Startliste for Swedish Grand Prix 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 11, 400m Freestyle Men |
WR: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
ER: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 |
EJM-kval: 3:56,86 / 4:01,68 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 12 | Christiansen Henrik | 1996 | Lørenskog | 50 m | 3:57.29 | ||
2 | 68 | Paulsson Adam | 1995 | ELFSBORG | AB4395 | 50 m | 3:57.49 | |
3 | 9 | Piiroinen Eetu | 1995 | SGR | 95A743 | 50 m | 3:58.17 | |
4 | 35 | Svendsen Marcus Krøyer | 1997 | KVIK | 9787AB | 50 m | 4:02.08 | |
5 | 21 | Bjørklykke Ole Martin | 1996 | Aalesund | 50 m | 4:04.73 | ||
6 | 288 | Dahlman Gustaf | 1997 | VÄSTERÅS | AJ1597 | 50 m | 4:06.31 | |
7 | 32 | Mariegaard Frederik | 1994 | KVIK | 9433AI | 50 m | 4:06.96 | |
8 | 104 | Forndal Daniel | 1997 | JÖNKÖPING | AB5797 | 50 m | 4:07.90 | |
9 | 7 | Lehtonen Roope | 1996 | RaisU | 96A083 | 50 m | 4:07.93 | |
10 | 101 | Andersson Anton | 1993 | JÖNKÖPING | AC1593 | 50 m | 4:08.34 | |
11 | 145 | Ekström Oscar | 1994 | LASS | AA2994 | 50 m | 4:08.94 | |
12 | 108 | Johansson Victor | 1998 | JÖNKÖPING | AA7798 | 50 m | 4:09.05 | |
13 | 6 | Soini Eetu | 1996 | RaisU | 96A048 | 50 m | 4:09.49 | |
14 | 87 | Plato Simon | 1993 | HS | AO6993 | 50 m | 4:10.54 | |
15 | 312 | Wanna Simon | 1996 | UDDEVALLA | AD3996 | 50 m | 4:10.91 | |
16 | 322 | Christensen Cebastian | 1998 | TRELLEBORG | AE7798 | 50 m | 4:11.53 | |
17 | 179 | Podéus Henrik | 1995 | NKK | AG2195 | 50 m | 4:12.28 | |
18 | 34 | Holm Viktor | 1996 | KVIK | 9607AD | 50 m | 4:12.38 | |
19 | 66 | Berggren Alexander | 1994 | ELFSBORG | AK5194 | 50 m | 4:13.39 | |
20 | 106 | Grimberg Filip | 1998 | JÖNKÖPING | AL0198 | 50 m | 4:13.92 | |
21 | 320 | Hammarlind Joakim Q | 1993 | POLISEN | AM7593 | 50 m | 4:14.37 | |
22 | 28 | Lervik Nils | 1997 | Asker SK | 50 m | 4:14.38 | ||
23 | 63 | Aanby Jonas | 1995 | Bergen | 50 m | 4:14.94 | ||
24 | 86 | Möller Emil | 1994 | HS | AJ5994 | 50 m | 4:15.35 | |
25 | 64 | Malm Markus | 1997 | ANDERSTORP | AE7397 | 50 m | 4:16.49 | |
26 | 37 | Meng Oliver | 1997 | KVIK | 9731AM | 50 m | 4:17.76 | |
27 | 318 | Karlsson Sebastian | 1992 | POLISEN | AF3192 | 50 m | 4:20.52 | |
28 | 99 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 50 m | 4:20.85 | |
29 | 149 | Bivesand Filip | 1997 | MKK | AH6597 | 50 m | 4:21.21 | |
30 | 292 | Steiner Lukas | 1998 | VÄSTERÅS | AG8998 | 50 m | 4:21.92 | |
31 | 148 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 50 m | 4:21.98 | |
32 | 185 | Kindberg Marcus | 1993 | SK RAN | AI6993 | 50 m | 4:22.82 | |
33 | 336 | Ekesten Fredrik | 1995 | SK ENA | AX5395 | 50 m | 4:23.16 | |
34 | 22 | Bøen Sigurd Holten | 1997 | Aalesund | 50 m | 4:23.31 | ||
35 | 176 | Weidlitz Filip | 1997 | SK NEPTUN | AP4397 | 50 m | 4:24.38 | |
36 | 226 | Hansson Theodor | 1994 | SÖDERTÄLJE | AG8394 | 50 m | 4:24.57 | |
37 | 197 | Sköld Johannes | 1996 | S 02 | AE0196 | 50 m | 4:26.16 | |
38 | 78 | Jönsson Johan | 1995 | SK HAJEN | AG1995 | 50 m | 4:27.15 | |
39 | 196 | Schariot Jakob | 1995 | S 02 | AH6795 | 50 m | 4:28.05 | |
40 | 298 | Wiman Hugo | 1997 | VÄXJÖ SS | AP3797 | 50 m | 4:28.08 | |
41 | 263 | Persson Oskar | 1995 | WISBY SS | AL7595 | 50 m | 4:29.22 | |
42 | 127 | Johansson Anton | 1996 | KUNGSBACKA | AJ5996 | 50 m | 4:30.85 | |
43 | 347 | Kron Markus | 1994 | SÖDERTÖRN | AP2994 | 50 m | 4:33.22 | |
44 | 256 | Wikström Isak | 1999 | UMEÅ SS | AJ3199 | 50 m | 4:33.87 | |
45 | 342 | Westrin Jakob | 1996 | SUNDSVALL | AC1796 | 50 m | 4:37.23 | |
46 | 128 | Johansson Oskar | 1993 | KUNGSBACKA | AY7593 | 25 m | 4:13.61 | |
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 08:04 |