Program for Østdanske Langbanemesterskaber
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.22 2012-07-08 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 226 | Westermann Magnus | 1995 | HERLEV | 9541AA | 50 m | 23.70 | |
2 | 344 | Jákupsson Magnus | 1994 | ALLERØD | 9403AP | 50 m | 23.76 | |
3 | 182 | Vestergaard Lasse | 1991 | HELSINGØR | 9133AG | 50 m | 23.85 | |
4 | 219 | Møller Anders | 1991 | HERLEV | 9129AC | 50 m | 24.01 | |
5 | 313 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 24.05 | |
6 | 224 | Steenberg Thomas | 1994 | HERLEV | 9403AE | 50 m | 24.13 | |
7 | 329 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 50 m | 24.30 | |
8 | 186 | Vang Oliver | 1994 | NÆSTVED | 9411AD | 50 m | 24.31 | |
9 | 334 | Skytte Jacob Lercke | 1984 | BIRKERØD | 8431AA | 50 m | 24.51 | |
10 | 385 | Gjerulff Peter | 1996 | HOVEDSTAD | 9613AA | 50 m | 24.64 | |
11 | 347 | Olczyk Jonas | 1994 | ALLERØD | 9457AA | 50 m | 24.69 | |
12 | 311 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 24.72 | |
13 | 85 | Willén Ulrik Peter | 1995 | SØLLERØD | 9517AJ | 50 m | 24.74 | |
14 | 196 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 24.84 | |
15 | 118 | Fritzbøger Søren | 1996 | HILLERØD | 9671AB | 50 m | 24.87 | |
16 | 91 | Kristensen Joachim Blach | 1995 | SLAGELSE | 9589AJ | 50 m | 24.90 | |
17 | 2 | Jensen Alexander Duus | 1995 | VORDINGB | 9519AB | 50 m | 24.97 | |
18 | 74 | Rahe Rasmus Birkelund | 1994 | HØRSHOLM | 9443AO | 50 m | 24.99 | |
19 | 106 | Meier Søren | 1994 | HVIDOVRE | 9491AG | 50 m | 24.99 | |
20 | 250 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 25.02 | |
21 | 3 | Jensen Jacob | 1995 | VORDINGB | 9599AE | 50 m | 25.06 | |
22 | 32 | Hansen Niels Breum | 1994 | HELSINGE | 9411AE | 50 m | 25.08 | |
23 | 120 | Kempff-Andersen Sebastian | 1996 | HILLERØD | 9647AB | 50 m | 25.11 | |
24 | 110 | Svendsen Rasmus | 1996 | HVIDOVRE | 9663AF | 50 m | 25.13 | |
25 | 338 | Gaarde-Hansen Peter Huse | 1996 | ALLERØD | 9641AE | 50 m | 25.16 | |
26 | 114 | Blidarevic Stefan | 1996 | HILLERØD | 9607AF | 50 m | 25.48 | |
27 | 14 | Rasmussen Yannick | 1995 | ROSKILDE | 9565AH | 50 m | 25.58 | |
28 | 149 | Pittioni Lasse | 1995 | GLADSAXE | 9577AI | 50 m | 25.59 | |
29 | 119 | Gerlach Andreas | 1995 | HILLERØD | 9527AK | 50 m | 25.63 | |
30 | 148 | Pedersen Nicolai Møbius | 1996 | GLADSAXE | 9647AJ | 50 m | 25.63 | |
31 | 248 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 25.64 | |
32 | 310 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 25.69 | |
33 | 280 | Dagidir Gøkhan | 1995 | VEST | 9553AO | 50 m | 25.70 | |
34 | 255 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 25.77 | |
35 | 131 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 25.78 | |
36 | 150 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 25.78 | |
37 | 199 | Langhorn Sebastian | 1998 | FARUM | 9801AA | 50 m | 25.78 | |
38 | 237 | Garne Asbjørn | 1995 | GENTOFTE | 9563AD | 50 m | 25.79 | |
39 | 217 | Jørgensen Lasse Kølle | 1996 | HERLEV | 9697AB | 50 m | 25.81 | |
40 | 134 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 25.85 | |
41 | 240 | Lunding Marcus Heurlin | 1999 | GENTOFTE | 9911AA | 50 m | 25.85 | |
42 | 314 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 25.87 | |
43 | 321 | Vodstrup Jakob | 1994 | LYNGBY | 9403AH | 50 m | 25.94 | |
44 | 187 | Vang Sebastian | 1991 | NÆSTVED | 9163AA | 50 m | 25.98 | |
45 | 177 | Marsengo Mathias | 1997 | HELSINGØR | 9781AS | 50 m | 26.00 | |
46 | 180 | Nyeland Rasmus Ejby | 1995 | HELSINGØR | 9561AD | 50 m | 26.03 | |
47 | 4 | Sandbirk Andreas | 1995 | VORDINGB | 9547AN | 50 m | 26.06 | |
48 | 259 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 26.06 | |
49 | 56 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 50 m | 26.12 | |
50 | 414 | Jungersen Martin | 1997 | VAT CPH/MK | 9799AA | 50 m | 26.16 | |
51 | 282 | Huban Oliver | 1996 | VEST | 9641AF | 50 m | 26.19 | |
52 | 31 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 26.23 | |
53 | 365 | Jensen Victor Hardenberg | 1997 | TUNE | 9741AE | 50 m | 26.26 | |
54 | 256 | Deleuran Jakob | 1998 | HERLUFSHOL | 9895AI | 50 m | 26.57 | |
55 | 127 | Sejrskild Andreas Noer | 1998 | HILLERØD | 9871AK | 50 m | 26.58 | |
56 | 185 | Hansen Mads Ingeman | 1997 | NÆSTVED | 9719AC | 50 m | 26.59 | |
57 | 170 | Binau-Uldal Bertil | 1998 | HELSINGØR | 9889AK | 50 m | 26.60 | |
58 | 105 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 26.61 | |
59 | 144 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 26.70 | |
60 | 249 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 26.73 | |
61 | 13 | Johnbeck Mads | 1997 | ROSKILDE | 9761AM | 50 m | 26.75 | |
62 | 209 | Brock Lasse Termark | 1997 | HERLEV | 9717AB | 50 m | 26.76 | |
63 | 101 | Borch Mikkel Samsøe | 1997 | HVIDOVRE | 9771AD | 50 m | 26.90 | |
64 | 317 | Fabiansen Carl | 1999 | LYNGBY | 9937AJ | 50 m | 26.94 | |
65 | 192 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 26.95 | |
66 | 128 | Weibel Frederik | 1999 | HILLERØD | 9943AM | 50 m | 26.96 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 februar 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:26 |