2020-10-30   05:20:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Iron Man 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 1500m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
47  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  25 m  15:34.64   
72  Q Hammarlind Joakim  1993  POLISEN  AM7593  25 m  16:35.20   
67  Nilsson Martin  1993  POLISEN  AL6793  25 m  16:46.68   
24  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  25 m  16:59.04   
84  Gérnyi Karl Gustav  1999  DANDERYD  AG9599  25 m  17:15.57  EFT 
64  Karlsson Sebastian  1992  POLISEN  AF3192  25 m  17:19.15   
10  Freiholtz Mattias  1996  SPÅRVÄGEN  AP4596  25 m  17:24.86   
14  Henriksson Tobias  1996  SPÅRVÄGEN  AN4796  25 m  17:27.47   
52  Eriksson Niclas  1998  POLISEN  AL2398  25 m  17:36.10   
10  49  Dahlgren Johan  1986  POLISEN  AB4986  25 m  17:47.90   
11  39  Holmer Fann Frederick  1998  SS04  AD3998  25 m  17:53.68   
12  54  Falk Hansson Joel  1994  POLISEN  AT7394  25 m  17:56.72   
13  51  Dansk Emil  1995  POLISEN  AF0195  25 m  18:00.19   
14  30  Wallenbro Kristoffer  1997  SPÅRVÄGEN  AN8197  25 m  18:19.41   
15  35  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  25 m  18:21.07   
16  53  Falk Martin  1999  POLISEN  AC1199  25 m  18:33.29   
17  Eklund Jesper  1998  KÖPINGS SS  AJ0198  25 m  18:44.37   
18  11  Freiholtz Oliver  1997  SPÅRVÄGEN  AK5797  25 m  19:59.24   
19  78  Wilkman Dennis  1998  POLISEN  AE6198  25 m  21:11.39   
20  34  Bejmar Jonatan  1987  ÖSMO SS  AN2187  50 m  21:56.72   
21  21  O´Malley Aaron  2002  SPÅRVÄGEN  AI3902  25 m     
22  61  Jonsson Pontus  2000  POLISEN  AM5300  25 m     
23  68  Nilsson Patrik  1991  POLISEN  BA5591  25 m     
24  75  Stålmarck David  2001  POLISEN  AI4701  25 m     
25  79  Åström Alfred  1997  POLISEN  AP0197  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  21 februari 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  13:39 
 
2_S
Gren 2, 800m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
81  Lajunen Laura  1992  SK NEPTUN  CG2692  25 m  8:45.01  EFT 
43  Andersson Desirée  1990  POLISEN  AU3890  25 m  9:34.39   
32  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  25 m  9:48.01   
45  Bergkvist Sofia  1995  POLISEN  BB0695  25 m  9:50.24   
70  Nordén Lisa  1984  POLISEN  AI7284  50 m  9:53.74   
33  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  25 m  9:55.77   
46  Bergström Rebecka  1997  POLISEN  AH1297  25 m  9:56.97   
41  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  25 m  9:57.10   
71  Pettersson Ida  1999  POLISEN  AP2699  25 m  10:00.83   
10  48  Burt Ayleen  1997  POLISEN  BB5497  25 m  10:01.16   
11  60  Jaraquemada Ida  1996  POLISEN  AT2896  25 m  10:04.57   
12  17  Malmgren Lovisa  1997  SPÅRVÄGEN  AN4297  25 m  10:11.26   
13  29  Wallenbro Klara  1997  SPÅRVÄGEN  AS4897  25 m  10:11.27   
14  13  Garmelius Emma  1999  SPÅRVÄGEN  AM9499  25 m  10:21.80   
15  25  Strömstedt Fanny  1996  SPÅRVÄGEN  AK4696  25 m  10:32.47   
16  38  Hargsten Hanna  1999  SS04  AH8899  25 m  10:34.54   
17  Adlerborn Caroline  1998  SPÅRVÄGEN  AR3498  25 m  10:42.70   
18  73  Salih Milana  1997  POLISEN  AX4697  25 m  10:57.21   
19  36  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  25 m  11:12.91   
20  58  Hansson Emmeli  1995  POLISEN  AZ0295  25 m  11:20.21   
21  23  Rahim Helin  1995  SPÅRVÄGEN  AM7895  25 m  11:31.77   
22  Andersson Wilma  1998  SPÅRVÄGEN  AR7298  25 m  11:38.55   
23  22  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  25 m  12:05.91   
24  56  Gauffin Jessica  1999  POLISEN  BH2499  25 m  12:10.40   
25  Engström Vaamonde Zafira  2001  SPÅRVÄGEN  AU9601  25 m  12:22.55   
26  80  Lindberg Rebeca  1993  HELLAS SK  CF5293  50 m  14:09.29   
27  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  25 m     
28  Jungstedt Matilda  2001  KÖPINGS SS  AY5401  25 m     
29  Billquist Jessica  1996  SPÅRVÄGEN  AV1496  25 m     
30  Edin Ida  1996  SPÅRVÄGEN  AS8896  25 m     
31  19  Nelin Olivia  1995  SPÅRVÄGEN  BE1695  25 m     
32  26  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  25 m     
33  42  Amouri Mirjam  2000  POLISEN  AX8400  25 m     
34  44  Berg Jessica  1998  POLISEN  BJ7698  25 m     
35  57  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  POLISEN  BP6600  25 m     
36  59  Hansson Hanna  1997  POLISEN  BF3297  25 m     
37  62  Kacinskas Danute  1998  POLISEN  BO7698  25 m     
38  65  Lindén Alexandra  2001  POLISEN  BG4801  25 m     
39  83  Alem Hermella  2000  POLISEN  AK1600  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  21 februari 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  13:39 
 
3_S
Gren 3, 1500m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
81  Lajunen Laura  1992  SK NEPTUN  CG2692  25 m  16:50.16  EFT 
43  Andersson Desirée  1990  POLISEN  AU3890  25 m  18:12.47   
73  Salih Milana  1997  POLISEN  AX4697  25 m  18:28.39   
48  Burt Ayleen  1997  POLISEN  BB5497  25 m  18:29.03   
46  Bergström Rebecka  1997  POLISEN  AH1297  25 m  18:29.49   
41  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  25 m  18:31.53   
45  Bergkvist Sofia  1995  POLISEN  BB0695  25 m  18:33.39   
26  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  25 m  18:36.37   
32  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  25 m  18:47.87   
10  17  Malmgren Lovisa  1997  SPÅRVÄGEN  AN4297  25 m  19:21.64   
11  62  Kacinskas Danute  1998  POLISEN  BO7698  50 m  20:11.69   
12  36  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  25 m  20:26.79   
13  38  Hargsten Hanna  1999  SS04  AH8899  25 m  20:38.68   
14  82  Jacobs Margot  1964  POLISEN  AA5664  25 m  24:44.00   
15  56  Gauffin Jessica  1999  POLISEN  BH2499  25 m     
16  59  Hansson Hanna  1997  POLISEN  BF3297  25 m     
17  60  Jaraquemada Ida  1996  POLISEN  AT2896  25 m     
18  77  Walsh Sofia  2002  POLISEN  AF3402  25 m     
19  83  Alem Hermella  2000  POLISEN  AK1600  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  21 februari 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  13:39 
 
4_S
Gren 4, 800m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
24  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  25 m  8:51.61   
52  Eriksson Niclas  1998  POLISEN  AL2398  25 m  8:54.38   
67  Nilsson Martin  1993  POLISEN  AL6793  25 m  8:57.71   
64  Karlsson Sebastian  1992  POLISEN  AF3192  50 m  9:02.77   
27  Thorstrand Gustav  1994  SPÅRVÄGEN  AL2994  25 m  9:09.85   
49  Dahlgren Johan  1986  POLISEN  AB4986  25 m  9:10.50   
31  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  25 m  9:14.02   
35  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  25 m  9:18.05   
Eklund Jesper  1998  KÖPINGS SS  AJ0198  25 m  9:20.04   
10  39  Holmer Fann Frederick  1998  SS04  AD3998  25 m  9:23.98   
11  16  Lüning Anton  1996  SPÅRVÄGEN  AO0996  25 m  9:37.75   
12  54  Falk Hansson Joel  1994  POLISEN  AT7394  25 m  9:41.16   
13  79  Åström Alfred  1997  POLISEN  AP0197  25 m  10:10.67   
14  15  Kaufmann Alex  1999  SPÅRVÄGEN  AN2799  25 m  10:51.61   
15  34  Bejmar Jonatan  1987  ÖSMO SS  AN2187  50 m  11:08.08   
16  18  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  25 m     
17  28  Wahlberg Gustav  2000  SPÅRVÄGEN  AR3100  25 m     
18  61  Jonsson Pontus  2000  POLISEN  AM5300  25 m     
19  66  Mehari Josef  1999  POLISEN  AO4999  25 m     
20  72  Q Hammarlind Joakim  1993  POLISEN  AM7593  25 m     
21  75  Stålmarck David  2001  POLISEN  AI4701  25 m     
22  78  Wilkman Dennis  1998  POLISEN  AE6198  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  21 februari 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  13:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner