2021-11-30   10:03:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag 09.00

Seedede heat Lb 6
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Danske rgang grp 1    Udskriftsdato  26 juni 2014   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  08:43   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  26 juni 2014         
 
 
 
Lb 6, 200m Brystsvmning Herrer  Indledende (5) 
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
613  Andreas Norup  1999  9927AP  VAT CPH-MK    50m  2:53.95 
272  Kasper Mertz Borum  1999  9977AD  HEI    50m  2:49.73 
324  Linus Koefoed Weiss  1999  9969AJ  HOVEDSTAD    50m  2:48.76 
192  Sebastian Mikkelsen  1998  9811AF  GLADSAXE    50m  2:46.82 
276  Markus Bjsen  1999  9987AE  HOLBK    50m  2:47.40 
104  Mads Thorenfeldt Poulsen  1999  9965AD  ALLERD    50m  2:49.41 
637  Kenneth Abcell  1998  9817AE  VEST    50m  2:50.50 
247  Jens Grarup  1999  9927AJ  HERNING    50m  2:56.61 

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
265  Victor Kjrsgaard  1998  9861AF  HILLERD    50m  2:46.63 
352  Philip Schitz  1999  9965AF  HRSHOLM    50m  2:45.12 
475  Emil Johansen  1999  9935AB  ROSKILDE    50m  2:43.48 
306  Nicklas Steen Hansen  1999  9905AI  HORSENS    50m  2:42.22 
462  Lauritz Bech  1998  9839AD  RINGE    50m  2:42.89 
131  Nicolai Grene  1998  9885AE  ESBJERG    50m  2:44.12 
286  Andr Goldberg Ballerini  1999  9955AI  FR.SUND    50m  2:45.24 
360  Magnus Loose  1999  9977AM  KALUNDBORG    50m  2:46.72 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
222  Oliver Christiansen  1999  9903AN  HELSINGE    50m  2:41.02 
51  Daniel Haahr Pallesen  1998  9845AN  AALBORG    50m  2:36.41 
196  Frederik Rindshj  1999  9955AN  GLADSAXE    50m  2:33.40 
608  Marcus Dan Hansen  1999  9965AB  VAT CPH-MK    50m  2:29.52 
253  Toke Michaelsen  1999  9933AJ  HERNING    50m  2:31.65 
669  Emil Knudsen  1999  9975AO  HSK    50m  2:35.36 
644  Mathias Wilquin  1998  9873AH  VEST    50m  2:38.92 
295  Kasper Laursen  1998  9819AF  HOLSTEBRO    50m  2:41.82 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
448  Malthe Bg  1998  9815AC  OSK    50m  2:40.49 
467  Magnus Carstensen  1999  9903AH  RINGSTED    50m  2:35.90 
649  Emil Houlborg  1998  9859AP  VIBORG    50m  2:32.95 
187  Jonas Hyllested  1999  9955AB  GLADSAXE    50m  2:29.22 
138  Jonas Bruun Sleiman  1998  9807AD  ESBJERG    50m  2:31.21 
326  Mathias Holdrup  1999  9991AF  HOVEDSTAD    50m  2:35.36 
57  Sebastian Reese  1998  9881AK  AALBORG    50m  2:38.82 
638  Casper Davidsen  1999  9979AA  VEST    50m  2:41.63 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
50  Morten Due Nielsen  1999  9995AF  AALBORG    50m  2:40.10 
282  Niels Ottosen  1998  9801AF  HOLBK    50m  2:35.43 
145  Philip Greve  1998  9839AK  FARUM    50m  2:31.87 
88  Tobias B. Bjerg  1998  9807AC  AGF    50m  2:25.87 
129  Mikkel Gadgaard  1999  9923AA  ESBJERG    50m  2:29.62 
410  Andreas Kaas Elmgreen  1999  9903AA  LYNGBY    50m  2:34.42 
105  Asbjrn Laksafoss Sparre  1998  9897AA  ALLERD    50m  2:38.48 
288  Frederik Lundgaard  1999  9965AE  FR.SUND    50m  2:41.28 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 juni 2014 
Licens til Hovedstadens Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner