Startliste for Vestdanske Langbanemesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 13, 200m Frisvømning Damer Senior |
Sponsor: Pågen |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 384 | Nielsen Mie Ø. | 1996 | AALBORG | 9662AF | 50 m | 1:57.44 | |
2 | 362 | Bruun Line Jørgensen | 1995 | AALBORG | 9544AF | 50 m | 2:01.31 | |
3 | 50 | Østrup Amalie | 1997 | AGF | 9708AL | 50 m | 2:05.46 | |
4 | 373 | Jakobsen Julie Sundahl | 1995 | AALBORG | 9526AM | 50 m | 2:05.70 | |
5 | 380 | Levisen Julie | 1997 | AALBORG | 9766AV | 50 m | 2:06.34 | |
6 | 365 | Dalgaard Louise B. | 1990 | AALBORG | 9096AC | 50 m | 2:06.99 | |
7 | 366 | Gade Jackie | 1998 | AALBORG | 9836AS | 50 m | 2:07.87 | |
8 | 95 | Kjøngerskov Trine | 2000 | HERNING | 0038AC | 50 m | 2:08.85 | |
9 | 377 | Kobbelgaard Ghita | 1995 | AALBORG | 9528AG | 50 m | 2:09.02 | |
10 | 331 | Mogensen Kalinka T. | 1995 | SILKEBORG | 9506AA | 50 m | 2:09.86 | |
11 | 332 | Mogensen Klaudia W. | 2000 | SILKEBORG | 0008AC | 50 m | 2:10.52 | |
12 | 43 | Kjeldsen Matilde | 1999 | AGF | 9984AV | 50 m | 2:10.69 | |
13 | 363 | Bruun Maja Jørgensen | 1995 | AALBORG | 9554AF | 50 m | 2:11.16 | |
14 | 76 | Sørensen Mathilde Riis | 1988 | ESBJERG | 8888AA | 50 m | 2:11.58 | |
15 | 278 | Villesen Katrine Bukh | 2000 | THISTED | 0042AL | 50 m | 2:12.36 | |
16 | 33 | Christiansen Emma H. | 1999 | AGF | 9988AO | 50 m | 2:12.67 | |
17 | 116 | Holm Katja | 1994 | HOLSTEBRO | 9408AE | 50 m | 2:13.52 | |
18 | 198 | Wermuth Anna | 1996 | OSK | 9658AM | 50 m | 2:13.53 | |
19 | 152 | Larsen Freja Hamann | 1999 | KOLDING | 9914AC | 50 m | 2:13.65 | |
20 | 71 | Lauridsen Simone H. | 1999 | ESBJERG | 9952AG | 50 m | 2:13.91 | |
21 | 327 | Hansen Ditte V. | 1997 | SILKEBORG | 9716AR | 50 m | 2:13.97 | |
22 | 55 | Jensen Mia | 1998 | DELTA | 9848AZ | 50 m | 2:14.01 | |
23 | 371 | Hestbech Emma-Sofie | 1996 | AALBORG | 9694AD | 50 m | 2:14.06 | |
24 | 242 | Andersen Martha | 1999 | TRITON V | 9992AJ | 50 m | 2:15.17 | |
25 | 61 | Armstrong Shanna | 1998 | ESBJERG | 9894AG | 50 m | 2:15.52 | |
26 | 370 | Hedegaard Kristina K | 1995 | AALBORG | 9594AE | 50 m | 2:15.79 | |
27 | 396 | Jensen Laura Glerup | 1998 | Berns | 9854AV | 50 m | 2:15.97 | |
28 | 145 | Thomasen Signe B. | 1996 | HORSENS | 9652AA | 50 m | 2:16.01 | |
29 | 251 | Hededal Line J. V. | 2001 | TRITON V | 0186AG | 50 m | 2:16.55 | |
30 | 272 | Lyhne Smilla | 2000 | THISTED | 0046AL | 50 m | 2:16.82 | |
31 | 101 | Mortensen Amalie Søby | 2001 | HERNING | 0112AJ | 50 m | 2:17.19 | |
32 | 273 | Pedersen Anne-Mette | 1998 | THISTED | 9864AX | 50 m | 2:17.31 | |
33 | 151 | Knudsen Stine | 1999 | KOLDING | 9918AI | 50 m | 2:17.65 | |
34 | 289 | Nehmdahl Lærke Harksen | 1999 | VIBORG | 9994AQ | 50 m | 2:18.45 | |
35 | 192 | Drest Isabella | 1999 | OSK | 9968AO | 50 m | 2:18.50 | |
36 | 118 | Jensen Merete Toft | 1999 | HOLSTEBRO | 9926AD | 50 m | 2:18.62 | |
37 | 180 | Petersen Thea Lund | 1998 | NYBORG | 9874AZ | 50 m | 2:18.68 | |
38 | 341 | Tollerup Anne | 1998 | S 68 | 9868AL | 50 m | 2:18.94 | |
39 | 18 | Fasel Jasmin | 1996 | BOV | 9612AZ | 50 m | 2:18.95 | |
40 | 256 | Nielsen Ellen | 2001 | TRITON V | 0168AP | 50 m | 2:19.15 | |
41 | 203 | Sørensen Sofie Møller | 1998 | NEPTUN | 9882AL | 50 m | 2:19.20 | |
42 | 246 | Christiansen Agnes Astrup | 1997 | TRITON V | 9746AR | 50 m | 2:19.81 | |
43 | 227 | Lindemann Amalie Müller | 1999 | SØNDERBORG | 9966AW | 50 m | 2:20.14 | |
44 | 174 | Jensen Therese Hovgaard | 2000 | NYBORG | 0058AL | 50 m | 2:20.59 | |
45 | 37 | Green Natascha Alexandra | 2000 | AGF | 0062AQ | 50 m | 2:21.28 | |
46 | 31 | Brøchner Amalie Fisker | 1999 | AGF | 9918AZ | 50 m | 2:21.63 | |
47 | 237 | Lønne Kristine | 2000 | TEMPO | 0016AL | 50 m | 2:21.64 | |
48 | 86 | Asfeldt Frederikke | 1999 | HERNING | 9996AD | 50 m | 2:21.65 | |
49 | 179 | Olesen Karina Høybye | 2001 | NYBORG | 0106AA | 50 m | 2:21.72 | |
50 | 107 | Bonde Anna | 1999 | HOBRO | 9906AC | 50 m | 2:21.94 | |
51 | 321 | Ellling Helena V. | 2000 | SILKEBORG | 0078AC | 50 m | 2:22.23 | |
52 | 253 | Jatta Michelle | 2001 | TRITON V | 0116AR | 50 m | 2:22.25 | |
53 | 41 | Holst Clara | 1999 | AGF | 9956AY | 50 m | 2:22.30 | |
54 | 190 | Bruun-Petersen Mette | 2001 | OSK | 0196AT | 50 m | 2:22.74 | |
55 | 128 | Bek Jennifer Thorius | 2000 | HORSENS | 0012AS | 50 m | 2:22.77 | |
56 | 235 | Hansen Anna Emilie | 1999 | TEMPO | 9998AI | 50 m | 2:22.80 | |
57 | 413 | Nedergaard Helene G. | 1999 | ODDER | 9956AM | 50 m | 2:22.86 | |
58 | 317 | Bredahl Nicoline | 2000 | SILKEBORG | 0034AY | 50 m | 2:22.88 | |
59 | 204 | Winther Celina G | 1999 | NEPTUN | 9938AU | 50 m | 2:23.03 | |
60 | 276 | Poulsen Sofie | 1999 | THISTED | 9918AR | 50 m | 2:23.97 | |
61 | 210 | Frydendal Frida | 1999 | SVENDBORG | 9952AL | 50 m | 2:23.98 | |
62 | 196 | Rask Camilla | 1999 | OSK | 9984AJ | 50 m | 2:24.24 | |
63 | 358 | Blanch Ella Christensen | 2000 | AALBORG | 0058AE | 50 m | 2:24.30 | |
64 | 143 | Rosenkilde Nicoline | 1999 | HORSENS | 9918AT | 50 m | 2:24.38 | |
65 | 149 | Kusk Ida | 1999 | KOLDING | 9954AV | 50 m | 2:24.38 | |
66 | 189 | Baraviec Cecilie | 2000 | OSK | 0016AB | 50 m | 2:28.42 | |
67 | 108 | Skjellerup Anne Sofie | 1999 | HOBRO | 9934AM | 50 m | 2:29.53 | |
68 | 344 | Andersen Freya R. | 2000 | VILDBJERG | 0088AK | 50 m | 2:36.14 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:50 |