Program for Østdanske Langbanemesterskaber
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Østdanske Langbanemesterskaber |
|
Udskriftsdato |
28 februar 2014 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2014 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer |
Finaler (8) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
|
Vejledende starttid 18:29 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
3 |
Nina Corydon-Petersen |
1999 |
9922AQ |
ROSKILDE |
|
50m |
37.38 |
86 |
4 |
Amanda Glerup Andersen |
1998 |
9814AM |
SLAGELSE |
|
50m |
34.91 |
72 |
5 |
Cecilie Salskov Jensen |
2000 |
0012AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
35.18 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
234 |
1 |
Rosemarie Blicher |
2000 |
0076AO |
GENTOFTE |
|
50m |
32.54 |
76 |
2 |
Stinna Schnabl |
1999 |
9934AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
32.42 |
243 |
3 |
Mathilde Nielsen |
2001 |
0118AD |
GENTOFTE |
|
50m |
32.28 |
233 |
4 |
Nicole Bennetsen |
2000 |
0048AA |
GENTOFTE |
|
50m |
32.15 |
168 |
5 |
Mira Mass |
2000 |
0012AA |
SLANGERUP |
|
50m |
32.15 |
292 |
6 |
Christina F. Eriksen |
1999 |
9968AL |
FR.SUND |
|
50m |
32.30 |
239 |
7 |
Frida Hausting Jørgensen |
2001 |
0114AK |
GENTOFTE |
|
50m |
32.45 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
173 |
1 |
Camilla Feldmann |
1999 |
9972AH |
HELSINGØR |
|
50m |
31.84 |
410 |
2 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
VAT CPH/MK |
|
50m |
31.74 |
367 |
3 |
Methea Wissing-Thornberg |
1999 |
9932BA |
TUNE |
|
50m |
31.52 |
40 |
4 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
50m |
31.11 |
203 |
5 |
Emilie Buurgaard Westh |
1999 |
9958AU |
FARUM |
|
50m |
31.24 |
53 |
6 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
9908AH |
TRITON B |
|
50m |
31.69 |
125 |
7 |
Amanda Bundgaard Pedersen |
2000 |
0088AQ |
HILLERØD |
|
50m |
31.81 |
1 |
8 |
Nana Hansen |
2000 |
0048AJ |
VORDINGB |
|
50m |
32.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Frederikke Dons |
1998 |
9894AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
30.99 |
326 |
2 |
Ditte Friis |
1999 |
9912AJ |
BIRKERØD |
|
50m |
30.79 |
339 |
3 |
Gitte Sørensen Gosvig |
1999 |
9962AA |
ALLERØD |
|
50m |
30.64 |
290 |
4 |
Emma Gaardsted Andersen |
1998 |
9896AV |
FR.SUND |
|
50m |
30.09 |
213 |
5 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
9862AH |
HERLEV |
|
50m |
30.37 |
320 |
6 |
Nikoline Svensson |
1998 |
9832AC |
LYNGBY |
|
50m |
30.73 |
87 |
7 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
30.98 |
67 |
8 |
Vibe Tofte Jørgensen |
1999 |
9956AQ |
RØNNE |
|
50m |
31.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
181 |
1 |
Nicoline Reinstrup |
1998 |
9832AI |
HELSINGØR |
|
50m |
29.99 |
152 |
2 |
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0024AJ |
GLADSAXE |
|
50m |
29.94 |
306 |
3 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
29.87 |
325 |
4 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
50m |
28.09 |
241 |
5 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
GENTOFTE |
|
50m |
29.51 |
363 |
6 |
Kristine Barrett |
1998 |
9886AB |
GREVE |
|
50m |
29.91 |
378 |
7 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
50m |
29.98 |
361 |
8 |
Eva Olsen |
2000 |
0094AM |
ISHØJ |
|
50m |
30.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
3 |
Simone Friis |
1991 |
9156AG |
ROSKILDE |
|
50m |
31.17 |
308 |
4 |
Camilla Dufour |
1996 |
|
LYNGBY |
|
50m |
30.26 |
155 |
5 |
Ida Agerbak Trandum |
1996 |
9688AO |
GLADSAXE |
|
50m |
30.27 |
121 |
6 |
Julie Lamberth |
1996 |
9622AQ |
HILLERØD |
|
50m |
32.43 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
61 |
1 |
Louise G. Riget |
1995 |
9584AB |
TRITON B |
|
50m |
30.10 |
18 |
2 |
Julie Aglund Lauridsen |
1996 |
9692AF |
ALLERØD |
|
50m |
29.92 |
49 |
3 |
Stine Raaby Jensen |
1995 |
9564AK |
TRITON B |
|
50m |
29.57 |
316 |
4 |
Marianne Duijm |
1993 |
9316AL |
LYNGBY |
|
50m |
29.26 |
350 |
5 |
Julie Schmidt |
1995 |
9578AK |
ALLERØD |
|
50m |
29.44 |
59 |
6 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
50m |
29.59 |
210 |
7 |
Michelle Icka Christensen |
1995 |
9594AK |
HERLEV |
|
50m |
30.05 |
111 |
8 |
Elina Lynge Wagner |
1996 |
9654AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
30.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
336 |
1 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
50m |
28.32 |
377 |
2 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
9728AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.01 |
216 |
3 |
Pernille Juel |
1994 |
9418AF |
HERLEV |
|
50m |
27.57 |
20 |
4 |
Jeanette Ottesen Gray |
1987 |
8728AB |
LYNGBY |
|
50m |
25.24 |
364 |
5 |
Emilie Beckmann |
1997 |
9778AG |
TUNE |
|
50m |
27.38 |
15 |
6 |
Pernille Blume |
1994 |
9498AC |
BIRKERØD |
|
50m |
27.77 |
22 |
7 |
Kelly Riber Rasmussen |
1994 |
9472AL |
LYNGBY |
|
50m |
28.14 |
300 |
8 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
9686AD |
LYNGBY |
|
50m |
28.76 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
28 februar 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:18 |
|