2024-06-13   05:22:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Sum-Sim 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Torsdag 27 juni kl. 09.00

9_S
Gren 9, 200m Fjrilsim Pojkar 
15 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Christopher Havton 2:13.49 Mlndal 
16 - 17 r: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Adam Ackerstierna 2:07.38 SK Ena 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 
 
15 r och yngre 
108  Fridsj Viktor  1998  JRFLLA S  AO4798  50 m  2:16.58   
291  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  2:17.63   
247  Havton Alexander  1998  MASS  AW2398  50 m  2:18.15   
162  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  2:19.78   
376  Kjelln Arvid  1998  SPRVGEN  AK7198  50 m  2:20.41   
305  Johansson Victor  1998  NSSJ  AA7798  50 m  2:21.24   
249  Havton Gregory  1998  MASS  AV0798  50 m  2:22.57   
312  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  50 m  2:22.83   
528  Bjrkholm Filip  1998  VSTERS  AP5798  50 m  2:23.56   
10  483  Zhong Sean  1998  TBY SIM  AF2198  50 m  2:25.48   
11  534  Steiner Lukas  1998  VSTERS  AG8998  50 m  2:28.26   
12  146  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  2:30.48   
13  164  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  2:31.42   
14  188  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  2:32.16   
15  315  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  2:33.07   
16  250  Havton Jonathan  1998  MASS  AW1398  50 m  2:33.59   
17  400  Sandahl Kalle  1999  SKK  AM8799  50 m  2:33.69   
18  311  Lfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  50 m  2:33.82   
19  595  Robertsson Albin  1998  UDDEVALLA  AF1398  50 m  2:33.97   
20  669  Blom Simon  1999  SK NEPTUN  AQ9199  50 m  2:35.40   
21  644  Abelsson Zack  1998  SDERTRN  AD4398  50 m  2:35.81   
22  399  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  50 m  2:35.82   
23  502  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  2:36.56   
24  340  Olsson Oscar  1999  SJBO SS  AK2199  50 m  2:36.65   
16 - 17 r 
248  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  2:09.37   
63  Llupa Cruiz  1997  HS  AG9397  50 m  2:10.58   
508  Frst Markus  1996  VSBY SS  AA2196  50 m  2:11.02   
256  Lfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  2:11.72   
Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  50 m  2:12.43   
122  Larsson David  1996  JNKPING  AH7196  50 m  2:15.89   
344  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTE  AJ0197  50 m  2:16.62   
560  Knutsson Joel  1997  NGELHOLM  AK5197  50 m  2:16.63   
85  Westerlind Joel  1996  HRNSAND  AD2796  50 m  2:17.01   
10  597  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  50 m  2:17.28   
11  73  Wallin Pontus  1996  HS  AC0396  50 m  2:17.78   
12  Kerman Henry  1997  ANDERSTORP  AI6597  50 m  2:18.16   
13  86  Bostrm Erik  1997  HGANS SS  AV5997  50 m  2:18.33   
14  153  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  2:18.50   
15  518  Trnqvist Samuel  1997  VSBY SS  AI6197  50 m  2:19.61   
16  193  Norlander Carl  1997  LASS  AH5397  50 m  2:19.90   
17  54  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  2:19.91   
18  537  stberg Max  1996  VSTERS  AM1196  50 m  2:19.95   
19  453  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  2:20.76   
20  477  Ericsson Oskar  1997  TBY SIM  AF9397  50 m  2:21.71   
21  148  Vestin Alexander  1996  KARLSTAD  AG8396  50 m  2:22.16   
22  84  Norn-Vosveldt Gustav  1996  HRNSAND  AL0396  50 m  2:22.21   
23  426  Rogne Carl  1996  SFFLE SS  AC9796  50 m  2:22.41   
24  283  Weidlitz Filip  1997  SK NEPTUN  AP4397  50 m  2:22.48   
25  348  Filipsson Tim  1996  SKURU IK  AH9196  50 m  2:22.67   
26  506  Bergh Max  1996  VSBY SS  AD7196  50 m  2:23.19   
27  119  Clemedtson Jakob  1996  JNKPING  AG1196  50 m  2:23.37   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  23 juni 2013 
Licensierad till: Svenska Simfrbundet  Utskriftstid  21:43 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner