2019-12-13   23:21:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Østdanske Langbanemesterskaber

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

9_S
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer Senior 
 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
21  Pedersen Rikke Møller  1989  HERNING  8996AB  50 m  30.57   
22  Rasmussen Kelly Riber  1994  LYNGBY  9472AL  50 m  32.44   
212  Holten Cecilie  1996  HERLEV  9608AF  50 m  33.17   
60  Puggaard Anna  1996  TRITON B  9606AB  50 m  33.94   
371  Grandt Maria  1998  HOVEDSTAD  9806AF  50 m  34.34   
417  Pedersen Josefine  1999  VAT CPH/MK  9928AB  50 m  34.45   
421  Lindblad Anne-Sofie  1997  VI39  9716AF  50 m  34.74   
323  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  34.75   
61  Riget Louise G.  1995  TRITON B  9584AB  50 m  34.91   
10  122  Leth-Petersen Julie  1997  HILLERØD  9788AL  50 m  34.95   
11  395  Christensen Merle F. V.  1998  HOVEDSTAD  9872AK  50 m  35.06   
12  374  Falck-Schmith Amalie H.  1989  HOVEDSTAD  8924AD  50 m  35.11   
13  117  Englund Freja  1997  HILLERØD  9726AP  50 m  35.24   
14  90  Hansen Maria Tanderup  1998  SLAGELSE  9836AJ  50 m  35.27   
15  402  Jensen Tenna  1998  HOVEDSTAD  9828AH  50 m  35.48   
16  284  Marker-Pedersen Nikoline  1996  VEST  9686AC  50 m  35.52   
17  251  Nielsen Signe  1998  RINGSTED  9848AF  50 m  35.59   
18  304  Klejstrup Helena Kornerup  1999  LYNGBY  9986AN  50 m  35.59   
19  166  Bang Malene  1999  SLANGERUP  9976AD  50 m  35.67   
20  78  Thomsen Amalie Emma  1994  HØRSHOLM  9468AG  50 m  35.81   
21  287  Sørensen Katrine V.  1996  VEST  9616AH  50 m  35.89   
22  322  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  35.97   
23  77  Schulze Thea  1998  HØRSHOLM  9896AF  50 m  36.06   
24  18  Lauridsen Julie Aglund  1996  ALLERØD  9692AF  50 m  36.11   
25  372  Fixdahl Anna  1997  HOVEDSTAD  9726AW  50 m  36.13   
26  123  Lohse Rikke Mundt  1996  HILLERØD  9682AJ  50 m  36.18   
27  93  Ovesen Astrid  1999  SLAGELSE  9978AA  50 m  36.20   
28  99  Bak Julie  1997  HVIDOVRE  9782AJ  50 m  36.22   
29  12  Friis Simone  1991  ROSKILDE  9156AG  50 m  36.26   
30  121  Lamberth Julie  1996  HILLERØD  9622AQ  50 m  36.31   
31  167  Mass Isabel  1998  SLANGERUP  9848AA  50 m  36.46   
32  244  Norby Nikoline Nilsson  2000  GENTOFTE  0064AN  50 m  36.56   
33  233  Bennetsen Nicole  2000  GENTOFTE  0048AA  50 m  36.62   
34  86  Andersen Amanda Glerup  1998  SLAGELSE  9814AM  50 m  36.74   
35  51  Larsen Emma Lyngby  1998  TRITON B  9822AB  50 m  37.04   
36  238  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  50 m  37.18   
37  52  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  50 m  37.37   
38  161  Kestner Astrid Dyrmose  2000  JYLLINGE  0008AB  50 m  37.51   
39  153  Storm Veronika  1998  GLADSAXE  9884AK  50 m  37.62   
40  80  Cour Emma La  1999  SØLLERØD  9932AQ  50 m  37.64   
41  64  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  50 m  37.90   
42  411  Berthelsen Johanna  2000  VAT CPH/MK  0096AO  50 m  38.82   
43  184  Bonnesen Amalie  1999  NÆSTVED  9912AI  50 m  40.64   
44  71  Fiedler Anna  2001  HØRSHOLM  0198AN  50 m  42.55   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  27 februar 2014 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark