2020-02-18   09:25:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för TYR Swim Jönköping

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 14
Heatlista 
 
  Tävling  TYR SWIM    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  08:39   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
 
Gren 14, 100m Frisim Damer  Försök (13) 
Heat 1 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
256  Emma Svensson  1998  AR3698  GNOSJÖ SS    25m  1:26.87 
32  Linn Koivuluoma  2003  AG5803  ELFSBORG    50m   
186  Ronja Seilaff  2004  AP5404  RONNEBY SS    50m   
49  Ebba Wahlberg  2002  AW4602  ELFSBORG    25m  1:43.51 
188  Ellen Weidenberg  2004  AD1704  RONNEBY SS    50m   
23  Niki Bagherzadeh  2003  BK1203  ELFSBORG    50m   
215  Siri Bälter  2004  AB6804  VÄRNAMO SS    50m   
               

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
22  Nelly Askengren Stråhle  2003  AE7403  ELFSBORG    25m  1:42.07 
Agnes Torén  2003  BE2603  ANDERSTORP    25m  1:39.02 
94  Maja Freij  2001  BR1401  JÖNKÖPING    25m  1:37.68 
143  Wilma Svensson  2004  AG6604  JÖNKÖPING    25m  1:32.92 
17  Lisa Ullman  2001  AS5201  EKSJÖ SLS    50m  1:35.98 
265  Celie Augustsson  2004  AG2604  JÖNKÖPING    25m  1:38.45 
133  Ida Rudelius  2004  AM7204  JÖNKÖPING    25m  1:41.66 
20  Cajsa Askengren  2002  AO5802  ELFSBORG    25m  1:42.39 

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
220  Clara Rönnäng  2001  BM9801  VÄRNAMO SS    25m  1:29.03 
178  Emma Bengtsson  2002  AQ1502  MOTALA SS    25m  1:28.60 
83  Wilma Carlheim  2003  AI6403  JÖNKÖPING    25m  1:27.76 
105  Moa Holsmark  2002  BA4802  JÖNKÖPING    25m  1:24.84 
229  Tuva Jansson  2003  AE7803  VÄSTERVIK    25m  1:26.13 
181  Maja Sköld  2002  AU1602  MOTALA SS    25m  1:28.51 
141  Natalie Stjärnås  2003  AL3403  JÖNKÖPING    25m  1:28.84 
234  Alice Oskarsson  2002  AL5802  VÄSTERVIK    25m  1:29.15 

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
115  Agnes Kullberg  2002  AI8802  JÖNKÖPING    25m  1:23.96 
104  Moa Holmquist  2004  AG1604  JÖNKÖPING    25m  1:23.10 
47  Elin Trollsfjord  2001  BE6601  ELFSBORG    25m  1:22.21 
10  Tina Evertsson  2000  BE5600  EKSJÖ SLS    25m  1:21.61 
180  Isadora Rosén  2002  BL9802  MOTALA SS    25m  1:21.69 
246  Linnea Sandin  1999  AS0699  ÅSUNDEN    25m  1:22.60 
90  Jane Elgh  2004  AB1604  JÖNKÖPING    25m  1:23.54 
63  Ida Granqvist  2001  AW4801  HULTSFRED    25m  1:24.55 

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
106  Mariam Istiphan  2001  BG4201  JÖNKÖPING    25m  1:20.99 
144  Tilda Tellfjord  2003  AC9203  JÖNKÖPING    25m  1:19.33 
118  Tilda Lindström  2002  AC0602  JÖNKÖPING    25m  1:18.49 
148  Ebba Wilhelmsson  2001  AJ8401  JÖNKÖPING    25m  1:18.16 
33  Sabina Kurtovic  2000  BF8400  ELFSBORG    25m  1:18.19 
223  Lovisa Svensson  2002  AH6802  VÄRNAMO SS    25m  1:19.25 
46  Astrid Svedberg  2001  AV5801  ELFSBORG    25m  1:19.86 
36  Hannah Lornell  2000  AI3200  ELFSBORG    25m  1:21.40 

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
48  Filippa Trollsfjord  2001  BE4601  ELFSBORG    25m  1:17.12 
217  Ellen Nilsson  2000  BD9400  VÄRNAMO SS    25m  1:15.98 
134  Emma Ruotanen  2001  AX3801  JÖNKÖPING    25m  1:15.55 
196  Julia Henrysson  2000  AW9400  HVETLANDA    25m  1:15.31 
120  Eira Malmkvist  2001  AL8201  JÖNKÖPING    25m  1:15.48 
145  Evelina Thollström  1999  BQ1299  JÖNKÖPING    25m  1:15.59 
112  Paula Jungåker  2001  AS7801  JÖNKÖPING    25m  1:16.39 
185  Astina Haxhiu  2002  AV4802  RONNEBY SS    25m  1:17.56 

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
34  Astrid Lilja  2002  AE3602  ELFSBORG    25m  1:15.07 
45  Alwa Sjöblom  2001  BE3201  ELFSBORG    25m  1:14.97 
Matilda Mild  2001  AK1401  ANDERSTORP    25m  1:14.57 
153  Julia Rosebrink  2000  AO1200  KARLSBORG    25m  1:13.33 
212  Hanna Malm  2001  BN4601  VÄNERSBORG    25m  1:14.02 
88  Matilda Egelrud  2003  AB2603  JÖNKÖPING    25m  1:14.83 
203  Alva Steindl  2002  AC3402  HVETLANDA    25m  1:15.04 
15  Caroline Sevcik  1999  BC2699  EKSJÖ SLS    50m  1:15.24 

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
29  Linea Holström  2000  AC4600  ELFSBORG    25m  1:12.70 
136  Nadija Sabic  2002  AI7802  JÖNKÖPING    25m  1:11.81 
80  Matilda Brink  2001  AJ2401  JÖNKÖPING    25m  1:11.16 
167  Yara Waked  1998  BL8898  KARLSKRONA    25m  1:11.10 
68  Kim Torkelsson  1999  AK9499  HULTSFRED    25m  1:11.10 
169  Ebba Axelsson  2001  AP5601  MARKARYD    25m  1:11.59 
18  Tove Apelqvist  2002  AO6802  ELFSBORG    25m  1:12.08 
235  Tilda Ragnarsson  2000  AU3800  VÄSTERVIK    25m  1:12.86 

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
194  Wilma Danlid  2000  AR2200  HVETLANDA    25m  1:10.66 
99  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    25m  1:10.24 
130  Emilia Prior  2001  AA9801  JÖNKÖPING    25m  1:10.08 
202  Elsa Sellmo  2000  AP1200  HVETLANDA    25m  1:09.70 
73  Agnes Arberg  2001  AF6201  JÖNKÖPING    25m  1:09.82 
75  Alice Arberg  2000  AK5600  JÖNKÖPING    25m  1:10.14 
121  Thyra Melander  2001  AJ7401  JÖNKÖPING    25m  1:10.30 
67  Moa Nilsson  2000  AL4200  HULTSFRED    25m  1:10.82 

 
Heat 10 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
91  Adina Eriksson  1999  AB8899  JÖNKÖPING    25m  1:09.18 
187  Ella Simander  2002  AU4802  RONNEBY SS    25m  1:08.48 
201  Ebba Melin  1998  BF8498  HVETLANDA    25m  1:07.42 
28  Linda Fredriksson  2002  AA4802  ELFSBORG    25m  1:06.52 
61  Ellen Carlsson  1999  AK6499  HULTSFRED    25m  1:07.04 
198  Agnes Ljunggren  1999  AD8699  HVETLANDA    25m  1:07.50 
155  Linn Andersson  2000  AH1400  KARLSKRONA    25m  1:09.03 
79  Elin Bjällmark  1998  BL3298  JÖNKÖPING    25m  1:09.49 

 
Heat 11 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
51  Sofie Wirfalk  2000  AB2800  ELFSBORG    25m  1:04.51 
241  Josefin Wahlberg  1995  AW6895  VÄSTERVIK    25m  1:02.37 
160  Tea Gladher  2000  AB1400  KARLSKRONA    25m  1:01.28 
225  Fanny Trollstad  1997  AH5497  VÄRNAMO SS    25m  58.93 
190  Nikki Brockmar  1999  AR2299  SKÖVDE SS    25m  1:00.37 
41  Alice Palmkvist  2000  AE9200  ELFSBORG    25m  1:01.95 
25  Michelle Berntsson  2000  BD6200  ELFSBORG    25m  1:03.72 
221  Wilma Rönnäng  1998  AV4898  VÄRNAMO SS    25m  1:06.28 

 
Heat 12 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
139  Angelica Stark  1999  AA7699  JÖNKÖPING    25m  1:03.93 
52  Tilda Öman  2000  AI7200  ELFSBORG    25m  1:02.16 
193  Emelie Stenhammar  1993  BH4293  SKÖVDE SS    25m  1:01.17 
191  Louise Hjalmarsson  1997  AV8697  SKÖVDE SS    25m  58.05 
177  Rebecka Winquist  1996  AD2296  MARKARYD    25m  1:00.10 
151  Linnea Wranå  1998  AO1898  KALMAR SS    50m  1:01.80 
132  Emma Roos  1999  AB7899  JÖNKÖPING    25m  1:03.47 
110  Wilma Johansson  2001  AT7401  JÖNKÖPING    25m  1:05.83 

 
Heat 13 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
131  Elin Ristl  1999  AD1499  JÖNKÖPING    25m  1:03.80 
69  Linnea Waldemarsson  1996  AN8696  HULTSFRED    25m  1:02.07 
150  Josefin Lewton  1997  BF0297  KALMAR SS    50m  1:00.40 
206  Klara Thormalm  1998  AA4898  HVETLANDA    25m  57.81 
92  Hanna Eriksson  1999  AD2499  JÖNKÖPING    25m  59.93 
250  Ellen Thor  1997  AE0497  MOTALA SS    25m  1:01.63 
140  Ebba Stillman  1996  AH9496  JÖNKÖPING    50m  1:02.48 
199  Elin Ljunggren  2000  AC5200  HVETLANDA    25m  1:04.91 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner