK |
GLADSAXE |
|
25m |
33.31 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
205 |
1 |
Cecilie Høgskilde |
1999 |
9922AD |
SIGMA |
|
25m |
32.38 |
152 |
2 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
25m |
32.11 |
328 |
3 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
9728AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
31.89 |
216 |
4 |
Nicoline M. Riisberg |
1997 |
9794AD |
SIGMA |
|
25m |
31.96 |
303 |
5 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
25m |
32.18 |
262 |
6 |
Julie Bingen Jacobsen |
1999 |
9954AF |
MK 31 |
|
25m |
32.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Helena Storr-Hansen |
1997 |
9768AB |
GENTOFTE |
|
25m |
31.04 |
357 |
2 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
A6 |
|
25m |
30.84 |
253 |
3 |
Hannah Nissen |
1997 |
9754AD |
KVIK |
|
25m |
30.05 |
370 |
4 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
A6 |
|
25m |
30.37 |
151 |
5 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
25m |
31.00 |
427 |
6 |
Cecilie Christensen |
1997 |
9782AD |
HERLEV |
|
25m |
31.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Isabella Wedel Hansen |
1996 |
9678AH |
HILLERØD |
|
25m |
33.44 |
323 |
2 |
Sandra Semberlund |
1994 |
9472AD |
VORDINGB |
|
25m |
31.65 |
386 |
3 |
Michelle Icka Christensen |
1995 |
9594AK |
HERLEV |
|
25m |
29.62 |
374 |
4 |
Kathrine Barrett |
1996 |
9688AF |
GREVE |
|
25m |
31.39 |
352 |
5 |
Marianne Duijm |
1993 |
9316AL |
A6 |
|
25m |
31.91 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
Karoline Hauerbach |
1995 |
9568AO |
HILLERØD |
|
25m |
32.43 |
39 |
2 |
Line Kjær |
1996 |
9648AS |
GLADSAXE |
|
25m |
31.49 |
309 |
3 |
Stine Raaby Jensen |
1995 |
9564AK |
TRITON B |
|
25m |
29.19 |
43 |
4 |
Sarah Sannung |
1996 |
9622AE |
GLADSAXE |
|
25m |
31.28 |
238 |
5 |
Cecilie Emma Christiansen |
1995 |
9582AP |
KVIK |
|
25m |
31.79 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
50 |
1 |
Caroline Øhrstrøm |
1995 |
9598AG |
GLADSAXE |
|
25m |
32.09 |
405 |
2 |
Karen Tanderup Hansen |
1996 |
9654AS |
SLAGELSE |
|
25m |
31.41 |
47 |
3 |
Kristina Thomsen |
1991 |
9196AG |
GLADSAXE |
|
25m |
28.47 |
237 |
4 |
Daniella Bender |
1996 |
9616AB |
KVIK |
|
25m |
29.70 |
406 |
5 |
Katrine Hansen |
1994 |
9416AU |
SLAGELSE |
|
25m |
31.70 |
115 |
6 |
Trine Meier |
1995 |
9564AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
35.16 |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
26 oktober 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
16:31 |
|