2020-11-30   14:50:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för TYR Swim Jönköping

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 16
Heatlista 
 
  Tävling  TYR SWIM    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  08:39   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Damer  Försök (12) 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
266  Thea Ekström  2001  AW5801  VÄSTERVIK    50m   
252  Frida Andersson  1997  AO0297  GNOSJÖ SS    50m  46.97 
133  Ida Rudelius  2004  AM7204  JÖNKÖPING    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Agnes Torén  2003  BE2603  ANDERSTORP    50m   
244  Klara Wester  2001  BT9401  VÄSTERVIK    50m   
265  Celie Augustsson  2004  AG2604  JÖNKÖPING    25m  52.68 
141  Natalie Stjärnås  2003  AL3403  JÖNKÖPING    25m  51.76 
215  Siri Bälter  2004  AB6804  VÄRNAMO SS    25m  52.09 
117  Filippa Laurelii  2002  BF9202  JÖNKÖPING    25m  54.88 
188  Ellen Weidenberg  2004  AD1704  RONNEBY SS    50m   
               

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Loretta Andric  2002  AL4202  ANDERSTORP    25m  48.57 
104  Moa Holmquist  2004  AG1604  JÖNKÖPING    25m  47.83 
144  Tilda Tellfjord  2003  AC9203  JÖNKÖPING    25m  44.56 
195  Sanna Gildert  2000  BB9200  HVETLANDA    50m  43.89 
181  Maja Sköld  2002  AU1602  MOTALA SS    25m  44.15 
105  Moa Holsmark  2002  BA4802  JÖNKÖPING    25m  47.13 
94  Maja Freij  2001  BR1401  JÖNKÖPING    25m  48.55 
17  Lisa Ullman  2001  AS5201  EKSJÖ SLS    25m  51.38 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
90  Jane Elgh  2004  AB1604  JÖNKÖPING    25m  43.55 
217  Ellen Nilsson  2000  BD9400  VÄRNAMO SS    25m  43.06 
145  Evelina Thollström  1999  BQ1299  JÖNKÖPING    25m  42.78 
196  Julia Henrysson  2000  AW9400  HVETLANDA    25m  42.35 
124  Matilda Nilsson  2004  AD0804  JÖNKÖPING    25m  42.75 
223  Lovisa Svensson  2002  AH6802  VÄRNAMO SS    25m  42.93 
118  Tilda Lindström  2002  AC0602  JÖNKÖPING    25m  43.52 
235  Tilda Ragnarsson  2000  AU3800  VÄSTERVIK    25m  43.71 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
13  Lovisa Persson  2000  AD8600  EKSJÖ SLS    25m  42.14 
180  Isadora Rosén  2002  BL9802  MOTALA SS    25m  41.88 
115  Agnes Kullberg  2002  AI8802  JÖNKÖPING    25m  41.76 
246  Linnea Sandin  1999  AS0699  ÅSUNDEN    25m  40.11 
203  Alva Steindl  2002  AC3402  HVETLANDA    25m  40.66 
134  Emma Ruotanen  2001  AX3801  JÖNKÖPING    25m  41.77 
185  Astina Haxhiu  2002  AV4802  RONNEBY SS    25m  42.05 
83  Wilma Carlheim  2003  AI6403  JÖNKÖPING    25m  42.27 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
15  Caroline Sevcik  1999  BC2699  EKSJÖ SLS    25m  39.90 
112  Paula Jungåker  2001  AS7801  JÖNKÖPING    25m  39.62 
34  Astrid Lilja  2002  AE3602  ELFSBORG    25m  39.26 
Jennifer Jingmark  2003  AO0603  ANDERSTORP    25m  38.28 
121  Thyra Melander  2001  AJ7401  JÖNKÖPING    25m  38.85 
120  Eira Malmkvist  2001  AL8201  JÖNKÖPING    25m  39.59 
211  Vilma Creutz  2001  AV7201  VÄNERSBORG    25m  39.82 
216  Sophie Einefors  2001  AR1801  VÄRNAMO SS    25m  39.92 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
48  Filippa Trollsfjord  2001  BE4601  ELFSBORG    25m  38.01 
130  Emilia Prior  2001  AA9801  JÖNKÖPING    25m  37.12 
228  Felicia Claesén  2001  BO4201  VÄSTERVIK    25m  36.83 
61  Ellen Carlsson  1999  AK6499  HULTSFRED    50m  36.46 
242  Agnes Wedel  2000  AX7200  VÄSTERVIK    25m  36.60 
187  Ella Simander  2002  AU4802  RONNEBY SS    25m  36.97 
75  Alice Arberg  2000  AK5600  JÖNKÖPING    25m  37.66 
88  Matilda Egelrud  2003  AB2603  JÖNKÖPING    25m  38.02 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
79  Elin Bjällmark  1998  BL3298  JÖNKÖPING    25m  36.08 
56  Camilla Ullberg  1997  AS6497  FALKÖPING    25m  35.31 
243  Märta Westberg  1996  BL5896  VÄSTERVIK    25m  34.84 
99  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    25m  34.47 
167  Yara Waked  1998  BL8898  KARLSKRONA    25m  34.52 
202  Elsa Sellmo  2000  AP1200  HVETLANDA    25m  35.27 
67  Moa Nilsson  2000  AL4200  HULTSFRED    25m  35.61 
153  Julia Rosebrink  2000  AO1200  KARLSBORG    25m  36.45 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
73  Agnes Arberg  2001  AF6201  JÖNKÖPING    25m  34.06 
208  Klara Bennehed  1997  AB4897  VÄNERSBORG    25m  33.97 
110  Wilma Johansson  2001  AT7401  JÖNKÖPING    25m  33.58 
232  Elin Ohlsén  1997  AP9697  VÄSTERVIK    50m  33.38 
155  Linn Andersson  2000  AH1400  KARLSKRONA    25m  33.55 
198  Agnes Ljunggren  1999  AD8699  HVETLANDA    25m  33.76 
54  Fanny Johansson  1999  AY0699  FALKÖPING    25m  33.97 
201  Ebba Melin  1998  BF8498  HVETLANDA    25m  34.13 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
205  Elin Steindl  1998  AO2898  HVETLANDA    25m  32.30 
199  Elin Ljunggren  2000  AC5200  HVETLANDA    25m  31.17 
25  Michelle Berntsson  2000  BD6200  ELFSBORG    25m  30.38 
95  Maria Galic  1995  AD9495  JÖNKÖPING    50m  28.59 
27  Linnéa Fahlberg  1998  AC5898  ELFSBORG    25m  30.18 
162  Sofie Karlsson  2000  AV8200  KARLSKRONA    25m  30.50 
190  Nikki Brockmar  1999  AR2299  SKÖVDE SS    25m  32.00 
194  Wilma Danlid  2000  AR2200  HVETLANDA    25m  33.09 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
168  Sanna Westerberg  1998  AP9898  KARLSKRONA    25m  32.07 
241  Josefin Wahlberg  1995  AW6895  VÄSTERVIK    25m  31.14 
250  Ellen Thor  1997  AE0497  MOTALA SS    25m  30.34 
146  Alma Thormalm  1996  AA0296  JÖNKÖPING    50m  28.55 
177  Rebecka Winquist  1996  AD2296  MARKARYD    25m  29.88 
125  Stina Victoria Nordberg  1996  BV4296  JÖNKÖPING    50m  30.46 
197  Annie Johansson  1998  BL5698  HVETLANDA    25m  31.71 
139  Angelica Stark  1999  AA7699  JÖNKÖPING    25m  32.81 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
258  Ronja Isaksson  1997  AW8297  MOTALA SS    25m  32.07 
57  Christina Ekstedt  1996  AM2296  GÖTEBORG    25m  31.09 
193  Emelie Stenhammar  1993  BH4293  SKÖVDE SS    50m  30.24 
206  Klara Thormalm  1998  AA4898  HVETLANDA    25m  28.19 
140  Ebba Stillman  1996  AH9496  JÖNKÖPING    50m  29.77 
108  Emma Johansson  1997  AO8497  JÖNKÖPING    25m  30.41 
69  Linnea Waldemarsson  1996  AN8696  HULTSFRED    25m  31.54 
191  Louise Hjalmarsson  1997  AV8697  SKÖVDE SS    25m  32.70 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner