Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2014 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 maj 2014 |
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (11) |
Vejledende starttid 13:13 |
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
140 |
3 |
Celine Termark Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
50m |
|
138 |
4 |
Emilie Aanestad |
2000 |
0012AL |
HELSINGØR |
|
50m |
1:11.48 |
213 |
5 |
Sarah Daly |
2001 |
0138AX |
LYNGBY |
|
50m |
1:14.56 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
88 |
1 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
1:09.76 |
266 |
2 |
Mia Søgaard |
2001 |
0112AC |
VAT CPH/MK |
|
50m |
1:09.55 |
94 |
3 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:09.53 |
255 |
4 |
Monica Kristiansen |
2001 |
0108AB |
STT |
|
50m |
1:09.52 |
79 |
5 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
1:09.52 |
170 |
6 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:09.54 |
210 |
7 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:09.75 |
200 |
8 |
Nikoline Nielsen |
2001 |
0102AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:10.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
244 |
1 |
Maria Holst Hansen |
2000 |
0074AC |
VAT CPH/MK |
|
50m |
1:09.41 |
235 |
2 |
Benedikte Dam Hoffmann |
2001 |
0144AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:09.34 |
312 |
3 |
Alberte Mammen |
2001 |
0196AE |
TRITON B |
|
50m |
1:08.68 |
67 |
4 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
50m |
1:08.15 |
277 |
5 |
Rebecca Hauerberg Terp |
2001 |
0164AP |
JYLLINGE |
|
50m |
1:08.51 |
117 |
6 |
Victoria Martensen Norden |
2001 |
0196AD |
KVIK |
|
50m |
1:09.28 |
239 |
7 |
Clara Marott Schelde |
2000 |
0092AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:09.37 |
263 |
8 |
Mille Bruun Høvring |
2001 |
0156AG |
VAT CPH/MK |
|
50m |
1:09.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
33 |
1 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
50m |
1:07.76 |
295 |
2 |
Vilde Schulze Matthisen |
2001 |
0176AC |
TUNE |
|
50m |
1:07.51 |
55 |
3 |
Caroline Sofie Lund |
2000 |
0048AS |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:07.10 |
147 |
4 |
Natasja Kepp |
2000 |
0088AH |
SØLLERØD |
|
50m |
1:07.07 |
16 |
5 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:07.08 |
260 |
6 |
Emma Poulsen |
2001 |
0172AD |
GSK |
|
50m |
1:07.18 |
27 |
7 |
Emma Brogaard |
2001 |
0134AM |
HILLERØD |
|
50m |
1:07.69 |
149 |
8 |
Frederikke Petri |
2001 |
0168AH |
SØLLERØD |
|
50m |
1:07.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
276 |
1 |
Katja Petersson |
2001 |
0134AA |
JYLLINGE |
|
50m |
1:06.99 |
199 |
2 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
50m |
1:06.93 |
6 |
3 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
50m |
1:06.78 |
321 |
4 |
Nana Hansen |
2000 |
0048AJ |
VORDINGB |
|
50m |
1:06.69 |
169 |
5 |
Nikoline Nilsson Norby |
2000 |
0064AN |
GENTOFTE |
|
50m |
1:06.72 |
99 |
6 |
Josefine Brosbøl Olsen |
2001 |
0136AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:06.89 |
159 |
7 |
Rebecca Hansen |
2000 |
0004AO |
GENTOFTE |
|
50m |
1:06.96 |
168 |
8 |
Mathilde Nielsen |
2001 |
0118AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
17 |
1 |
Lea Joensen |
2001 |
0118AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:06.59 |
225 |
2 |
Clara Neumann |
2001 |
0164AC |
SK-SYD |
|
50m |
1:06.43 |
253 |
3 |
Xenia Huryn |
2000 |
0088AW |
STT |
|
50m |
1:06.23 |
256 |
4 |
Josefine Nickelsen |
2001 |
0146AO |
STT |
|
50m |
1:05.97 |
265 |
5 |
Josephine Olsen |
2000 |
0074AA |
VAT CPH/MK |
|
50m |
1:06.08 |
134 |
6 |
Mathilde Huberts |
2000 |
0002AM |
HELSINGØR |
|
50m |
1:06.40 |
171 |
7 |
Amalie Krogh Rohrberg |
2000 |
0078AT |
GENTOFTE |
|
50m |
1:06.51 |
51 |
8 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:06.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
0186AM |
KVIK |
|
50m |
1:05.76 |
118 |
2 |
Maria Olsen |
2000 |
0044AD |
KVIK |
|
50m |
1:05.59 |
294 |
3 |
Emilie Larsen |
2001 |
0186AC |
TUNE |
|
50m |
1:05.40 |
97 |
4 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:05.07 |
73 |
5 |
Alice Gantriis |
2000 |
0092AQ |
HELSINGE |
|
50m |
1:05.13 |
217 |
6 |
Cassandra Hammershøj |
2001 |
0174AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:05.48 |
58 |
7 |
Caroline Schwenger |
2000 |
0098AM |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:05.66 |
211 |
8 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:05.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
122 |
1 |
Eline Victoria Rasmussen |
2000 |
0076AC |
KVIK |
|
50m |
1:04.97 |
320 |
2 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
50m |
1:04.75 |
37 |
3 |
My Weitling |
2000 |
0032AA |
HILLERØD |
|
50m |
1:04.63 |
35 |
4 |
Julie Højer Truelsen |
2000 |
0028AM |
HILLERØD |
|
50m |
1:04.46 |
209 |
5 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
50m |
1:04.54 |
245 |
6 |
Regitze Munch Nielsen |
2000 |
0054AC |
VAT CPH/MK |
|
50m |
1:04.69 |
232 |
7 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
0076AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:04.91 |
31 |
8 |
Amanda Bundgaard Pedersen |
2000 |
0088AQ |
HILLERØD |
|
50m |
1:05.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
172 |
1 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:04.30 |
242 |
2 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
VAT CPH/MK |
|
50m |
1:04.08 |
18 |
3 |
Luna Juul Lentoft |
2000 |
0044AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:04.02 |
114 |
4 |
Sofie Kornbek |
2000 |
0084AD |
KVIK |
|
50m |
1:03.86 |
9 |
5 |
Katrine Stampe |
2000 |
0068AM |
ALLERØD |
|
50m |
1:03.93 |
233 |
6 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:04.06 |
98 |
7 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:04.26 |
289 |
8 |
Helena Splidt-Samuelsen |
2000 |
0062AP |
ISHØJ |
|
50m |
1:04.32 |
|
|
Heat 10 (11) (Årg. 2001-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
1 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
1:05.04 |
95 |
2 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:04.15 |
66 |
3 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
1:02.66 |
230 |
4 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:01.14 |
161 |
5 |
Frida Hausting Jørgensen |
2001 |
0114AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:02.15 |
310 |
6 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
1:03.69 |
109 |
7 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
50m |
1:04.47 |
185 |
8 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:05.06 |
|
|
Heat 11 (11) (Årg. 2000-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Nicole Bennetsen |
2000 |
0048AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:03.13 |
304 |
2 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
50m |
1:02.52 |
75 |
3 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
1:01.47 |
192 |
4 |
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0024AJ |
GLADSAXE |
|
50m |
1:00.55 |
261 |
5 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
VAT CPH/MK |
|
50m |
1:01.14 |
229 |
6 |
Sofie Thunø Rasmussen |
2000 |
0074AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:01.80 |
139 |
7 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
HERLEV |
|
50m |
1:03.10 |
272 |
8 |
Mira Mass |
2000 |
0012AA |
SLANGERUP |
|
50m |
1:03.15 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
24 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|