2021-12-01   02:10:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag 09.00

Seedede heat Lb 5
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Danske rgang grp 1    Udskriftsdato  26 juni 2014   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  08:43   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  26 juni 2014         
 
 
 
Lb 5, 200m Brystsvmning Damer  Indledende (11) 
Europarekord Senior: Rikke Mller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Mller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Senior: Rikke Mller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
49  Maja Meinert  2001  0118AO  AALBORG    50m  3:17.23 
557  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    50m  3:11.63 
520  Julie Fink  2001  0124AP  SNDERBORG    50m  3:11.36 
90  Line Gertz  2001  0156AT  AGF    50m  3:11.37 
185  Camilla Friis  2001  0146AV  GLADSAXE    50m  3:16.44 
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
635  Alberte R. Jakobsen  2001  0138AC  GSK    50m  3:11.00 
356  Ida Bgh Hald  2001  0184AX  SKOVBAKKEN    50m  3:10.85 
675  Sophia Lindegaard  2001  0132AV  NAKSKOV    50m  3:10.60 
420  Sarah Daly  2001  0138AX  LYNGBY    50m  3:09.95 
419  Maria Borre Jacobsen  2001  0166AR  LYNGBY    50m  3:10.52 
279  Mikkeline Mentz  2001  0122AJ  HOLBK    50m  3:10.84 
328  Ida Sophie Ahm  2001  0122AB  HOVEDSTAD    50m  3:10.93 
403  Pernille Pedersen  2001  0134AC  KGE    50m  3:11.03 

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
545  Caroline Camilla Castella  2001  0144BA  TRITON B    50m  3:07.60 
357  Line Johannsen  2001  0146AN  SKOVBAKKEN    50m  3:07.22 
330  Mathilde Kiilgaard  2001  0178AP  HOVEDSTAD    50m  3:06.02 
232  Mathilde Huberts  2000  0002AM  HELSINGR    50m  3:05.46 
640  Emma Mikkelsen  2001  0176AB  VEST    50m  3:05.73 
238  Katharina N Mller  2001  0122AI  HERLEV    50m  3:07.08 
560  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    50m  3:07.22 
246  Laura Gam  2001  0192AQ  HERNING    50m  3:09.04 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
482  Camilla D. Hansen  2000  0064AZ  S 68    50m  3:05.14 
175  Amalie Krogh Rohrberg  2000  0078AT  GENTOFTE    50m  3:04.79 
628  Xandra Huryn  2001  0138AB  STT    50m  3:04.02 
345  Marina Nissen Jakobsen  2000  0022AI  HRSHOLM    50m  3:03.16 
484  Dianna Au  2000  0068AK  SILKEBORG    50m  3:03.68 
233  Marta Kruse Johansen  2000  0068AP  HELSINGR    50m  3:04.66 
476  Silke Mehr  2000  0096AX  ROSKILDE    50m  3:05.09 
521  Nikoline Mathiesen  2000  0018AS  SNDERBORG    50m  3:05.32 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
303  Jennifer Thorius Bek  2000  0012AS  HORSENS    50m  3:02.85 
569  Michelle Jatta  2001  0116AR  TRITON V    50m  3:02.61 
430  Mette Baack  2000  0028AU  NEPTUN    50m  3:02.44 
504  Freya Ellehus  2000  0076AJ  SVENDBORG    50m  3:01.65 
651  Julie Sgaard  2001  0174AS  VIBORG    50m  3:02.19 
123  Enya Lindum Eskildsen  2000  0012AY  DELTA    50m  3:02.53 
292  Natascha Holm Byskov  2000  0072AY  HOLSTEBRO    50m  3:02.72 
102  Karina Garne Larsen  2000  0068AH  ALLERD    50m  3:03.09 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
449  Christine Nielsen  2001  0188AI  OSK    50m  3:01.54 
307  Sille Ibsen  2001  0134AU  HORSENS    50m  3:00.93 
398  Mette Hegelund  2000  0068AC  KGE    50m  3:00.40 
459  Hannah Fleng M. Jensen  2000  0032AO  PINGVINEN    50m  3:00.32 
553  Alberte Mammen  2001  0196AE  TRITON B    50m  3:00.39 
169  Maria Munch-Menzer  2001  0132AG  GENTOFTE    50m  3:00.87 
200  Nicoline Fejer  2001  0116AK  TUNE    50m  3:00.94 
499  Rebecca Haahr Pallesen  2000  0038AI  SMUT    50m  3:01.58 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
400  Sarah Aarslew Jensen  2000  0082AF  KGE    50m  3:00.15 
567  Johanne A. Christiansen  2000  0074AO  TRITON V    50m  2:59.90 
230  Helena Hjsted Eriksen  2000  0004AM  HELSINGR    50m  2:59.47 
472  Ingrid Bo Andersen  2001  0126AC  ROSKILDE    50m  2:58.81 
127  Jannie Eickhardt  2001  0134AI  ESBJERG    50m  2:58.99 
103  Amanda Egerod Lund  2000  0046AA  ALLERD    50m  2:59.72 
447  Mette Bruun-Petersen  2001  0196AT  OSK    50m  3:00.07 
304  Josefine Due Christensen  2001  0166AT  HORSENS    50m  3:00.28 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
139  Nadia Nrskov Vogt  2000  0046AC  ESBJERG    50m  2:57.80 
264  Alberte Kjrsgaard  2001  0102AA  HILLERD    50m  2:56.93 
312  Stella Krogh Lund  2000  0056AN  HORSENS    50m  2:55.91 
365  Caroline Bo Nielsen  2001  0174AL  KOLDING    50m  2:55.38 
162  Rosemarie Blicher  2000  0076AO  GENTOFTE    50m  2:55.88 
528  Helene Olesen  2000  0044AP  TEMPO    50m  2:56.74 
Astrid Dyrmose Kestner  2000  0008AB  JYLLINGE    50m  2:57.02 
502  Mathilde Snitgaard  2000  0054AF  STRUER    50m  2:57.95 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Ella Christensen Blanch  2000  0058AE  AALBORG    50m  2:53.08 
338  Kristine Mikkelsen  2000  0078AG  HVIDOVRE    50m  2:49.11 
566  Christina Christensen  2000  0046AO  TRITON V    50m  2:45.42 
173  Nikoline Nilsson Norby  2000  0064AN  GENTOFTE    50m  2:41.80 
551  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    50m  2:43.01 
337  Frederikke Mertins  2000  0014AE  HVIDOVRE    50m  2:47.09 
621  Johanna Berthelsen  2000  0096AO  VAT CPH-MK    50m  2:51.90 
203  Mette S. Khler  2001  0192AK  TUNE    50m  2:54.78 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
387  Liva Schmid  2000  0012AV  KVIK    50m  2:52.24 
549  Mille Hesselgren Ikov  2000  0012AH  TRITON B    50m  2:47.98 
490  Julie Lundorff Larsen  2000  0018AC  SILKEBORG    50m  2:44.47 
397  Melanie Degner  2000  0098AC  KGE    50m  2:41.30 
111  Mia Steen Duus  2001  0114AE  BIRKERD    50m  2:42.86 
535  Anne Sofie Slvkjr  2000  0004AW  THISTED    50m  2:46.51 
373  Regitze Gaard  2001  0178AG  KVIK    50m  2:49.95 
461  Nicoline Ahrentsen  2000  0016AA  RINGE    50m  2:54.07 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
344  Anna Fiedler  2001  0198AN  HRSHOLM    50m  2:52.00 
305  Michelle Franow  2001  0102AH  HORSENS    50m  2:47.79 
110  Augusta Marie Christensen  2000  0026AC  BIRKERD    50m  2:43.52 
168  Jessica Yu Mortensen  2000  0072AG  GENTOFTE    50m  2:40.41 
415  Josefine Sgaard Andresen  2000  0008AO  LYNGBY    50m  2:42.13 
368  Laura Findahl Andersen  2001  0142AA  KVIK    50m  2:46.12 
130  Maria Mller Glargaard  2001  0182AE  ESBJERG    50m  2:49.39 
161  Nicole Bennetsen  2000  0048AA  GENTOFTE    50m  2:53.83 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 juni 2014 
Licens til Hovedstadens Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner