Program för TYR Challenger Meet 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
TYR Challenger Meet 2014 |
|
Utskriftsdatum |
03 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Täby |
|
Utskriftstid |
08:45 |
|
|
Arrangör |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 maj 2014 |
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar |
Finaler (11) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
329 |
2 |
Dmitri Denisenko |
2000 |
AY5900 |
KANAANS SS |
|
50m |
|
348 |
3 |
Oliver Simic |
1998 |
AY0198 |
TÄBY SIM |
|
50m |
|
51 |
4 |
Gabriel Cedergren |
1999 |
AW2799 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
65 |
1 |
Wiggo Frohde |
2000 |
AX3300 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
|
340 |
2 |
Oscar Amilon |
2002 |
AH6102 |
TÄBY SIM |
|
25m |
48.28 |
115 |
3 |
Erik From |
1996 |
AW6996 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
41.46 |
269 |
4 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
AE6903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
45.31 |
345 |
5 |
Karl Lingham |
2002 |
AM0502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
48.53 |
218 |
6 |
Alexander Bergström |
2002 |
AP2502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
54 |
1 |
Ludvig Grape Glennhage |
2001 |
AI3701 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
38.21 |
8 |
2 |
Gustav Ljungholm |
2000 |
AC8900 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
38.13 |
366 |
3 |
David Säll |
2000 |
AS8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
38.00 |
236 |
4 |
Shervin Ghahestani |
1997 |
AP5997 |
TÄBY SIM |
|
50m |
38.07 |
25 |
5 |
Mikael Karlsson |
1998 |
AQ0198 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
38.16 |
360 |
6 |
Linus Nykvist |
2001 |
AH3701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
38.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
270 |
1 |
Andres Pöllänen |
2001 |
AM5901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
37.43 |
211 |
2 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
AI6502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
37.14 |
321 |
3 |
Victor Nilsson |
2000 |
AL9300 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
36.89 |
370 |
4 |
Pontus Westberg |
2000 |
AS9500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
37.06 |
107 |
5 |
Viktor Bernås Östrand |
2000 |
AU3900 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
37.32 |
127 |
6 |
Simon Kallvikbacka |
1999 |
AG8399 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
37.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
271 |
1 |
Lukas Roosmark |
2002 |
AI1702 |
TÄBY SIM |
|
25m |
36.38 |
245 |
2 |
Edwin Häger |
1999 |
AQ9999 |
TÄBY SIM |
|
50m |
36.18 |
362 |
3 |
Rasmus Pettersson-Dahlberg |
2000 |
AQ2500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
35.65 |
240 |
4 |
Gabriel Hansson |
2000 |
AE8700 |
TÄBY SIM |
|
50m |
36.11 |
316 |
5 |
Oscar Eriksson |
2000 |
AN9700 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
36.30 |
260 |
6 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
AJ2901 |
TÄBY SIM |
|
50m |
36.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
359 |
1 |
Axel Modin |
2000 |
AJ5900 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
34.74 |
62 |
2 |
David Toreborg |
1999 |
AQ5999 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
34.57 |
225 |
3 |
Daniel Coleman |
2000 |
AP0700 |
TÄBY SIM |
|
50m |
34.46 |
333 |
4 |
Eric Olsson |
1999 |
AU8199 |
KANAANS SS |
|
25m |
34.52 |
6 |
5 |
William Jansson |
2000 |
AX1100 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
34.66 |
137 |
6 |
Elliot Nyström |
2002 |
AD6902 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
35.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
42 |
1 |
Jakob Rejdemyhr |
2000 |
AP1900 |
DANDERYD |
|
25m |
34.24 |
29 |
2 |
Brian Ooi |
1999 |
AV2199 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
34.14 |
313 |
3 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
AL8300 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
33.83 |
46 |
4 |
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
DANDERYD |
|
25m |
34.06 |
24 |
5 |
Daniel Karlsson |
2001 |
AL0901 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
34.16 |
61 |
6 |
Hugo Strandberg |
1999 |
AK0999 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
34.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
112 |
1 |
Nikola Despotovic |
1998 |
AW0798 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
33.22 |
243 |
2 |
Sebastian Holmerin |
1998 |
AJ4998 |
TÄBY SIM |
|
50m |
32.96 |
368 |
3 |
Samuel Talback |
2000 |
AB8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
32.31 |
2 |
4 |
Oscar Gullberg |
1999 |
AF8799 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
32.44 |
353 |
5 |
Samuel Bladin |
1999 |
AO4399 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
33.17 |
63 |
6 |
Oscar Törnquist |
2000 |
AM9300 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
33.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
117 |
1 |
Adam Gräns |
1996 |
AD6796 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
31.19 |
17 |
2 |
Thomas Östervall |
2000 |
AD3100 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
30.86 |
355 |
3 |
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
30.76 |
315 |
4 |
Jesper Eklund |
1998 |
AJ0198 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
30.81 |
110 |
5 |
Kevin Chong |
1998 |
AE9798 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
31.06 |
352 |
6 |
Emil Bengtsson |
1999 |
AT1599 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
31.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
138 |
1 |
Andreas Persson |
1996 |
AK2596 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
30.32 |
111 |
2 |
Cristian de Andrade |
1996 |
AT6796 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
30.09 |
11 |
3 |
Marcus Pirkizri |
1995 |
AY5595 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
29.34 |
287 |
4 |
Calle Westberg |
1995 |
AT9795 |
TÄBY SIM |
|
50m |
29.57 |
209 |
5 |
Isak Alin |
1999 |
AP0799 |
TÄBY SIM |
|
50m |
30.19 |
141 |
6 |
Erik Reinholdz |
1997 |
AF2397 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
30.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
291 |
1 |
William Åberg |
1997 |
AF1597 |
TÄBY SIM |
|
50m |
28.97 |
254 |
2 |
David Kruthammar |
1997 |
AN6197 |
TÄBY SIM |
|
50m |
27.86 |
183 |
3 |
Anton Lüning |
1996 |
AO0996 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
26.79 |
3 |
4 |
Wictor Häggblad |
1994 |
AJ8194 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
26.80 |
33 |
5 |
Jens Jacob Aabel Nordkvist |
1995 |
BB2995 |
DANDERYD |
|
25m |
27.92 |
327 |
6 |
Oskar Altzar |
1992 |
AX7792 |
KANAANS SS |
|
50m |
29.14 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
03 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
08:45 |
|