Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÃ…M-K)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 6
|
Stævne navn |
DÅM-K gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
20 januar 2013 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
09:27 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 januar 2013 |
|
|
|
|
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
210 |
3 |
Mette Hegelund |
2000 |
0068AC |
KØGE |
|
25m |
2:50.05 |
153 |
4 |
Freya Bloch Johnson |
2000 |
0074AB |
HOBRO |
|
25m |
2:46.48 |
125 |
5 |
Kathrine Pii Frederiksen |
2000 |
0036AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:47.17 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
21 |
1 |
Julie Højer Truelsen |
2000 |
0028AM |
HILLERØD |
|
25m |
2:46.20 |
245 |
2 |
Mia Walter |
2000 |
0032AL |
LYNGBY |
|
25m |
2:46.00 |
393 |
3 |
Johanne A. Christiansen |
2000 |
0074AO |
TRITON V |
|
25m |
2:44.97 |
339 |
4 |
Nanna Kibsgaard Madsen |
2000 |
0026AA |
STRUER |
|
25m |
2:43.28 |
471 |
5 |
Jasmin Boe Rasmussen |
2000 |
0006AM |
ISHØJ |
|
25m |
2:43.94 |
267 |
6 |
Helene G. Nedergaard |
1999 |
9956AM |
ODDER |
|
25m |
2:45.52 |
296 |
7 |
Thit Bondo |
2000 |
0068AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:46.05 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
25m |
2:42.82 |
387 |
2 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
TRITON B |
|
25m |
2:42.16 |
130 |
3 |
Camilla Taylor |
2000 |
0082AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:41.75 |
384 |
4 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
0012AH |
TRITON B |
|
25m |
2:40.33 |
420 |
5 |
Louise Sørensen |
2000 |
0012AP |
THISTED |
|
25m |
2:40.34 |
396 |
6 |
Kristine Lønne |
2000 |
0016AL |
TRITON V |
|
25m |
2:42.04 |
445 |
7 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
0062AN |
AALBORG |
|
25m |
2:42.53 |
94 |
8 |
Rosemarie Blicher |
2000 |
0076AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:42.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
482 |
1 |
Anna Hertzog |
1999 |
9966AJ |
RINGE |
|
25m |
2:38.90 |
213 |
2 |
Caroline Samuel |
2000 |
0064AF |
KØGE |
|
25m |
2:38.44 |
453 |
3 |
Line Thomsen |
2000 |
0022AP |
AALBORG |
|
25m |
2:38.21 |
379 |
4 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
TRITON B |
|
25m |
2:37.70 |
242 |
5 |
Sara Krell Refn |
1999 |
9944AN |
LYNGBY |
|
25m |
2:37.77 |
405 |
6 |
Natascha Bonnén Sjøgren |
2000 |
0032AG |
VEST |
|
25m |
2:38.44 |
148 |
7 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
0038AC |
HERNING |
|
25m |
2:38.88 |
180 |
8 |
Nicole Kristensen |
1999 |
9954AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:40.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
383 |
1 |
Alberte Mantzius Heerwage |
1999 |
9908AC |
TRITON B |
|
25m |
2:37.24 |
118 |
2 |
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0024AJ |
GLADSAXE |
|
25m |
2:36.81 |
160 |
3 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
9926AD |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:36.49 |
209 |
4 |
Emma Hansen |
1999 |
9954AA |
KØGE |
|
25m |
2:35.89 |
268 |
5 |
Lykke K. Nielsen |
1999 |
9916AM |
ODDER |
|
25m |
2:36.10 |
360 |
6 |
Eline Victoria Rasmussen |
2000 |
0076AC |
KVIK |
|
25m |
2:36.67 |
175 |
7 |
Signe Skousen |
1999 |
9916AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:37.23 |
346 |
8 |
Emily Brophy |
1999 |
9962AQ |
KVIK |
|
25m |
2:37.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
465 |
1 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
LAKSEN |
|
25m |
2:35.52 |
6 |
2 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
25m |
2:35.06 |
438 |
3 |
Caroline Hauritz Jensen |
1999 |
9976AV |
AALBORG |
|
25m |
2:34.53 |
269 |
4 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
25m |
2:33.73 |
366 |
5 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
25m |
2:34.53 |
53 |
6 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
ESBJERG |
|
25m |
2:34.79 |
281 |
7 |
Laura B. Rasmussen |
1999 |
9922AG |
NEPTUN |
|
25m |
2:35.12 |
326 |
8 |
Astrid Ovesen |
1999 |
9978AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:35.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
224 |
1 |
Stine Knudsen |
1999 |
9918AI |
KOLDING |
|
25m |
2:33.00 |
394 |
2 |
Anna Emilie Hansen |
1999 |
9998AI |
TRITON V |
|
25m |
2:32.53 |
151 |
3 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
25m |
2:31.27 |
232 |
4 |
Louise Bromose |
1999 |
9924AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:31.02 |
11 |
5 |
Anna Sommer Harrits |
1999 |
9948AP |
AGF |
|
25m |
2:31.25 |
389 |
6 |
Nanna Sonne |
1999 |
9906AH |
TRITON B |
|
25m |
2:32.22 |
10 |
7 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
AGF |
|
25m |
2:32.80 |
33 |
8 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:33.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
433 |
1 |
Emma A Andersen |
2000 |
0034AH |
AALBORG |
|
25m |
2:35.22 |
512 |
2 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
AIF |
|
25m |
2:34.31 |
9 |
3 |
Natascha Alexandra Green |
2000 |
0062AQ |
AGF |
|
25m |
2:31.11 |
460 |
4 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
JYLLINGE |
|
25m |
2:24.81 |
65 |
5 |
Julia Jønsson |
2000 |
0048AL |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:29.45 |
363 |
6 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
25m |
2:33.95 |
321 |
7 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
25m |
2:35.02 |
89 |
8 |
Victoria Wolsted |
2000 |
0054AH |
FR.SUND |
|
25m |
2:35.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
256 |
1 |
Johanne Carr |
1999 |
9992AA |
NYBORG |
|
25m |
2:28.80 |
382 |
2 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
25m |
2:28.61 |
508 |
3 |
Julie Bingen Jacobsen |
1999 |
9954AF |
MK 31 |
|
25m |
2:27.03 |
492 |
4 |
Cecilie Høgskilde |
1999 |
9922AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:23.23 |
98 |
5 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:23.98 |
243 |
6 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
25m |
2:27.44 |
263 |
7 |
Sofia Zachariassen |
1999 |
9988an |
OSLF |
|
25m |
2:28.65 |
95 |
8 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:29.00 |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
20 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
09:27 |
|