Startliste for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
30 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Nyborg |
|
Udskriftstidspunkt |
09:27 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 november 2013 |
|
|
|
|
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
145 |
1 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
25m |
5:17.24 |
37 |
2 |
Victor Bjerre |
2001 |
0123AG |
HERNING |
|
25m |
5:12.14 |
118 |
3 |
Mathias Bagger Nielsen |
2000 |
0021AO |
SØNDERBORG |
|
25m |
5:05.70 |
29 |
4 |
Jakob Grene |
2001 |
0133AC |
ESBJERG |
|
25m |
5:10.16 |
8 |
5 |
Artúr Jegesi |
2002 |
0277AK |
AGF |
|
25m |
5:12.41 |
63 |
6 |
Andreas Grønkjær Frost |
2001 |
0117AF |
HORSENS |
|
25m |
5:23.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Karl-Emil Späth |
2000 |
0017AF |
HORSENS |
|
25m |
5:05.28 |
32 |
2 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
25m |
5:03.51 |
141 |
3 |
Alexander Dahl |
2000 |
0021AJ |
THISTED |
|
25m |
5:01.91 |
129 |
4 |
Janus Halbirk |
2000 |
0009AJ |
TRITON V |
|
25m |
5:02.65 |
81 |
5 |
Kasper Jørgensen |
2000 |
0027AJ |
KOLDING |
|
25m |
5:04.98 |
164 |
6 |
Mads L. Werther |
2000 |
0045AF |
AALBORG |
|
25m |
5:05.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
102 |
1 |
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
SILKEBORG |
|
25m |
5:00.48 |
56 |
2 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
25m |
4:58.05 |
179 |
3 |
Christian Rasmussen |
2000 |
0039AB |
OSLF |
|
25m |
4:52.27 |
144 |
4 |
Andrej Jessen |
2000 |
0001AN |
THISTED |
|
25m |
4:56.57 |
92 |
5 |
Thomas Frederiksen |
2000 |
0089AG |
ODDER |
|
25m |
4:58.84 |
100 |
6 |
Mike Boldsen |
2000 |
0039AJ |
SILKEBORG |
|
25m |
5:01.07 |
|
|
Heat 4 (5) (Årg. 2001-2014) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
60 |
1 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
25m |
5:00.39 |
139 |
2 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
TRITON V |
|
25m |
4:54.13 |
44 |
3 |
Jens Sørensen |
2001 |
0159AD |
HERNING |
|
25m |
4:52.97 |
183 |
4 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
OSK |
|
25m |
4:53.35 |
33 |
5 |
Oliver Mølby |
2001 |
0153AJ |
ESBJERG |
|
25m |
5:00.18 |
35 |
6 |
Esben F. Buchwaldt |
2002 |
0227AG |
GRINDSTED |
|
25m |
5:08.61 |
|
|
Heat 5 (5) (Årg. 2000-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Thorstein Godske Pedersen |
2000 |
0043AN |
OSK |
|
25m |
4:45.69 |
101 |
2 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
25m |
4:44.01 |
130 |
3 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
TRITON V |
|
25m |
4:23.17 |
132 |
4 |
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
TRITON V |
|
25m |
4:41.71 |
180 |
5 |
Mads Sørensen |
2000 |
0097AC |
OSLF |
|
25m |
4:44.99 |
84 |
6 |
Matthias Mikkelsen |
2000 |
0029AM |
KOLDING |
|
25m |
4:46.12 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:27 |
|