2019-12-12   13:29:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Østdanske Langbanemesterskaber

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

2_S
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer Senior 
 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
328  Ipsen Anton Ørskov  1994  BIRKERØD  9485AE  50 m  3:52.32   
17  Joensen Pál  1990  AALBORG  9055AC  50 m  3:53.25   
221  Poulsen Magnus Sloth  1995  HERLEV  9591AA  50 m  4:02.93   
335  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  4:06.71   
331  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  4:06.90   
222  Røssel Christian  1995  HERLEV  9525AN  50 m  4:09.22   
Nielsen Martin  1996  NAKSKOV  9653AB  50 m  4:09.62   
412  Drevskich Victor  1996  VAT CPH/MK  9631AE  50 m  4:09.93   
162  Mårtensson Andreas  1997  JYLLINGE  9751AE  50 m  4:10.13   
10  57  Møller Karim  1994  TRITON B  9451AA  50 m  4:10.48   
11  Holm Mads  1998  NAKSKOV  9837AC  50 m  4:11.57   
12  383  Vitten Kasper  1995  HOVEDSTAD  9529AA  50 m  4:11.63   
13  310  Rosenbom Mikkel-Emil  1999  LYNGBY  9903AB  50 m  4:12.59   
14  130  Balle Ditlev  1996  GLADSAXE  9677AH  50 m  4:12.70   
15  248  Friberg Gustav  1997  RINGSTED  9709AB  50 m  4:12.77   
16  27  Saugmann Jens  1996  SK-SYD  9625AK  50 m  4:13.52   
17  215  Johansen Mikkel  1994  HERLEV  9473AB  50 m  4:13.59   
18  10  Andersen Magnus  1995  ROSKILDE  9565AQ  50 m  4:14.24   
19  342  Himmelstrup Jonas  1995  ALLERØD  9513AF  50 m  4:15.90   
20  25  Müller Jonathan  1997  SK-SYD  9751AB  50 m  4:16.08   
21  144  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  4:16.20   
22  338  Gaarde-Hansen Peter Huse  1996  ALLERØD  9641AE  50 m  4:16.33   
23  384  Steenfos Hannibal  1996  HOVEDSTAD  9647AA  50 m  4:18.02   
24  194  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  4:18.21   
25  23  Gram-Lange Jonas  1999  SK-SYD  9971AD  50 m  4:19.53   
26  55  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  50 m  4:19.98   
27  286  Nielsen Martin  1997  VEST  9761AK  50 m  4:20.86   
28  Edvardsen Tobias  1995  NAKSKOV  9581AA  50 m  4:21.27   
29  345  Jensen Anders Aaboe  1997  ALLERØD  9779AB  50 m  4:21.99   
30  150  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  4:23.16   
31  34  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m  4:23.60   
32  163  Bækkegård Daniel Lund  1996  LAKSEN  9655AG  50 m  4:23.89   
33  211  Hansen Bjørn H. Bremholm  1996  HERLEV  9651AA  50 m  4:23.92   
34  354  Weberg Jacob  1997  ALLERØD  9791AC  50 m  4:25.05   
35  56  Møldrup Marius  1999  TRITON B  9977AI  50 m  4:25.18   
36  47  Hasemann Rasmus  1996  TRITON B  9601AA  50 m  4:25.46   
37  341  Heltborg Andreas Borre  1996  ALLERØD  9651AE  50 m  4:26.25   
38  249  Hansen Bjørn  1998  RINGSTED  9859AN  50 m  4:26.34   
39  26  Rasmussen Marius  1999  SK-SYD  9937AL  50 m  4:26.53   
40  39  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  50 m  4:26.90   
41  214  Johansen Chris  1996  HERLEV  9651AB  50 m  4:27.26   
42  351  Sonnenborg Magnus Koch  1997  ALLERØD  9715AC  50 m  4:29.14   
43  31  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  50 m  4:29.67   
44  247  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  50 m  4:29.84   
45  314  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  4:30.44   
46  317  Fabiansen Carl  1999  LYNGBY  9937AJ  50 m  4:32.57   
47  176  Lilleøre Oskar  1998  HELSINGØR  9893AK  50 m  4:33.06   
48  393  Højme Daniel  1997  HOVEDSTAD  9775AM  50 m  4:33.13   
49  95  Wegener Rasmus  1997  SLAGELSE  9727AC  50 m  4:33.46   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  27 februar 2014 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark