2020-02-27   09:41:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Løb 1, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1999-2001 
166  Bierre Victoria  2000  HERLEV  0022AS  25 m  29.03   
280  Stampe Katrine  2000  ALLERØD  0068AM  25 m  30.03   
104  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  25 m  31.26   
352  Meier Julie Stampe  2001  BIRKERØD  0166AC  25 m  32.15   
168  Brock Celine Termark  2000  HERLEV  0038AA  25 m  32.88   
215  Pedersen Sif Bjørk  2000  SØLLERØD  0052AV  25 m  32.97   
194  Wiuff Cecilie  2000  HERLEV  0072AB  50 m  33.61   
105  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  25 m  33.96   
319  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  25 m  34.09   
10  278  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  25 m  34.11   
11  145  Rohrberg Amalie Krogh  2000  GENTOFTE  0078AT  25 m  34.42   
12  320  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  25 m  35.00   
13  112  Sørensen Josefine  2000  VEST  0038AM  25 m  35.32   
14  175  Hinklon Alison Lodal  2001  HERLEV  0134BA  25 m  36.38   
15  388  Rask Runa Worsaae  2000  SØLLERØD  0094AX  25 m  39.38   
16  140  Madsen Sif Nikoline  2001  GENTOFTE  0122AQ  25 m  39.55   
17  213  Lindholm Anna  2001  SØLLERØD  0192AR  25 m  41.78   
18  103  Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  25 m  42.05   
19  97  Jacobsen Amalie K.  2000  VEST  0062AO  25 m  42.34   
20  111  Sørensen Emilie Stilling  2000  VEST  0028AB  25 m  43.29   
21  81  Wolff-Sneedorff Elvira  2001  LYNGBY  0156AJ  50 m  45.37   
22  173  Hald Emma  2001  HERLEV  0172AM  25 m  48.50   
23  83  Thimmer Cassandra  1999  LYNGBY  9914AW  25 m  34.86  EXT 
Årg. 2002-2003 
71  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  25 m  34.96   
167  Brast Maja Egebjerg  2002  HERLEV  0206AF  25 m  35.26   
82  Vølund Olivia Olivarius  2002  LYNGBY  0278AD  50 m  38.97   
135  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  25 m  39.28   
144  Petersen Natalie Clara  2002  GENTOFTE  0296AB  25 m  39.69   
128  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  25 m  41.94   
126  Boesen Signe Dyrskjøt  2003  GENTOFTE  0308AB  25 m  43.35   
318  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m  44.08   
337  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  25 m  44.29   
10  323  Boutrup Laura  2003  BIRKERØD  0302AB  25 m  44.42   
11  252  Schrøder Katrine Buhl  2002  ALLERØD  0236AA  25 m  45.30   
12  376  Vallentin Alberte  2003  BIRKERØD  0308AG  25 m  48.64   
13  180  Johansen Thea F.  2003  HERLEV  0324AA  25 m  48.72   
14  253  Sindahl Amalie  2002  ALLERØD  0298AG  25 m  50.00   
15  193  Weber Sofie Boesgaard  2002  HERLEV  0278AK  25 m  59.42   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
2_S
Løb 2, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
275  Jeppsson Kasper  1999  ALLERØD  9961AG  25 m  30.22   
114  Wifstrand Martin W.  1998  VEST  9883AH  25 m  30.62   
209  Høgenhaug Pierre  1999  SØLLERØD  9939AJ  25 m  31.13   
181  Kiss Christopher  1999  HERLEV  9935AJ  25 m  31.16   
113  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  25 m  31.50   
75  Sieben Lukas  1999  LYNGBY  9999AF  25 m  32.16   
274  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  25 m  34.74   
276  Jepsen Mads Keis  1998  ALLERØD  9819AA  50 m  36.83   
279  Poulsen Mads Thorenfeldt  1999  ALLERØD  9965AD  25 m  38.07   
Årg. 2000-2001 
54  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  25 m  30.80   
136  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  25 m  31.46   
68  Mathiassen Jeppe  2000  LYNGBY  0093AE  25 m  32.14   
142  Norus Jens Christian  2000  GENTOFTE  0053AN  25 m  33.36   
49  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  34.64   
76  Simonsen William  2000  LYNGBY    25 m  34.78   
123  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  35.21   
137  Lund Frederik  2000  GENTOFTE  0083AA  25 m  35.72   
149  Strøbæk Lucas  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  36.43   
10  94  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  25 m  36.62   
11  133  Hellmann William  2000  GENTOFTE  0075AL  25 m  38.76   
12  62  Jeppesen Oliver Aagaard  2001  LYNGBY  0129AL  25 m  39.02   
13  70  Mogensen Anders Blix  2000  LYNGBY  0045AG  25 m  39.30   
14  224  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  25 m  40.47   
15  138  Lundin Carl Martin  2001  GENTOFTE  0123AE  25 m  41.76   
16  219  Solok Valdemar  2001  SØLLERØD  0107AP  25 m  42.76   
17  96  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  25 m  43.11   
18  95  Gjettermann Marcus G.  2001  VEST  0127AE  25 m  43.44   
19  174  Hansen Philip  2001  HERLEV  0143AM  25 m  43.60   
20  89  Borg Frederik  2000  VEST  0035AM  25 m  46.22   
Årg. 2002-2003 
202  Andersen Christoffer H.  2002  SØLLERØD  0285AH  25 m  38.39   
55  Fabiansen Gustav  2002  LYNGBY  0215AH  25 m  38.56   
63  Kayerød-Rasmussen Emil  2002  LYNGBY  0253AH  25 m  39.25   
374  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  25 m  41.07   
355  Olesen Mads Rønn  2002  BIRKERØD  0281AC  25 m  42.94   
182  Li Erik  2003  HERLEV  0391AF  25 m  43.03   
222  Weiss Christoffer  2002  SØLLERØD  0273AE  25 m  45.51   
172  Eskjær-Køppen Peter  2002  HERLEV  0203AD  25 m  45.99   
93  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  25 m  46.82   
10  102  Martinsen Otto Pons  2002  VEST  0233AJ  25 m  46.87   
11  220  Toft Gustav Blangstrup  2002  SØLLERØD    25 m  50.00   
12  387  Høgenhaug Thomas  2003  SØLLERØD  0391AG  25 m  50.86   
13  359  Platzer Alexander  2002  BIRKERØD  0235AF  25 m  52.11   
14  201  Albrecten Max  2003  SØLLERØD  0333AJ  25 m  53.42   
15  363  Qvist Valdemar Witt  2003  BIRKERØD  0395AC  25 m  54.20   
16  338  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  25 m  55.00   
17  187  Moffett Kristian  2003  HERLEV  0339AA  25 m  1:03.65   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
3_S
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1999-2001 
58  Hammershøj Cassandra  2001  LYNGBY  0174AK  25 m  28.67   
44  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  25 m  28.92   
168  Brock Celine Termark  2000  HERLEV  0038AA  25 m  29.60   
104  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  50 m  29.96   
105  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  25 m  30.26   
45  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  30.56   
216  Petri Frederikke  2001  SØLLERØD  0168AH  25 m  30.89   
175  Hinklon Alison Lodal  2001  HERLEV  0134BA  25 m  31.64   
349  Lentoft Luna Juul  2000  BIRKERØD  0044AE  25 m  31.88   
10  143  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  25 m  32.08   
11  103  Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  25 m  32.28   
12  51  Daly Sarah  2001  LYNGBY  0138AX  25 m  33.32   
13  208  Høgenhaug Cecilia  2001  SØLLERØD  0134AJ  25 m  33.56   
14  50  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  25 m  33.59   
15  112  Sørensen Josefine  2000  VEST  0038AM  25 m  33.60   
16  81  Wolff-Sneedorff Elvira  2001  LYNGBY  0156AJ  25 m  33.73   
17  131  Hansen Andrea Jess  2001  GENTOFTE  0196AK  25 m  33.85   
18  111  Sørensen Emilie Stilling  2000  VEST  0028AB  25 m  34.39   
19  48  Borre-Jacobsen Maria  2001  LYNGBY  0108AK  25 m  35.01   
20  97  Jacobsen Amalie K.  2000  VEST  0062AO  25 m  36.10   
21  115  Vind India Klyver  2001  VEST  0154AZ  25 m  37.91   
22  173  Hald Emma  2001  HERLEV  0172AM  25 m  39.44   
23  83  Thimmer Cassandra  1999  LYNGBY  9914AW  25 m  29.97  EXT 
Årg. 2002-2003 
72  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  25 m  29.99   
221  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  25 m  30.17   
77  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  25 m  31.26   
335  Gjerløv Clara  2002  BIRKERØD  0224AF  25 m  31.50   
167  Brast Maja Egebjerg  2002  HERLEV  0206AF  25 m  31.77   
128  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  25 m  31.86   
66  Linden Mathilde van der  2002  LYNGBY  0208AE  25 m  32.46   
254  Stampe Julie  2002  ALLERØD  0276AB  50 m  32.65   
135  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  25 m  33.68   
10  106  Nybroe Laura Lyngbye  2002  VEST  0272AL  25 m  33.89   
11  144  Petersen Natalie Clara  2002  GENTOFTE  0296AB  25 m  34.61   
12  151  Teschl Laura Grøn  2002  GENTOFTE  0262AL  25 m  35.67   
13  126  Boesen Signe Dyrskjøt  2003  GENTOFTE  0308AB  25 m  36.11   
14  134  Ibsen Molly  2003  GENTOFTE  0372AG  25 m  37.10   
15  351  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  25 m  37.63   
16  206  Gjelstrup Sophie  2002  SØLLERØD  0244AQ  25 m  38.00   
17  337  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  25 m  38.22   
18  125  Blicher Barbara  2003  GENTOFTE  0328AB  25 m  38.68   
19  376  Vallentin Alberte  2003  BIRKERØD  0308AG  25 m  40.03   
20  318  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m  40.37   
21  251  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  25 m  41.07   
22  243  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  25 m  42.06   
23  193  Weber Sofie Boesgaard  2002  HERLEV  0278AK  25 m  42.08   
24  116  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  25 m  42.35   
25  178  Jensen Helene  2003  HERLEV  0394AE  25 m  43.79   
26  211  Kehlet Mathilde  2003  SØLLERØD  0346AO  25 m  48.43   
27  203  Astrup Emilie Sofie  2003  SØLLERØD  0378AR  25 m  48.87   
28  189  Oest Ida  2003  HERLEV    25 m  48.91   
29  190  Persson Sofie Sønderby  2003  HERLEV  0332AQ  25 m  52.71   
30  169  Bøg Karen  2003  HERLEV    25 m  59.03   
Årg. 2004-2014 
326  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  25 m  37.11   
353  Nørby Camille  2004  BIRKERØD  0498AE  25 m  41.38   
343  Jensen Betty Marie  2004  BIRKERØD  0468AF  25 m  43.47   
364  Ramlow Mathilde  2004  BIRKERØD  0478AE  25 m  44.91   
204  Drucker Pauline  2004  SØLLERØD  0474AG  25 m  45.55   
346  Johansen Esmeralda  2004  BIRKERØD  0482AB  25 m  47.44   
367  Ryding Rosalie Viola  2005  BIRKERØD  0552AB  25 m  47.74   
354  Olesen Astrid Rønn  2005  BIRKERØD  0504AB  25 m  47.76   
314  Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERØD    25 m  47.90   
10  321  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  25 m  48.01   
11  184  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  HERLEV  0554AB  25 m  48.64   
12  161  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  25 m  49.58   
13  333  Fæster Karla Marie  2004  BIRKERØD  0446AG  25 m  49.86   
14  361  Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  25 m  52.25   
15  179  Jensen Laura Thorlund  2004  HERLEV  0436AJ  25 m  53.74   
16  196  Ørneborg Cathrine  2005  HERLEV  0558AC  25 m  54.74   
17  348  Krølner Anna  2004  BIRKERØD  0434AF  25 m  55.11   
18  360  Porsdal Camilla  2005  BIRKERØD  0592AB  25 m  55.17   
19  328  Clausen Sarah Holm  2004  BIRKERØD  0486AG  25 m  1:02.85   
20  162  Andersen Björk N.  2006  HERLEV    25 m  1:05.03   
21  192  Weber Mathilde Boesgaard  2004  HERLEV  0494AE  25 m  1:09.52   
22  191  Thomsen Josephine  2005  HERLEV    25 m  1:15.03   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
4_S
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
114  Wifstrand Martin W.  1998  VEST  9883AH  25 m  26.89   
92  Davidsen Casper  1999  VEST  9979AA  25 m  28.05   
331  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  25 m  28.23   
60  Hansen Simon Ajken  1999  LYNGBY  9905AK  25 m  28.39   
88  Abcell Kenneth  1998  VEST  9817AE  25 m  28.50   
59  Hansen David Ajken  1999  LYNGBY  9917AJ  25 m  28.82   
79  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  25 m  28.97   
113  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  25 m  29.10   
64  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  25 m  30.16   
10  129  Garred William  1999  GENTOFTE  9907AC  25 m  30.32   
11  67  Maack Lucas Dybendal  1999  LYNGBY  9923AJ  25 m  31.50   
12  69  Mikkel Christoffer Drejer  1999  LYNGBY  9967AP  25 m  32.93   
Årg. 2000-2001 
375  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  25.49   
49  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  27.50   
54  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  25 m  28.16   
68  Mathiassen Jeppe  2000  LYNGBY  0093AE  25 m  29.60   
183  Lund Felix  2001  HERLEV  0123AM  25 m  29.92   
70  Mogensen Anders Blix  2000  LYNGBY  0045AG  25 m  30.26   
65  Larsen Christopher Toftel  2000  LYNGBY  0035AR  25 m  30.45   
76  Simonsen William  2000  LYNGBY    25 m  30.70   
142  Norus Jens Christian  2000  GENTOFTE  0053AN  50 m  30.94   
10  149  Strøbæk Lucas  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  30.98   
11  123  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  31.10   
12  152  Vang-Jensen Christoffer  2001  GENTOFTE  0115AG  25 m  31.19   
13  62  Jeppesen Oliver Aagaard  2001  LYNGBY  0129AL  25 m  31.50   
14  47  Bjørnskov Mads Møller  2001  LYNGBY  0173AH  25 m  31.53   
15  94  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  25 m  31.82   
16  137  Lund Frederik  2000  GENTOFTE  0083AA  25 m  32.02   
17  56  Frydensberg Albert  2001  LYNGBY  0133AH  25 m  32.49   
18  78  Steensen Alfred  2001  LYNGBY  0117AK  25 m  32.92   
19  133  Hellmann William  2000  GENTOFTE  0075AL  25 m  32.94   
20  90  Brink-Frerup Andreas  2001  VEST  0139AE  25 m  33.82   
21  150  Taul Valdemar  2001  GENTOFTE  0105AH  25 m  33.84   
22  138  Lundin Carl Martin  2001  GENTOFTE  0123AE  25 m  34.15   
23  241  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  25 m  34.23   
24  146  Skinhøj Christian  2001  GENTOFTE  0165AG  25 m  34.34   
25  154  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  34.34   
26  124  Becktor August  2001  GENTOFTE  0159AE  25 m  35.57   
27  174  Hansen Philip  2001  HERLEV  0143AM  25 m  36.08   
28  389  Nørskov Mathias  2001  SØLLERØD  0145AN  25 m  36.16   
29  98  Jensen Lucas  2001  VEST  0183AM  25 m  37.23   
30  165  Benli Adar  2001  HERLEV    25 m  41.03   
31  91  Carstensen Mads Emil B.  2001  VEST  0143AO  25 m  41.21   
Årg. 2002-2003 
341  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  25 m  29.76   
342  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  25 m  30.36   
61  Højberg Alfred  2002  LYNGBY  0267AD  25 m  30.53   
63  Kayerød-Rasmussen Emil  2002  LYNGBY  0253AH  25 m  32.69   
374  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  25 m  32.71   
195  Wiuff Nicolai  2002  HERLEV  0243AB  25 m  32.83   
322  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  25 m  33.00   
139  Lønborg Carl-Emil  2002  GENTOFTE  0241AJ  25 m  33.83   
330  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  25 m  33.87   
10  55  Fabiansen Gustav  2002  LYNGBY  0215AH  25 m  34.24   
11  370  Skytte Victor Arendt  2002  BIRKERØD  0255AF  25 m  34.59   
12  222  Weiss Christoffer  2002  SØLLERØD  0273AE  25 m  36.46   
13  110  Sonne-Schmidt Sebastian  2003  VEST  0387AB  25 m  36.77   
14  355  Olesen Mads Rønn  2002  BIRKERØD  0281AC  25 m  36.85   
15  359  Platzer Alexander  2002  BIRKERØD  0235AF  25 m  37.11   
16  365  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  25 m  37.31   
17  182  Li Erik  2003  HERLEV  0391AF  25 m  37.81   
18  205  Finnsson Baldur Freyr  2002  SØLLERØD    25 m  38.89   
19  210  Juul Asger Hugo  2003  SØLLERØD  0339AB  25 m  38.96   
20  207  Grunnet Oliver  2002  SØLLERØD  0201AM  25 m  39.44   
21  93  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  25 m  40.57   
22  363  Qvist Valdemar Witt  2003  BIRKERØD  0395AC  25 m  41.12   
23  163  Beiter Gustav Bendix  2003  HERLEV  0321AB  25 m  41.14   
24  338  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  25 m  41.26   
25  187  Moffett Kristian  2003  HERLEV  0339AA  25 m  41.42   
26  394  Jensen Oscar  2003  BIRKERØD  0317AE  25 m  43.14   
27  214  Montag Ludvig  2003  SØLLERØD  0357AI  25 m  50.02   
28  186  Misimi Altin  2002  HERLEV    25 m  56.03   
Årg. 2004-2014 
317  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  25 m  38.71   
377  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  25 m  39.52   
356  Pedersen Nicolaj  2005  BIRKERØD  0537AA  25 m  40.92   
344  Jensen Tobias Stenderup  2005  BIRKERØD    25 m  41.30   
378  Ølshøj William  2004  BIRKERØD  0415AC  25 m  44.97   
366  Rosenbohm Asbjørn  2004  BIRKERØD  0405AB  25 m  45.74   
324  Boyer Oscar  2004  BIRKERØD  0429AD  25 m  46.01   
336  Hargreaves Ben  2005  BIRKERØD  0597AA  25 m  46.84   
170  Christensen Jeppe Bayer  2005  HERLEV    25 m  48.28   
10  315  Alexandersen Jonas Riff  2005  BIRKERØD  0559AA  25 m  49.39   
11  371  Spragge Rasmus  2004  BIRKERØD  0437AC  25 m  51.03   
12  347  Jørgensen Thomas  2005  BIRKERØD  0543AB  25 m  52.75   
13  357  Pedersen Sebastian  2005  BIRKERØD  0547AA  25 m  53.04   
14  185  Mikkelsen Alfred  2004  HERLEV    25 m  54.03   
15  368  Røgind Christian  2004  BIRKERØD  0457AA  25 m  55.49   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
5_S
Løb 5, 400m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2000-2001 
329  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  25 m  5:22.67   
166  Bierre Victoria  2000  HERLEV  0022AS  25 m  5:23.64   
325  Christensen Augusta Marie  2000  BIRKERØD  0026AC  25 m  5:26.67   
46  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  25 m  5:30.44   
141  Munch-Menzer Maria  2001  GENTOFTE  0132AG  25 m  5:42.40   
109  Sjøgren Natascha Bonnén  2000  VEST  0032AG  25 m  5:45.59   
194  Wiuff Cecilie  2000  HERLEV  0072AB  25 m  5:45.91   
132  Hansen Rebecca  2000  GENTOFTE  0004AO  25 m  5:49.00   
278  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  25 m  6:19.09   
10  108  Scott Sarah Krogh  2000  VEST  0088AM  25 m  6:21.16   
11  188  Møller Katharina N  2001  HERLEV  0122AI  25 m  6:24.05   
12  388  Rask Runa Worsaae  2000  SØLLERØD  0094AX  25 m  6:50.20   
Årg. 2002-2003 
334  Føyn Anne  2002  BIRKERØD  0282AF  25 m  5:58.74   
232  Graasbøll Mille  2002  ALLERØD  0234AB  25 m  6:12.67   
254  Stampe Julie  2002  ALLERØD  0276AB  25 m  6:15.26   
212  Kruse Josephine  2002  SØLLERØD  0242AQ  25 m  6:28.62   
362  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  25 m  6:40.50   
340  Hvitved Isabel Vang  2003  BIRKERØD  0316AB  25 m  6:45.50   
243  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  25 m  7:10.00   
350  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  25 m  7:15.50   
351  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  25 m  7:15.50   
10  240  Nielsen Marie  2003  ALLERØD  0304AE  25 m  7:20.00   
11  242  Nielsen Sofie  2003  ALLERØD  0348AD  25 m  7:30.00   
12  251  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  25 m  7:30.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
6_S
Løb 6, 400m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
181  Kiss Christopher  1999  HERLEV  9935AJ  25 m  5:10.83   
100  Lantz Sebastian Bidstrup  1999  VEST  9901AH  25 m  5:16.26   
148  Soja Jakob Sixten  1999  GENTOFTE  9943AA  50 m  5:23.69   
Årg. 2000-2001 
375  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  5:08.99   
153  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  5:17.26   
68  Mathiassen Jeppe  2000  LYNGBY  0093AE  25 m  5:44.11   
373  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  25 m  5:55.50   
339  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  6:10.50   
369  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  6:10.50   
224  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  25 m  6:20.00   
234  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  25 m  6:20.00   
241  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  25 m  6:20.00   
10  164  Beiter Victor Bendix  2001  HERLEV  0113AG  25 m  6:29.03   
11  316  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  6:38.73   
12  233  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  25 m  6:40.00   
13  183  Lund Felix  2001  HERLEV  0123AM  25 m  6:49.03   
14  99  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  25 m  6:49.70   
15  219  Solok Valdemar  2001  SØLLERØD  0107AP  25 m  7:02.75   
16  96  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  25 m  7:28.99   
Årg. 2002-2003 
61  Højberg Alfred  2002  LYNGBY  0267AD  25 m  6:00.00   
202  Andersen Christoffer H.  2002  SØLLERØD  0285AH  25 m  6:02.39   
341  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  25 m  6:10.50   
342  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  25 m  6:20.50   
195  Wiuff Nicolai  2002  HERLEV  0243AB  25 m  6:31.03   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
7_S
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2000-2001 
44  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  25 m  35.74   
141  Munch-Menzer Maria  2001  GENTOFTE  0132AG  25 m  38.12   
45  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  38.19   
51  Daly Sarah  2001  LYNGBY  0138AX  25 m  38.59   
168  Brock Celine Termark  2000  HERLEV  0038AA  25 m  39.87   
145  Rohrberg Amalie Krogh  2000  GENTOFTE  0078AT  25 m  39.97   
58  Hammershøj Cassandra  2001  LYNGBY  0174AK  25 m  40.71   
104  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  25 m  41.14   
103  Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  25 m  41.76   
10  352  Meier Julie Stampe  2001  BIRKERØD  0166AC  25 m  42.24   
11  213  Lindholm Anna  2001  SØLLERØD  0192AR  25 m  43.53   
12  48  Borre-Jacobsen Maria  2001  LYNGBY  0108AK  25 m  43.86   
13  50  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  25 m  44.95   
14  131  Hansen Andrea Jess  2001  GENTOFTE  0196AK  25 m  45.09   
15  188  Møller Katharina N  2001  HERLEV  0122AI  25 m  46.84   
16  115  Vind India Klyver  2001  VEST  0154AZ  25 m  50.99   
17  112  Sørensen Josefine  2000  VEST  0038AM  25 m  53.70   
Årg. 2002-2003 
212  Kruse Josephine  2002  SØLLERØD  0242AQ  25 m  39.62   
66  Linden Mathilde van der  2002  LYNGBY  0208AE  25 m  40.26   
106  Nybroe Laura Lyngbye  2002  VEST  0272AL  25 m  43.89   
71  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  25 m  44.23   
151  Teschl Laura Grøn  2002  GENTOFTE  0262AL  25 m  45.50   
72  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  25 m  46.62   
240  Nielsen Marie  2003  ALLERØD  0304AE  25 m  47.00   
242  Nielsen Sofie  2003  ALLERØD  0348AD  25 m  47.00   
221  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  50 m  47.23   
10  125  Blicher Barbara  2003  GENTOFTE  0328AB  25 m  48.85   
11  193  Weber Sofie Boesgaard  2002  HERLEV  0278AK  25 m  50.42   
12  252  Schrøder Katrine Buhl  2002  ALLERØD  0236AA  25 m  52.00   
13  134  Ibsen Molly  2003  GENTOFTE  0372AG  25 m  52.51   
14  211  Kehlet Mathilde  2003  SØLLERØD  0346AO  25 m  52.83   
15  178  Jensen Helene  2003  HERLEV  0394AE  25 m  53.61   
16  197  Ørneborg Inge-Marie  2003  HERLEV  0348AK  25 m  53.86   
17  206  Gjelstrup Sophie  2002  SØLLERØD  0244AQ  25 m  54.08   
18  250  Rygaard Asta  2003  ALLERØD  0312AK  25 m  55.00   
19  101  Lundhus Sasia  2002  VEST  0216AO  25 m  56.43   
20  169  Bøg Karen  2003  HERLEV    25 m  1:14.03   
21  190  Persson Sofie Sønderby  2003  HERLEV  0332AQ  25 m  1:14.03   
Årg. 2004-2014 
184  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  HERLEV  0554AB  25 m  1:02.36   
179  Jensen Laura Thorlund  2004  HERLEV  0436AJ  25 m  1:14.03   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
8_S
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
92  Davidsen Casper  1999  VEST  9979AA  25 m  35.20   
331  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  25 m  36.24   
79  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  25 m  36.74   
88  Abcell Kenneth  1998  VEST  9817AE  25 m  37.40   
209  Høgenhaug Pierre  1999  SØLLERØD  9939AJ  25 m  38.08   
75  Sieben Lukas  1999  LYNGBY  9999AF  25 m  38.50   
130  Hagemann Walther  1999  GENTOFTE  9907AJ  25 m  39.28   
69  Mikkel Christoffer Drejer  1999  LYNGBY  9967AP  25 m  42.87   
129  Garred William  1999  GENTOFTE  9907AC  25 m  46.33   
Årg. 2000-2001 
164  Beiter Victor Bendix  2001  HERLEV  0113AG  25 m  37.17   
149  Strøbæk Lucas  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  38.21   
68  Mathiassen Jeppe  2000  LYNGBY  0093AE  25 m  43.99   
138  Lundin Carl Martin  2001  GENTOFTE  0123AE  25 m  44.05   
375  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  45.02   
146  Skinhøj Christian  2001  GENTOFTE  0165AG  25 m  45.26   
234  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  25 m  47.00   
95  Gjettermann Marcus G.  2001  VEST  0127AE  25 m  49.46   
90  Brink-Frerup Andreas  2001  VEST  0139AE  25 m  50.04   
10  389  Nørskov Mathias  2001  SØLLERØD  0145AN  25 m  53.49   
11  165  Benli Adar  2001  HERLEV    25 m  54.03   
Årg. 2002-2003 
139  Lønborg Carl-Emil  2002  GENTOFTE  0241AJ  25 m  42.73   
202  Andersen Christoffer H.  2002  SØLLERØD  0285AH  25 m  44.29   
102  Martinsen Otto Pons  2002  VEST  0233AJ  25 m  49.49   
220  Toft Gustav Blangstrup  2002  SØLLERØD    25 m  55.00   
163  Beiter Gustav Bendix  2003  HERLEV  0321AB  25 m  55.11   
176  Holm Peter  2003  HERLEV  0393AF  25 m  57.03   
93  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  25 m  59.91   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
9_S
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2000-2001 
332  Erichsen Camille  2001  BIRKERØD  0192AC  25 m  31.69   
105  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  25 m  32.58   
215  Pedersen Sif Bjørk  2000  SØLLERØD  0052AV  25 m  35.09   
141  Munch-Menzer Maria  2001  GENTOFTE  0132AG  25 m  37.24   
281  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  25 m  37.37   
277  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  25 m  37.62   
132  Hansen Rebecca  2000  GENTOFTE  0004AO  25 m  38.02   
140  Madsen Sif Nikoline  2001  GENTOFTE  0122AQ  25 m  38.93   
143  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  25 m  40.07   
10  111  Sørensen Emilie Stilling  2000  VEST  0028AB  25 m  41.06   
11  131  Hansen Andrea Jess  2001  GENTOFTE  0196AK  25 m  41.96   
12  97  Jacobsen Amalie K.  2000  VEST  0062AO  25 m  42.24   
13  208  Høgenhaug Cecilia  2001  SØLLERØD  0134AJ  25 m  42.60   
14  173  Hald Emma  2001  HERLEV  0172AM  25 m  46.14   
15  282  Thramkrongart Silje  2001  ALLERØD  0172AL  25 m  46.51   
16  216  Petri Frederikke  2001  SØLLERØD  0168AH  25 m  47.41   
Årg. 2002-2003 
77  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  34.58   
335  Gjerløv Clara  2002  BIRKERØD  0224AF  25 m  36.00   
167  Brast Maja Egebjerg  2002  HERLEV  0206AF  25 m  36.37   
232  Graasbøll Mille  2002  ALLERØD  0234AB  25 m  37.00   
82  Vølund Olivia Olivarius  2002  LYNGBY  0278AD  25 m  42.14   
134  Ibsen Molly  2003  GENTOFTE  0372AG  25 m  42.41   
253  Sindahl Amalie  2002  ALLERØD  0298AG  25 m  45.65   
178  Jensen Helene  2003  HERLEV  0394AE  25 m  45.79   
197  Ørneborg Inge-Marie  2003  HERLEV  0348AK  25 m  46.30   
10  101  Lundhus Sasia  2002  VEST  0216AO  25 m  48.09   
11  180  Johansen Thea F.  2003  HERLEV  0324AA  25 m  48.64   
12  116  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  25 m  53.65   
13  189  Oest Ida  2003  HERLEV    25 m  57.51   
14  250  Rygaard Asta  2003  ALLERØD  0312AK  25 m  59.78   
15  203  Astrup Emilie Sofie  2003  SØLLERØD  0378AR  25 m  1:04.50   
16  169  Bøg Karen  2003  HERLEV    25 m  1:05.03   
17  190  Persson Sofie Sønderby  2003  HERLEV  0332AQ  25 m  1:05.71   
Årg. 2004-2014 
353  Nørby Camille  2004  BIRKERØD  0498AE  25 m  47.38   
326  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  25 m  48.74   
364  Ramlow Mathilde  2004  BIRKERØD  0478AE  25 m  51.23   
343  Jensen Betty Marie  2004  BIRKERØD  0468AF  25 m  51.73   
346  Johansen Esmeralda  2004  BIRKERØD  0482AB  25 m  52.38   
321  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  25 m  52.50   
204  Drucker Pauline  2004  SØLLERØD  0474AG  25 m  53.20   
361  Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  25 m  54.52   
161  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  25 m  56.23   
10  196  Ørneborg Cathrine  2005  HERLEV  0558AC  25 m  57.49   
11  333  Fæster Karla Marie  2004  BIRKERØD  0446AG  25 m  57.62   
12  360  Porsdal Camilla  2005  BIRKERØD  0592AB  25 m  58.01   
13  162  Andersen Björk N.  2006  HERLEV    25 m  1:10.03   
14  192  Weber Mathilde Boesgaard  2004  HERLEV  0494AE  25 m  1:12.24   
15  191  Thomsen Josephine  2005  HERLEV    25 m  1:25.03   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
10_S
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
88  Abcell Kenneth  1998  VEST  9817AE  25 m  30.44   
331  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  25 m  32.26   
64  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  25 m  32.59   
113  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  25 m  33.98   
148  Soja Jakob Sixten  1999  GENTOFTE  9943AA  25 m  34.25   
114  Wifstrand Martin W.  1998  VEST  9883AH  25 m  34.77   
59  Hansen David Ajken  1999  LYNGBY  9917AJ  25 m  35.41   
60  Hansen Simon Ajken  1999  LYNGBY  9905AK  25 m  36.62   
130  Hagemann Walther  1999  GENTOFTE  9907AJ  25 m  36.94   
10  67  Maack Lucas Dybendal  1999  LYNGBY  9923AJ  25 m  43.52   
Årg. 2000-2001 
153  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  31.49   
136  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  25 m  33.46   
152  Vang-Jensen Christoffer  2001  GENTOFTE  0115AG  25 m  34.63   
183  Lund Felix  2001  HERLEV  0123AM  25 m  35.25   
47  Bjørnskov Mads Møller  2001  LYNGBY  0173AH  25 m  35.69   
65  Larsen Christopher Toftel  2000  LYNGBY  0035AR  25 m  36.04   
124  Becktor August  2001  GENTOFTE  0159AE  25 m  38.85   
150  Taul Valdemar  2001  GENTOFTE  0105AH  25 m  39.63   
133  Hellmann William  2000  GENTOFTE  0075AL  25 m  40.12   
10  154  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  41.24   
11  56  Frydensberg Albert  2001  LYNGBY  0133AH  25 m  41.45   
12  233  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  25 m  42.00   
13  146  Skinhøj Christian  2001  GENTOFTE  0165AG  25 m  42.23   
14  89  Borg Frederik  2000  VEST  0035AM  25 m  42.31   
15  138  Lundin Carl Martin  2001  GENTOFTE  0123AE  25 m  43.22   
16  174  Hansen Philip  2001  HERLEV  0143AM  25 m  43.75   
17  78  Steensen Alfred  2001  LYNGBY  0117AK  25 m  44.09   
18  98  Jensen Lucas  2001  VEST  0183AM  25 m  45.07   
19  165  Benli Adar  2001  HERLEV    25 m  46.03   
20  91  Carstensen Mads Emil B.  2001  VEST  0143AO  25 m  48.74   
Årg. 2002-2003 
210  Juul Asger Hugo  2003  SØLLERØD  0339AB  25 m  34.35   
139  Lønborg Carl-Emil  2002  GENTOFTE  0241AJ  25 m  38.13   
342  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  25 m  38.27   
370  Skytte Victor Arendt  2002  BIRKERØD  0255AF  25 m  40.04   
330  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  25 m  40.32   
365  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  25 m  40.45   
322  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  25 m  42.00   
110  Sonne-Schmidt Sebastian  2003  VEST  0387AB  25 m  42.64   
172  Eskjær-Køppen Peter  2002  HERLEV  0203AD  25 m  42.86   
10  93  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  25 m  45.07   
11  207  Grunnet Oliver  2002  SØLLERØD  0201AM  25 m  49.63   
12  394  Jensen Oscar  2003  BIRKERØD  0317AE  25 m  49.76   
13  201  Albrecten Max  2003  SØLLERØD  0333AJ  25 m  50.00   
14  205  Finnsson Baldur Freyr  2002  SØLLERØD    25 m  50.00   
15  176  Holm Peter  2003  HERLEV  0393AF  25 m  50.39   
16  187  Moffett Kristian  2003  HERLEV  0339AA  25 m  50.71   
17  387  Høgenhaug Thomas  2003  SØLLERØD  0391AG  25 m  56.08   
18  186  Misimi Altin  2002  HERLEV    25 m  1:05.03   
19  214  Montag Ludvig  2003  SØLLERØD  0357AI  25 m  1:08.14   
Årg. 2004-2014 
317  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  25 m  44.30   
377  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  25 m  44.64   
371  Spragge Rasmus  2004  BIRKERØD  0437AC  25 m  52.36   
170  Christensen Jeppe Bayer  2005  HERLEV    25 m  54.93   
315  Alexandersen Jonas Riff  2005  BIRKERØD  0559AA  25 m  56.50   
185  Mikkelsen Alfred  2004  HERLEV    25 m  1:11.03   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
11_S
Løb 11, 8x50 medley mix 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-2003 
158  Herlev Mix 2  2002  HERLEV    25 m  4:30.00   
395  Birkerød Minimix  2002  BIRKERØD    25 m  4:40.00   
85  Vest Talent Mix  2000  VEST    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
12_S
Løb 12, 8X50 Medley mix 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1999-2005 
157  Herlev Mix 1  2002  HERLEV    25 m  4:00.00   
42  Lyngby Es2  2002  LYNGBY    25 m  4:16.02   
119  Gentofte Mix 1 A  2001  GENTOFTE    25 m  4:23.00   
43  Lyngby Es3  2002  LYNGBY    25 m  4:30.00   
390  Sigma Mix1  2000  SIGMA    25 m  4:39.00   
391  Sigma Mix2  2002  SIGMA    25 m  4:39.00   
392  Sigma Mix3  2002  SIGMA    25 m  4:39.00   
393  Sigma Mix4  2002  SIGMA    25 m  4:39.00   
120  Gentofte Mix 2 A  2001  GENTOFTE    25 m  4:48.00   
10  239  Allerød Mix 1  2000  ALLERØD    25 m  5:10.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
13_S
Løb 13, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2000-2001 
166  Bierre Victoria  2000  HERLEV  0022AS  25 m  4:53.80   
325  Christensen Augusta Marie  2000  BIRKERØD  0026AC  25 m  4:54.41   
329  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  25 m  4:57.76   
332  Erichsen Camille  2001  BIRKERØD  0192AC  25 m  4:59.86   
132  Hansen Rebecca  2000  GENTOFTE  0004AO  25 m  5:00.09   
46  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  25 m  5:04.11   
105  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  25 m  5:06.24   
80  Walter Mia  2000  LYNGBY  0032AL  25 m  5:13.91   
109  Sjøgren Natascha Bonnén  2000  VEST  0032AG  25 m  5:18.59   
10  175  Hinklon Alison Lodal  2001  HERLEV  0134BA  25 m  5:26.03   
11  108  Scott Sarah Krogh  2000  VEST  0088AM  25 m  5:29.54   
12  103  Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  25 m  5:31.08   
13  168  Brock Celine Termark  2000  HERLEV  0038AA  25 m  6:08.09   
14  97  Jacobsen Amalie K.  2000  VEST  0062AO  25 m  6:09.78   
15  112  Sørensen Josefine  2000  VEST  0038AM  25 m  6:19.32   
16  81  Wolff-Sneedorff Elvira  2001  LYNGBY  0156AJ  25 m  6:38.84   
Årg. 2002-2003 
221  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  25 m  4:50.91   
334  Føyn Anne  2002  BIRKERØD  0282AF  25 m  5:01.37   
72  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  25 m  5:28.89   
212  Kruse Josephine  2002  SØLLERØD  0242AQ  25 m  5:33.10   
77  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  25 m  5:47.22   
362  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  25 m  5:56.84   
340  Hvitved Isabel Vang  2003  BIRKERØD  0316AB  25 m  5:57.21   
126  Boesen Signe Dyrskjøt  2003  GENTOFTE  0308AB  25 m  6:02.24   
180  Johansen Thea F.  2003  HERLEV  0324AA  25 m  6:49.03   
10  243  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  25 m  7:02.98   
11  167  Brast Maja Egebjerg  2002  HERLEV  0206AF  25 m  7:20.52   
Årg. 2004-2014 
237  Mikkelsen Mathilde  2004  ALLERØD  0428AD  25 m  8:30.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
14_S
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
114  Wifstrand Martin W.  1998  VEST  9883AH  25 m  4:35.66   
148  Soja Jakob Sixten  1999  GENTOFTE  9943AA  25 m  4:39.02   
79  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  25 m  4:40.29   
64  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  25 m  4:48.72   
57  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  25 m  4:49.66   
67  Maack Lucas Dybendal  1999  LYNGBY  9923AJ  25 m  5:49.06   
Årg. 2000-2001 
375  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  4:29.34   
153  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  4:41.52   
54  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  25 m  4:45.57   
123  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  5:03.56   
49  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  5:04.56   
152  Vang-Jensen Christoffer  2001  GENTOFTE  0115AG  25 m  5:08.90   
47  Bjørnskov Mads Møller  2001  LYNGBY  0173AH  25 m  5:29.88   
183  Lund Felix  2001  HERLEV  0123AM  25 m  5:31.03   
76  Simonsen William  2000  LYNGBY    25 m  5:32.32   
10  234  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  25 m  5:36.32   
11  233  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  25 m  5:41.03   
12  56  Frydensberg Albert  2001  LYNGBY  0133AH  25 m  5:43.59   
13  65  Larsen Christopher Toftel  2000  LYNGBY  0035AR  25 m  5:50.03   
14  316  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  5:51.06   
15  219  Solok Valdemar  2001  SØLLERØD  0107AP  25 m  5:56.67   
16  62  Jeppesen Oliver Aagaard  2001  LYNGBY  0129AL  25 m  6:08.47   
17  164  Beiter Victor Bendix  2001  HERLEV  0113AG  25 m  6:17.73   
18  96  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  25 m  6:52.59   
Årg. 2002-2003 
322  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  25 m  5:08.43   
61  Højberg Alfred  2002  LYNGBY  0267AD  25 m  5:30.69   
63  Kayerød-Rasmussen Emil  2002  LYNGBY  0253AH  25 m  6:03.94   
55  Fabiansen Gustav  2002  LYNGBY  0215AH  25 m  6:16.43   
256  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  25 m  7:30.00   
182  Li Erik  2003  HERLEV  0391AF  25 m  7:30.03   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
15_S
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2000-2001 
44  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  25 m  1:14.37   
325  Christensen Augusta Marie  2000  BIRKERØD  0026AC  25 m  1:15.27   
141  Munch-Menzer Maria  2001  GENTOFTE  0132AG  25 m  1:21.49   
45  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  1:23.75   
145  Rohrberg Amalie Krogh  2000  GENTOFTE  0078AT  25 m  1:23.95   
51  Daly Sarah  2001  LYNGBY  0138AX  25 m  1:24.53   
277  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  25 m  1:25.84   
194  Wiuff Cecilie  2000  HERLEV  0072AB  25 m  1:27.94   
320  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  25 m  1:28.88   
10  349  Lentoft Luna Juul  2000  BIRKERØD  0044AE  25 m  1:29.81   
11  50  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  25 m  1:31.44   
12  188  Møller Katharina N  2001  HERLEV  0122AI  25 m  1:34.25   
13  319  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  25 m  1:34.68   
14  104  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  50 m  1:35.47   
15  213  Lindholm Anna  2001  SØLLERØD  0192AR  25 m  1:38.82   
16  131  Hansen Andrea Jess  2001  GENTOFTE  0196AK  25 m  1:40.41   
17  168  Brock Celine Termark  2000  HERLEV  0038AA  25 m  1:42.13   
18  282  Thramkrongart Silje  2001  ALLERØD  0172AL  25 m  1:43.01   
19  115  Vind India Klyver  2001  VEST  0154AZ  25 m  1:49.95   
Årg. 2002-2003 
66  Linden Mathilde van der  2002  LYNGBY  0208AE  25 m  1:30.08   
167  Brast Maja Egebjerg  2002  HERLEV  0206AF  25 m  1:31.35   
335  Gjerløv Clara  2002  BIRKERØD  0224AF  25 m  1:34.92   
71  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  25 m  1:35.17   
340  Hvitved Isabel Vang  2003  BIRKERØD  0316AB  25 m  1:36.79   
106  Nybroe Laura Lyngbye  2002  VEST  0272AL  25 m  1:38.07   
337  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  25 m  1:40.83   
318  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m  1:42.94   
252  Schrøder Katrine Buhl  2002  ALLERØD  0236AA  25 m  1:43.52   
10  193  Weber Sofie Boesgaard  2002  HERLEV  0278AK  25 m  1:44.07   
11  206  Gjelstrup Sophie  2002  SØLLERØD  0244AQ  25 m  1:44.39   
12  221  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  25 m  1:47.06   
13  376  Vallentin Alberte  2003  BIRKERØD  0308AG  25 m  1:48.01   
14  253  Sindahl Amalie  2002  ALLERØD  0298AG  25 m  1:49.07   
15  231  Frederiksen Therese Sand  2003  ALLERØD    25 m  1:50.00   
16  251  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  25 m  1:50.00   
17  250  Rygaard Asta  2003  ALLERØD  0312AK  25 m  1:50.76   
18  101  Lundhus Sasia  2002  VEST  0216AO  25 m  1:53.36   
19  177  Jacobsen Thea  2003  HERLEV  0338AC  25 m  1:53.55   
20  323  Boutrup Laura  2003  BIRKERØD  0302AB  25 m  1:54.72   
21  203  Astrup Emilie Sofie  2003  SØLLERØD  0378AR  25 m  2:00.00   
22  211  Kehlet Mathilde  2003  SØLLERØD  0346AO  25 m  2:01.58   
23  178  Jensen Helene  2003  HERLEV  0394AE  25 m  2:08.35   
24  169  Bøg Karen  2003  HERLEV    25 m  2:36.03   
25  190  Persson Sofie Sønderby  2003  HERLEV  0332AQ  25 m  3:05.03   
26  189  Oest Ida  2003  HERLEV    25 m  3:21.03   
Årg. 2004-2014 
346  Johansen Esmeralda  2004  BIRKERØD  0482AB  25 m  1:50.92   
248  Poulsen Ida  2004  ALLERØD  0418AD  25 m  1:51.57   
353  Nørby Camille  2004  BIRKERØD  0498AE  25 m  1:53.46   
161  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  25 m  1:54.55   
321  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  25 m  2:11.04   
333  Fæster Karla Marie  2004  BIRKERØD  0446AG  25 m  2:15.32   
361  Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  25 m  2:19.16   
237  Mikkelsen Mathilde  2004  ALLERØD  0428AD  25 m  2:20.00   
360  Porsdal Camilla  2005  BIRKERØD  0592AB  25 m  2:25.54   
10  354  Olesen Astrid Rønn  2005  BIRKERØD  0504AB  25 m  2:25.57   
11  328  Clausen Sarah Holm  2004  BIRKERØD  0486AG  25 m  2:41.08   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
16_S
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
276  Jepsen Mads Keis  1998  ALLERØD  9819AA  25 m  1:09.84   
92  Davidsen Casper  1999  VEST  9979AA  25 m  1:14.84   
331  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  25 m  1:17.82   
273  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  25 m  1:18.74   
209  Høgenhaug Pierre  1999  SØLLERØD  9939AJ  25 m  1:19.07   
79  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  25 m  1:19.17   
274  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  25 m  1:19.19   
181  Kiss Christopher  1999  HERLEV  9935AJ  25 m  1:21.19   
130  Hagemann Walther  1999  GENTOFTE  9907AJ  25 m  1:24.45   
10  69  Mikkel Christoffer Drejer  1999  LYNGBY  9967AP  25 m  1:32.00   
11  275  Jeppsson Kasper  1999  ALLERØD  9961AG  25 m  1:49.19   
Årg. 2000-2001 
164  Beiter Victor Bendix  2001  HERLEV  0113AG  25 m  1:20.99   
149  Strøbæk Lucas  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  1:22.60   
123  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  1:26.62   
373  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  25 m  1:28.55   
369  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  1:33.96   
339  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  1:35.64   
146  Skinhøj Christian  2001  GENTOFTE  0165AG  25 m  1:37.55   
99  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  25 m  1:38.15   
78  Steensen Alfred  2001  LYNGBY  0117AK  25 m  1:38.80   
10  224  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  25 m  1:39.31   
11  98  Jensen Lucas  2001  VEST  0183AM  25 m  1:58.50   
Årg. 2002-2003 
202  Andersen Christoffer H.  2002  SØLLERØD  0285AH  25 m  1:27.99   
341  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  25 m  1:29.25   
195  Wiuff Nicolai  2002  HERLEV  0243AB  25 m  1:29.99   
374  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  25 m  1:34.04   
330  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  25 m  1:42.14   
359  Platzer Alexander  2002  BIRKERØD  0235AF  25 m  1:42.35   
225  Brandt Niels Skovbye  2002  ALLERØD  0247AH  25 m  1:46.08   
102  Martinsen Otto Pons  2002  VEST  0233AJ  25 m  1:46.59   
342  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  50 m  1:48.12   
10  227  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  25 m  1:48.50   
11  226  Busse Malde Tesch  2003  ALLERØD  0329AC  25 m  1:50.14   
12  222  Weiss Christoffer  2002  SØLLERØD  0273AE  25 m  1:52.93   
13  163  Beiter Gustav Bendix  2003  HERLEV  0321AB  25 m  1:57.18   
14  205  Finnsson Baldur Freyr  2002  SØLLERØD    25 m  2:00.00   
15  214  Montag Ludvig  2003  SØLLERØD  0357AI  25 m  2:00.00   
16  220  Toft Gustav Blangstrup  2002  SØLLERØD    25 m  2:00.00   
17  223  Bjerregaard Nicholas S.  2002  ALLERØD  0213AF  25 m  2:03.27   
18  256  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  25 m  2:04.57   
19  257  Wanscher Marius  2002  ALLERØD  0293AM  25 m  2:05.00   
20  236  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  2:36.98   
Årg. 2004-2014 
377  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  25 m  1:57.30   
378  Ølshøj William  2004  BIRKERØD  0415AC  25 m  2:07.68   
171  Elmedyb Gabriel  2004  HERLEV  0485AG  25 m  2:10.80   
347  Jørgensen Thomas  2005  BIRKERØD  0543AB  25 m  2:15.00   
324  Boyer Oscar  2004  BIRKERØD  0429AD  25 m  2:16.95   
366  Rosenbohm Asbjørn  2004  BIRKERØD  0405AB  25 m  2:30.50   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
17_S
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1999-2001 
332  Erichsen Camille  2001  BIRKERØD  0192AC  25 m  2:27.00   
80  Walter Mia  2000  LYNGBY  0032AL  25 m  2:36.89   
281  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  25 m  2:38.71   
188  Møller Katharina N  2001  HERLEV  0122AI  25 m  2:52.17   
140  Madsen Sif Nikoline  2001  GENTOFTE  0122AQ  25 m  2:57.67   
208  Høgenhaug Cecilia  2001  SØLLERØD  0134AJ  25 m  3:02.24   
143  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  25 m  3:08.61   
83  Thimmer Cassandra  1999  LYNGBY  9914AW  25 m  2:53.06  EXT 
Årg. 2002-2003 
77  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  25 m  2:41.27   
335  Gjerløv Clara  2002  BIRKERØD  0224AF  25 m  2:48.24   
135  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  25 m  2:56.05   
362  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  25 m  2:57.50   
82  Vølund Olivia Olivarius  2002  LYNGBY  0278AD  25 m  2:58.54   
351  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  25 m  2:59.18   
151  Teschl Laura Grøn  2002  GENTOFTE  0262AL  25 m  3:01.26   
180  Johansen Thea F.  2003  HERLEV  0324AA  25 m  3:03.63   
128  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  25 m  3:04.94   
10  206  Gjelstrup Sophie  2002  SØLLERØD  0244AQ  25 m  3:06.15   
11  350  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  50 m  3:16.70   
12  126  Boesen Signe Dyrskjøt  2003  GENTOFTE  0308AB  25 m  3:18.05   
13  252  Schrøder Katrine Buhl  2002  ALLERØD  0236AA  25 m  3:18.71   
14  240  Nielsen Marie  2003  ALLERØD  0304AE  25 m  3:19.16   
15  243  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  25 m  3:20.37   
16  147  Soja Benedikte Lin  2002  GENTOFTE  0286AB  25 m  3:24.74   
17  251  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  25 m  3:28.48   
18  242  Nielsen Sofie  2003  ALLERØD  0348AD  25 m  3:30.55   
19  376  Vallentin Alberte  2003  BIRKERØD  0308AG  25 m  3:37.24   
20  134  Ibsen Molly  2003  GENTOFTE  0372AG  25 m  3:42.89   
21  250  Rygaard Asta  2003  ALLERØD  0312AK  25 m  4:03.62   
Årg. 2004-2014 
204  Drucker Pauline  2004  SØLLERØD  0474AG  25 m  3:45.00   
367  Ryding Rosalie Viola  2005  BIRKERØD  0552AB  25 m  4:12.11   
184  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  HERLEV  0554AB  25 m  4:15.03   
354  Olesen Astrid Rønn  2005  BIRKERØD  0504AB  25 m  4:15.50   
348  Krølner Anna  2004  BIRKERØD  0434AF  25 m  4:24.39   
361  Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  25 m  4:26.37   
314  Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERØD    25 m  4:30.50   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
18_S
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
88  Abcell Kenneth  1998  VEST  9817AE  25 m  2:22.55   
100  Lantz Sebastian Bidstrup  1999  VEST  9901AH  25 m  2:26.59   
64  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  25 m  2:28.72   
114  Wifstrand Martin W.  1998  VEST  9883AH  25 m  2:32.37   
113  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  25 m  2:35.93   
67  Maack Lucas Dybendal  1999  LYNGBY  9923AJ  25 m  2:48.28   
130  Hagemann Walther  1999  GENTOFTE  9907AJ  25 m  2:54.46   
Årg. 2000-2001 
152  Vang-Jensen Christoffer  2001  GENTOFTE  0115AG  25 m  2:34.08   
49  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  2:36.42   
136  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  25 m  2:37.38   
47  Bjørnskov Mads Møller  2001  LYNGBY  0173AH  25 m  2:40.47   
241  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  25 m  2:46.92   
124  Becktor August  2001  GENTOFTE  0159AE  25 m  2:58.26   
316  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  3:02.56   
95  Gjettermann Marcus G.  2001  VEST  0127AE  25 m  3:06.93   
150  Taul Valdemar  2001  GENTOFTE  0105AH  25 m  3:07.00   
10  89  Borg Frederik  2000  VEST  0035AM  25 m  3:09.48   
11  165  Benli Adar  2001  HERLEV    25 m  3:48.03   
Årg. 2002-2003 
61  Højberg Alfred  2002  LYNGBY  0267AD  25 m  2:42.75   
341  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  25 m  2:54.62   
330  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  25 m  2:56.10   
172  Eskjær-Køppen Peter  2002  HERLEV  0203AD  25 m  2:59.61   
355  Olesen Mads Rønn  2002  BIRKERØD  0281AC  25 m  3:07.55   
365  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  25 m  3:08.40   
225  Brandt Niels Skovbye  2002  ALLERØD  0247AH  25 m  3:09.61   
235  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  25 m  3:16.92   
210  Juul Asger Hugo  2003  SØLLERØD  0339AB  25 m  3:25.54   
10  207  Grunnet Oliver  2002  SØLLERØD  0201AM  25 m  3:27.62   
11  55  Fabiansen Gustav  2002  LYNGBY  0215AH  50 m  3:30.56   
12  338  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  25 m  3:31.52   
13  363  Qvist Valdemar Witt  2003  BIRKERØD  0395AC  25 m  3:43.69   
14  182  Li Erik  2003  HERLEV  0391AF  25 m  3:49.03   
15  226  Busse Malde Tesch  2003  ALLERØD  0329AC  25 m  3:50.00   
16  238  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  25 m  3:50.00   
17  187  Moffett Kristian  2003  HERLEV  0339AA  25 m  3:58.03   
18  394  Jensen Oscar  2003  BIRKERØD  0317AE  25 m  4:00.00   
19  186  Misimi Altin  2002  HERLEV    25 m  4:15.03   
Årg. 2004-2014 
377  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  25 m  3:30.99   
378  Ølshøj William  2004  BIRKERØD  0415AC  25 m  4:00.00   
344  Jensen Tobias Stenderup  2005  BIRKERØD    25 m  4:15.00   
324  Boyer Oscar  2004  BIRKERØD  0429AD  25 m  4:20.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
19_S
Løb 19, 100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2000-2001 
166  Bierre Victoria  2000  HERLEV  0022AS  25 m  1:10.01   
280  Stampe Katrine  2000  ALLERØD  0068AM  25 m  1:11.19   
46  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  25 m  1:13.86   
194  Wiuff Cecilie  2000  HERLEV  0072AB  25 m  1:14.24   
345  Joensen Lea  2001  BIRKERØD  0118AC  25 m  1:15.16   
329  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  25 m  1:16.30   
168  Brock Celine Termark  2000  HERLEV  0038AA  25 m  1:16.34   
80  Walter Mia  2000  LYNGBY  0032AL  25 m  1:17.14   
132  Hansen Rebecca  2000  GENTOFTE  0004AO  25 m  1:17.77   
10  215  Pedersen Sif Bjørk  2000  SØLLERØD  0052AV  25 m  1:18.10   
11  320  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  25 m  1:18.31   
12  352  Meier Julie Stampe  2001  BIRKERØD  0166AC  25 m  1:18.67   
13  109  Sjøgren Natascha Bonnén  2000  VEST  0032AG  25 m  1:21.92   
14  141  Munch-Menzer Maria  2001  GENTOFTE  0132AG  25 m  1:22.01   
15  108  Scott Sarah Krogh  2000  VEST  0088AM  25 m  1:22.80   
16  58  Hammershøj Cassandra  2001  LYNGBY  0174AK  25 m  1:22.88   
17  48  Borre-Jacobsen Maria  2001  LYNGBY  0108AK  25 m  1:23.07   
18  175  Hinklon Alison Lodal  2001  HERLEV  0134BA  25 m  1:23.12   
19  103  Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  25 m  1:24.06   
20  188  Møller Katharina N  2001  HERLEV  0122AI  25 m  1:25.71   
21  208  Høgenhaug Cecilia  2001  SØLLERØD  0134AJ  25 m  1:25.83   
22  50  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  25 m  1:26.48   
23  216  Petri Frederikke  2001  SØLLERØD  0168AH  25 m  1:26.63   
24  81  Wolff-Sneedorff Elvira  2001  LYNGBY  0156AJ  25 m  1:26.75   
25  112  Sørensen Josefine  2000  VEST  0038AM  25 m  1:29.18   
26  97  Jacobsen Amalie K.  2000  VEST  0062AO  25 m  1:30.25   
27  213  Lindholm Anna  2001  SØLLERØD  0192AR  25 m  1:32.83   
28  111  Sørensen Emilie Stilling  2000  VEST  0028AB  25 m  1:33.66   
29  173  Hald Emma  2001  HERLEV  0172AM  25 m  2:12.03   
Årg. 2002-2003 
334  Føyn Anne  2002  BIRKERØD  0282AF  25 m  1:15.59   
72  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  25 m  1:19.86   
71  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  25 m  1:20.80   
340  Hvitved Isabel Vang  2003  BIRKERØD  0316AB  25 m  1:27.01   
82  Vølund Olivia Olivarius  2002  LYNGBY  0278AD  25 m  1:27.27   
128  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  25 m  1:27.37   
144  Petersen Natalie Clara  2002  GENTOFTE  0296AB  25 m  1:27.68   
151  Teschl Laura Grøn  2002  GENTOFTE  0262AL  25 m  1:28.33   
135  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  25 m  1:30.65   
10  350  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  25 m  1:31.34   
11  318  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m  1:31.47   
12  351  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  25 m  1:32.17   
13  106  Nybroe Laura Lyngbye  2002  VEST  0272AL  25 m  1:32.22   
14  147  Soja Benedikte Lin  2002  GENTOFTE  0286AB  25 m  1:33.78   
15  323  Boutrup Laura  2003  BIRKERØD  0302AB  25 m  1:40.35   
16  66  Linden Mathilde van der  2002  LYNGBY  0208AE  25 m  1:40.92   
17  101  Lundhus Sasia  2002  VEST  0216AO  25 m  1:43.36   
18  193  Weber Sofie Boesgaard  2002  HERLEV  0278AK  25 m  1:45.00   
19  177  Jacobsen Thea  2003  HERLEV  0338AC  25 m  1:46.06   
20  116  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  25 m  1:46.17   
21  203  Astrup Emilie Sofie  2003  SØLLERØD  0378AR  25 m  1:55.00   
22  178  Jensen Helene  2003  HERLEV  0394AE  25 m  2:01.03   
23  197  Ørneborg Inge-Marie  2003  HERLEV  0348AK  25 m  2:02.03   
Årg. 2004-2014 
326  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  25 m  1:39.32   
353  Nørby Camille  2004  BIRKERØD  0498AE  25 m  1:44.38   
343  Jensen Betty Marie  2004  BIRKERØD  0468AF  25 m  1:47.17   
346  Johansen Esmeralda  2004  BIRKERØD  0482AB  25 m  1:49.39   
364  Ramlow Mathilde  2004  BIRKERØD  0478AE  25 m  1:51.28   
255  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  25 m  1:52.36   
161  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  25 m  1:58.32   
367  Ryding Rosalie Viola  2005  BIRKERØD  0552AB  25 m  2:00.51   
354  Olesen Astrid Rønn  2005  BIRKERØD  0504AB  25 m  2:04.38   
10  321  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  25 m  2:04.89   
11  333  Fæster Karla Marie  2004  BIRKERØD  0446AG  25 m  2:15.38   
12  360  Porsdal Camilla  2005  BIRKERØD  0592AB  25 m  2:19.44   
13  328  Clausen Sarah Holm  2004  BIRKERØD  0486AG  25 m  2:30.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
20_S
Løb 20, 100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
276  Jepsen Mads Keis  1998  ALLERØD  9819AA  25 m  1:01.57   
88  Abcell Kenneth  1998  VEST  9817AE  25 m  1:08.75   
273  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  25 m  1:09.13   
100  Lantz Sebastian Bidstrup  1999  VEST  9901AH  25 m  1:10.23   
331  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  25 m  1:10.24   
274  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  25 m  1:12.27   
181  Kiss Christopher  1999  HERLEV  9935AJ  25 m  1:12.84   
279  Poulsen Mads Thorenfeldt  1999  ALLERØD  9965AD  25 m  1:16.42   
129  Garred William  1999  GENTOFTE  9907AC  25 m  1:25.00   
10  69  Mikkel Christoffer Drejer  1999  LYNGBY  9967AP  25 m  1:25.92   
11  113  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  25 m     
Årg. 2000-2001 
375  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  1:05.00   
153  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  1:09.29   
164  Beiter Victor Bendix  2001  HERLEV  0113AG  25 m  1:12.59   
149  Strøbæk Lucas  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  1:15.25   
183  Lund Felix  2001  HERLEV  0123AM  25 m  1:17.38   
123  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  1:17.98   
137  Lund Frederik  2000  GENTOFTE  0083AA  25 m  1:19.21   
65  Larsen Christopher Toftel  2000  LYNGBY  0035AR  25 m  1:19.61   
369  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  1:19.61   
10  94  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  25 m  1:20.62   
11  373  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  25 m  1:20.69   
12  142  Norus Jens Christian  2000  GENTOFTE  0053AN  25 m  1:22.10   
13  339  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  1:22.75   
14  62  Jeppesen Oliver Aagaard  2001  LYNGBY  0129AL  25 m  1:23.41   
15  150  Taul Valdemar  2001  GENTOFTE  0105AH  25 m  1:24.66   
16  78  Steensen Alfred  2001  LYNGBY  0117AK  25 m  1:26.13   
17  224  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  25 m  1:26.26   
18  241  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  25 m  1:27.36   
19  133  Hellmann William  2000  GENTOFTE  0075AL  25 m  1:27.37   
20  146  Skinhøj Christian  2001  GENTOFTE  0165AG  25 m  1:27.94   
21  56  Frydensberg Albert  2001  LYNGBY  0133AH  25 m  1:29.18   
22  124  Becktor August  2001  GENTOFTE  0159AE  25 m  1:29.29   
23  90  Brink-Frerup Andreas  2001  VEST  0139AE  25 m  1:30.70   
24  99  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  25 m  1:31.28   
25  154  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  1:31.93   
26  174  Hansen Philip  2001  HERLEV  0143AM  25 m  1:32.50   
27  89  Borg Frederik  2000  VEST  0035AM  25 m  1:32.59   
28  98  Jensen Lucas  2001  VEST  0183AM  25 m  1:36.83   
29  91  Carstensen Mads Emil B.  2001  VEST  0143AO  25 m  1:52.70   
30  165  Benli Adar  2001  HERLEV    25 m  1:58.03   
Årg. 2002-2003 
195  Wiuff Nicolai  2002  HERLEV  0243AB  25 m  1:20.23   
342  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  25 m  1:22.36   
322  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  25 m  1:23.52   
370  Skytte Victor Arendt  2002  BIRKERØD  0255AF  25 m  1:25.91   
63  Kayerød-Rasmussen Emil  2002  LYNGBY  0253AH  25 m  1:26.39   
374  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  25 m  1:26.95   
365  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  25 m  1:32.24   
172  Eskjær-Køppen Peter  2002  HERLEV  0203AD  25 m  1:32.61   
222  Weiss Christoffer  2002  SØLLERØD  0273AE  25 m  1:34.44   
10  110  Sonne-Schmidt Sebastian  2003  VEST  0387AB  25 m  1:36.37   
11  359  Platzer Alexander  2002  BIRKERØD  0235AF  25 m  1:39.85   
12  102  Martinsen Otto Pons  2002  VEST  0233AJ  25 m  1:43.06   
13  338  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  25 m  1:44.83   
14  201  Albrecten Max  2003  SØLLERØD  0333AJ  25 m  1:45.25   
15  220  Toft Gustav Blangstrup  2002  SØLLERØD    25 m  1:50.00   
16  387  Høgenhaug Thomas  2003  SØLLERØD  0391AG  25 m  1:54.66   
17  257  Wanscher Marius  2002  ALLERØD  0293AM  25 m  1:55.09   
18  205  Finnsson Baldur Freyr  2002  SØLLERØD    25 m  2:00.00   
19  187  Moffett Kristian  2003  HERLEV  0339AA  25 m  2:03.03   
20  163  Beiter Gustav Bendix  2003  HERLEV  0321AB  25 m  2:23.19   
21  176  Holm Peter  2003  HERLEV  0393AF  25 m  2:26.03   
Årg. 2004-2014 
317  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  25 m  1:43.11   
378  Ølshøj William  2004  BIRKERØD  0415AC  25 m  1:51.09   
347  Jørgensen Thomas  2005  BIRKERØD  0543AB  25 m  2:30.00   
366  Rosenbohm Asbjørn  2004  BIRKERØD  0405AB  25 m  2:30.50   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
21_S
Løb 21, 200m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2000-2001 
104  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  25 m  2:34.38   
105  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  25 m  2:48.74   
319  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  25 m  2:57.39   
51  Daly Sarah  2001  LYNGBY  0138AX  25 m  3:20.00   
215  Pedersen Sif Bjørk  2000  SØLLERØD  0052AV  25 m  3:22.09   
277  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
22_S
Løb 22, 200m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
275  Jeppsson Kasper  1999  ALLERØD  9961AG  25 m  2:30.87   
Årg. 2000-2001 
375  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  2:50.50   
54  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  25 m  2:54.77   
47  Bjørnskov Mads Møller  2001  LYNGBY  0173AH  25 m  3:15.00   
76  Simonsen William  2000  LYNGBY    25 m  3:15.00   
Årg. 2002-2003 
55  Fabiansen Gustav  2002  LYNGBY  0215AH  25 m  3:30.00   
355  Olesen Mads Rønn  2002  BIRKERØD  0281AC  25 m  3:35.98   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
23_S
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1999-2001 
349  Lentoft Luna Juul  2000  BIRKERØD  0044AE  25 m  1:02.82   
104  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  25 m  1:02.93   
280  Stampe Katrine  2000  ALLERØD  0068AM  25 m  1:03.74   
58  Hammershøj Cassandra  2001  LYNGBY  0174AK  25 m  1:04.28   
44  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  25 m  1:04.43   
145  Rohrberg Amalie Krogh  2000  GENTOFTE  0078AT  25 m  1:05.31   
345  Joensen Lea  2001  BIRKERØD  0118AC  25 m  1:05.66   
132  Hansen Rebecca  2000  GENTOFTE  0004AO  25 m  1:06.19   
105  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  25 m  1:07.23   
10  281  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  25 m  1:08.44   
11  143  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  25 m  1:08.63   
12  175  Hinklon Alison Lodal  2001  HERLEV  0134BA  25 m  1:09.79   
13  216  Petri Frederikke  2001  SØLLERØD  0168AH  25 m  1:10.01   
14  140  Madsen Sif Nikoline  2001  GENTOFTE  0122AQ  25 m  1:11.04   
15  108  Scott Sarah Krogh  2000  VEST  0088AM  25 m  1:11.41   
16  141  Munch-Menzer Maria  2001  GENTOFTE  0132AG  25 m  1:11.52   
17  109  Sjøgren Natascha Bonnén  2000  VEST  0032AG  50 m  1:11.55   
18  45  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  1:11.70   
19  103  Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  25 m  1:12.09   
20  51  Daly Sarah  2001  LYNGBY  0138AX  25 m  1:13.36   
21  131  Hansen Andrea Jess  2001  GENTOFTE  0196AK  25 m  1:13.71   
22  81  Wolff-Sneedorff Elvira  2001  LYNGBY  0156AJ  25 m  1:14.41   
23  48  Borre-Jacobsen Maria  2001  LYNGBY  0108AK  25 m  1:14.91   
24  50  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  25 m  1:15.00   
25  111  Sørensen Emilie Stilling  2000  VEST  0028AB  25 m  1:15.80   
26  282  Thramkrongart Silje  2001  ALLERØD  0172AL  25 m  1:16.52   
27  112  Sørensen Josefine  2000  VEST  0038AM  25 m  1:16.97   
28  97  Jacobsen Amalie K.  2000  VEST  0062AO  25 m  1:17.18   
29  213  Lindholm Anna  2001  SØLLERØD  0192AR  25 m  1:18.91   
30  115  Vind India Klyver  2001  VEST  0154AZ  25 m  1:21.00   
31  173  Hald Emma  2001  HERLEV  0172AM  25 m  1:27.40   
32  83  Thimmer Cassandra  1999  LYNGBY  9914AW  25 m  1:06.71  EXT 
Årg. 2002-2003 
221  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  25 m  1:03.21   
72  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  25 m  1:05.82   
334  Føyn Anne  2002  BIRKERØD  0282AF  25 m  1:05.88   
335  Gjerløv Clara  2002  BIRKERØD  0224AF  25 m  1:08.82   
77  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  25 m  1:08.96   
167  Brast Maja Egebjerg  2002  HERLEV  0206AF  25 m  1:10.16   
128  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  25 m  1:11.17   
212  Kruse Josephine  2002  SØLLERØD  0242AQ  25 m  1:12.40   
82  Vølund Olivia Olivarius  2002  LYNGBY  0278AD  25 m  1:13.37   
10  135  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  25 m  1:14.17   
11  71  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  25 m  1:14.48   
12  144  Petersen Natalie Clara  2002  GENTOFTE  0296AB  25 m  1:15.49   
13  106  Nybroe Laura Lyngbye  2002  VEST  0272AL  25 m  1:16.99   
14  126  Boesen Signe Dyrskjøt  2003  GENTOFTE  0308AB  25 m  1:17.22   
15  66  Linden Mathilde van der  2002  LYNGBY  0208AE  25 m  1:18.16   
16  151  Teschl Laura Grøn  2002  GENTOFTE  0262AL  25 m  1:18.20   
17  362  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  25 m  1:19.04   
18  351  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  25 m  1:19.58   
19  134  Ibsen Molly  2003  GENTOFTE  0372AG  25 m  1:20.14   
20  180  Johansen Thea F.  2003  HERLEV  0324AA  25 m  1:20.41   
21  350  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  25 m  1:22.57   
22  147  Soja Benedikte Lin  2002  GENTOFTE  0286AB  25 m  1:23.96   
23  240  Nielsen Marie  2003  ALLERØD  0304AE  25 m  1:25.00   
24  242  Nielsen Sofie  2003  ALLERØD  0348AD  25 m  1:25.38   
25  253  Sindahl Amalie  2002  ALLERØD  0298AG  25 m  1:26.24   
26  193  Weber Sofie Boesgaard  2002  HERLEV  0278AK  25 m  1:27.72   
27  101  Lundhus Sasia  2002  VEST  0216AO  25 m  1:28.83   
28  337  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  25 m  1:30.00   
29  116  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  25 m  1:31.27   
30  231  Frederiksen Therese Sand  2003  ALLERØD    25 m  1:40.00   
31  178  Jensen Helene  2003  HERLEV  0394AE  25 m  1:41.73   
32  177  Jacobsen Thea  2003  HERLEV  0338AC  25 m  1:44.37   
33  197  Ørneborg Inge-Marie  2003  HERLEV  0348AK  25 m  1:46.86   
34  211  Kehlet Mathilde  2003  SØLLERØD  0346AO  25 m  1:47.40   
35  189  Oest Ida  2003  HERLEV    25 m  1:48.03   
36  169  Bøg Karen  2003  HERLEV    25 m  2:06.03   
37  190  Persson Sofie Sønderby  2003  HERLEV  0332AQ  25 m  2:12.07   
Årg. 2004-2014 
326  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  25 m  1:24.11   
248  Poulsen Ida  2004  ALLERØD  0418AD  25 m  1:27.60   
184  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  HERLEV  0554AB  25 m  1:39.17   
364  Ramlow Mathilde  2004  BIRKERØD  0478AE  25 m  1:41.36   
343  Jensen Betty Marie  2004  BIRKERØD  0468AF  25 m  1:42.46   
204  Drucker Pauline  2004  SØLLERØD  0474AG  25 m  1:44.41   
255  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  25 m  1:46.46   
247  Pihl Cecilie  2004  ALLERØD  0476AD  25 m  1:48.03   
367  Ryding Rosalie Viola  2005  BIRKERØD  0552AB  25 m  1:51.02   
10  361  Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  25 m  1:57.20   
11  328  Clausen Sarah Holm  2004  BIRKERØD  0486AG  25 m  1:58.61   
12  314  Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERØD    25 m  1:59.92   
13  360  Porsdal Camilla  2005  BIRKERØD  0592AB  25 m  2:01.29   
14  348  Krølner Anna  2004  BIRKERØD  0434AF  25 m  2:02.57   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
24_S
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
273  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  25 m  55.12   
114  Wifstrand Martin W.  1998  VEST  9883AH  25 m  57.80   
181  Kiss Christopher  1999  HERLEV  9935AJ  25 m  1:00.40   
209  Høgenhaug Pierre  1999  SØLLERØD  9939AJ  25 m  1:02.02   
88  Abcell Kenneth  1998  VEST  9817AE  25 m  1:02.04   
92  Davidsen Casper  1999  VEST  9979AA  25 m  1:02.34   
148  Soja Jakob Sixten  1999  GENTOFTE  9943AA  25 m  1:02.62   
57  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  25 m  1:04.22   
100  Lantz Sebastian Bidstrup  1999  VEST  9901AH  25 m  1:05.13   
10  113  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  25 m  1:05.35   
11  279  Poulsen Mads Thorenfeldt  1999  ALLERØD  9965AD  25 m  1:06.09   
12  130  Hagemann Walther  1999  GENTOFTE  9907AJ  25 m  1:06.77   
13  69  Mikkel Christoffer Drejer  1999  LYNGBY  9967AP  25 m  1:10.82   
14  67  Maack Lucas Dybendal  1999  LYNGBY  9923AJ  25 m  1:11.56   
15  129  Garred William  1999  GENTOFTE  9907AC  25 m  1:18.19   
Årg. 2000-2001 
153  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  1:00.08   
54  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  25 m  1:00.34   
49  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  1:00.49   
136  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  25 m  1:01.39   
183  Lund Felix  2001  HERLEV  0123AM  25 m  1:04.92   
70  Mogensen Anders Blix  2000  LYNGBY  0045AG  25 m  1:05.85   
142  Norus Jens Christian  2000  GENTOFTE  0053AN  25 m  1:06.39   
65  Larsen Christopher Toftel  2000  LYNGBY  0035AR  25 m  1:07.56   
47  Bjørnskov Mads Møller  2001  LYNGBY  0173AH  25 m  1:07.77   
10  76  Simonsen William  2000  LYNGBY    25 m  1:07.98   
11  152  Vang-Jensen Christoffer  2001  GENTOFTE  0115AG  25 m  1:08.40   
12  149  Strøbæk Lucas  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  1:10.32   
13  369  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  1:10.33   
14  56  Frydensberg Albert  2001  LYNGBY  0133AH  25 m  1:10.47   
15  94  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  25 m  1:10.56   
16  233  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  25 m  1:11.63   
17  62  Jeppesen Oliver Aagaard  2001  LYNGBY  0129AL  25 m  1:11.71   
18  133  Hellmann William  2000  GENTOFTE  0075AL  25 m  1:12.09   
19  234  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  25 m  1:12.24   
20  137  Lund Frederik  2000  GENTOFTE  0083AA  25 m  1:12.30   
21  219  Solok Valdemar  2001  SØLLERØD  0107AP  25 m  1:12.60   
22  150  Taul Valdemar  2001  GENTOFTE  0105AH  25 m  1:12.73   
23  146  Skinhøj Christian  2001  GENTOFTE  0165AG  25 m  1:13.85   
24  90  Brink-Frerup Andreas  2001  VEST  0139AE  25 m  1:15.32   
25  124  Becktor August  2001  GENTOFTE  0159AE  25 m  1:16.33   
26  78  Steensen Alfred  2001  LYNGBY  0117AK  25 m  1:17.35   
27  99  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  25 m  1:17.46   
28  154  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  1:17.70   
29  174  Hansen Philip  2001  HERLEV  0143AM  25 m  1:17.78   
30  316  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  1:19.03   
31  95  Gjettermann Marcus G.  2001  VEST  0127AE  25 m  1:19.60   
32  96  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  25 m  1:28.39   
33  91  Carstensen Mads Emil B.  2001  VEST  0143AO  25 m  1:31.35   
Årg. 2002-2003 
341  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  25 m  1:05.20   
202  Andersen Christoffer H.  2002  SØLLERØD  0285AH  25 m  1:06.41   
61  Højberg Alfred  2002  LYNGBY  0267AD  25 m  1:07.10   
195  Wiuff Nicolai  2002  HERLEV  0243AB  25 m  1:10.05   
342  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  25 m  1:10.29   
63  Kayerød-Rasmussen Emil  2002  LYNGBY  0253AH  25 m  1:11.54   
330  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  25 m  1:12.02   
370  Skytte Victor Arendt  2002  BIRKERØD  0255AF  25 m  1:15.77   
227  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  25 m  1:17.42   
10  172  Eskjær-Køppen Peter  2002  HERLEV  0203AD  25 m  1:19.47   
11  365  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  25 m  1:21.01   
12  222  Weiss Christoffer  2002  SØLLERØD  0273AE  25 m  1:21.56   
13  110  Sonne-Schmidt Sebastian  2003  VEST  0387AB  25 m  1:24.85   
14  235  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  25 m  1:25.28   
15  223  Bjerregaard Nicholas S.  2002  ALLERØD  0213AF  25 m  1:26.10   
16  359  Platzer Alexander  2002  BIRKERØD  0235AF  25 m  1:28.14   
17  207  Grunnet Oliver  2002  SØLLERØD  0201AM  25 m  1:28.87   
18  363  Qvist Valdemar Witt  2003  BIRKERØD  0395AC  25 m  1:30.55   
19  236  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  1:31.63   
20  210  Juul Asger Hugo  2003  SØLLERØD  0339AB  25 m  1:31.81   
21  201  Albrecten Max  2003  SØLLERØD  0333AJ  25 m  1:33.93   
22  387  Høgenhaug Thomas  2003  SØLLERØD  0391AG  25 m  1:35.68   
23  187  Moffett Kristian  2003  HERLEV  0339AA  25 m  1:37.85   
24  394  Jensen Oscar  2003  BIRKERØD  0317AE  25 m  1:38.16   
25  238  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  25 m  1:40.51   
26  176  Holm Peter  2003  HERLEV  0393AF  25 m  1:47.16   
27  214  Montag Ludvig  2003  SØLLERØD  0357AI  25 m  1:47.80   
28  186  Misimi Altin  2002  HERLEV    25 m  2:05.03   
Årg. 2004-2014 
377  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  25 m  1:28.94   
317  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  25 m  1:29.01   
344  Jensen Tobias Stenderup  2005  BIRKERØD    25 m  1:45.37   
170  Christensen Jeppe Bayer  2005  HERLEV    25 m  1:48.03   
171  Elmedyb Gabriel  2004  HERLEV  0485AG  25 m  1:49.03   
366  Rosenbohm Asbjørn  2004  BIRKERØD  0405AB  25 m  1:52.52   
347  Jørgensen Thomas  2005  BIRKERØD  0543AB  25 m  1:55.01   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
25_S
Løb 25, 4X50m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2000-2003 
159  Herlev Piger 1  2000  HERLEV    25 m  2:05.00   
260  Ag1 Piger1  2000  SIGMA    25 m  2:06.00   
261  Ag1 Piger2  2000  SIGMA    25 m  2:08.00   
73  Lyngby Es2 Piger  2002  LYNGBY    25 m  2:08.40   
74  Lyngby Es3 Piger  2002  LYNGBY    25 m  2:15.00   
121  Gentofte Piger 1  2002  GENTOFTE    25 m  2:17.00   
160  Herlev Piger 2  2000  HERLEV    25 m  2:20.00   
379  Birkerød Piger1  2002  BIRKERØD    25 m  2:27.00   
122  Gentofte Piger 2  2002  GENTOFTE    25 m  2:30.00   
10  244  Allerød Piger 1  2002  ALLERØD    25 m  2:50.00   
11  245  Allerød Piger 2  2002  ALLERØD    25 m  3:00.00   
12  200  Søllerød Girls  2001  SØLLERØD    25 m  3:50.00   
13  87  Vest Turbotøser  2001  VEST    25 m     
Årg. 2004-2014 
380  Birkerød Piger2  2004  BIRKERØD    25 m  3:00.50   
246  Allerød Piger 3  2004  ALLERØD    25 m  3:10.00   
381  Birkerød Piger3  2004  BIRKERØD    25 m  3:30.50   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
26_S
Løb 26, 4X50m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-2001 
259  Ag 1 Drenge  1998  SIGMA    25 m  1:56.00   
155  Herlev Drenge 1  1998  HERLEV    25 m  2:00.00   
382  Birkerød Drenge1  1999  BIRKERØD    25 m  2:03.50   
117  Gentofte Drenge 1  2001  GENTOFTE    25 m  2:06.00   
118  Gentofte Drenge 2  2001  GENTOFTE    25 m  2:18.00   
156  Herlev Drenge 2  1998  HERLEV    25 m  2:20.00   
228  Allerød Drenge 1  2000  ALLERØD    25 m  2:25.00   
383  Birkerød Drenge2  2000  BIRKERØD    25 m  2:26.50   
199  Søllerød Boys 2  2000  SØLLERØD    25 m  2:33.59   
10  86  Vest Turbotalenter  2001  VEST    25 m  2:46.59   
11  84  Vest Supertalenter  2001  VEST    25 m  2:56.36   
12  198  Søllerød Boys  2001  SØLLERØD    25 m  4:00.00   
Årg. 2002-2014 
53  Lyngby Es3 Drenge  2002  LYNGBY    25 m  2:05.00   
52  Lyngby Es2 Drenge  2002  LYNGBY    25 m  2:07.80   
384  Birkerød Drenge3  2003  BIRKERØD    25 m  2:20.50   
385  Birkerød Drenge4  2003  BIRKERØD    25 m  2:36.50   
229  Allerød Drenge 2  2002  ALLERØD    25 m  2:50.00   
230  Allerød Drenge 3  2002  ALLERØD    25 m  3:10.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
27_S
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2000-2001 
104  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  25 m  2:14.27   
132  Hansen Rebecca  2000  GENTOFTE  0004AO  25 m  2:21.67   
80  Walter Mia  2000  LYNGBY  0032AL  25 m  2:21.73   
46  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  25 m  2:21.76   
105  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  25 m  2:24.78   
109  Sjøgren Natascha Bonnén  2000  VEST  0032AG  25 m  2:26.48   
58  Hammershøj Cassandra  2001  LYNGBY  0174AK  25 m  2:28.04   
108  Scott Sarah Krogh  2000  VEST  0088AM  25 m  2:36.81   
175  Hinklon Alison Lodal  2001  HERLEV  0134BA  25 m  2:37.56   
10  97  Jacobsen Amalie K.  2000  VEST  0062AO  25 m  2:37.79   
11  48  Borre-Jacobsen Maria  2001  LYNGBY  0108AK  25 m  2:40.61   
12  103  Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  25 m  2:41.11   
13  51  Daly Sarah  2001  LYNGBY  0138AX  25 m  2:43.10   
14  111  Sørensen Emilie Stilling  2000  VEST  0028AB  25 m  2:46.86   
15  81  Wolff-Sneedorff Elvira  2001  LYNGBY  0156AJ  25 m  2:47.14   
16  131  Hansen Andrea Jess  2001  GENTOFTE  0196AK  25 m  2:47.78   
17  112  Sørensen Josefine  2000  VEST  0038AM  25 m  2:50.54   
18  115  Vind India Klyver  2001  VEST  0154AZ  25 m  3:00.47   
19  173  Hald Emma  2001  HERLEV  0172AM  25 m  3:09.21   
Årg. 2002-2003 
72  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  25 m  2:30.25   
71  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  25 m  2:40.42   
135  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  25 m  2:45.47   
362  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  25 m  2:47.22   
126  Boesen Signe Dyrskjøt  2003  GENTOFTE  0308AB  25 m  2:50.16   
66  Linden Mathilde van der  2002  LYNGBY  0208AE  50 m  2:50.64   
147  Soja Benedikte Lin  2002  GENTOFTE  0286AB  25 m  2:57.93   
318  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m  3:01.65   
253  Sindahl Amalie  2002  ALLERØD  0298AG  25 m  3:02.91   
10  125  Blicher Barbara  2003  GENTOFTE  0328AB  25 m  3:04.09   
11  252  Schrøder Katrine Buhl  2002  ALLERØD  0236AA  25 m  3:07.68   
12  134  Ibsen Molly  2003  GENTOFTE  0372AG  25 m  3:08.17   
13  250  Rygaard Asta  2003  ALLERØD  0312AK  25 m  3:10.90   
14  376  Vallentin Alberte  2003  BIRKERØD  0308AG  25 m  3:12.86   
15  251  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  25 m  3:18.55   
16  193  Weber Sofie Boesgaard  2002  HERLEV  0278AK  25 m  3:26.58   
17  211  Kehlet Mathilde  2003  SØLLERØD  0346AO  25 m  3:30.00   
18  240  Nielsen Marie  2003  ALLERØD  0304AE  25 m  3:33.94   
19  203  Astrup Emilie Sofie  2003  SØLLERØD  0378AR  25 m  3:45.00   
20  242  Nielsen Sofie  2003  ALLERØD  0348AD  25 m  3:49.02   
21  177  Jacobsen Thea  2003  HERLEV  0338AC  25 m  3:56.07   
22  178  Jensen Helene  2003  HERLEV  0394AE  25 m  4:20.63   
Årg. 2004-2014 
326  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  25 m  3:08.97   
248  Poulsen Ida  2004  ALLERØD  0418AD  25 m  3:14.48   
364  Ramlow Mathilde  2004  BIRKERØD  0478AE  25 m  3:47.40   
247  Pihl Cecilie  2004  ALLERØD  0476AD  25 m  3:53.96   
237  Mikkelsen Mathilde  2004  ALLERØD  0428AD  25 m  4:03.31   
184  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  HERLEV  0554AB  25 m  4:05.03   
321  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  25 m  4:22.13   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
28_S
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
181  Kiss Christopher  1999  HERLEV  9935AJ  25 m  2:08.04   
114  Wifstrand Martin W.  1998  VEST  9883AH  25 m  2:08.58   
79  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  25 m  2:10.94   
60  Hansen Simon Ajken  1999  LYNGBY  9905AK  25 m  2:13.36   
75  Sieben Lukas  1999  LYNGBY  9999AF  25 m  2:14.23   
148  Soja Jakob Sixten  1999  GENTOFTE  9943AA  25 m  2:14.59   
57  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  25 m  2:17.06   
331  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  25 m  2:19.16   
69  Mikkel Christoffer Drejer  1999  LYNGBY  9967AP  25 m  2:36.13   
10  67  Maack Lucas Dybendal  1999  LYNGBY  9923AJ  25 m  2:40.51   
Årg. 2000-2001 
375  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  2:03.05   
54  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  25 m  2:10.56   
49  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  2:20.28   
142  Norus Jens Christian  2000  GENTOFTE  0053AN  25 m  2:24.60   
358  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  25 m  2:27.11   
369  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  2:27.13   
65  Larsen Christopher Toftel  2000  LYNGBY  0035AR  25 m  2:28.41   
76  Simonsen William  2000  LYNGBY    25 m  2:28.49   
70  Mogensen Anders Blix  2000  LYNGBY  0045AG  50 m  2:30.01   
10  133  Hellmann William  2000  GENTOFTE  0075AL  25 m  2:32.07   
11  373  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  25 m  2:32.19   
12  137  Lund Frederik  2000  GENTOFTE  0083AA  25 m  2:33.01   
13  56  Frydensberg Albert  2001  LYNGBY  0133AH  25 m  2:33.15   
14  94  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  25 m  2:34.29   
15  154  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  2:38.10   
16  224  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  25 m  2:41.72   
17  339  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  2:42.22   
18  150  Taul Valdemar  2001  GENTOFTE  0105AH  25 m  2:43.79   
19  241  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  25 m  2:44.88   
20  316  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  2:46.11   
21  124  Becktor August  2001  GENTOFTE  0159AE  25 m  2:47.39   
22  99  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  25 m  2:47.89   
23  62  Jeppesen Oliver Aagaard  2001  LYNGBY  0129AL  25 m  2:51.76   
24  174  Hansen Philip  2001  HERLEV  0143AM  25 m  2:54.98   
25  95  Gjettermann Marcus G.  2001  VEST  0127AE  25 m  2:57.75   
26  98  Jensen Lucas  2001  VEST  0183AM  25 m  2:57.77   
27  96  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  25 m  3:07.10   
28  91  Carstensen Mads Emil B.  2001  VEST  0143AO  25 m  3:42.58   
Årg. 2002-2003 
61  Højberg Alfred  2002  LYNGBY  0267AD  25 m  2:26.05   
322  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  25 m  2:34.51   
139  Lønborg Carl-Emil  2002  GENTOFTE  0241AJ  25 m  2:37.59   
330  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  25 m  2:40.63   
374  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  25 m  2:42.54   
370  Skytte Victor Arendt  2002  BIRKERØD  0255AF  25 m  2:42.75   
63  Kayerød-Rasmussen Emil  2002  LYNGBY  0253AH  25 m  2:44.25   
341  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  50 m  2:44.90   
227  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  25 m  2:53.11   
10  365  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  25 m  2:55.06   
11  225  Brandt Niels Skovbye  2002  ALLERØD  0247AH  25 m  2:59.14   
12  355  Olesen Mads Rønn  2002  BIRKERØD  0281AC  25 m  3:01.44   
13  110  Sonne-Schmidt Sebastian  2003  VEST  0387AB  25 m  3:05.12   
14  235  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  25 m  3:14.87   
15  220  Toft Gustav Blangstrup  2002  SØLLERØD    25 m  3:15.00   
16  338  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  25 m  3:16.45   
17  223  Bjerregaard Nicholas S.  2002  ALLERØD  0213AF  25 m  3:21.05   
18  163  Beiter Gustav Bendix  2003  HERLEV  0321AB  25 m  3:24.20   
19  256  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  25 m  3:25.55   
20  363  Qvist Valdemar Witt  2003  BIRKERØD  0395AC  25 m  3:26.10   
21  359  Platzer Alexander  2002  BIRKERØD  0235AF  25 m  3:27.58   
22  187  Moffett Kristian  2003  HERLEV  0339AA  25 m  3:27.74   
23  226  Busse Malde Tesch  2003  ALLERØD  0329AC  25 m  3:30.01   
24  182  Li Erik  2003  HERLEV  0391AF  25 m  3:37.03   
25  236  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  3:38.94   
26  205  Finnsson Baldur Freyr  2002  SØLLERØD    25 m  3:45.00   
27  186  Misimi Altin  2002  HERLEV    25 m  4:10.03   
Årg. 2004-2014 
377  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  25 m  3:22.88   
317  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  25 m  3:30.01   
336  Hargreaves Ben  2005  BIRKERØD  0597AA  25 m  3:45.50   
356  Pedersen Nicolaj  2005  BIRKERØD  0537AA  25 m  3:45.51   
368  Røgind Christian  2004  BIRKERØD  0457AA  25 m  4:00.50   
371  Spragge Rasmus  2004  BIRKERØD  0437AC  25 m  4:15.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
29_S
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2000-2001 
194  Wiuff Cecilie  2000  HERLEV  0072AB  25 m  1:11.31   
80  Walter Mia  2000  LYNGBY  0032AL  25 m  1:13.03   
109  Sjøgren Natascha Bonnén  2000  VEST  0032AG  25 m  1:15.36   
141  Munch-Menzer Maria  2001  GENTOFTE  0132AG  25 m  1:19.97   
140  Madsen Sif Nikoline  2001  GENTOFTE  0122AQ  25 m  1:21.69   
188  Møller Katharina N  2001  HERLEV  0122AI  25 m  1:23.66   
143  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  25 m  1:24.12   
111  Sørensen Emilie Stilling  2000  VEST  0028AB  25 m  1:24.63   
81  Wolff-Sneedorff Elvira  2001  LYNGBY  0156AJ  25 m  1:26.36   
10  50  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  25 m  1:26.79   
11  97  Jacobsen Amalie K.  2000  VEST  0062AO  25 m  1:26.89   
12  115  Vind India Klyver  2001  VEST  0154AZ  25 m  1:39.70   
13  173  Hald Emma  2001  HERLEV  0172AM  25 m  1:40.00   
Årg. 2002-2003 
77  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  25 m  1:14.34   
334  Føyn Anne  2002  BIRKERØD  0282AF  25 m  1:17.87   
167  Brast Maja Egebjerg  2002  HERLEV  0206AF  25 m  1:18.58   
335  Gjerløv Clara  2002  BIRKERØD  0224AF  25 m  1:20.91   
72  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  25 m  1:21.14   
135  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  25 m  1:23.31   
180  Johansen Thea F.  2003  HERLEV  0324AA  25 m  1:24.07   
362  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  25 m  1:24.50   
151  Teschl Laura Grøn  2002  GENTOFTE  0262AL  25 m  1:26.02   
10  351  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  25 m  1:26.02   
11  106  Nybroe Laura Lyngbye  2002  VEST  0272AL  25 m  1:27.80   
12  128  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  25 m  1:28.11   
13  147  Soja Benedikte Lin  2002  GENTOFTE  0286AB  25 m  1:28.28   
14  340  Hvitved Isabel Vang  2003  BIRKERØD  0316AB  25 m  1:30.17   
15  144  Petersen Natalie Clara  2002  GENTOFTE  0296AB  25 m  1:31.46   
16  323  Boutrup Laura  2003  BIRKERØD  0302AB  25 m  1:32.03   
17  126  Boesen Signe Dyrskjøt  2003  GENTOFTE  0308AB  25 m  1:32.53   
18  134  Ibsen Molly  2003  GENTOFTE  0372AG  25 m  1:32.93   
19  350  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  25 m  1:33.78   
20  101  Lundhus Sasia  2002  VEST  0216AO  25 m  1:40.21   
21  231  Frederiksen Therese Sand  2003  ALLERØD    25 m  1:43.19   
22  193  Weber Sofie Boesgaard  2002  HERLEV  0278AK  25 m  1:44.10   
23  337  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  25 m  1:44.44   
24  116  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  25 m  1:46.24   
25  190  Persson Sofie Sønderby  2003  HERLEV  0332AQ  25 m  2:18.03   
26  169  Bøg Karen  2003  HERLEV    25 m  2:21.03   
Årg. 2004-2014 
326  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  25 m  1:40.15   
353  Nørby Camille  2004  BIRKERØD  0498AE  25 m  1:42.29   
343  Jensen Betty Marie  2004  BIRKERØD  0468AF  25 m  1:44.01   
161  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  25 m  1:45.48   
364  Ramlow Mathilde  2004  BIRKERØD  0478AE  25 m  1:46.64   
346  Johansen Esmeralda  2004  BIRKERØD  0482AB  25 m  1:47.40   
184  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  HERLEV  0554AB  25 m  1:50.04   
204  Drucker Pauline  2004  SØLLERØD  0474AG  25 m  1:51.43   
333  Fæster Karla Marie  2004  BIRKERØD  0446AG  25 m  1:53.07   
10  321  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  25 m  1:54.92   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
30_S
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
88  Abcell Kenneth  1998  VEST  9817AE  25 m  1:05.23   
331  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  25 m  1:06.98   
100  Lantz Sebastian Bidstrup  1999  VEST  9901AH  25 m  1:08.16   
64  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  25 m  1:10.27   
113  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  25 m  1:11.16   
114  Wifstrand Martin W.  1998  VEST  9883AH  25 m  1:11.90   
59  Hansen David Ajken  1999  LYNGBY  9917AJ  25 m  1:15.31   
129  Garred William  1999  GENTOFTE  9907AC  25 m  1:20.00   
69  Mikkel Christoffer Drejer  1999  LYNGBY  9967AP  25 m  1:21.12   
Årg. 2000-2001 
375  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  1:05.06   
153  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  1:06.07   
136  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  25 m  1:10.77   
49  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  1:12.04   
152  Vang-Jensen Christoffer  2001  GENTOFTE  0115AG  25 m  1:12.28   
183  Lund Felix  2001  HERLEV  0123AM  25 m  1:14.24   
47  Bjørnskov Mads Møller  2001  LYNGBY  0173AH  25 m  1:15.49   
358  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  25 m  1:16.50   
70  Mogensen Anders Blix  2000  LYNGBY  0045AG  25 m  1:17.93   
10  123  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  1:18.41   
11  327  Christoffersen Jacob Krog  2000  BIRKERØD  0039AK  25 m  1:21.41   
12  56  Frydensberg Albert  2001  LYNGBY  0133AH  25 m  1:24.64   
13  78  Steensen Alfred  2001  LYNGBY  0117AK  25 m  1:25.34   
14  150  Taul Valdemar  2001  GENTOFTE  0105AH  25 m  1:25.88   
15  89  Borg Frederik  2000  VEST  0035AM  25 m  1:25.93   
16  99  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  25 m  1:27.68   
17  90  Brink-Frerup Andreas  2001  VEST  0139AE  25 m  1:29.27   
18  98  Jensen Lucas  2001  VEST  0183AM  25 m  1:31.11   
19  174  Hansen Philip  2001  HERLEV  0143AM  25 m  1:31.56   
20  233  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  25 m  1:31.74   
21  154  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  1:36.96   
22  165  Benli Adar  2001  HERLEV    25 m  1:58.03   
Årg. 2002-2003 
61  Højberg Alfred  2002  LYNGBY  0267AD  25 m  1:19.47   
330  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  25 m  1:21.71   
370  Skytte Victor Arendt  2002  BIRKERØD  0255AF  25 m  1:25.06   
63  Kayerød-Rasmussen Emil  2002  LYNGBY  0253AH  25 m  1:26.46   
172  Eskjær-Køppen Peter  2002  HERLEV  0203AD  25 m  1:26.46   
365  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  25 m  1:27.56   
55  Fabiansen Gustav  2002  LYNGBY  0215AH  25 m  1:27.94   
355  Olesen Mads Rønn  2002  BIRKERØD  0281AC  25 m  1:28.27   
110  Sonne-Schmidt Sebastian  2003  VEST  0387AB  25 m  1:30.49   
10  338  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  25 m  1:38.09   
11  210  Juul Asger Hugo  2003  SØLLERØD  0339AB  25 m  1:40.75   
12  187  Moffett Kristian  2003  HERLEV  0339AA  25 m  1:44.54   
13  223  Bjerregaard Nicholas S.  2002  ALLERØD  0213AF  25 m  1:45.09   
14  363  Qvist Valdemar Witt  2003  BIRKERØD  0395AC  25 m  1:45.46   
15  394  Jensen Oscar  2003  BIRKERØD  0317AE  25 m  1:48.11   
16  102  Martinsen Otto Pons  2002  VEST  0233AJ  25 m  1:48.61   
17  201  Albrecten Max  2003  SØLLERØD  0333AJ  25 m  1:49.13   
18  205  Finnsson Baldur Freyr  2002  SØLLERØD    25 m  1:50.00   
19  238  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  25 m  1:50.00   
20  257  Wanscher Marius  2002  ALLERØD  0293AM  25 m  1:50.00   
21  186  Misimi Altin  2002  HERLEV    25 m  2:15.03   
22  214  Montag Ludvig  2003  SØLLERØD  0357AI  25 m  2:15.55   
Årg. 2004-2014 
317  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  25 m  1:32.53   
377  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  25 m  1:36.20   
356  Pedersen Nicolaj  2005  BIRKERØD  0537AA  25 m  1:46.42   
336  Hargreaves Ben  2005  BIRKERØD  0597AA  25 m  1:50.49   
368  Røgind Christian  2004  BIRKERØD  0457AA  25 m  1:55.00   
371  Spragge Rasmus  2004  BIRKERØD  0437AC  25 m  1:58.99   
357  Pedersen Sebastian  2005  BIRKERØD  0547AA  25 m  2:01.53   
315  Alexandersen Jonas Riff  2005  BIRKERØD  0559AA  25 m  2:06.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
31_S
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2000-2001 
44  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  25 m  2:37.73   
45  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  2:57.50   
51  Daly Sarah  2001  LYNGBY  0138AX  25 m  3:05.55   
145  Rohrberg Amalie Krogh  2000  GENTOFTE  0078AT  25 m  3:06.01   
103  Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  25 m  3:08.70   
188  Møller Katharina N  2001  HERLEV  0122AI  25 m  3:19.63   
50  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  25 m  3:24.05   
Årg. 2002-2003 
66  Linden Mathilde van der  2002  LYNGBY  0208AE  25 m  3:16.17   
334  Føyn Anne  2002  BIRKERØD  0282AF  25 m  3:21.02   
240  Nielsen Marie  2003  ALLERØD  0304AE  25 m  3:36.15   
337  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  25 m  3:46.65   
82  Vølund Olivia Olivarius  2002  LYNGBY  0278AD  25 m  3:49.52   
243  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  25 m  3:50.00   
251  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  25 m  3:50.00   
376  Vallentin Alberte  2003  BIRKERØD  0308AG  50 m  3:55.58   
211  Kehlet Mathilde  2003  SØLLERØD  0346AO  25 m  3:56.38   
10  125  Blicher Barbara  2003  GENTOFTE  0328AB  25 m  3:56.84   
11  193  Weber Sofie Boesgaard  2002  HERLEV  0278AK  25 m  3:58.03   
12  178  Jensen Helene  2003  HERLEV  0394AE  25 m  4:15.89   
13  177  Jacobsen Thea  2003  HERLEV  0338AC  25 m  4:48.68   
Årg. 2004-2014 
346  Johansen Esmeralda  2004  BIRKERØD  0482AB  25 m  4:00.31   
353  Nørby Camille  2004  BIRKERØD  0498AE  25 m  4:15.50   
255  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  25 m  4:20.00   
333  Fæster Karla Marie  2004  BIRKERØD  0446AG  25 m  5:00.50   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
32_S
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
79  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  25 m  2:47.82   
148  Soja Jakob Sixten  1999  GENTOFTE  9943AA  25 m  2:47.96   
75  Sieben Lukas  1999  LYNGBY  9999AF  25 m  2:49.87   
130  Hagemann Walther  1999  GENTOFTE  9907AJ  25 m  2:58.74   
88  Abcell Kenneth  1998  VEST  9817AE  25 m  3:03.03   
69  Mikkel Christoffer Drejer  1999  LYNGBY  9967AP  25 m  3:15.46   
Årg. 2000-2001 
164  Beiter Victor Bendix  2001  HERLEV  0113AG  25 m  2:50.89   
149  Strøbæk Lucas  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  2:54.46   
146  Skinhøj Christian  2001  GENTOFTE  0165AG  25 m  3:34.29   
95  Gjettermann Marcus G.  2001  VEST  0127AE  25 m  3:36.25   
233  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  25 m  3:40.00   
234  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  25 m  3:40.00   
65  Larsen Christopher Toftel  2000  LYNGBY  0035AR  25 m  3:46.36   
Årg. 2002-2003 
139  Lønborg Carl-Emil  2002  GENTOFTE  0241AJ  25 m  3:10.00   
195  Wiuff Nicolai  2002  HERLEV  0243AB  25 m  3:12.82   
374  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  25 m  3:27.01   
322  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  25 m  3:47.44   
359  Platzer Alexander  2002  BIRKERØD  0235AF  25 m  3:47.90   
220  Toft Gustav Blangstrup  2002  SØLLERØD    25 m  4:00.00   
257  Wanscher Marius  2002  ALLERØD  0293AM  25 m  4:17.29   
163  Beiter Gustav Bendix  2003  HERLEV  0321AB  25 m  4:35.03   
394  Jensen Oscar  2003  BIRKERØD  0317AE  25 m  4:41.37   
Årg. 2004-2014 
368  Røgind Christian  2004  BIRKERØD  0457AA  25 m  4:34.30   
357  Pedersen Sebastian  2005  BIRKERØD  0547AA  25 m  4:45.50   
315  Alexandersen Jonas Riff  2005  BIRKERØD  0559AA  25 m  4:51.75   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
33_S
Løb 33, 100m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1999-2001 
104  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  25 m  1:09.95   
194  Wiuff Cecilie  2000  HERLEV  0072AB  25 m  1:10.36   
168  Brock Celine Termark  2000  HERLEV  0038AA  25 m  1:12.74   
46  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  25 m  1:14.64   
105  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  25 m  1:14.68   
132  Hansen Rebecca  2000  GENTOFTE  0004AO  25 m  1:15.49   
166  Bierre Victoria  2000  HERLEV  0022AS  50 m  1:15.72   
58  Hammershøj Cassandra  2001  LYNGBY  0174AK  25 m  1:25.81   
108  Scott Sarah Krogh  2000  VEST  0088AM  25 m  1:26.45   
10  112  Sørensen Josefine  2000  VEST  0038AM  25 m  1:30.62   
11  141  Munch-Menzer Maria  2001  GENTOFTE  0132AG  25 m  1:31.78   
12  48  Borre-Jacobsen Maria  2001  LYNGBY  0108AK  25 m  1:32.76   
13  81  Wolff-Sneedorff Elvira  2001  LYNGBY  0156AJ  25 m  1:42.28   
14  173  Hald Emma  2001  HERLEV  0172AM  25 m  1:53.61   
15  83  Thimmer Cassandra  1999  LYNGBY  9914AW  25 m  1:15.31  EXT 
Årg. 2002-2003 
167  Brast Maja Egebjerg  2002  HERLEV  0206AF  25 m  1:19.85   
335  Gjerløv Clara  2002  BIRKERØD  0224AF  25 m  1:24.29   
71  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  50 m  1:24.81   
135  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  25 m  1:27.35   
82  Vølund Olivia Olivarius  2002  LYNGBY  0278AD  25 m  1:28.96   
340  Hvitved Isabel Vang  2003  BIRKERØD  0316AB  25 m  1:31.41   
144  Petersen Natalie Clara  2002  GENTOFTE  0296AB  25 m  1:36.39   
243  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  25 m  1:40.00   
77  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  1:40.58   
10  350  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  25 m  1:50.50   
11  351  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  25 m  1:54.88   
12  242  Nielsen Sofie  2003  ALLERØD  0348AD  25 m  2:01.26   
13  318  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m  2:05.30   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
34_S
Løb 34, 100m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
181  Kiss Christopher  1999  HERLEV  9935AJ  25 m  1:07.84   
60  Hansen Simon Ajken  1999  LYNGBY  9905AK  25 m  1:13.83   
100  Lantz Sebastian Bidstrup  1999  VEST  9901AH  25 m  1:14.61   
113  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  25 m  1:19.77   
67  Maack Lucas Dybendal  1999  LYNGBY  9923AJ  25 m  1:40.07   
Årg. 2000-2001 
54  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  25 m  1:08.00   
136  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  25 m  1:11.32   
153  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  1:12.51   
142  Norus Jens Christian  2000  GENTOFTE  0053AN  25 m  1:14.15   
49  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  1:14.59   
358  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  25 m  1:15.28   
369  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  1:16.92   
327  Christoffersen Jacob Krog  2000  BIRKERØD  0039AK  25 m  1:17.75   
152  Vang-Jensen Christoffer  2001  GENTOFTE  0115AG  25 m  1:19.97   
10  339  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  1:21.69   
11  76  Simonsen William  2000  LYNGBY    25 m  1:22.90   
12  47  Bjørnskov Mads Møller  2001  LYNGBY  0173AH  25 m  1:26.81   
13  373  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  25 m  1:27.50   
14  137  Lund Frederik  2000  GENTOFTE  0083AA  25 m  1:28.05   
15  62  Jeppesen Oliver Aagaard  2001  LYNGBY  0129AL  25 m  1:34.19   
16  224  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  25 m  1:35.49   
17  316  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  1:39.13   
18  96  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  25 m  1:39.44   
19  241  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  25 m  1:42.11   
Årg. 2002-2003 
341  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  25 m  1:15.39   
342  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  25 m  1:21.48   
322  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  25 m  1:22.95   
55  Fabiansen Gustav  2002  LYNGBY  0215AH  25 m  1:29.00   
365  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  25 m  1:33.05   
330  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  25 m  1:34.64   
355  Olesen Mads Rønn  2002  BIRKERØD  0281AC  25 m  1:38.30   
374  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  25 m  1:55.00   
370  Skytte Victor Arendt  2002  BIRKERØD  0255AF  25 m  1:58.19   
10  201  Albrecten Max  2003  SØLLERØD  0333AJ  25 m  2:00.00   
11  256  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  25 m  2:00.00   
12  182  Li Erik  2003  HERLEV  0391AF  25 m  2:03.03   
13  187  Moffett Kristian  2003  HERLEV  0339AA  25 m  2:36.03   
14  387  Høgenhaug Thomas  2003  SØLLERØD  0391AG  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
35_S
Løb 35, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1999-2001 
194  Wiuff Cecilie  2000  HERLEV  0072AB  25 m  2:35.77   
44  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  25 m  2:36.56   
104  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  25 m  2:37.95   
105  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  25 m  2:42.39   
145  Rohrberg Amalie Krogh  2000  GENTOFTE  0078AT  25 m  2:43.92   
109  Sjøgren Natascha Bonnén  2000  VEST  0032AG  25 m  2:45.16   
51  Daly Sarah  2001  LYNGBY  0138AX  25 m  2:55.74   
103  Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  25 m  2:57.41   
108  Scott Sarah Krogh  2000  VEST  0088AM  25 m  2:59.84   
10  175  Hinklon Alison Lodal  2001  HERLEV  0134BA  25 m  3:00.58   
11  140  Madsen Sif Nikoline  2001  GENTOFTE  0122AQ  25 m  3:00.81   
12  45  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  3:01.12   
13  50  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  25 m  3:02.47   
14  143  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  25 m  3:04.54   
15  97  Jacobsen Amalie K.  2000  VEST  0062AO  25 m  3:08.93   
16  112  Sørensen Josefine  2000  VEST  0038AM  25 m  3:11.26   
17  111  Sørensen Emilie Stilling  2000  VEST  0028AB  25 m  3:22.75   
18  173  Hald Emma  2001  HERLEV  0172AM  25 m  3:45.63   
19  83  Thimmer Cassandra  1999  LYNGBY  9914AW  25 m  2:43.86  EXT 
Årg. 2002-2003 
334  Føyn Anne  2002  BIRKERØD  0282AF  25 m  2:42.38   
72  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  25 m  2:51.25   
71  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  25 m  2:52.12   
335  Gjerløv Clara  2002  BIRKERØD  0224AF  25 m  2:56.78   
66  Linden Mathilde van der  2002  LYNGBY  0208AE  25 m  2:59.67   
77  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  25 m  2:59.92   
144  Petersen Natalie Clara  2002  GENTOFTE  0296AB  25 m  3:04.64   
82  Vølund Olivia Olivarius  2002  LYNGBY  0278AD  25 m  3:08.32   
106  Nybroe Laura Lyngbye  2002  VEST  0272AL  25 m  3:11.82   
10  128  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  25 m  3:12.67   
11  180  Johansen Thea F.  2003  HERLEV  0324AA  25 m  3:15.09   
12  351  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  25 m  3:15.43   
13  126  Boesen Signe Dyrskjøt  2003  GENTOFTE  0308AB  25 m  3:16.51   
14  362  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  50 m  3:17.89   
15  323  Boutrup Laura  2003  BIRKERØD  0302AB  25 m  3:24.79   
16  147  Soja Benedikte Lin  2002  GENTOFTE  0286AB  25 m  3:25.19   
17  337  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  25 m  3:32.23   
18  376  Vallentin Alberte  2003  BIRKERØD  0308AG  25 m  3:33.86   
19  252  Schrøder Katrine Buhl  2002  ALLERØD  0236AA  25 m  3:34.28   
20  250  Rygaard Asta  2003  ALLERØD  0312AK  25 m  3:40.00   
21  134  Ibsen Molly  2003  GENTOFTE  0372AG  25 m  3:44.04   
22  253  Sindahl Amalie  2002  ALLERØD  0298AG  25 m  3:44.46   
23  116  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  25 m  3:59.98   
24  203  Astrup Emilie Sofie  2003  SØLLERØD  0378AR  25 m  4:00.00   
25  178  Jensen Helene  2003  HERLEV  0394AE  25 m  4:06.92   
26  177  Jacobsen Thea  2003  HERLEV  0338AC  25 m  4:19.01   
27  318  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m     
Årg. 2004-2014 
248  Poulsen Ida  2004  ALLERØD  0418AD  25 m  3:40.00   
326  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  25 m  3:41.59   
161  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  25 m  3:52.60   
204  Drucker Pauline  2004  SØLLERØD  0474AG  25 m  4:00.00   
343  Jensen Betty Marie  2004  BIRKERØD  0468AF  25 m  4:00.50   
237  Mikkelsen Mathilde  2004  ALLERØD  0428AD  25 m  4:10.00   
247  Pihl Cecilie  2004  ALLERØD  0476AD  25 m  4:10.00   
255  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  25 m  4:10.00   
364  Ramlow Mathilde  2004  BIRKERØD  0478AE  25 m  4:15.50   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
36_S
Løb 36, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
100  Lantz Sebastian Bidstrup  1999  VEST  9901AH  25 m  2:29.21   
88  Abcell Kenneth  1998  VEST  9817AE  25 m  2:30.64   
114  Wifstrand Martin W.  1998  VEST  9883AH  25 m  2:33.99   
331  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  25 m  2:36.11   
57  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  25 m  2:40.97   
64  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  25 m  2:41.35   
59  Hansen David Ajken  1999  LYNGBY  9917AJ  25 m  2:43.87   
113  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  25 m  2:47.91   
130  Hagemann Walther  1999  GENTOFTE  9907AJ  25 m  2:50.22   
10  67  Maack Lucas Dybendal  1999  LYNGBY  9923AJ  25 m  3:08.58   
Årg. 2000-2001 
54  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  25 m  2:29.92   
164  Beiter Victor Bendix  2001  HERLEV  0113AG  25 m  2:37.11   
149  Strøbæk Lucas  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  2:42.90   
123  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  2:44.81   
65  Larsen Christopher Toftel  2000  LYNGBY  0035AR  25 m  2:48.06   
142  Norus Jens Christian  2000  GENTOFTE  0053AN  25 m  2:49.72   
76  Simonsen William  2000  LYNGBY    25 m  2:52.29   
373  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  25 m  2:53.15   
369  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  2:54.71   
10  94  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  25 m  2:55.54   
11  137  Lund Frederik  2000  GENTOFTE  0083AA  25 m  2:57.44   
12  183  Lund Felix  2001  HERLEV  0123AM  25 m  3:02.64   
13  56  Frydensberg Albert  2001  LYNGBY  0133AH  25 m  3:03.61   
14  339  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  3:06.14   
15  90  Brink-Frerup Andreas  2001  VEST  0139AE  25 m  3:07.56   
16  150  Taul Valdemar  2001  GENTOFTE  0105AH  25 m  3:07.62   
17  99  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  25 m  3:08.89   
18  62  Jeppesen Oliver Aagaard  2001  LYNGBY  0129AL  25 m  3:08.94   
19  146  Skinhøj Christian  2001  GENTOFTE  0165AG  25 m  3:09.27   
20  133  Hellmann William  2000  GENTOFTE  0075AL  25 m  3:09.71   
21  316  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  3:09.91   
22  234  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  25 m  3:10.37   
23  124  Becktor August  2001  GENTOFTE  0159AE  25 m  3:11.83   
24  154  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  3:13.11   
25  89  Borg Frederik  2000  VEST  0035AM  25 m  3:21.35   
26  91  Carstensen Mads Emil B.  2001  VEST  0143AO  25 m  3:59.98   
Årg. 2002-2003 
61  Højberg Alfred  2002  LYNGBY  0267AD  25 m  2:48.49   
195  Wiuff Nicolai  2002  HERLEV  0243AB  25 m  2:51.82   
342  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  25 m  2:59.96   
139  Lønborg Carl-Emil  2002  GENTOFTE  0241AJ  25 m  3:00.64   
55  Fabiansen Gustav  2002  LYNGBY  0215AH  25 m  3:10.50   
63  Kayerød-Rasmussen Emil  2002  LYNGBY  0253AH  25 m  3:14.96   
227  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  25 m  3:20.00   
172  Eskjær-Køppen Peter  2002  HERLEV  0203AD  25 m  3:29.11   
225  Brandt Niels Skovbye  2002  ALLERØD  0247AH  25 m  3:36.26   
10  226  Busse Malde Tesch  2003  ALLERØD  0329AC  25 m  3:40.00   
11  236  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  3:40.00   
12  238  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  25 m  3:40.00   
13  235  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  25 m  3:40.48   
14  210  Juul Asger Hugo  2003  SØLLERØD  0339AB  25 m  4:00.00   
15  214  Montag Ludvig  2003  SØLLERØD  0357AI  25 m  4:00.00   
16  363  Qvist Valdemar Witt  2003  BIRKERØD  0395AC  25 m  4:15.50   
17  102  Martinsen Otto Pons  2002  VEST  0233AJ  25 m     
18  387  Høgenhaug Thomas  2003  SØLLERØD  0391AG  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
37_S
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2000-2003 
159  Herlev Piger 1  2000  HERLEV    25 m  1:58.00   
73  Lyngby Es2 Piger  2002  LYNGBY    25 m  1:58.50   
121  Gentofte Piger 1  2002  GENTOFTE    25 m  2:02.00   
160  Herlev Piger 2  2000  HERLEV    25 m  2:08.00   
122  Gentofte Piger 2  2002  GENTOFTE    25 m  2:08.99   
74  Lyngby Es3 Piger  2002  LYNGBY    25 m  2:10.00   
379  Birkerød Piger1  2002  BIRKERØD    25 m  2:10.50   
245  Allerød Piger 2  2002  ALLERØD    25 m  2:40.00   
87  Vest Turbotøser  2001  VEST    25 m  2:40.91   
10  200  Søllerød Girls  2001  SØLLERØD    25 m  3:20.00   
11  244  Allerød Piger 1  2002  ALLERØD    25 m     
Årg. 2004-2014 
380  Birkerød Piger2  2004  BIRKERØD    25 m  2:40.50   
246  Allerød Piger 3  2004  ALLERØD    25 m  3:00.00   
381  Birkerød Piger3  2004  BIRKERØD    25 m  3:20.50   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
38_S
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-2001 
117  Gentofte Drenge 1  2001  GENTOFTE    25 m  1:53.00   
155  Herlev Drenge 1  1998  HERLEV    25 m  1:53.00   
382  Birkerød Drenge1  1999  BIRKERØD    25 m  1:54.50   
118  Gentofte Drenge 2  2001  GENTOFTE    25 m  2:00.00   
156  Herlev Drenge 2  1998  HERLEV    25 m  2:05.00   
228  Allerød Drenge 1  2000  ALLERØD    25 m  2:10.00   
199  Søllerød Boys 2  2000  SØLLERØD    25 m  2:11.33   
383  Birkerød Drenge2  2000  BIRKERØD    25 m  2:12.50   
86  Vest Turbotalenter  2001  VEST    25 m  2:17.19   
10  84  Vest Supertalenter  2001  VEST    25 m  2:33.72   
11  198  Søllerød Boys  2001  SØLLERØD    25 m  2:36.16   
Årg. 2002-2014 
52  Lyngby Es2 Drenge  2002  LYNGBY    25 m  1:53.00   
53  Lyngby Es3 Drenge  2002  LYNGBY    25 m  1:53.00   
384  Birkerød Drenge3  2003  BIRKERØD    25 m  2:04.50   
385  Birkerød Drenge4  2003  BIRKERØD    25 m  2:20.50   
229  Allerød Drenge 2  2002  ALLERØD    25 m  2:25.00   
386  Birkerød Drenge5  2002  BIRKERØD    25 m  2:40.50   
230  Allerød Drenge 3  2002  ALLERØD    25 m  2:50.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark