2019-12-13   23:14:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Østdanske Langbanemesterskaber

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

6_S
Løb 6, 50m Butterfly Herrer Senior 
 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
54  Mortensen Frederik K.  1995  TRITON B  9581AC  50 m  25.68   
220  Olesen Marcus  1995  HERLEV  9531AC  50 m  25.71   
225  Sørensen Jonas  1990  HERLEV  9023AA  50 m  25.73   
74  Rahe Rasmus Birkelund  1994  HØRSHOLM  9443AO  50 m  25.93   
313  Kistorp Jonas Nervil  1997  LYNGBY  9751AL  50 m  25.95   
182  Vestergaard Lasse  1991  HELSINGØR  9133AG  50 m  26.03   
118  Fritzbøger Søren  1996  HILLERØD  9671AB  50 m  26.13   
219  Møller Anders  1991  HERLEV  9129AC  50 m  26.25   
197  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  26.29   
10  347  Olczyk Jonas  1994  ALLERØD  9457AA  50 m  26.36   
11  283  Læbel Julian Kressner  1992  VEST  9279AB  50 m  26.57   
12  248  Friberg Gustav  1997  RINGSTED  9709AB  50 m  26.60   
13  332  Sagrista Joel Subirana  1993  BIRKERØD  9345AO  50 m  26.61   
14  310  Rosenbom Mikkel-Emil  1999  LYNGBY  9903AB  50 m  26.70   
15  100  Bjerregaard Mark  1994  HVIDOVRE  9495AD  50 m  26.81   
16  180  Nyeland Rasmus Ejby  1995  HELSINGØR  9561AD  50 m  26.81   
17  312  Träff Jens Peter  1988  LYNGBY  8877AC  50 m  26.89   
18  Jensen Alexander Duus  1995  VORDINGB  9519AB  50 m  26.96   
19  250  Hansen Claus  1995  RINGSTED  9593AP  50 m  27.17   
20  409  Schäfer Bjarke  1993  U.S.G  9305AB  50 m  27.17   
21  10  Andersen Magnus  1995  ROSKILDE  9565AQ  50 m  27.19   
22  321  Vodstrup Jakob  1994  LYNGBY  9403AH  50 m  27.21   
23  131  Berding Jonas Vibsig  1996  GLADSAXE  9693AA  50 m  27.26   
24  333  Sandager Mads Christian  1998  BIRKERØD  9859AA  50 m  27.35   
25  Sandbirk Andreas  1995  VORDINGB  9547AN  50 m  27.37   
26  24  Müller Emil  1995  SK-SYD  9555AB  50 m  27.37   
27  55  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  50 m  27.48   
28  130  Balle Ditlev  1996  GLADSAXE  9677AH  50 m  27.79   
29  148  Pedersen Nicolai Møbius  1996  GLADSAXE  9647AJ  50 m  28.02   
30  110  Svendsen Rasmus  1996  HVIDOVRE  9663AF  50 m  28.15   
31  259  Løwenstein Nicolai  1997  HERLUFSHOL  9713AP  50 m  28.24   
32  282  Huban Oliver  1996  VEST  9641AF  50 m  28.24   
33  414  Jungersen Martin  1997  VAT CPH/MK  9799AA  50 m  28.46   
34  34  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m  28.59   
35  391  Bertelsen Kasper Leisted  1997  HOVEDSTAD  9703AM  50 m  28.59   
36  317  Fabiansen Carl  1999  LYNGBY  9937AJ  50 m  28.60   
37  249  Hansen Bjørn  1998  RINGSTED  9859AN  50 m  28.66   
38  144  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  28.90   
39  209  Brock Lasse Termark  1997  HERLEV  9717AB  50 m  28.92   
40  177  Marsengo Mathias  1997  HELSINGØR  9781AS  50 m  29.04   
41  247  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  50 m  29.07   
42  26  Rasmussen Marius  1999  SK-SYD  9937AL  50 m  29.12   
43  134  Everland Asbjørn Lau  1999  GLADSAXE  9983AD  50 m  29.14   
44  62  Schmidt Jakob  1999  TRITON B  9913AO  50 m  29.67   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  27 februar 2014 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark