2024-06-14   13:24:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Sum-Sim 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Torsdag 27 juni kl. 09.00

5_S
Gren 5, 400m Frisim Pojkar 
14 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Filip Grimberg 4:23.15 Hultsfred 
15 r: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Forndal 4:13.23 Jnkpings SS 
16 - 17 r: Gustav berg Lejdstrm (1992) 4:00.93 2009 FM: Adam Paulsson 4:03.94 Elfsborg 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
14 r och yngre 
558  Kertes Daniel  1999  NGELHOLM  AD8399  50 m  4:23.61   
Grnyi Karl Gustav  1999  DANDERYD  AG9599  50 m  4:27.27   
471  Pantzar Sebastian  1999  TYRES SS  AL1999  50 m  4:30.76   
254  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  4:31.80   
147  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  4:36.31   
481  Risnen Daniel  1999  TBY SIM  AE0199  50 m  4:38.28   
146  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  4:38.47   
188  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  4:38.95   
184  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  50 m  4:40.59   
10  176  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  4:41.46   
11  452  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  4:41.92   
12  548  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  50 m  4:43.25   
13  371  Lvgren Albin  1999  SKVDE SS  AC0199  50 m  4:43.84   
14  458  Jagerstl Niklas  1999  SK TRITON  AF8199  50 m  4:44.32   
15  544  Jonsson Daniel  1999  VXJ SS  AF8599  50 m  4:44.95   
16  286  Bjrklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  50 m  4:45.64   
17  605  Falk Martin  1999  POLISEN  AC1199  50 m  4:48.49   
18  617  Norn Vosfeldt Petter  1999  HRNSAND  AH9599  50 m  4:51.16   
19  347  Filipsson Andre  1999  SKURU IK  AA9799  50 m  4:51.45   
20  466  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  50 m  4:54.42   
21  665  Hellzn Petter  2000  NGELHOLM  AA6300  50 m  4:56.15   
22  703  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHTTA  AA7799  50 m  5:00.89   
23  238  Wemln Rickard  2000  MKK  AF0900  50 m  5:06.22   
24  491  Wikstrm Isak  1999  UME SS  AJ3199  25 m  4:28.66   
15 r 
449  Christensen Cebastian  1998  TRELLEBORG  AE7798  50 m  4:17.01   
83  Grimberg Filip  1998  HULTSFRED  AL0198  50 m  4:18.27   
305  Johansson Victor  1998  NSSJ  AA7798  50 m  4:19.24   
352  Lulek William  1998  SKURU IK  AJ6998  50 m  4:20.56   
250  Havton Jonathan  1998  MASS  AW1398  50 m  4:22.92   
113  Swedenborg Gustav  1998  JRFLLA S  AD7598  50 m  4:23.59   
61  Karlsborn Magnus  1998  HS  AJ3398  50 m  4:24.85   
534  Steiner Lukas  1998  VSTERS  AG8998  50 m  4:25.59   
342  Lindstrm Gustav  1998  SKELLEFTE  AD3598  50 m  4:27.19   
10  249  Havton Gregory  1998  MASS  AV0798  50 m  4:27.57   
11  294  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  4:29.54   
12  215  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  4:32.77   
13  456  Ericsson Rasmus  1998  SK TRITON  AB4198  50 m  4:33.37   
14  217  Sodemann Elliot  1998  MKK  AX1598  50 m  4:34.17   
15  528  Bjrkholm Filip  1998  VSTERS  AP5798  50 m  4:34.29   
16  380  Sjblom Ahlstrm Daniel  1998  SPRVGEN  AR0798  50 m  4:35.36   
17  604  Eriksson Niclas  1998  POLISEN  AL2398  50 m  4:35.65   
18  216  Olsen David  1998  MKK  AR3798  50 m  4:38.26   
19  483  Zhong Sean  1998  TBY SIM  AF2198  50 m  4:38.76   
20  183  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  4:40.65   
21  672  Brynnel Odhin  1998  SK NEPTUN  AS5798  50 m  4:41.38   
22  161  Eklund Jesper  1998  KPINGS SS  AJ0198  50 m  4:41.62   
23  118  Josefsson-Rudberg William  1998  JRFLLA S  AA7998  50 m  4:49.44   
24  295  Sandstrm-Karlsson Matthias  1998  NKK  AL3598  25 m  4:21.85   
16 - 17 r 
532  Dahlman Gustaf  1997  VSTERS  AJ1597  50 m  4:06.49   
120  Forndal Daniel  1997  JNKPING  AB5797  50 m  4:07.90   
245  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  50 m  4:09.37   
193  Norlander Carl  1997  LASS  AH5397  50 m  4:12.91   
597  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  50 m  4:13.67   
242  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  4:13.78   
508  Frst Markus  1996  VSBY SS  AA2196  50 m  4:14.42   
Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  50 m  4:16.16   
602  Brynnel Joen  1996  POLISEN  AU3196  50 m  4:18.75   
10  73  Wallin Pontus  1996  HS  AC0396  50 m  4:18.84   
11  85  Westerlind Joel  1996  HRNSAND  AD2796  50 m  4:20.86   
12  209  Bivesand Filip  1997  MKK  AH6597  50 m  4:21.26   
13  459  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  4:21.97   
14  208  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  4:21.98   
15  453  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  4:22.47   
16  549  Christiansson Johan  1996  YSTADS SS  AD4396  50 m  4:23.20   
17  283  Weidlitz Filip  1997  SK NEPTUN  AP4397  50 m  4:25.73   
18  86  Bostrm Erik  1997  HGANS SS  AV5997  50 m  4:25.78   
19  374  Freiholtz Mattias  1996  SPRVGEN  AP4596  50 m  4:27.11   
20  547  Wiman Hugo  1997  VXJ SS  AP3797  50 m  4:31.48   
21  613  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  50 m  4:38.65   
22  336  Skld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  4:12.14   
23  426  Rogne Carl  1996  SFFLE SS  AC9796  25 m  4:13.91   
24  343  Lindstrm Herman  1996  SKELLEFTE  AM8996  25 m  4:14.90   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  23 juni 2013 
Licensierad till: Svenska Simfrbundet  Utskriftstid  21:43 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner