2020-02-23   11:58:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för ICA Kvantum Höstcup 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 20
Heatlista 
 
  Tävling  ICA Kvantum höstcup 2014    Utskriftsdatum  19 oktober 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  12:21   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2014         
 
 
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
154  Victor Brekke  2002    SIGTUNA SK    25m   
169  Marcus Randleff  2002  AA0902  UPPLANDS-B    25m  44.17 
165  Hampus Frykman  2002  AC5502  BÅLSTA SK    25m  57.01 
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
101  Edwin Sedin  2003  AE7503  SK ENA    25m   
81  Carl Nyman  2002  AJ3902  SIGTUNA SK    25m   
142  Anton Wällstedt  2003  AG5103  UPPLANDS-B    25m  57.34 
78  Viggo Forssell  2002  AK1102  SIGTUNA SK    25m  58.01 
83  Axel Perers  2003  AR1303  SIGTUNA SK    25m   
Marcus Ardanius  2003  AD6303  BÅLSTA SK    25m   

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
120  Anton Haider  2001  AJ8501  UPPLANDS-B    25m  55.58 
63  Niklas Kronhelm  2000  AW9100  OXELÖSUND    25m  51.93 
20  Evert Jonsson  2003  AA0303  BÅLSTA SK    25m  51.27 
77  Filip Ekström  2002  AJ1702  SIGTUNA SK    25m  51.29 
10  Joachim Carlsson  2003  AD7303  BÅLSTA SK    25m  54.73 
67  William Wallin  2002  AP0702  OXELÖSUND    25m  56.73 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
38  Daniel Engman  2001  AD8501  GIMO SS    25m  49.12 
19  Eskil Jonsson  2003  AA5303  BÅLSTA SK    25m  48.40 
104  Gustav Walldén  2003  AE8503  SK ENA    25m  47.63 
116  Ludvig Eriksson  2002  AE9102  UPPLANDS-B    25m  48.21 
75  Julius Borén  2001  AP9701  SIGTUNA SK    25m  48.77 
65  Felix Stocker  2002  AN9302  OXELÖSUND    25m  50.84 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
99  Jacob Pedersen  2000  AE9500  SK ENA    25m  41.20 
57  Emil Wellander  2000  AS8900  LINDESBERG    25m  39.32 
42  Pelle Högfors  1987  AA5987  GIMO SS    25m  33.82 
97  Jonathan Mastrangeli  1999  AP3599  SK ENA    25m  35.88 
31  Carl Walo  1997  AV6197  BÅLSTA SK    25m  39.97 
17  Leo Jakobsson  2002  AG4302  BÅLSTA SK    25m  43.80 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  12:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner