Program för Umeracet 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
Umeracet 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Umeå |
|
Utskriftstid |
14:50 |
|
|
Arrangör |
Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 oktober 2014 |
|
|
|
|
Gren 5, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (9) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
193 |
1 |
Ella Ohlsson |
2005 |
AK1605 |
UMEÅ SS |
|
25m |
|
50 |
2 |
Siiri Tiilikka |
2004 |
04A253 |
VUS-VSS |
|
25m |
|
221 |
3 |
Isabelle Jonsson |
2001 |
BB0201 |
UMEÅ SS |
|
25m |
|
26 |
4 |
Viivi Kylkisalo |
2004 |
04A388 |
VUS-VSS |
|
25m |
|
170 |
5 |
Signe Grahn |
2002 |
BR1202 |
UMEÅ SS |
|
25m |
|
119 |
6 |
Alva Andersson |
2004 |
AK3404 |
LULEÅ SS |
|
25m |
|
202 |
7 |
Tilde Sandin |
2002 |
|
UMEÅ SS |
|
25m |
|
132 |
8 |
Tina Ylipää |
2002 |
AI2402 |
LULEÅ SS |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
215 |
1 |
Elin Öberg |
2004 |
AP6404 |
UMEÅ SS |
|
25m |
|
17 |
2 |
Ella Jämsä |
2003 |
03A477 |
VUS-VSS |
|
50m |
2:02.86 |
173 |
3 |
Astrid Gustafsson |
2003 |
AV9603 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:58.17 |
4 |
4 |
Ninni Eriksson |
2003 |
03A657 |
VUS-VSS |
|
50m |
1:55.24 |
51 |
5 |
Janina Valkola |
2003 |
03A373 |
VUS-VSS |
|
50m |
1:55.39 |
87 |
6 |
Josefin Karlsson |
2003 |
BB0803 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:58.51 |
219 |
7 |
Lea Edvardsson |
2003 |
AV8603 |
UMEÅ SS |
|
25m |
|
216 |
8 |
Elvira Ögren |
2002 |
BR6802 |
UMEÅ SS |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
160 |
1 |
Tilde Ahlmrousu |
2003 |
BM8403 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:50.99 |
1 |
2 |
Maija Björkholm |
2003 |
03A211 |
VUS-VSS |
|
50m |
1:47.07 |
192 |
3 |
Emelie Ohlin |
2003 |
AV2803 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:45.99 |
16 |
4 |
Aino Jerohin |
2003 |
03A154 |
VUS-VSS |
|
50m |
1:43.98 |
195 |
5 |
Elma Olofsson |
2003 |
BD0803 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:44.05 |
95 |
6 |
Johanna Persson |
2003 |
BB4803 |
HÄRNÖSAND |
|
50m |
1:46.56 |
77 |
7 |
Sussi Tedestedt |
2001 |
AA3210 |
BURTRÄSK |
|
25m |
1:47.91 |
180 |
8 |
Linn Lidström |
2001 |
BR1201 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:54.12 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
86 |
1 |
Nicolina Heed |
2001 |
BU1801 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:42.95 |
7 |
2 |
Anniina Haarala |
2004 |
04A019 |
VUS-VSS |
|
50m |
1:40.97 |
14 |
3 |
Ella Hulkki |
2004 |
04A200 |
VUS-VSS |
|
50m |
1:39.81 |
167 |
4 |
Saga Evander |
2002 |
AO3802 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:39.17 |
22 |
5 |
Viivi Koivisto |
2002 |
02A226 |
VUS-VSS |
|
50m |
1:39.29 |
158 |
6 |
Nea Hjortsberg |
2004 |
AK0404 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:39.93 |
157 |
7 |
Cecilia Östman |
2002 |
AK2202 |
SANDVIK |
|
25m |
1:42.30 |
127 |
8 |
Tuva Larsson |
2002 |
BG2202 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:43.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
118 |
1 |
Sabina Alman |
2003 |
AL0403 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:36.96 |
90 |
2 |
Anja Lind |
2004 |
AB8804 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:36.11 |
123 |
3 |
Alva Gonzalez-Glanberg |
2002 |
AA1802 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:35.64 |
185 |
4 |
Nellie Luthman |
2002 |
AP7802 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:35.25 |
148 |
5 |
Elina Gullehag |
2002 |
AK3602 |
SANDVIK |
|
25m |
1:35.45 |
176 |
6 |
Ella Hietala |
2003 |
AK3403 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:35.65 |
71 |
7 |
Agnes Olsson |
2004 |
AA8204 |
BUREÅ SS |
|
25m |
1:36.76 |
70 |
8 |
Alva Lundmark |
2001 |
AP1201 |
BUREÅ SS |
|
25m |
1:38.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
20 |
1 |
Paula Kivi |
2002 |
02A222 |
VUS-VSS |
|
50m |
1:35.03 |
164 |
2 |
Lisa Drugge |
2001 |
BQ2201 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:33.22 |
137 |
3 |
Amanda Arnqvist |
2000 |
BE3200 |
Ö-VIKS ASS |
|
25m |
1:32.08 |
151 |
4 |
Jenny Karlsson |
1998 |
AQ4698 |
SANDVIK |
|
25m |
1:30.56 |
228 |
5 |
Sara Bonnedahl |
2001 |
AP1801 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:31.71 |
75 |
6 |
Erika Lindström |
2000 |
AI0400 |
BURTRÄSK |
|
25m |
1:33.13 |
6 |
7 |
Jenny Grangärd |
2003 |
03A151 |
VUS-VSS |
|
50m |
1:34.66 |
21 |
8 |
Petra Kivi |
2003 |
03A153 |
VUS-VSS |
|
50m |
1:35.12 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
34 |
1 |
Roosa Mykkänen |
2000 |
00A620 |
VUS-VSS |
|
25m |
1:28.05 |
15 |
2 |
Minna Ingi |
2002 |
02A339 |
VUS-VSS |
|
50m |
1:27.08 |
23 |
3 |
Tara Korkiakoski |
2003 |
03A152 |
VUS-VSS |
|
25m |
1:26.42 |
147 |
4 |
Catarina Edlund |
1998 |
AZ3298 |
SANDVIK |
|
25m |
1:24.65 |
9 |
5 |
Emma Haglund |
2003 |
03A493 |
VUS-VSS |
|
50m |
1:25.65 |
52 |
6 |
Laura Vierikko |
2000 |
00A416 |
VUS-VSS |
|
25m |
1:26.43 |
93 |
7 |
Cornelia Norén-Vosfeldt |
2001 |
AE3401 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:27.66 |
24 |
8 |
Noora Kuhna |
2000 |
00A723 |
VUS-VSS |
|
25m |
1:29.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
109 |
1 |
Julia Ingelmark |
1991 |
CI2291 |
IKSU |
|
25m |
1:20.29 |
198 |
2 |
Tuva Orre Sandström |
2001 |
AD1601 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:19.43 |
44 |
3 |
Inkeri Pöllänen |
2001 |
01A159 |
VUS-VSS |
|
50m |
1:17.05 |
201 |
4 |
Elin Sandberg |
1997 |
AN4497 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:14.78 |
145 |
5 |
Sanna Stenberg |
1999 |
AZ1299 |
PITEÅ SIM |
|
25m |
1:14.97 |
110 |
6 |
Pernilla Karhu |
1996 |
BT8496 |
IKSU |
|
25m |
1:19.30 |
140 |
7 |
Emelia Boström |
2000 |
AT9899 |
Ö-VIKS ASS |
|
25m |
1:19.50 |
68 |
8 |
Petra Andersson |
2001 |
AU9201 |
BUREÅ SS |
|
25m |
1:23.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
32 |
1 |
Milja Mielty |
2000 |
00A790 |
VUS-VSS |
|
50m |
1:14.40 |
53 |
2 |
Janina Viitanen |
1997 |
97A112 |
VUS-VSS |
|
50m |
1:12.58 |
165 |
3 |
Johannalouise Eriksson |
2000 |
AJ0400 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:09.28 |
187 |
4 |
Ronja Nilsson |
1993 |
CC9293 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:05.92 |
203 |
5 |
Saga Sandström |
2000 |
AJ8200 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:08.27 |
56 |
6 |
Petra Äkkinen |
2000 |
00A150 |
VUS-VSS |
|
25m |
1:10.92 |
186 |
7 |
Elvira Magnusson |
1996 |
AI9896 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:12.61 |
54 |
8 |
Fanny Vuollet |
1999 |
99A356 |
VUS-VSS |
|
25m |
1:14.77 |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
05 oktober 2014 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
Utskriftstid |
14:50 |
|