Program for Regionsmesterskaber Nordjylland 2013
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2013 |
|
Udskriftsdato |
03 februar 2013 |
|
|
Stævne by |
Frederikshavn |
|
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|
|
Arrangør |
Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 februar 2013 |
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (14) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
316 |
4 |
Laura S. Olesen |
2005 |
0538AA |
AALBORG |
|
25m |
|
251 |
5 |
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
|
AALBORG |
|
25m |
|
113 |
6 |
Mia Kunoe Tarp |
2002 |
|
S 68 |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
327 |
3 |
Lise Lindemann Larsen |
2002 |
|
THISTED |
|
25m |
|
339 |
4 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
0338AI |
THISTED |
|
25m |
2:14.42 |
108 |
5 |
Kathrine Steffensen |
2001 |
|
S 68 |
|
25m |
2:02.86 |
371 |
6 |
Camilla R Nielsen |
2003 |
|
SØHESTEN |
|
25m |
2:11.19 |
264 |
7 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
0274AQ |
AALBORG |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
325 |
2 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
25m |
1:57.36 |
331 |
3 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
0282AN |
THISTED |
|
25m |
1:54.14 |
326 |
4 |
Helena Kristensen |
2000 |
0008AP |
THISTED |
|
25m |
1:50.38 |
195 |
5 |
Freja Romanski |
2003 |
0308AI |
SMUT |
|
25m |
1:45.25 |
312 |
6 |
Johanne Westergaard |
2002 |
0256AI |
AALBORG |
|
25m |
1:47.48 |
269 |
7 |
Cecilie Holst |
2002 |
0204AQ |
AALBORG |
|
25m |
1:51.44 |
137 |
8 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
0356AJ |
PINGVINEN |
|
25m |
1:56.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
329 |
2 |
Line Teilberg Madsen |
2000 |
0002BC |
THISTED |
|
25m |
1:44.67 |
253 |
3 |
Sara Bjeldbak |
2002 |
0294AQ |
AALBORG |
|
25m |
1:41.46 |
341 |
4 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
25m |
1:40.90 |
263 |
5 |
Frederikke G. Christensen |
2000 |
0068AR |
AALBORG |
|
25m |
1:39.23 |
138 |
6 |
Selina G. Carlsen |
2001 |
0164AJ |
PINGVINEN |
|
25m |
1:40.11 |
182 |
7 |
Ida Christensen |
2001 |
0126AU |
SMUT |
|
25m |
1:41.19 |
372 |
8 |
Freja Rold Nielsen |
1999 |
9982AB |
SØHESTEN |
|
25m |
1:43.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
287 |
2 |
Liv Lindberg Nielsen |
2001 |
0194AO |
AALBORG |
|
25m |
1:39.14 |
285 |
3 |
Chili Müller |
2002 |
0236AP |
AALBORG |
|
25m |
1:37.82 |
367 |
4 |
Maria Kornum |
2001 |
0114AV |
SØHESTEN |
|
25m |
1:33.74 |
153 |
5 |
Line Schou Pedersen |
2000 |
0038AY |
NORD |
|
25m |
1:33.07 |
258 |
6 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
25m |
1:33.65 |
307 |
7 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
0266AI |
AALBORG |
|
25m |
1:35.94 |
255 |
8 |
Emma R. Boesen |
2000 |
0088AR |
AALBORG |
|
25m |
1:38.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
152 |
2 |
Martha G. Overbye |
2000 |
0048AY |
NORD |
|
25m |
1:32.83 |
324 |
3 |
Johanne Kappel |
1999 |
9908AY |
THISTED |
|
25m |
1:30.79 |
342 |
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
1:27.36 |
368 |
5 |
Emma Steen |
2000 |
|
SØHESTEN |
|
25m |
1:26.88 |
302 |
6 |
Sofie Hein Rimmen |
2002 |
0224AD |
AALBORG |
|
25m |
1:26.98 |
155 |
7 |
Cecilie Væver |
2002 |
0288AD |
NORD |
|
25m |
1:29.80 |
12 |
8 |
Andrea Zanchetta |
2000 |
0088AU |
AABYBRO |
|
25m |
1:31.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
92 |
2 |
Nanna Borup Ydesen |
1998 |
9818BC |
S 68 |
|
25m |
1:26.61 |
266 |
3 |
Ida Vibjerg Hansen |
1999 |
9968AP |
AALBORG |
|
25m |
1:26.34 |
151 |
4 |
Camilla Ottesen |
2000 |
0032AE |
NORD |
|
25m |
1:23.19 |
78 |
5 |
Cecilie N. Eftevand |
1999 |
9988AW |
S 68 |
|
25m |
1:22.86 |
126 |
6 |
Trine Bak |
1998 |
9832BA |
PINGVINEN |
|
25m |
1:23.17 |
107 |
7 |
Heidi Nguyen |
1999 |
9954AW |
S 68 |
|
25m |
1:23.30 |
91 |
8 |
Trine Borup Ydesen |
1998 |
9808BC |
S 68 |
|
25m |
1:26.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
220 |
2 |
Anne-Kathrine Sørensen |
1999 |
9944AG |
SKAGEN |
|
25m |
1:22.23 |
360 |
3 |
Rikke Blach |
1997 |
9796AT |
SØHESTEN |
|
25m |
1:21.07 |
203 |
4 |
Gitta Nielsen |
1999 |
9906AQ |
JARL |
|
25m |
1:19.63 |
292 |
5 |
Camilla Outzen |
2000 |
0092AK |
AALBORG |
|
25m |
1:19.31 |
90 |
6 |
Laura Ragnarsdottir |
1998 |
9848AU |
S 68 |
|
25m |
1:19.43 |
127 |
7 |
Maria Rye |
2001 |
0142AN |
PINGVINEN |
|
25m |
1:21.00 |
166 |
8 |
Sarah Bugtrup |
1999 |
9978AZ |
BSK08 |
|
25m |
1:21.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
86 |
2 |
Cecilie Kjærsgaard |
1997 |
9708AS |
S 68 |
|
25m |
1:18.60 |
279 |
3 |
Emma Lund |
2000 |
0014AR |
AALBORG |
|
25m |
1:18.04 |
218 |
4 |
Maria Ottesen |
1999 |
9974AG |
SKAGEN |
|
25m |
1:17.61 |
134 |
5 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
0258AF |
PINGVINEN |
|
25m |
1:16.96 |
297 |
6 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
25m |
1:17.37 |
128 |
7 |
Kirstine Lykke Sørensen |
1997 |
9762BA |
PINGVINEN |
|
25m |
1:17.95 |
85 |
8 |
Maria Ingvardsen |
1997 |
9738AX |
S 68 |
|
25m |
1:18.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
309 |
2 |
Helena M. S. Sørensen |
2001 |
0118AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:16.38 |
306 |
3 |
Caroline Schøn |
2001 |
0138AU |
AALBORG |
|
25m |
1:16.12 |
146 |
4 |
Sigrid Jensen |
1999 |
9986AP |
NORD |
|
25m |
1:15.96 |
314 |
5 |
Caroline Zimmer |
1999 |
9948AU |
AALBORG |
|
25m |
1:15.51 |
13 |
6 |
Eva Elvensø Gregersen |
1999 |
9932AL |
AABYBRO |
|
25m |
1:15.66 |
11 |
7 |
Freja Emborg Sørensen |
1999 |
9928BB |
AABYBRO |
|
25m |
1:16.10 |
200 |
8 |
Mathilde Hedemand |
1999 |
9978AQ |
JARL |
|
25m |
1:16.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
100 |
2 |
Astrid Yde |
2000 |
0004AS |
S 68 |
|
25m |
1:13.89 |
272 |
3 |
Sine Johansen |
2000 |
0098AH |
AALBORG |
|
25m |
1:13.56 |
294 |
4 |
Rikke M Pedersen |
1998 |
9888AR |
AALBORG |
|
25m |
1:13.02 |
132 |
5 |
Cecilie Tommerup Sørensen |
2001 |
0118AM |
PINGVINEN |
|
25m |
1:12.72 |
133 |
6 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
0006AN |
PINGVINEN |
|
25m |
1:12.87 |
275 |
7 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
0196AC |
AALBORG |
|
25m |
1:13.05 |
301 |
8 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
25m |
1:13.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
340 |
2 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
0004AW |
THISTED |
|
25m |
1:12.69 |
296 |
3 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
0062AN |
AALBORG |
|
25m |
1:12.35 |
131 |
4 |
Hannah Fleng M. Jensen |
2000 |
0032AO |
PINGVINEN |
|
25m |
1:11.36 |
305 |
5 |
Julie Dahl Schneider |
1998 |
9828AR |
AALBORG |
|
25m |
1:10.76 |
257 |
6 |
Julie Broekhoff |
1999 |
9952AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:10.81 |
359 |
7 |
Josefine B. Rasmussen |
1998 |
9872AP |
SØHESTEN |
|
25m |
1:12.29 |
345 |
8 |
Anette Poulsen |
1999 |
9928AG |
THISTED |
|
25m |
1:12.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
2 |
Cecilie Rishøj Andersen |
1997 |
9724AT |
S 68 |
|
25m |
1:10.59 |
73 |
3 |
Julie Rishøj Andersen |
1997 |
9714AT |
S 68 |
|
25m |
1:10.41 |
212 |
4 |
Jannie Burmeister |
1998 |
9832AJ |
SKAGEN |
|
25m |
1:10.25 |
186 |
5 |
Martha Moeslund |
1998 |
9884AW |
SMUT |
|
25m |
1:08.97 |
358 |
6 |
Caroline Mikkelsen |
1998 |
9894AW |
SØHESTEN |
|
25m |
1:09.17 |
303 |
7 |
Signe Rosendal |
2000 |
0042AN |
AALBORG |
|
25m |
1:10.27 |
125 |
8 |
Line Juul Nielsen |
1997 |
9762AZ |
PINGVINEN |
|
25m |
1:10.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
271 |
2 |
Camilla Johannesen |
1999 |
9906AS |
AALBORG |
|
25m |
1:08.93 |
317 |
3 |
Sarah Andersen |
1999 |
9974AT |
THISTED |
|
25m |
1:08.16 |
216 |
4 |
Ida Mikkelsen |
1998 |
9864AM |
SKAGEN |
|
25m |
1:06.08 |
330 |
5 |
Anne-Mette Pedersen |
1998 |
9864AX |
THISTED |
|
25m |
1:02.03 |
189 |
6 |
Lenette Nielsen |
1997 |
9726AE |
SMUT |
|
25m |
1:03.71 |
102 |
7 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
25m |
1:06.65 |
254 |
8 |
Ella Christensen Blanch |
2000 |
0058AE |
AALBORG |
|
25m |
1:08.74 |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|