2019-12-09   10:03:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Østdanske Langbanemesterskaber

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Østdanske Langbanemesterskaber    Udskriftsdato  28 februar 2014   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 februar 2014         
 
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer  Finaler (8) 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
Vejledende starttid 18:29 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
11  Nina Corydon-Petersen  1999  9922AQ  ROSKILDE    50m  37.38 
86  Amanda Glerup Andersen  1998  9814AM  SLAGELSE    50m  34.91 
72  Cecilie Salskov Jensen  2000  0012AQ  HØRSHOLM    50m  35.18 
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
234  Rosemarie Blicher  2000  0076AO  GENTOFTE    50m  32.54 
76  Stinna Schnabl  1999  9934AN  HØRSHOLM    50m  32.42 
243  Mathilde Nielsen  2001  0118AD  GENTOFTE    50m  32.28 
233  Nicole Bennetsen  2000  0048AA  GENTOFTE    50m  32.15 
168  Mira Mass  2000  0012AA  SLANGERUP    50m  32.15 
292  Christina F. Eriksen  1999  9968AL  FR.SUND    50m  32.30 
239  Frida Hausting Jørgensen  2001  0114AK  GENTOFTE    50m  32.45 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
173  Camilla Feldmann  1999  9972AH  HELSINGØR    50m  31.84 
410  Phoebe Linde Atkins  2000  0058AA  VAT CPH/MK    50m  31.74 
367  Methea Wissing-Thornberg  1999  9932BA  TUNE    50m  31.52 
40  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    50m  31.11 
203  Emilie Buurgaard Westh  1999  9958AU  FARUM    50m  31.24 
53  Emma Anne Ljungstrøm  1999  9908AH  TRITON B    50m  31.69 
125  Amanda Bundgaard Pedersen  2000  0088AQ  HILLERØD    50m  31.81 
Nana Hansen  2000  0048AJ  VORDINGB    50m  32.01 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
103  Frederikke Dons  1998  9894AE  HVIDOVRE    50m  30.99 
326  Ditte Friis  1999  9912AJ  BIRKERØD    50m  30.79 
339  Gitte Sørensen Gosvig  1999  9962AA  ALLERØD    50m  30.64 
290  Emma Gaardsted Andersen  1998  9896AV  FR.SUND    50m  30.09 
213  Cecilie F. Jensen  1998  9862AH  HERLEV    50m  30.37 
320  Nikoline Svensson  1998  9832AC  LYNGBY    50m  30.73 
87  Clara Schade Cantby  2000  0042AC  SLAGELSE    50m  30.98 
67  Vibe Tofte Jørgensen  1999  9956AQ  RØNNE    50m  31.01 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
181  Nicoline Reinstrup  1998  9832AI  HELSINGØR    50m  29.99 
152  Marie-Louise Stentved  2000  0024AJ  GLADSAXE    50m  29.94 
306  Sophie Amalie Schøn  1999  9952AB  LYNGBY    50m  29.87 
325  Caroline Erichsen  1998  9814AC  BIRKERØD    50m  28.09 
241  Jessica Yu Mortensen  2000  0072AG  GENTOFTE    50m  29.51 
363  Kristine Barrett  1998  9886AB  GREVE    50m  29.91 
378  Vera Staun Hansen  1999  9938AO  HOVEDSTAD    50m  29.98 
361  Eva Olsen  2000  0094AM  ISHØJ    50m  30.00 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
12  Simone Friis  1991  9156AG  ROSKILDE    50m  31.17 
308  Camilla Dufour  1996    LYNGBY    50m  30.26 
155  Ida Agerbak Trandum  1996  9688AO  GLADSAXE    50m  30.27 
121  Julie Lamberth  1996  9622AQ  HILLERØD    50m  32.43 
               
               

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
61  Louise G. Riget  1995  9584AB  TRITON B    50m  30.10 
18  Julie Aglund Lauridsen  1996  9692AF  ALLERØD    50m  29.92 
49  Stine Raaby Jensen  1995  9564AK  TRITON B    50m  29.57 
316  Marianne Duijm  1993  9316AL  LYNGBY    50m  29.26 
350  Julie Schmidt  1995  9578AK  ALLERØD    50m  29.44 
59  Maja Nielsen  1996  9632AD  TRITON B    50m  29.59 
210  Michelle Icka Christensen  1995  9594AK  HERLEV    50m  30.05 
111  Elina Lynge Wagner  1996  9654AC  HVIDOVRE    50m  30.11 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
336  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  9724AA  ALLERØD    50m  28.32 
377  Amalie Mikkelsen  1997  9728AA  HOVEDSTAD    50m  28.01 
216  Pernille Juel  1994  9418AF  HERLEV    50m  27.57 
20  Jeanette Ottesen Gray  1987  8728AB  LYNGBY    50m  25.24 
364  Emilie Beckmann  1997  9778AG  TUNE    50m  27.38 
15  Pernille Blume  1994  9498AC  BIRKERØD    50m  27.77 
22  Kelly Riber Rasmussen  1994  9472AL  LYNGBY    50m  28.14 
300  Christina Kaas Elmgreen  1996  9686AD  LYNGBY    50m  28.76 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  28 februar 2014 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark