Ohjelma Østdanske Langbanemesterskaber
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Løb 5, 50m Butterfly Damer Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 20 | Gray Jeanette Ottesen | 1987 | LYNGBY | 8728AB | 50 m | 25.24 | |
2 | 364 | Beckmann Emilie | 1997 | TUNE | 9778AG | 50 m | 27.38 | |
3 | 216 | Juel Pernille | 1994 | HERLEV | 9418AF | 50 m | 27.57 | |
4 | 15 | Blume Pernille | 1994 | BIRKERØD | 9498AC | 50 m | 27.77 | |
5 | 377 | Mikkelsen Amalie | 1997 | HOVEDSTAD | 9728AA | 50 m | 28.01 | |
6 | 325 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 28.09 | |
7 | 22 | Rasmussen Kelly Riber | 1994 | LYNGBY | 9472AL | 50 m | 28.14 | |
8 | 336 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 28.32 | |
9 | 300 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 28.76 | |
10 | 316 | Duijm Marianne | 1993 | LYNGBY | 9316AL | 50 m | 29.26 | |
11 | 350 | Schmidt Julie | 1995 | ALLERØD | 9578AK | 50 m | 29.44 | |
12 | 241 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | GENTOFTE | 0072AG | 50 m | 29.51 | |
13 | 49 | Jensen Stine Raaby | 1995 | TRITON B | 9564AK | 50 m | 29.57 | |
14 | 59 | Nielsen Maja | 1996 | TRITON B | 9632AD | 50 m | 29.59 | |
15 | 306 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 29.87 | |
16 | 363 | Barrett Kristine | 1998 | GREVE | 9886AB | 50 m | 29.91 | |
17 | 18 | Lauridsen Julie Aglund | 1996 | ALLERØD | 9692AF | 50 m | 29.92 | |
18 | 152 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 29.94 | |
19 | 378 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 9938AO | 50 m | 29.98 | |
20 | 181 | Reinstrup Nicoline | 1998 | HELSINGØR | 9832AI | 50 m | 29.99 | |
21 | 361 | Olsen Eva | 2000 | ISHØJ | 0094AM | 50 m | 30.00 | |
22 | 210 | Christensen Michelle Icka | 1995 | HERLEV | 9594AK | 50 m | 30.05 | |
23 | 290 | Andersen Emma Gaardsted | 1998 | FR.SUND | 9896AV | 50 m | 30.09 | |
24 | 61 | Riget Louise G. | 1995 | TRITON B | 9584AB | 50 m | 30.10 | |
25 | 111 | Wagner Elina Lynge | 1996 | HVIDOVRE | 9654AC | 50 m | 30.11 | |
26 | 308 | Dufour Camilla | 1996 | LYNGBY | 50 m | 30.26 | ||
27 | 155 | Trandum Ida Agerbak | 1996 | GLADSAXE | 9688AO | 50 m | 30.27 | |
28 | 213 | Jensen Cecilie F. | 1998 | HERLEV | 9862AH | 50 m | 30.37 | |
29 | 339 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 30.64 | |
30 | 320 | Svensson Nikoline | 1998 | LYNGBY | 9832AC | 50 m | 30.73 | |
31 | 326 | Friis Ditte | 1999 | BIRKERØD | 9912AJ | 50 m | 30.79 | |
32 | 87 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 30.98 | |
33 | 103 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 30.99 | |
34 | 67 | Jørgensen Vibe Tofte | 1999 | RØNNE | 9956AQ | 50 m | 31.01 | |
35 | 40 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 31.11 | |
36 | 12 | Friis Simone | 1991 | ROSKILDE | 9156AG | 50 m | 31.17 | |
37 | 63 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 31.19 | |
38 | 203 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 31.24 | |
39 | 367 | Wissing-Thornberg Methea | 1999 | TUNE | 9932BA | 50 m | 31.52 | |
40 | 53 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 31.69 | |
41 | 410 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | VAT CPH/MK | 0058AA | 50 m | 31.74 | |
42 | 125 | Pedersen Amanda Bundgaard | 2000 | HILLERØD | 0088AQ | 50 m | 31.81 | |
43 | 173 | Feldmann Camilla | 1999 | HELSINGØR | 9972AH | 50 m | 31.84 | |
44 | 1 | Hansen Nana | 2000 | VORDINGB | 0048AJ | 50 m | 32.01 | |
45 | 168 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 32.15 | |
46 | 233 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 32.15 | |
47 | 243 | Nielsen Mathilde | 2001 | GENTOFTE | 0118AD | 50 m | 32.28 | |
48 | 292 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 32.30 | |
49 | 76 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 32.42 | |
50 | 121 | Lamberth Julie | 1996 | HILLERØD | 9622AQ | 50 m | 32.43 | |
51 | 239 | Jørgensen Frida Hausting | 2001 | GENTOFTE | 0114AK | 50 m | 32.45 | |
52 | 234 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 32.54 | |
53 | 86 | Andersen Amanda Glerup | 1998 | SLAGELSE | 9814AM | 50 m | 34.91 | |
54 | 72 | Jensen Cecilie Salskov | 2000 | HØRSHOLM | 0012AQ | 50 m | 35.18 | |
55 | 11 | Corydon-Petersen Nina | 1999 | ROSKILDE | 9922AQ | 50 m | 37.38 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |