2019-12-07   03:53:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Østdanske Langbanemesterskaber

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Østdanske Langbanemesterskaber    Udskriftsdato  28 februar 2014   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 februar 2014         
 
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer  Finaler (8) 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
Vejledende starttid 18:54 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
109  Signe Skousen  1999  9916AL  HVIDOVRE    50m  36.38 
243  Mathilde Nielsen  2001  0118AD  GENTOFTE    50m  35.57 
257  Amalie Frederiksen  2001  0182AP  HERLUFSHOL    50m  35.61 
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
70  Frederikke Arentoft  2000  0052AS  HØRSHOLM    50m  35.56 
159  Line Aunstrup  2000  0064AM  JYLLINGE    50m  35.46 
234  Rosemarie Blicher  2000  0076AO  GENTOFTE    50m  35.30 
195  Anne Sofie Gadfelt  1999  9948AE  FARUM    50m  35.11 
396  Sofia Cathrine Doni  1999  9982AL  HOVEDSTAD    50m  35.25 
30  Emily Gantriis  1999  9966AB  HELSINGE    50m  35.44 
418  Mille Rask Sander  1999  9948AJ  VAT CPH/MK    50m  35.46 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
227  Cecilie Wiuff  2000  0072AB  HERLEV    50m  34.64 
298  Amanda Højberg  1998  9868AP  LYNGBY    50m  34.39 
175  Frederikke Houen  1998  9824AI  HELSINGØR    50m  34.13 
43  Rebecca Grønlund  1998  9872AB  TRITON B    50m  34.03 
399  Laura Rimmer Hansen  1998  9858AK  HOVEDSTAD    50m  34.11 
33  Cecilie Jørgensen  1998  9894AM  HELSINGE    50m  34.38 
124  Pernille Nislev  1998  9842AC  HILLERØD    50m  34.45 
152  Marie-Louise Stentved  2000  0024AJ  GLADSAXE    50m  34.93 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
413  Julie Bingen Jacobsen  1999  9954AF  VAT CPH/MK    50m  33.94 
245  Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE    50m  33.41 
241  Jessica Yu Mortensen  2000  0072AG  GENTOFTE    50m  33.37 
419  Nanna Drewsen  1998  9848AH  VI39    50m  33.03 
51  Emma Lyngby Larsen  1998  9822AB  TRITON B    50m  33.22 
201  Sara Krell Refn  1999  9944AN  FARUM    50m  33.40 
319  Hannah Pilgaard  1999  9974AO  LYNGBY    50m  33.77 
45  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    50m  33.98 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
375  Matilde Zaggai  1998  9862AF  HOVEDSTAD    50m  32.89 
415  Sarah Mariner  1998  9882AI  VAT CPH/MK    50m  32.70 
53  Emma Anne Ljungstrøm  1999  9908AH  TRITON B    50m  32.68 
403  Emma Maagøe  1999  9996AH  HOVEDSTAD    50m  32.44 
41  Caroline Amalie Duus  1998  9804AB  TRITON B    50m  32.64 
76  Stinna Schnabl  1999  9934AN  HØRSHOLM    50m  32.68 
87  Clara Schade Cantby  2000  0042AC  SLAGELSE    50m  32.71 
112  Cecilie Forsberg Adolfsen  1998  9856AI  HILLERØD    50m  32.97 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
108  Mathilde Olsen  1998  9892AG  HVIDOVRE    50m  32.24 
306  Sophie Amalie Schøn  1999  9952AB  LYNGBY    50m  31.66 
207  Victoria Bierre  2000  0022AS  HERLEV    50m  31.25 
160  Julie Kepp Jensen  2000  0042AA  JYLLINGE    50m  29.84 
303  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY    50m  31.14 
327  Cecilie Høgskilde  1999  9922AD  BIRKERØD    50m  31.53 
236  Emilie Falbe-Hansen  1999  9962AD  GENTOFTE    50m  31.69 
167  Isabel Mass  1998  9848AA  SLANGERUP    50m  32.40 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
316  Marianne Duijm  1993  9316AL  LYNGBY    50m  33.34 
349  Nicoline M. Riisberg  1997  9794AD  ALLERØD    50m  33.26 
307  Thea Laurberg Simonsen  1997  9744AK  LYNGBY    50m  32.75 
302  Anne Frølund-Grangaard  1996  9632AB  LYNGBY    50m  32.54 
210  Michelle Icka Christensen  1995  9594AK  HERLEV    50m  32.63 
377  Amalie Mikkelsen  1997  9728AA  HOVEDSTAD    50m  33.21 
151  Sarah Sannung  1996  9622AE  GLADSAXE    50m  33.34 
253  Karina Sørensen  1995  9514AI  RINGSTED    50m  33.63 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
157  Caroline Øhrstrøm  1995  9598AG  GLADSAXE    50m  32.11 
336  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  9724AA  ALLERØD    50m  31.40 
205  Yasmin Saud Abdulkadir  1994  9476AE  HERLEV    50m  30.46 
49  Stine Raaby Jensen  1995  9564AK  TRITON B    50m  30.34 
21  Rikke Møller Pedersen  1989  8996AB  HERNING    50m  30.39 
16  Sarah Bro  1996  9686AE  LYNGBY    50m  30.54 
18  Julie Aglund Lauridsen  1996  9692AF  ALLERØD    50m  31.65 
299  Julie Lunau  1995  9528AH  LYNGBY    50m  32.50 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  28 februar 2014 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark