2019-12-13   10:05:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Østdanske Langbanemesterskaber

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Østdanske Langbanemesterskaber    Udskriftsdato  28 februar 2014   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 februar 2014         
 
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer  Finaler (7) 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
Vejledende starttid 17:00 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
195  Anne Sofie Gadfelt  1999  9948AE  FARUM    50m  4:57.32 
239  Frida Hausting Jørgensen  2001  0114AK  GENTOFTE    50m  4:54.14 
244  Nikoline Nilsson Norby  2000  0064AN  GENTOFTE    50m  4:54.01 
52  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    50m  4:53.67 
304  Helena Kornerup Klejstrup  1999  9986AN  LYNGBY    50m  4:53.88 
84  Martha Vitus Tversted  2002  0202AE  SØLLERØD    50m  4:54.07 
233  Nicole Bennetsen  2000  0048AA  GENTOFTE    50m  4:57.06 
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
360  Amalie Irgang-Dahlin  1999  9914AJ  ISHØJ    50m  4:51.80 
65  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    50m  4:50.08 
346  Anne Sofie Nielsen  1999  9904AC  ALLERØD    50m  4:48.27 
168  Mira Mass  2000  0012AA  SLANGERUP    50m  4:47.84 
33  Cecilie Jørgensen  1998  9894AM  HELSINGE    50m  4:47.86 
306  Sophie Amalie Schøn  1999  9952AB  LYNGBY    50m  4:49.53 
241  Jessica Yu Mortensen  2000  0072AG  GENTOFTE    50m  4:51.63 
243  Mathilde Nielsen  2001  0118AD  GENTOFTE    50m  4:53.40 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
295  Isabella Wolsted  1998  9862AL  FR.SUND    50m  4:47.19 
245  Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE    50m  4:46.35 
337  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999  9998AB  ALLERØD    50m  4:45.19 
320  Nikoline Svensson  1998  9832AC  LYNGBY    50m  4:43.33 
315  Mathilde Christjansen  1999  9964AU  LYNGBY    50m  4:45.15 
164  Lærke Toft Ruby  1999  9996AG  LAKSEN    50m  4:45.76 
366  Cayanne Kjær Knoth  1999  9972AG  TUNE    50m  4:47.07 
88  Amalie Gotthard  1999  9928AC  SLAGELSE    50m  4:47.23 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
303  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY    50m  4:41.42 
238  Caroline Hørlykke  2000  0032AH  GENTOFTE    50m  4:41.18 
21  Rikke Møller Pedersen  1989  8996AB  HERNING    50m  4:40.88 
141  Kamilla Larsen  1996  9636AQ  GLADSAXE    50m  4:40.49 
16  Sarah Bro  1996  9686AE  LYNGBY    50m  4:40.77 
140  Iben Helstrup Jensen  1996  9674AA  GLADSAXE    50m  4:40.99 
90  Maria Tanderup Hansen  1998  9836AJ  SLAGELSE    50m  4:41.28 
419  Nanna Drewsen  1998  9848AH  VI39    50m  4:42.54 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
30  Emily Gantriis  1999  9966AB  HELSINGE    50m  4:40.31 
380  Louise Delani  1984  8414AA  HOVEDSTAD    50m  4:38.28 
298  Amanda Højberg  1998  9868AP  LYNGBY    50m  4:37.51 
135  Freja Gram  1999  9962AL  GLADSAXE    50m  4:36.40 
45  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    50m  4:37.13 
301  Klara Reeh  1999  9934AO  LYNGBY    50m  4:37.86 
50  Louise Møller Jessen  1997  9704AE  TRITON B    50m  4:39.45 
339  Gitte Sørensen Gosvig  1999  9962AA  ALLERØD    50m  4:40.42 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
324  Lisa Steen Duus  1997  9764AI  BIRKERØD    50m  4:35.08 
126  Simone Kronborg Riis  1997  9786AN  BIRKERØD    50m  4:34.73 
327  Cecilie Høgskilde  1999  9922AD  BIRKERØD    50m  4:32.33 
300  Christina Kaas Elmgreen  1996  9686AD  LYNGBY    50m  4:31.20 
340  Stephanie Hansen  1996  9622AA  ALLERØD    50m  4:31.79 
325  Caroline Erichsen  1998  9814AC  BIRKERØD    50m  4:34.51 
46  Megan Forslund Hansen  1997  9702AC  TRITON B    50m  4:34.78 
422  Rikke Munkholm  1998  9812AB  STT    50m  4:36.32 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
322  Anna Boutrup  1998  9856AJ  BIRKERØD    50m  4:26.14 
299  Julie Lunau  1995  9528AH  LYNGBY    50m  4:22.73 
369  Mathilde Huss-Hansen  1994  9488AF  HOVEDSTAD    50m  4:19.32 
18  Julie Aglund Lauridsen  1996  9692AF  ALLERØD    50m  4:16.34 
343  Maj Howardsen  1997  9798AD  ALLERØD    50m  4:17.00 
78  Amalie Emma Thomsen  1994  9468AG  HØRSHOLM    50m  4:20.16 
370  Rikke Dehn  1999  9978AE  HOVEDSTAD    50m  4:25.74 
59  Maja Nielsen  1996  9632AD  TRITON B    50m  4:27.01 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  28 februar 2014 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark